Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Siidivaibad - kunsti väärtusega peen käsitöö

2019-10-02
Siidivaibad - kunsti väärtusega peen käsitöö

Siid on kõige kallim käsitöövaipade valmistamisel kasutatav materjal. Siidi saadakse siidiusside kookonitest ja esimesena võeti siid kasutusele Hiinas. Tänapäevani valmivad just Hiinas kõige kaunimad siidivaibad. Selliselt valmistatud vaipu kasutatakse nii seinadekoratsioonide kui põrandavaipadena.

Hiinas on siidivaipu valmistatud sajandeid. Siidivaiba kudumine on täpsust ja aega nõudev töö, mis köidab järjest vähem nooremat põlvkonda. Ennustatakse, et siidist käsitöövaipade valmistamine on tulevikus määratud kadumisele ja seetõttu on hiina siidivaibad saanud kollektsionääride huviobjektiks.

Mis määrab siidivaiba hinna?

Vaiba hinna määravad 4 aspekti: kudumiseks kulunud aeg, disaini täpsus ja keerukus, tihedus (materjali kogus) ja materjali hind (siid on kallis materjal).

Siidivaiba hooldamine

Siidivaiba alla tasuks asetada alusvõrk, sest see muudab astumise pehmemaks ja pikendab vaiba eluiga. Samas väldib see ka kerge vaiba libisemist.

  • Vaipa tuleks regulaarselt puhastada tolmuimejaga, aga ei soovitata narmaste puhastamist.
  • Plekid tuleks koheselt imada puhta rätikuga, seejärel kasutada leige vee ja õrna äädikaga tehtud lahust, et plekk tupsutades eemaldada.
  • Niiskus mõjub siidivaibale halvasti. Kui te vaipa ei kasuta, rullige see kokku karus seespool, aga ärge asetage kilekotti.
  • Muutke vaiba suunda ühel või kahel korral aastas (olenevalt käimistihedusest), see aitab ära hoida käiguradade tekkimise.
  • Paari  aasta tagant on soovitav pöörduda professionaalse vaibapuhastusfirma poole vaiba üldpuhastuseks. Siidivaipa ei tohi puhastada rippuvas asendis ega ka riputada ega kloppida. 

Tutvu siidivaipade valikuga siin


A: Vaibagalerii

 

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google