FIN
RUS
ENG
EST
Inkodu - Sisustus Ehitus Aed
Sisekujundus, sisustus, siseviimistlus
Ehitus
Aiakujundus, -ehitus
Termovahuga soojustamine (polüuretaanpritsvaht PUPV)
Termovahuga soojustamine (polüuretaanpritsvaht PUPV)

Termovahuga soojustamine (polüuretaanpritsvaht PUPV)
Nõukogude ajal oli levinud maja soojustamine viisil, mil välisseina ja siseseina vahele jäeti õhuvahed sooja õhuvoolu liikumise ja ehitise soojapidavuse tagamiseks. Tol ajal peeti seda heaks odavaks soojustuslahenduseks. Tegelikult toimivad õhuvahed aga lõõridena, mille kaudu suur osa soojusest majast välja pääseb. Kuidas aga soojustada tagantjärele sellist maja? Parimaks lahenduseks õhutühimikega majade soojustamisel on Termovahuga soojustamine.

Mis on Termovaht?

Termovaht on külmkõvastuv, kahekomponentne avatud pooridega karbamiidvaikvaht. Selle valmistamiseks kasutatakse objektil spetsiaalset masinat, mille abil komponentideks olevad vesilahused omavahel vajalikes suhetes kokku segatakse, seejärel suruõhu abil vahuks muudetakse ning seintes olevatesse tühimikesse süstitakse (injekteeritakse). Vahusegu koosneb miljonitest väikestest avatud õhumullidest, mis tahenedes muutuvad pehmeks veeauru läbilaskvaks materjaliks – Termovahuks. Termovaht on olnud kasutusel juba üle 50 aasta ning see loodi spetsiaalselt just elumajade seintes olevate tühjade õhuvahede täitmiseks. Tänaseks on antud tehnoloogia abil soojustatud sadu tuhandeid maju üle maailma.

Alternatiivsed variandid õhuvahedega majade soojustamiseks

  • Õhuvahega seina soojustamine väljastpoolt, jättes tühjad õhuvahed seintesse alles.

Antud meetodil maja soojustamine ei taga head soojusisolatsiooni, kuna seinte välissoojustus on efektiivne vaid siis, kui seintes ei ole õhuvahet. Seda sellepärast, et soojenenud õhk tõuseb mööda õhuvahe seina üles ning viib igasuguste väikeste katusealuste hõredate kohtade ja pragude kaudu soojuse välja. Õhuvahe välisseina kaudu toimub vaid väike soojakadu. Seega on õhuvahega seina soojustamine väljastpoolt ebaratsionaalne, kuna see annab vaid osalise efekti.

  • Õhuvahega seina soojustamine puistematerjalidega

Ka õhuvahega seina soojustamine puistematerjalidega ei ole hea lahendus, kuna:

  • olgugi et aeglasemalt, tsirkuleerib õhk puistematerjali vahel ikka ning tekib soojakadu
  • enamus puisteaineid vajub aja jooksul seina sees kokku ning seina ülemisse ossa jääb ikka õhuvahe
  • ilma fassaadi viimistlust rikkumata on keeruline seinte õhuvahet puistematerjaliga täita

Õhuvahedega seina soojustamine Termovahuga ei too kaasa ühtegi eelmainitud probleemi. Termovaht on välja töötatud just sellel otstarbel ning sellel on väga palju eeliseid.

Termovahu eelised

Märgatav energiakulude kokkuhoid
Termovaht on väga hea soojusisolaator. See soojustusvaht peatab õhu liikumise seinas täielikult ning tagab hea soojapidavuse. Seetõttu on võimalik hoida tubades soovitud temperatuuri väiksemate kuludega. Talvel on toad soojad, suvel jahedad. Termovahuga soojustamine vähendab Teie energiakulusid ca 30-50%, mistõttu on võimalik tehtud investeering tagasi teenida juba 3-5 aastaga.

Maja fassaadi ei ole vaja lõhkuda
Termovaht võimaldab maja soojustada ilma, et selle fassaadi oleks vaja lõhkuda. Soojustusvahu paigaldamine toimub läbi pisikeste aukude, mis hiljem mördiseguga täidetakse.

Külmasillad puuduvad

Termovahu head voolamisomadused garanteerivad tühimike täitmise kuni viimase vuugi ja praoni ning kõik õhuvahed saavad 100% täidetud. Kuna tekib monoliitne liitekohtadeta soojustuskiht, siis ei teki ka külmasildu.

Väga vastupidav
Termovaht on väga vastupidav – see ei kõdune, mädane ega hallita, ei tõmbu aja jooksul kokku ega vaju ära, vaid säilitab oma algse kuju ja omadused kogu hoone eluea jooksul. Seetõttu ei vaja see aja jooksul väljavahetamist.

Hoiab ära kondensi tekkimise

Termovaht laseb veeauru läbi, mistõttu ei teki kondensvett. Samas Termovaht ise niiskust endasse ei ima. Sellest tulenevalt kaitseb Termovaht ka seina puitkonstruktsioone mädaniku eest ning metallist detaile korrosiooni eest.

Kiire paigaldus
Maja seina soojustamine Termovahuga on kiire ja efektiivne – keskmise suurusega maja soojustamine võtab aega vaid ühe päeva, suurema maja soojustamine kaks päeva.

Soodne hind
Maja soojustamine Termovahuga on soodne, eriti arvestades seda, et ära jäävad mitmed kulud, mida tuleks teha alternatiivseid soojustusmeetodeid kasutades (auru- ja niiskustõkke soetamine ja paigaldamine, fassaadi taastamine jms). Seina soojustamine Termovahuga on näiteks ca neli korda odavam kui seina väljast soojustamine, samas on Termovaht kordades efektiivsem.

Müra vähendamine
Termovaht tagab hea heliisolatsiooni, mistõttu väheneb oluliselt õuest kostev müra.

Tuld tõkestav toime

Termovahul on hea tulepüsivus, see ei sula ega tilgu.

Sobilik ka kitsaste tühimike täitmiseks

Kuna Termovaht on paigaldamisel vedel ning sellel on head voolamisomadused, siis sobib see soojustusvaht ka kitsaste tühimike täitmiseks (minimaalne tühimiku laius 3 cm).

Takistab putukate ja näriliste tuppa pääsemist

Kuna Termovaht täidab õhuvahed täielikult ning ühtlasi ka seintes olevad praod ja avad, siis takistab see putukate ja näriliste tuppa pääsemist.

Sobib väga hästi vanade majade soojustamiseks

Termovaht ei paisu paigaldamisel, mistõttu ei suurenda see seinte mahtu ega ohusta maja konstruktsioone. Samuti ei kasutata Termovahtu seintesse süstides väga suurt survet, mistõttu ei ole mingit ohtu ka vanematele majadele.

Ei teki ülejääke

Maja soojustamine Termovahuga ei too kaasa materjalide ülejääke. Meie meeskond tuleb koos vajalike seadmete ja materjalidega kohale ning Termovaht tehakse valmis otse objektil. Teie ei pea eelnevalt mingeid tooteid ette tellima ega ladustama. Nii ei teki teil üleliigset kulu ega pea muretsema jääkide utiliseerimise pärast.
Termovahu paigaldusprotsess

Termovahuga soojustamine algab aukude puurimisest müüritise vuugi ristumiskohtadesse 1 m sammuga nii vertikaalselt kui horisontaalselt. Vahu pumpamist seina tühimikku alustatakse altpoolt üles ning seda tehakse nii kaua, kuni järgmisest august on vahtu näha. Seejärel jätkatakse samal põhimõttel järgmistest aukudest vahu pumpamist. Niiviisi aukude kaudu Termovahtu seinatühimikesse süstides võtab kogu seina soojustamine aega vaid mõne tunni. Pärast paigaldustööde lõppu täidatakse puuritud augud mördiseguga ja korrastatakse vuugid. Peale segu kuivamist on täidetud auke raske muust seinast eristada. Krohvitud seina puhul taastatakse krohvi värvitoon pigmentide ja fassaadivärvide abil võimalikult ligilähedase tooniga.

Pärast paigaldustööde lõppemist koristab meie meeskond kogu ümbruse ning ei jäta endast maha mingeid jäätmeid ega prahti.
Mis juhtudel maja soojustamine Termovahuga ei ole sobilik lahendus

Termovaht ei sobi väga kitsaste tühimike täitmiseks. Minimaalne seina õhuvahe laius peab olema 3 cm.

Õhuvahed peavad olema tühjad, mistõttu ei ole maja soojustamine Termovahuga sobilik lahendus soojustusmaterjalide äravajumise tulemusel tekkinud seinatühimike täitmiseks. Samuti ei sobi Termovahuga soojustamine näiteks glasuurkihiga kaetud fassaadikivide ja savitelliste korral, kuna see võib viia niiskusprobleemide tekkimiseni – niiskus jääb kivisse ning selle tulemusel võib talvel fassaadile tekkida niiskuskahjustus.
Termovahuga soojustamise hind

Termovahuga soojustamise hind sõltub eelkõige seina õhuvahe laiusest ning soojustatava seina pindalast. Therm OÜ hinnakirjaga on võimalik tutvuda siin. Tasuta nõustamine!

Kui te pole kindel, kas teie maja soojustamine Termovahuga on võimalik või kas see on teie jaoks parim lahendus, siis võtke meiega julgesti ühendust ning küsige nõu. Therm OÜ-l on 12+ aastat kogemust soojustustööde teostamisel ning nad aitavad hea meelega leida parima soojustuslahenduse teie kodule.

 

 

 


  
 

 


Jaga Facebookis

fb button

Artiklid:

Evari jagab muljeid Stuttgardi katuse- ja puidumessilt 2020

2020-02-18
Evari jagab muljeid Stuttgardi katuse- ja puidumessilt 2020
Jaanuari viimasel nädalal toimus Saksamaal Stuttkartis rahvusvaheline katuse- ja puidumess dach+holz international 2020. Seda messi korraldatakse alates 1957. aastast iga kahe aasta tagant vaheldumisi Stuttgarti ja Kölni messikeskuste vahel. Sellel aastal külastas messi üle 52 000 külastaja 83 riigist ja 607 eksponaati 29 riigist. Eestist osales messil eksponendina üks ettevõte – AS Thermory. Võib julgelt öelda, et Eesti ettevõte usub puidu ilusse. Tänapäeva linnakeskkond on betooni, terase ja plasti ülekasutamise

bauroc SOLID kergplokid on kõige tugevamad kergplokid Eesti turul

2020-02-17
bauroc SOLID kergplokid on kõige tugevamad kergplokid Eesti turul
Uueks hooajaks toob Bauroc turule bauroc SOLID plokid survetugevusega 7MPa (7 N/mm²). Tegemist on Eesti turul saadaolevatest kergplokkidest kõige tugevamatega. bauroc SOLID kergplokid on kõige suurema survetugevusega bauroc kergplokid, fb=7,0 N/mm² ehk 7 MPa. Plokid bauroc SOLID on valmistatud poorbetoonist kuivtihedusega 700 kg/m³. Plokke toodetakse 3 erineva laiusega (300 mm; 250 mm; 200 mm). Plokid on varsti saadaval! Analoogsete üldehitusplokkide võrdlustabeli leiate siit. Kasutusvaldkond SOLID kergplokid on kõige suurema

Bauroc, Ceresit ja Makroflex kutsuvad tasuta seminarile! Saaremaal 19.02

2020-02-10
Oled elukutseline ehitaja või eraisikust iseehitaja, kes soovib ehitusele oma kätt külge panna? Kutsume Sind Bauroci, Ceresiti ja Makroflexi ühisele ca 3-tunnisele koolitusseminarile. Täpselt sama koolitusseminar toimub jaanuaris-veebruaris erinevates asukohtades üle Eesti. Lisainfo siit Saaremaal 19.02 Lõuna-Eestis 26.02

Nutikodu lahendusele mõtle juba maja projekteerimise algjärgus!

2020-01-08
Ventilatsiooniseadme juhtmise vaade nutikodu app-is. Keskmise hinnaklassi lahendus.
Maailm muutub iga päevaga aina nutikamaks ja ka nutikodu lahendused ei ole kellelegi enam suur uudis. Natuke selgitamist vajab veel vaid see, kuidas ja kui palju saab kodus asju automatiseerida ja kaugjuhtida. Kaugjuhtida saab peaaegu kõiki elektroonikaseadmeid: kütet, valgusteid, uksi ja väravaid, valvesüsteeme, pesumasinat, kuivatit, telerit ja muusikasüsteemi, kohvimasinat, muruniidukit jne. Ainus tingimus on, et valitud seadmed peavad olema kaugjuhtimise võimalusega. Ilmselt väga vanadelt kodumasinatelt me seda eeldada ei saa. Aga alustuseks tule

Pärnu golfiklubi peamaja ehitati ECOTERM+ plokkidest

2019-11-27
Pärnu lahe ilusaima ranna Valgeranna vahetus läheduses asub Pärnu maakonna esimene 18 rajaline golfiväljak White Beach Golf, mille on projekteerinud Kosti Kuronen. Selle links-tüüpi väljaku ehitust alustati sügisel 2002. Täismõõtmeline golfiväljak avati 1. juulil 2005. White Beach Golf avas 2014 aastal uue klubimaja, mis ehitati ECOTERM+ plokkidest. Klubimajas on mängijate tarbeks riietusruumid, saunad, pesemisruumid ja restoran. Fotod: Karmen Kärg, Tiina Tammiste, White Beach Development, Bauroc

Maja vajub? Pole probleemi – URETEK tõstab nii maja kui silla

2019-11-20
Riia Toomkiriku vajumise probleemide lahendamine.
Hoone vajumine on omanikule paras õudusunenägu, kuna pinnase stabiliseerimiseks tuleb ette võtta kulukad kaeve- ja ehitustööd. Õnneks on juba 40 aastat kasutusel unikaalne URETEK tehnoloogia, mis võimaldab vaid loetletud tundidega tõsta endisele kõrgusele ja stabiliseerida näiteks hoone ja silla, või täita tühimikud teetammides. Kui piiskop Albert 1211. aasta suvel pani nurgakivi Riia Toomkirikule, ei osanud ta tõenäoliselt arvata, et kunagi võib Baltimaade üks suurim pühakoda pisut l

Miks eelistada kiudtsement fassaadi?

2019-10-29
Hoone silmapaistvaim osa on vaieldamatult fassaad, mis ideaalis peaks olema terve ja puhas. Uue fassaadi valimisel tuleks tähelepanu pöörata erinevate materjali vastupidavusele. Reeglina vajab vastupidavam materjal esmalt suuremat investeeringut, kuid pikas perspektiivis vajab ka vähem hooldust ja säilitab kauem esteetilise välimusega. Eestis on fassaadi katmisel laialt levinud kõikvõimalikud puitvoodrilauad ja krohvisegud. Kuigi esialgu võib tunduda, et puitvoodrilaud on ilus ja hea fassaadilahendus, siis selleks, et puitvoodrilaud oma es

Infrapunaküte – puust ja punaseks

2019-10-28
BVF infrapunapaneel toa seinal
Kuidas infrapunaküte töötab? Kas oled kogenud seda tunnet, kui on külm talvehommik ja autoga sõites läheb piisavalt kaua aega, enne kui hakkab sooja õhku tulema? Kui jah, siis on põhjuseks see, et sooja õhu segunemine külmaga võtabki kaua aega. Infrapunaküttega niikaua ootama ei pea, sest see ei põhine õhuringlusel. Selle kiired on sarnased päikesekiirtele ja see aitab esemeid, objekte üles soojendada oluliselt kiiremini. Mida inimene infrapunaküttega tunneb? Parim viis infrapunaküt

Katuse turvatarvikud paigalda targalt

2019-10-23
Katusetarvikud. Foto: Toode AS
Et korstnapühkijal oleks turvaline katusele pääseda ning seal liikuda ja korstent puhastada, tuleks seinale ja katusekattele paigaldada redelid ning katusele kohtkindel käigutee või platvorm. Mida tähendab kohtkindel? Paljude vanemate majade katustel on puitredelid, mille tugevus ja stabiilsus on küsitav. Pealegi tuleks uuele metallkatusele redel kindlalt kinnitada, vältimaks liigutatavast puit- või alumiiniumredelist tingitud pinnakattekahjustusi. Paluge katusemeistril leida parim redelite ja käiguteede asetus, et oleks tagatud kasutusm


Savikrohv - unikaalne alternatiiv dekoratiivkrohvile ja -värvile

2019-10-10
Trafaretid savikrohvis.
Savikrohv on kahtlemata üks eriline ja jätkuvalt populaarust koguv siseviimistlusmaterjal. Kummutame kohe alguses aastate taguse müüdi, et see pudiseb. 15-aastase kogemusega siseviimistlusettevõte A-Viimistluse OÜ tegevjuht Anvar Valge sõnul on tänapäevane materjal väga hea ja vastupidav, tuleb ainult õigesti paigaldada ja lõppviimistleda. Tooted on testitud Saksamaa laborites ja vastavad kõrgetele kvaliteedi normidele. Savikrohv sobib ideaalselt kasutamiseks nii vanades kui kaasaaegsetes hoonetes ja ka kortermajas.

Ideid OSB-plaadi kasutamiseks sisekujunduses!

2019-10-09
OSB-plaadiga tehtud köögisaar.
Puidu ja seda imiteerivate materjalide kasutus interjööris on aina tuure kogumas – seda võib leida nii põrandalt ja seintelt kui ka elu- ja vannitoast. Samuti muudab mõte mõnusast kodust inimesed avatumaks ootamatutele ideedele ja materjalidele kodusisustuses. Millistele? Uurime järgi, mida huvitavat ise teha saab! OSB sisustuslahendusena? Miks mitte! Näiteks oleme OSB-plaate näinud tihtipeale pigem põrandate aluskonstruktsioonides, vaheseinte ehitusmaterjalina, samuti garaažis, kuuris või mõne kõrvalho

Kõik vajaliku katuse ehitamiseks saab Puumarketist!

2019-10-08
Kivikatus
Kui teemaks on katus, siis kogu selle ehituseks vajalik materjal: konstruktsioonielemendid, soojustusmaterjalid, aluskatte materjalid, katusekatted ja sinna juurde kuuluvad süsteemid on võimalik soetada Puumarketist. Loe nende kodulehelt põhjalikku ülevaate peamistest katuse ehituse etappidest siit

Põhuplaat - vastupidav ja suure müratakistusega ehitusmaterjal

2019-09-23
Põhuplaadi kui ehitusmaterjali ajalugu ulatub kolmekümnendatesse aastatesse, mil see ökoloogiline materjal leiutati Rootsis ning pärast II ilmasõda leidis laialdast kasutamist Suurbritannias. Hilisemal perioodil ja ka täna kasutatakse põhuplaati laialdaselt Lõuna- ja Kesk-Euroopas ning viimase viie aasta jooksul on see kanda kinnitanud ka siin samas Eestis. Kus põhuplaati kasutada? Põhuplaadi kasutamisel ei ole otseseid piiranguid - oluline on, et puuduks vahetu ning pikaajaline kokkupuude veega, kuid selleks on tänap&aum

Maja seintes praod ja maja vajub? Pole hullu, tõstame tagasi!

2019-09-11
„Olen täiesti kindel, et suudame oma tehnoloogiaga ka Pisa torni sirgu ajada,“ väidab Ureteki juht Roman Reiner-Latõšev täie rahuga. Ettevõtte senistesse töödesse hoolikamalt süvenedes selgub, et Reiner-Latõševi enesekindlus pole teps mitte alusetu – nii näiteks tõstsid nad 500 ruutmeetri suuruse ära vajunud kauplusepõranda loodi tagasi vaid mõne õhtuga ning seda veel viisil, et kliendi töö ei katkenud hetkekski! „Prismas pidime põrandakalde taasta

Evari Ehitus jagab põhjalikku ülevaadet Soome elamumessist

2019-08-13
Vanade hoonete renoveerimine elamumessi tarbeks ei ole väga levinud, vaid on pigem paari viimase aasta trend. Elamumessi tegevdirektori Anna Tapio sõnul väidab 74% soomlastest, et kodus on alati vaja midagi remontida. Lisaks mitmekülgsetele uudisehitustele toob mess esile olemasolevate hoonete renoveerimise/rekonstrueerimise võimalusi ja nii on vanad kasarmud kujundatud uuteks uute lahendustega elamiskohtadeks. Kõrvuti seisavad uued ridaelamud, paarismajad, ühepereelamud, uus eakate elupiirkond ja üle saja aasta vanused hooned. Loe põhjalikk

Floorini valikus kõik olulised siseviimistlusmaterjalid: dektoratiivvärvid, keraamilised plaadid, põrandad

2019-07-10
Kodu remondi ja sisustamisega puutume mingil hetkel kõik kokku ja olgem ausad, üsna raske on saada täit ülevaadet, milliseid uusi ja põnevaid võimalusi siseviimistluse valdkonnas hetkel pakutakse. Ideaalis peaks läbi käima kõik tuntumad salongid ja ehituspoed ning Internetist veel lisa otsima. Õnneks on neile, kellele väga ei meeldi poode läbi käia ja aega ka väga selle jaoks ei ole, olemas spetsiaalsed poed, kus on olemas parim valik materjalidest, mida tõenäoliselt vaja võib minna. Floor

LAMMI ehitusplokid on madala energiakuluga majade ehitamiseks

2019-06-13
LAMMI KIVIMAJAD – see on 50 aastat kogemusi. Ainulaadne plokiservade teemantlihv tagab veatu ja täpse plokkide ühilduvuse koos ideaalse sise- ja välispinnaga, mis on kohe pärast paigaldust valmis viimistluseks. Lammi plokkide tehniline lahendus välistab ehituslikud vead ega lase kunagi tekkida külmasildadel. Patenteeritud avade tegemise süsteem lubab teha kohapeal samadest plokkidest avade ületusi pikkusega kuni 5 meetrit. Lammi süsteem loob betoonpinna nii sise- kui ka välisseinas, seega tagab see parima sisekliima heliisolatsiooni

Tippklassi plaatimissegud Weber Rex Fix ja Rock Fix

2019-06-10
Meie ülesanne on lihtsustada ehitajate ja renoveerijate tööd ning seepärast töötame pidevalt selles suunas.  Uuendasime plaatimissegude valikut, et vastata tänapäevastele vajadustele ja ootustele. Weberi uuendatud tootevalikust leiab sobiva toote kõikidele plaatimistöödele, olenemata sellest, kas tegemist on vannitoa seina või basseini plaatimisega. Uuenduse raames arendasime plaatimissegude tooteomadusi ja lõime uue, kiiresti kuivava renoveerimise segu weber rex fix ja sise- ning välistingimustesse sobiva p&

Helikindel tuba ehk isiklik helistuudio korteris polegi enam unistus

2019-06-06
Liigse heli tekitamisega naabreid tülitada ei tohi, seda teavad ilmselt kõik. Ometi on hulk inimesi, kelle töö sisu ongi just heli tegemine, näiteks nagu muusikud ja muusika loojad, kes tihti ka kodus töötavad. Siit loogiline küsimus, miks nad siis spetsiaalset helikindlat ruumi ei loo, kus teisi häirimata muusikaga tegeleda? Tuleb aga välja, et helikindla ruumi ehitamine ei olegi üldse nii lihtne ja spetsialistegi selles vallas üsna vähe.  Ehitusettevõtte Kodu Kuubis tegevjuhi Germo Karro sõnul keegi ots