Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

33 m2 tüüpkorteri planeeringu muutmine avaraks ja helgeks

SISEKUJUNDUS | GALERII
Kaasatud ekspert: Ljubov Bilei
Kõnealuse korteriga puhul sai sisekujundaja lähteülesandeks luua pisikesest 1-toalisest köögi ja elutoaga tüüpkorterist valge, helge, nutikalt organiseeritud ja näiliselt avar kodu, mille põhielementideks valge marmor ja kuldsed detailid.
Kõnealuse korteriga puhul sai sisekujundaja lähteülesandeks luua pisikesest 1-toalisest köögi ja elutoaga tüüpkorterist valge, helge, nutikalt organiseeritud ja näiliselt avar kodu, mille põhielementideks valge marmor ja kuldsed detailid.

Inimene ei mõtle tavaliselt kunagi, kui palju keskkond ja ümbrus meid mõjutab. Ometi on see täiesti teaduslikult tõestatud. Ilusas, organiseeritud ja turvalises keskkonnas elades muutume ise ka mõnusalt rahulikuks ja tasakaalukaks ning soovime alateadlikult samasugust tunnet teistele edasi anda. Mitte ükski välisest keskkonnast tulev negatiivne kogemus ei saa mõjutada inimest, kes läheb igal õhtul peale stressirohket päeva koju, kus tal on igas mõttes hea olla.
 
Kodu ei pea alati olema suur, küll aga on oluline, et see kõlaks  kokku seal elavate inimestega, oleks sisustatud vastavalt nende maitsele ja võimaldaks neile sellist elamise funktsionaalsust, mida nad kõige rohkem hindavad.
 
Lasnamäe veerel vana paneelmaja 9-ndal korrusel asuv 1-toaline 33 m2 tüüpkorter on hea näide sellest, kuidas ebamugavast ja kitsast nn hruštšovka tüüpi korterist on võimalik nutika ümberplaneerimise tulemusena välja võluda avar, funktsionaalne ja helgelt mõjuv lukskodu.
 
Dream Interiorhouse sisekujundaja Ljubov Bilei sõnul on, olenemata pinna suurusest, hoone seisukorrast või asukohast, alati võimalik luua midagi erilist ja isikupärast. Ainus piirang on tegelikult tahtekindluse puudumine, mis väljendub lõputus hädaldamises selle üle, et midagi ei saa nagunii muuta. Iga inimene, kes unistab paremast elust ja teeb selleks ka reaalseid samme, saab alati oma tahtmise. Ja parem on alustada sellega juba täna mitte homme.
 
Kõnealuse korteri puhul sai sisekujundaja lähteülesandeks luua pisikesest 1-toalisest köögi ja elutoaga tüüpkorterist valge, helge, nutikalt organiseeritud ja näiliselt avar kodu, mille põhielementideks valge marmor ja kuldsed detailid. Kindlasti pidi uude koju ära mahtuma ka mõnusalt suur köögisaar, elektrikamin ja magamistuba. Sellest pidi saama ühe tegusa naisterahva hubane kodu.

Valge ja kuld on sisekujunduses täna päris populaarne, nö kaasaegne klassika, mis mõjub ruumis luksulikult, valgusküllaselt ja avaralt. Sellist lahendust on sisekujundaja sõnul alati tore teha, sest raam on justkui iga kord sama, aga võimalusi lõpplahenduseks lõputult.

Tüüpkorteri planeeringu muutmine ei ole keeruline

Kummutame üldlevinud arvamuse, et korteri planeeringu muutmine on uskumatult raske. Tegelikult on  ümberplaneerimiseks mitmeid erinevaid võimalusi ja viise. Alustuseks on lihtsalt oluline teada, et planeeringu muutmiseks tuleb projekt tellida, sest ilma selleta on kortermajades planeeringu muutmine keelatud. Sageli jääb ettevõtmine eelarvamuse taha, et asjaajamine on liiga aeganõudev ja kulukas. Sisekujundaja Ljubovi Bilei sõnul on kõik hoopis vastupidi. Kõnealusele projektile saadi kinnitus 1 kuu jooksul ning maksma läks see ca 350 eurot. Sellega oli kõik seaduspärane ja ka ehitusregistris kõik andmed uuendatud.
 
Korter sai uue planeeringu järgi küll ühe ruumi magamistoana juurde, aga kuna selle suurus jäi siiski alla 8 m2 (7,8 m2), ei loeta seda seaduse järgi toaks. Aga reaalses elus tähendab see seda, et magamiseks on nüüd ikka eraldi ruum.

Korteri plaan enne ja pärast:

Nutikalt planeerimine nõuab omajagu nuputamist

Planeeringu muutmine toob alati kaasa omajagu nuputamist, sest iga korter on olemuselt unikaalne ja elanike vajadused erinevad. Selle projekti puhul pakkus sisekujundaja 6 erinevat võimalust planeeringut muuta, millest üks siis peale omanikuga koos kaalumist sõelale jäi.
 
Muudeti kogu korteri kontseptsiooni. Kui varasemalt koosnes planeering väiksest köögist, wc-st, vannitoast,  elutoast ja rõdust, siis uue planeeringu kohaselt asub endises köögis nüüd magamistuba ja köök on osa avatud elutoast. Kuna varasema köögi seinal jookseb tsentraalne kortermaja vee ja kanalisatsioonisüsteem, isoleeriti uue magamistoa seinad helikindlaks.
 
Uuele köögialale toodi vee- ja kanalisatsioonivõrk vannitoast seina ja lae kaudu ja pandi tööle pumba abil. Vaikselt töötav pump suurusega 40*30 cm mahutati ära köögimööbli sisse.
 
Köök on kokkuvõttes avar ja funktsionaalne. Loomulikult sai perenaine ka oma unistuse kohaselt kõige keskele köögisaarekese, mille ääres on mõnus igal ajal istuda. Eriti just hommikuti, kohvitass käes ja pilk rõdu suurtest akendest välja uudistamas. Samuti paistab köögisaarelt hästi silma elektrikamin, perenaise järgmine unistus, mis annab külmadel talvekuudel sooja ja veelgi soojemat emotsiooni. 
 
Just selliste hubaste aktsentide loomine läbi vaadete, valguse ja liikumisteede, püüdes tunnetada tellija sügavamaid soove, oli sisekujundaja jaoks peamine eesmärk. Funktsionaalsus vastavalt vajadustele on iga eluruumi puhul alati üks pool, aga peaaegu täpselt sama tähtis on see tunne, mis ruumis olles tekib. Sellest lähtuvalt on kõnealuses kodus ka palju erinevaid valgustuse võimalusi, mis aitavad kerge vaevaga ruumis meelolu muuta, alustades LED- joontest laes, erinevatest põnevatest rippvalgustitest ja lõpetades köögitasapinna tööpinna aluste valgustitega.

Ootuspärane lõpptulemus teeb rõõmu nii tellijale kui tegijale!  

Läbivalt valged ja heledad toonid, marmorpinnad põrandatel, seintel ja mööblil ning kuldsed sisustusdetailid seovad ruumid kokku ühtseks tervikuks. Aktsendiks on vannitoas must ja köögitasapinna tagaseinal veidi teist tooni kiviimitatsioon. Sama kordub tumeda plaadi näol ka elutoa diivani tagaseinal. Dekoorliistuga ümbritsetud kaunis raam muudab puhkeala veelgi luksuslikumaks ja võibolla isegi romantilisemaks.


 
Valmis sai üks toetav ja helge kodu. Kui ümbrus inspireerib tegutsema ja aitab lõõgastuda, on midagi õigesti tehtud!  Ja mis kõige tähtsam: kui tellija on lõpuks oma uues kodus rahul ja õnnelik, on seda ka tegija.
 
A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu; K. Viksne)
33 m2 tüüpkorteri planeeringu muutmine avaraks ja helgeks

 

Logo - Sisekujundaja Ljubov Bilei - Dream Interiorhouse
üle Eesti (Tallinn, Harjumaa)
+372 5629 7106

Sisekujunduse stuudio Dream Interiorhouse. Teostame teie unistused reaalsuseks. Võtmed kätte projektid. Konsultatsioonid omanikele ja maakleritele.

Nõuandla messil Interjöör 2024: sisekujundus, aiakujundus, feng shui

Tasuta nõuandla ja seminarid on hea võimalus saada abi professionaalidelt sisekujunduse, aiakujunduse ja feng shui valdkonnas.

10 nippi, mida liimpuitkilpidest mööblipaneelide valikul arvestada

Stragendo esindaja jagab meiega kasulikke näpunäiteid, kuidas ja mille järgi liimpuittooteid valida.

Jalka EM on alanud: kuidas kodune telekas spordisündmuseks valmis panna?

Esimese asjana tasub läbi mõelda teleri asetus ruumis. Kuna õhtud on meil valged ja päike paistab õues rohkelt, siis võiks teler ideaalis asetseda kohas kus päike ei paista aknast otse teleriekraanile.

Elitis | Tapeedid, mis loovad ruumilise illusiooni ja suhtlevad vaatajaga

Eksklusiivsed Elitise tapeedid on struktuursed ja ruumilised ning valmistatud looduslähedastest ja loodust imiteerivatest materjalidest nagu pilliroog, puit või paber.

Päikesevari on palju enamat kui vaid kaitse päikese eest

Päikesevarju valides arvesta ümbritsevaga. Lähtepunktiks võib olla maja või välisisustuse stiil ja värv vms. Mida rohkem see ümbrusega harmoneerub, seda kaunim tulemus.

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks ning pakuvad võimalust loovalt kombineerida erineva mõõduga liiste.

Puidust seinapaneelid Mellow ja Whisper: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) Mellow on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus ja Whisper paneelil on lisaks helisummutavad omadused.

Vahumöll Milano Fieras. RAVAK Itaalias.

Tuntud Tšehhi tootja RAVAK koostas Euroopa prestiižsema disainisündmuse Salone del Mobile esmaesitluseks põhjalikult läbimõeldud ja visuaalselt kütkestava väljapaneku.

Võhma Valgusevabrikust leiab suviseks sääsetõrjeks spetsiaalsed küünlad

Kuidas peletada sääski? Võhma Valgusevabrikus oleme loonud pilkupüüdvad, aprikoosivärvi oranžid sääsetõrjeküünlad.

Eritellimusköök täidab sinu unistused! Kutsu disainer enda juurde koju

Eritellimusel köögimööbel valmib täpselt vastavalt iga kliendi elustiilile ja soovidele.

Päikesekaitsekile ja nutikile – tõhus kaitse liigse kuumuse eest ja privaatsuse tagamiseks

Nutikile materjali hind on 170-180 €/m² ja paigaldus väiksemal objektil 35 €/h. Päikesekaitsekilede paigaldus maksab ca 30-35 €/m² materjali kohta (isekleepuv kile 90 €/m² kohta) + paigaldus umbes 30 €/m² kohta, sõltuvalt objektist.

Fabricor stuudio elegantne kardinadisain Kuressaare butiikmajutuses

Õhulise ja helge disainikeelega interjööris kohtub uudne disain väärika ajalooga, kõneledes endisaegsete aadliperede heast maitsest, jõukusest, uhkusest ning pühendumisest.

Kardinate hooldamine on lihtne, kui tead õigeid nippe

Kardinate hooldamine võib tunduda tüütu kohustus, kuid õigete meetodite abil on võimalik säilitada nende värske välimus.

Kuidas transportida televiisorit, pesumasinat ja külmikut nagu proff

Kindlasti tasub enne teleri lahti ühendamist teha foto teleri tagumisest küljest, et hiljem sujuks uues kodus teleri ühendamine hõlpsalt ja kiirelt.

Radis Furniture uus lisariiuliga diivanilaud NOBLE

Uue lisariiuliga kergelt ovaalse kujuga diivanilaud NOBLE on põnev kaaslane, mille ümber saab mõnusalt sisustamist edasi kasvatada.

Ekspert selgitab: kuidas tunda ära läbimõeldud planeeringuga kodu

Bonava arhitekt Erko Leo selgitab, kuidas ära tunda hästi läbimõeldud planeeringuga kodu.

Kaasaegse klassika tasakaalus sümbioos monokroomses interjööris

Olles teadlik, et maja välisilme on kaasaegne, oli vaja leida viis, kuidas siduda eramu sisekujunduses kokku need kaks esmapilgul vastandlikku stiili – kaasaegsus ja klassika.

SleepCity on keskendunud premium klassi une- ja puhketoodete müügile

Uue magamistoasisustuse poe SleepCity eesmärk on pakkuda lahendusi, mis aitavad inimestel paremini magada ja seeläbi parandada nende elukvaliteeti.

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Remondifirma.ee pakub kindlustusabi teenust. Kliendi jaoks tähendab see kogu asjaajamise korraldamist alates kahjude hindamisest ja kindlustusfirmaga suhtlemisest kuni kahjude likvideerimiseni välja.

Minimalistlik metall-puitmööbel

Ruumi ja mööbli kujundamisega tegeleme juba üle 30 aasta, pakkudes samas ka sisustuse valmistamist ja paigaldamist terviklahendusena.

Ingrid Kuuli: Sisekujunduse konsultatsioonid veebi põhiselt

Vastused kõigile sisekujundust puudutavatele küsimustele saab kiirelt arutelu käigus.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

BLEUU lastetoa vaibad

BLEUU lastetoa vaibad on 100% orgaanilisest puuvillast, mis on GOTS sertifitseeritud. Vaipade kiupikkus on veidi alla 1cm, et nendesse ei ladestuks liigselt tolmu.

SPC seinapaneelid: uudne lahendus kiireks ja vastupidavaks muutuseks sinu kodus

SPC seinapaneelide omaduste loetelu saab alustada niiskuskindlusega ning lõpetada soojus- ja heliisolatsiooni pakkumisega.

Sisustuse projektimüük – asendamatu mugavuslahendus suurprojektides

Olgu tegu siis kinnisvara näidiskorterite sisustamise, üürikorterite haldamisega seotud sisustamise, sisearhitekti suurprojektide, haridusasutuse mööbli planeerimise või hoopis kodu ja suvemaja sisustamisega. Sisustuse projektimüük võib olla hädavajalik mugavuslahendus

Kvaliteetdiivan eritellimusel Eesti tootjalt Atto Collection

Eesti tootja Atto Collection valmistab käsitööna kvaliteetset pehmet mööblit (diivani, tugitoolid, tumbad, järid, voodid).

AXOR x Philippe Starck: kui innovatsioon kohtub disainiga, saab duši all käimisest eriline kogemus

AXOR ShowerCompositioni dušid, AXOR x Philippe Starck, dušipaneel, üladušš, õladušš, termostaatmoodul, käsidušš, tekstiilkattega dušivoolik

AXOR x Philippe Starck: kauakestvad elegantsed valamud ja vannid

Tänu elegantsele disainile toovad maailmakuulsa looja Philippe Starcki disainitud AXOR Suite-i valamud ja vannid isikupära iga vannitoa interjööri.

Sisekujunduslik gurmee: šokolaadi, kohvi ja piima maagiline ühendus

Sisekujunduse maailm on nagu suur gurmeeõhtusöök - täis maitserikkaid nüansse ja peenekoelisi tekstuure, mis loovad unikaalse elamuse.

Eesti disaini uudsust tutvustav videoklipp jõuab 12 miljoni USA televaatajani

CBS-i Los Angelese telekanalil KCAL-9 näidati 24. veebruaril viieminutilist videot Eesti disainist ja jätkusuutlikest ettevõtetest. Koos lähiajal linastuva New Yorgi episoodiga jõuab see kokku 12 miljoni televaatajani.

Stockholmi mööblimess – jõud tulevikuks

6.-10. veebruaril toimus Stockholmis põneva katselavana interjöörimess eelkõige ka uutele ideedele - see on kokkuvõttes ka uhtiv Skandinaavia sisustussündmus.

Uus SISEKUJUNDUSE KÄSIRAAMAT nüüd veebipõhiselt allalaetav

Sisekujundaja Heily Kaarna lõi Sisekujunduse käsiraamatu, kust leiad praktilisi juhiseid oma kodu kujundamiseks.

Parimad ahjunipid – kuidas valmistada pidupäeval parimad road?

Toidu ahju panemine, välja võtmine ja vajadusel vahepealne kontrollimine, liigutamine ja maitsestamise lihtsustamiseks soovitatakse paigaldada teleskooprööpad.

Ekspert selgitab: sisearhitekti kasutamine – kulu või kokkuhoid?

Sisearhitekt on ekspert, kelles on ühendatud nii spetsiifilised tehnilised teadmised kui ka loovus. Nii suudab ta näha terviklikku pilti tehnosüsteemidest ruumipaigutuse ja värvilahendusteni.

Kuidas panna kodune interjöör enda kasuks tööle? Sisearhitekt jagab ideid.

Kuidas aga tagada, et kodune keskkond oleks meeldiv ja kooskõlas meie olemusega? Kuidas luua jätkusuutlik ja kaasahaarav interjöör? Miks on oluline järgida ka trende?

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Hüvasti plekid! Kuidas hoida asjad alati nagu uued

Nano tekstiili- ja nahakaitsevahend pakub lahendust, mis muudab sinu esemed vett- ja mustust hülgavaks, tagades nende kauakestva ilu ja puhtuse.

Margit Meikar: Hoolikalt valitud tapeet teeb kodud hubasemaks ja elu rõõmsamaks

Erinevatesse interjööridesse saab anda värvi ja meeleolu, kasutades tapeeti ühel või kahel aktsentseinal, kogu ruumis või uue trendina laes.

2024 on rohelise Yang Puudraakoni aasta

Draakon valitseb aastat kindla ja isaliku käega, ilma järeleandmisi tegemata. Draakoniaasta kiirenevad energiad ei jäta aega rahulikuks õppimiseks.

Stockmann avas uuenenud koduosakonna

Kuudepikkuse põhjaliku planeerimise järel on Stockmanni 4. korruse koduosakond täielikult uuendatud ning siit võib leida laia valiku sisustus-, sisekujundus- ja elustiilitooteid.

Tapeeditrendid 2024

Tapeetide trendisuunad 2024. aastal on väga mitmepalgelised. Mustrit ja tekstuuri, mis muudab kodud kodusemaks, hubasemaks ja olemise üleüldiselt rõõmsamaks, on moes.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli jagab ülevaadet 2024. aasta sisustustrendidest

Sisearhitekt Ingrid Kuuli sõnul on 2024. aasta peamine sisekujundustrend loodust imiteerides tuua ruumi juurde positiivset energiat ja head aurat. Sel aastal on moes peamiselt soojad Maa värvid.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

Lucano kokkupandaval treppredelil saab olla mitu funktsiooni

Lucano treppredel on disainitud asjade kasutamise lihtsustamiseks ning interjööri osaks. Kui Sa selle parasjagu ei roni, saad seda kasutada teistmoodi.

Palazzol uus e-pood! Sisustusdisaini asjatundjate koostatud valik!

Palazzo Interiorsi e-mööblipood esindab tipptasemel funktsionaalset disaini, mis on hoolikalt valitud sobitumaks Eesti inimeste maitse-eelistustega.

Pantone aasta värv 2024 on mahe virsikukarva toon "Peach Fuzz"

Pantone aasta värv 2024 on õrnust ja sametisust peegeldav toon, mis väljendab soovi leida hetki hingetõmbeks, loovuseks ja inimlikuks ühenduseks.

Valgustite trendid aastal 2024

2024. aasta toob kaasa uued tuuled sisekujunduses, mis omakorda mõjutab seda, kuidas ruume valgustada.

Trendivärv interjööris: koobaltsinine

Sisustustrendide maailm on mõnusalt kirju – seda ka värvitoonide osas. Värvidest on jätkuvalt moes pastelsed toonid, kuid palju on esindatud ka julgemaid värve.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Lihtsam jäätmete sorteerimine – uus prügisüsteem Blanco Select II

Blanco Selecti prügisüsteemid on läbinud uuenduskuuri. Ämbrid on uuendatud veelgi funktsionaalsemaks ja lihtsamini paigaldatavaks kui varem.

Ra Suni erilahendustega pehme mööbel – neile, kes ei lepi keskpärasega

Ra Sun ei ole siiski spetsialiseerunud mitte ainult uue pehme mööbli valmistamisele, vaid renoveerib ka vana. Samuti on valikus standardmööblilahendused.

Kõrgekvaliteetne sadulsepatöö annab disainile viimase lihvi

Transinterior paistab silma oma oskuslikult viimistletud sadulsepatööga, mis hõlmab pehme mööbli polsterdamist, nahatamist ja katteriide paigaldamist.

Lindström vahetab välja kõik klientide porivaibad

Avalike asutuste sissepääsude ees asendatakse mustust püüdvad porivaibad uue tehnoloogiaga valmistatud keskkonnasäästlike vaipadega.

Väikese eramu planeerimine kui ruutmeetreid on vähe ja avarus oluline

Eramu sisustamisel aitas ruumipuudust aitas köögis asjade mahutamisel ja söögiala loomisel lahendada köögisaar. Elutoa osas aga nutikas kamina ja tv-sein.

Radis Furniture riiulid GRID ja CRANE on sirgunud suurteks

Nutikad riiulilahendused kodukontori töönurga eraldamiseks ja töölaua sisseseadmiseks, näiteks elutuppa.

Uus standard laste- ja magamistoa sisutuses: pehmed ja kumerad vormid

Wall Design eristub teistest Eesti pehmete paneelide tootjatest võimekuse poolest valmistada paneele igasuguse kujuga, alates kolmnurkadest kuni pilvedeni.

Texstudio esitleb 2024. aasta trende peegeldavaid kangaid ja tapeete

Tikkurila 2024. aasta värvipaletist inspireerituna on Texstudio kokku kogunud tooted, mis kajastavad 2024. aasta värvi-, tapeedi- ja tekstiilitrende ja pakuvad inspiratsiooni.

Võimalusterohke disainiga Blanco köögivalamud ja akna ette paigaldatavad segistid

Blanco köögivalamu juurde kuuluvad erinevad lisatarvikud nagu puuviljakauss, puuviljakorv, lõikelaud, nurgakauss, ülarelsid, nõrutuskorv, nõrutusrest, põhjasõela kate, jpm.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Tikkurila aasta värv 2024 - sisetunde järgi loodud kollektsioon

Aasta värv 2024 „Nude in Nizza“ on soojustkiirgav virsikutoon, mis väljendab armastust, lahkust ja mängulisust. Vaata inspireerivat pildigaleriid aasta värvidega kujundatud korterist.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube