Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Magamistoale uus ilme looduskiviseina abiga

Magamistoale uus ilme looduskiviseina abiga

Magamistuba võib õigusega pidada kodu peidetud südameks, sest siin veedetakse üks kolmandik oma elust. Et just see ruum näitab kõige paremini inimese suhtumist iseendasse, võibki magamistoas kasutatavate viimistlusmaterjalide osas lubada endale kõike seda, mida hing parasjagu ihaldab. Kuigi keskealised inimesed kannavad endas siiani hoiakut, et magamistuba on privaatne paik, kuhu võõrastel asja ei ole, armastab noorem põlvkond üha rohkem oma terve elamise just sellesse ruumi kokku koondada.

Tavapäraste sisustusmaterjalide kõrval leiab viimasel ajal magamistoa seintel ja põrandatel üha rohkem kasutust ka looduskivi, mis on köögist, elutoast ja abi-ruumidest välja liikuma hakanud. Põhjus on selge – on ju looduskivis koos nii palju värvitoone koos igavese rahu ja omanäolisusega. Looduskivi annab magamistoale turvalise alatooni, kus mängivad kaasa looduse poolt loodud värvitoonid, mis on tekkinud kümneid miljoneid aastaid tagasi. Looduskiviga kaetud seinad ja põrandad loovad ka parima mikrokliima, kus nii niiskuse kui ka temperatuuride kõikumised ei ole järsud.

 

Erilise koha on hõivanud kvartsiit tänu oma kaunile sillerdusele ja värvigammale. Looduskivi ei pea olema ruumis palju, sest ka väikene kogus annab ruumile meeldiva aktsendi sisustusmaterjalina. Kasutaja võib kindel olla, et teist samasugust lahendust pole ega tule kellelgi teisel, sest iga kivi kuju ja värvigamma on kordumatu. Looduskivi kui maailma vanimaid sisustus- ja ehitusmaterjale on loodud kasutamiseks inimestele, kes soovivad eristuda massist ja tahavad ning oskavad hinnata looduse kordumatut ilu ja võlu.

Eesti rahvuskivina tuntud, sajandeid ehitusmaterjalina kasutatud paekivi näeb tänapäeval sisekujunduses üha sagedamini. Sellest saadud vabakujuliste tükkide või lõigatud valmisplaatide värvivalik on küll piiratum kui kvartsiidil või kiltkivil, kuid on siiski piisavalt atraktiivne oma hallikas-kollaste toonidega. Paekivi rahulikud toonid on meeldiv lahendus ka magamistoa seintele, luues Tallinna vanalinna efekti ka uutes elamutes.

Dekoratiivsema seina ihkajatel tasub eelistada aga õhukesi kvartsiidi või kiltkivi lahendusi, mis on siis kas vabakujulised või ribakividena laotud (kleebitud). Ribakivid on hetkel soositum seinalahendus, kus kivid jätavad üksteise peale laotud kivivirna efekti. On olemas isegi vaid 7-12 mm paksust looduskivi, mida võib kleepida lausa kipsplaadile. Keda paekivi rahulik pastelne värvigamma ei paelu, leiab praegu pakutavast looduskivi valikust kõike, mida süda ja silm ihkab. Värvigamma on helehallist mustani, kollasest pruunini, hallist roheliseni jne. On nii lihtsama kui ka sädelevama struktuuriga kive. Luksuslikkuse taotlejatele on isegi lausa kullaläikelisi kiviplaate, sest oli ju magamistuba juba ammustel aegadel kõige uhkemini kaunistatud ja dekoreeritud eluruum terves hoones. Võimaluse ja tahtmise korral võid avaras magamistoas katta looduskiviga ka terve ühe seina või kaaluda viimase aja uusimate lahenduste hulka kuuluvat kiviribadest või ümmargustest looduslikest dekoratiivkividest seina. Võrgule kinnitatud väikeste kividega on tänapäeval võimalik katta ka kumeraid ja nõgusaid pindu nii seintel kui ka lagedel. Tehniliselt on looduskividest ribad kinnitatud olemasoleva seina nähtavale pinnale Kiviliimiga, mis tagab kattekivi hingamise koos alusseinaga ning ei tekita aurutõket. Ülemine, alumine ja tagapind kiviribal on sel puhul saetud, esipind murtud. Nii annab see eriti looduslähedase väljanägemise, olles üli-malt efektne ning iga ruumi pilgupüüdja. Looduskivi annab igale inimesele võimaluse luua midagi kordumatut ja originaalset oma elamises ja olemises.


Laias valikus looduskive leiad Mendalist

 

 A: Mendali, 2006

Контакт
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google