ARTIKLID >
Sellel aastal leiab Gardest keskusest tõelised külluslikud lilleväljad: suvelilleamplid, roosid, hortensiad, lavendlid, vilja- ja marjapuud, püsikud.
Uute toodete seas mõjusid paljud juba vanade tuttavatena. Vormide ja värvide poolest olid esindatud nii 50ndad, 60ndad kui ka 70ndad.
Erilised toataimed ja toalilled pakuvad aastaringset silmailu. Näiteks häbelik mimoos voldib vähimagi puudutuse või liigutuse peale oma lehed kokku!
Tänu sisse projekteeritud niisutussüsteemile on moodul lilleriiul suurepärane lahendus nii koju, kontorisse, kui kohvikusse.
Mida tuleks tähele panne enne toalillede väljavalimist ja põhilised nipid nende hooldusel.
Üks parimaid ideid suvisel ajal on teha klaaspurkidest maitseainepurgid. Täida purgid mullaga ning külva sinna tilli- või salatiseemneid.
Taimeseina moodulitest saab ehitada nii kõrge ja laia taimeseina kui parasjagu soovi on. 1 m2 suurusele alale mahub 36 taime.
Proovi leida võimalus luua ruumis visuaalne eraldatus. Keera laud nii, et oled seljaga muule “toimuvale” või leia eraldamiseks mõni riiul või voldikuks.
Ajal kui päevad on lühikesed ja päikesevalgust napib, on hea taimedele anda lisavalgust taimevalgustiga.
Telia uus büroohoone üllatab igal sammul nii arhitektuuri, põneva sisekujunduse, kaasaegsete töötamisvõimaluste ja tehnoloogiliste lahendustega.
Kergkruus on sobilik materjal aiapidajale, kes soovib lihtsate vahenditega värskendada aia ilmet ja tõrjude umbrohtusid multšiga.
Kompost mullasegus vähendab olulisel määral kasvustressi.
Toalilli võib ümber istutada igal ajal, kuid kõige sobivam aeg on selleks siiski kevad.
Tänapäeval on ratsuritähest Hippeastrum kujunenud just jõululill. Tegelikult võib aga ratsuritäht õitseda ka suvel.
Kui kodus on ainult üks orhidee, näiteks vähenõudlik kuuking, siis tema puhkus vahetub sujuvalt kasvu- ja õitsemisperioodiga ja kõik tundub üsna lihtne.
Kui oled välja valinud sobiva anuma, mõnusalt kokkukõlavates toonides taimed ning leidnud väheke kergkruusa ja mulda, on sul alustamiseks kõik olemas.
Et oma toidulauale uute maitseelamustega särtsu anda, võib julgelt katsetada mitmesuguste maitsetaimede kasvatamist nii aknalaual kui ka peenras.
Istutushooaja vältel kerkivad sageli üles küsimused väetamisest: kas väetada? Millega väetada? Kuidas ja kui palju peaks väetama?
Söödavate taimede kasvatamine tubastes tingimustes pakub meeldivat tegevust ka lastele kes saavad jälgida kuidas väikesed taimed päev-päevalt suuremaks ja tugevamaks muutuvad.
Iga aiapidaja ja lillekasvataja teab, kui oluline on, et muld oleks hea.
Maikuus, öökülmaohu möödumisel on aga suvelillede valik väga lai. Rippuvatest suvelilledest tasuks esile tuua surfiiniaid, lobeeliaid, begooniaid, pelargoone, fuksiaid, kipslilli ja palju teisi.
Ruumide aktiviseerimine lillede abil on loominguline protsess. Lõikelille peetakse üheks tugevamaks aktiveerijaks.
Jõulutäht ehk kaunis piimalill on pärit Kesk-Ameerikast. Jõulutähte tuleb kaitsta külma ja tuuletõmbuse eest.
Sukulentidest saab aknalauale potti kokku sobitada toreda väikese ja vähenõudliku maastiku.