Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Sisekujundaja Siret Ilja teostas Carstopi esinduses värskenduskuuri

2019-05-14
Sisekujundaja Siret Ilja teostas Carstopi esinduses värskenduskuuri
Vaatamata sellele, et autoremont on ikkagi valdavalt must ja õline töö, ei pea see tingimata tähendama samasuguseid teenindusruume. Tartu Turu tänava Carstopi esindus on hea näide pisikesest, funktsionaalsest ja omanäoliselt sisustatud autoteenindusest.

SikaSaka OÜ sisekujundaja Siret Ilja eesmärk salongi uuenduskuuri läbiviimiseks oli anda väike ilusüst 15 aastat tagasi remonditud ruumidele.
Aga kui natuke midagi ruumis värskendada, hakkavad vanad asjad kohe eriti häirima. Täpselt nii juhtus siingi ja lõpuks sai ette võetud palju ulatuslikum uuenduskuur, kui esialgelt plaanitud. Kuigi suur osa mööblist ja üldisest kujundusest jäi siiski ka alles, on täna salongis uudistada palju.

Salong enne remonti:


Salong peale remonti:Kõige huvitavamad on vast mööbliesemed, mis igas mõttes autoteeninduse valdkonnaga haakuvad. Näiteks on puhkenurga lauaks sõna otseses mõttes vana automootor, mida katab eritellimusklaas. Kes oleks võinud arvata, et mootor väga hästi ka ajakirjade hoidmiseks sobib! Tugitoolideks ja diivaniteks on internetist leitud vanad Audi A8 istmed, mis laost leitud rehvidele paigaldati. Kuigi sisekujundaja unistus oli leida helepruunid autoistmeid, osutus nende leidmine täiesti võimatuks missiooniks ning lõpuks ongi võibolla mustad tugitoolid sealsetes tingimustes praktilisemad. Temaatilisi ja üllatavaid detaile on salongis veelgi, näiteks on peauksel lingiks täiesti tavaline mutrivõti ning õlitünnid on leidnud uue otstarbe kohvimasina ja lillede alusena.

Tugitoolideks ja diivaniteks on internetist leitud vanad Audi A8 istmed.
Tugitoolideks ja diivaniteks on internetist leitud vanad Audi A8 istmed.

Ukselingiks on mutrivõti.
Ukselingiks on mutrivõti.


Salongi üldkujunduses kasutati Carstopi enda korporatiivvärve. Kõige keerulisemaks kohaks osutus lõpuks väsinud põrand, mida ei olnud võimalik tõsta, aga plaatide väljavahetamine oleks olnud juba liiga suur ja kulukas ettevõtmine. Parima võimaliku lahendusena valati vanade keraamiliste plaatide peale uus ja vastupidav epopõrand. Sisekujundaja soovitusel lisati helehalli põhitooni juurde säbru, mis aitab suure koormusega ruumis  mustust visuaalselt peita.

Põrand nüüd ja enne remonti.
Põrand nüüd ja enne remonti.


Lõppkokkuvõttes sai Carstopi autosalong väga mõistliku eelarve ja ajaakuluga uue ilusa välimuse. Viisakas, puhtas ja töökoja olemusele kohaselt sisustatud esinduses sobib hästi ka autoomanikest daame vastu võtta!


A: Inkodu.ee (t: K. Viksne; J. R)
Fotod: SikaSaka OÜ


Контакт
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google