Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

10 nippi, mida liimpuitkilpidest mööblipaneelide valikul arvestada

EKSPERDI NÕUANNE
Selline näeb välja viimistlemata liimuitkilp
Selline näeb välja viimistlemata liimuitkilp

Puit on alati olnud ja tõenäoliselt jääb peamiseks ehitusmaterjaliks. Täna on lihtsalt mitmeid erinevaid viise, kuidas ja millises vormis puitmaterjali kasutada. See on kindlasti ka iga mööblitootja, arhitekti, sisekujundaja ja hobitisleri esimene otsustamise koht uue asja loomisel, olgu selleks siis majaprojekt, sisekujunduslahendus või hoopis puitmööbel.

Liimpuitkilp on ehitusmaterjalina üsna unikaalne. Esiteks on see 100% puit, kuid samas ka vastupidav, tugev, mõistliku hinnaga ja kerge kasutada. Omaduste poolest sobib liimpuitkilp ideaalselt näiteks lauaplaatide, töötasapindade, treppide, aknalaudade ja puitkaunistuste ning ehituskonstruktsioonide, aga ka ehituslike konstruktsioonelementide nagu talade, postide ja sarikate valmistamiseks. Kõik sõltub materjali paksusest.

Liimpuitkilp saadakse 20 - 100 mm laiuste puidukihtide ehk lamellide kokku liimimise teel. Materjali tugevus ja vastupidavus sõltub sellest, kui tugev on puu, millest kilp tehtud on ja kui palju kihte on omavahel kokku liimitud. Eriti tugev on näiteks okaspuuvineerist kilp. Paljud puidutöötlejad ja isetegemise entusiastid armastavad kasutada liimpuitu, kuna see on lihtsamalt ja kiiremini töödeldav kui tavaline puit. Näiteks igasugu kõverate, kitsenevate või kohandatud kujuga asjade tegemiseks on see lausa asendamatu. Igaks juhuks mainime, et liimpuitkilp on toorik, mis eeldab alati ka viimistlust.

Pea 20 aastat erinevast puidust valmistatud liimpuitkilpidega tegelenud ettevõtte Stragendo OÜ esindaja jagab meiega kasulikke näpunäiteid, kuidas ja mille järgi liimpuittooteid valida.

1. Puidu tüüp vali vastavalt oma projektile

Kreeka pähklist liimitud kilbi näide
Kreeka pähklist liimitud kilbi näide

Kuna liimpuitkilpe toodetakse peaaegu kõigist puiduliikidest, on valik lai. Sõltuvalt sellest, mida täpselt tegema hakata on vaja, võiks valikul lähtuda järgnevatest põhitõdedest puuliikide lõikes:

  • konstruktsioonielementide jaoks on parim mänd;
  • siseviimistlusse sobivad hästi tamm ja pöök;
  • maksimaalselt tugeva asja tegemiseks on asendamatu saar;
  • ainulaadse toote loomiseks on ideaalne pähkel

2. Liimpuitkilbi lamelli tüübid

Näidis sõrmjätkatud tammest liimpuitkilbist
Näidis sõrmjätkatud tammest liimpuitkilbist

Liimpuit paneele on sageli kahte tüüpi – pikklamell ehk täislamell ja sõrmjätkatud.

Sõrmjätkatud kilbid koosnevad mitmetest väiksematest puidudetailidest, mis on külgedelt ja otstest omavahel kokku liimitud. Välimuselt meenutab selline lamell parketti. Sõrmjätkatud kilp sobib hästi nii treppide kui lauaplaatide valmistamiseks, sest mitmed liimikihid annavad materjalile erilise tugevuse.

Täislamellplaat on liimitud ainult külgedelt ja näeb rohkem täispuidu moodi välja. Selline kilp sobib ideaalselt näiteks aknalaudade valmistamiseks. 

3. Kilbi paksusest sõltub tugevus

Fotol on kahest 20 mm paksusest kilbist koosnevad pakid
Fotol on kahest 20 mm paksusest kilbist koosnevad pakid

Liimpuitkilpe valmistatakse paksusega 12, 16, 20, 30 ja 40 mm. 40 mm paksune kilp on juba visuaalsel vaatlusel massiivne ja vastupidav, samas ka raske. 20 mm paksune kilp on tunduvalt peenem ja õhulisem. Kõige tavalisem paksus on 30 mm, mis on optimaalne valik enamus asjade valmistamiseks. See näeb välja nii tugev kui orgaaniline. 12 ja 16 mm paksust kilpi kasutatakse pigem eriolukordades.

4. Kui võimalik, ära kilbi paksuselt kokku hoia

Lai valik = palju suurusi = vähem ülejääke = kokkuhoid tellijale
Lai valik = palju suurusi = vähem ülejääke = kokkuhoid tellijale

Kuna poes peab puitmaterjal olema tavaliselt standardi järgi 20 mm, 30 mm ja 40 mm paksune, sõelutakse sellele mitte vastavad lauad välja. Sellisest materjalist saab ebastandardse paksusega liimpuit. 18 mm, 19 mm, 27 mm  ja 38 mm paksused lauad on näiteks standardtoodetest 10% odavamad.

5. Kvaliteeti näitavad kindlad märgised

Selline näeb välja rustikaalne tamm
Selline näeb välja rustikaalne tamm

Kõige levinum gradatsioon mööbliplaatide liigitamiseks kvaliteedi järgi on järgmine: AA, AB, BB, AC, BC, CC ja Rustic. AA ja AB tähendavad seda, et puit on täielikult ilma oksakohtadeta ja mõlemalt poolt maltspuiduta. Kui aga väiksed oksakohad just meeldivad, on suurepärane valik BB. AC ja BC tähendavad, et toode sisaldab ka maltspuitu.

"Rustic" kvaliteedis pole tavaliselt maltspuitu, aga samas on seal kõige rohkem oksakohti. Valima peab täpselt selle järgi, mida materjalist teha kavatsetakse ja milline materjal selleks kõige paremini sobib. 

6. Jäätmete minimeerimine, 1. osa

Suur saarest liimitud paneel, lõigatud kaheks osaks
Suur saarest liimitud paneel, lõigatud kaheks osaks

Iga mööblipaneeli on võimalik lõigata vajalikuks arvuks osadeks. Hea soovitus on mitme väiksema kilbi asemel võtta pigem üks suur ja lõigata see sobivasse mõõtu. Eriti kehtib see sõrmjätkatud kilpide kohta, mille kuupmeetri hind sõltuvalt pikkusest ei muutu. Mida rohkem paneeli pinnast saab ära kasutatud, seda vähem puitu läheb raisku.

7. Jäätmete minimeerimine, 2. osa

Selline näeb välja elementide kokkuliimimine
Selline näeb välja elementide kokkuliimimine

Liimpuitkilp mööbliplaadil on üks imeline omadus - seda saab liimida. See tähendab, et kilpe omavahel külge pidi kokku liimides, saab ilma kruvide ja muude vahenditeta moodustada täpselt nii suure pinna kui vaja. Tõsi, kokku liimida saab plaate ainult külge pidi. Sellest aga tavaliselt piisab, et materjali efektiivsemalt kasutada.

8. Ostmisel tasub pöörata tähelepanu kilbi kujule

Kui virnas pole kilpide vahel tühikuid, siis on need õige kujuga
Kui virnas pole kilpide vahel tühikuid, siis on need õige kujuga

Enne ostmist tasub veenduda, et kilp on tasase pinnaga ja sirge. Banaani- või bumerangi-kujulise kilbi kasutamine on problemaatiline, eriti kui kuju korrigeerimiseks puuduvad ka spetsiaalsed töövahendid. Parem juba osta korralik, mitte hakata vaeva nägema selle sobivaks muutmisega.

9. Ostmisel jälgi lamelle

Lamellide valik kokku liimimiseks. Ideaalsed lamellid ja kvaliteetne liimimine on liimpuitkilbi töökindluse võtmed
Lamellide valik kokku liimimiseks. Ideaalsed lamellid ja kvaliteetne liimimine on liimpuitkilbi töökindluse võtmed

Lamellid on väikesed puidust pulgad, millest moodustub mööbliplaat. Selleks, et plaat oleks töötlemise ajal tugev ega praguneks, peavad lamellid olema väga korralikult omavahel kokku liimitud. Seega tasub jälgida liimimiskohti, et lamellide vahel ei oleks tühimikke.

10. Tasub teada, et mööblipaneele pakutakse alati nn "mustas suuruses".

Liimpuitkilp on laos alati mõne millimeetri võrra suurem kui hinnakirjas märgitud. See peabki nii olema, sest täiendavad millimeetrid annavad võimaluse mööblikilpi töödelda, et saada tulemuseks täiuslik ristkülik.

Stragendo eesmärk on alati pakkuda turu parimat puitu

Alates 2005. aastast on Stragendo OÜ tegelenud liimpuittoodetega. Tänaseks on ettevõtte laos enam kui 1000 erinevat liimpuidust ja väärispuidust täispuittoodet - mööblikilbid, toorikud, prussid, lauad ja spoon.

Erilist tähelepanu pööratakse materjalide valikul kvaliteedile. Kogu saematerjal kontrollitakse enne müüki, et tagada 100% kindlus selle kvaliteedis. Lisaks pannakse rõhku vastutustundlikule tarbimisele, suhtudes lugupidamisega nii metsa kui loodusesse üldiselt. Kindlasti ei tehta koostööd partneritega, kes seda seisukohta ei jaga.

Parima valiku tegemisel tullakse kliendile alati hea meelega appi, olgu selleks projekti kalkulatsioonide koostamine, materjalivalik, sobivaima transpordi leidmine, turvaline pakkimine või võimalikult kiirete tarnimisvõimaluste leidmine.

A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu; K. Viksne)
Fotod: Stragendo

Logo - Stragendo OÜ | Liimpuit, lauaplaadid, töötasapinnad
Suur-Sõjamäe põik 9, 11415 Tallinn, Harju maakond
+372 621 0935

Müüme kvaliteetselt töödeldud mööblikomponente mööblitootjatele nagu liimpuitkilpe, toorikuid, prusse, laudu ja spooni. Lisaks valmistame ka ise lauaplaate, astmeid jpm.

Suvise välkremondi ABC

Väiksema viimistlusremondi või kuude kaupa tegemata koduste kõpitsemiste lõpetamise puhul on tööga alustamine pool võitu.

Miks on minu uuel puitparketil juba täkked ja käigurajad sisse kulunud?

Põrandakatete asjatundja sõnul on väga tavapärane, et ei osata valida põrandamaterjali, mis oleks inimeste reaalsete vajaduste ja elukorraldusega kooskõlas.

Robotniiduk vajab kindlustuskaitset nii äikesetormi kui inimese enda tekitatud kahju eest

Kui koduse vara kindlustamine ei tule kellelegi enam üllatusena, siis robotniiduki kindlustamine on uus teema. Ometi on just nendega seotud kahjud esirinnas.

Elamuarendusettevõtte juht: ehitussektori tööohutuskultuuri kujundavad suured tellijad

Tööohutuskultuur ei teki trahvide, kontrolli ja mõõdikutega, vaid pikaajalise selgitustöö ning kaasamisega, milles suured arendajad peavad eeskuju näitama.

Puitfassaad ja terrassid korda! Pinotex lahendused Karl Bilderi esindustes väga hea hinnaga!

Pinotexi terrassiõlid, puidukaitse ja fassaadivärvid on kuni 31. augustini märkimisväärse allahindlusega. Lisaks ei pea nende toodete toonimise eest maksma.

Tenax Panel avas Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse

Põhjamaade üks suurimaid ehituspaneelide tootjaid ja Läti üks suurimaid ehitusmaterjalide eksportijaid Tenax Panel avas neljapäeval Lätis Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse.

Uus lamekatuse standard toob kaasa rangemad nõuded

Uus lamekatuste standard esitab senisest selgemad nõuded aurutõkkele ja soojustusele ning käsitleb põhjalikult bituumen-, plast- ja kummirullmaterjalist katuseid, samuti vedelplastikust, pööratud, käidavaid, liiklusega koormatud ning haljas- ehk rohekatuseid.

Biopuhastid: tõhus ja loodussõbralik viis reovee puhastamiseks ja ärajuhtimiseks

Kodusesse majapidamisse täisautomaatse biopuhtiku paigaldamine ja tulemused. Köögikraani all on 62 L vedeliku mahuti, mis töötab 24/7. veekulu ca 6-7 m3 kuus. Süsteemi maksumus kokku ca 850 € + km.

Kiltkivist katuse-, fassaadi- ja müürikattekivid

Juba aastasadu on kiltkivi kui looduslik materjal olnud kasutusel kogu maailmas. Kiltkivist katusekivid ja fassaadikivid on arhitektuuri lahutamatuks osaks nii renoveerimisel kui uue ehitamisel.

Vana kasekilpidest puitparketti tasub renoveerida

Amello juhi Rauno Ollema sõnul peaks vanast ja väärikast kasekilpidest parketist loobuma alles siis, kui see tõesti liiga kulunud või katki on.

Turule jõudsid uued madala keskkonnamõjuga ehitusplokid

bauroc GREEN on uus toode bauroci nomenklatuuris, mille GWP on ainult 50 kg CO₂e/m³.

Palkmaja maakivist vundamenti ei tohi uue betoonpõrandaga kokku valada

Kogenud palkmajade renoveerija Aigar Zahkna sõnul on vana palkmaja vundamendi renoveerimisel üks levinumaid probleeme maakivist vundamendi kokku valamine uue betoonpõrandaga. Seda ei tohi teha.

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks ning pakuvad võimalust loovalt kombineerida erineva mõõduga liiste.

Puidust seinapaneelid Mellow ja Whisper: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) Mellow on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus ja Whisper paneelil on lisaks helisummutavad omadused.

Vahumöll Milano Fieras. RAVAK Itaalias.

Tuntud Tšehhi tootja RAVAK koostas Euroopa prestiižsema disainisündmuse Salone del Mobile esmaesitluseks põhjalikult läbimõeldud ja visuaalselt kütkestava väljapaneku.

Eritellimusköök täidab sinu unistused! Kutsu disainer enda juurde koju

Eritellimusel köögimööbel valmib täpselt vastavalt iga kliendi elustiilile ja soovidele.

Puidust piirdeaia viimistlemine värvi koorumise ja kõdunemise kindlaks

Puidust piirdeaeda on püsiva tulemuse saavutamiseks kindlasti vaja enne värvimist õigete vahenditega immutada.

Kipsivalu – asendamatu vahelaele põrandakütte paigaldamisel ja põranda tasandamiseks

Välimuselt sarnaneb kipsivalu põranda tulemus betoonpõrandaga. Kipsivalus on sideaineks kips, betoonis tsement. Ideaalne vahelagedele põrandakütte paigaldamisel.

Citadele uuring: kolmandik inimestest ei saa endale tänavu koduremonti lubada

Pikalt kestnud kõrge inflatsioon ja ebakindel aeg majanduses on selgelt pausile pannud paljude inimeste ehitus- ja remondiplaanid.

Mida silmas pidada kevadiste betoonitööde puhul?

Oluline on olla valvas ja võtta kasutusele ennetavaid meetmeid, et vältida värskelt valatud betoonisegu külmakahjustusi.

33 m2 tüüpkorteri planeeringu muutmine avaraks ja helgeks

Kõnealuse korteri puhul sai sisekujundaja lähteülesandeks luua pisikesest 1-toalisest köögi ja elutoaga vana maja tüüpkorterist valge, helge, nutikalt organiseeritud ja näiliselt avar kodu, mille põhielementideks valge marmor ja kuldsed detailid.

Eksperdid: elektriautode laadija rajamise kohustus ootab ka vanemaid hooneid

Elektriautode kasutamise soodustamiseks näeb seadus ette kohustuse paigaldada teatud hoonete juurde autode laadimiseks vajalik taristu.

Ekspert selgitab: kuidas tunda ära läbimõeldud planeeringuga kodu

Bonava arhitekt Erko Leo selgitab, kuidas ära tunda hästi läbimõeldud planeeringuga kodu.

Kaasaegse klassika tasakaalus sümbioos monokroomses interjööris

Olles teadlik, et maja välisilme on kaasaegne, oli vaja leida viis, kuidas siduda eramu sisekujunduses kokku need kaks esmapilgul vastandlikku stiili – kaasaegsus ja klassika.

Minimalistlik metall-puitmööbel

Ruumi ja mööbli kujundamisega tegeleme juba üle 30 aasta, pakkudes samas ka sisustuse valmistamist ja paigaldamist terviklahendusena.

Eluhoone korras elektrisüsteem aitab ära hoida tõsiseid õnnetusi

Enamikku elektrist tingitud tulekahjudest saab ära hoida hoone elektripaigaldist õigeaegselt hooldades ja vajadusel uuendades.

Turvalisus on tehtud lihtsaks

Yale-i nutika koduturvalisuse ökosüsteemiga saate alustada ühest tootest ning liita sinna hiljem vajaduse korral juurde teisigi. Kõik seadmed on hallatavad ühes tasuta rakenduses.

Bonava müügijuht Lauri Laanoja: uute korterite turu nõudlust veab noorte perede soov parendada elamistingimusi

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4-toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Rahvusvaheline veepäev kutsub vett säästma

Puhas vesi on olemas üle 90% Eesti elanikest ja oleme ühisveevärgist pärineva vee tarbimise osas ühe elaniku kohta Euroopa riikide hulgas üks säästlikumaid.

"Mitte minu tagahoovis" mentaliteet pärsib innovatsiooni

Eesti ehitussektor on tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest uutele ideedele, tehnoloogiatele ja sektori üldisele arengule.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

SPC seinapaneelid: uudne lahendus kiireks ja vastupidavaks muutuseks sinu kodus

SPC seinapaneelide omaduste loetelu saab alustada niiskuskindlusega ning lõpetada soojus- ja heliisolatsiooni pakkumisega.

Arco Vara alustab Kodulahe kvartalis eelviimase etapi väljaarendamist

Tallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu terviklike piirkondade arendaja Arco Vara rajab kolm uudse välisilmega kortermaja

Kvaliteetdiivan eritellimusel Eesti tootjalt Atto Collection

Eesti tootja Atto Collection valmistab käsitööna kvaliteetset pehmet mööblit (diivani, tugitoolid, tumbad, järid, voodid).

Merko käivitas Eesti Rahva Muuseumi lähistel Erminurme elukvartali viienda etapi ehituse

Tartu linna ja valla piiril asuv Erminurme on hubane elukvartal, milles on tänaseks valminud üheksa kahe- kuni kolmekorruselist korterelamut.

Eriti soodsa hinnaga ROCLITE 200 ehitusplokid uuesti saadaval!

Bauroc toob sel hooajal uuesti turule eriti soodsa hinnaga ROCLITE ehitusplokid. ROCLITE 200 on klassikaline 200mm kergplokk, mis on mõeldud nii välis- kui siseseinte, nii kandvate kui mittekandvate seinte ehitamiseks.

Sisekujunduslik gurmee: šokolaadi, kohvi ja piima maagiline ühendus

Sisekujunduse maailm on nagu suur gurmeeõhtusöök - täis maitserikkaid nüansse ja peenekoelisi tekstuure, mis loovad unikaalse elamuse.

Läbipaistvus on moes – väga vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

Eesti disaini uudsust tutvustav videoklipp jõuab 12 miljoni USA televaatajani

CBS-i Los Angelese telekanalil KCAL-9 näidati 24. veebruaril viieminutilist videot Eesti disainist ja jätkusuutlikest ettevõtetest. Koos lähiajal linastuva New Yorgi episoodiga jõuab see kokku 12 miljoni televaatajani.

Stockholmi mööblimess – jõud tulevikuks

6.-10. veebruaril toimus Stockholmis põneva katselavana interjöörimess eelkõige ka uutele ideedele - see on kokkuvõttes ka uhtiv Skandinaavia sisustussündmus.

Uus SISEKUJUNDUSE KÄSIRAAMAT nüüd veebipõhiselt allalaetav

Sisekujundaja Heily Kaarna lõi Sisekujunduse käsiraamatu, kust leiad praktilisi juhiseid oma kodu kujundamiseks.

Parimad ahjunipid – kuidas valmistada pidupäeval parimad road?

Toidu ahju panemine, välja võtmine ja vajadusel vahepealne kontrollimine, liigutamine ja maitsestamise lihtsustamiseks soovitatakse paigaldada teleskooprööpad.

YIT uus maaküttega kortermaja lubab soodsamaid küttekulusid

Esimene maaküttega kortermaja valmib 2024. aasta augustis Keilas, Nurme tänaval, kus on müügile tulnud 18 1–4-toalist korterit.

Kuidas panna kodune interjöör enda kasuks tööle? Sisearhitekt jagab ideid.

Kuidas aga tagada, et kodune keskkond oleks meeldiv ja kooskõlas meie olemusega? Kuidas luua jätkusuutlik ja kaasahaarav interjöör? Miks on oluline järgida ka trende?

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Pottsepa nõuanded ahju või kamina valimiseks ja õigeks kütmiseks

Ahju ehitus algab kolde tüübi valikust. Kõige efektiivsem ja keskkonnasäästlikum kolde tüüp hetkel tavakasutaja jaoks on pilukolle.

Merko alustab Rae vallas uue elukvartali ehitust

Merko Ehitus kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud alustab Jüri alevikus Õielehe elukvartali ehitust.

Ladu6 pakub kvaliteetset puidu immutusteenust

Puidu immutusteenuse hind sõltub töödeldava puidu kogusest, kuid keskmiselt on see umbes 7,50 €/m2 töötlemise eest, lisaks väljakutsumise tasud (0,40 €/km).

Tarnekriisis alanud Arco Vara arendus sai valmis kvartali jagu enne tähtaega

Elukondliku kinnisvara arendaja Arco Vara ehituse peatöövõtuga tegelev tütarettevõtte Arco Tarc lõpetas Kodulahe kvartali Rannakalda arenduse projekti vaatamata muutlikule turuolukorrale ennetähtaegselt.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli jagab ülevaadet 2024. aasta sisustustrendidest

Sisearhitekt Ingrid Kuuli sõnul on 2024. aasta peamine sisekujundustrend loodust imiteerides tuua ruumi juurde positiivset energiat ja head aurat. Sel aastal on moes peamiselt soojad Maa värvid.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

RAVAKi Designbloki installatsioon käsitles metsa peateemat omal moel

Ravaki uus segistite kollektsioon Espirit kasvas välja heitveetorudest tehtud kännu seest.

Laadige oma telefoni vaid USB-pistikupesast

Vajadus tasuta USB-pistikute arvu järele kasvab pidevalt ning veelgi olulisem on nende lihtne kättesaadavus.

Ra Suni erilahendustega pehme mööbel – neile, kes ei lepi keskpärasega

Ra Sun ei ole siiski spetsialiseerunud mitte ainult uue pehme mööbli valmistamisele, vaid renoveerib ka vana. Samuti on valikus standardmööblilahendused.

Miks valida vaheseinte ehitamiseks just bauroc element?

Bauroc ELEMENT vaheseinaplaadid on võrreldes alternatiivsete plokkidega oluliselt suuremate mõõtmetega, mis tagab märkimisväärselt kiirema seina ladumise ja kulu on vaid 4,17 tk/m².

Kõrgekvaliteetne sadulsepatöö annab disainile viimase lihvi

Transinterior paistab silma oma oskuslikult viimistletud sadulsepatööga, mis hõlmab pehme mööbli polsterdamist, nahatamist ja katteriide paigaldamist.

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube