Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Deco kivispoon köögimööblil
Deco kivispoon köögimööblil

Üliõhuke looduskivi ehk Deco kivispoon on ainulaadne materjal, mis võimaldab luua kordumatuid ja pilkupüüdvaid lahendusi.

Naturaalsest looduskivist kivispoon on omadustelt õhuke, kerge (kihi paksus on 0,5 - 2 mm, kohtkõrgendused -5 mm) ja painduv, mis ongi spooni suurimaks eeliseks paksema looduskivist plaadi ees ning seetõttu saab seda kasutada väga paljudel materjalidel kattematerjalina, kus looduskivist plaadi kasutamine ei tundu kõige otstarbekam.

Näiteks saab kivispooniga katta erinevaid materjale nagu  betoon, keraamika, metall, vineer, MDF, PLP ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, baarilettide disainelemendina, aga ka välisfassaadidel. Visuaalselt jääb mulje nagu oleks kasutatud looduslikku paksu looduskivi plaati.

Naturaalne kivispoon sobib nii sise- kui välitingimustesse. Teatud tingimustel ka vannitubade seintele. Uue trendina on hakanud levima kivispooniga kaetud seinad, mille sees on ka sama kivispooniga kaetud lükanduksed. Poolläbipaistvat kivispooni kasutatakse koos tagavalgustusega, et luua huvitavaid disainielemente.

Kivispooni eelised looduskivist plaatide ees:

  • Soodne hind, kerge kaal, lihtne töödeldavus koos -paigaldusega;
  • Kerge ja lihtne disainelementide väljalõikamine ja paigaldus
  • Erinevaid kujundite, kaasa arvatud ruumiliste loomine.

Kivispoon on looduskivist soodsam kui arvestada selle paigalduslihtsust. Painduvus ja kergus,  see on üks põhiomadusi, mis tõstab esile kivispooni erinevusi. Seda saab lõigata ja kujundada mis tahes lahenduses.  

Sõltuvalt keskkonnast, kuhu kivispooni soovitakse paigaldada, tuleb valida õige paigaldusliim. Niisketes keskkondades niiskus- või veekindel liim. Naturaalset kivispooni valmistatakse eelkõige kiltkivist ja kvartsiidist. Naturaalne kivispoon on lamineeritud klaaskiust ja polüestervaigust alusmaterjalile.

Paigutus ja mustrid

Kaetava ala ettevalmistamine ja paigutamine naturaalse kivispooni puhul on sama, mis looduskivi või keraamilise plaadi puhul. Soovitav on kivispooni lehed enne laiali laotada ja kontrollida materjali mustri ühtivust, et tekiks ühtlase jaotusega kivikate. Enne lõikamist ja tasandamist on soovitav lehed nummerdada (märgistada). Kivispooni käsitlemisel soovitame kasutada töökindaid, et vältida nähtavate näpujälgede tekkimist kivispoonile.

Naturaalne kivispoon on tehtud looduslikust kivist, materjali värvuse ja tekstuuri varieerumine ei ole defekt, vaid selle loomuomane omadus ning ilu kordumatu element.

NB! Naturaalse kivispooni puhul ei saa garanteerida erinevate partiide kokkusobivust, s.t. kogu partii tuleb tellida korraga.

Lõikamine

Materjali lõikamisel kasutada teemantteraga lõikeriistu ja puurimisel kivi- või betoonipuuri.

Liimimine ja pinna ettevalmistus

Kõiki liime tuleks enne paigaldamist testida niiskuse ja temperatuuri osas kuhu kivispooni soovitakse paigaldada. Välitingimustesse paigaldamise puhul on oluline pöörata tähelepanu aluspinna termilisele mahumuutusele.

Naturaalne kivispooni liim peab olema elastne st. paisuma ja kokku tõmbama koos alusmaterjaliga, vastasel korral võib materjal liimist lahti minna. Kui liimimisel on ettenähtud Praimeri (aluskrundi) kasutamine, siis enne lõplikku paigaldamist tuleks seda testida. Betoonile liimimiseks peab olema betoon kuivanud vähemalt 28 päeva ning kindlasti tuleks kasutada aluskrunti.

Kivispooni paigaldus ja vuukimine

Naturaalset kivispooni võib paigaldada vuukidega nagu klassikalist looduskivi, kuid võib ka paigaldada serv-serva vastu, sõltuvalt soovist. Kivispooni paigaldamisel vuukidega jäetakse lehtede vahele  3-4-6-10 mm vuugivahed, mis hiljem täidetakse spetsiaalse vuugitäitega. Kui aga vuuke ei soovita, siis liimitakse servad üksteise vastu. Servad tuleb enne vuukimist kinni teipida maalriteibiga, et vältida kivipinna määrdumist. Vuukimiseks võib kasutada silikooni või õhukest vuugitäidet. Pärast vuukimist tuleb teip kohe ära võtta. Peale seda lasta vuugitäitel või silikoonil taheneda. Nurkade tegemisel tuleks lehed lõigata õigesse mõõtu. Seejärel tuleb mõlemad tükid asetada serv serva vastu ja kinnitada pakketeibiga üle kogu liitekoha, et tagada serva painutamisel ühtlane tõmbepinge. Kandke liim liitekohale materjali tagaküljel ja üle kogu lehe. Pärast materjali vajalikku kohta pealekandmist andke liimile aega kõveneda. Kui liim on kõvenenud, tõmmake teip maha ja lihvige peene liivapaberiga kergelt üle serva.

Hooldamine

Kivispooni pinna hooldamiseks sobib looduskivi hooldevahend Steinfix, mis katab kivi poorse pinna, et vesi ja niiskus pooridesse ei satuks.

UV-kiirgus ja temperatuur

Naturaalse kivispooni kivipind toimib nagu enamik kivielemente UV-kiirguse tõkestajatena. See peab vastu tugevale päiksevalgusele aastaid. Kivispooni aluspinnale liimimisel tuleb arvestada ehitusmaterjalide kokku tõmbumise ja paisumise vahemiku standardeid. Naturaalne kivispoon sobib nii kõrgetesse kui ka madalatesse temperatuuridesse.

Tehnilised andmed:

Suurus:1220 x 610 mm või eritellimistööna toodetud spooniplaate ka suurusi 2400 x 1200 või 2600 x 1200 või 2800 x 1200 või 2440 x 1220 mm.
Paksus: 0,5 – 2,5/5 mm, varieerub koos värvidega.
Tekstuur: varieerub, sõltuvalt kivispooni artiklist.
Värvus: loodusliku päritolu tõttu on värvuse, mustri ja tekstuuri varieerumised tavapärased, kuna suurem osa kvartsplaate on originaalis metalsed ja mitmevärvilised, siis värvuse varieerumine üle erinevate plaatide on tavapärane.
Kaal: ca 1,5-1,8 kg/m2
Pakend: iga leht on ükshaaval pakendatud paberisse / 10 lehte pakendatud omakorda lainepapist kasti. Paki mõõdud 1270 x 635 x 5 cm. Kaal ~15~18  kg
Niiskus: kivi ja alusmaterjal on mõlemad stabiilsed vee ja niiskuse suhtes.
Temperatuur: spoon on stabiilne vahemikus 25˚C – 80˚C. Liimi valik peab vastama temperatuurile ja keskkonnale, millega pind kokku puutub.
Soojusjuhtivus: ei juhi soojust.
Löögikahjustused: talub ühtlast survet kuid kardab lööke.
Painduvus: spoon on painduv kuni 6˚ raadiuseni
Paisuvus: spoon ei paisu ega tõmbu kokku üle 1mm.
Liim: vastavalt tootele

Näidised on olemas Mendali kivisaalis Vana-Narva mnt 1a. Eksisteerib ka mõningane Tallinna laovaru.

Tegeleme looduskivide müügi ja paigaldusega ning hooldusvahendite müügiga. Lisaks leiab valikust klaasist vaheseinad ja ruumijagajad ning looduskivist radiaatorid.

Jõulutrendid on inspireeritud seenemetsast ja roosamannast

Jõulutrendide loojad oleksid justkui juba ammu teadnud, et sel sügisel tuleb Eestis erakordselt hea seenesaak. Igatahes olid trendid enne meie seenerallit paigas...

Ra Suni erilahendustega pehme mööbel – neile, kes ei lepi keskpärasega

Ra Sun ei ole siiski spetsialiseerunud mitte ainult uue pehme mööbli valmistamisele, vaid renoveerib ka vana. Samuti on valikus standardmööblilahendused.

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Lindström vahetab välja kõik klientide porivaibad

Avalike asutuste sissepääsude ees asendatakse mustust püüdvad porivaibad uue tehnoloogiaga valmistatud keskkonnasäästlike vaipadega.

Väikese eramu planeerimine kui ruutmeetreid on vähe ja avarus oluline

Eramu sisustamisel aitas ruumipuudust aitas köögis asjade mahutamisel ja söögiala loomisel lahendada köögisaar. Elutoa osas aga nutikas kamina ja tv-sein.

Radis Furniture: GRID ja CRANE on sirgunud suurteks

Nutikad riiulilahendused kodukontori töönurga eraldamiseks ja töölaua sisseseadmiseks, näiteks elutuppa.

Uus standard laste- ja magamistoa sisutuses: pehmed ja kumerad vormid

Wall Design eristub teistest Eesti pehmete paneelide tootjatest võimekuse poolest valmistada paneele igasuguse kujuga, alates kolmnurkadest kuni pilvedeni.

Texstudio esitleb 2024. aasta trende peegeldavaid kangaid ja tapeete!

Tikkurila 2024. aasta värvipaletist inspireerituna on Texstudio kokku kogunud tooted, mis kajastavad 2024. aasta värvi-, tapeedi- ja tekstiilitrende ja pakuvad inspiratsiooni.

Võimalusterohke disainiga Blanco köögivalamud ja akna ette paigaldatavad segistid

Blanco köögivalamu juurde kuuluvad erinevad lisatarvikud nagu puuviljakauss, puuviljakorv, lõikelaud, nurgakauss, ülarelsid, nõrutuskorv, nõrutusrest, põhjasõela kate, jpm.

Gardesti keskuse jõuluaed on avatud!

Gardestist leiab sel aastal 8 erinevat jõulukollektsiooni, väga laia valiku jõulutulesid ja üle 80 000 erineva jõuludekoratsiooni nii koju kui aeda.

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Tikkurila aasta värv 2024 - sisetunde järgi loodud kollektsioon

Aasta värv 2024 „Nude in Nizza“ on soojustkiirgav virsikutoon, mis väljendab armastust, lahkust ja mängulisust. Vaata inspireerivat pildigaleriid aasta värvidega kujundatud korterist.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Profilpas duširuumi kaldeliistud: efektiivsed äravoolu kaldeserva tegemiseks

Profilpasi kaldeliist on disainitud selleks, et võimalikult lihtsate töövõtetega ja kuluefektiivselt luua puhas, esteetiline ja täpne äravoolu kaldeserv.

Mikrotsement – innovatsioon kaasaegses ehituses

Mikrotsementi saab kasutada nii uute hoonete ehitamisel kui ka renoveerimisel, nii märgades kui ka kuivades ruumides.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne toon-toonis tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Iittala Ultima Thule 55: Iittala tähistab ikoonilist kollektsiooni uute vaasidega

Legendaarse Ultima Thule 55. aastapäeva tähistamiseks tõi Iittala oma püsikollektsiooni Ultima Thule vaasid.

Galerii: M Stuudio uus kujundus jutustab tegevuse lugu

M Stuudio meigisalong on hea näide, kuidas detailidele keskendumisega saab luua interjööri, mis ei ole ainult funktsionaalne ja kaunis, vaid räägib ka oma loo.

Kas teadsid, et pead ka enda telerit küberrünnaku eest kaitsma?

Esimese asjana soovitab Pennar teha ära põhilised küberhügieenivõtted enda koduse wifi võrguga.

Tapeedinädala raames valiti 2024. aasta tapeediks Eden Emerald

Rahvusvahelise tapeedinädala raames valiti 2024. aasta tapeediks Eden Emerald - lummav metsapilt täis peidetud aardeid.

Videolugu: Kaunis katusekorter Rocca Towersi hoones

Valmis Palazzo Interiorsi mitmeaastane sisekujundusprojekt- luksuslik katusekorter Rocca Toweri kvartali kõrghoones.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

Aastapreemiate nominendid 2023: Eesti Arhitektide Liit, Sisearhitektide Liit, Eesti Maastikuarhitektide Liit, Eesti Kultuurkapital

Selgunud on Eesti Arhitektide Liitu, Eesti Sisearhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liidu ja Eesti Kultuurkapitali 2023. aasta aastapreemiate nominendid. Laureaadid kuulutatakse välja pidulikul arhitektuuripreemiate tseremoonial 8. detsembril 2023.

Lase sügis esikusse

ELKE Mööblist leiab erinevaid väiksemaid ja suuremaid esikusse sobivaid lahendusi.

LED siinivalgustid kodus: suurepärased üld- ja fookusvalguseks

LED siinivalgustid on suurepärased fookusvalguseks, et rõhutada konkreetseid kunstiteoseid ja arhitektuurseid detaile. Neid on 3 tüüpi valgusomadustega.

Galerii: Interjöör loftilike elementide ja “apelsini meeleoluga”

Tallinnas asuva värskelt valminud väikese kahetoalise korteri sisustamise protsess Wax Designi sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya jaoks polnud päris tavaline.

Kuidas täisautomaatsed kohvimasinad töötavad?

Täisautomaatsed kohvimasinad vajavad enanamsti ainult põhikoostisosade lisamist: kohvioad, vesi ja mõnikord ka piim ning saate nautida uskumatut barista-stiilis kohvi, millal iganes soovite.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Lisaks naturaalsele kuusepuidule on head ja Eesti kliimas end väga hästi tõestanud ka termotöödeldud puidust välisvoodrilauad.

E-sisustus ehitab eksootilisest puidust terrasse, mis kestavad aastakümneid

Eksootilisest puidust kvaliteetterrass - IPE. Vaata galeriid valminud terrassidest.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Galerii: Home&You sügis-talvised interjööri soovitus

Home&You valikusse jõudsid äsja uued sisustuskollektsioonid, tuues kaasa värsket inspiratsiooni ja võimaluse kodu uuendamiseks.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Peegel – praktiline ja pilkupüüdev aksessuaar interjööris

Peegel võimendab valgust, mistõttu saab peegliga muuta ruumi valgemaks ja lisada interjööri avarust. Väga hea lahenduse pimedamas ja kitsamas toas!

Kuidas kodus toitu kauem värskena hoida?

Lihatooted, sh kala ning köögi- ja puuviljad tuleks külmikus kindlasti eraldi hoida. Liha asetada alumisele riiulile, kus on säilitamiseks piisavalt jahe ning köögi- ja puuviljad hoida eraldi sahtlis.

Tudengikorteri sisustamise säästunipid

Ära möbleeri üle. Kõige kindlam viis näidata väikest ruumi veel väiksema, kitsama ja pimedamana, on kuhjata see asjadest üle. Mida vähem on asju, seda parem.

Tervise ja meeleolu seos: madratsite ja voodikatete roll magamistoas

Nii teie madrats kui voodipesu koos toatemperatuuriga loovad keskkonna, mis mõjutab teie puhkuse kvaliteeti ja üldist heaolu.

Lapse toa sisustamisel on oluline arvestada tema mustri- ja toonieelistusi

Lastetoa tapeedid, värvid ja mustrid vali lähtuvalt lapse loomusest.

Delabie BINOPTIC-Black Magic: elektroonilised kontaktivabad segistid

BINOPTIC seeria elektroonilised kontaktivabad segistid paistavad silma oma stiilse matt musta viimistlusega. 100% must kroom tagab, et segistid ei kaota oma esinduslikkust isegi intensiivse kasutuse korral.

Puidust seinapaneelid MELLOW: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus.

Laps alustab kooliteed: kuhu paigutada õppimisnurk?

Koolilapse toa sisustamisel on oluline mööbli paigutus, see mõjutab kui privaatselt ja turvaliselt laps end õppimisnurgas tunneb. Oluline on ka piisavalt hea valgus.

Reguleeritava kõrgusega mööbel - parim lahendus koolilapse tuppa!

Kirjutuslaua ja tooli kõrgused on astmevabalt reguleeritavad ja sobituvad muutunud kehakasvuga. Lapsed võtavad automaatselt sisse tervisliku kehaasendi.

Saunum Pro Experience kerised võimaldavad luua 5-ühes spaa lahenduse

Saunum Pro Experience on uuenduslik keris-saunakliimaseade, mis on mõeldud intensiivsema kasutusega leiliruumide jaoks. Kerisel on suur kivimaht ja patenteeritud õhusegamise süsteem.

Tere tulemast Top Grade Silki! Mulberry siidist voodipesu, ööriided...

Oleme uus bränd, mis pakub luksuslikku 100% naturaalsest Mulberry siidist voodipesu, padjapüüre, siidimaske, juuksekumme.

7 aktuaalset sisustustrendi: merevaigu klaas, reljeefklaasiga kapid...

Kummutid, vitriinid ja seinakapid on sel suvel saanud endale reljeefsest klaasist uksed. Värvitoonidest on järjest suurenev trend kõikvõimalikes varjundites punane.

Põranda- ja laualambid kui pilgupüüdjad

Nõuanne kodu valgustamiseks. Lisaks üldisele lae- ja seinavalgusele pakuvad kodukujunduses põnevaid võimalusi põranda- ja laualambid.

Lastetubade kujundamise stiilid ja trendid

Lapsed on kahtlemata kõige julgemad sisekujundajad. Nad teavad, kuidas muuta ruum rõõmsaks. Laste jaoks ei eksisteeri ühtegi sellist värvikombinatsiooni, mis ei sobiks kokku.

Damixa grafiithalli pinnaviimistlusega segistid ja vannitoaaksessuaarid

Taani tootja Damixa on loonud uue grafiithalli pinnaviimistluse, mis pakub unikaalset ja stiilset välimust.

Vahemere hõngu koduterrassile: bambusmööbel, valged narmastega tekstiilid, helesinine keraamika jpm

Täpselt nagu õige muusika ja aroomidega on võimalik oma saunas spa-kogemus saada, võib vahemere hõngulise puhkusemeeleolu luua oma koju või terrassile.

Kas valge on uus must? AXOR One vannitoa tooted mattvalges kuues

AXOR One kollektsiooni dušše, segisteid ja termostaate saab suurepäraselt täiendada mattvalgete AXOR Universal Circular vannitoatarvikutega.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Tänased moodulmajad lähtuvad kompaktsusest ja energiatõhususest

Iseehitamise asemel tasub pilk pöörata moodul- või elementmajade lahenduste poole, mis võimaldab olulist paindlikkust – alustada saab ühest moodulist.

Pelletiküte: mugavuse ja hinna suhe on liiga hea, et seda mitte kaaluda

Pelletikeskuse eesmärk on pakkuda optimaalset küttesüsteemi, mis suudaks pelletites peituvast energiast võimalikult palju ning võimalikult väikese vaevaga kätte saada.

Suvekodu romantika tapeedimustrites

Need kevad-suvisest värskusest, elujõust ja -rõõmust pakatavad tapeedimustrid ja -värvid aitavad lihtsalt sinu ruumi uueks muuta.

Kavalad nipid, mida kasutada väiksema köögi sisustamisel

Moodne lahendus on lisaköögitasapinna tekitamine kappide sisse väljatõmmatava lisatöötasapinna näol.

Bauroci tuletõkkepaneelidel on esmaklassilised tulepüsivusnäitajad!

bauroc poorbetoon on mittepõlev materjal, mis talub eriti hästi kõrge temperatuuri mõju mitmeid tunde. bauroc poorbetoon kuulub tuletundlikkusklassi A1.

Sisearhitekti nõuanne: Ruumi tuleb õppida kogema!

Me tajume ruume oma meelte kaudu ja see mõjutab tervet meie elu, kõike mida me teeme ja ütleme.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Kuidas värskendada aastaid tagasi kujundatud luksuskorter?

Kerge interjööri värskenduskuur professionaalse sisearhitekti abiga toob koju uue hingamise ja annab võimaluse uueks alguseks. Muutusi ei tohiks karta.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube