Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Kaasaegse Ülemiste elamurajooni energiatõhusad ja kaunid kodud

Kaasaegse Ülemiste elamurajooni energiatõhusad ja kaunid kodud
Tallinna südalinnast vaid 10 minuti kaugusel Rae vallas asub kaasaegne Ülemiste elamurajoon, kus põhirõhk on energiatõhususel ja ehituskvaliteedil. Arendusprojektis on ühendatud korteris elamise mugavused eramutele omaste avarate terrassilahenduste ja rohelise õuealaga.

Selle ridaelamu näidiskorteri üldpind koos terrassi ja garaažiga on 131 m2. Sisekujunduse  teostanud Helen Villemsoni jaoks on südamelähedane moodne klassika, eesmärk oli kujundada kaasaegne ja hubane kodu.
Eluruumi seinad on neutraalsetes beežides toonides, et muud detailid hästi välja joonistuksid. Kui heledad toonid annavad ruumile juurde valgust ja avarust, siis aktsenti on lisatud purpurroosa ja tumesinisega, mille kasutamise idee tekkis sisekujundajal tegelikult oma kodu pesuruumi valge seina taustal laste roosat ja tumesinist rätikut kõrvuti vaadeldes. Tulemus sai üllatav ja sobib suurepäraselt. Erksate toonide kasutamisega tekstiilidel, kardinatel ja aksessuaaridel saab hästi kontraste luua, lisaks toovad need ruumi soojust, rõõmu ja elu, nii on näidiskortereid ka lihtsam müüa.Kõik näidiskodu kardinad ja diivani roosad padjad on valminud Kardinastuudio disainerite käe all, kelle kohta jagub sisekujundajal ainult kiidusõnu. Tekstiilidest rääkides peab Helen Villemsoni sõnul igas korralikus kodus olema vähemalt üks mõnus vaip, veel parem kui neid on rohkem. Kõnealust kodu kaunistavad  kodumaised Narma vaibad. Laia triibuga elutoa diivan on eritellimustöö Softrendist, kust leiti ka söögilaud koos sinise kattega toolidega, diivanilaud ja spetsiaalselt selle kodu tarbeks sinise kangaga kaetud padjad. Sisustamise eelarve tasakaalustamiseks valiti osa mööblist Ikeast, kust on pärit näiteks klassikalises võtmes kummutid, konsoollaud ja diivanilauake, mis sobivad ansamblisse suurepäraselt.Klassikalise joonega köögimööbel on interjööri sobivalt hallikabeeži tooni. Köögimööbli tagaseinas ilutsevad tõeliselt stiilsed vanaaegset šokolaaditahvlit meenutavad kõrgläikes keraamilised plaadid.Eluruumi põrandaid katab naturaalne valgendatud tamme puitparkett.. Siseruumides on kõikjal kasutatud kvaliteetseid Jeld-Weni massiivpuituksi. Silma hakkavad ka klassikalised Höövelliistu meistrite toodetud valged puitliistud, mis ääristavad kaunilt põrandaid, uksi ja isegi romantilise ilmega Kaminakoja kaminat, luues harmoonilise terviku. Siinkohal tasub mainida, et liistud on jälle moes, nende abil saab lausa imesid korda saata. Valged liistud põrandal lisavad ühtlasi nii konkreetsust kui elegantsi.

Sanitaarruumide puhul väärivad erilist tähelepanu seinasiseste veepaakidega Duravit Durastyle wc-potid, mis esiteks muudavad ruumid visuaalselt suuremaks, nägusamaks ja võimaldavad ka mugavamalt põrandat pesta.Täiuslikule kodusisustusele panevad punkti taimed. Taimed muudavad eluruumi visuaalselt kaunimaks ja aitavad suurendada seda nn päris kodu tunnet, mis on lõppkokkuvõttes see kõige olulisem.
 
Autor: INkodu.ee (t: K. Viksne) 05/2016

 

Контакт
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google