Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Puidust aknad: kellele ja miks?

2020-09-29
Puidust aknad: kellele ja miks?

Puit on pikimalt kasutusel olnud ja end enim tõestanud akna ehitusmaterjal. Kui jalutada ükskõik millises Eesti linnas ajalooliste hoonetega tänavatel, võime veenduda: puitaknad on hoolimata nende väärikast east üldjuhul ajale hästi vastu pidanud ja heaperemeheliku hoole ning tähelepanu korral ka enamasti heas seisukorras.

Tehnoloogiliselt on puitaknad teinud läbi suure arengu, mistõttu ei saa tänapäevastele nõuetele vastavaid kaasaegseid puitaknaid ajalooliste puitakendega päris üks ühele võrrelda. Sellegipoolest on moodsates puitakendes säilinud teatud sarm ja karakter, mis annab neile võrreldes teiste tänapäeval levinud aknatüüpidega, eeskätt just võrreldes plastikakendega, kõrgema staatuse ja maine.

Puit on loodussõbralik ja taastuv materjal ning selle kasutamine vanemate hoonete  taastamisel või ajakohastamisel on enesestmõistetav. Sama printsiip kehtib ka täiesti uute puithoonete avatäidete kohta. Eriti silmariivav on näha puitfassaadil plastikaknaid.

Üldiselt sobibki puitraamiga aken hästi kõikide fassaadikattematerjalide ja hoonetüüpidega. Modernsete või funktsionalistliku arhitektuuriga hoonete puhul on ehk parim valik puitalumiiniumaken, milles puidu parimatele omadustele lisanduvad alumiiniumi ilmastikukindlus ja püsivus ning veidi tehnitsistlik ja modernsem esteetika.

Puidu eeliseks plastikust aknaprofiilide ees on nende kordades suurem viimistlus- ja värvivalik. Kaasaegsete puidukaitse- ja viimistlusvahenditega töödeldud puitaknad on  aastakümneid hooldusvabad. Aja möödudes saab uue värvi- või peitsikihi lisamisega puitakende algse seisukorra taastada ja nende eluiga mitmekordistada.

Profiilide valik on samuti oluliselt laiem kui plastikakende puhul. Kui lisame siia juurde veel erinäolised aknatüübid, mitmed avanemise suunad ning kahe- või kolmekordse klaaspaketi, küündib puitakende valikuvõimaluste hulk maja renoveerimisel või uue ehitamisel üle saja.

Tartus tegutsev akna- ja uksetootja Klarvinduer tarvitab aknaraamide valmistamisel aeglase kasvuga kvaliteetset männipuitu, mis tagab akende kõrge energiatõhususe. Klarvindueri kahekordse klaaspaketiga puit- või puitalumiiniumakna UV väärtuseks on 1,1 ja kolmekordse klaaspaketi puhul ulatub UV väärtus koguni 0,7-ni.

Kahekordne klaaspakett. Puit- või puitalumiiniumakna UV väärtuseks on 1,1.
Kahekordne klaaspakett. Puit- või puitalumiiniumakna UV väärtuseks on 1,1.


Kahekordse klaaspaketiga lahendus sobib suurepäraselt vanemate hoonete renoveerimisel ja veidi väiksema eelarvega tellijale. Kolmekordne klaaspakett on küll veidi kallim, aga selle võrra ka energiasäästlikum ja soojapidavam lahendus ning aja jooksul küttekuludelt säästetud raha teeb algselt akende soetamisel tehtud suurema väljamineku kuhjaga tasa.

Kolmekordne klaaspakett. Puit- või puitalumiiniumakna UV väärtuseks kuni 0,7.
Kolmekordne klaaspakett. Puit- või puitalumiiniumakna UV väärtuseks kuni 0,7.


Aknaid tellides tasubki meeles pidada, et energia hind on ajas tõusev ja rahaline kokkuhoid energiatõhusa akna valimisel ajas ainult kasvab.
Seega võib kokkuvõtvalt öelda, et puit- või puitalumiiniumaken sobib igaühele ja igat tüübi hoonele. Otseseid vastunäidustusi emma-kumma variandi puhul maja renoveerimisel, ehitamisel või energiatõhususe tõstmisel polegi.

Puitakende kasuks räägivad kõik argumendid, sealhulgas rahaline maksumus. Plastakna odavama hinna põhjendus langeb ära, kui asetame akende soetamise kulu ajaskaalale - puitakende pikema eluea ja suurema energiatõhususe arvel saavutatavad madalamad küttekulud tähendavad seda, et aja jooksul tuleb puitaken meile soodsam kui plastikaken.

A: Puidust aknad: kellele ja miks; Klarvinduer OÜ

Peidetud raamiga seinasisene lükanduks Ermetika. UUS!

Peidetud raamiga seinasisesel lükanduksel pole näha ei lenge ega ka liiste, ainult seinaga samas viimistluses vormistatud ava.

Ukseluku vahetamine ja valimine: Mida silmas pidada?

Kui tänane on kodu ukselukk korras ja soov on tõsta kodu turvalisust, tasub kaaluda turvaluku paigaldamist või uue ostmisel kaaluda võtmekaardiga lukustust.

Millistel juhtudel on välisrulood eriti sobilikuks valikuks?

Välisrulood on väga efektiivne lahendus kuumusprobleemi ja liigse valguse vältimiseks.

EASY aknapalede lahendusega ei tundu akende vahetus enam tülikas

Akende vahetus võib tundub tülikas, sest nõuab lisaks akende vahetusele ka aknapalede uuendamist jms. Haapsalu uksetehasel on lahendus - puidust aknapalede süsteem.

Hooldatud ukselukk annab turvatunde ja uksesulgur lisamugavuse!

Ukseluku hooldus. Lase võtmekanalisse suruõhku – nii saad sinna sattunud liiva või lehepuru eemaldatud.

Hörmann välisuksed - atraktiivne hinna kvaliteedi suhe

Ilusa välimusega välisuksed. Kompromissitu kvaliteet. 5-aastase garantii. Tutvu kataloogis.

Garaažiukse valimine - mida jälgida?

Garaažiukse ostmisel tuleb tähelepanu pöörata kümnetele näiliselt tühistele pisiasjadele, mis pikemas perspektiivis väga olulisteks osutuvad.

ACTIVE pinnakattega ukselingid takistavad 99% bakterite levikut

Välja on töötatud innovaatiline hõbedaosakesi sisaldav antimikroobne värv, millega on kaetud ABLOY ACTIVE ukselingid, käepidemed ja võtmepesad.

Kas valida mehaaniline või elektrooniline ukselukk?

Digitaalne ukselukk on mugav ja turvaline lahendus, saab juhtida ka mobiili APP-ist. Mehhaanilise lukustussüsteemi turvalisust tõstab võtmekoodiga võtmekaart!

Pisidetailideni läbimõeldud modernne interjöör ja õueruum

Selle eravilla arhitektuurse ja sisekujunduslahenduste autor on tuntud arhitekt Bob Manders.

Akende ja välisukse valimine

Aknad ja uksed moodustavad olulise osa hoone eelarvest. Riskid on väga suured – kõige odavama pakkumise valimine ei pruugi kõige soodsamat lõpptulemust anda.

Seinasisene lükanduks võimaldab ruumi paremini kasutada

Seinasisene lükanduks pakub võimalust kasutada ruumi paremini kitsastes tingimustes, näiteks vannitubade ja WC-de ustena.

Putukavõrk, mis sobib paljude akendega

Haapsalu Uksetehases valmistatavad võrgud sobivad pea kõigile sissepoole avatavatele üheraamilistele akendele.

Millised aknad on hea valik meie kliimasse?

Akende ja uste tootmine on aastatega teinud läbi palju arenguid nii materjalide kui ka tehnoloogia puhul.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube