Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Diivan Moss - ülipehme istumine, puhta vormiga disain

2020-03-16
Diivan Moss - ülipehme istumine, puhta vormiga disain

Oot-Oot Stuudio on Eesti mööblitootja, kelle pehme mööbli kollektsiooni kuuluvad nii stiilsed diivanid kui ka tugitoolid. Kogu skandinaavialik pehme mööbel on disainitud, arendatud ja toodetud Eestis. Vaatame lähemalt, kuidas sündis mööblifirma kõige värskem diivan, MOSS. Küsimustele vastab disainer Mihkel Mölder.

Millest saite loomiseks inspiratsiooni?


Inspiratsioon tuli tegelikult otse meie klientidelt. Oleme disaineritena stuudios alati ise kohapeal, kuulame klientide muresid ja soove, mis neile meeldib, mis mitte. Nüüd panime kogutud info kokku ja nii sündiski diivan Moss.

Diivan Moss ja disainer Mihkel Mölder
Diivan Moss ja disainer Mihkel Mölder


Kirjelda Mossi disaini lähteülesannet

Klientide tagasisidest kujunesid välja funktsionaalsed kriteeriumid: keskmisest suurem istumissügavus, laiskust tekitav pehmus, samal ajal selge, puhta vormiga disain. Klientide soov oli saada suurest, pehmest n-ö lebotamise diivanist minimalistlik, õhuline jalgadel versioon – et tunne säiliks, kuid vorm ei oleks nii massiivne. Sellest saigi meie missioon.

Mis oli diivani arendamisel kõige suurem väljakutse?

Diivani arendamise kõige raskem väljakutse on leida võimalus, kuidas panna võimalikult palju häid ideid ja funktsionaalseid omadusi ühte patta, kaotamata sealjuures esteetikat. Tihti tuleb teha kompromisse, kuid mulle tundub, et Mossi diivani puhul õnnestus meil enamik kriteeriume täita.

Mis on sinu jaoks Mossi diivani kõige tähtsamad omadused?

Kui ma esimese prototüübi peale istusin, teadsin kohe, et see on minu diivan. Mõningad muudatused olid veel vajalikud, kuid põhiülesanded olid juba täidetud. Piisav sügavus, et ka minu paindumatud jalad mõnusalt diivanile kerra ulatuksid ja maha ei libiseks. Ülipehme istumine on ideaalne mõistust teritavate lõunauinakute jaoks, käetoed on justkui padjad. Kõrgetel jalgadel disain teeb koristamise lihtsamaks. Ka esteetikas ei teinud me allahindlusi. Vormimäng on elegantne ja põnev-ilus.

Kuidas tunda ära head disaini?

Hea disain on loogiline, tekitades vaatlejas tunde: "Ma oleksin võinud selle ise välja mõelda". Üleliigset müra pole tarvis. Disainides tehtud otsused peavad olema põhjendatud, seda nii kliendi kui ka tootja perspektiivist. Muidugi on hea disaini eeldus kvaliteet.

Diivan Moss on Oot-Oot Stuudio värskeim disain, mis on saadaval eri mõõtudes ja nii klassikalise diivani kui ka nurgadiivanina. Võimalik on valida sadade värvitoonide ja viie erineva jaladisaini vahel. Lisainfo: Oot-Oot Stuudio

Контакт
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google