Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Voodipesu kvaliteedi määrab kangas ja õmblused!

2021-11-23
Voodipesu kvaliteedi määrab kangas ja õmblused!

Voodipesul ja voodipesul on vahe, ilmselt on enamus meist selles vähemalt korra elus ka veenduma pidanud. Kodumaise voodipesutootja Votex House turundusjuhi Kadri Vinnali sõnul määravad voodipesu kvaliteedi peamiselt 3 tegurit: kanga koostis, vastupidavus ja õmblused. Kuidas aga neid näitajaid iseseisvalt hinnata ja millest alustada voodipesu valimist?

Voodipesukanga materjali valimine

Voodipesuna sobib kasutamiseks kangas, mis laseb kehal hingata, ei aja higistama, ei tekita staatilist elektrit ning on keha vastas meeldiv. Nendele tingimustele vastavad üldiselt kõik naturaalse koostisega voodipesukangad nagu viskoos, linane, puuvill (sh satiin ja flanell ehk puuvilla eritöötlus) ja siid. Valikul saab määravaks, kas kangast soovitakse tugevamat, pehmemat või hoopis siidisemat.

Eemale tasub hoida mikrofiibri sisaldusega voodipesukangastest. Palju müüakse odavaid voodipesukomplekte, millel on kiri puuvilla-satiin aga tegelikult on see puhas mikrofiiber. Välimus on kaugelt vaadates sarnane. Probleem on siin selles, et mikrofiiber ei ima magamise ajal loomulikult erituvat keha niiskust, seega ajab higistama ja on keha vastas ebameeldiv.

Eristada saab mikrofiibrit ja puuvillasatiini hinna järgi. Kvaliteetset puuvilla-satiinist 2-inimese voodipesukomplekti lihtsalt 15-20 euroga ei saa, kui just ei ole tegemist enneolematu allahindlusega. Selline komplekt maksab üldiselt ca 60 eurot ja ülespoole. Kvaliteet tingib hinna, midagi pole teha!

Polüestri sisaldusega voodipesukangad ei sobi magamiseks täpselt samal põhjusel, need ei hinga. Kes on kvaliteetset voodipesu proovinud, saab vahest aru.
 
Kangast aitab kõige paremini valida inimese enda käsi, see on kõige täpsem indikaator. Kui kangas tundub käega katsudes pehme ja hea, ongi valik sageli õige. Internetist tellimisel tasub enne terve komplekti tellimist katsetada kõigepealt näiteks padjapüüriga ja kui kõik sobib, siis muu voodipesu järgi tellida.

Votex House valikus on ainult naturaalsed kangad

Puuvill - tugev ja vastupidav voodipesukangas, mis laseb nahal hingata. See ei ärrita nahka ning sobib ka allergikutele. Naturaalsest puuvillast voodipesu on vastupidav ja kauakestev, isegi peale korduvat pesemist.

Puuvilla-satiin - puuvillast pehmem ja siledam ning kudumisstiililt tihedam voodipesukangas, mis ei kuiva kortsu ja kuivab kiiresti. Puuvillasatiin on väga tugev ja vastupidav kangas, laseb õhku läbi ja imab niiskust ning on ühtlasi üks pleekimiskindlamaid materjale üldse. Sobib ka inimestele, kellel on tundlik nahk. Kergesti hooldatav. Paljude lemmik.

Mako-satiin - pikkadest egiptuse puuvilla kiududest kootud siidine, õhuke ja tihe voodipesukangas. Kallim kui puuvillasatiin. See on nagu kalli hotelli luksuslik voodipesu. Mako-satiini aetakse tihti segamine siidiga, sest need kangad on tõesti väga sarnased. Votex House turundusjuht Kadri Vinnal lisab, et talle meeldib mako-siid isegi rohkem kui siid, sest see ei jää kareda kehapinna külge kinni (käed-jalad). Mako-satiin sobib ka tundliku ja allergilise nahaga inimesele.

Linane  - hinna poolest kõige kallim, naturaalne, raske, kare, hingav ja äärmiselt vastupidav kangas. On inimesi, kelle keha jaoks on ainult see õige. Linane on üks maailma vanimaid kangaliike, mida kasutati juba vanas Egiptuses. Linase eeliseks on suur soojusjuhtivus ning niiskusimavus. See tähendab, et voodipesu on palavatel suveöödel jahe ning jahedatel talveöödel soe.

Kanga vastupidavuse hindamine

Kõige rohkem annab kanga vastupidavuse kohta infot TC tähis. TC ehk niidi loendur näitab, kui palju niiti on kasutatud ühe tolli kanga kudumiseks ja see omakorda näitab, kui tihe on õmblus ehk kui vastupidav kangas on.

Kanga vastupidavusastme vajalikkuse määramisel mängib rolli selle kasutuskoht. Kas see läheb kodumajapidamisse, kodumajutusse, hotelli või kuhugi mujale. Mida tihedam kasutus ja pesemise vajadus, seda olulisem on TC tähise suurus.

TC tähis võiks olla puuvillase kanga puhul alates 200 ja satiini puhul alates 250. Alati ei kehti muidugi, mida suurem number, seda parem. Peab ka ise tunnetama, milline kangas tundub katsudes hea ja kus seda kasutada on vaja. Inimesed on ju erinevad. Vahel on mõni kangas TC tähisega 500 kodus kasutamiseks liiga tugev, aga sobib hästi hotelli.

PS! Mida tihedam on kanga kude, seda rohkem on kangas plekkehülgav ehk kergesti hooldatav.

Õmbluse kvaliteedi hindamine

Voodipesu õmbluse ideaalne standard võiks olla 3- või isegi 5-õmbluseline. Kahjuks on kaubanduses väga levinud aga 1-õmbluseline lahendus. Voodipesu õmblused peavad olema seest palistatud ja ka lisaõmblus välisäärel, et ei hakkaks hargnema. Ka tekikoti ja padjapüüri avade õmblused peaksid olema mitmekordselt palistatud, sest vastasel korral kipuvad need kiiremini katki minema.
 
Väga levinud on tekikotid ilma käeaugu avata, mis teeb teki tekikoti sisse panemise ebamugavaks. Loomulikult on nii kergem tekikotti toota, aga kasutamismugavus puudub.  

Votex House voodipesu standardisse kuuluvad käeaugud ja kasutatud on 5-õmbluselist lähenemist, mille tagavad professionaalsed õmblejad.

Milline voodipesu on moes?

Moes on kõik hallid ja ühevärvilised maheda tooniga voodikangad. Hall on justkui eestlaste uus rahvusvärv. Ühevärviline voodipesu on ka üsna loogiline valik, sest täna on levinud voodikatted, mida kasutatakse ainult jalutsis või kuni poole voodini. Sellisel juhul jääb voodipesu katte alt paistma ja see mõjub taustatooni täiendusena. Kõige peale pannakse dekoratiivpadjad, mis seovad ruumi sisekujunduse ja voodi toonid ühtseks tervikuks.

Materjalide pooles on väga popp puuvillasatiin oma praktilisuse ja suhteliselt hea hinna tõttu ning loomulikult ka luksuslik linane kangas. Linane meeldib paljudele just tekstuuri ja kortsulise välimuse pärast. Sageli sisekujundajate loodud interjöörid isegi eeldavad sellist tekstuurset kangast, et saavutada toon-toonis ruumiline efekt.

Votex House lugu

Votex House OÜ on pereettevõte Viljandist, mida veavad ema ja tütar, Heidi ja Kadri.

Tekstiilide tootmisega tegeletakse nüüdseks juba ca 10 aastat. Lugu algas täpselt nii nagu paljud teisedki lood: selleks, et midagi uut saaks sündida, peab vana ära lõppema. Ema Heidi koondati Viljandi tekkide, patjade ja voodipesu müügiga tegelevast firmast. Kuna vooditekstiilide maailm oli naisele hingelähedaseks saanud, otsustas ta omal käel jätkata ja mõtet isegi edasi arendada.

Tol hetkel ei olnud turul väga saada hea kvaliteediga kangast voodipesu ja seda eesmärki ema Heidi uus ettevõte Votex House täitma asuski, kaasas korralik kogemuste ja teadmiste pagas, mida voodipesu maailmas üldse ette võtta on võimalik ja mida turg vajab.

Loomulikult alustati väikselt, tellimused tulid enamasti tuttavatelt ja nende tuttavatelt, aga kui pall juba veerema läheb, siis enamasti kasvab ta aina suuremaks. Aastatega on ideed ja tootmine oluliselt kasvanud ning soov pakkuda kvaliteetset ja head voodipesu aina laiemale sihtgrupile on endiselt Votex Disaini juhtmõte.
 
Voodipesu on alati hea kingitus, mida on kõigil tarvis. Noored inimesed ei raatsi kvaliteetset voodipesu osta, aga õnnelikud on selle üle kindlasti. Kui ei tea täpset tooni või mõõtu, saab ka kinkekaardi osta.

Kvaliteetne voodipesu tagab parema une!


A: Inkodu.ee (K. Viksne. J. R)
 

 

 

Siidist voodipesu säästab näonahka ja juukseid

Siidist voodipesu on nahasõbralik, hoiab ühtlast temperatuuri, on hüpoallergilise toimega ja staatilise elektrivaba.

HEIMTEXTIL 2022: Looduse juurest tuleviku horisondile

JÄRGMISED HORISONDID on sisustustekstiilide ja -trendide messi Heimtextil selle aasta roheinnovatsioonist juhinduv ja tulevikku vaatav ning läbiv põhiteema.

Tutvu Home&You sisustuspoe uue hooaja stiilisuundadega

Home&You sisustuspoe märksõnad uueks hooajaks on ilu igas päevas, roheline lopsakus ning puidune looduslähedus.

Sisustusmess Interjöör 2022 ja Disainilaat toimub 22. – 24. aprill

Sisustusmess Interjöör pakub külastajale võimalikult palju infot nii tänaste kui homsete trendide kohta mööbli-, sisekujunduse- ja disainimaailmas.

Iittala tähistab legendaarse Teema lauanõude kollektsiooni juubelit 50. aastatest inspireeritud värvipaletiga

Iittala tähistab Kaj Francki loodud Teema lauanõude kollektsiooni 70. juubelit kolme uue värviga: vintage pruun, vintage sinine ja uus linane varjund.

4 DESIGN mööbli- ja seinapaneelid: kordumatu muster ja kumerad vormid

Dekoratiivsed puitpaneelid Techno Veneers võimaldavad luua ainulaadseid kumeraid vertikaalpindasid ja seda nii mööblile kui seintele.

Iittala 2022. aasta klaasitoonideks on ultramariinsinine ja vask

Iittala 2022. aasta klaasitoonid on inspireeritud loodusest. Vask on loomulik ja maalähedane toon, mis mõjub lõõgastavalt ja rahulikult.

Tikkurila aasta värv 2022: Iga seiklus algab kodust

Tikkurila aasta värv on L478 Kestrel, rahulik ja maandav pruun, millele on lisatud veidike külma punast.

Kümme trendi Kopenhaageni disainipäevadelt

Uute toodete seas mõjusid paljud juba vanade tuttavatena. Vormide ja värvide poolest olid esindatud nii 50ndad, 60ndad kui ka 70ndad.

Ekspert annab nõu: kuidas pesta sulejopet ja villaseid rõivaid

Sulejope pesemisel on eriti oluline kuivatusprotsess, mida on soovitatav teha kasutades trummelkuivatit või kuivatusrežiimiga pesumasinat.

Avatud köök-elutuba on ökonoomne, aga kujundamisel ka väljakutseks

Disainer soovitab kogu avatud ruumi ulatuses järgida ühtset mööbli stiili. Köögi kapiuste tooni sobib tuua elutoa osasse juurde ning valida sellist värvi diivan.

Puidust dekoratiivpaneelid Emotion Walls

Puidust dekoratiivplaate saab tellida kas viimistletuna (õlitatult, peitsitult ,lakitult) või viimistlemata kujul. Materjali valikus ainult kõrgeima kvaliteediga väärispuit: tamm, pähkel, kirss, pöök, saar, vaher.

Uued Gothic ja Arctic küünlad - sügisvärvide mäng ja kristalliefekt!

Kaabsoo sügisvärvides taimsest steariinist küünlad, justnagu puulehed looduseski, on igaüks isesugune.

9 põnevat toataime Sinu koju

Erilised toataimed ja toalilled pakuvad aastaringset silmailu. Näiteks häbelik mimoos voldib vähimagi puudutuse või liigutuse peale oma lehed kokku!

Pehmö - isikupärased nööbipolstriga pingid ja järid

Pehmö polsterdusega pink saab samaaegselt olla nii pink, lauake, riiul kui panipaik. Sobib nii esikusse, elu- kui magamistuppa.

Kastmissüsteemiga lilleriiul GroWert - kaunis ja praktiline lahendus!

Tänu sisse projekteeritud niisutussüsteemile on moodul lilleriiul suurepärane lahendus nii koju, kontorisse, kui kohvikusse.

Kombineeri valgusti endale ise - 4Rroomis on lai valik komponente!

4Room on paindlik oma tootmises ning soovi korral on võimalik panna kokku Teie vajadustele vastav valgusti. Võimalik on ka vana lambikupli vahetus.

Kuidas valida vaipa?

Esikus ja köögis kasutatakse vaipu võrreldes teiste tubadega märksa intensiivsemalt ja seetõttu tasub sinna valida vaibad, mis on vastupidavad ning lihtsasti puhastavad.

Skyline Plaza merevaatega korteri sisekujundus loob lendamise tunde

4-toalisesse merevaatega korteri sisekujunduse loomiseks said Wax Design sisekujundajad inspiratsiooni korteri asukohast Skyline Plaza nimelises majas.

AkzoNobeli värvieksperdid valisid 2022 aasta värviks helge taevasinise tooni

2022 aasta värv Bright Skies aitab meil omaks võtta uusi ideid ja kujundada uut tulevikku. Värvitrendid 2022!

Tapeedi valimine: olulised kriteeriumid on A+, niiskuskaitse, helisummutus

Tapeedi valimisel on oluline keskkonnasäästlikkus, niiskuskindlus, tulekindlus, pestavus, plekikaitse, kulumiskindlus, UV-kaitse ning antibakteriaalsed omadused.

Ideelahendused kardinatega: kuidas lisada interjööri sügisvärvides tonaalsusi?

Toome välja mõned kardinakangaste ideelahendused, kuidas lisada interjööri erinevaid tonaalsusi, et saavutada värvimuutus ning sügisele vastav meeleolu.

Iittala uus kollektsioon: Oiva Toikka avaldamata mustrid ja disainid

Armastatud Iittala disainer Oiva Toikka oli tuntud oma piirideta kujutlusvõime, mängulise disaini ja erksate värvide poolest. Klaaslinnud, kruusid, käärid, vaasid, saunalinad.

Küünalde ohutu põletamise kuldreeglid - tasub teada!

Küünla põletamise õpetus ja valimine - suurus, küünlatahi pikkus, auku ja liiga lähestikku põlevad küünlad, küünal klaasnõus. Küünalt ei tohi jätta järelvalveta.

Vannitoa LED valgustusega peegel udueemaldusega - uudistoode!

Nutikas eritellimus LED peegel on tolmu- ja niiskuskindel (IP65) ning udueemaldusega ehk soojussensoriga. Peegli kuju, suurust ja lisaomadusi saab valida.

Põranda värvimine šablooniga – isikupärane ja vastupidav!

Šablooniga värvimine. Sobivad nii puit-, laminaat-, betoon- kui kivipõrandad ja keraamilised plaadid.

Võhma Valgusevabriku küünlad nüüd uute etikettidega!

Võhma Valgusevabriku küünlad tervitavad uuest hooajast uue välimusega. Uued etiketid on kujundatud Tartu Kunstikooli lootustandva tudengi kaasabil.

Logitech ja Microsoft Teams ühendasid jõud mugavate hübriidtöö lahenduste pakkumiseks

Koostöö muudab koosolekuruumid mugavaks koostöökeskkonnaks, kus saab kasutada Teams Roomi jaoks loodud kvaliteetse heli ja videopildiga seadmeid.

Eridisainiga lipp laste mängumajale, juubeliks või surfiranda?

Rannalipp ja tuulekott on tõusev trend spordihuviliste seas. Aina aktuaalsem on ka vimpli ja minilipu tellimine eritööna näiteks saunamajal ja laste mängumajal.

Erinevad võimalused veemõnude nautimiseks aias

Milline aiabassein osta? Neid on erinevaid - täispuhutavad basseinid, täispuhutava äärega basseinid, karkassiga basseinid.

Akustilised puidust ribipaneelid seinte ja lae viimistlemiseks

Helisummutusega seinapaneelid ja laepaneelid loovad kauni ja kaasaegse atmosfääri igat tüüpi ruumis.

Unikaalne Itaalia mööbel ja sisustuslahendused D-SIGN salongist

Sisekujundaja teenused ja Itaalia mööbli müük. Transformer-diivanid, köögimööbel, vannitoasisustus, söögitoamööbel, valgustid, vaibad jpm.

Vannitoa aksessuaarid - Damixa Silhouet Collection. Uudis!

Täielik vannitoa aksessuaaride sari, mis sobib populaarse Silhouet sarja kujunduse ja pinnaviimistlustega.

Tempur padjad on loodud kaela ja selgroo optimaalseks toetamiseks

Padjad on valmistatud algselt NASA kosmonautide jaoks välja töötatud materjalist TEMPUR, mis kohandub kehaga kiiresti, võttes selle kuju ning toetades keha just seal, kus vaja.

Boho Chic koduaksessuaarid ja mööbel

Puhkusemaiguga koduaksessuaarid ja mööbel on Valhalla Living asutaja Terje kureeritud valik Taani disainibrändide tooteid, mille ühiseks nimetajaks on šikk boho stiil.

Colombini Casa: kvaliteetne Itaalia mööbel taskukohase hinnaga!

Space Saver ruumisäästlik mööbel - lastemööbel, disainköögid, garderoobid, magamistoamööbel, elutoamööbel jpm.

Painutatud puidust valgustid uBent - ainulaadne Eesti käsitöö

uBent disainer Viljo Naarits käe all valmivad unikaalsed painutatud puidust lillekujulised käsitöövalgustid, mis on inspireeritud Eesti kevadlilledest nagu krookus, lumikelluke, ülane, sinilill.

Sisekujundaja soovitab: kuidas leida telerile kodus kõige parem koht?

Televiisori keskkoht võiks olla istuva vaataja silmade kõrgusel ja teleri ning diivani vahelise kauguse hindamiseks tuleb teleri diagonaali mõõt korrutada kolmega.

Magusad maasikad oma rõdult – kasvatamist väärt!

Maasikate kasvatamine rõdukastis. Millised maasikataimed valida? Kuidas neid kasta ja hooldada? Populaarseim sort on Sonsation..... Sonata, Polka, Malwinat, Faithi, Asia, Flair, Allegro.

Sisustussalong MUSTER - alati mitmekülgne ja ajatu valik!

Mustri valikust leiab tapeedid, mööbli, valgustid, vaibad, kodutekstiilid, valimiskardinad, aksessuaarid ja aiamööbli.

Stiilsed ja praktilised köögiaksessuaarid

Kõik, kes armastavad köögis kasvõi aeg-ajalt askeldada, teavad, kui oluline roll on hea ja maitsva tulemuse sünnil asendamatutel köögitarvikutel.

Zimmer+Rohde sisustuskangad - maastik jutustab loo!

Iga maastik, olgu selleks siis kõrb, kaljud või lavendlipõld, annab edasi erinevaid emotsioone-tundeid ja jutustab oma loo.

Uue põlvkonna  filterkann J. SHMIDT 500 - nutikas elektrooniline puhastussüsteem

Maailma esimene nutifilter, mis on pea sama võimas, kui valamualaune filtersüsteem! See ei lisa puhastamiseks ühtegi keemilist ainet! Sobib hästi beebitoitude valmistamiseks ja allergikutele.

Ajal, mil teisiti ei saagi - 7 head põhjust kodu sisustamiseks veebis

Kodu sisustamise veebi kolimise trend on endaga kaasa haaranud paljud sisustuspoed ja -salongid. Kogu tootevalik on nüüd ka veebis saadaval.

Kuidas valida nurgadiivanit?

Nurgadiivani kõige olulisemaks tugevuseks on selle suurus. U-kujuline diivan asetab inimesed istuma nii, et kõik saavad mugavalt omavahel suhelda.

Mida kõike maitsvat saab valmistada tandoori ahjus?

Tandoori ahjud toovad toidulauale indiapärased maitsed, mida siiani võis kohata vaid spetsiaalsetes restoranides. RETSEPTID - naan, iidne pitsa, tandoori kana...

Valgusmooduliga pinglagi võimaldab luua illusioonefekte

Valgusmooduliga pinglagi ehk valguslagi loob illusioonefekti topeltprindiga. Mõlemale poole pingmaterjali prinditakse pilt, mis tuleb esile valguse muutumisega.

Legendaarsetel kääridel uus taaskasutatud materjalidest versiooni

Käärid on disainitud pidades silmas jätkusuutlikkuse põhimõtteid: need on valmistatud taaskasutatud materjalidest, mis on 100% ümbertöödeldavad.

Pinglagi võimaldab luua kaasaegseid ning jätkusuutlikke disainilahendusi

Premium klassi pinglagi on väga vastupidav - ei pleegi, ei tuhmu, ei pragune, ei hakka hallitama. Pingmaterjal võimaldab luua erinevaid disainilahendusi ka seinale.

Millist värvi kardinad sobiksid Sinu koju?

Mis on kardinamaailmas moes? Kuidas valida sobivat värvi kardinad?

Kuidas aitavad ColourFutures trendivärvid meid toetada ja tasakaalustada?

Iga värv kannab endas erinevat jõudu, mille võtame vastu alateadlikult. Oleme erinevates eluetappides, nooremas eas vajame aktiivsemat energiat kui vanemas eas.

Iittala – 140 aastat progressiivset põhjamaist disaini

Iittala alustas 1881. aastal klaasitehasena, kuid tähendab nüüdseks terveid kollektsioone maailmakuulsaid disainesemeid, mis on valmistatud igapäevaelu rikastamiseks.

Oma eluea ära elanud tekstiil – kas nuhtlus või väärt tooraine?

Rõivatööstuse pikka aega kestnud kiire kasv on toonud meid olukorda, kus iga päev visatakse minema hunnikutes kvaliteetseid tekstiilmaterjale.

Pantone 2021. aasta trendivärvid on seotud positiivsuse ja kindlameelsusega

Tasakaaluka ja praktilise halli ning soojendava ja optimistliku erkkollase kontrastne kooslus väljendab positiivsust, stabiilsust, vastupidavust ja lootust.

Mida tähendab gobelään voodi kattematerjal?

Gobelääni valmistamisel kasutatakse jäme kudumistehnikat ja kangas on hästi raske. Gobeläänkangast voodi on omapärase mustriga, samuti on nende valik lai.

Kuidas paigutada pildid seinale?

Valida tuleks üsna neutraalsed ja mitte liiga laiad pildiraamid. Raamide värv peaks olema kontrastne seinaga. Jälgi raamide ka joondust ja vahesid!

Piljardilaud ja söögilaud ühes tükis - Fusiontables

Belgia firma Saluc pakub lauakontseptsiooni Fusiontables, kus moodsa disainiga piljardilaud ja söögilaud on koos ühes lauas.

Graatsiline ja löögikindel filterkann Orleans A5 Mg+ - hea kingiidee!

Filterkann Orleans. Mineraliseerib vee magneesiumiga. Põrutuskindel klaasilaadne materjal. Filtreerib välja toksilised ained. Sobib kasutada ka morsikannuna.

Kardinabussi teenus teeb kardinate tellimise lihtsaks ja mugavaks

Tegemist on ratastel kardinasalongiga, mille saab tellida oma koju üle Eesti. Bussis on olemas suur valik näidiseid kõigist aknakatete lahendustest, mida pakutakse.

Punch antiikküünal - uudse disainiga pilgupüüdja!

Punch küünal on oma diameetrilt 1cm jämedamad kui tavaline peenike küünal ja alumine ots on freesitud sobivasse mõõtu, et mahuks küünlaalusele ära.

Treppredel Lucano - vajalik mitmefunktsiooniline tarbeese

Lucano treppredel on disainitud asjade kasutamise lihtsustamiseks ning interjööri osaks. Kui Sa selle parasjagu ei roni, saad seda kasutada teistmoodi.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube