Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Skandinaavialikult hubane maakodu Saaremaal

Skandinaavialikult hubane maakodu Saaremaal
Tegemist on majaomanike näpunäidete järgi Kai Siimu poolt projekteeritud väikese musta palkmajaga, millele on ookerkollased aknaraamid. Maja tellijaks oli vanem abielupaar, kes rajas maakodu Saaremaale. Pererahva ja sisekujundaja Ulvi Lõhmusega koostöös sündis mere teemast ja skandinaavia stiilist inspireeritud hubane maakodu.

Puidu mahendamise eesmärgil laseeriti kõik männipuidust seinad ja laed valgeks, et vältida männipuidule iseloomulikku kollakaks tõmbumist. Lisaks lahjendati männi tooni valgete aknaraamide ja põrandaliistudega.  Eriliseks teeb selle kodu kujundamise asjaolu, et kõik otsused sai tehtud kaugjuhtimisel – sisekujundaja Tartus ja pererahvas Saaremaal. Kõige rohkem nähti vaeva pliit- ahjuga, kuid koostöös oskusliku pottsepaga sai vahemaale vaatamata tulemus väga ilus.


 
Kõik pinnad, mis vähegi võimalik, kaeti puidust erineva lõppviimistlusega. Mere lähedus inspireeris värvivalikus võimalikult valgeid ja naturaalseid toone, tuues materjalide ilu efektselt esile.
Enamik materjale ongi naturaalsed välja arvatud stiilne klassikaliste sugemetega köök, mis valmistati  Arensis värvitud mdf-ist sisekujundaja Ulvi Lõhmuse jooniste järgi. Suur söögilaud oli pererahva valduses juba varem ja toodi mandrilt kaasa.
Kogu muu mööbel pärineb enamjaolt ISKUst ja valgustid Dectonast.Siin on põrandal korralikud tammelauad ja kõrged valged põrandaliistud, mis haakuvad omavahel hästi andes edasi kerget skandinaavialikku mereäärse kodu tunnet.

Kardinad valmisid koostöös Signe Kallsoniga.
Maja läbi triibuliste kangaste valik on just õiges kohas mere läheduse rõhutamiseks.


 
Pistiku ja lülitikatted on Renovalt. Need on suhtelisel soodsad, kuid annavad edasi väga hea ümara vormiga sobilikku retrohõngu.
Voodikatted on perenaise enda hea maitse ja leid.


 
Tulemus on muinasjutuliselt helge olles taaskord hea näide teadliku pererahva ja kogenud sisekujundaja koostööst.


Autor: Koduportaal INkodu.ee
Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google