Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Millise õhupuhasti võiks kööki valida?

Eriti popid on pliidiplaadi sees olevad õhupuhastid

Kogu maailm on kiires muutumises, sama toimub ka õhupuhastite (rasvakogurite) valdkonnas. Nimetagemgi neid just õhupuhastiteks, sest rasvakogumine ei ole nende seadmete ainuomadus nagu ekslikult arvatakse. Õhupuhasti ülesanne on koguda ruumist kokku ka soe toiduaur, seega ei pea seade tegelikult asuma 60-90 cm kõrgusel pliidi kohal.

Nii nagu sisustuses on ka köögimaalimas hetkel äärmiselt populaarne peidetud minimalism koos uute nutikate lahendustega. Rasvast leemendavad rasvafiltrid on nüüdseks ajalugu. Metallist filtrite hooldamine on imelihtne, kuna neid saab pesta nõudepesumasinas, ja nii on nad jooksvalt puhtad ja efektiivsed.

Lae õhupuhastid


Inessa Uus Decolandist julgeb soovitada moodsaid ja ülivõimsaid lakke paigaldatavaid õhupuhasteid ja Jane Rohtsalu INkodu.ee-st kasutab sellist lahendust juba mitu aastat ning on väga rahul. Sõltuvalt interjöörist ja õhupuhastaja mudelist võib see välja näha nagu stiilne valguspaneel, mis mugavalt puldiga juhitav. Samuti ei sega see vaatevälja, jättes ruumi õhulisemaks, nõudes lae peal kõrgust vaid alates 14 cm. Eriti hästi sobib lae-õhupuhastaja sel puhul, kus pliidi asukoht on näiteks akna ees või saarel.
Õhupuhastajaid on nii mootoriga kere küljes, kui ka välise mootoriga ehk mootori saab paigaldada mõnevõrra eemale näiteks kapinurka, abiruumi, pööningule, katusele vms. Selle juhtimine käib ikka õhupuhastaja puldist.


Fotol: Minimalistlik õhupuhasti-valguspaneel köögisaare kohal laes.


Fotol: Minimalistlik õhupuhasti-valguspaneel köögisaare kohale ehitatud ripplaes.

Tööpinnast klikiga tõusvad õhupuhastid

Väga funktsionaalsed on minimalistlikud tööpinnast nn klikiga tõusvad õhupuhastajad. Osad neist sõidavad sobivast kohast üles pliidiplaadi seest, teised tulevad välja tööplaadi tagant.Eriti popid on pliidiplaadi sees olevad õhupuhastid

Kõige uuema lahendusena pakutakse täna välja eriti minimalistlikud integreeritud õhupuhastajaga pliidiplaadid, kus kuum aur tõmmatakse otse pliidiplaadi sees olevasse avasse. Ei ole enam eraldi tööpinnale tõsuvaid lisaseadmeid ja samuti ei vaja seade tööpinnal ega köögikapis lisaruumi. Mootor on torustiku abil eemale viidud, kusjuures ka mootorit saab valida just enda vajadustele sobivalt.


Sisemise õhuringlusega õhupuhastajad

Energiasäästlikku majja ja üldse disainisõpradele sobivad ideaalselt ka sisemise õhuringlusega õhupuhastajad.

Õhupuhasti rippvalgustina

Mõned siseringlusega õhupuhastajad saab kombineerida ka valgusti kuplitega, et ruum oleks ühtlase disainiga ja terviklik.

 

 

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google