Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Minimalistliku joonega külaliskorter Tallinna vanalinnas

Fotod: Meelis Kroshetskin / Sisekujundus: Reet Krause
Sisearhitekt Reet Krause ja klientide koostöös sündis ühe firma külaliskorter Tallinna vanalinnas. Tegemist on läbi kahe korruse kulgeva katusekorteriga, kus aastaringselt sees ei elata.
Kuna sisearhidekt teadis kliendi maitset, olid tal suhteliselt vabad käed kujundamaks minimalistlikus stiilis väljapeetud disainiga hubast kodu. Ekstravagantsusi siia ei plaanitud, sest rahulik foon oli elamiseks-olemiseks oluline.

Korteris oli sisearhidektil võimalus ajaloolist ja moodsat vastandada ning põnevaid erilahendusi luua, mille heaks näiteks on ripplaelahendus köögis. Tänapäeval on õhupuhastajad nii võimsad, et lae alla paigaldatud seadmest piisab täielikult, ruum muutub aga oluliselt õhulisemaks. Lisaks ei sega õhupuhastaja vaatevälja.Köögis on huvitav avatud plaeering, vanad kõverad seinad esitasid mööbli paigutamisele põneva väljakutse. Köögimööbel on Uukren mööblist spetsiaalselt tellitud. Tume tehiskivitasapind pärineb Kiviseppadelt.  Pikk söögilaud, nagu ka pukk-toolikesed köögis, on Calligariselt ja koos valgustitega sobivad ühtviisi nii töökohtumisteks kui sõpradega ühisistumisteks. Seinavärvid ja trepp on valitud arendaja poolt pakutud valikute hulgast. Diivan pärineb Borgist, diivanilauake on Itaalia disainerite kätetöö. Ainulaadses valguslahenduses on kasutatud imeilusaid pallvalgusteid Rotaliana Bubble Dectona valikust.

Magamistube on korteris kolm. Ühel neist (pildidl) mõnusalt pehme kontinentaalvoodi koos kauni eritellimusel tehtud kangast peatsiga (Borg). Voodikatted, padjad ja aknakatted on suurepärased leiud Tallinnas tegutsevast kardinasalongist. Sellesse erilisse kohta jagub palju tellimustöid – vaip on eritellimus Eesti tootjalt Valley, TV- alus aga Timmeti tellimustöö.Tulemuseks on stiilne ja mõnus rahusaareke keset saginat täis vanalinna, kus sujuvad edukalt kliendikohtumised ja puhkab sõprade- või perering.

Fotod: Meelis Kroshetskin
Tekst: INkodu.ee (M. Lillemäe)
Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google