Nõuanded, trendid ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Termovahuga soojustamine (polüuretaanpritsvaht PUPV)

Termovahuga soojustamine (polüuretaanpritsvaht PUPV)

Nõukogude ajal oli levinud maja soojustamine viisil, mil välisseina ja siseseina vahele jäeti õhuvahed sooja õhuvoolu liikumise ja ehitise soojapidavuse tagamiseks. Tol ajal peeti seda heaks odavaks soojustuslahenduseks. Tegelikult toimivad õhuvahed aga lõõridena, mille kaudu suur osa soojusest majast välja pääseb. Kuidas aga soojustada tagantjärele sellist maja? Parimaks lahenduseks õhutühimikega majade soojustamisel on Termovahuga soojustamine.

Mis on Termovaht?

Termovaht on külmkõvastuv, kahekomponentne avatud pooridega karbamiidvaikvaht. Selle valmistamiseks kasutatakse objektil spetsiaalset masinat, mille abil komponentideks olevad vesilahused omavahel vajalikes suhetes kokku segatakse, seejärel suruõhu abil vahuks muudetakse ning seintes olevatesse tühimikesse süstitakse (injekteeritakse). Vahusegu koosneb miljonitest väikestest avatud õhumullidest, mis tahenedes muutuvad

pehmeks veeauru läbilaskvaks materjaliks – Termovahuks. Termovaht on olnud kasutusel juba üle 50 aasta ning see loodi spetsiaalselt just elumajade seintes olevate tühjade õhuvahede täitmiseks. Tänaseks on antud tehnoloogia abil soojustatud sadu tuhandeid maju üle maailma.

Alternatiivsed variandid õhuvahedega majade soojustamiseks

  • Õhuvahega seina soojustamine väljastpoolt, jättes tühjad õhuvahed seintesse alles.

Antud meetodil maja soojustamine ei taga head soojusisolatsiooni, kuna seinte välissoojustus on efektiivne vaid siis, kui seintes ei ole õhuvahet. Seda sellepärast, et soojenenud õhk tõuseb mööda õhuvahe seina üles ning viib igasuguste väikeste katusealuste hõredate kohtade ja pragude kaudu soojuse välja. Õhuvahe välisseina kaudu toimub vaid väike soojakadu. Seega on õhuvahega seina soojustamine väljastpoolt ebaratsionaalne, kuna see annab vaid osalise efekti.

  • Õhuvahega seina soojustamine puistematerjalidega

Ka õhuvahega seina soojustamine puistematerjalidega ei ole hea lahendus, kuna:

  • olgugi et aeglasemalt, tsirkuleerib õhk puistematerjali vahel ikka ning tekib soojakadu
  • enamus puisteaineid vajub aja jooksul seina sees kokku ning seina ülemisse ossa jääb ikka õhuvahe
  • ilma fassaadi viimistlust rikkumata on keeruline seinte õhuvahet puistematerjaliga täita

Õhuvahedega seina soojustamine Termovahuga ei too kaasa ühtegi eelmainitud probleemi. Termovaht on välja töötatud just sellel otstarbel ning sellel on väga palju eeliseid.

Termovahu eelised

Märgatav energiakulude kokkuhoid
Termovaht on väga hea soojusisolaator. See soojustusvaht peatab õhu liikumise seinas täielikult ning tagab hea soojapidavuse. Seetõttu on võimalik hoida tubades soovitud temperatuuri väiksemate kuludega. Talvel on toad soojad, suvel jahedad. Termovahuga soojustamine vähendab Teie energiakulusid ca 30-50%, mistõttu on võimalik tehtud investeering tagasi teenida juba 3-5 aastaga.

Maja fassaadi ei ole vaja lõhkuda
Termovaht võimaldab maja soojustada ilma, et selle fassaadi oleks vaja lõhkuda. Soojustusvahu paigaldamine toimub läbi pisikeste aukude, mis hiljem mördiseguga täidetakse.

Külmasillad puuduvad

Termovahu head voolamisomadused garanteerivad tühimike täitmise kuni viimase vuugi ja praoni ning kõik õhuvahed saavad 100% täidetud. Kuna tekib monoliitne liitekohtadeta soojustuskiht, siis ei teki ka külmasildu.

Väga vastupidav
Termovaht on väga vastupidav – see ei kõdune, mädane ega hallita, ei tõmbu aja jooksul kokku ega vaju ära, vaid säilitab oma algse kuju ja omadused kogu hoone eluea jooksul. Seetõttu ei vaja see aja jooksul väljavahetamist.

Hoiab ära kondensi tekkimise

Termovaht laseb veeauru läbi, mistõttu ei teki kondensvett. Samas Termovaht ise niiskust endasse ei ima. Sellest tulenevalt kaitseb Termovaht ka seina puitkonstruktsioone mädaniku eest ning metallist detaile korrosiooni eest.

Kiire paigaldus
Maja seina soojustamine Termovahuga on kiire ja efektiivne – keskmise suurusega maja soojustamine võtab aega vaid ühe päeva, suurema maja soojustamine kaks päeva.

Soodne hind
Maja soojustamine Termovahuga on soodne, eriti arvestades seda, et ära jäävad mitmed kulud, mida tuleks teha alternatiivseid soojustusmeetodeid kasutades (auru- ja niiskustõkke soetamine ja paigaldamine, fassaadi taastamine jms). Seina soojustamine Termovahuga on näiteks ca neli korda odavam kui seina väljast soojustamine, samas on Termovaht kordades efektiivsem.

Müra vähendamine
Termovaht tagab hea heliisolatsiooni, mistõttu väheneb oluliselt õuest kostev müra.

Tuld tõkestav toime

Termovahul on hea tulepüsivus, see ei sula ega tilgu.

Sobilik ka kitsaste tühimike täitmiseks

Kuna Termovaht on paigaldamisel vedel ning sellel on head voolamisomadused, siis sobib see soojustusvaht ka kitsaste tühimike täitmiseks (minimaalne tühimiku laius 3 cm).

Takistab putukate ja näriliste tuppa pääsemist

Kuna Termovaht täidab õhuvahed täielikult ning ühtlasi ka seintes olevad praod ja avad, siis takistab see putukate ja näriliste tuppa pääsemist.

Sobib väga hästi vanade majade soojustamiseks

Termovaht ei paisu paigaldamisel, mistõttu ei suurenda see seinte mahtu ega ohusta maja konstruktsioone. Samuti ei kasutata Termovahtu seintesse süstides väga suurt survet, mistõttu ei ole mingit ohtu ka vanematele majadele.

Ei teki ülejääke

Maja soojustamine Termovahuga ei too kaasa materjalide ülejääke. Meie meeskond tuleb koos vajalike seadmete ja materjalidega kohale ning Termovaht tehakse valmis otse objektil. Teie ei pea eelnevalt mingeid tooteid ette tellima ega ladustama. Nii ei teki teil üleliigset kulu ega pea muretsema jääkide utiliseerimise pärast.
Termovahu paigaldusprotsess

Termovahuga soojustamine algab aukude puurimisest müüritise vuugi ristumiskohtadesse 1 m sammuga nii vertikaalselt kui horisontaalselt. Vahu pumpamist seina tühimikku alustatakse altpoolt üles ning seda tehakse nii kaua, kuni järgmisest august on vahtu näha. Seejärel jätkatakse samal põhimõttel järgmistest aukudest vahu pumpamist. Niiviisi aukude kaudu Termovahtu seinatühimikesse süstides võtab kogu seina soojustamine aega vaid mõne tunni. Pärast paigaldustööde lõppu täidatakse puuritud augud mördiseguga ja korrastatakse vuugid. Peale segu kuivamist on täidetud auke raske muust seinast eristada. Krohvitud seina puhul taastatakse krohvi värvitoon pigmentide ja fassaadivärvide abil võimalikult ligilähedase tooniga.

Pärast paigaldustööde lõppemist koristab meie meeskond kogu ümbruse ning ei jäta endast maha mingeid jäätmeid ega prahti.
Mis juhtudel maja soojustamine Termovahuga ei ole sobilik lahendus

Termovaht ei sobi väga kitsaste tühimike täitmiseks. Minimaalne seina õhuvahe laius peab olema 3 cm.

Õhuvahed peavad olema tühjad, mistõttu ei ole maja soojustamine Termovahuga sobilik lahendus soojustusmaterjalide äravajumise tulemusel tekkinud seinatühimike täitmiseks. Samuti ei sobi Termovahuga soojustamine näiteks glasuurkihiga kaetud fassaadikivide ja savitelliste korral, kuna see võib viia niiskusprobleemide tekkimiseni – niiskus jääb kivisse ning selle tulemusel võib talvel fassaadile tekkida niiskuskahjustus.
Termovahuga soojustamise hind

Termovahuga soojustamise hind sõltub eelkõige seina õhuvahe laiusest ning soojustatava seina pindalast. Therm OÜ hinnakirjaga on võimalik tutvuda siin. Tasuta nõustamine!

Kui te pole kindel, kas teie maja soojustamine Termovahuga on võimalik või kas see on teie jaoks parim lahendus, siis võtke meiega julgesti ühendust ning küsige nõu. Therm OÜ-l on 12+ aastat kogemust soojustustööde teostamisel ning nad aitavad hea meelega leida parima soojustuslahenduse teie kodule.

 

 

 


  
 

 

Handies tõi turule lahenduse ettevõtetele, kuidas eraisikutelt teenuseid osta

Ettevõtetel on võimalus leida soodsalt ja kiirelt universaalne abimees - koristaja, elektrik, torumees, köögimasinate hooldustehnik jm. Tegija on võimalik leida vaid 2 minutiga.

Mida peab teadma looduskivi väli- või sisetingimustesse valides?

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Puitpõranda õlitamine: tüüpvead ja nipid

Puitparketi viimistlemisel õliga on kõige olulisem reegel üleliigse õlikiht eemaldamine. Kui õliga liialdada, siis jääb põrand naksuma.

Korduma kippuvad vead palkmaja renoveerimisel

Palkmaja renoveerimine. Esimene tüüpviga, mis vundamendiga seoses tehakse, on palkhoone betoonpõranda maakivi vundamendiga kokku valamine.

Bauroc videopodcasti 8-osaline sari: kivimaja ehitamine

Esimese, sarja sissejuhatava osa teemaks olid päris uue kodu erinevad valikud. Teises osas projekteerimisega ja ehitusloa taotlemisega seotud teemade.

Põhuplaat - vastupidav ja suure müratakistusega ehitusmaterjal

Põhuplaat on ökoloogiline ehitusmaterjal, mis on ennekõike tuntutud soojapidavuse ja soojusregulatsiooni poolest.

Kas plastkatus on hea valik meie kliimas?

Kvaliteetne, kerge, kauakestev, sambla tekkimise vaba, ei kolise vihma ja tuule käes, lihtne paigaldada. Garantii 30 aastat!

Ehitusmess EESTI EHITAB ja sisustusmess INTERJÖÖR lükkuvad augustikuusse

Messide „Eesti ehitab 2021“ ja „Interjöör 2021“ asemel toimub 26.- 28. augustil Tallinna ehitus- ja sisustusmess.

Font Barcelona lülitid ja pistikupesad - ajatu disainiklassika

Font Barcelona disainib ja toodab lüliteid ja pistikupesasid, mis ühendavad endas ajatut ilu ja uusimaid tehnoloogiaid.

Millised on tõhusad vahendid jää ja lume sulatamiseks teedelt ja autodelt?

Videos on juttu sulatus- ja libisemisvastastest vahenditest nii kõnniteedele, treppidele, parklatesse, sõiduteedele kui ka autodele.

Tulekustutussüsteem BONPET kustutab tule ise varajases staadiumis

BONPET tulekustutussüsteem on võimeline ära hoidma tulekahju varases arenguetapis. Ampullid paigaldatakse otse võimalike süüteallikate asukohtadesse.

Tiskre kaubanduskeskuse ehitus jõudis viimasesse etappi

Tiskre kaubanduskeskus toob Harku valda sügisest juurde 4800 m2 värsket poepinda, millest lõviosa hakkab kasutama Prisma Peremarket.

Bauroc seintesse ja lakke kinnitamine on kerge ja lihtne

Kasutama peab õigeid, poorbetooni jaoks ette nähtud kinnitusvahendeid ja vältida tuleb ülekeeramist.

Puidust moodulpõrand - hea valik rõdule, terrassile ja sauna

Termosaare moodulparketil on palju plusse - väga vastupidav, lai mustrite ja mooduli suuruste valik, ülilihtne paigaldus, mõistlik hind.

Bauroc veebipoes saadaval kogu plokkide, plaatide ja tööriistade valik

Veebipoe kaudu on võimalik osta kõiki bauroc tooteid: plokid, vaheseinaplaadid, liimikelgud, käsifrees, alumiiniumvardad jpm

Bauroc kivimaja ei vaja lisasoojustust ja sobib ka allergikutele

Kahe noore unistuste lugu: soovisime, et meie kodu oleks otsekui kindlus, tugev ja püsiv.

Ülemiste City uus rohehoone viib talendid Põhjamaa kargusest troopilisele Bali saarele

Igati rohepealinna vääriline kontseptsioon! Tähelepanu on pööratud töötajate loovust tõstvatele ruumilahendustele. „Olgu selleks sise- ja välisruumi vahelist piiri nihutav suur rõdudega siseaatrium, neljameetrine kosk või interaktiivne mets.

Kivikatus – millest alustada?

Tüüpiliselt arvatakse kivikatus olevat hea valik, ent eeldatakse, et see on kindlasti kallis. Kardetakse ka kivide rasket kaalu ja mõeldakse, et paigaldus on kulukas.

Modernse arhitektuuriga kivimaja - valgusküllane kodu lapsepõlvemaal

Maja ehitus kestis natuke üle poole aasta, suure osa sellest võtsid sisetööd. Esimese korruse müürid kerkisid kõigest 1 nädalaga.

Musta värvi sauna leiliruum? Aga miks mitte!

Tumedat tooni sauna leiliruum on ainulaadne ning selles on teatud autoriteet ja maitsekus. Aktsenti saab luua teist tooni aksessuaaridega.

3 põhjust, miks lamekatus võib vajada remonti või renoveerimist

Põhjusteks on katuskatte füüsilised vigastused, kehv hüdroisolatsioon ja katuse alasoojustus.

Saunamaja ehitamine - lähtu vajadusest mitte ehitusloa taotlusnormist

Nii suure kui väikese saunamaja puhul on vajalik esitada samasugune dokumentatsioon (ehitusluba vs ehitusteatis). Saunamaja joonis on oluline!

Tartu linn sai mastaapse seinamaalingu võrra rikkamaks

Seinamaalingu inspiratsioon pärineb kunstnik Mall Nukke 1992. aastal valminud joonistusest „Fauni mõtisklused“.

Suur osa Maakri tulevasest pilvelõhkujast Skyon on leidnud üürniku

95 meetri kõrgune efektse arhitektuuriga pilvelõhkuja Skyon ehitamisel on kasutatud mitmeid nutikaid tehnoloogilisi lahendusi, mis aitavad teha sellest jätkusuutliku ja keskkonnasõbraliku hoone. Eriline klaasfassaad.

Ülemiste Citys avati Baltikumi innovaatilisim tervisemaja

Uues tervisekeskuses saavad nõu ja abi kõik soovijad olenemata vanusest. Majas tegutseb palju meditsiiniasutusi ja nt 17 perearsti, kes suhtlevad 5 keeles.

Uus ajastu tuntud ärilinnakus! Ülemiste City avas oma esimesed kodud

81 üürikorteriga 13-korruseline modernne elamu on eelkõige mõeldud linnaku ettevõtetele oma talentide lühi- ja pikaajaliseks majutamiseks.

Rotermann saab valmis aastal 2021

Peagi valmiv Rotermanni Ajamaja võib tunduda eemalt väike ja kompaktne, kuid lisab kvartalisse juurde kolmandiku kogu renditavast äripinnast.

Milline trepp valida? STAIR24 teeb mõõtmise ja paigalduse lihtsaks

Trepi valimise ja mõõtmise õpetus! Soovituslik astme sügavus on 250mm ja tõus 180-190mm ning trepi laius 850-900mm.

Aasta tehasemajad 2020 - puitmajad ja palkmajad!

„Puit on meie elamuehituse tulevik ja selle põhjus on väga lihtne – arvutame juba vaikselt oma majade energiaklassi mitte ainult selle järgi, kui palju tarbib maja energiat sees elades, vaid mis on olnud ka selle süsinikujalajälg ehitamisel,“ ütles president Kaljulaid.

Täpne GPS mõõdistamine aitab vältida krundi piiridega seotud probleeme

Maamõõdutööde tellimise vajadusega puutume elus kokku ilmselt mõned üksikud korrad, seepärast on täiesti loogiline, et paljud meist ei tea sellest just palju.

Tänavakivide paigaldusel on aktuaalne erineva struktuuriga kivide mäng

Erinevat tüüpi tänavakivide ja pinnaviimistluste suur valik võimaldab luua maja esisesse parklasse ja aia kõnnideedele väga erilisi disainilahendusi.

Laineprofiiliga läbipaistvad katteplaadid kergkatuse ehituseks

Kui otsite valgust läbilaskvaid materjale katusealuse ehituseks, lehtlale seina tegemiseks vms? Gutta laineprofiiliga läbipaistvad katteplaadid on hea valik.

Kuidas tagada aia puitehitiste kõdunemise ja värvi koorumise kaitse?

Kui läheb aiaehitiste renoveerimiseks, siis esmalt puhastatakse pinnad renovaatoriga, mis desinfitseerib ja eemaldab hallitus ja siis kaetakse puidukaitsega.

Revonial energiasäästlikud võlvhooned: koobassaun, maakelder, suveköök

Revonia energiasäästlikud võlvhooned peavad vastu sajandi ja vajavad minimaalselt hooldust.

Tööstuslikult immutatud puit - parim valik välitingimustes ehitamiseks

Puitmaterjalide eluiga pikeneb tööstusliku immutamisega 3-5 korda.

Terrassi vundamendi ehitus Fibo plokkidest ja aluspinna ettevalmistus

Terrassi vundamendi tegemiseks on erinevaid lahendusi, aga üks lihtsam viis on ehitada vundament Fibo plokkidest.

Terrassi ehitamise õpetus

Terrassi ehitamine - vundamendi ehitus, terrassilaudade valimine, laudade vahe määramine, kinnitamine ja muud nõuanded.

Hoone voodrilaua valimine

Kui puitvooder on kõige klassikalisem toode, siis uPVC ja kiudtsemendist voodrilauad pakuvad kaasaegsemaid omadusi ja välimust.

bauroc SOLID kergplokid on kõige tugevamad kergplokid Eesti turul

Uued bauroc SOLID ehitusplokid survetugevusega 7MPa (7 N/mm²) on Eesti turul saadaolevatest kergplokkidest kõige tugevamatega.

Nutikodu lahendusele mõtle juba maja projekteerimise algjärgus

Nutikodu lahendused ei ole kellelegi enam suur uudis. Natuke selgitamist vajab veel vaid see, kuidas ja kui palju saab kodus asju automatiseerida ja kaugjuhtida.

Pärnu golfiklubi peamaja ehitati ECOTERM+ plokkidest

Pärnu maakonna esimene 18 rajaline golfiväljak White Beach Golf.

Miks eelistada kiudtsement fassaadi?

Kiudtsement voodrilaud on täiesti hooldusvaba, kuni 70 aastase elueaga ja ka pleekimatu värviga. Lisaks klass A tulekindlusega.

Infrapunaküte – puust ja punaseks

Parim viis infrapunakütet endale ette kujutada on see, kui asetad end varju ja siis astuda varjust päikese kätte.

Krohvimismasin toob krohvimistöös ajavõidu ja ühtlasema tulemuse

Krohvimismasinaga krohvides kulub ühe ruutmeetri katmiseks üks minut.

Savikrohv - unikaalne alternatiiv dekoratiivkrohvile ja -värvile

Tänu looduslikule päritolule on savikrohv allergiavaba, kuumakindel ning omab ainulaadset võimet tasakaalustada õhuniiskuse kõikumisi ruumis.

Ideid OSB-plaadi kasutamiseks sisekujunduses!

Uurime järgi, mida huvitavat ise teha saab ehk anname ideid OSB-plaadi kasutamiseks sisekujunduses.

Katuse ehitamine - kõik vajalikud materjalid Puumarketist!

Kui teemaks on katus, siis kogu selle ehituseks vajalik materjal on võimalik soetada Puumarketist.

Floorini valikus kõik oluline siseviimistluseks: dekoratiivvärvid, keraamilised plaadid, põrandad

Floorin Interiorsi poodide uus kontseptsioon teeb toodete valimise lihtsaks.

LAMMI ehitusplokid on madala energiakuluga majade ehitamiseks

Lammi ehitusplokkide tehniline lahendus välistab ehituslikud vead ega lase kunagi tekkida külmasildadel.

Helikindel tuba ehk isiklik helistuudio korteris polegi enam unistus

On hulk inimesi, kelle töö sisu ongi heli tegemine, näiteks muusikud, kes tihti ka kodus töötavad. Helikindel ruum on neile abiks, et häirimata muusikaga tegeleda.

Hea piirdeaed on vastupidavast materjalist

Hea piirdeaed on eelkõige kvaliteetsest vastupidavast materjalist ning kliendile meeldiva teostusega.

Looduskivi RIVERSTONE sobib nii väli- kui sisetingimustesse

Riverstone looduskivi sobib hästi kõnniteede ehtituseks, ujulatesse, maja fassaadidele ja ka siseruumidesse.

Looduskivide paigalduse õpetus

Jagame nõuandeid looduskivide ise paigaldamiseks.

Kaitse maja efektiivselt põlemise ja mädanemise eest

Tänu Holz Prof OÜ toodetele võite Te unustada kallid ja kahjulikud kemikaalid, sest saate kindlalt kaitsta oma maja efektiivselt põlemise ja mädanemise eest.

Kinnisvara Ostuabi – ehk kinnisvara ostueelne kontroll. Oluline!

Soovid kindlustunnet uue kodu ostul? Kinnisvara Ostuabi saab sind aidata.

CALEO põrandaküte - infrapuna lahendus ökonoomseks elektriga kütmiseks

Tegemist on infrapuna põrandaküttega, mis kasutab töötamiseks elektrienergiat. Infrapuna kasutab kaugkiiri, et soojendada toas üles objekte, mitte õhku.

Mida tasub kindlasti teada enne palkmaja renoveerimist?

Palkmaja renoveerimine algab vundamendist, katus peab jääma viimaseks.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube