Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Klaasitud terrass ja nutikas kasvuhoone teevad aiaelu mugavaks

2020-09-05
Klaasitud terrass ja nutikas kasvuhoone teevad aiaelu mugavaks

On olemas kahte sorti inimesi, ühed eelistavad elada korteris, teised majas. Maja eelis korteri ees on alati aed ja see on ka peamine põhjus, miks oma majast unistatakse. Aga kui palju me oma kliimas aeda nautida saame? Suveaeg on lühike ja ilmad heitlikud, vahel sajab nädalate kaupa vihma, puhub tugev tuul või on päike hoopis enneolematult kuum.

Varikatus on esimene asi, mis annab väljas olemise aega juurde ning terrassiklaasid vormistavad sellest mõnusa koha (talveaed), kus väljas olemist nautida varakevadest hilissügiseni, kus võtta vastu külalisi või lihtsalt pereringis ilmast sõltumata aega veeta. Klaasid tekitavad õhulise ja valgusküllase efekti ning tundub, et viibiksid looduses ruumist väljumata. Peaaegu sama funktsioon on kasvuhoonel, kus taimed kasvavad alati paremini kui avamaal.

Varikatus ja klaasitud terrass – meie kliimas asendamatu

Gampre terrassiklaaside lahendus
Gampre terrassiklaaside lahendus


Varikatuseid ja terrassiklaaside lahendusi on saadaval palju erinevaid. Nagu tavaliselt, kehtib ka siin põhimõte, kes tahab vastupidavamat, kaunimat ja kvaliteetsemat tulemust, peab natuke rohkem panustama.

Ettevõtte Dealership OÜ juht Juri Maksimtšuk soovitab tutvuda ka nende poolt pakutav Gampre tipptehnoloogial põhinev alumiiniumprofiilil varikatusega, mis on äärmiselt vastupidav ja ilmastikukindel. Gampre varikatust on lihtne paigaldada ning see ei vaja lisahooldust. Seda on võimalik paigaldada ka osade kaupa, alguses varikatus ja mingi aja pärast klaasid. Konstruktsioonil on klaasseinte valmidus kohe olemas. Valida saab kas seinadena suletud klaaspaneeli või eri külgedest avaneva lükandsüsteemi vahel. Suveks tasub eelistada siiski täielikult avatavat lahendust, mis võimaldab korralikku tuulutust ka kuuma päikese käes.

Varikatuse paigaldusega saab ka ise hakkama, kui on natukenegi ehitusega kokkupuudet olnud, aga üldiselt eelistatakse tellida koos paigaldusega, sest väikseid professionaalide nüansse siiski on.

Gampre toodete vastupidavus ulatub kümnetesse aastatesse. Toode ise on valmis lõigatud Leedus, alumiiniumkonstruktsioon tuleb Rootsist ja kihtplastik Austriast. Kokku pannakse kõik kohapeal Eestis.

Katusematerjalina kasutatakse spetsiaalset väga tugevat 16 mm paksust kihtplastikut. Värvivalikus on läbipaistev, piimjas valge ja pronks katuseplaat. Läbipaistva materjali miinuseks on see, et seda tuleb tõesti tihti puhastada, aga samas on tulemus tõesti hästi loomulik. Piimjas valge ei paista otseselt läbi, aga jätab heleda õhustiku isegi siis, kui päike ei paista. Pronks on väga efektne, aga teeb ruumi ka veidi pimedamaks. Erinevad variandid annavad võimaluse sobitada varikatus olemasoleva interjööriga.

Terrassiklaaside valikul soovitaks alati UV-kaitsega klaasi. Tavaklaasil see puudub. Tavaklaasi kasutamiseks peaks selle toonima, mis moodustab olulise lisaosa klaasitud terrassi eelarvest. Gampre lahenduses kasutatavad kihtplastikust klaasid on koos UV-kaitsega ning tagavad mööbli värvi säilimise ka pärast tugevat päikesekiirgust. Samuti on materjal vastupidav purunemisele. 

Alumiiniumkarkassi on standardis pakkuda valget, pruuni ja halli tooni. Aga tegelikult on võimalikud kõik RAL värvikaardi toonid. Postidesse on väliselt varjatult integreeritud ka vihmavee äravool. Samuti on varjatud majaseina ühendused ja kruvikohad. Kogu lahendus jääb väliselt laitmatu ja perfektne.

Kodulehel on olemas ka talveaia kalkulaator, mis annab hea ülevaate, millise eelarvega võiks umbkaudu talveaia soetamisel arvestada. 

Nutikas kasvuhoone, mis toimetab ise ja kasvatab saagikust

Gampre kasvuhoone
Gampre kasvuhoone


Gampre kasvuhooned on konstruktsiooni ja materjali poolest varikatuse lahendusele sarnased. Kasutatakse tugevat alumiiniumkonstruktsiooni ja 6 mm paksust kihtplastikut.

Gampre kasvuhoone on lihtne, nutikas ja energiasäästlik lahendus inimesele, kes ei soovi või kellel pole võimalik väga palju kasvuhoonega toimetada. Eriliseks teeb kasvuhoone automaatse tuulutuse võimalus, mis viib taimede kasvatamise täiesti uuele tasemele. Tuulutusluugid avanevad ja sulguvad ise, nõudmata elektriühendust.

Kasvuhoone toimetab ise oma energiat kasutades, kui temperatuur läheb üle 16 kraadi, tõuseb luuk üles ja vastupidi. Tuulutusluugid on täpselt katuse tipus, kuhu kuum õhk koguneb ja saab sealt ka kohe välja. Õige tuulutus annab saagikusele väga palju juurde.

Kasvuhoone konstruktsioon
Kasvuhoone konstruktsioon


Lisaks saab kasuhoonega ühendada isekastmise tikk-kastmissüsteemi, mis sobib korraga 40 taime jaoks. Ka selle jaoks ei ole vaja veeühendust, piisab suuremat sorti veenõust, mis on süsteemiga ühendatud. Kastmiskogus on määratud ning mullas asuvad andurid kontrollivad, et ei tekiks ülekastmist. Taimede jaoks on olemas spetsiaalsed kinnitusnöörid ja kasuhoonesse saab paigaldada ka riiulid. Kõik on nii mugavaks tehtud, et kasvuhoone kasvataks taimi justkui ise, mine ainult ja korja kokku.

Teatavasti kipub kihtplastik seest roheliseks minema, plastiklehe äärtesse koguneb mustus ja kondents pääseb sealt paneeli vahele. Selle vastu aitab teipimine spetsiaalse Multifoil Antidust ribaga. Ääred teibitakse enne paigaldust kinni, et tagada ilus hooldusvaba tulemus pikaks ajaks.

Plaadid lähevad neljast küljest konstruktsiooni soonte sisse, mis tagab vastupidavuse tormile. Seda tõestab ka Gampre kasvuhoonete rohke kasutamine Kihnus, Saaremaal ja Hiiumaal. Võtmesõna on loomulikult vundament, millele kaalult kerge konstruktsioon kinnitatakse. Ebakindlaks muudab välimuselt sarnased odavamad kasvuhooned õhuke materjal, mis on sageli ka lihtsalt klambritega konstruktsiooni külge kinnitatud. 6 mm paksune kihtplastik, mis on 4 soonest konstruktsiooni küljes kinni, naljalt lendu ei lähe. 

Kasvuhoone saab ise kokku panna, tükid on kõik välja lõigatud ja juhend tootega kaasas.

Toodete tarne võtab tavaliselt aega 2 nädalat, erilahendused umbes 1 kuu.

Gampre varikatus ja kasvuhoone sobivad omavahel hästi kokku, konstruktsioon ja värvid saab panna täpselt kattuma. See annab võimaluse luua aias ühtne stiil.

Huvi korral küsi lisainfot siit: Dealership OÜ - Gampre

Gampre tooted teevad aiaelu mugavaks!

A: Inkodu.ee (K. Viksne; J. R)

Contact
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google