Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Pesumasina programmi valimine – kuidas säästa voolu ja riideid mitte kahjustada?

Pesumasina programmi valimine – kuidas säästa voolu ja riideid mitte kahjustada?

Tänapäeva pesumasinatel saab valida väga paljude erinevate programmide vahel. Milliseid neist on parimad, et elektrit säästa ja tagada, et riided võimalikult pikalt kahjustamata püsiks?
 
Uuemate pesumasinate programmide valik on vägagi lai ning kohati võib olla keeruline selgeks teha, milline pesutsükkel just kõige paremini konkreetsele riideesemele sobib. Lisaks on mõistlik arvestada ka kalli elektriga. Samsung Eesti koduseadmete tootekoolitaja Alari Pennar annab mõned näpunäited, kuidas teha parimaid valikuid oma riietele ja rahakotile.
 
„Samsungi uusimad Bespoke pesumasinad on juba nagunii võimalikult energiasäästlikud ning oskavad ise paljusid asju reguleerida. Seega pool muret on sellega vähem,“ märkis Pennar. „Näiteks on uutel pesumasinatel kasutusel ka Samsungi värskeim digitaalne invertertehnoloogia, mis on ülimalt energiasäästlik ja töökindel. Lausa nii töökindel, et neile pakutakse 10-aastase garantii asemel 20-aastast garantiid.“
 
Eksperdi nõuanded, milliseid pesuprogramme valida ja kuidas tagada riiete pikk eluiga:

Vee temperatuur

Rahvatarkus ütleb, et mida soojem vesi, seda puhtamad riided. Tõsi, soojem vesi aitab paremini puhastada, kuid osadele tekstiilidele see ei sobi ning lisaks tõstab see ka energiakulu. Seega tasuks vee temperatuur valida vastavalt vajadusele.

Külm vesi – õrnad ja lihtsalt värvi andvad riideesemed. Riided, mis pole nii mustad. Külmem vesi aitab energiakulu vähendad ja säästab ka riideid.

Soe vesi – tumedad ja keskmiselt määrdunud riided

Kuum vesi – käterätikud, voodipesu, tugevad ja väga määrdunud riided.

Enamikul pesumasinatel on vee temperatuur juba iga programmi puhul paika pandud, aga alati saab seda ka ise muuta. Tavapärase pesutsükli juures on temperatuur tavaliselt 30-40 kraadi.

Enne kuivatisse panekut, kuivata pesumasinaga

Juhul, kui pesumasin ja kuivati on eraldi, siis tasub riided enne kuivatisse panekut võimalikult kuivaks tsentrifuugida. See võtab tunduvalt vähem energiat, kui kuivatis väga märgade riiete kuivatamine.

Liiga palju pesuvahendit

Paljud uuemad pesumasinad suudavad ise pesuvahendit vajaduse järgi doseerida. Vanemate puhul võib aga lihtsalt juhtuda, et vahendit saab liiga palju. Sellisel juhul võib seda peale loputust veel riietesse jääda ja see tähendab uut pesu ja ebameeldivaid pesuvahendi laike.

Lukud kinni ja nööbid lahti

Pesu pesumasinasse pannes tasuks tõmblukud sulgeda. Lahtised ja sakilised lukud võivad pesu ajal riiet lõhkuda või kulutada. Nööbid tasuks aga vastupidi lahti jätta. Kinnitatud nööbid võivad pesu ajal materjali tirida ja nööbiõmblust pinge alla panna või lausa kinnitusest lahti rebida.  

A: J. Liivrand
Pesumasina programmi valimine – kuidas säästa voolu ja riideid mitte kahjustada?

 

Logo - SAMSUNG kodutehnika ja kodumasinad
edasimüüjad üle Eesti
+372 800 7267

Samsung on kodutehnika ja koduelektroonika tootja-bränd. Müügil üle Eesti!

Ekspert selgitab: kuidas pesu pestes elektrit säästa?

90 protsenti energiast kulub pesumasinal vee kuumutamiseks, seega tuleks pesu pesta võimalikult madalal temperatuuril.

Kuidas kodumasinaid kasutades energiat säästa, et elektriarve oleks väikesem?

Iga kord kui ahju või pliidi soojaelemendid peavad end kuumaks ajama, kulub energiat. Seega kui oled grillvorstid just ahju pistnud, siis võib näiteks juurviljad või mõne muu järgmiseks päevaks mõeldud toidu korraga valmis teha.

Temperatuur, pöörded ja pesuprogrammid – kuidas pesu ilma riiet kahjustamata pesta?

Kuum vesi on kõige sobivam valgete puuvillast riiete pesuks, mida kantakse vastu keha. Näiteks aluspesu, sokid või voodilinad.

Kumb on parem, kas eraldi pesumasin ja kuivati või kuivatiga pesumasin?

Eraldiseisva kuivati ja pesumasina puhul saab ühe täie kuivatisse panna ja alustada juba järgmise portsu pesuga samal ajal.

Ekspert annab nõu: kuidas pesta sulejopet ja villaseid rõivaid

Sulejope pesemisel on eriti oluline kuivatusprotsess, mida on soovitatav teha kasutades trummelkuivatit või kuivatusrežiimiga pesumasinat.

Kuidas transportida televiisorit, pesumasinat ja külmikut nagu proff

Kindlasti tasub enne teleri lahti ühendamist teha foto teleri tagumisest küljest, et hiljem sujuks uues kodus teleri ühendamine hõlpsalt ja kiirelt.

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Kodu koristamise vahendid ja pisiparanduste tõhusad ning nutikad lahendused

Põhjalik ülevaade vahenditest, mis on koduses majapidamises hädavajalikud. Zep Eesti valikust leiab tõhusad lahendused rasva, katlakivi, õli, hallituse, rooste, jää eemaldamiseks. Samuti vahendid küttesüsteemi puhastuseks ja pisiremondi teostamiseks.

Kodumasinate varuosade müük ja nutiladu Harku vallas - kõik mida võiksid vajada!

Kodumasinate varuosade nutiladu Harku vallas - Electrolux, AEG, Zanussi jpm. Kõik hooldusvahendid ja varuosad, mida kodumasinad võiksid vajada, on olemas ning kaubamärkide lõikes ühilduvad. Kui e-poe valikust varuosa ei leia, tasub kasutada varuosade päringut.

Tehisintellekti abil ühte võrku liidetud seadmed lubavad seninägemata mugavust

Aasta suurimal tarbijaelektroonika messil CES tutvustati tavapäraselt palju huvitavaid innovatsioone. Samsungi muude uuenduste kõrval oli ehk olulisemateks tehisintellektil põhinevad lahendused, mis liidavad kõik seni tutvustatud nutikad seadmed ühtsesse võrgustikku.

Electroluxi tõhusad hooldusvahendid pikendavad kodumasinate eluiga

Spetsiaalsed ahju, pliidi, pesumasina, kohvimasina, õhupuhasti hooldusvahendid E-sisustus.ee (Electrolux, AEG, ZANUSSI). Mugav kasutada, väga tõhusad!

Tunne oma riideid – kuidas erinevaid kangaid ohutult puhastada?

Alternatiivina riiete pesemisele tasub kasutada aurupuhastamist, mis eemaldab ebameeldivad lõhnad ja kortsud.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube