Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Valgustite trendid aastal 2024

Kaasatud ekspert: Aarne Sulev Evelin Donner
Võrreldes 2023. aasta trendidega toob 2024. aasta sisevalgustuse käsitluses nihke omanäolisuse suunas. Rõhk on selliste keskkondade loomisel, mis pole lihtsalt hästi valgustatud, vaid millest õhkub ka isikupära ja eesmärgitunnet.
Võrreldes 2023. aasta trendidega toob 2024. aasta sisevalgustuse käsitluses nihke omanäolisuse suunas. Rõhk on selliste keskkondade loomisel, mis pole lihtsalt hästi valgustatud, vaid millest õhkub ka isikupära ja eesmärgitunnet.

2024. aasta toob kaasa uued tuuled sisekujunduses, mis omakorda mõjutab seda, kuidas ruume valgustada. Uurime lähemalt, millised muudatused on ootamas või juba kanda kinnitamas võrreldes 2023 aastaga - süveneme detailidesse, mis on sisevalgustuse maailmas kuum ja mis mitte.

2023 versus 2024

Võrreldes 2023. aasta trendidega toob 2024. aasta sisevalgustuse käsitluses nihke omanäolisuse suunas. Rõhk on selliste keskkondade loomisel, mis pole lihtsalt hästi valgustatud, vaid millest õhkub ka isikupära ja eesmärgitunnet. Kohandamine ja isikupärastamine on võtmeteemad, kusjuures koduomanikud otsivad ainulaadset sisustust, mis peegeldaks nende individuaalset stiili. Aastaid võidutsenud külm minimalism on sisekujunduses taandumas, koos sellega oodatakse ka valgustitelt lisaks funktsioonile omapärast disaini.

Uued suunad sisekujunduses

2024. aasta sisekujundus liigub terviklikuma ja jätkusuutlikuma lähenemise suunas. Esile tõusevad looduslikud materjalid, energiasäästlikud valguslahendused ja keskendumine harmooniliste ruumide loomisele, milles on lihtsalt hea olla.  Ruumi valgustamisel võiks eesmärgiks olla eelkõige tasakaalu leidmine esteetika ja funktsionaalsuse vahel - valgusti võiks täita nii praktilist kui ka dekoratiivset eesmärki.

Valisime välja mõned sisekujunduse suunad, mis rohkemal või vähemal määral tuleval aastal sisekujunduse valikuid dikteerivad, loomulikult on ka valgustusel siin oluline roll.

Modernne minimalism

Valgustite trendid aastal 2024 - modernne minimalism
Valgustite trendid aastal 2024 - modernne minimalism

Minimalism ei ole päriselt kadunud ka 2024. aasta sisekujunduses, kuid see on muutunud pehmemaks, naturaalsemaks ja neutraalsemaks. Lumivalge ja elutu hall on asendumas maalähedasemate toonidega, sest hallist hakkab lõpuks väsima isegi meie põhjamaine natuur.

Uut minimalismi iseloomustavad eelkõige lihtsad vormid ja korrastatud ruumid, milles on võimalikult vähe visuaalset müra. Sellise lähenemise pooldaja võiks valida elegantsed ent tagasihoidlikud valgustid, et rõhutada ruumi minimalistlikku ilmet. Ideaalseks lahenduseks minimalistliku ruumi puhul on nn ”peidetud” valgustid, mille peamine omadus on paindlik funktsionaalsus. Selleks sobivad näiteks siinivalgustid või LED-profiilid, mille valgustemperatuuri ja valgusintensiivsust saab muuta. Minimalistliku sisekujundusega harmoneeruvad hästi ka puhta joone ning range vormiga geomeetrilised või lineaarsed rippvalgustid, mis on toodud tavapärasest madalamale, et ruumile kutsuvam ja hubasem üldilme anda.

Galerii: rippvalgusti Malawi, rippvalgusti Como, põrandalamp Le Vita

Maksimalism ja eklektika

Valgustite trendid aastal 2024 - maksimalism ja eklektika
Valgustite trendid aastal 2024 - maksimalism ja eklektika

Kui minimalism sisekujunduses on tänapäeval muutunud juba turvaliseks ja igavavõitu valikuks, siis maksimalism alles hakkab oma võidukäiku tegema. Tiktokis, mis on üks tänapäevaseid trendide muutumise termomeetreid, võib näha, kuidas tuntud sisekujundajad soovitavad tuua enda ruumidesse rohkem värvi, rohkem isikupära, rohkem kunsti ja rohkem dekoratiivseid aktsentvalgusteid.

Valgustid kolivad madalamale, eredad laevalgustid asenduvad hubast valgust andvate laualampide ja põrandvalgustitega, mille asukohta on vastavalt tujule ja vajadusele lihtne muuta. Hinnatud on kõik see, mis meenutab möödunud aegade hiilgust. Luksusliku dekooriga vintage-valgustid võivad olla paigutatud kõrvuti valgustitega, mille pilkupüüdev disain ja ootamatu värvivalik on julgelt kaasaegne. Seda ajastute virr-varri ühendab koduomaniku kordumatu isiksus. Mis puudutab maksimalismi, siis pole kunsti seintel, vaipu põrandatel ja hubaseid lampe riiulitel ning lauanurkadel kunagi liiga palju.

Galerii: rippvalgusti Luxor, laualamp Giraffe, rippvalgusti Bosso

Dark Academia

Valgustite trendid aastal 2024 - Dark Academia
Valgustite trendid aastal 2024 - Dark Academia

See on üks maksimalismi eriti kuum ja trendikas eriharu. Dark Academia on rohkem elustiil kui sisekujunduse suund. Sisekujunduses iseloomustab seda suunda kõik, mida võib leida ühes vanas heas Inglise kolledžis - tumedates toonides interjöör, kuhjade viisi raamatuid, gloobused, teadusliku sisuga graafika seintel jms. Keda kõnetab Dark Academia esteetika, see saab seda rõhutada dramaatiliste lühtrite ja kandelaabrite ning hämarat valgust andvate laualampidega, et luua rafineeritud salapära.

Galerii: laualamp Banker, põranda- ja laualamp Flemish, rippvalgusti Lodge

Wabi-sabi & Japandi

Valgustite trendid aastal 2024 - Wabi-sabi & Japandi
Valgustite trendid aastal 2024 - Wabi-sabi & Japandi

Need on mõlemad Jaapani juurtega elufilosoofiad, mis väärtustavad loomulikku elutsüklit ja harmoonias elamist. Wabi-sabi ning Japandi interjööre iseloomustab ebatäiuslikkuse ilu ja võlu. Krobelised, ebaühtlase värvitooniga seinad ja tahumata servad mööblil ilmestavad muidu malbet ja ühetoonilist üldmuljet. Wabi-sabi interjööris on aeg kaotanud oma tähtsuse, selles on rahu ja tasakaal. Keda võlub wabi-sabilik elufilosoofia, see võiks enda koju valida käsitsi punutud või voolitud lambivarjud, mis annavad pehme, hajutatud valguse.

Galerii: rippvalgusti Haka Wabi Sabi, rippvalgusti Liana Wabi Sabi, seinalamp Aruba

Biofiilne disain

Valgustite trendid aastal 2024 - biofiilne disain
Valgustite trendid aastal 2024 - biofiilne disain

Metsiku looduse imiteerimine siseruumides on trend, mis võtab aina enam hoogu. Orgaanilised kujundid ja materjalid ühendatuna pehme hajutatud valgustusega, loovad tõeliselt rahustava õhkkonna. Selle stiili rõhutamiseks sobivad nii rippvalgustid, lauavalgustid kui põrandalambid - olulised on valiku puhul materjal ja vorm. Kõik loodusest inspireeritud valgustid aitavad luua harmoonilise koosluse.

Galerii: laualamp Fungo, rippvalgusti Barrel, rippvalgusti Breezy

Iga suunamuutus sisekujunduses ei eelda kaasa jooksmist ja senise valguslahenduse asendamist uuega. Küll aga võib olemasolevat lahendust täiustada ja seda isikupärasemaks muuta.

Kunstlikul valgusel on väga suur roll selles, kuidas me ennast ruumis tunneme. Liiga ere, ülevalt-alla valgus võib tekitada kõleda tunde ja ebasõbraliku tunde. Seda saab pehmendada, kasutades aktsentvalgusteid - põrandalampe ja lauavalgusteid, millele on valitud sooja tooniga valgusallikad.

Uute valgustite soetamisel võiks lähtuda ruumi iseloomust - kas seda on vaja elavamaks ja mängulisemaks muuta või hoopis mahendada ja pehmendada.

Praegune suund valgustitrendides on pehmema ja hubasema üldmulje poole, mille loovad looduslikud materjalid, puhtad vormid või pastelne, maalähedane ja naturaalne koloriit.

Kõige olulisem on leida lahendused, mis on kooskõlas koduomaniku enda stiiliga. Koju tuleks valgustada läbimõeldult valitud valgustitega, mis mitte ainult ei valgusta ruumi, vaid toovad esile ka ruumi ainulaadse stiilitunnetuse.

Logo - Valgustikaubamaja LIGHT24 epood ja projektimüük
Pärnu mnt 146, 11317 Tallinn, Harjumaa
+372 518 4133

Light24 on õige valik kõigile, kelle päevakorras on valgustid ja lambid. Valikus on üle 100 000 erineva valgusti ja lambi. Parimad hinnad, kiired tarned.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli jagab ülevaadet 2024. aasta sisustustrendidest

Sisearhitekt Ingrid Kuuli sõnul on 2024. aasta peamine sisekujundustrend loodust imiteerides luua ruumi positiivset energiat ja head aurat.

Home&You: inspiratsiooni algavaks kevadhooajaks

Home&You kodusisustuspoe valikusse on saabunud uued heledad ja õrnad toonid.

Nanoplasti osakesed plastikpudelivees: oht tervisele?

Uues USA uuringus avastasid teadlased hiljuti, et plastikpudelivesi võib sisalduda 10–100 korda rohkem plastiosakesi kui varem arvati. Ekspertide sõnul on plastikpudelivees leiduvad nanoplast tervisele kahjulik.

Ekspert selgitab: sisearhitekti kasutamine – kulu või kokkuhoid?

Sisearhitekt on ekspert, kelles on ühendatud nii spetsiifilised tehnilised teadmised kui ka loovus. Nii suudab ta näha terviklikku pilti tehnosüsteemidest ruumipaigutuse ja värvilahendusteni.

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Margit Meikar: Hoolikalt valitud tapeet teeb kodud hubasemaks ja elu rõõmsamaks

Erinevatesse interjööridesse saab anda värvi ja meeleolu, kasutades tapeeti ühel või kahel aktsentseinal, kogu ruumis või uue trendina laes.

2024 on Yang Puudraakoni aasta

Draakon valitseb aastat kindla ja isaliku käega, ilma järeleandmisi tegemata. Draakoniaasta kiirenevad energiad ei jäta aega rahulikuks õppimiseks.

Stockmann avas uuenenud koduosakonna

Kuudepikkuse põhjaliku planeerimise järel on Stockmanni 4. korruse koduosakond täielikult uuendatud ning siit võib leida laia valiku sisustus-, sisekujundus- ja elustiilitooteid.

Tapeeditrendid 2024

Tapeetide trendisuunad 2024. aastal on väga mitmepalgelised. Mustrit ja tekstuuri, mis muudab kodud kodusemaks, hubasemaks ja olemise üleüldiselt rõõmsamaks, on moes.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

Lucano kokkupandaval treppredelil saab olla mitu funktsiooni

Lucano treppredel on disainitud asjade kasutamise lihtsustamiseks ning interjööri osaks. Kui Sa selle parasjagu ei roni, saad seda kasutada teistmoodi.

Palazzol uus e-pood! Sisustusdisaini asjatundjate koostatud valik!

Palazzo Interiorsi e-mööblipood esindab tipptasemel funktsionaalset disaini, mis on hoolikalt valitud sobitumaks Eesti inimeste maitse-eelistustega.

Pantone aasta värv 2024 on mahe virsikukarva toon "Peach Fuzz"

Pantone aasta värv 2024 on õrnust ja sametisust peegeldav toon, mis väljendab soovi leida hetki hingetõmbeks, loovuseks ja inimlikuks ühenduseks.

Trendivärv interjööris: koobaltsinine

Sisustustrendide maailm on mõnusalt kirju – seda ka värvitoonide osas. Värvidest on jätkuvalt moes pastelsed toonid, kuid palju on esindatud ka julgemaid värve.

Laadige oma telefoni vaid USB-pistikupesast

Vajadus tasuta USB-pistikute arvu järele kasvab pidevalt ning veelgi olulisem on nende lihtne kättesaadavus.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Ra Suni erilahendustega pehme mööbel – neile, kes ei lepi keskpärasega

Ra Sun ei ole siiski spetsialiseerunud mitte ainult uue pehme mööbli valmistamisele, vaid renoveerib ka vana. Samuti on valikus standardmööblilahendused.

Kõrgekvaliteetne sadulsepatöö annab disainile viimase lihvi

Transinterior paistab silma oma oskuslikult viimistletud sadulsepatööga, mis hõlmab pehme mööbli polsterdamist, nahatamist ja katteriide paigaldamist.

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Lindström vahetab välja kõik klientide porivaibad

Avalike asutuste sissepääsude ees asendatakse mustust püüdvad porivaibad uue tehnoloogiaga valmistatud keskkonnasäästlike vaipadega.

Väikese eramu planeerimine kui ruutmeetreid on vähe ja avarus oluline

Eramu sisustamisel aitas ruumipuudust aitas köögis asjade mahutamisel ja söögiala loomisel lahendada köögisaar. Elutoa osas aga nutikas kamina ja tv-sein.

Uus standard laste- ja magamistoa sisutuses: pehmed ja kumerad vormid

Wall Design eristub teistest Eesti pehmete paneelide tootjatest võimekuse poolest valmistada paneele igasuguse kujuga, alates kolmnurkadest kuni pilvedeni.

Texstudio esitleb 2024. aasta trende peegeldavaid kangaid ja tapeete

Tikkurila 2024. aasta värvipaletist inspireerituna on Texstudio kokku kogunud tooted, mis kajastavad 2024. aasta värvi-, tapeedi- ja tekstiilitrende ja pakuvad inspiratsiooni.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Tikkurila aasta värv 2024 - sisetunde järgi loodud kollektsioon

Aasta värv 2024 „Nude in Nizza“ on soojustkiirgav virsikutoon, mis väljendab armastust, lahkust ja mängulisust. Vaata inspireerivat pildigaleriid aasta värvidega kujundatud korterist.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Iittala Ultima Thule 55: Iittala tähistab ikoonilist kollektsiooni uute vaasidega

Legendaarse Ultima Thule 55. aastapäeva tähistamiseks tõi Iittala oma püsikollektsiooni Ultima Thule vaasid.

Galerii: M Stuudio uus kujundus jutustab tegevuse lugu

M Stuudio meigisalong on hea näide, kuidas detailidele keskendumisega saab luua interjööri, mis ei ole ainult funktsionaalne ja kaunis, vaid räägib ka oma loo.

Kas teadsid, et pead ka enda telerit küberrünnaku eest kaitsma?

Esimese asjana soovitab Pennar teha ära põhilised küberhügieenivõtted enda koduse wifi võrguga.

Videolugu: Kaunis katusekorter Rocca Towersi hoones

Valmis Palazzo Interiorsi mitmeaastane sisekujundusprojekt- luksuslik katusekorter Rocca Toweri kvartali kõrghoones.

Kontoritool RH Logic: loodud edendama aktiivset istumist

RH Logic on tippklassi kontoritool, mis on loodud toetama ergonoomilist kehahoiakut ja edendama aktiivset istumist, aidates sellega suurendada tööjõudlust.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

Lase sügis esikusse

ELKE Mööblist leiab erinevaid väiksemaid ja suuremaid esikusse sobivaid lahendusi.

LED siinivalgustid kodus: suurepärased üld- ja fookusvalguseks

LED siinivalgustid on suurepärased fookusvalguseks, et rõhutada konkreetseid kunstiteoseid ja arhitektuurseid detaile. Neid on 3 tüüpi valgusomadustega.

Galerii: Interjöör loftilike elementide ja “apelsini meeleoluga”

Tallinnas asuva värskelt valminud väikese kahetoalise korteri sisustamise protsess Wax Designi sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya jaoks polnud päris tavaline.

Galerii: Home&You talvised interjööri soovitus

Home&You valikusse jõudsid äsja uued sisustuskollektsioonid, tuues kaasa värsket inspiratsiooni ja võimaluse kodu uuendamiseks.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Peegel – praktiline ja pilkupüüdev aksessuaar interjööris

Peegel võimendab valgust, mistõttu saab peegliga muuta ruumi valgemaks ja lisada interjööri avarust. Väga hea lahenduse pimedamas ja kitsamas toas!

Tudengikorteri sisustamise säästunipid

Ära möbleeri üle. Kõige kindlam viis näidata väikest ruumi veel väiksema, kitsama ja pimedamana, on kuhjata see asjadest üle. Mida vähem on asju, seda parem.

Tervise ja meeleolu seos: madratsite ja voodikatete roll magamistoas

Nii teie madrats kui voodipesu koos toatemperatuuriga loovad keskkonna, mis mõjutab teie puhkuse kvaliteeti ja üldist heaolu.

Lapse toa sisustamisel on oluline arvestada tema mustri- ja toonieelistusi

Lastetoa tapeedid, värvid ja mustrid vali lähtuvalt lapse loomusest.

Delabie BINOPTIC-Black Magic: elektroonilised kontaktivabad segistid

BINOPTIC seeria elektroonilised kontaktivabad segistid paistavad silma oma stiilse matt musta viimistlusega. 100% must kroom tagab, et segistid ei kaota oma esinduslikkust isegi intensiivse kasutuse korral.

Puidust seinapaneelid MELLOW: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus.

Laps alustab kooliteed: kuhu paigutada õppimisnurk?

Koolilapse toa sisustamisel on oluline mööbli paigutus, see mõjutab kui privaatselt ja turvaliselt laps end õppimisnurgas tunneb. Oluline on ka piisavalt hea valgus.

Reguleeritava kõrgusega mööbel - parim lahendus koolilapse tuppa!

Kirjutuslaua ja tooli kõrgused on astmevabalt reguleeritavad ja sobituvad muutunud kehakasvuga. Lapsed võtavad automaatselt sisse tervisliku kehaasendi.

Tere tulemast Top Grade Silki! Mulberry siidist voodipesu, ööriided...

Oleme uus bränd, mis pakub luksuslikku 100% naturaalsest Mulberry siidist voodipesu, padjapüüre, siidimaske, juuksekumme.

7 aktuaalset sisustustrendi: merevaigu klaas, reljeefklaasiga kapid...

Kummutid, vitriinid ja seinakapid on sel suvel saanud endale reljeefsest klaasist uksed. Värvitoonidest on järjest suurenev trend kõikvõimalikes varjundites punane.

Põranda- ja laualambid kui pilgupüüdjad

Nõuanne kodu valgustamiseks. Lisaks üldisele lae- ja seinavalgusele pakuvad kodukujunduses põnevaid võimalusi põranda- ja laualambid.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

Lastetubade kujundamise stiilid ja trendid

Lapsed on kahtlemata kõige julgemad sisekujundajad. Nad teavad, kuidas muuta ruum rõõmsaks. Laste jaoks ei eksisteeri ühtegi sellist värvikombinatsiooni, mis ei sobiks kokku.

Damixa grafiithalli pinnaviimistlusega segistid ja vannitoaaksessuaarid

Taani tootja Damixa on loonud uue grafiithalli pinnaviimistluse, mis pakub unikaalset ja stiilset välimust.

Vahemere hõngu koduterrassile: bambusmööbel, valged narmastega tekstiilid, helesinine keraamika jpm

Täpselt nagu õige muusika ja aroomidega on võimalik oma saunas spa-kogemus saada, võib vahemere hõngulise puhkusemeeleolu luua oma koju või terrassile.

Kas valge on uus must? AXOR One vannitoa tooted mattvalges kuues

AXOR One kollektsiooni dušše, segisteid ja termostaate saab suurepäraselt täiendada mattvalgete AXOR Universal Circular vannitoatarvikutega.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Suvekodu romantika tapeedimustrites

Need kevad-suvisest värskusest, elujõust ja -rõõmust pakatavad tapeedimustrid ja -värvid aitavad lihtsalt sinu ruumi uueks muuta.

Kavalad nipid, mida kasutada väiksema köögi sisustamisel

Moodne lahendus on lisaköögitasapinna tekitamine kappide sisse väljatõmmatava lisatöötasapinna näol.

Sisearhitekt Heldi Rebane: Ruumi tuleb õppida kogema!

Me tajume ruume oma meelte kaudu ja see mõjutab tervet meie elu, kõike mida me teeme ja ütleme.

Kuidas värskendada aastaid tagasi kujundatud luksuskorter?

Kerge interjööri värskenduskuur professionaalse sisearhitekti abiga toob koju uue hingamise ja annab võimaluse uueks alguseks. Muutusi ei tohiks karta.

Rippvalgusti Croissant - 4Roomi uudistoode 2023

4Roomi Croissanti rippvalgustite suured mõõtmed teevad neist sobiva valiku avaratesse ja kõrgete lagedega ruumides, kus vajatakse efektset ja unikaalset aktsenti.

U&K Interiors - suurepärane valik eriilmelise ruumi sisustamiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube