Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Vajunud põrand ei ole PUR-UP meetodi abil enam ületamatu probleem

Vajunud põrand ei ole PUR-UP meetodi abil enam ületamatu probleem (www.therm.ee)

Kindlasti on paljud kokku puutunud põranda vajumisest tingitud probleemidega kas siis koledate pragude näol seintel ja seinaääres või siis lausa korralike konarustega põrandas endas, mille parandamine on üsnagi tülikas. Tänapäeval ei pea enam leppima kodu rikutud ilme ja ebamugavustega, sest ära vajunud põrandaplaadi üleskergitamiseks on olemas kiire ja kerge PUR-UP meetod. Spetsiaalselt selleks otstarbeks väljatöötatud PUR-tõstematerjali injekteerimiseks põrandaplaadi alla puuritakse põrandasse 10 mm puuraugud, mis lihtsalt tõstavad põranda õigele kõrgusele tagasi.

Põranda tõstmine käib sageli ilma mööbli liigutamata


Põranda tõstmiseks selle meetodi abil ei ole enamasti vaja isegi mööblit, riiuleid ega muid seadmeid eluruumist välja viia, kuna reeglina need aukude puurimist ei sega ega takista ka põranda tõsteprotsessi. Tegelikult on protseduur lausa nii viisakas, et augud puuritakse kas parketi või muu põrandamaterjali liitekohtadesse selliselt, et säilib materjali esteetiline välimus. PUR-tõstevaht paisub põrandaplaadi all soovitud mahus ning omab isegi kuni 100000 kPa tõstejõudu. Mitmefaasiline täiteprotsess täidab õhutühimikud, tihendab aluspinnase ja kergitab põranda või betoonist aluskihi soovitud kõrgusele. Töö teostatakse kindla skeemi alusel ning tõsteprotsessi kontrollitakse laserseadmetega.

Põrand enne ja pärast remonti
Põrand enne ja pärast remonti

Foto: Vajunud põrand ei ole PUR-UP meetodi abil enam ületamatu probleem

Töö teostamise miinimumarve on alates 800 eurot (lisandus käibemaks). Eesti eramute põrandaplaatide kogupindala on tavaliselt vahemikus 100-150 m2 ning keskmine vajumine ca 2-3cm. Täpne maksumus kujuneb kulunud materjali kilode alusel. Iga põrandatõstetöö on erinev, lõppmaksumuse prognoosimiseks peab probleemse põranda visuaalselt üle vaatama. On juhuseid, kus suur põrandaplaat on saadud korda miinimumtasuga ning teisi, kus väikese pindala peale on kulunud suur hulk materjali. 

Tasub kindlasti uurida, sest põranda vajumine lükkab ka kõik muu lõpuks loodist välja, mille tulemusena võib käivituda üsnagi kulukas ahelreaktsioon.

Lisainfo Therm OÜ spetsialistidelt www.therm.ee


A: Inkodu.ee 2016

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google