Nõuanded, trendid ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Muljeid Soome elamumessilt Tuusulas

2020-09-07
Muljeid Soome elamumessilt Tuusulas

Seekordne traditsiooniline Soome elamumess toimus Tuusulas, 30 km kaugusel Helsingist. Kuni augusti lõpuni said huvilised uudistada uut elukeskkonda koos eramute, ridaelamubokside, kortermajade, haljastuse ja kõige selle juurde kuuluvaga.

Ühtse joonena hakkas hoonete välisfassaadidel silma põhjamaadele omaselt puit. Teiseks suured terrassipinnad, kuhu pea igas kodus oli oma koha leidnud ka välimassaaživann. Haljastust iseloomustab detailideni läbi mõeldud tulemus. Olgugi, et krundid ei ole teab mis suured, on seal mõeldud nii aladele, mida eksponeerida kui aladele, kus privaatsust nautida.

Krundid ei ole suured, aga puhke ja privaatalad on olemas. Fotol huvitav erilaiuses terrassilaudade lahendus.
Krundid ei ole suured, aga puhke ja privaatalad on olemas. Fotol huvitav erilaiuses terrassilaudade lahendus.


Pea igas kodus oli terrassil ka välimassaaživann.
Pea igas kodus oli terrassil ka välimassaaživann.


Sisekujundusettevõtte Design 4 You OÜ sisearhitekt-sisekujundaja Ingrid Vask toob välja põhilised teemad, mis interjöörides tähelepanu köitsid ja mida võiks teada oma kodu sisustades.

Köök

Köögimööbli juures domineerisid musta viimistlusega fassaadid, kas üleni mustad või siis valgete ülemiste kappidega. Kasutatud oli nii spoonitud pindu kui uudset näpujäljevaba siidise mati pinnaga kõrgsurvelaminaati. Eksponeeritud tööpinnad paksusega 12 mm olid kas komposiitmaterjalist, tehis- või looduskivist. Käepidemete ja segistite juures mõjus väga efektselt must - kuld ja must - vask kombinatsioon.

Köögimööbel - must spoon ja õhuke kivi
Köögimööbel - must spoon ja õhuke kivi


Eranditult uudse ja kaasaegse lahendusena olid pea kõikides kodudes kasutusel õhupuhastajaga pliidiplaadid. Mida meil veel eriti ei kasutata, oli lahendus, kus kõrgete kapiuste taha jäetakse eraldi riiulipind veekeetjale, röstrile ja kohvimasinale, mis annab võimaluse tööpinna puhtaks jätta. Paned lihtsalt ukse kinni ja olmemasinad jäävad peitu.

Pea kõikides kodudes oli kasutusel õhupuhastajaga pliidiplaadid.
Pea kõikides kodudes oli kasutusel õhupuhastajaga pliidiplaadid.


Kõrgete kapiuste taha on jäetud eraldi riiulipind veekeetjale, röstrile ja kohvimasinale.
Kõrgete kapiuste taha on jäetud eraldi riiulipind veekeetjale, röstrile ja kohvimasinale.

Eluruumid

Eluruumides oli kõige põnevam puitsõrestiku kasutamine. Huvitavad lahendused laes, seintel ja ruumi jagamiseks. Väga kaunilt mõjusid musta raamiga klaasist vaheseinad.

Musta raamiga klaasist vahesein
Musta raamiga klaasist vahesein

 
Põranda viimistluses domineerisid kas kalasaba mustris või siis plank ühelipiline parkett. Kalasaba mustrit sobib väga edukalt kasutada läbivalt kogu interjööris, näiteks nii põrandale kui ka seintel. Kindlasti ei saa mööda minna ka huvitavatest puidust 3D seinapaneelidest. Samuti eristusid naiselikud ümarad vormid nii peeglitel kui mööblil.

Kalasaba parkett tualeti seinas
Kalasaba parkett tualeti seinas

Puidust 3D seinapaneel
Puidust 3D seinapaneel


Huvitavad dekoratiivsed seinalauad magamistoas
Huvitavad dekoratiivsed seinalauad magamistoas


Rahulik, õrn, looduslähedane
Rahulik, õrn, looduslähedane


Helge, pehme, ümar, looduslähedane
Helge, pehme, ümar, looduslähedane

Esikud

Esikutes oli kõige meeldejäävam garderoobide käändustega lahendus. Uste fassaadiks oli valdavalt jällegi siidise matt pinnaga kõrgsurvelaminaat. Väga nutikas oli garderoobi ja jalanõude hoidmise paiga ühendamise idee.

Pesuruum ja leiliruum

Pesuruum ja leiliruum oli kõikjal eranditult ühendatud visuaalselt üheks ruumiks. Väga soovitav on pesuruumi ja leiliruumi vaheline sein ehitada täisklaasist, mis annab ruumile nii palju avarust juurde. Samuti aitab avarusele kaasa ühtse põrandaplaati ja laematerjali kasutamine. Lae kõrgus ja materjal võik olla mõlemas ruumis ühesugune.  

Pesuruumi ja leiliruumi vaheline sein on ehitatud täisklaasist - hea idee!
Pesuruumi ja leiliruumi vaheline sein on ehitatud täisklaasist - hea idee!


Pesuruumi ja sauna avarusele aitab kaasa ühtse põrandaplaati ning seina- ja laematerjali kasutamine.
Pesuruumi ja sauna avarusele aitab kaasa ühtse põrandaplaati ning seina- ja laematerjali kasutamine.


Pesuruumides hakkasid silma mattmusta viimistlusega duši- ja valamusegistid ning loomulikult aksessuaarid. Teine trend oli marmori ja kulla kombinatsioon, kus suuremõõdulised valge marmori seinaplaadid olid kokku sobitatud kuldsete dušisegistitega. Väga efektne tulemus.

Pesuruumides hakkasid silma mattmusta viimistlusega duši- ja valamusegistid.
Pesuruumides hakkasid silma mattmusta viimistlusega duši- ja valamusegistid.


Marmor ja kuldne
Marmor ja kuldne


Musta värvi kasutusel ei olegi tegelikult piire. Huvitav mõte oli kasutada klaasist vaheseintel musta raami või siis viimistleda mustaga leiliruum. Loomulikult oli ka heledaid, aga must annab tavalisele ruumile hoopis uue müstilise mõõtme. Lisaks kohtas pesuruumides ka lihtsalt hooldatavat monoliitset põrandakatet ja -plaati.

Muljeid Soome elamumessilt vaata ka messi ametlikult kodulehelt asuntomessut.fi

A: Inkodu.ee ja Ingrid Vask
Fotod: Ingrid Vask

Kuidas vältida tüüpvigu, mida sisekujunduses tehakse?

On suur vahe, kas sisustatakse korterit või eramaja. Ruumimahud tingivad sisekujunduses täiesti erineva lähenemise.

Köögimööbel eritellimusel: Milline on kauakestev ja moodne lahendus?

Enim soovitakse köögile esipaneelideks matti näpujäljevaba pinda ja värvidest on eelistatud must ja hall. Tasapindadevalikust puidutooni 3D kõrgsurvelaminaat.

Tänavakivide paigaldusel on aktuaalne erineva struktuuriga kivide mäng

Erinevat tüüpi tänavakivide ja pinnaviimistluste suur valik võimaldab luua maja esisesse parklasse ja aia kõnnideedele väga erilisi disainilahendusi.

6 peamist põhjust, miks kasutada sisekujundaja teenust?

Kui Te olete küsimuse või dilemma ees, kas kasutada sisekujundaja teenust või mitte!

Trendispikker: tapeedid ja seinakatted

Tapeeditrendid 2021! Moes on nii originaalilähedase välisruumi jätkamine siseruumis kui dramaatilised julged ja ka lummavalt rahustavad fantaasia mustrid.

Millist värvi kardinad sobiksid Sinu koju?

Mis on kardinamaailmas moes? Kuidas valida sobivat värvi kardinad?

Valgustid: Kuidas valida koju see õige?

Elutoa, söögitoa, magamistoa ja kodukontori valgustamise ideed.

Tikkurila 2021. aasta värv on helesinine lootuse toon CUMULUS

Trendivärvide kollektsiooni toonid peegeldavad looduse ilu ja energiat ning on inspireeritud taevast, merest, päikeseloojangust ning värvikast taimeriigist.

Kuidas aitavad ColourFutures trendivärvid meid toetada ja tasakaalustada?

Iga värv kannab endas erinevat jõudu, mille võtame vastu alateadlikult. Oleme erinevates eluetappides, nooremas eas vajame aktiivsemat energiat kui vanemas eas.

5 viga, mida vannitoa valgustamisel tasuks vältida

Liiga vähe valgusallikaid, valed lambid, ebapraktiline lülitite asukoht, vale valgustite kombineerimine vannitoa värvusega, vale lambiklaasi valik ja varjud.

2021 aasta trendivärvid vannitoa sisekujunduses

Villeroy & Bochi kollektsioonide trendikas hall toon lisab vannitoale urbanistlikku hõngu. Kollaseid värvilaike saab lisada rätikute, dušikardinate jms-ga.

Pantone 2021. aasta trendivärvid on seotud positiivsuse ja kindlameelsusega

Tasakaaluka ja praktilise halli ning soojendava ja optimistliku erkkollase kontrastne kooslus väljendab positiivsust, stabiilsust, vastupidavust ja lootust.

Xiaomil ametlik e-pood Eestis

Populaarne nutiseadmete tootja Xiaomi avas Eestis ametliku e-poe, mis suurendab oluliselt nii tehnika kättesaadavust kui ka uute toodete siinsele turule ilmumise kiirust.

Lohko puhke- ja kõneruum on hädavajalik lisalahendus igale büroole

Taiga Concepti vaikne ruum on mõeldud keskendumiseks, mediteerimiseks ja privaatseteks telefonivestlusteks. Sobib hästi avatud planeeringuga büroodesse.

Damixa Pine segistid ja käsidušid paistavad silma erilise disainiga

Tegemist on kõrgkvaliteetse, visuaalselt kutsuva, hästi läbimõeldud omadustega seeriaga, mida on lihtne igapäevaselt hooldada.

Kas eelistada klassikalist või prantsuse kalasaba parketti?

Klassikalise kalasaba puhul jookseb üks parketilaud lühema otsaga 90-kraadise nurga all teise laua pikema külje vastu. Prantsuse kalasaba aga kitsamast otsast 45-kraadise nurga all kokku.

Ravakil uus valamu- ja vannisegistite sari Flat

Üheksa segistimudelit, mille hulgas on ka vannile mõeldud püstsegisti, vastavad kõigile teie vannitoaga seotud soovidele.

Piljardilaud ja söögilaud ühes tükis - Fusiontables

Belgia firma Saluc pakub lauakontseptsiooni Fusiontables, kus moodsa disainiga piljardilaud ja söögilaud on koos ühes lauas.

Graatsiline löögikindel filterkann Orlean - hea kingidee!

Kaunis loodusest inspireeritud mustriga puhutud filterkann Orlean. Kannuga on kaasas pika tööeaga filter, mis mineraliseerib vee magneesiumiga.

7 soovitust, mida tasuks köögimööbli valimisel arvestada!

Grandber Sisustuse disainerid panid kokku globaalsel köögisisustuse areenil valitsevad hetketrendid ning lisasid ka omapoolsed soovitused.

Kodu ehitamise lugu

Ühe pere pikaaegsed unistused said teoks ja valmis viilkatuse ning paksude seintega bauroc kivimaja.

Ülemiste City uus rohehoone viib talendid Põhjamaa kargusest troopilisele Bali saarele

Igati rohepealinna vääriline kontseptsioon! Tähelepanu on pööratud töötajate loovust tõstvatele ruumilahendustele. „Olgu selleks sise- ja välisruumi vahelist piiri nihutav suur rõdudega siseaatrium, neljameetrine kosk või interaktiivne mets.

Kardinabussi teenus teeb kardinate tellimise lihtsaks ja mugavaks

Tegemist on ratastel kardinasalongiga, mille saab tellida oma koju üle Eesti. Bussis on olemas suur valik näidiseid kõigist aknakatete lahendustest, mida pakutakse.

Kuidas taskukohaselt sisustada luksuslik vannituba?

Kui oled otsimas lahendusi, mis muudaksid silmapilkselt vannitoa välimuse luksuslikumaks, siis on kuldsed detailid ideaalsed.

RAVAKi vannitoa valamu- ja vannisegistid Chrome

Tootesari Chrome pakub ülimalt laia erinevat tüüpi segistite valikut: valamu-, bidee-, duši-, vanni- ja köögisegistid ning varjatud paigaldusega termostaatsegistid.

Kuidas teha nii, et köök ei läheks mustaks?

Enne uute köögiseadmete kasutusele võtmist kasuta spetsiaalset pinnakaitsevahendit. Plekke aitab ennetada ka mikrokiudlapp!

Nõuandeid magamistoa sisustamiseks

9 nõuannet! Hoia ühtset stiili, vali voodile turvaline asukoht, ära liialda aksessuaaride ja värvidega, loo võrdsed võimalused partneritele ...

Täiesti niiskuskindel vannitoamööbel, kas see on võimalik?

Täieliku vee- ja niiskuskindluse tagab näiteks üleni kunstkivist mööbel ja väga vastupidav on ka kõrgsurvelaminaadist mööbel.

hansgrohe FinishPlus viimistlus teeb segistist pilkupüüdva disainelemendi

hansgrohe segistisarja Metropol ja Talis E nüüd 5 uues värvitoonis ja mati, poleeritud ning harjatud pinnaga. 3 erinevat segistite kõrgust!

Trafarettmaalingud sisekujunduses – eristuv ja tähendusega

Trafarett on eriline ja tähendusega kunstiteos, mida saab teha seinale savikrohviga. Tekib 3D-efekt. Mandala-trafarett on keha ja vaimu tervendav!

Kaasaegne moodul köögimööbel on võrreldav eritellimusega

Valmis köögimööbel on võimaluste poolest nagu eritellimus köök. Saadaval on kõik levinud uste ja karkasside variandid. Kapi moodulid on 5 cm sammuga!

Põnevad diagonaalid modernses aias

Aiaplaani näidis! Aiakujundaja Terje Prisk annab nõu modernses stiilis aia kujundamiseks. Eelista ruudu, ringi või diagonaali lahendusi ja kindla kujuga taimi.

Privaatne elamine on lahendatud praktilisust silmas pidades

Üks pealtnäha lihtne eramu läbis põhjaliku muudatuse ruumiplaneeringu osas.

5 lahendust köögitasapinna tagaseina katmiseks!

Disainpaneel, fotoklaas, värvitud klaas, LED-valgusega fotoklaas, fotoalumiinium, kivispoon...

Miks on Aspecta Luxury klassi vinüülparkett parim valik avalikku ruumi?

Tegemist on antibakteriaalse, äärmiselt vastupidava, niiskus- ja kriimustuskindla vinüülparketiga, mis sobib kasutamiseks nii kodus kui ka avalikes ruumides.

Treppredel Lucano - vajalik mitmefunktsiooniline tarbeese

Lucano treppredel on disainitud asjade kasutamise lihtsustamiseks ning interjööri osaks. Kui Sa selle parasjagu ei roni, saad seda kasutada teistmoodi.

Uued RAVAKi 10° kaldenugaga segistid Free

Segistid on tervisele ohutud, sõltumatute ekspertide poolt sertifitseeritud ja lihtsalt armatuuriga ühendatavad. Garantii 5 aastat.

Eesti lasteaeda jõudis ainulaadne lastele disainitud vannitoasisustus

Tegemist on esmakordselt lasteaedadele ja algkoolidele disainitud vannitoakollektsiooniga, mis valmis disainerite, pedagoogide ja laste koostöös.

Kardinad modernses interjööris – HarmTex disainer aitab valida!

Eriti oluline on modernse stiili puhul silmas pidada kardina alläärt, kuna sageli kasutatakse madalat mööblit, mis viib pilgu alla. Alläär peab olema ühtlaselt põranda ligi.

DOT portselanplaadid - Andrea Maffei tõlgendus betoonist

Dot portselanplaadid on Andrea Maffei tõlgendus betoonist, mis tema arvates määratleb kõige paremini kaasaegset arhitektuuri.

5 praktilist nõuannet, kuidas odavalt lastetuba sisustada

Mõtle praktiliselt ja arvesta lapse soovidega. Ära vali lapse tuppa mööblit ainult vanuse järgi. Ostle sooduspakkumiste ajal.

Modernistlik TUK kollektsioon

TUK kollektsiooni eristav tunnus on kuusnurksed paneelid. Ideaalne tool-tugitool nii söögilaua ümber, elutuppa kui büroo puhkenurka.

Kas üürikast või ühikatoast saab hubase kodu?

Kasuta helgeid ja omavahel sobivad tekstiile ja pilte. Elus taim loob hubasust ja puhastab õhku. Mängi valgusega. Panipaikadeks sobivad ka dekoratiivsed kastid.

Ülemiste Citys avati Baltikumi innovaatilisim tervisemaja

Uues tervisekeskuses saavad nõu ja abi kõik soovijad olenemata vanusest. Majas tegutseb palju meditsiiniasutusi ja nt 17 perearsti, kes suhtlevad 5 keeles.

Damixa Touchless - puutevabad segistid kodukasutuseks

Kontaktivaba segisti temperatuuri ja veehulka saate lihtsasti reguleerida sõltuvalt sellest, kas pesete käsi, harjate hambaid, ajate habet või täidate klaasi veega.

Püsilillepeenra näidisplaan

Vastupidiselt üldlevinud arusaamale on püsilillepeenra plaani parim koostamise ja kohendamise aeg just peale suvist õitsemisaega ja enne külmade tulekut.

Erakordselt meeliköitev uus tapeedikollektsioon kogu perele

Need tapeedid kindlasti puudutavad Teie meeli! Ühelt poolt vaoshoitud skandinaavialikud ja teisalt väga ebastandardsed tuhmistatud värvitoonid.

Köögisaar ja avatud riiulid köögi sisekujunduses

D-sign sisearhitektuuri stuudio sisearhitektid annavad nõu köögisaare ja avatud riiulite kasutamiseks köögi sisekujunduses.

Millised on kõige lihtsamad viisid katlakivi eemaldamiseks?

Ennetada aitab mikrokiudlapp ja puhastada katlakivieemaldi. Tegemist on vahendiga, mis aitab vähese vaevaga eemaldada katlakivi ja lubjasette jäägid.

Uue korteri sisekujundus Tallinnas

Ideed modernses võtmes korteri sisustamiseks!

Hortensiad - hilissuvise aia pilgupüüdjad

Täies õies hortensia põõsas on tõeline pilgupüüdja sinu aias.

Nõuanded koduostjale: 5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

Alustada visualiseerimisest! Kalkuleeri tähelepanelikult – lisaks sissemaksule kuuluvad koduostu juurde ka broneeringutasu, notaritasu, hindamisakt, laenulepingu vormistamistasu.

Decorest Disain - isikupärane valik siseviimistluseks

Karniisid, dekoorid, liistud, dekoorpaneelid, tapeedid, valgustid, dekoratiivvärvid, kangad, looduskivid.

Nipid ideaalse muruvaiba rajamiseks

Alusta pinnase ettevalmistusest, tutvu murusortidega, külvamise ABC, Anna seemnetele vett

Kuidas jõuda hooldusvaba aiani?

Hooldusvaba aeda ei ole olemas, küll aga saab aeda planeerida ja rajada nii, et see nõuab hiljem võimalikult vähe hoolt.

Köögi planeerimisel arvestatakse funktsionaalse kolmnurgaga

Köögis võib eristada kolm peamist funktsionaalset tsooni - säilitamise tsoon, toidu ettevalmistamine ja toidu valmistamine.

RAVAKil täiustatud SUPERNOVA dušikabiinide uksed ja vanniseinad

Uute kabiinide ja lükanduste kõrgus ulatuda 1980 mm-ini. Vanniseinad AVDP ja APSV võimaldavad luua suletud duširuumi vannitoa mistahes kohta.

Sinise köögiga väike korter Tartus

Lihtsad kompaktsed lahendused pakuvad mugavat äraolemist liigselt koristamise eripäradesse süüvimata.

Valmisköögid - parim valik Mobecori mööblipoodides

Tutvu valiku ja hindadega siin. Soodne ja kvaliteetne!

Kuivkäimla Separett Villa 9000 - ideaalne veevaba lahendus suvekodusse

Kompostiv kuivkäimla Villa on uriini eraldav käimla, mis pakub tualetilahendust ka seal, kus selle omamine võib tavaolukorras olla keeruline.

Koduaed kui värvide pillerkaar

Fotograaf Sigrid Absaloni aed Tahkurannas – siia jagub värvirõõmu igaks aastaajaks.

Kuidas aia kujundamisega alustada?

Aeda on aja- ja rahasäästlikum rajada, kui sul on olemas läbimõeldud kujundusplaan.

Akrüülikihi paksus mõjutab vanni kvaliteeti

Ravaki vannide valmistamisel kasutatav tehnoloogia võimaldab saavutada paksema akrüülikihi, mis mõjutab oluliselt akrüülvannide kvaliteeti.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google