Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Jane Rohtsalu: Juhtimiscoaching aitab väikeettevõtte juhil oma töötajat paremini mõista

ARVAMUSLUGU
Kaasatud ekspert: Viire Täks
Jane Rohtsalu: Juhtimiscoaching aitab väikeettevõtte juhil oma töötajat paremini mõista

Tihti arvatakse ekslikult, et coaching on õpetamine, et keegi tuleb ja ütleb, kuidas on õige. Tegelikult on asi õpetamisest väga kaugel. Personaalne coach ei õpeta, arvusta ega kaeva minevikuprobleemides. Pigem on ta edu treener, kes aitab keskenduda arengule ja paremale tulevikule.

Juhtimiscoaching aitab saada paremaks ja edukamaks juhiks, mis tähendab täielikku eneseteadlikkust ning võimet panna asjad õiges suunas liikuma.

Juhtimiscoach Viire Täksi sõnul puutuvad hetkel valitsevast muutlikust olukorrast tingituna keskmise suurusega ja väikeettevõtete juhid kõige rohkem kokku personali töökorralduse muutuste ja sellega seotud arusaamatustega. Juhtidel on keeruline aru saada, mida töötajad tahavad ja kuidas üldse oleks kõige efektiivsem jäädavalt muutunud oludes tegutseda.
 
Lahenduskeskse personaalse juhtimiscoachingu käigus leitakse üles konkreetsed kitsaskohad ning leitakse lahendused, kuidas ühise meeskonnana edukalt edasi liikuda.

Milleks mulle personaalne coaching, oskan ise ka mõelda!

Tavapärane juhi reaktsioon personaalse coachingu teemat soovitades on peaaegu alati rida küsimusi: Milleks maksta kellelegi, kes lihtsalt küsimusi esitab? Mille järgi ma tulemust mõõdan?

Kuidas ma tean, et see töötab?

Lahenduskeskne personaalne coaching on spetsiifiline inimpsüühika eripäradega arvestav süsteem, mis koosneb küsimustest, erinevatest mõttemängudest ja visualiseerimise tehnikatest. Iseendale on seda keeruline teha.

Inimesed oskavad hästi ratsionaalselt mõelda, aga mitte visualiseerida. Aju ise aga mõtleb hoopis piltides ja pole väga vahet, kas mingi olukord on päris või ettekujutus. Keemilised protsessid on mõlemal juhul sarnased. Seetõttu on visualiseerimisharjutuste abil võimalik esiteks oma aju õpetada efektiivsemalt töötama ning tuua välja ka sügavale peidetud teemad.

Me ei mõtle selle peale, aga tegutseme iga päev justkui autopiloodil. Oleme oma tavapäraste asjadega nii ülekoormatud, et pole isegi mõelnud, mida me päriselt tahame ja kuhu teel oleme. Pigem teame hästi, mida me ei taha, aga see teadmine ei vii edasi. Kui pole aega mõtestada oma tegevusi ja teha plaane, tegutseme justkui koguaeg minevikus, reageerides sellele, mis praegu toimub. Me ei loo ega juhi ise mitte midagi, kustutades vaid tulekahjusid.

Personaalne coaching aitab luua selguse, mõtestada eesmärgid ja panna paika sammud sinna jõudmiseks. Kõik vastused on peidus inimese enda sees, coach aitab need vaid üles leida ja selgeks teha.
 
Juhtimiscoachingu käigus tulevad kõige sagedamini välja 4 põhilist teemat, millest saavad alguse enamus probleemidest ettevõttes:

Ebamäärasus eesmärkide seadmisel

Kui süveneda personaliga seotud probleemidesse, siis väga tihti koorub sealt välja tõsiasi, et puudub sihikindel juhtimine. Juht ei tea ise ka, millised on ettevõtte kui organisatsiooni arengu eesmärgid ja kuhu soovitakse jõuda. Selle avastuseni jõutakse endalegi üllatuseks alles coachingu sessiooni käigus.

Töötajatel on tõesti väga raske täita juhi eesmärke, kes ise ka täpselt ei tea, kuhu minna tahab.

Usaldamatus

Tihti ei usalda juhid oma töötajaid. Eriti jõuliselt on see teema esile kerkinud just viimastel aastatel, mil paljud on pidanud olude sunnil või vabast tahtest kaugtööle jääma. Süvenedes teemasse, jõuame järeldusele, et probleemi alge peitub juhis endas: Miks tal on sellised töötajad, keda ei saa usaldada? Kuidas seda muuta?

Coachi ülesanne on sõbralikult nügida mõtlema teemadele, mis on ebamugavad ja millega ei tahaks tegeleda. Lõpuks tuleb ikka kõigele otsa vaadata ja võibolla ka vaatenurka veidi ümber seada. Kõik ei pruugi lõppkokkuvõttes alati minna ka nii nagu soovitakse, aga vähemalt hakkavad asjad liikuma enda poolt valitud suunas.

Ebapiisav juhtimise kogemus

Erandlik pole olukord, kus ettevõtte juht on välja kasvanud spetsialistist. Edutades saadakse sageli automaatselt ka alluvad, kelle juhendamisega pole varem kokku puututud. Nagu iga teinegi amet, eeldab inimeste edukas juhtimine teadmisi ja kõrgel tasemel sotsiaalseid oskusi.

Enamus inimsuhetes ettetulevatest probleemidest on tegelikult kommunikatsioonihäired, mis on alguse saanud möödarääkimistest ja vääriti mõistmistest. Sageli puudub väikeettevõtte meeskonnas ka personalitöötaja, kes saaks vajadusel abiks olla.

Levinud konflikti allikas töökohtades on põlvkondade vaheline erinevus, millega lihtsalt ei osata arvestada. Vanem generatsioon näiteks töötab iseseisvalt ega vaja oluliselt põhjendusi ja suunamist.

Noored aga tahavad aru saada töö väärtusest, milleks midagi tehakse ja mis sellest muutub. Töö peab nende jaoks olema mõtestatud ja sellele kuluv aeg mõistlik, et motivatsioon püsiks.

Kunagi varem ei ole olnud olukorda, kus tööturul on korraga 5 põlvkonda töötajaid koos oma erinevate ootuste ja vajadustega. See on oluline ajastu märk, millega peab kohanema!

Motiveerimine on puudulik

Üks suurimaid vigu, mida juht tänapäeval teha saab, on alahinnata motiveerimise mõju töötulemustele. Arvatakse, et see on esiteks liiga kulukas ja ei tööta nagunii. Aga kui kalliks läheb ilma motiveerimata?

Suurema osa ettevõtete põhiline väärtus ja vara ongi töötajad, masinate osakaal on üsna väike. Kui lihtne on head spetsialisti asemele leida? Kui palju maksab aeg, mis kulub aina uute töötajate välja koolitamisele, mille arvelt ettevõte ei saa täistuuridel töötada?

Siin tuleb kasuks teadmine, et kõik inimesed vajavad tagasisidet ja usaldust, soovivad kuhugi kuuluda ja olla oodatud. Selles see kuldvõtmeke sageli peitubki.

Motiveerimine ei ole ainult üks rahasumma pangakontol. Väga suur osa motivatsiooni hoidmisel peitub väikestes asjades. Igapäevane viisakus näiteks, ka positiivne tagasiside ja kiitused ning hea ja sõbralik suhtumine on täiesti tasuta. Turvaline ja sõbralik õhkkond on tihti see, miks töökohta nii lihtsalt ei vahetata.

Väga oluline osa on ka rolliselgusel. Inimene peab teadma ja aru saama, kuidas ta suuremasse pilti sobitub, milline on konkreetselt tema panus ja ülesanded ning kuidas need ettevõtte üldisi eesmärke toetavad.

Coachingu käigus saadakse tihti üllatusena teada, et raha kui motivaator on kõigest hügieenifaktor, mille mõju on lühiajaline. Sageli aga ainult sellega piirdutaksegi.

Need ja paljud teised probleemid tulevad tihti nähtavale alles kõrvalseisja pilgu kaasabil, sest ise kõige sees olles enam põhjuseid ei näe. Tihti kaasneb iga probleemiga ka emotsionaalne seotus, mis teeb kõik veel kordades hullemaks kui asi tegelikult on. Kõrvalise abi kaasamine ei ole kuidagi viisi märk saamatusest, vaid pigem teadlik ja täiskasvanulik lähenemine parema tuleviku saavutamiseks.

A: Jane Rohtsalu arvmus(kogemus)lugu coaching olemuse ja vajalikkuse teemal juhtimiscoach Viire Täksiga.
08/2022


 

 

Lindström: aeg on loobuda ebahügieenilistest kätepuhuritest tualettides!

Puhurite ohtlikkust illustreerivad hästi Euroopa tekstiililiidu läbiviidud uuringu tulemused. Üha rohkem ettevõtteid paigaldab oma tualettidesse puuvillast kätekuivatusrulli, mis on keskkonnasõbralik valik.

Eritellimusköök täidab sinu unistused! Kutsu disainer enda juurde koju

Eritellimusel köögimööbel valmib täpselt vastavalt iga kliendi elustiilile ja soovidele.

Päikesekaitsekile ja nutikile – tõhus kaitse liigse kuumuse eest ja privaatsuse tagamiseks

Nutikile materjali hind on 170-180 €/m² ja paigaldus väiksemal objektil 35 €/h. Päikesekaitsekilede paigaldus maksab ca 30-35 €/m² materjali kohta (isekleepuv kile 90 €/m² kohta) + paigaldus umbes 30 €/m² kohta, sõltuvalt objektist.

Fabricor stuudio elegantne kardinadisain Kuressaare butiikmajutuses

Õhulise ja helge disainikeelega interjööris kohtub uudne disain väärika ajalooga, kõneledes endisaegsete aadliperede heast maitsest, jõukusest, uhkusest ning pühendumisest.

33 m2 tüüpkorteri planeeringu muutmine avaraks ja helgeks

Kõnealuse korteri puhul sai sisekujundaja lähteülesandeks luua pisikesest 1-toalisest köögi ja elutoaga vana maja tüüpkorterist valge, helge, nutikalt organiseeritud ja näiliselt avar kodu, mille põhielementideks valge marmor ja kuldsed detailid.

Ekspert selgitab: kuidas tunda ära läbimõeldud planeeringuga kodu

Bonava arhitekt Erko Leo selgitab, kuidas ära tunda hästi läbimõeldud planeeringuga kodu.

Kaasaegse klassika tasakaalus sümbioos monokroomses interjööris

Olles teadlik, et maja välisilme on kaasaegne, oli vaja leida viis, kuidas siduda eramu sisekujunduses kokku need kaks esmapilgul vastandlikku stiili – kaasaegsus ja klassika.

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Remondifirma.ee pakub kindlustusabi teenust. Kliendi jaoks tähendab see kogu asjaajamise korraldamist alates kahjude hindamisest ja kindlustusfirmaga suhtlemisest kuni kahjude likvideerimiseni välja.

Minimalistlik metall-puitmööbel

Ruumi ja mööbli kujundamisega tegeleme juba üle 30 aasta, pakkudes samas ka sisustuse valmistamist ja paigaldamist terviklahendusena.

Ingrid Kuuli: Sisekujunduse konsultatsioonid veebi põhiselt

Vastused kõigile sisekujundust puudutavatele küsimustele saab kiirelt arutelu käigus.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

Sisustuse projektimüük – asendamatu mugavuslahendus suurprojektides

Olgu tegu siis kinnisvara näidiskorterite sisustamise, üürikorterite haldamisega seotud sisustamise, sisearhitekti suurprojektide, haridusasutuse mööbli planeerimise või hoopis kodu ja suvemaja sisustamisega. Sisustuse projektimüük võib olla hädavajalik mugavuslahendus

AXOR x Philippe Starck: kui innovatsioon kohtub disainiga, saab duši all käimisest eriline kogemus

AXOR ShowerCompositioni dušid, AXOR x Philippe Starck, dušipaneel, üladušš, õladušš, termostaatmoodul, käsidušš, tekstiilkattega dušivoolik

Sisekujunduslik gurmee: šokolaadi, kohvi ja piima maagiline ühendus

Sisekujunduse maailm on nagu suur gurmeeõhtusöök - täis maitserikkaid nüansse ja peenekoelisi tekstuure, mis loovad unikaalse elamuse.

Eesti disaini uudsust tutvustav videoklipp jõuab 12 miljoni USA televaatajani

CBS-i Los Angelese telekanalil KCAL-9 näidati 24. veebruaril viieminutilist videot Eesti disainist ja jätkusuutlikest ettevõtetest. Koos lähiajal linastuva New Yorgi episoodiga jõuab see kokku 12 miljoni televaatajani.

Stockholmi mööblimess – jõud tulevikuks

6.-10. veebruaril toimus Stockholmis põneva katselavana interjöörimess eelkõige ka uutele ideedele - see on kokkuvõttes ka uhtiv Skandinaavia sisustussündmus.

Uus SISEKUJUNDUSE KÄSIRAAMAT nüüd veebipõhiselt allalaetav

Sisekujundaja Heily Kaarna lõi Sisekujunduse käsiraamatu, kust leiad praktilisi juhiseid oma kodu kujundamiseks.

Ekspert selgitab: sisearhitekti kasutamine – kulu või kokkuhoid?

Sisearhitekt on ekspert, kelles on ühendatud nii spetsiifilised tehnilised teadmised kui ka loovus. Nii suudab ta näha terviklikku pilti tehnosüsteemidest ruumipaigutuse ja värvilahendusteni.

Kuidas panna kodune interjöör enda kasuks tööle? Sisearhitekt jagab ideid.

Kuidas aga tagada, et kodune keskkond oleks meeldiv ja kooskõlas meie olemusega? Kuidas luua jätkusuutlik ja kaasahaarav interjöör? Miks on oluline järgida ka trende?

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Margit Meikar: Hoolikalt valitud tapeet teeb kodud hubasemaks ja elu rõõmsamaks

Erinevatesse interjööridesse saab anda värvi ja meeleolu, kasutades tapeeti ühel või kahel aktsentseinal, kogu ruumis või uue trendina laes.

2024 on rohelise Yang Puudraakoni aasta

Draakon valitseb aastat kindla ja isaliku käega, ilma järeleandmisi tegemata. Draakoniaasta kiirenevad energiad ei jäta aega rahulikuks õppimiseks.

Tapeeditrendid 2024

Tapeetide trendisuunad 2024. aastal on väga mitmepalgelised. Mustrit ja tekstuuri, mis muudab kodud kodusemaks, hubasemaks ja olemise üleüldiselt rõõmsamaks, on moes.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli jagab ülevaadet 2024. aasta sisustustrendidest

Sisearhitekt Ingrid Kuuli sõnul on 2024. aasta peamine sisekujundustrend loodust imiteerides tuua ruumi juurde positiivset energiat ja head aurat. Sel aastal on moes peamiselt soojad Maa värvid.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

Lucano kokkupandaval treppredelil saab olla mitu funktsiooni

Lucano treppredel on disainitud asjade kasutamise lihtsustamiseks ning interjööri osaks. Kui Sa selle parasjagu ei roni, saad seda kasutada teistmoodi.

Pantone aasta värv 2024 on mahe virsikukarva toon "Peach Fuzz"

Pantone aasta värv 2024 on õrnust ja sametisust peegeldav toon, mis väljendab soovi leida hetki hingetõmbeks, loovuseks ja inimlikuks ühenduseks.

Valgustite trendid aastal 2024

2024. aasta toob kaasa uued tuuled sisekujunduses, mis omakorda mõjutab seda, kuidas ruume valgustada.

Trendivärv interjööris: koobaltsinine

Sisustustrendide maailm on mõnusalt kirju – seda ka värvitoonide osas. Värvidest on jätkuvalt moes pastelsed toonid, kuid palju on esindatud ka julgemaid värve.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Ra Suni erilahendustega pehme mööbel – neile, kes ei lepi keskpärasega

Ra Sun ei ole siiski spetsialiseerunud mitte ainult uue pehme mööbli valmistamisele, vaid renoveerib ka vana. Samuti on valikus standardmööblilahendused.

Kõrgekvaliteetne sadulsepatöö annab disainile viimase lihvi

Transinterior paistab silma oma oskuslikult viimistletud sadulsepatööga, mis hõlmab pehme mööbli polsterdamist, nahatamist ja katteriide paigaldamist.

Lindström vahetab välja kõik klientide porivaibad

Avalike asutuste sissepääsude ees asendatakse mustust püüdvad porivaibad uue tehnoloogiaga valmistatud keskkonnasäästlike vaipadega.

Väikese eramu planeerimine kui ruutmeetreid on vähe ja avarus oluline

Eramu sisustamisel aitas ruumipuudust aitas köögis asjade mahutamisel ja söögiala loomisel lahendada köögisaar. Elutoa osas aga nutikas kamina ja tv-sein.

Radis Furniture riiulid GRID ja CRANE on sirgunud suurteks

Nutikad riiulilahendused kodukontori töönurga eraldamiseks ja töölaua sisseseadmiseks, näiteks elutuppa.

Texstudio esitleb 2024. aasta trende peegeldavaid kangaid ja tapeete

Tikkurila 2024. aasta värvipaletist inspireerituna on Texstudio kokku kogunud tooted, mis kajastavad 2024. aasta värvi-, tapeedi- ja tekstiilitrende ja pakuvad inspiratsiooni.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Tikkurila aasta värv 2024 - sisetunde järgi loodud kollektsioon

Aasta värv 2024 „Nude in Nizza“ on soojustkiirgav virsikutoon, mis väljendab armastust, lahkust ja mängulisust. Vaata inspireerivat pildigaleriid aasta värvidega kujundatud korterist.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Galerii: M Stuudio uus kujundus jutustab tegevuse lugu

M Stuudio meigisalong on hea näide, kuidas detailidele keskendumisega saab luua interjööri, mis ei ole ainult funktsionaalne ja kaunis, vaid räägib ka oma loo.

Videolugu: Kaunis katusekorter Rocca Towersi hoones

Valmis Palazzo Interiorsi mitmeaastane sisekujundusprojekt- luksuslik katusekorter Rocca Toweri kvartali kõrghoones.

Kontoritool RH Logic: loodud edendama aktiivset istumist

RH Logic on tippklassi kontoritool, mis on loodud toetama ergonoomilist kehahoiakut ja edendama aktiivset istumist, aidates sellega suurendada tööjõudlust.

Lase sügis esikusse

ELKE Mööblist leiab erinevaid väiksemaid ja suuremaid esikusse sobivaid lahendusi.

LED siinivalgustid kodus: suurepärased üld- ja fookusvalguseks

LED siinivalgustid on suurepärased fookusvalguseks, et rõhutada konkreetseid kunstiteoseid ja arhitektuurseid detaile. Neid on 3 tüüpi valgusomadustega.

Interjöör loftilike elementide ja “apelsini meeleoluga”

Tallinnas asuva värskelt valminud väikese kahetoalise korteri sisustamise protsess Wax Designi sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya jaoks polnud päris tavaline.

Kuidas täisautomaatsed kohvimasinad töötavad?

Täisautomaatsed kohvimasinad vajavad enamasti ainult põhikoostisosade lisamist: kohvioad, vesi ja mõnikord ka piim ning saate nautida uskumatut barista-stiilis kohvi, millal iganes soovite.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Tudengikorteri sisustamise säästunipid

Ära möbleeri üle. Kõige kindlam viis näidata väikest ruumi veel väiksema, kitsama ja pimedamana, on kuhjata see asjadest üle. Mida vähem on asju, seda parem.

Delabie BINOPTIC-Black Magic: elektroonilised kontaktivabad segistid

BINOPTIC seeria elektroonilised kontaktivabad segistid paistavad silma oma stiilse matt musta viimistlusega. 100% must kroom tagab, et segistid ei kaota oma esinduslikkust isegi intensiivse kasutuse korral.

Laps alustab kooliteed: kuhu paigutada õppimisnurk?

Koolilapse toa sisustamisel on oluline mööbli paigutus, see mõjutab kui privaatselt ja turvaliselt laps end õppimisnurgas tunneb. Oluline on ka piisavalt hea valgus.

2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Kavalad nipid, mida kasutada väiksema köögi sisustamisel

Moodne lahendus on lisaköögitasapinna tekitamine kappide sisse väljatõmmatava lisatöötasapinna näol.

Sisearhitekt Heldi Rebane: Ruumi tuleb õppida kogema!

Me tajume ruume oma meelte kaudu ja see mõjutab tervet meie elu, kõike mida me teeme ja ütleme.

Kuidas värskendada aastaid tagasi kujundatud luksuskorter?

Kerge interjööri värskenduskuur professionaalse sisearhitekti abiga toob koju uue hingamise ja annab võimaluse uueks alguseks. Muutusi ei tohiks karta.

Erilahendustega polsterseinad, voodid ja diivanid - nagu rätsepaülikond

Pehme mööbli erilahendustele spetsialiseerunud ettevõtte Pikk Pink meistri Kalmer Alliku sõnul on eriti aktuaalsed on tema igapäevatöös diivanite erilahendused ja reprod (koopiad) ning polsterseinad ja voodid.

CRANE kui sotsiaalne perfektsionism

Radis Furniture riiul CRANE, on enamat kui lihtsalt mööbliese - see on sümbioos materjalivalikust ja läbimõeldud disainist.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Kujunda isikupärane köök tapeediga

Sirgjoonelisse modernse stiili ja avatud planeeringuga köök-söögituppa, mis enamasti on ka elutoa jätkuks, on parim valik suuremõõdulise mustriprindiga tapeet.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube