Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Deco kivispoon köögimööblil
Deco kivispoon köögimööblil

Üliõhuke looduskivi ehk Deco kivispoon on ainulaadne materjal, mis võimaldab luua kordumatuid ja pilkupüüdvaid lahendusi.

Naturaalsest looduskivist kivispoon on omadustelt õhuke, kerge (kihi paksus on 0,5 - 2 mm, kohtkõrgendused -5 mm) ja painduv, mis ongi spooni suurimaks eeliseks paksema looduskivist plaadi ees ning seetõttu saab seda kasutada väga paljudel materjalidel kattematerjalina, kus looduskivist plaadi kasutamine ei tundu kõige otstarbekam.

Näiteks saab kivispooniga katta erinevaid materjale nagu  betoon, keraamika, metall, vineer, MDF, PLP ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, baarilettide disainelemendina, aga ka välisfassaadidel. Visuaalselt jääb mulje nagu oleks kasutatud looduslikku paksu looduskivi plaati.

Naturaalne kivispoon sobib nii sise- kui välitingimustesse. Teatud tingimustel ka vannitubade seintele. Uue trendina on hakanud levima kivispooniga kaetud seinad, mille sees on ka sama kivispooniga kaetud lükanduksed. Poolläbipaistvat kivispooni kasutatakse koos tagavalgustusega, et luua huvitavaid disainielemente.

Kivispooni eelised looduskivist plaatide ees:

  • Soodne hind, kerge kaal, lihtne töödeldavus koos -paigaldusega;
  • Kerge ja lihtne disainelementide väljalõikamine ja paigaldus
  • Erinevaid kujundite, kaasa arvatud ruumiliste loomine.

Kivispoon on looduskivist soodsam kui arvestada selle paigalduslihtsust. Painduvus ja kergus,  see on üks põhiomadusi, mis tõstab esile kivispooni erinevusi. Seda saab lõigata ja kujundada mis tahes lahenduses.  

Sõltuvalt keskkonnast, kuhu kivispooni soovitakse paigaldada, tuleb valida õige paigaldusliim. Niisketes keskkondades niiskus- või veekindel liim. Naturaalset kivispooni valmistatakse eelkõige kiltkivist ja kvartsiidist. Naturaalne kivispoon on lamineeritud klaaskiust ja polüestervaigust alusmaterjalile.

Paigutus ja mustrid

Kaetava ala ettevalmistamine ja paigutamine naturaalse kivispooni puhul on sama, mis looduskivi või keraamilise plaadi puhul. Soovitav on kivispooni lehed enne laiali laotada ja kontrollida materjali mustri ühtivust, et tekiks ühtlase jaotusega kivikate. Enne lõikamist ja tasandamist on soovitav lehed nummerdada (märgistada). Kivispooni käsitlemisel soovitame kasutada töökindaid, et vältida nähtavate näpujälgede tekkimist kivispoonile.

Naturaalne kivispoon on tehtud looduslikust kivist, materjali värvuse ja tekstuuri varieerumine ei ole defekt, vaid selle loomuomane omadus ning ilu kordumatu element.

NB! Naturaalse kivispooni puhul ei saa garanteerida erinevate partiide kokkusobivust, s.t. kogu partii tuleb tellida korraga.

Lõikamine

Materjali lõikamisel kasutada teemantteraga lõikeriistu ja puurimisel kivi- või betoonipuuri.

Liimimine ja pinna ettevalmistus

Kõiki liime tuleks enne paigaldamist testida niiskuse ja temperatuuri osas kuhu kivispooni soovitakse paigaldada. Välitingimustesse paigaldamise puhul on oluline pöörata tähelepanu aluspinna termilisele mahumuutusele.

Naturaalne kivispooni liim peab olema elastne st. paisuma ja kokku tõmbama koos alusmaterjaliga, vastasel korral võib materjal liimist lahti minna. Kui liimimisel on ettenähtud Praimeri (aluskrundi) kasutamine, siis enne lõplikku paigaldamist tuleks seda testida. Betoonile liimimiseks peab olema betoon kuivanud vähemalt 28 päeva ning kindlasti tuleks kasutada aluskrunti.

Kivispooni paigaldus ja vuukimine

Naturaalset kivispooni võib paigaldada vuukidega nagu klassikalist looduskivi, kuid võib ka paigaldada serv-serva vastu, sõltuvalt soovist. Kivispooni paigaldamisel vuukidega jäetakse lehtede vahele  3-4-6-10 mm vuugivahed, mis hiljem täidetakse spetsiaalse vuugitäitega. Kui aga vuuke ei soovita, siis liimitakse servad üksteise vastu. Servad tuleb enne vuukimist kinni teipida maalriteibiga, et vältida kivipinna määrdumist. Vuukimiseks võib kasutada silikooni või õhukest vuugitäidet. Pärast vuukimist tuleb teip kohe ära võtta. Peale seda lasta vuugitäitel või silikoonil taheneda. Nurkade tegemisel tuleks lehed lõigata õigesse mõõtu. Seejärel tuleb mõlemad tükid asetada serv serva vastu ja kinnitada pakketeibiga üle kogu liitekoha, et tagada serva painutamisel ühtlane tõmbepinge. Kandke liim liitekohale materjali tagaküljel ja üle kogu lehe. Pärast materjali vajalikku kohta pealekandmist andke liimile aega kõveneda. Kui liim on kõvenenud, tõmmake teip maha ja lihvige peene liivapaberiga kergelt üle serva.

Hooldamine

Kivispooni pinna hooldamiseks sobib looduskivi hooldevahend Steinfix, mis katab kivi poorse pinna, et vesi ja niiskus pooridesse ei satuks.

UV-kiirgus ja temperatuur

Naturaalse kivispooni kivipind toimib nagu enamik kivielemente UV-kiirguse tõkestajatena. See peab vastu tugevale päiksevalgusele aastaid. Kivispooni aluspinnale liimimisel tuleb arvestada ehitusmaterjalide kokku tõmbumise ja paisumise vahemiku standardeid. Naturaalne kivispoon sobib nii kõrgetesse kui ka madalatesse temperatuuridesse.

Tehnilised andmed:

Suurus:1220 x 610 mm või eritellimistööna toodetud spooniplaate ka suurusi 2400 x 1200 või 2600 x 1200 või 2800 x 1200 või 2440 x 1220 mm.
Paksus: 0,5 – 2,5/5 mm, varieerub koos värvidega.
Tekstuur: varieerub, sõltuvalt kivispooni artiklist.
Värvus: loodusliku päritolu tõttu on värvuse, mustri ja tekstuuri varieerumised tavapärased, kuna suurem osa kvartsplaate on originaalis metalsed ja mitmevärvilised, siis värvuse varieerumine üle erinevate plaatide on tavapärane.
Kaal: ca 1,5-1,8 kg/m2
Pakend: iga leht on ükshaaval pakendatud paberisse / 10 lehte pakendatud omakorda lainepapist kasti. Paki mõõdud 1270 x 635 x 5 cm. Kaal ~15~18  kg
Niiskus: kivi ja alusmaterjal on mõlemad stabiilsed vee ja niiskuse suhtes.
Temperatuur: spoon on stabiilne vahemikus 25˚C – 80˚C. Liimi valik peab vastama temperatuurile ja keskkonnale, millega pind kokku puutub.
Soojusjuhtivus: ei juhi soojust.
Löögikahjustused: talub ühtlast survet kuid kardab lööke.
Painduvus: spoon on painduv kuni 6˚ raadiuseni
Paisuvus: spoon ei paisu ega tõmbu kokku üle 1mm.
Liim: vastavalt tootele

Näidised on olemas Mendali kivisaalis Vana-Narva mnt 1a. Eksisteerib ka mõningane Tallinna laovaru.

Seotud ettevõte:

Tegeleme looduskivide müügi ja paigaldusega ning hooldusvahendite müügiga. Lisaks leiab valikust klaasist vaheseinad ja ruumijagajad ning looduskivist radiaatorid.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Galerii: Home&You sügisesed interjööri soovitus

Home&You valikusse jõudsid äsja uued sisustuskollektsioonid, tuues kaasa värsket inspiratsiooni ja võimaluse kodu uuendamiseks.

XVIII Disainiöö DESIGN 4.0 18.-24. septembril 2023

XVIII Disainiöö festival toimub 18.-24. septembril Põhja-Tallinnas Krulli kvartalis. Festivali teemafookus „DISAIN 4.0. AI: tööstus või töötus?“ uurib tehisintellekti mõju disainisektorile.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Peegel – praktiline ja pilkupüüdev aksessuaar interjööris

Peegel võimendab valgust, mistõttu saab peegliga muuta ruumi valgemaks ja lisada interjööri avarust. Väga hea lahenduse pimedamas ja kitsamas toas!

Kuidas kodus toitu kauem värskena hoida?

Lihatooted, sh kala ning köögi- ja puuviljad tuleks külmikus kindlasti eraldi hoida. Liha asetada alumisele riiulile, kus on säilitamiseks piisavalt jahe ning köögi- ja puuviljad hoida eraldi sahtlis.

Tudengikorteri sisustamise säästunipid

Ära möbleeri üle. Kõige kindlam viis näidata väikest ruumi veel väiksema, kitsama ja pimedamana, on kuhjata see asjadest üle. Mida vähem on asju, seda parem.

Tervise ja meeleolu seos: madratsite ja voodikatete roll magamistoas

Nii teie madrats kui voodipesu koos toatemperatuuriga loovad keskkonna, mis mõjutab teie puhkuse kvaliteeti ja üldist heaolu.

Lapse toa sisustamisel on oluline arvestada tema mustri- ja toonieelistusi

Lastetoa tapeedid, värvid ja mustrid vali lähtuvalt lapse loomusest.

Delabie BINOPTIC-Black Magic: elektroonilised kontaktivabad segistid

BINOPTIC seeria elektroonilised kontaktivabad segistid paistavad silma oma stiilse matt musta viimistlusega. 100% must kroom tagab, et segistid ei kaota oma esinduslikkust isegi intensiivse kasutuse korral.

Puidust seinapaneelid MELLOW: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus.

Laps alustab kooliteed: kuhu paigutada õppimisnurk?

Koolilapse toa sisustamisel on oluline mööbli paigutus, see mõjutab kui privaatselt ja turvaliselt laps end õppimisnurgas tunneb. Oluline on ka piisavalt hea valgus.

Reguleeritava kõrgusega mööbel - parim lahendus koolilapse tuppa!

Kirjutuslaua ja tooli kõrgused on astmevabalt reguleeritavad ja sobituvad muutunud kehakasvuga. Lapsed võtavad automaatselt sisse tervisliku kehaasendi.

Saunum Pro Experience kerised võimaldavad luua 5-ühes spaa lahenduse

Saunum Pro Experience on uuenduslik keris-saunakliimaseade, mis on mõeldud intensiivsema kasutusega leiliruumide jaoks. Kerisel on suur kivimaht ja patenteeritud õhusegamise süsteem.

Tere tulemast Top Grade Silki! Mulberry siidist voodipesu, ööriided...

Oleme uus bränd, mis pakub luksuslikku 100% naturaalsest Mulberry siidist voodipesu, padjapüüre, siidimaske, juuksekumme.

7 aktuaalset sisustustrendi: merevaigu klaas, reljeefklaasiga kapid...

Kummutid, vitriinid ja seinakapid on sel suvel saanud endale reljeefsest klaasist uksed. Värvitoonidest on järjest suurenev trend kõikvõimalikes varjundites punane.

Põranda- ja laualambid kui pilgupüüdjad

Nõuanne kodu valgustamiseks. Lisaks üldisele lae- ja seinavalgusele pakuvad kodukujunduses põnevaid võimalusi põranda- ja laualambid.

Lastetubade kujundamise stiilid ja trendid

Lapsed on kahtlemata kõige julgemad sisekujundajad. Nad teavad, kuidas muuta ruum rõõmsaks. Laste jaoks ei eksisteeri ühtegi sellist värvikombinatsiooni, mis ei sobiks kokku.

Damixa grafiithalli pinnaviimistlusega segistid ja vannitoaaksessuaarid

Taani tootja Damixa on loonud uue grafiithalli pinnaviimistluse, mis pakub unikaalset ja stiilset välimust.

Vahemere hõngu koduterrassile: bambusmööbel, valged narmastega tekstiilid, helesinine keraamika jpm

Täpselt nagu õige muusika ja aroomidega on võimalik oma saunas spa-kogemus saada, võib vahemere hõngulise puhkusemeeleolu luua oma koju või terrassile.

Kas valge on uus must? AXOR One vannitoa tooted mattvalges kuues

AXOR One kollektsiooni dušše, segisteid ja termostaate saab suurepäraselt täiendada mattvalgete AXOR Universal Circular vannitoatarvikutega.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Saage tuttavaks Tiina Aaviku ja tema disainitud uusima CRANE riiuliga

See on kodukontor/riiul, mis lausa sulandub sinu interjööri või elutuppa. Kui sa seda mingil hetkel kodukontorina ei kasuta, saad laiemaid tööpindasid kasutada millegi muu jaoks.

Tänased moodulmajad lähtuvad kompaktsusest ja energiatõhususest

Iseehitamise asemel tasub pilk pöörata moodul- või elementmajade lahenduste poole, mis võimaldab olulist paindlikkust – alustada saab ühest moodulist.

Pelletiküte: mugavuse ja hinna suhe on liiga hea, et seda mitte kaaluda

Pelletikeskuse eesmärk on pakkuda optimaalset küttesüsteemi, mis suudaks pelletites peituvast energiast võimalikult palju ning võimalikult väikese vaevaga kätte saada.

Suvekodu romantika tapeedimustrites

Need kevad-suvisest värskusest, elujõust ja -rõõmust pakatavad tapeedimustrid ja -värvid aitavad lihtsalt sinu ruumi uueks muuta.

Kavalad nipid, mida kasutada väiksema köögi sisustamisel

Moodne lahendus on lisaköögitasapinna tekitamine kappide sisse väljatõmmatava lisatöötasapinna näol.

Bauroci tuletõkkepaneelidel on esmaklassilised tulepüsivusnäitajad!

bauroc poorbetoon on mittepõlev materjal, mis talub eriti hästi kõrge temperatuuri mõju mitmeid tunde. bauroc poorbetoon kuulub tuletundlikkusklassi A1.

Sisearhitekti nõuanne: Ruumi tuleb õppida kogema!

Me tajume ruume oma meelte kaudu ja see mõjutab tervet meie elu, kõike mida me teeme ja ütleme.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023 aastaks!

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha? Selleks kõige lihtsam viis, mida Puumarket teile pakkuda saab, on terrassi tuulutuslint 5x10mm. Aluskonstruktsiooni on mõistlik kaitsta ka terrassi katteteibiga.

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Kuidas värskendada aastaid tagasi kujundatud luksuskorter?

Kerge interjööri värskenduskuur professionaalse sisearhitekti abiga toob koju uue hingamise ja annab võimaluse uueks alguseks. Muutusi ei tohiks karta.

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi ehitamine algab plaanist. Terrassi ehituse maksumus on ca 100€/m² ja hooldus 20€/m².

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Rippvalgusti Croissant - 4Roomi uudistoode 2023

4Roomi Croissanti rippvalgustite suured mõõtmed teevad neist sobiva valiku avaratesse ja kõrgete lagedega ruumides, kus vajatakse efektset ja unikaalset aktsenti.

U&K Interiors - suurepärane valik eriilmelise ruumi sisustamiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

Ekspert selgitab: kuidas pesu pestes elektrit säästa?

90 protsenti energiast kulub pesumasinal vee kuumutamiseks, seega tuleks pesu pesta võimalikult madalal temperatuuril.

CRANE kui sotsiaalne perfektsionism

Radis Furniture riiul CRANE, on enamat kui lihtsalt mööbliese - see on sümbioos materjalivalikust ja läbimõeldud disainist.

Kodu koristamise vahendid ja pisiparanduste tõhusad ning nutikad lahendused

Põhjalik ülevaade vahenditest, mis on koduses majapidamises hädavajalikud. Zep Eesti valikust leiab tõhusad lahendused rasva, katlakivi, õli, hallituse, rooste, jää eemaldamiseks. Samuti vahendid küttesüsteemi puhastuseks ja pisiremondi teostamiseks.

Galerii: Muljeid sisustusmessilt INTERJÖÖR 2023

Eks meis kõigis ole peidus väikene sisekujundaja, aga on hetki, kui tunned, et ideedest ja mõtetest jääb vajaka. Hädast aitab välja 21. – 23. aprillil toimuv sisustusmess.

Frost Nova2 aksessuaarid muudavad iga vannitoa ja WC kauniks

Frost NOVA2 seerjas on saadaval rätikuribad, käterätiku hoidjad, WC-paberihoidjad, vannitoa riiulid, seebikausid, hambaharjade hoidjad.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu Järvekülas

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Kuidas valida vaipa?

Esikus ja köögis kasutatakse vaipu võrreldes teiste tubadega märksa intensiivsemalt ja seetõttu tasub sinna valida vaibad, mis on vastupidavad ning lihtsasti puhastavad.

Küünlajääkide taaskasutus: mida ja kuidas kasutada?

Põlenud küünla jäägid pole just esimene asi, mis tuleb taaskasutusele mõeldes pähe.

Uuendused küünalde maailmas: teeküünlad, mida saab kasutada ilma aluseta jm

Võhma Valgusevabriku uute erikujuliste teeküünalde all olevad spetsiaalsed nupukesed võimaldavad neid kasutada ilma eraldi aluseta.

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Amello tööpinna õli ehk nn Danish Oil: hinnatud toode hobirestauraatorite seas

Parim viimistlusõli puitpinna kaitseks sisetingimustes! Amello tööpinna õli, nagu ka Danish Oil, sisaldab värnitsat, tungõli, tärpentiini ja looduslikku vaiku.

INTEGRAVAC: kompaktne mööbli sokklisse integreeritav kesktolmuimeja

INTEGRAVAC-i kesktolmuimeja saab integreerida mööbli sokli alla, kappi või majandusruumi seinale, mis muudab selle mugavaks ja lihtsaks lahenduseks kodu alati puhtana hoidmiseks.

Kujunda isikupärane köök tapeediga

Sirgjoonelisse modernse stiili ja avatud planeeringuga köök-söögituppa, mis enamasti on ka elutoa jätkuks, on parim valik suuremõõdulise mustriprindiga tapeet.

Villeroy & Bochi uus vannitoakollektsiooni Antao on inspireeritud kastepiisast

Villeroy & Bochi vannitoakollektsiooni loomisel sai disainistuudio kaschkasch inspiratsiooni hommikusest kastepiisast, mis seob nii valamut, vanni, mööblit, peegleid kui ka segisteid.

Puntotre: vannitoa ja majapidamisruumi sisustamise elegantsed lahendused

Puntore vannitoamööbel on loodud vastu pidama niiskusele ja kulumisele, tagades pikaajalise kasutamise. Ruumisäästvad kapid, uudsed kujud peeglitel, mööbliga samas toonis tööpind jpm.

Innovatsioon Itaaliast: uus köögimööbli seeria Nautila by Arrital

Arritali Nautila mööbel on premium klassi köökidele omaselt suunatud disainiteadlikule inimesele, kellele on oluline kvaliteet ja kauakestev tulemus.

Kevadpäike paistab! 3 põhjust, miks valida pimendavad kardinad

Pimendavad kardinad võivad blokeerida 99,9% akendest tuppa tulevast valgusest.

Mis teeb RAVAKi akrüülvannid eriti vastupidavaks?

RAVAK pakub kvaliteetseid valatud akrüülist vanne, millel on palju eeliseid võrreldes pressitud akrüülist valmistatud vannidega.

Radise riiulikollektsiooni uus hästi peidetud juveel - riiul STEP

STEP riiulid pakuvad piisavalt ruumi, et mahutada raamatuid ja kaustu, mis teeb neist ideaalse kaaslase nii kontorisse kui ka kodukabinetti.

Kuidas kujundada endale ergonoomiline köök?

Selleks, et kööki oleks ergonoomiliselt mugav kasutada, peaks silmas pidama järgmisi aspekte: liikumistrajektoorid, töötamise kõrgus, ulatuskõrgus,...

Ares mooduldiivan on muudetav vastavalt Sinu vajadustele

Disaini ise omale diivan! Rave Mööbli Ares mooduldiivanil saab muuta nii nurgamooduli suurust, istumispadja pehmust, kangast, jalgu...

Millised energiad Yin vee Jänese aastat 2023 kujundavad ja kuidas need enda kasuks tööle panna?

Voolavus ja muutused on Jänese aasta peamised märksõnad. Kui eelmine aasta oli väljapoole elamise aeg, siis see aasta on sissepoole elamise aeg ehk enesest arusaamine ja rolli määratlemisega tegelemine.

Heimtexil 2023: sisustustekstiilide trendisuunad ja värvipaletid

Heimtextil on valdkonna olulisim ülemaailmne sisustustekstiilide, sisekujunduse ja sisustustrendide sündmus, mille 2023 . aasta põhisõnum "TEXTILE MATTERS" kätkeb endas nelja trendisuunda.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube