Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Minimalistlikus põhjamaises stiilis avar kodu Pärnus

Köögimööbel on toodetud Itaalia firma Anatares Cucine poolt. Tööpinnaks valiti valge komposiit, kus valamu on ühes tükis tasapinnaga.

See noore pere kodu Pärnus on sisustatud sisulisest nullist ehk funkstiilis välisfassaadiga majakarbist alates. Peres on lisaks emale-isale kasvamas ka algklassides õppiv poeg.

Pere pöördus disainistuudiosse Palazzo sooviga sisustada maja minimalistlikus põhjamaises stiilis, kus domineerivaks värviks on puhas valge. Sisearhitekt Airita Aim otsustas kujunduslahenduse väljatöötamisel kasutada valge erinevaid varjundeid koos rahuliku halli tooniga, kus rõhk on pigem materjalidel ja struktuuridel, mitte kontrastidel. Välisfassaadilt tuttav funkstiil peegeldub kuigivõrd ka sisekujunduses.Avatud elutoast leiame kaasajale kohaselt nii köögi- kui sööginurga. Valge-hallikat jahedat joont muudab pisut pehmemaks Karelia Stonewashed valge puitpõrand. Kogu mööbel on toodetud eritellimusel Palazzos minimalistliku joonega projektide järgi, arvestades et igal asjal oleks olemas oma koht, midagi üleliigset nähtaval poleks ning et mööblit oleks lihtne hooldada. Köögimööbel on toodetud Itaalia firma Anatares Cucine poolt. Tööpinnaks valiti valge komposiit, kus valamu on ühes tükis tasapinnaga.

Pererahvas soovis majja väga mitmekülgseid ja erilisi valgusteid, mistõttu on valgustitele ka erilist rõhku pööratud. Need on paigutatud nii karniiside sisse kui lakke süvistatud. Energia säästmiseks on palju kasutatud ka LED valgusteid. Kõik valgustid pärinevad Kuu stuudiost.  Mõned valgustid, nagu näiteks teise korruse koridori lakke ja seina süvistatud valgusprofiilid, on aga efekti eesmärgil.

Kuna peremees töötab metalliäris, sai koju kööginurka toodud metalli ja vanutatud puiduga söögilaud ja moodsad söögilauatoolid, mida täiendab vähe tagasihoidlikum mustade metalljalgadega elutoalaud. Elutoa seina kaunistab omanäoline pilttapeet firmalt Ulf Moritz.
Koostöös kardinastuudioga Kaunid Kardinad valminud kardinad panevad suurepärase punkti kogu interjööri täiuslikkusele. Palju on kasutatud  ka voldikruloosid, mis võimaldavad akent katta kas alt ülesse või vastupidi.

Nagu sellest kõigest veel ei piisaks, on majal olemas nii õhtu- kui hommikuterrass, mida kasutatakse vastavalt kas hommikukohvi nautimiseks või päikeseloojangu jälgimiseks väikese veiniklaasi seltsis.

Majas on palju klaaspindu. Saunas on näiteks klaassein ja teise korruse koridor-magamistoa eest leiame lausa klaassillakese, mille mõte on rõhutada õhulisust.Teisel korrusel on kasutusel rohkem helebeežid ja valged toonid. Magamistoas ilutseb pisikese kontrastina tume puitmööbel, mida kohe jälle tasakaalustab liivakarva vaip.

Vannitoa koloriit on soe beežikas-valge. Mainimist väärib kindlasti tiikpuust laevatekipõrand ja juba köögist tuttav komposiitvalamu. Plaadivalik on rahulik ja ajatu, kasutatud on kvaliteetset täismasskivi. Neutraalne interjöör võimaldab suurepäraselt aksessuaaridega muljet muuta. Vann on akna alla sisse ehitatud, et võõra pilgu eest kaitstult vannimõnusid nautida. Vanniastme alla on paigutatud LED-riba, mis õhtuhämaruses eriti hästi esile pääseb ja koos küünaldega väga romantilise meeleolu loob.

Lastetoa puhul on kõige olulisem, et oleks palju panipaiku, sest nii kooli- kui mänguasjad peaks kuskile ära mahutama. Seega on toas lausa kastid asjade paigutamiseks. Magamisasemeks valiti lihtne kušett, et võimalikult kergesti tuba ümber tõsta. Kuna lapse lemmikvärv on roheline, sai see skandinaavia sinisega sobivalt kokku pandud. Mööbel valiti helebeež, et tuba paistaks avaram.

Kogu maja põrandaliistud on helehalliks värvitud mdf-id, mis haakuvad siseustega ideaalselt.Erinevad materjalid ja struktuurid on valik teadlikule kliendile, mis annavad ruumile hubasuse ja soojuse. Lõpptulemus jääb ühtlane ja rahulik, kuid muutused on ikkagi tajutavad.     

Lisainfo: www.palazzo.ee          

Autor: INkodu.ee (t: K. Viksne, J. J)
Fotod: Palazzo

Kuna peremees töötab metalliäris, sai koju kööginurka toodud metalli ja vanutatud puiduga söögilaud ja moodsad söögilauatoolid, mida täiendab vähe tagasihoidlikum mustade metalljalgadega elutoalaud.Minimalistlikus põhjamaises stiilis avar kodu Pärnus Elutoa seina kaunistab omanäoline pilttapeet firmalt Ulf Moritz. Kogu maja põrandaliistud on helehalliks värvitud mdf-id, mis haakuvad siseustega ideaalselt. Minimalistlikus põhjamaises stiilis avar kodu PärnusMinimalistlikus põhjamaises stiilis avar kodu PärnusOmanäoline mustaks peitsitud saunasein.Minimalistlikus põhjamaises stiilis avar kodu PärnusTeise korruse koridor-magamistoa eest leiame klaassillakese, mille mõte on rõhutada õhulisust. Teisel korrusel on kasutusel rohkem helebeežid ja valged toonid. Magamistoas ilutseb pisikese kontrastina tume puitmööbel, mida kohe jälle tasakaalustab liivakarva vaip. Lastetoa puhul on kõige olulisem, et oleks palju panipaiku, sest nii kooli- kui mänguasjad peaks kuskile ära mahutama. Seega on toas lausa kastid asjade paigutamiseksMinimalistlikus põhjamaises stiilis avar kodu PärnusVannitoa koloriit on soe beežikas-valge. Mainimist väärib kindlasti tiikpuust laevatekipõrand ja juba köögist tuttav komposiitvalamu. Plaadivalik on rahulik ja ajatu, kasutatud on kvaliteetset täismasVann on akna alla sisse ehitatud, et võõra pilgu eest kaitstult vannimõnusid nautida. Vanniastme alla on paigutatud LED-riba, mis õhtuhämaruses eriti hästi esile pääseb ja koos küünaldega väga romanti

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Instagram