Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Noore pere must-valge-hall kodu Tallinnas Merirahus

Noore pere must-valge-hall kodu Tallinnas Merirahus
See funkstiilis soome tüüpprojeki järgi valminud noore pere maja Merirahus on hea planeeringuga, alumisel korrusel asuvad avar köök ja läbi kahe korruse laiuv elutuba, teisele korrusele jäävad magamistoad, garderoobid ja vannituba.

Sisearhitekt Aet Piel lähtus eramut disainides lakoonilisest must-valge-hall kontseptsioonist, mis läbib kogu maja.
Elutuba on üleni heledates toonides. Mängitud on erinevate valgete materjalidega: hele puitpõrand, suured valged klaaspinnad, lumivalge nahkmööbel, valge ruumiline männiladva motiiviga Elitis tapeet. Käbikujuline laevalgusti on tore vimka tapeedi mustri täiendamiseks. Elusa tule toob tuppa Kaminakoja meistrite käe all valminud valge klaaskamin.Köök on elutoast mugavalt eraldatud, kuid valge võidukäik jätkub siingi. Köögis domineerivad valge kõrgläige ning valgest kivist tasapinnad ja kraanikauss, kuid erinevalt elutoast pakuvad köögis valgele konkurentsi tumedad lauad-toolid ja mustjas põrand. Juba tuttav männiladva motiiv avaldub siin aga kardinatel (artikli päise fotol). Tõelise kontrastina heledale elutoale ja köögile mõjub esimese korruse teine tiib, kust leiame lausa musta esiku ja garderoobi, mustad kardinad ja valgustid.Eramu teisel korrusel on valdav osa interjöörist hall: mööbel, kardinad, seinad, keraamilised plaadid. Mängitud on halli erinevate toonide, vormide ja tekstuuridega, kuid siingi ei saa läbi vastandtoonideta, magamistoa põrand näiteks on hele puit. Mööbel on valitud sirgjooneline ja minimalistlik.Kodust teevad kodu erinevevad pisividinad, aksessuaarid ja detailid, mis toovad endaga kaasa juba oma elu. Milliseks see äsja valminud kodu muutub ja millised muud värvid seda kodu iseloomustama hakkavad, sõltub juba pererahvast.


A: Inkodu.ee (2012) K. Viksne
Fotod: Terje Ugandi
Noore pere must-valge-hall kodu Tallinnas Merirahus Noore pere must-valge-hall kodu Tallinnas Merirahus Noore pere must-valge-hall kodu Tallinnas Merirahus Noore pere must-valge-hall kodu Tallinnas Merirahus Noore pere must-valge-hall kodu Tallinnas Merirahus Noore pere must-valge-hall kodu Tallinnas Merirahus Noore pere must-valge-hall kodu Tallinnas Merirahus Noore pere must-valge-hall kodu Tallinnas Merirahus

Контакт
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google