Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Termovahuga soojustamine (polüuretaanpritsvaht PUPV)

Termovahuga soojustamine (polüuretaanpritsvaht PUPV)

Nõukogude ajal oli levinud maja soojustamine viisil, mil välisseina ja siseseina vahele jäeti õhuvahed sooja õhuvoolu liikumise ja ehitise soojapidavuse tagamiseks. Tol ajal peeti seda heaks odavaks soojustuslahenduseks. Tegelikult toimivad õhuvahed aga lõõridena, mille kaudu suur osa soojusest majast välja pääseb. Kuidas aga soojustada tagantjärele sellist maja? Parimaks lahenduseks õhutühimikega majade soojustamisel on Termovahuga soojustamine.

Mis on Termovaht?

Termovaht on külmkõvastuv, kahekomponentne avatud pooridega karbamiidvaikvaht. Selle valmistamiseks kasutatakse objektil spetsiaalset masinat, mille abil komponentideks olevad vesilahused omavahel vajalikes suhetes kokku segatakse, seejärel suruõhu abil vahuks muudetakse ning seintes olevatesse tühimikesse süstitakse (injekteeritakse). Vahusegu koosneb miljonitest väikestest avatud õhumullidest, mis tahenedes muutuvad

pehmeks veeauru läbilaskvaks materjaliks – Termovahuks. Termovaht on olnud kasutusel juba üle 50 aasta ning see loodi spetsiaalselt just elumajade seintes olevate tühjade õhuvahede täitmiseks. Tänaseks on antud tehnoloogia abil soojustatud sadu tuhandeid maju üle maailma.

Alternatiivsed variandid õhuvahedega majade soojustamiseks

  • Õhuvahega seina soojustamine väljastpoolt, jättes tühjad õhuvahed seintesse alles.

Antud meetodil maja soojustamine ei taga head soojusisolatsiooni, kuna seinte välissoojustus on efektiivne vaid siis, kui seintes ei ole õhuvahet. Seda sellepärast, et soojenenud õhk tõuseb mööda õhuvahe seina üles ning viib igasuguste väikeste katusealuste hõredate kohtade ja pragude kaudu soojuse välja. Õhuvahe välisseina kaudu toimub vaid väike soojakadu. Seega on õhuvahega seina soojustamine väljastpoolt ebaratsionaalne, kuna see annab vaid osalise efekti.

  • Õhuvahega seina soojustamine puistematerjalidega

Ka õhuvahega seina soojustamine puistematerjalidega ei ole hea lahendus, kuna:

  • olgugi et aeglasemalt, tsirkuleerib õhk puistematerjali vahel ikka ning tekib soojakadu
  • enamus puisteaineid vajub aja jooksul seina sees kokku ning seina ülemisse ossa jääb ikka õhuvahe
  • ilma fassaadi viimistlust rikkumata on keeruline seinte õhuvahet puistematerjaliga täita

Õhuvahedega seina soojustamine Termovahuga ei too kaasa ühtegi eelmainitud probleemi. Termovaht on välja töötatud just sellel otstarbel ning sellel on väga palju eeliseid.

Termovahu eelised

Märgatav energiakulude kokkuhoid
Termovaht on väga hea soojusisolaator. See soojustusvaht peatab õhu liikumise seinas täielikult ning tagab hea soojapidavuse. Seetõttu on võimalik hoida tubades soovitud temperatuuri väiksemate kuludega. Talvel on toad soojad, suvel jahedad. Termovahuga soojustamine vähendab Teie energiakulusid ca 30-50%, mistõttu on võimalik tehtud investeering tagasi teenida juba 3-5 aastaga.

Maja fassaadi ei ole vaja lõhkuda
Termovaht võimaldab maja soojustada ilma, et selle fassaadi oleks vaja lõhkuda. Soojustusvahu paigaldamine toimub läbi pisikeste aukude, mis hiljem mördiseguga täidetakse.

Külmasillad puuduvad

Termovahu head voolamisomadused garanteerivad tühimike täitmise kuni viimase vuugi ja praoni ning kõik õhuvahed saavad 100% täidetud. Kuna tekib monoliitne liitekohtadeta soojustuskiht, siis ei teki ka külmasildu.

Väga vastupidav
Termovaht on väga vastupidav – see ei kõdune, mädane ega hallita, ei tõmbu aja jooksul kokku ega vaju ära, vaid säilitab oma algse kuju ja omadused kogu hoone eluea jooksul. Seetõttu ei vaja see aja jooksul väljavahetamist.

Hoiab ära kondensi tekkimise

Termovaht laseb veeauru läbi, mistõttu ei teki kondensvett. Samas Termovaht ise niiskust endasse ei ima. Sellest tulenevalt kaitseb Termovaht ka seina puitkonstruktsioone mädaniku eest ning metallist detaile korrosiooni eest.

Kiire paigaldus
Maja seina soojustamine Termovahuga on kiire ja efektiivne – keskmise suurusega maja soojustamine võtab aega vaid ühe päeva, suurema maja soojustamine kaks päeva.

Soodne hind
Maja soojustamine Termovahuga on soodne, eriti arvestades seda, et ära jäävad mitmed kulud, mida tuleks teha alternatiivseid soojustusmeetodeid kasutades (auru- ja niiskustõkke soetamine ja paigaldamine, fassaadi taastamine jms). Seina soojustamine Termovahuga on näiteks ca neli korda odavam kui seina väljast soojustamine, samas on Termovaht kordades efektiivsem.

Müra vähendamine
Termovaht tagab hea heliisolatsiooni, mistõttu väheneb oluliselt õuest kostev müra.

Tuld tõkestav toime

Termovahul on hea tulepüsivus, see ei sula ega tilgu.

Sobilik ka kitsaste tühimike täitmiseks

Kuna Termovaht on paigaldamisel vedel ning sellel on head voolamisomadused, siis sobib see soojustusvaht ka kitsaste tühimike täitmiseks (minimaalne tühimiku laius 3 cm).

Takistab putukate ja näriliste tuppa pääsemist

Kuna Termovaht täidab õhuvahed täielikult ning ühtlasi ka seintes olevad praod ja avad, siis takistab see putukate ja näriliste tuppa pääsemist.

Sobib väga hästi vanade majade soojustamiseks

Termovaht ei paisu paigaldamisel, mistõttu ei suurenda see seinte mahtu ega ohusta maja konstruktsioone. Samuti ei kasutata Termovahtu seintesse süstides väga suurt survet, mistõttu ei ole mingit ohtu ka vanematele majadele.

Ei teki ülejääke

Maja soojustamine Termovahuga ei too kaasa materjalide ülejääke. Meie meeskond tuleb koos vajalike seadmete ja materjalidega kohale ning Termovaht tehakse valmis otse objektil. Teie ei pea eelnevalt mingeid tooteid ette tellima ega ladustama. Nii ei teki teil üleliigset kulu ega pea muretsema jääkide utiliseerimise pärast.
Termovahu paigaldusprotsess

Termovahuga soojustamine algab aukude puurimisest müüritise vuugi ristumiskohtadesse 1 m sammuga nii vertikaalselt kui horisontaalselt. Vahu pumpamist seina tühimikku alustatakse altpoolt üles ning seda tehakse nii kaua, kuni järgmisest august on vahtu näha. Seejärel jätkatakse samal põhimõttel järgmistest aukudest vahu pumpamist. Niiviisi aukude kaudu Termovahtu seinatühimikesse süstides võtab kogu seina soojustamine aega vaid mõne tunni. Pärast paigaldustööde lõppu täidatakse puuritud augud mördiseguga ja korrastatakse vuugid. Peale segu kuivamist on täidetud auke raske muust seinast eristada. Krohvitud seina puhul taastatakse krohvi värvitoon pigmentide ja fassaadivärvide abil võimalikult ligilähedase tooniga.

Pärast paigaldustööde lõppemist koristab meie meeskond kogu ümbruse ning ei jäta endast maha mingeid jäätmeid ega prahti.
Mis juhtudel maja soojustamine Termovahuga ei ole sobilik lahendus

Termovaht ei sobi väga kitsaste tühimike täitmiseks. Minimaalne seina õhuvahe laius peab olema 3 cm.

Õhuvahed peavad olema tühjad, mistõttu ei ole maja soojustamine Termovahuga sobilik lahendus soojustusmaterjalide äravajumise tulemusel tekkinud seinatühimike täitmiseks. Samuti ei sobi Termovahuga soojustamine näiteks glasuurkihiga kaetud fassaadikivide ja savitelliste korral, kuna see võib viia niiskusprobleemide tekkimiseni – niiskus jääb kivisse ning selle tulemusel võib talvel fassaadile tekkida niiskuskahjustus.
Termovahuga soojustamise hind

Termovahuga soojustamise hind sõltub eelkõige seina õhuvahe laiusest ning soojustatava seina pindalast. Therm OÜ hinnakirjaga on võimalik tutvuda siin. Tasuta nõustamine!

Kui te pole kindel, kas teie maja soojustamine Termovahuga on võimalik või kas see on teie jaoks parim lahendus, siis võtke meiega julgesti ühendust ning küsige nõu. Therm OÜ-l on 12+ aastat kogemust soojustustööde teostamisel ning nad aitavad hea meelega leida parima soojustuslahenduse teie kodule.

 

 

 


  
 

 

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google