Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

2017. aasta trendivärv - HALLIKASSININE DENIM DRIFT

2017. aasta trendivärv on tuttav ja paindlik HALLIKASSININE DENIM DRIFT (www.varvikeskus.ee)

Värvikeskus esitles äsja juhtiva rahvusvahelise värvitootja AkzoNobeli poolt kokku kutsutud ülemaailmse disainerite ühenduse otsust, mille kohaselt on 2017. aasta trendivärv hallikassinine Denim Drift ehk teksasinine. Hallikassinine on tõeliselt pretensioonitu toon, mis sobib iga elustiili ja interjööriga. See on meile tuttav ja igapäevane toon, sinine on taevas meie kohal, sinised on meie riided, sinise värviga oleme harjunud kirjutama ja nüüd võime südamerahus samasuguseks värvida ka seinad. Hallikassinine on kaunis ja ajatu toon, ühtmoodi lihtne ja rahulik, mis võib heledamates või tumedamates varjundites ja teiste toonidega kombineerituna täiesti erinevalt mõjuda, võimalusi on tuhandeid. Heledamate toonidega sobitades saame karge ja õhulise tulemuse, tumedamad toonid toovad aga esile tema dramaatilisuse ja tujukuse. Sinine on hetkel armastatuim värvitoon, mis on kasutusel nii moes kui arhitektuuris, sobides samahästi ka koduses majapidamises kasutamiseks.

Galerii siin 

Vaata videot:2017. aasta peateema on „Elu uues valguses“
, mis peegeldab digimaailma kiiret muutumist. Tänane elu on üha rohkem linnastunud, tähendades mingis mõttes uut isolatsiooni. Peateema mõte on juhtida tähelepanu lihtsatele, aga väga olulistele asjadele elus nagu pere, sõbrad, töö, loodus ja kogemused. 2017. aasta värvipaletis on kõige tähtsam tasakaal. Näeme julgete ja eredate värvide ning tagasihoidlike ja neutraalsete toonide vahelist huvitavat kontrasti.

Juhtmõttest lähtuvalt pakutakse välja 4 trendikat värvipaletti:

UUSROMANTISM: too loodus tuppa


Täna suhtutakse üha kirglikumalt keskkonnaprobleemidesse ja pannakse eriliselt rõhku  jätkusuutlikkusele ja vastutustundlikule tarbimisele. Oleme loodusega seotud, kuigi elame valdavalt linnastunud ja digitaalses maailmas. Looduslähedus aitab taasavastada oma vaimse mina. Uuringud on lausa tõestanud, et ümbritsedes end loodusega, võib pikendada oma ööund kuni 52 minuti võrra. Looduse elemendid kodus inspireerivad ja toovad meie ellu tasakaalu, sisekujundusse tuleks lisada ohtralt rohelisi taimi, puitu ja kivi. Inimesed, kes peavad oma kodu pelgupaigaks, võiksid nautida selle kollektsiooni jahedaid seinavärve, mis loovad rahuliku ja loomuliku meeleolu. Kasutades hallikassinist koos maheda lilla ja sügava rohelisega, tunnete end oma kodus rahulikumalt ja lõõgastunumalt, olete hulga positiivsem ja loovam.  
Sellest esmapilgul ehk ootamatust värvikollektsioonist, mida võiks kohati ka julgeks nimetada, kumab läbi mõnus hipilik meeleolu. Unustage sirged jooned ja ideaalsed aluspinnad, pisut konarlikud pinnad ja jooned lisavad iseloomu ning muudavad kõik  loomulikumaks.Värvide mäng erinevate rohelistega.Lisa värvilahendusele ohtralt elustaimi, et Uusromantismi võlu tuleks täielikult esile.JAGATUD INDIVIDUALISM: loo ruum kõigile, aga säilita igaühe ainulaadsus


Ühtekuuluvustunne ja suuremasse gruppi kuulumine on muutunud  väga oluliseks. Kuigi tehnoloogia ja sotsiaalmeedia domineerivad kõige üle, otsitakse üha rohkem näost-näkku kontakti, luuakse sarnaselt mõtlevate inimestega võrgustikke. Kontakti otsimine on viinud uute perekondade tekkimiseni, kogukondade definitsioonid muutuvad. See on ideaalne värvipalett, et proovida midagi pisut teistsugust ja luua kutsuv keskkond oma perele ja sõpradele, kus on äratuntavad nii ühtsustunne kui igaühe personaalsus. Paletti iseloomustavad julgete ja säravate toonide kõrval sügavamad ja tumedad toonid, mida sobivad imehästi kasutamiseks nii koos kui eraldi. Vali kiirgavad ja kutsuvad toonid ning tasakaalusta neid neutraalsete pindadega,  tulemuseks on ruum, mis peegeldab igaühe erinevat iseloomu ja loob neutraalsel taustal tervikliku  värvilahenduse. Siin on nii neoonroosa kui pehme roosa, elav kirsipunane, kuid nende kõrval on tugevalt tunda ka rahuliku hallikassinist, mis lasebki näha kõiki karaktereid korraga, seadmata ohtu üleüldist kujundust.Kasutades „Jagatud individualismi“ värvipaletti on sul võimalik luua nt lastetoas isikliku ruumi „taskuid“.TÖINE KODU: leia tasakaal töö ja eraelu vahel


Töö ja isikliku elu vaheline piir on muutumas, kibekiire elutempo juures on kodust saanud kontor ja kontoridki on muutumas üha kodusemaks. Vahel tulevad kõige paremad mõtted just voodis ja kõige tulisemad nõupidamised leiavad aset elutoa diivanil. Kodus töötamine on kasvav trend, sest enamik inimestest kogeb nii palju madalamat stressi ning lisaks aitab kontorist loobumine märkimisväärselt kokku hoida. Meie kodud muutuvad üha rohkem nii töö kui isikliku elu keskusteks. Värvipaleti abil on hea tekitada erinevaid tsoone, mis aitavad ruumi liigendada ning sobivad samahästi nii koju kui kontorisse. Kontrastid on parim vahend õige ruumilahenduse loomiseks, mis inspireerib nii töö- kui puhkeajal. Võtmesõna on tsoneerimine. Näiteks ookrikarva nelinurk toob fookusesse töölaua ja ärgitab töötama, sobides hästi väiksesse ruumi. Võimalusi on palju, kellele mis meeldib. Markeeri märkamatult töötsoon elegantse graafilise ovaaliga või värvi hoopis töölaud seinaga ühte tooni, et see liigselt tähelepanu ei tõmbaks.
Töise kodu värvipalett koosneb jahedatest rahulikest toonidest, mis aitavad fookust hoida ja kontsentreeruda ning selle kõrval säravad soojemad ja erksad toonid energia lisamiseks. Mõnele meeldib diivanil töötada, mõnele voodis, mõnele korralikult töölaua taga, kõige olulisem on, et tunned ennast mugavalt, lõõgastunult ning keskendunult.Nutikalt värvilise ruuduga eraldatud/esile tõstetud töönurk.Või kaota töölaud ruumist ära värvides seina ja mööbli ühte tooni.Ka voodis saab tööd teha :)Üks lõbus viis tuua koju töist iseloomu.Üks elegantne ja pea märkamatuks jääv viis tööala koduses ruumis markeerida.

KAALUTLETUD LUKSUS: keskendu mälestustele ja kogemustele

Kogumise asemel väärtustatakse kogemust, kõige tähtsamad on hindamatud mälestused. Osta tuleks pigem vähem, aga hoolega valitud ja kvaliteetset kaupa. Meeli ergutavad pehmed kangad, reljeefsed seinad, imelised lõhnad ja muusika. Hindama peaks ajatut disaini ja looduslikke materjale. Kõik see kokku on peen ja tagasihoidlik luksus, mis üllatab oma poeetilisuse mitte esemekuhjadega. Värvikollektsioon laseb keskenduda rohkem kogemustele ja mälestustele, see on parim kooslus pehmetest neutraalsetest toonidest, mis lubavad hallikassinisel särada ja silma paista. Täiusliku tulemuse jaoks on vaja veel erinevaid kutsuvaid aksessuaare nagu kašmiirist pleed või käsitööna valminud puidust laud. Hinda seda, mis on tegelikult tähtis ja hülga koormav materiaalsus, tagasihoidlikkus on uus luksus!Vaoshoitud toonigamma laseb materjalide struktuuridel esile tulla.

Kaalutletud luksuse värvipaletis annab Denim Drift jõulise kontrasti.


A: INkodu.ee (t: K. V; J.R)
Fotod ja materjalid: Akzo Nobel

 

2021 Aasta Värv BRAVE GROUND aitab maailmas toimuvaga kohaneda

Maailma juhtiva värvitootja poolt välja pakutud 2021 aasta trendivärv on tugevalt seotud tasakaalu ja julgusega tundmatusse astuda. See on justkui turvaline maapind jalge all.

Pantone 2021. aasta trendivärvid on seotud positiivsuse ja kindlameelsusega

Tasakaaluka ja praktilise halli ning soojendava ja optimistliku erkkollase kontrastne kooslus väljendab positiivsust, stabiilsust, vastupidavust ja lootust.

Kas eelistada klassikalist või prantsuse kalasaba parketti?

Klassikalise kalasaba puhul jookseb üks parketilaud lühema otsaga 90-kraadise nurga all teise laua pikema külje vastu. Prantsuse kalasaba aga kitsamast otsast 45-kraadise nurga all kokku.

Kodu ehitamise lugu

Ühe pere pikaaegsed unistused said teoks ja valmis viilkatuse ning paksude seintega bauroc kivimaja.

ESPAKI kliendileht VÄRVID JA EHITUSKEEMIA pakkumised - kehtib kuni 08.03.2021

Espaki kliendilehe sooduspakkumised. Kehtib kuni 08.03.2021.

Müstiline tumeroheline sisustusmaailmas

See on toon, mis annab eriti efektse koosluses koos vanaroosa ja metalliktoonidega, eriti vase ja kullaga.

Trafarettmaalingud sisekujunduses – eristuv ja tähendusega

Trafarett on eriline ja tähendusega kunstiteos, mida saab teha seinale savikrohviga. Tekib 3D-efekt. Mandala-trafarett on keha ja vaimu tervendav!

Miks on Aspecta Luxury klassi vinüülparkett parim valik avalikku ruumi?

Tegemist on antibakteriaalse, äärmiselt vastupidava, niiskus- ja kriimustuskindla vinüülparketiga, mis sobib kasutamiseks nii kodus kui ka avalikes ruumides.

Casamance tapeedid- uustulnukad, mis on loodud inspireerima!

Neil on selgelt eristuv käekiri, mis tuleb esile läbi ootamatute ning sügavate värvikombinatsioonide.

DOT portselanplaadid - Andrea Maffei tõlgendus betoonist

Dot portselanplaadid on Andrea Maffei tõlgendus betoonist, mis tema arvates määratleb kõige paremini kaasaegset arhitektuuri.

Erakordselt meeliköitev uus tapeedikollektsioon kogu perele

Need tapeedid kindlasti puudutavad Teie meeli! Ühelt poolt vaoshoitud skandinaavialikud ja teisalt väga ebastandardsed tuhmistatud värvitoonid.

Decorest Disain - isikupärane valik siseviimistluseks

Karniisid, dekoorid, liistud, dekoorpaneelid, tapeedid, valgustid, dekoratiivvärvid, kangad, looduskivid.

Uus tapeedikollektsioon Natural Fabrics

Mille poolest erineb see tapeedikollektsioon mitmetest teistest 2020 aasta trendikamatest kollektsioonidest?

Intarsiatehnikatest inspireeritud keraamiliste plaatide kollektsioon

Itaalia keraamiliste plaatide tootja Sant’Agostino on tuntud oma loomutruude puidu- ja marmoriimitatsioonide poolest.

Seinte dekoreerimise ideed lastetuppa

Vahvad tapeedikollektsioonid aitavad meil lastele ja nendega koos luua mõnusa maailma.

Tapeet on kiireim viis ruumi elavdamiseks

Siit leiad inspiratsiooni ruumi värskendamiseks helgete, põnevate ja armsate tapeetidega.

Forescolor MDF plaat sisustuselementide ja mööbli valmistamiseks

Forescolor MDF plaat sobib ideaalselt sisustuselementide ja disainmööbli valmistamiseks, seda on lihtne lõigata ja viimistleda.

Tööpinna viimistlemine loodusliku puiduõliga

Et kaitsta puidust tööpindasid kulumise ja niiskuse eest, võib neid pindasid viimistleda looduslikul toorainel baseeruva puiduõliga.

Sisustussalong MUSTER - alati mitmekülgne ja ajatu valik

Sisustussalong MUSTER on teinud viimastel aastatel läbi suure muutuse, tuues tootevalikusse üha enam moodsat kodusisustust.

5 head ideed: Kuidas kodu hubasemaks muuta?

Puitpõranda uuendamine, mööbel kui osa arhitektuurist, seinte dekoreerimine tellisega, sisustuspildid seina, elav tuli.

Kas eelistada klikk-süsteemiga või maha liimitavat laudparketti?

Liimitava laudparketi suur pluss on mürasummutus, põrandale kukkuvad esemed ega sammud ei tekita häirivat heli, need põrandad on vaiksed.

Tikkurila Aasta värv 2020 - helekollane toon Lemonade H300

Tikkurila H300 Lemonade on jätk kollaste toonide trendile nii rõivamoes kui sisekujunduses.

Scandi Cool - universaalsed tapeedid igale vanusele ja ruumile!

Mis stiilis tapeet võiks sobida igas vanuses inimesele? Muidugi skandinaaviapärane geomeetria!

Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK

Akzo Nobel/Sadolin poolt 2020 aasta trendivärviks kuulutatud rahulik KOIDIK ehk Tranquil Dawn on inspireeritud hommikutaeva rahulikkusest.

Lillelise mustriga tapeedid on alati moes!

Lillemustrid sisekujunduses.

Puitliistud sisekujunduses - kasutuskohad ja paigaldamise õpetus

Puitliistud on traditsioonilised ja samas ka olulised sisustuselemendid, sest seovad ruumi(d) ühtseks tervikuks

Savikrohv - unikaalne alternatiiv dekoratiivkrohvile ja -värvile

Tänu looduslikule päritolule on savikrohv allergiavaba, kuumakindel ning omab ainulaadset võimet tasakaalustada õhuniiskuse kõikumisi ruumis.

Ideid OSB-plaadi kasutamiseks sisekujunduses!

Uurime järgi, mida huvitavat ise teha saab ehk anname ideid OSB-plaadi kasutamiseks sisekujunduses.

Onirique taapeedid loob sürrealistliku muinasjutulise maailma

Onirique ahvatleb meid oma imelise muinasjutulise maailmaga ning aitab ülesse äratada meeldivaid assotsiatsioone ning mälestusi minevikust.

Oikose kriimustuskindla dekoratiivkrohviga saab suurepäraselt jäljendada betooni

Cemento Materico dekoratiivkrohvide värvikaart koosneb eelkõige toonidest, mis aitavad ideaalselt jäljendada kivimeid ja betooni.

Floorini valikus kõik oluline siseviimistluseks: dekoratiivvärvid, keraamilised plaadid, põrandad

Floorin Interiorsi poodide uus kontseptsioon teeb toodete valimise lihtsaks.

Tüdinud tapeedist? Loo efektseid seinalahendusi dekoratiivvärvi ja -krohviga

Dekoratiivvärvide või -krohvide käsitlemine ei ole sugugi keeruline ning igaüks on võimeline enda seinale looma huvitava lahenduse.

Wax Designi nutikad mööbli täislahendused uues eramus Harku vallas

Kõnealuse eramu üldine tonaalsus on hele ja naturaalne, aktsendiks sinise erinevad varjundid. Tähtsamad märksõnad on hele puit ja diagonaalmuster.

Boheemlaslikus võtmes korter Kalamajas

Kõnealuse 98 m² suuruse 4-toalise korteri sisustuskontseptsiooni loomiseks sai sisekujundaja Victoria Rüütel inspiratsiooni idamaadest ja boheemlaslikust elustiilist.

Saunaehituse põhjalik meelespea!

Saunaehituse põhjalik meelespea!

Keraamiliste plaatide värvimine: 12 lihtsat sammu

Keraamiliste plaatide värvimine on teema, mis kodu kujundamisel järjest populaarsust kogub. See on lihtne ja taskukohane viis põrand või seinad stiilseks muuta.

Looduskivi RIVERSTONE sobib nii väli- kui sisetingimustesse

Riverstone looduskivi sobib hästi kõnniteede ehtituseks, ujulatesse, maja fassaadidele ja ka siseruumidesse.

Smarter Surfaces – nutikad seinapinnad kodus ja kontoris

Smarter Surfaces seinavärvid aitavad luua seintele ja mööblile praktilised marker- ja magnettahvlid ning projektorseinad.

Ideid väikese ruumi sisustamiseks

Värvi seinad valgeks. Vali kompaktne peenikeste jalgadega diivan. Kasuta vertikaalpinda. Paiguta peegel päikselisse kohta. Peida asjad.

Loodusest inspireeritud naturaalne põrandakate - Marmoleum Marbled

Marmoleum on selle lähenemise parimaid näiteid — kiiresti taastuvatest looduslikest toorainetest valmistatud materjal on nüüd ka CO2 - neutraalne.

Lossi taustaga tapeet seina ja eladki nagu lossis

Paigalda oma elutoa, magamistoa, halli, kabineti või söögitoa seinale neist tapeetidest mõni ja elu ongi nagu lossis!

Tume toon mõjub interjööris šikilt ja soliidselt

Tumedaid toone ei maksa karta, õigesti kasutades loob see hubaselt sumeda interjööri ja annab elegantse fooni heledale mööblile.

Palazzo sisearhitektide loodud helge moodne kodu Pärnu jõe kaldal

Sisearhitektide nägemuse kohaselt sai maja üldine värvigamma valdavalt rahulik ning siduvaks teemaks naturaalne tamm ja õrnad hallid toonid.

Remont koolilapse toas

Lastetoa remont on ühest küljest lõbus ja loominguline ettevõtmine, aga teisalt vastutusrikas väljakutse.

4 ideed efektse seina kujundamiseks lastetoas

Ideid lastetoa sisustamiseks.

9 efektset magamistuba

Kuidas luua armas ja efektne magamistuba?

5 nutikat ideed tapeedi teistmoodi kasutamiseks interjööris

5 nutikat ideed tapeedi teistmoodi kasutamiseks interjööris.

Puit vannitoas

Eestis suhtutakse puidu kasutamisse vannitoas kahtlevalt, plaatimine tundub olevat ainuvõimalik valik. Tegemist on eelarvamusega!

Wild Tile vineerist seinapaneelid – kodustatud metsik loodus

Wild Tile seina- ja laepaneelid toodetakse tugevast ja stabiilsest kase- ja männivineerist.

Kas oled libisenud või kukkunud libedal puidust trepil või põrandal?

Libedatele siseruumide pindadele ja treppidele, kus materjaliks on puit või kork, on väga lihtne lahendus - uudne libisemiskindel õlivahalisand Glimtrex R12.

Ülemaailmne trendivärv aastal 2018 on tagasihoidlik täiskasvanuroosa Heart Wood

Maailma juhtiv värvitootja AkzoNobel kuulutas 2018. aasta trendivärviks Heart Wood.

ÕLILAKK - puitpõrandate, uste ja mööbli viimistluseks

Õlilakk sobib nii väärispuidust pindade (tamm, mahagon) kui heledate pehmete puiduliikide (mänd, kuusk, kask) viimistlemiseks.

Telia büroohoone rajamisel lähtuti kõige uusimatest trendidest

Telia uus büroohoone üllatab igal sammul nii arhitektuuri, põneva sisekujunduse, kaasaegsete töötamisvõimaluste ja tehnoloogiliste lahendustega.

Milline tapeet valida nooruki tuppa?

Tänapäeval on seinakatete valik väga lai. Moonavoori disainerid annavad nõu, milline tapeet nooruki tuppa valida.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google