Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Voodipesu valimine: kvaliteedi määrab kangas ja õmblused

EKSPERDI NÕUANNE
Voodipesukomplekt puuvillasatiin 30–1337 BlueFlower

Voodipesul ja voodipesul on vahe, ilmselt on enamus meist selles vähemalt korra elus ka veenduma pidanud. Kodumaise voodipesutootja Votex House turundusjuhi Kadri Vinnali sõnul määravad voodipesu kvaliteedi peamiselt 3 tegurit: kanga koostis, vastupidavus ja õmblused. Kuidas neid näitajaid aga iseseisvalt hinnata ja millest alustada?

Voodipesukanga materjali valimine

Voodipesuna sobib kasutamiseks kangas, mis laseb kehal hingata, ei aja higistama, ei tekita staatilist elektrit ning on keha vastas meeldiv. Nendele tingimustele vastavad üldiselt kõik naturaalse koostisega voodipesukangad nagu viskoos, linane, puuvill (sh satiin ja flanell ehk puuvilla eritöötlus) ja siid. Valikul saab määravaks, kas kangast soovitakse tugevamat, pehmemat või hoopis siidisemat.

Eemale tasub hoida mikrofiibri sisaldusega voodipesukangastest. Palju müüakse odavaid voodipesukomplekte, millel on kiri puuvilla-satiin aga tegelikult on see puhas mikrofiiber. Välimus on kaugelt vaadates sarnane. Probleem on siin selles, et mikrofiiber ei ima magamise ajal loomulikult erituvat keha niiskust, seega ajab higistama ja on keha vastas ebameeldiv.

Eristada saab mikrofiibrit ja puuvillasatiini hinna järgi. Kvaliteetset puuvilla-satiinist 2-inimese voodipesukomplekti lihtsalt 15-20 euroga ei saa, kui just ei ole tegemist enneolematu allahindlusega. Selline komplekt maksab üldiselt ca 60 eurot ja ülespoole. Kvaliteet tingib hinna, midagi pole teha!

Polüestri sisaldusega voodipesukangad ei sobi magamiseks täpselt samal põhjusel, need ei hinga. Kes on kvaliteetset voodipesu proovinud, saab vahest aru.
 
Kangast aitab kõige paremini valida inimese enda käsi, see on kõige täpsem indikaator. Kui kangas tundub käega katsudes pehme ja hea, ongi valik sageli õige. Internetist tellimisel tasub enne terve komplekti tellimist katsetada kõigepealt näiteks padjapüüriga ja kui kõik sobib, siis muu voodipesu järgi tellida.

Votexi valikus on ainult naturaalsed voodipesukangad

Puuvill - tugev ja vastupidav voodipesukangas, mis laseb nahal hingata. See ei ärrita nahka ning sobib ka allergikutele. Naturaalsest puuvillast voodipesu on vastupidav ja kauakestev, isegi peale korduvat pesemist.

Puuvilla-satiin - puuvillast pehmem ja siledam ning kudumisstiililt tihedam voodipesukangas, mis ei kuiva kortsu ja kuivab kiiresti. Puuvillasatiin on väga tugev ja vastupidav kangas, laseb õhku läbi ja imab niiskust ning on ühtlasi üks pleekimiskindlamaid materjale üldse. Sobib ka inimestele, kellel on tundlik nahk. Kergesti hooldatav. Paljude lemmik.

Mako-satiin - pikkadest egiptuse puuvilla kiududest kootud siidine, õhuke ja tihe voodipesukangas. Kallim kui puuvillasatiin. See on nagu kalli hotelli luksuslik voodipesu. Mako-satiini aetakse tihti segamine siidiga, sest need kangad on tõesti väga sarnased. Votex House turundusjuht Kadri Vinnal lisab, et talle meeldib mako-siid isegi rohkem kui siid, sest see ei jää kareda kehapinna külge kinni (käed-jalad). Mako-satiin sobib ka tundliku ja allergilise nahaga inimesele.

Linane  - hinna poolest kõige kallim, naturaalne, raske, kare, hingav ja äärmiselt vastupidav kangas. On inimesi, kelle keha jaoks on ainult see õige. Linane on üks maailma vanimaid kangaliike, mida kasutati juba vanas Egiptuses. Linase eeliseks on suur soojusjuhtivus ning niiskusimavus. See tähendab, et voodipesu on palavatel suveöödel jahe ning jahedatel talveöödel soe.

Voodipesukanga vastupidavuse hindamine

Kõige rohkem annab kanga vastupidavuse kohta infot TC tähis. TC ehk niidi loendur näitab, kui palju niiti on kasutatud ühe tolli kanga kudumiseks ja see omakorda näitab, kui tihe on õmblus ehk kui vastupidav kangas on.

Kanga vastupidavusastme vajalikkuse määramisel mängib rolli selle kasutuskoht. Kas see läheb kodumajapidamisse, kodumajutusse, hotelli või kuhugi mujale. Mida tihedam kasutus ja pesemise vajadus, seda olulisem on TC tähise suurus.

TC tähis võiks olla puuvillase kanga puhul alates 200 ja satiini puhul alates 250. Alati ei kehti muidugi, mida suurem number, seda parem. Peab ka ise tunnetama, milline kangas tundub katsudes hea ja kus seda kasutada on vaja. Inimesed on ju erinevad. Vahel on mõni kangas TC tähisega 500 kodus kasutamiseks liiga tugev, aga sobib hästi hotelli.

PS! Mida tihedam on kanga kude, seda rohkem on kangas plekkehülgav ehk kergesti hooldatav.

Voodipesu õmbluse kvaliteedi hindamine

Voodipesu õmbluse ideaalne standard võiks olla 3- või isegi 5-õmbluseline. Kahjuks on kaubanduses väga levinud aga 1-õmbluseline lahendus. Voodipesu õmblused peavad olema seest palistatud ja ka lisaõmblus välisäärel, et ei hakkaks hargnema. Ka tekikoti ja padjapüüri avade õmblused peaksid olema mitmekordselt palistatud, sest vastasel korral kipuvad need kiiremini katki minema.
 
Väga levinud on tekikotid ilma käeaugu avata, mis teeb teki tekikoti sisse panemise ebamugavaks. Loomulikult on nii kergem tekikotti toota, aga kasutamismugavus puudub.  

Votex House voodipesu standardisse kuuluvad käeaugud ja kasutatud on 5-õmbluselist lähenemist, mille tagavad professionaalsed õmblejad.

Milline voodipesu on moes?

Moes on kõik hallid ja ühevärvilised maheda tooniga voodikangad. Hall on justkui eestlaste uus rahvusvärv. Ühevärviline voodipesu on ka üsna loogiline valik, sest täna on levinud voodikatted, mida kasutatakse ainult jalutsis või kuni poole voodini. Sellisel juhul jääb voodipesu katte alt paistma ja see mõjub taustatooni täiendusena. Kõige peale pannakse dekoratiivpadjad, mis seovad ruumi sisekujunduse ja voodi toonid ühtseks tervikuks.

Materjalide pooles on väga popp puuvillasatiin oma praktilisuse ja suhteliselt hea hinna tõttu ning loomulikult ka luksuslik linane kangas. Linane meeldib paljudele just tekstuuri ja kortsulise välimuse pärast. Sageli sisekujundajate loodud interjöörid isegi eeldavad sellist tekstuurset kangast, et saavutada toon-toonis ruumiline efekt.

Votex House lugu

Votex House OÜ on pereettevõte Viljandist, mida veavad ema ja tütar, Heidi ja Kadri.

Tekstiilide tootmisega tegeletakse nüüdseks juba ca 10 aastat. Lugu algas täpselt nii nagu paljud teisedki lood: selleks, et midagi uut saaks sündida, peab vana ära lõppema. Ema Heidi koondati Viljandi tekkide, patjade ja voodipesu müügiga tegelevast firmast. Kuna vooditekstiilide maailm oli naisele hingelähedaseks saanud, otsustas ta omal käel jätkata ja mõtet isegi edasi arendada.

Tol hetkel ei olnud turul väga saada hea kvaliteediga kangast voodipesu ja seda eesmärki ema Heidi uus ettevõte Votex House täitma asuski, kaasas korralik kogemuste ja teadmiste pagas, mida voodipesu maailmas üldse ette võtta on võimalik ja mida turg vajab.

Loomulikult alustati väikselt, tellimused tulid enamasti tuttavatelt ja nende tuttavatelt, aga kui pall juba veerema läheb, siis enamasti kasvab ta aina suuremaks. Aastatega on ideed ja tootmine oluliselt kasvanud ning soov pakkuda kvaliteetset ja head voodipesu aina laiemale sihtgrupile on endiselt Votex Disaini juhtmõte.
 
Voodipesu on alati hea kingitus, mida on kõigil tarvis. Noored inimesed ei raatsi kvaliteetset voodipesu osta, aga õnnelikud on selle üle kindlasti. Kui ei tea täpset tooni või mõõtu, saab ka kinkekaardi osta.

Kvaliteetne voodipesu tagab parema une!

A: Inkodu.ee (K. Viksne. J. Rohtsalu)
Voodipesu valimine: kvaliteedi määrab kangas ja õmblused

 

 

Logo puudub - Votex House OÜ voodipesu
Raua 3, 71020 Viljandi, Viljandimaa
+372 5343 2903

Meisterda ise jõulukaunistused

Anna käbidele pidulik väljanägemine kastes need Taika Paint pärlmuttervärvi sisse. Nii lood kodus piduliku jõulutunde.

Ra Suni erilahendustega pehme mööbel – neile, kes ei lepi keskpärasega

Ra Sun ei ole siiski spetsialiseerunud mitte ainult uue pehme mööbli valmistamisele, vaid renoveerib ka vana. Samuti on valikus standardmööblilahendused.

Jõulutrendid on inspireeritud seenemetsast ja roosamannast

Jõulutrendide loojad oleksid justkui juba ammu teadnud, et sel sügisel tuleb Eestis erakordselt hea seenesaak. Igatahes olid trendid enne meie seenerallit paigas...

Lindström vahetab välja kõik klientide porivaibad

Avalike asutuste sissepääsude ees asendatakse mustust püüdvad porivaibad uue tehnoloogiaga valmistatud keskkonnasäästlike vaipadega.

Väikese eramu planeerimine kui ruutmeetreid on vähe ja avarus oluline

Eramu sisustamisel aitas ruumipuudust aitas köögis asjade mahutamisel ja söögiala loomisel lahendada köögisaar. Elutoa osas aga nutikas kamina ja tv-sein.

Radis Furniture riiulid GRID ja CRANE on sirgunud suurteks

Nutikad riiulilahendused kodukontori töönurga eraldamiseks ja töölaua sisseseadmiseks, näiteks elutuppa.

Uus standard laste- ja magamistoa sisutuses: pehmed ja kumerad vormid

Wall Design eristub teistest Eesti pehmete paneelide tootjatest võimekuse poolest valmistada paneele igasuguse kujuga, alates kolmnurkadest kuni pilvedeni.

Texstudio esitleb 2024. aasta trende peegeldavaid kangaid ja tapeete!

Tikkurila 2024. aasta värvipaletist inspireerituna on Texstudio kokku kogunud tooted, mis kajastavad 2024. aasta värvi-, tapeedi- ja tekstiilitrende ja pakuvad inspiratsiooni.

Gardesti keskuse jõuluaed on avatud!

Gardestist leiab sel aastal 8 erinevat jõulukollektsiooni, väga laia valiku jõulutulesid ja üle 80 000 erineva jõuludekoratsiooni nii koju kui aeda.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Tikkurila aasta värv 2024 - sisetunde järgi loodud kollektsioon

Aasta värv 2024 „Nude in Nizza“ on soojustkiirgav virsikutoon, mis väljendab armastust, lahkust ja mängulisust. Vaata inspireerivat pildigaleriid aasta värvidega kujundatud korterist.

Iittala Ultima Thule 55: Iittala tähistab ikoonilist kollektsiooni uute vaasidega

Legendaarse Ultima Thule 55. aastapäeva tähistamiseks tõi Iittala oma püsikollektsiooni Ultima Thule vaasid.

Galerii: M Stuudio uus kujundus jutustab tegevuse lugu

M Stuudio meigisalong on hea näide, kuidas detailidele keskendumisega saab luua interjööri, mis ei ole ainult funktsionaalne ja kaunis, vaid räägib ka oma loo.

Lase sügis esikusse

ELKE Mööblist leiab erinevaid väiksemaid ja suuremaid esikusse sobivaid lahendusi.

Galerii: Interjöör loftilike elementide ja “apelsini meeleoluga”

Tallinnas asuva värskelt valminud väikese kahetoalise korteri sisustamise protsess Wax Designi sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya jaoks polnud päris tavaline.

Galerii: Home&You sügis-talvised interjööri soovitus

Home&You valikusse jõudsid äsja uued sisustuskollektsioonid, tuues kaasa värsket inspiratsiooni ja võimaluse kodu uuendamiseks.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Peegel – praktiline ja pilkupüüdev aksessuaar interjööris

Peegel võimendab valgust, mistõttu saab peegliga muuta ruumi valgemaks ja lisada interjööri avarust. Väga hea lahenduse pimedamas ja kitsamas toas!

Tervise ja meeleolu seos: madratsite ja voodikatete roll magamistoas

Nii teie madrats kui voodipesu koos toatemperatuuriga loovad keskkonna, mis mõjutab teie puhkuse kvaliteeti ja üldist heaolu.

Lapse toa sisustamisel on oluline arvestada tema mustri- ja toonieelistusi

Lastetoa tapeedid, värvid ja mustrid vali lähtuvalt lapse loomusest.

Puidust seinapaneelid MELLOW: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus.

Laps alustab kooliteed: kuhu paigutada õppimisnurk?

Koolilapse toa sisustamisel on oluline mööbli paigutus, see mõjutab kui privaatselt ja turvaliselt laps end õppimisnurgas tunneb. Oluline on ka piisavalt hea valgus.

Tere tulemast Top Grade Silki! Mulberry siidist voodipesu, ööriided...

Oleme uus bränd, mis pakub luksuslikku 100% naturaalsest Mulberry siidist voodipesu, padjapüüre, siidimaske, juuksekumme.

7 aktuaalset sisustustrendi: merevaigu klaas, reljeefklaasiga kapid...

Kummutid, vitriinid ja seinakapid on sel suvel saanud endale reljeefsest klaasist uksed. Värvitoonidest on järjest suurenev trend kõikvõimalikes varjundites punane.

Põranda- ja laualambid kui pilgupüüdjad

Nõuanne kodu valgustamiseks. Lisaks üldisele lae- ja seinavalgusele pakuvad kodukujunduses põnevaid võimalusi põranda- ja laualambid.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

Damixa grafiithalli pinnaviimistlusega segistid ja vannitoaaksessuaarid

Taani tootja Damixa on loonud uue grafiithalli pinnaviimistluse, mis pakub unikaalset ja stiilset välimust.

Vahemere hõngu koduterrassile: bambusmööbel, valged narmastega tekstiilid, helesinine keraamika jpm

Täpselt nagu õige muusika ja aroomidega on võimalik oma saunas spa-kogemus saada, võib vahemere hõngulise puhkusemeeleolu luua oma koju või terrassile.

Kas valge on uus must? AXOR One vannitoa tooted mattvalges kuues

AXOR One kollektsiooni dušše, segisteid ja termostaate saab suurepäraselt täiendada mattvalgete AXOR Universal Circular vannitoatarvikutega.

Sisearhitekti nõuanne: Ruumi tuleb õppida kogema!

Me tajume ruume oma meelte kaudu ja see mõjutab tervet meie elu, kõike mida me teeme ja ütleme.

Välidiivan MOOD ei vaja kaitset vihma ega liigse päikese eest

Oot-Oot Stuudio uue terrassimööbli MOOD vorm on minimalistlik, kuid hoolimata sellest on see siiski väga mõnus istumiskoht.

Rippvalgusti Croissant - 4Roomi uudistoode 2023

4Roomi Croissanti rippvalgustite suured mõõtmed teevad neist sobiva valiku avaratesse ja kõrgete lagedega ruumides, kus vajatakse efektset ja unikaalset aktsenti.

U&K Interiors - suurepärane valik eriilmelise ruumi sisustamiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

Erilahendustega polsterseinad, voodid ja diivanid - nagu rätsepaülikond

Pehme mööbli erilahendustele spetsialiseerunud ettevõtte Pikk Pink meistri Kalmer Alliku sõnul on eriti aktuaalsed on tema igapäevatöös diivanite erilahendused ja reprod (koopiad) ning polsterseinad ja voodid.

CRANE kui sotsiaalne perfektsionism

Radis Furniture riiul CRANE, on enamat kui lihtsalt mööbliese - see on sümbioos materjalivalikust ja läbimõeldud disainist.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Kuidas valida vaipa?

Esikus ja köögis kasutatakse vaipu võrreldes teiste tubadega märksa intensiivsemalt ja seetõttu tasub sinna valida vaibad, mis on vastupidavad ning lihtsasti puhastavad.

Küünlajääkide taaskasutus: mida ja kuidas kasutada?

Põlenud küünla jäägid pole just esimene asi, mis tuleb taaskasutusele mõeldes pähe.

Uuendused küünalde maailmas: teeküünlad, mida saab kasutada ilma aluseta jm

Võhma Valgusevabriku uute erikujuliste teeküünalde all olevad spetsiaalsed nupukesed võimaldavad neid kasutada ilma eraldi aluseta.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Kevadpäike paistab! 3 põhjust, miks valida pimendavad kardinad

Pimendavad kardinad võivad blokeerida 99,9% akendest tuppa tulevast valgusest.

Radise riiulikollektsiooni uus hästi peidetud juveel - riiul STEP

STEP riiulid pakuvad piisavalt ruumi, et mahutada raamatuid ja kaustu, mis teeb neist ideaalse kaaslase nii kontorisse kui ka kodukabinetti.

Ares mooduldiivan on muudetav vastavalt Sinu vajadustele

Disaini ise omale diivan! Rave Mööbli Ares mooduldiivanil saab muuta nii nurgamooduli suurust, istumispadja pehmust, kangast, jalgu...

Heimtexil 2023: sisustustekstiilide trendisuunad ja värvipaletid

Heimtextil on valdkonna olulisim ülemaailmne sisustustekstiilide, sisekujunduse ja sisustustrendide sündmus, mille 2023 . aasta põhisõnum "TEXTILE MATTERS" kätkeb endas nelja trendisuunda.

Nobeli meriinovillast tooted toetavad tervist ja hea une teket

Meriinovillast tekil on teiste levinud teki- ja padjamaterjalide ees hulk eeliseid.

Fototapeedid Wallcrafts  - maalikunst, mida saab panna ka vannituppa!

Need fototapeedid sobivad kasutamiseks ka niisketes ruumides, nagu näiteks vannituba. Sellisel juhul toodetakse tapeet veekindlast materjalist.

Kuus head mõtet alanud aastaks

Iga algus on hea aeg teha põhjalik suurpuhastus – seda nii asjades kui ka oma mõtetes. On teadatuntud tõde, et segamini tuba mõjutab ka stressitaset.

Tapeeditrendid 2023

2023 tapeeditrendide märksõnad on rikkalikud küllastunud toonid, modernsed kurvid, pehme geomeetria, tekstuurid, biofiilne disain, botaaniline muster, re-disain.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Taaskohtumine kapiga  – NOBLE kollektsiooni uuenemine

NOBLE riidekapi disain pürib eelkõige kõrgustesse. Riidekapil on mitu erinevat sektsiooni ja ust, mis tähendab, et asjade organiseerimine on mugavam.

Pantone 2023. aasta värv Viva Magenta 18-1750 ergutab meeli

Viva Magenta on särav ja elujõuline looduse punaste perekonnast inspireeritud värv, mis ergutab meie meeli ja aktiveerib rõõmsa, optimistliku ja meelekindla hoiaku ning piiranguteta tegutsemisjulguse.

5 lihtsat näpunäidet uue teleri valimiseks

LG tehnikaeksperdid jagavad viis väärtuslikku näpunäidet, kuidas erineva suuruse ja hinnaklassiga mudelite seast just endale sobivaim teler leida.

6 olulisemat sisustustrendi 2023. aastal

2023. aastal pannakse sisustuses veel enam rõhku sellele, kuidas kodu inimest tundma paneb, kuidas see muudab teda õnnelikumaks, tervislikumaks ja produktiivsemaks.

Käsitöövaibad LIGNE PURE - vaoshoitud disain ja lõputud eksperimendid tekstuuridega

Käsitöövaibad LIGNE PURE - on täiesti uutmoodi loominguline maailm, töö laia tekstuuride, tehnikate ja materjalide spektriga.

Iittala 2023. aasta klaasivärvid on Sevilla oranž, ultramariinsinine ja vask

Ultramariinsinise rüü on sel aastal saanud suuga puhutud Flora vaas, Valkea küünlaalus, Kastehelmi klaasid, kausid, taldrikud, küünlaalus, Aino Aalto kahes suuruses klaasid ning Raami klaasid.

Miks diivani konstruktsioon vastu ei pea: liigne raskus, laste hüppamine, lemmikloomad

Telereklaamides näeme ikka ja jälle hooga diivanile potsatavaid täiskasvanuid ja nendel rõõmsalt hüppavaid lapsi. See on reklaamides tavapärane ja mõjub inspireerivalt. Aga diivan ei ole batuut!

Uuring: Eesti inimesed hindavad säästlikku ja kauakestvat vannituba

Baltikumi inimestele on tähtis, et vannituba oleks kvaliteetne ja kestaks kaua. Samuti on olulised vett säästvad lahendused.

Mustris on suur valik kardinakangaid ja professionaalne õmblusteenus

Tuleme Sulle appi kardinakanga valikul, disainil ja tehniliste lahenduste leidmisel kuni kardinate õmblemise ja paigaldamiseni välja.

Sadolini 2023. aasta värv on Wild Wonder - loodusest inspireeritud särav toon

Sadolin Aasta Värv 2023 Wild WonderTM on loodusest inspireeritud särav toon, mis aitab meil loodusega ühenduses olla ja end oma kodus paremini tunda.

Tikkurila 2023. aasta värv Rosy Moment sümboliseerib soojust ja empaatiat

Tikkurila 2023. aasta värv V413 Rosy Moment ehk roosiline hetk sümboliseerib kellegagi ühiste mälestuste loomist ja kodutunnet.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube