Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Õige valgus aitab kaasa lapse arengule - milline peaks olema lastetoa valgustus?

2016-04-17
Uudne lahendus lapse tuppa - helikindel valgusti Trio firmalt Morosini

Kuna lastetoas leiab enamasti aset palju erinevaid tegevusi (mängitakse, puhatakse, õpitakse ja magatakse), on seal ülioluline hea üldvalgus, mida oleks mõistlik tagada päevavalguse ja erinevat tüüpi valgustitega.

Valgustus sõltub lapse vanusest

Väikelapsed veedavad palju aega põrandal, seega peaks see pind olema hästi valgustatud. Võimalusel tuleks panna lakke mitu valgustit või valida suure võimsusega dimmerdatav valgusti. Täna annavad head sooja valgust ka LED valgustid.
Lisaks laevalgustile võiks väikelapse toas olla  ka seina- ja lauavalgusti öövalgusena.

Korralik kohtvalgustus on oluline neile, kes veedavad palju aega laua ja kuvari taga

Lapse suuremaks kasvades tekib vajadus lauavalgusti järgi õppimislauale või lugemislambile voodi juurde.
Laualamp õppimiseks ja kuvariga töötamiseks tuleks paigutada nii, et see ei peegeldaks kuvarile ja ei jätaks käe varju kasutatavale tööpinnale.

Lastetoalamp peab olema alt kaetud läbipaistmatu klaasi või plastikuga, mis ei takista valguse levikut, kuid ei paista ka otse silma. Valgustust planeerides tasuks panna end lapse asemele vaadates ruumi läbi lapse silmade nende kõrguselt. Eelkõige aga tuleb silmas pidada turvalisust.
Hea oleks kui valgusti kuplid on mittepurunevast materjalist ning käeulatuses olevad valgustid ei lähe kuumaks. Üheks ohutumaks võimaluseks on LED valgustid, mis ei kuumene. Samuti on LEDid põrutuskindlad, ei purune nagu seda tavaline hõõgpirn ega erita elavhõbedat purunemisel nagu seda võib juhtuda luminofoorlampidega.
Led valgusti kasutamine annab ka säästu lastetoas, sest sageli peab tuli seal põlema öö läbi või on unustatud toast lahkudes valgusti lihtsalt põlema.
Laternatiiv LED-idele on kasutada energiasäästulampe.

Üldiselt on lastetoavalgustite disainimisel välditud teravaid servi ja materjaliks on enamasti plastmass või kumm, mis ei ole toksilised.
Laste laualambid on ka läbimõeldult loodud nii, et nendega mänguhoos midagi ei juhtuks, isegi siis kui need mängides mõneks ajaks paksu teki alla jäävad.

Hoolitsege oma järeltuleva põlve eest ja kinkige neile turvaline, helge ja valge lapsepõlv!

A:
H e k t o r  L i g h t i
Mänguline erinevalt komplekteeritav kaasaegne  Morosini valgusti.Vintage - Ledsi valgusti FunkKiikhobune Yahoo firmalt KarmanJänes kübaraga (tootjafirma Karman, valgusti Wow).Laevalgusti INValgusti Hula Hoop Linealightilt on mänguline, saad keerata kettaid nii nagu ise vajalikuks pead.Valgusti Giffi on 45cm kõrge, 17cm lai ja 34cm pikk. Tema kehaosa on valmistatud 18mm paksusest kasevineerist ning kuppel 1,5mm paksusest alumiiniumist. Valgustis võib kasutada GU10 Led-lampe max.See valgusti Spacewalker (kuulkäija)  toob kindlasti naeratuse näole. Mänguline! Vahva! Justkui mehike on astunud Kuult. Kaalutu! Ta tuli vallutama nüüd uut territooriumi.Firma FM mitmenurksed valgustid. Sobib paigutada ka seinale. Mõjuvad hästi grupina paigutatuna. Valgustis on võimalik kasutada säästulampe.Mänguline erinevalt komplekteeritav kaasaegne Morosini valgusti Õige valgus aitab kaasa lapse arengule - milline peaks olema lastetoa valgustus?Akrüül ripatsitega lühter Madelene 3x40WTütarlaste unistused mannekeenidest ja liblikatest on otse koju toodud (Tootjalt Schuller, Vogue-Butterfly)

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Instagram