Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Uue nutiteleri ostmisel tuleb pildiseadistused teha vastavalt kodusele interjöörile

Uue nutiteleri ostmisel tuleb pildiseadistused teha vastavalt kodusele interjöörile

Nutitelerite ostuturul jätkub trend, et inimesed vahetavad oma väiksemad telerid suuremate vastu.

Kui veel paar aastat tagasi oli valdavaks teleriekraani suuruseks 55", siis nüüd ostetakse meelsamini 65" ja 75" telereid nii 4K kui ka juba 8K võimekusega.

Samsungi tootekoolitaja Alari Pennar soovitab uue teleri puhul selle pildiseaded ise manuaalselt sättida vastavalt kodusele keskkonnale, et teravast ja suurest ekraanist parim vaatajakogemus välja meelitada.

Uue teleri puhul tuleks esimese asjana mõelda, millal ja mis ajal telerit enim vaadatakse. Kui see on enamasti õhtul ja sellises toas, kus valgust on pigem vähe, siis tuleks meeles pidada, et ereduse, värvi ja teravuse sätted võiksid olla parima pildikvaliteedi saavutamiseks alla 50%. Kui aga telerit vaadatakse toas, kuhu paistab päike või kus põleb tugev valgus, siis tuleks need seaded keerata tugevamaks.

"Näiteks Samsung NEO QLED telerid kasutavad pikslitele ereduse andmiseks mini-LEDe, mis suudavad ekraanile tekitada 2000 või osade mudelite puhul isegi 4000 nitise ereduse. HDR pildi vaatamiseks on vajalik umbes 1000 nitti. See tähendab, et telerit on võimalik vaadata väga heleda valgusega ruumis, ent kui hämaras ruumis ei pruugi maksimumseaded alati parimat tulemust tähendada," selgitas Pennar.

Kes ei soovi ise üksikute parameetrite sättimisega vaeva näha, see saab pildi seadeid muuta eraldi menüüst. Dynamic režiimis on teleri pilt ere, elav ning kirgastatud värvidega. Selline teleripilt sobib valgesse ruumi, hämaras ruumis võib see silmi liialt väsitada. Muuhulgas on tegemist režiimiga, mis enim voolu tarbib.

Samsung NEO QLED teler
Samsung NEO QLED teler

Keskmise valgusega ruumis võiks kasutada Standard režiimi, kus värvid, eredus, kontrast ja teravus on keskmisel tasemel ja balansis. Natural režiim vähendab värve veelgi ning Movie režiim lisab pildile sooje toone, et muuta pilt filmilikuks ning et seda oleks hea vaadata hämaras või pimedas, nagu tavaliselt kinos filme vaadatakse. Kuna Movie režiimil on välja lülitatud eraldi pilditöötlus, võimaldab see kuvada ekraanile sujuvat liikumist ka kiirete filmikaadrite puhul.

"Uuematel Samsungi NEO QLED teleritel on menüüs võimalik valida ka Intelligent Mode režiimi, kus teler otsustab vastavalt ruumile ja vaadatavale sisule ise, milliseid pildiseadeid kasutada. See on väga mugav lahendus siis, kui telerit vaadatakse erinevatel aegadel ruumis, kus valgus pidevalt muutub," ütles Pennar.

Järgmisena soovitab Pennar üle kontrollida, kas Auto Motion Plus nimeline seadistus on välja lülitatud. See on mõeldud ekraanil toimuva väga kiire liikumise sujuvamaks muutmiseks, ent tavaliselt on teleriekraanil toimuv rahulik.

Lisaks on suurem osa filme toodetud kaadrisagedusega 24 kaadrit sekundis ning eelmainitud seadistus hakkab lisama pildile ekstra kaadreid, mis viib efektini, mida kutsutakse "seebiooperi efektiks", sest pilt hakkab välja nägema nagu odav seebiooper.

"Kiire jalgpalli- või tennisematši vaatamiseks 30 kaadrit sekundis või rohkem on see seadistus aga igati abiks ning võimaldab sujuvalt jälgida kiirelt liikuvat palli. Seega tasub see seadistus menüüst üles otsida ning vastavalt vajadusele seda sisse-välja lülitada, aga vaikimisi võiks see juba olla välja lülitatud," rääkis Pennar.

Kui aga tundub, et teleripilt on kõigele vaatamata liiga tume ning soov on saada eredamat tulemust, siis tasub proovida järgmist nutihäkki. Tuleb minna Settings > General > Eco Solution ning lülitada välja järgmised funktsioonid: Ambient Light Detection, Energy Saving Mode ja Motion Lightning.

Kes aga soovib siiski detailidesse minna, sellele soovitab Pennar alustada 4K ja 8K telerite puhul katsetamist allolevast seadistuskombinatsioonist, mis peaks tagama parima ja naturaalseima võimaliku pildikvaliteedi. Tasub aga meeles pidada, et iga inimese eelistus on erinev ning seetõttu võib erinevate seadetega julgelt katsetada, et endale meelepäraseim tulemus leida.

Picture Mode                          Movie
Backlight                                 15
Brightness                               0
Contrast                                  75
Sharpness                               5
Color                                       28
Tint (G/R)                                0
Apply Picture Settings            All sources
Digital clean view                    Off
Auto Motion Plus Settings      Off
Contrast Enhancer                  High
Film Mode                               Auto1
Color Tone1                            Warm2
Gamma                                   2.2
Color Space Settings               Auto
White Balance                        2 Point
Red Gain                                 9
Green Gain                              -5
Blue Gain                                -8
Green Offset                           1
Blue Offset                              3


A: K. Kook
Uue nutiteleri ostmisel tuleb pildiseadistused teha vastavalt kodusele interjöörile

Logo - SAMSUNG kodutehnika ja kodumasinad
edasimüüjad üle Eesti
+372 800 7267

Samsung on kodutehnika ja koduelektroonika tootja-bränd. Müügil üle Eesti!

Hoiusüsteem Smartlift - luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus

Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

5 lihtsat näpunäidet uue teleri valimiseks

LG tehnikaeksperdid jagavad viis väärtuslikku näpunäidet, kuidas erineva suuruse ja hinnaklassiga mudelite seast just endale sobivaim teler leida.

Professionaalne tehnika mängib töökeskkonnas olulist rolli

Logitech on loonud kasutajale väga mugava ruumilahenduse, millega saab videokõnesid teha nii, et kasutaja ei pea koosolekule oma arvutit kaasa võtma.

Ideaalse telerivaatamiskoha loomine nõuab planeerimist

Kui elutoa suurus on mitte rohkem kui 4x4 m, siis on ka kõige parema tahtmise juures 75" liiga suur. Küll aga sobib sellisesse ruumi panna 65" teler.

Logitech ja Microsoft Teams ühendasid jõud hübriidtöö lahenduste pakkumiseks

Rally Bar ja Rally Bar Mini saab kasutada Teams Room lahendusega ja Windowsiga arvutis (sh Delli, HP, Inteli, Lenovo ). Teams Room töötab ka Androidil, otse süsteemides Rally Bar ja Rally Bar Mini.

Kuidas transportida televiisorit, pesumasinat ja külmikut nagu proff

Kindlasti tasub enne teleri lahti ühendamist teha foto teleri tagumisest küljest, et hiljem sujuks uues kodus teleri ühendamine hõlpsalt ja kiirelt.

Turvalisus on tehtud lihtsaks

Yale-i nutika koduturvalisuse ökosüsteemiga saate alustada ühest tootest ning liita sinna hiljem vajaduse korral juurde teisigi. Kõik seadmed on hallatavad ühes tasuta rakenduses.

Kas sina puhastad oma teleriekraani õigesti? Ekspert jagab nippe.

Tehnikaeksperdi sõnul on teleriekraani suurimateks vaenlasteks tolm ja mustus, mille eemaldamisel teevad inimesed palju vigu.

Ekspert selgitab: miks valida QNED ekraaniga teler?

QNED teleritel on tehisintellektiga varustatud webOS operatsioonisüsteem, mis teeb rakenduste vahel navigeerimise lihtsaks ning annab vastavalt tarbitud sisule uusi vaatamissoovitusi.

PROTEC² CLIQ - digitaalne lukk, mille puhul piisab ühest võtmest kõigi vajalike uste avamiseks

Ühendades Abloy parima mehaanilise ja elektromehaanilise tehnoloogia üheks digitaalseks lahenduseks, pakub PROTEC² CLIQ juurdepääsuhalduslahendus vastuse kaasaegsetele globaalsetele turvaprobleemidele.

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Neli põhjust, miks ribakõlar on vajalik lisa sinu telerile

Moodsad televiisorid on muutumas aina õhemaks, mis tähendab, et teleris on vähem ruumi võimsate kõlarite jaoks ning stiilselt õhukese disaini saavutamiseks tehakse kompromisse tihti just heli arvelt.

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Samsung esitles uusi telereid ja pulti, mis laeb end raadiolainete kaudu

Samuti on OLED telerid loodud mänguritele mõeldes. Nimelt pakuvad uued ekraanid 144Hz värskendussagedust ning toetavad AMD FreeSync Premium Pro tehnoloogiat.

Tehisintellekti abil ühte võrku liidetud seadmed lubavad seninägemata mugavust

Aasta suurimal tarbijaelektroonika messil CES tutvustati tavapäraselt palju huvitavaid innovatsioone. Samsungi muude uuenduste kõrval oli ehk olulisemateks tehisintellektil põhinevad lahendused, mis liidavad kõik seni tutvustatud nutikad seadmed ühtsesse võrgustikku.

Milline jahutus- ja küttesüsteem tagab kontoripinnal olulise energiasäästu?

Maaküttelahendusena on kasutusel vertikaalsed suletud energiapuurkaevud vundamendi põhja all. Selliseid auke lubatakse puurida ka tiheasustusega aladele.

Kas tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga siiski duši all käimist nautida?

Tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga duši all käimist siiski nautida? Need lihtsad muudatused vannitoas mõjuvad hästi nii keskkonnale kui ka rahakotile

Kuidas kodumasinaid kasutades energiat säästa, et elektriarve oleks väikesem?

Iga kord kui ahju või pliidi soojaelemendid peavad end kuumaks ajama, kulub energiat. Seega kui oled grillvorstid just ahju pistnud, siis võib näiteks juurviljad või mõne muu järgmiseks päevaks mõeldud toidu korraga valmis teha.

LG uue külmiku LED-uksepaneelid vahetavad värvi vastavalt kasutaja tujule

Uuele külmikule LG MoodUP on sisseehitatud ka LG ThinQ™ tehisintellekt, mille mobiiliäpist saab valida 22 ülemise uksepaneeli ning 19 alumise uksepaneeli värvi vahel.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Naantali elamumessil jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Uue põlvkonna filterkannul J. SHMIDT 500 on nutikas elektrooniline puhastussüsteem

Maailma esimene nutifilter, mis on pea sama võimas, kui valamualaune filtersüsteem! See ei lisa puhastamiseks ühtegi keemilist ainet! Sobib hästi beebitoitude valmistamiseks ja allergikutele.

Läbipaistva uksega LG nutikülmik üllatab mitme uue funktsiooniga

LG InstaView Door-in-Door külmikutel on uued nutikad funktsioonid ja täiustatud jahutussüsteem, mis aitab hoida toitu kauem värskena.

Sisekujundaja soovitab: kuidas leida telerile kodus kõige parem koht?

Televiisori keskkoht võiks olla istuva vaataja silmade kõrgusel ja teleri ning diivani vahelise kauguse hindamiseks tuleb teleri diagonaali mõõt korrutada kolmega.

Ukseluku vahetamine ja valimine: Mida silmas pidada?

Kui tänane on kodu ukselukk korras ja soov on tõsta kodu turvalisust, tasub kaaluda turvaluku paigaldamist või uue ostmisel kaaluda võtmekaardiga lukustust.

Ülemiste City uus rohehoone viib talendid Põhjamaa kargusest troopilisele Bali saarele

Igati rohepealinna vääriline ärihoone (Alma Tomingas) kontseptsioon. Tähelepanu on pööratud töötajate loovust tõstvatele ruumilahendustele. „Olgu selleks sise- ja välisruumi vahelist piiri nihutav suur rõdudega siseaatrium, neljameetrine kosk või interaktiivne mets.

Videokoosoleku kiiret ja mugavat ülesseadmist võimaldab ClickShare

Ruumi paigaldataks eraldi kaamera, mikrofon ja ekraan, mida juhitakse ühe keskse seadme abil, mis pannakse LCD ekraani taha. Laual on ainult juhtnupud.

Kuvar kodukontorisse – milline sobib tööks ja milline mängimiseks?

Töö jaoks monitori valides tuleb mõelda sellele, kui palju see laual ruumi võtab või kas inimesel on mingi kindel tegevus, mille jaoks monitor hästi sobima peab.

Miks on hea HIDE-A-HOSE tagasitõmmatava voolikuga kesktolmuimeja süsteem?

HIDE-A-HOSE on seina sisse peidetud kesktolmuimeja voolikusüsteem, voolikut ei pea ühest tõmbepesast teise viima. Voolik on tõmbepesast väljatõmmatav ja läheb peale kasutamist sinna ise tagasi.

Targa maja lahendused liidavad hoone erinevad süsteemid ühtseks tervikuks

Nutikodu lahenduse juures saab peaaegu kõiki koduseid seadmed (küte, valgus, valve, pesumasin, küpsetusahi, kardinad) panna ennast ise juhtima.

Nutikodu kindlustab meid enda poolt loodud ohtude eest

Nutimaja kaitseb ka õnnetuste ja vigastuse eest, näiteks varba ära löömine. Kui öösel peaks tekkima soov vannituppa või kööki minna, siis valgustavad teekonda anduritega lambid.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube