Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Uut diivanit valides ei tasu piirduda vaid hinna ja mõõtude sobivusega

Istme sügavuse muutmise võimalusega ehk relax-funktsiooniga diivan.

Diivanit valides on nüansse, millele tähelepanu pöörata rohkem kui esialgu tundub. Uue diivani valimine algab üldjuhul mõõtude ja hinna järgi, kuid vaid sellega ei tohiks otsuse tegemine piirduda.

Diivanit valides on oluline jälgida ka selle mugavust, kasutatud materjale ja välimust. Kuidas siis leida omale õige diivan? Nõu annab Mobecor mööblipoodide disainer-konsultant.

Diivani pehmus

Mobecori disainer-konsultandi sõnul on klientide soovid ja arusaam diivani pehmusest täiesti erinev. Mõni soovib väga pehmet, teine samal ajal jälle pigem jäigemat diivanit.

Üldjuhul on lahtikäivad ehk magamisfunktsiooniga diivanid jäigemad kui tavalised diivanid. Pehmus sõltub enamasti avanemismehhanismi tehnoloogiast ehk sellest kuidas diivan on tehtud. Kõige levinumad on raamatuks avanev diivan (tavaline lehtdiivan) ning nn delfiinmehhanism nurgadiivanitel.

Osad mööblitootjad võimaldavad valida erineva istme pehmuse. Vastavalt on diivani sisu siis kas poroloonist või on poroloonile lisaks ka vedrusid või on kasutatud korraga nii vedrusid, porolooni kui sulgi (seda viimast siis diivani puhul, mis ei käi lahti).

Diivani kattematerjal

Diivani kattematerjal on väga oluline. Tänapäeval on nii kattekanga, sh naha ja kunstnaha kui ka nende värvitoonide valik väga lai. Valikut jagub igale maitsele ja eelistusele.

Diivanikanga valikul on oluline jälgida ka selle hooldatavust – kas seda on lihtne teha? Koera- ja kassiomanikele on tähtis ka kattematerjali vastupidavus lemmikloomale, väikelastega peredele aga materjali veekindlus ja plekke hülgavad omadused. Veel lugemist: Kuidas saada diivanikangas plekivabaks?

Diivani välimus

Kodudes on üha enam robottolmuimejaid ja seetõttu ostetakse palju diivaneid, millel on kõrgemad jalad. Kõrgemate jalgade puhul on lisaks lihtsamale koristamisele (olgu siis robot- või tavalise tolmuimejaga) suureks plussiks ka see, et diivani alumine äär ei määrdu. Madalate jalgadega diivanite puhul kipub see ajapikku nii juhtuma. Kui diivan on kvaliteetse ja hea kangaga (easycare), siis on muidugi võimalik see lihtsa vaevaga puhtaks saada.

Avatud ruumi puhul, kus ainus võimalus diivani paigutamiseks on eluruumi keskele, on soovitav eelistada samuti alt avatud ehk jalgadega, aga ka madalama seljatoega heledamat või interjööri toonidega kokku harmoneeruva välimusega diivanit. Nii ei poolita diivan ruumi ära ning see sobitub sujuvalt ümbrusega. Kerge ja õhuline lahendus! Veel lugemist: Avatud köök-elutoa sisustamine

Avatud planeeringuga köök-elutubade puhul, kus jääb näha ka diivani tagumine külg, on oluline jälgida sedagi, et diivan on kaetud ka tagantpoolt sama kangaga ning on kenasti viimistletud.

Ruumi kokkuhoiu mõttes on praktilisem valida pigem nurgadiivan, kui diivanist ja tugitooli(de)st koosnev komplekt. Veel lugemist: Kuidas valida nurgadiivanit?

Diivanijalgade puhul on üha sagedamini kasutusel puit ning valida saab mitmete toonide vahel. Mõned mööblitootjad pakuvad ka jala kõrguse valikut, näiteks kolme eri kõrgust.

Diivani funktsionaalsus

Sageli soovitakse diivanit kasutada ka igapäevaselt magamiseks või külalistevoodina, mistõttu peab diivan lahti käima. Oluliseks peetakse ka pesukasti olemasolu ning seda eriti siis kui tegemist on väiksema korteriga. Pesukast on vajalik nii voodiriiete või -pesu jaoks, aga ka lihtsalt panipaigana.

Osadel diivanitel ja nurgadiivanitel on olemas moodne ja nutikas nn relax-funktsionaalsus ja sealjuures ka pesukast/panipaik, aga voodiks sellised mudelid lahti ei käi. Relax-funktsioon on elektriline – nupule vajutades liigub diivani istumisosa ettepoole ja muutub nii laiemaks. See sobib näiteks pikemale inimesele istme mugavamaks muutmiseks või nö lebotamiseks. Istumisosa maksimaalselt ette liigutades sobib see laius ka ühele inimesele magamiseks.

Relax-funktsiooniga diivan – nupule vajutades liigub diivani istumisosa ettepoole ja muutub nii laiemaks.
Relax-funktsiooniga diivan – nupule vajutades liigub diivani istumisosa ettepoole ja muutub nii laiemaks.

Paljudel diivanitel on võimalik istme sügavust muuta ka seljatoe osalise etteliigutamisega. Iga istumisosa seljatuge saab ettepoole tõmmata eraldi. Nii näiteks võib 3-kohalisel diivanil ettepoole tõmmata kas kõik kolm või vaid ühe või kaks seljatuge – nii kuidas mugavam on.

Diivaneid ja nurgadiivaneid on saada ka reguleeritavate peatugedega. Need saab siis kas täiesti alla lasta, poole peale liigutada või päris sirgu lükata, et oleks justkui kõrge seljatoega diivan. Peatugede reguleerimise võimalus on samuti igal istekohal eraldi.

Diivani mugavus

Pealtnäha ideaalsena tunduv diivan võib istudes osutuda vägagi ebamugavaks. Oma rolli mängivad siin nii istumisosa pehmus kui ka istumissügavus ja selja toetatavus. Pikematele inimestele sobivad sügavama istumisosaga diivanid, mis aga võivad lühematele inimestele väga ebamugavaks osutuda, kuna nende jalad ei pruugi maha ulatuda kui selg on vastu seljatuge või kui jalad maha toetada, siis jääb jällegi seljatugi liiga kaugele.

Seljatoe kõrgus on tihtipeale maitse asi. Mobecori disainer-konsultandi arvates on mugavuse mõttes kindlasti parem kõrgema seljatoega diivan, kus päevasest väsimusest lõõgastuda – selga ja pead toetada, aga disaini mõttes valitakse siiski palju just madalama seljatoega diivaneid.

Diivani kvaliteet

Kõigele eeltoodule lisaks ei ole mitte vähem tähtis diivani kvaliteet. Kuigi alati ei tähenda kõige kallim diivan samal ajal ka kõige paremat, siis odava diivani puhul võib järeldada, et kuskilt on materjali pealt kokku hoitud. Näiteks kas on diivani karkass kehvema kvaliteediga või sisu või hoopiski kangas.

Praegu valmistatakse diivani karkasse põhiliselt kase- või pöögivineerist või täispuidust. Madalama hinna saamiseks kasutatakse aga puitlaastplaati (saepuruplaati), mis ei ole kindlasti sama kvaliteediga kui eelmainitud materjalid ning ka diivani eluiga võib sellest kordades väheneda.

Vedrustusena kasutatakse diivanites kõige enam sik-sak ehk lainevedrustust, vahel ka bonell- või pocket- ehk pakitud vedrusüsteemi. Odavate diivanite puhul kasutatakse aga kummirihmasid või üldse mitte midagi, mis tähendab, et karkass on kaetud vaid porolooniga.

Mobecori disainer-konsultant julgustab kõiki, kel diivani valimine ees, ka nende mööblipoodidesse kohapeale tulema, et valikuga tutvuda. Diivanit on vaja katsuda, tunnetada, sellel istuda, vaid nii leiab just selle õige.

Mobecor pakub suurt valikut hoolega valitud tootjate diivaneid, mis tagab, et neil on kõrge materjalide ja konstruktsioonide kvaliteet ning erinevad nutikad funktsioonid. Seda kõike aga mõistliku hinnaga. Sest teadagi - nii palju kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid visioone otsitavast diivanist. Kuid nõuded, mida diivanit valides jälgida, on õnneks siiski universaalsed.  

A: A: Inkodu.ee (M. Jakobson; J. R)
Uut diivanit valides ei tasu piirduda vaid hinna ja mõõtude sobivusega

Logo - MOBECOR OÜ MÖÖBLIPOED üle Eesti
Pikk 15b, 65604 Võru, Võrumaa
+372 506 8385

Mobecor mööblipood Võrus, Tartus, Jõgeval ja e-pood. Moodulköögid, moodul elutoamööbel, diivanid, lastetoamööbel.

Ra Suni erilahendustega pehme mööbel – neile, kes ei lepi keskpärasega

Ra Sun ei ole siiski spetsialiseerunud mitte ainult uue pehme mööbli valmistamisele, vaid renoveerib ka vana. Samuti on valikus standardmööblilahendused.

Jõulutrendid on inspireeritud seenemetsast ja roosamannast

Jõulutrendide loojad oleksid justkui juba ammu teadnud, et sel sügisel tuleb Eestis erakordselt hea seenesaak. Igatahes olid trendid enne meie seenerallit paigas...

Lindström vahetab välja kõik klientide porivaibad

Avalike asutuste sissepääsude ees asendatakse mustust püüdvad porivaibad uue tehnoloogiaga valmistatud keskkonnasäästlike vaipadega.

Väikese eramu planeerimine kui ruutmeetreid on vähe ja avarus oluline

Eramu sisustamisel aitas ruumipuudust aitas köögis asjade mahutamisel ja söögiala loomisel lahendada köögisaar. Elutoa osas aga nutikas kamina ja tv-sein.

Radis Furniture: GRID ja CRANE on sirgunud suurteks

Nutikad riiulilahendused kodukontori töönurga eraldamiseks ja töölaua sisseseadmiseks, näiteks elutuppa.

Uus standard laste- ja magamistoa sisutuses: pehmed ja kumerad vormid

Wall Design eristub teistest Eesti pehmete paneelide tootjatest võimekuse poolest valmistada paneele igasuguse kujuga, alates kolmnurkadest kuni pilvedeni.

Texstudio esitleb 2024. aasta trende peegeldavaid kangaid ja tapeete!

Tikkurila 2024. aasta värvipaletist inspireerituna on Texstudio kokku kogunud tooted, mis kajastavad 2024. aasta värvi-, tapeedi- ja tekstiilitrende ja pakuvad inspiratsiooni.

Gardesti keskuse jõuluaed on avatud!

Gardestist leiab sel aastal 8 erinevat jõulukollektsiooni, väga laia valiku jõulutulesid ja üle 80 000 erineva jõuludekoratsiooni nii koju kui aeda.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Tikkurila aasta värv 2024 - sisetunde järgi loodud kollektsioon

Aasta värv 2024 „Nude in Nizza“ on soojustkiirgav virsikutoon, mis väljendab armastust, lahkust ja mängulisust. Vaata inspireerivat pildigaleriid aasta värvidega kujundatud korterist.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne toon-toonis tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Iittala Ultima Thule 55: Iittala tähistab ikoonilist kollektsiooni uute vaasidega

Legendaarse Ultima Thule 55. aastapäeva tähistamiseks tõi Iittala oma püsikollektsiooni Ultima Thule vaasid.

Galerii: M Stuudio uus kujundus jutustab tegevuse lugu

M Stuudio meigisalong on hea näide, kuidas detailidele keskendumisega saab luua interjööri, mis ei ole ainult funktsionaalne ja kaunis, vaid räägib ka oma loo.

Kas teadsid, et pead ka enda telerit küberrünnaku eest kaitsma?

Esimese asjana soovitab Pennar teha ära põhilised küberhügieenivõtted enda koduse wifi võrguga.

Videolugu: Kaunis katusekorter Rocca Towersi hoones

Valmis Palazzo Interiorsi mitmeaastane sisekujundusprojekt- luksuslik katusekorter Rocca Toweri kvartali kõrghoones.

Kontoritool RH Logic: loodud edendama aktiivset istumist

RH Logic on tippklassi kontoritool, mis on loodud toetama ergonoomilist kehahoiakut ja edendama aktiivset istumist, aidates sellega suurendada tööjõudlust.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

Aastapreemiate nominendid 2023: Eesti Arhitektide Liit, Sisearhitektide Liit, Eesti Maastikuarhitektide Liit, Eesti Kultuurkapital

Selgunud on Eesti Arhitektide Liitu, Eesti Sisearhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liidu ja Eesti Kultuurkapitali 2023. aasta aastapreemiate nominendid. Laureaadid kuulutatakse välja pidulikul arhitektuuripreemiate tseremoonial 8. detsembril 2023.

Lase sügis esikusse

ELKE Mööblist leiab erinevaid väiksemaid ja suuremaid esikusse sobivaid lahendusi.

Riiete ja jalanõude uputus esikus?

Kes meist poleks tundnud tunnet, et koos algava sügisega tekib esikusse ka jalanõude uputus?

LED siinivalgustid kodus: suurepärased üld- ja fookusvalguseks

LED siinivalgustid on suurepärased fookusvalguseks, et rõhutada konkreetseid kunstiteoseid ja arhitektuurseid detaile. Neid on 3 tüüpi valgusomadustega.

Galerii: Interjöör loftilike elementide ja “apelsini meeleoluga”

Tallinnas asuva värskelt valminud väikese kahetoalise korteri sisustamise protsess Wax Designi sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya jaoks polnud päris tavaline.

Galerii: Home&You sügis-talvised interjööri soovitus

Home&You valikusse jõudsid äsja uued sisustuskollektsioonid, tuues kaasa värsket inspiratsiooni ja võimaluse kodu uuendamiseks.

Peegel – praktiline ja pilkupüüdev aksessuaar interjööris

Peegel võimendab valgust, mistõttu saab peegliga muuta ruumi valgemaks ja lisada interjööri avarust. Väga hea lahenduse pimedamas ja kitsamas toas!

Tudengikorteri sisustamise säästunipid

Ära möbleeri üle. Kõige kindlam viis näidata väikest ruumi veel väiksema, kitsama ja pimedamana, on kuhjata see asjadest üle. Mida vähem on asju, seda parem.

Tervise ja meeleolu seos: madratsite ja voodikatete roll magamistoas

Nii teie madrats kui voodipesu koos toatemperatuuriga loovad keskkonna, mis mõjutab teie puhkuse kvaliteeti ja üldist heaolu.

Delabie BINOPTIC-Black Magic: elektroonilised kontaktivabad segistid

BINOPTIC seeria elektroonilised kontaktivabad segistid paistavad silma oma stiilse matt musta viimistlusega. 100% must kroom tagab, et segistid ei kaota oma esinduslikkust isegi intensiivse kasutuse korral.

Laps alustab kooliteed: kuhu paigutada õppimisnurk?

Koolilapse toa sisustamisel on oluline mööbli paigutus, see mõjutab kui privaatselt ja turvaliselt laps end õppimisnurgas tunneb. Oluline on ka piisavalt hea valgus.

Reguleeritava kõrgusega mööbel - parim lahendus koolilapse tuppa!

Kirjutuslaua ja tooli kõrgused on astmevabalt reguleeritavad ja sobituvad muutunud kehakasvuga. Lapsed võtavad automaatselt sisse tervisliku kehaasendi.

7 aktuaalset sisustustrendi: merevaigu klaas, reljeefklaasiga kapid...

Kummutid, vitriinid ja seinakapid on sel suvel saanud endale reljeefsest klaasist uksed. Värvitoonidest on järjest suurenev trend kõikvõimalikes varjundites punane.

Põranda- ja laualambid kui pilgupüüdjad

Nõuanne kodu valgustamiseks. Lisaks üldisele lae- ja seinavalgusele pakuvad kodukujunduses põnevaid võimalusi põranda- ja laualambid.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

Lastetubade kujundamise stiilid ja trendid

Lapsed on kahtlemata kõige julgemad sisekujundajad. Nad teavad, kuidas muuta ruum rõõmsaks. Laste jaoks ei eksisteeri ühtegi sellist värvikombinatsiooni, mis ei sobiks kokku.

Vahemere hõngu koduterrassile: bambusmööbel, valged narmastega tekstiilid, helesinine keraamika jpm

Täpselt nagu õige muusika ja aroomidega on võimalik oma saunas spa-kogemus saada, võib vahemere hõngulise puhkusemeeleolu luua oma koju või terrassile.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Kavalad nipid, mida kasutada väiksema köögi sisustamisel

Moodne lahendus on lisaköögitasapinna tekitamine kappide sisse väljatõmmatava lisatöötasapinna näol.

Sisearhitekti nõuanne: Ruumi tuleb õppida kogema!

Me tajume ruume oma meelte kaudu ja see mõjutab tervet meie elu, kõike mida me teeme ja ütleme.

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Kuidas värskendada aastaid tagasi kujundatud luksuskorter?

Kerge interjööri värskenduskuur professionaalse sisearhitekti abiga toob koju uue hingamise ja annab võimaluse uueks alguseks. Muutusi ei tohiks karta.

Välidiivan MOOD ei vaja kaitset vihma ega liigse päikese eest

Oot-Oot Stuudio uue terrassimööbli MOOD vorm on minimalistlik, kuid hoolimata sellest on see siiski väga mõnus istumiskoht.

U&K Interiors - suurepärane valik eriilmelise ruumi sisustamiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

Erilahendustega polsterseinad, voodid ja diivanid - nagu rätsepaülikond

Pehme mööbli erilahendustele spetsialiseerunud ettevõtte Pikk Pink meistri Kalmer Alliku sõnul on eriti aktuaalsed on tema igapäevatöös diivanite erilahendused ja reprod (koopiad) ning polsterseinad ja voodid.

CRANE kui sotsiaalne perfektsionism

Radis Furniture riiul CRANE, on enamat kui lihtsalt mööbliese - see on sümbioos materjalivalikust ja läbimõeldud disainist.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Kuidas valida vaipa?

Esikus ja köögis kasutatakse vaipu võrreldes teiste tubadega märksa intensiivsemalt ja seetõttu tasub sinna valida vaibad, mis on vastupidavad ning lihtsasti puhastavad.

Uuendused küünalde maailmas: teeküünlad, mida saab kasutada ilma aluseta jm

Võhma Valgusevabriku uute erikujuliste teeküünalde all olevad spetsiaalsed nupukesed võimaldavad neid kasutada ilma eraldi aluseta.

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Samsung esitles uusi telereid ja pulti, mis laeb end raadiolainete kaudu

Samuti on OLED telerid loodud mänguritele mõeldes. Nimelt pakuvad uued ekraanid 144Hz värskendussagedust ning toetavad AMD FreeSync Premium Pro tehnoloogiat.

Amello tööpinna õli ehk nn Danish Oil: hinnatud toode hobirestauraatorite seas

Parim viimistlusõli puitpinna kaitseks sisetingimustes! Amello tööpinna õli, nagu ka Danish Oil, sisaldab värnitsat, tungõli, tärpentiini ja looduslikku vaiku.

INTEGRAVAC - kompaktne mööbli sisse integreeritav kesktolmuimeja

INTEGRAVAC-i kesktolmuimeja saab integreerida mööbli sokli alla, kappi või majandusruumi seinale, mis muudab selle mugavaks ja lihtsaks lahenduseks kodu alati puhtana hoidmiseks.

Kujunda isikupärane köök tapeediga

Sirgjoonelisse modernse stiili ja avatud planeeringuga köök-söögituppa, mis enamasti on ka elutoa jätkuks, on parim valik suuremõõdulise mustriprindiga tapeet.

Villeroy & Bochi uus vannitoakollektsiooni Antao on inspireeritud kastepiisast

Villeroy & Bochi vannitoakollektsiooni loomisel sai disainistuudio kaschkasch inspiratsiooni hommikusest kastepiisast, mis seob nii valamut, vanni, mööblit, peegleid kui ka segisteid.

Nutikad lahendused vannitoa ja majapidamisruumi sisustamiseks

Puntore vannitoamööbel on loodud vastu pidama niiskusele ja kulumisele, tagades pikaajalise kasutamise. Ruumisäästvad kapid, uudsed kujud peeglitel, mööbliga samas toonis tööpind jpm.

Innovatsioon Itaaliast: uus köögimööbli seeria Nautila by Arrital

Arritali Nautila mööbel on premium klassi köökidele omaselt suunatud disainiteadlikule inimesele, kellele on oluline kvaliteet ja kauakestev tulemus.

Kevadpäike paistab! 3 põhjust, miks valida pimendavad kardinad

Pimendavad kardinad võivad blokeerida 99,9% akendest tuppa tulevast valgusest.

Mis teeb RAVAKi akrüülvannid eriti vastupidavaks?

RAVAK pakub kvaliteetseid valatud akrüülist vanne, millel on palju eeliseid võrreldes pressitud akrüülist valmistatud vannidega.

Radise riiulikollektsiooni uus hästi peidetud juveel - riiul STEP

STEP riiulid pakuvad piisavalt ruumi, et mahutada raamatuid ja kaustu, mis teeb neist ideaalse kaaslase nii kontorisse kui ka kodukabinetti.

Kuidas kujundada endale ergonoomiline köök?

Selleks, et kööki oleks ergonoomiliselt mugav kasutada, peaks silmas pidama järgmisi aspekte: liikumistrajektoorid, töötamise kõrgus, ulatuskõrgus,...

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube