Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Nõuandeid suveterrassi sisseseadmiseks!

2020-04-24
Nõuandeid suveterrassi sisseseadmiseks!

Eesti suvi on ilus, aga lühike. Seetõttu on oluline võtta igast päikselisest päevast viimast! Pole paremat kui nautida päikesepaistet oma terrassil. Alljärgnevalt jagame nõuandeid suveterrassi sisseseadmiseks!

Terrassilaudade seisukord


Suve saabudes on aeg terrassi seisukord üle vaadata ning seda vajadusel värskendada. Vana terrassi puhul tuleks esmalt üle vaadata selle seisukord. Kui puit on pehme ning lõhenenud, siis seda enam üle õlitada ei tasu. Sellisel juhul tuleb kahjustunud terrassilauad välja vahetada. Kui aga puit on tugev, siis tuleb enne õlitamist pind korralikult pesta mustusest ja tolmust. Terrassi pikaks kestvuseks peaks seda hooldama olenevalt asukohast igal aastal või paari aasta järel sõltuvalt seisukorrast. Lõunapoolel asuv terrass vajab tihedamini hooldust kuna päike pleegitab seda rohkem! Kui tegemist on uue terassiga, mis on tehases immutatud (enamasti rohelised või pruunid), siis esimesel aastal ei ole seda vaja õlitada.

Terrassi funktsioon


Kindlasti tasub mõelda, mis on terrassi peamine funktsioon. Kas võetakse päikest, grillitakse või isutakse suure seltskonnaga koos? Sellest lähtuvalt saab hakata terrassi looma. Peesitamise korral tuleb valikusse lisada lamamistool, suurema seltskonna puhul aga laud ja toolid. Mööbli valimisel on mõistlik vaadata kompaktse ja multifunktsionaalse poole. Suur osa aiamööblit on kokku volditav ja disainilt sobilik suisa siseruumidesse. Kindlasti ei tasu unustada üht kappi, mis on väga hea grilltarvikute, tekkide, patjade, küünalde ja näiteks kastekannu hoiustamiseks. Säilita puhas ilme hoides nähtaval ainult seda, mis antud hetkel vajalik on. Valiku juures arvesta terrassi suurusega, et sisustamisega liiale ei läheks ja jääks ruumi inimestel terrassimööbli vahel liikumiseks ilma, et teised peavad teed andma.

Valgus

Päeval loo varju kardinate või suure varjuga, mis lisaks päikese eest hoiab Sind ja Sinu külalisi kuivana. Pimedaks ajaks hangi erinevaid õuevalgusteid ja kasuta suurepärast võimalust luua meeleolu erineva valguslahendusega. Unustada ei tasu ka küünlaid ja tõrvikuid, sest õdusale olemisele lisaks on paljud ka putukatõrjega!

Elav tuli


Elav tuli on absoluutne luksus aga selle asemel saab kasutada soojuskiirgurit, mis toimib kenasti hilissügiseni välja ja on sobilik ka linnaruumis väikesel terrassil. Varu kappi ka pleede!

Taimedekoratsioonid

Anna viimane lihv lopsakate ilu- ja miks mitte ka maitsetaimede näol ja asu suvitama!

Nõuandeid suveterrassi sisseseadmiseks!
Autor: Margit Pilden, Common mööbliäri

 

 

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google