Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Miks nii kallis? Poes on samas suuruses ahi palju odavam!

Miks nii kallis? Poes on samas suuruses ahi palju odavam!

Elekter kallineb. Gaasi hind ei ole samuti sugugi madal. Paljud soovivad soetada alternatiiviks ka klassikalise puiduga köetava küttekeha.

Klassikalised valikud

Glasuurpottahi, kui see on hästi ehitatud, ei tohiks kedagi külmaks jätta. Reljeefsetest pottidest valminud ahi võib olla kui kunstiteos nagu võib näha ka vanades mõisates, kus vanad ahjud uuteks restaureeritud.

Kindlasti ei ole kellegi jaoks uudiseks, et glasuurpottahju ehitamine on kallis lõbu. Kallis siis, kui soovid pottahju kõige tavalisemast potist ja veelgi kallim siis, kui soovid mõnd erilisemat potti. Ja suuri numbreid  ei küsita ainult materjali eest. Glasuurpottahju ladumine nõuab spetsiaalseid oskuseid, ja need on ainult meistrimehel ehk meistrile meistri palk.

Kui glasuurpott ei ole taskukohane, siis veel üsna hiljuti oli tavaliselt alternatiiviks punasest tellisest laotud kena ahi või pliit. Ei tundu esmapilgul nii uhke, kuid toa kütab soojaks ausalt ja korralikult. Samas kui on soovi, siis enamikes ehituspoodides on valida mitmete erinevate tellise värvide ja tekstuuride vahel nii, et saab ka lihtsast pliidist või ahjust teha väikse kunstiteose.

Punasest tellisest ahi tuleviku eksklusiivne nišitoode?

Endiselt soovitakse meilt hinnapakkumist tavalise ahju ehitamise kohta.  Paneme oma hinna teele ja siis saame vastuse: “Miks nii kallis? Poes on samas suuruses ahi palju odavam!“

Kuigi tellisest küttekeha ladumine ei ole nii töömahukas ja keeruline kui glasuurpotist küttekeha ladumine, on siiski tegemist käsitööga. Selle töö peale kulub aega, aga ka rohkem südant ning iga pliit ja ahi saab justkui oma iseloomuga.  Kuid vaatamata töö suhtelisele lihtsusele ei suuda punasest tellisest laotud pliit või ahi enam oma hinna poolest konkureerida uute materjalidega ning tehasest tuleva valmistoodanguga.  Lisaks veel fakt, et tellisest ahju või pliidi ladumine võib võtta aega paar nädalat või rohkemgi, aga poest ahju ostes saab selle paika paari päevaga. Ja nii võtabki järjest suurem hulk inimesi koju küttekeha poest, mitte ei telli seda enam pottsepp-meistri käest.

Just selle tõttu tundub meile, et sugugi mitte kauges tulevikus on tavalisest punasest kivist laotud kamin-ahi või pliit koos glasuurpotist laotud küttekehadega  juba pigem eksklusiivne nišitoode kui küttesüsteemi otsija esmane valik.

Kaasaegsed ja kiired lahendused

 
Millised on need lahendused, mis traditsioonilisi küttekehi asendama on hakanud? Vaieldamatult on väga populaarsed erineva suuruse ja võimalusega kaminad. Tuleb vaid poest ära osta, paari tunniga paneb meister kamina paika ning elus tuli ongi kodus olemas. Kui on vaja tuba tõeliselt soojaks saada, siis vaadatakse moodulahjude poole. Nende ahjude suurus ja viimistlusvõimalused on väga suured. Kiviliimiga kokku pandud ahju saab katta kas spetsiaalse ahjukrohviga või kergšamottplaatidega. Ja just nagu kaminatki saab moodulahju kokku panna küllaltki kiirest – tavaliselt vaid paari-kolme päevaga. Kuid kas selle ahju kokkupanemine on veel seotud traditsioonilise pottsepatööga? Kahjuks enam mitte, sest moodulahjusid panevad kokku poe poolt spetsiaalselt selleks tööks välja koolitatud töömehed.

Seega kui soovite oma koju uut küttekeha, siis mõelge kõigepealt läbi, kas soovite klassikalist pottsepp-meistri poolt valmistatud pliiti või ahju ning olete seal juures teadlikud ka selle töö (ehk käsitöö) kõrgemast hinnast või teete valiku, mis on vähem kallis ning lasete oma koju paigaldada n-ö masstoodangust moodulahju.

A: Potipoiss 2014

 

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google