ARTIKLID >
Sisearhitekt Ingrid Kuuli sõnul on 2024. aasta peamine sisekujundustrend loodust imiteerides tuua ruumi juurde positiivset energiat ja head aurat. Sel aastal on moes peamiselt soojad Maa värvid.
2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.
Parimad kodused õhupuhastajad ja niisutajad on kollakas kuldviljakpalm, kõrge vitspalm, mägipalm, harilik luuderohi, bensoe viigipuu, kolmevöödiline havisaba, tups-rohtliilia...
Proovi leida võimalus luua ruumis visuaalne eraldatus. Keera laud nii, et oled seljaga muule “toimuvale” või leia eraldamiseks mõni riiul või voldikuks.
Ajal kui päevad on lühikesed ja päikesevalgust napib, on hea taimedele anda lisavalgust taimevalgustiga.
Telia uus büroohoone üllatab igal sammul nii arhitektuuri, põneva sisekujunduse, kaasaegsete töötamisvõimaluste ja tehnoloogiliste lahendustega.
Taimedele on kõige parem kasutada alumise kihina orgaanilist multši (kompost, puulehed, põhk, adru jmt) ja katta see pealt kergkruusakihiga.
Kompost mullasegus vähendab olulisel määral kasvustressi.
Tänapäeval on ratsuritähest Hippeastrum kujunenud just jõululill. Tegelikult võib aga ratsuritäht õitseda ka suvel.
Kui kodus on ainult üks orhidee, näiteks vähenõudlik kuuking, siis tema puhkus vahetub sujuvalt kasvu- ja õitsemisperioodiga ja kõik tundub üsna lihtne.
Kui oled välja valinud sobiva anuma, mõnusalt kokkukõlavates toonides taimed ning leidnud väheke kergkruusa ja mulda, on sul alustamiseks kõik olemas.
Et oma toidulauale uute maitseelamustega särtsu anda, võib julgelt katsetada mitmesuguste maitsetaimede kasvatamist nii aknalaual kui ka peenras.
Istutushooaja vältel kerkivad sageli üles küsimused väetamisest: kas väetada? Millega väetada? Kuidas ja kui palju peaks väetama?
Söödavate taimede kasvatamine tubastes tingimustes pakub meeldivat tegevust ka lastele kes saavad jälgida kuidas väikesed taimed päev-päevalt suuremaks ja tugevamaks muutuvad.
Iga aiapidaja ja lillekasvataja teab, kui oluline on, et muld oleks hea.
Maikuus, öökülmaohu möödumisel on aga suvelillede valik väga lai. Rippuvatest suvelilledest tasuks esile tuua surfiiniaid, lobeeliaid, begooniaid, pelargoone, fuksiaid, kipslilli ja palju teisi.
Ruumide aktiviseerimine lillede abil on loominguline protsess. Lõikelille peetakse üheks tugevamaks aktiveerijaks.
Jõulutäht ehk kaunis piimalill on pärit Kesk-Ameerikast. Jõulutähte tuleb kaitsta külma ja tuuletõmbuse eest.
Sukulentidest saab aknalauale potti kokku sobitada toreda väikese ja vähenõudliku maastiku.