Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

5 parimat liugvärava automaatika lahendust kodu jaoks

VÕRDLUS
Kaasatud ekspert: Varena
5 parimat liugvärava automaatika lahendust kodu jaoks
5 parimat liugvärava automaatika lahendust kodu jaoks

Selles artiklis toome välja 5 populaarseimat liugvärava automaatikat, mida Eesti turul müüakse. Turul on suur valik erinevaid lahendusi edasimüüjatelt. Aitame teha õige otsuse, et automaatika kestaks aastaid ja oleks vastupidav meie kliimas.

Liugvärava automaatika on süsteem, mis võimaldab liugväravatel ehk lükandväravatel automaatselt avaneda ja sulguda. See kasutab mootoreid ja juhtseadmeid värava liikumise juhtimiseks, pakkudes mugavust ja turvalisust.

Mis on parim liugvärava automaatika?

  • Eestis populaarne liugvärava automaatika on Key Automation automaatika, mis on varustatud LED valgustusega ja töökindlad Eesti kliimas.
  • Populaarseks valikuks on ka Sommer automaatika süsteemid.
  • Eestis pakutakse lisaks eelnevale ka BFT, Hörmann ja CAME liugvärava automaatikat.

Liugvärava automaatikad Key Automation, BFT ja Sommer.
Liugvärava automaatikad Key Automation, BFT ja Sommer.

1. Key Automation – LED valgustusega ja Eesti kliima jaoks laitmatult sobiv

Key Automation, mis pärineb Itaaliast, on tuntud oma innovaatilise lähenemise ja kvaliteetse automaatika poolest ning on mõeldud nii liug- kui ka tiibväravatele. Automaatika keskendub kasutusmugavusele ja süsteemide nutikale integreerimisele, pakkudes lahendusi, mis sobivad ideaalselt kaasaegse kodu või ettevõtte vajadustega. Key Automation eristub oma võimega pakkuda kõrgetasemelist ohutust ja vastupidavust, integreerides samal ajal uusimaid tehnoloogiaid, nagu LED-valgustus ja mobiilirakenduste tugi, et tagada kasutajatele maksimaalne mugavus ja kontroll.

Peamised funktsioonid:

  • LED-valgustus: Toodetel on küljes LED öövalgustid, mis näevad väga modernsed välja ning on meie kliimas vastupidavad.
  • Nutikas integreerimine: Lihtne ühendada koduautomaatika süsteemidega sujuvaks kontrolliks. Samuti olemas mobiilirakendus.
  • Kompaktne disain: Ideaalne piiratud ruumiga paigaldusteks.
  • Kõrge eeldatav eluiga: Vastupidav Eesti kliimale ja ajamite eluiga on kõrge.

Miinused:

  • Hind: Selle automaatika hind on küll kõrgem, kuid selle eest on kvaliteedi suhe paigas hinnaga ning automaatika ei nõua paari aasta pärast väljavahetamist ning hoolduskulusid on vähem.
  • Paigaldus: Suur funktsioonide valik võib nõuda ajakulukamat paigaldamisprotsessi. Populaarsed liugvärava automaatika mudelid, mida Eesti edasimüüjad pakuvad on näiteks Key Automation TURBO, mille odavamad mudelid kannatavad kuni 400kg ning võimsamad kuni 4000kg. Samuti pakutakse Key Automation SUN automaatika mudeleid, mille kandevõime ulatub 1100kg.

Key Automation liugvärava automaatika edasimüüja Eestis on Varena.

2. Sommer väravaautomaatika – vaikne ja energiasäästlik

Sommer on Saksamaalt pärit ettevõte, mis on ülemaailmselt tunnustatud oma vaiksete, energiatõhusate ja usaldusväärsete väravaautomaatikate poolest. Tänu aastatepikkusele kogemusele ja pühendumusele innovatsioonile pakub Sommer lahendusi, mis ühendavad endas kvaliteetseid ja töökindlaid väravaautomaatikid. Sommeri tooted on loodud silmas pidades kasutaja mugavust ja energiasäästlikkust, mistõttu on need ideaalsed valikud keskkonnateadlikele kodu- ja ettevõtteomanikele, kes ei tee järeleandmisi kvaliteedis.

Eestis peamised pakutavad Sommer liugvärava automaatika mudelid on Sommer Runner ja Starter, mille kandevõimed ulatuvad 800kg-ni.

3. Hörmann liugvärava automaatika

Hörmann on ettevõte, mis ei keskendu ainult automaatikale, vaid ka ustele ja väravatele. Nende liugvärava automaatika süsteemid on vastupidavad, vaiksed ja varustatud arenenud ohutusfunktsioonidega.

Peamised Eestis saadaval Hörmanni liugvärava automaatikad on Hörmann Lineamatic tooted, mille kandevõime ulatub 500kg-ni.

4. BFT liugvärava automaatika

BFT on veel üks Itaalia päritolu väravaautomaatika bränd. BFT tootevalikus on lai valik automaatikaseadmeid, mis on suunatud nii elamu- kui ka kommertskasutusele, pakkudes tugevat jõudlust ja usaldusväärsust.

Eestis pakutakse BFT Deimos automaatika mudeleid, mis kannatavad kuni 800kg liugväravat.

5. CAME liugvärava automaatika

CAME pakub laia valikut automaatikaseadmeid, mis vastavad erinevate kasutajate vajadustele üle kogu maailma. Itaaliast pärit CAME on pühendunud tehnoloogilisele innovatsioonile ja disaini tipptasemele, luues süsteeme, mis tagavad maksimaalse turvalisuse ja mugavuse. Nende tooted on välja töötatud vastupidavaks äärmuslikele ilmastikutingimustele, mis muudab need eriti sobilikuks Eesti muutliku kliimaga.

CAME liugvärava automaatika mudelid, mida Eestis pakutakse on kandevõimega kuni 800kg. Toodet müüvad edasi vähesed ettevõtted.

Ehk siis parim liugvärava automaatika on...

Endale sobivaima väravaautomaatika saad välja valida vastavalt oma vajadustele ja eelarvele. Kindlasti soovitame Key Automation automaatikat, mille hind võib olla küll 50-100€ kõrgem (mitte küll alati) kui teiste pakkujate, kuid selle eest on see testitud ja vastupidav meie kliimas. Samuti on Key Automation liugvärava automaatika visuaalselt ilus ja võimalik varustada LED valgustitega.

Logo - VARENA piirdeaiad ja väravad
Arturi tn 4, 79531 Valtu küla, Rapla
+372 527 1344

Varena tegeleb piirdeaedade, väravate ja väravaautomaatika müügi ning paigaldusega. Kogemusi üle 20 aasta!

Puidust piirdeaia viimistlemine värvi koorumise ja kõdunemise kindlaks

Puidust piirdeaeda on püsiva tulemuse saavutamiseks kindlasti vaja enne värvimist õigete vahenditega immutada.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

Lehisepuidust saab tugeva ja ilmastikukindla terrassi, fassaadi ja piirdeaia

Lehist peetakse üheks vastupidavaimaks puuliigiks, kuna ta on looduslikult ehk töötlemata kujul sama vastupidav kui sügavimmutatud materjal.

Kasutusloa dokumentatsiooni tegemine võiks alata ehituse algjärgus

Kasutusloa taotlemiseks on vaja esitada mitmeid dokumente, millest osad on väga spetsiifiliselt seotud geodeesia ehk maa mõõdistamise valdkonnaga.

Looduskivide valimine: Eestis ei tunta hästi kivide tüüpe

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Täpne GPS mõõdistamine aitab vältida krundi piiridega seotud probleeme

Täpne GPS mõõdistamine on oluline nii majade ehituses, metsa või maa ostu-müügi tehingute korral, samuti trasside, teede, sildade ja raudteede ehituses.

Kuidas tagada piirdeaia, terrassi ja aiamaja kõdunemise ning värvi koorumise kaitse?

Kui alustad terrassi, piirdaia või aiamaja renoveerimist, siis esmalt puhasta pinnad renovaatoriga, mis desinfitseerib ja eemaldab hallitus ning siis kata puidukaitsega HOLZ Bio.

Hästi tehtud puitaed sobib praktiliselt kõikjale

Puitaiad on enimlevinud piirdeaia tüüp Eestis ja tänu kaasaegsetele viimistlusvõimalustele ka suhteliselt vastupidav piirde lahendus.

Puitmaja tulekindlaks Holz Profi tõhusa puidu tulekaitsega

HOLZ Prof on ainus Eesti toode, mis omab kõrgeimat tulekaitseklassi B-s1, d0/ K²10.

Hea piirdeaed on vastupidavast materjalist

Kui lähtuda ainult vastupidavuse kriteeriumist, siis on korralikult kuumtsingitud ja pulbervärvitud metallaed kõige vastupidavam, aga õigesti viimistletud puitaed on samuti väga hea lahendus.

Kas teha aiaplaan ise või tellida?

Kogenud aiakujundaja Pille-Riin Villem soovitab alustuseks langetada otsus, kas teha aiaplaan ise või tellida spetsialistilt (maastikuarhitektilt-aiakujundajalt).

Puitaia ehitamise ABC

Kui kõrge või kui tihe puitaed ehitada?

Osta piirdeaed ja värav mugavalt e-poest!

Piirdeaedade e-poest saab väga lihtsalt ennast huvitava tootekoosluse kokku panna ja kogu info on kohe olemas.

Müüriaia ehitamine

Müüriaia tegemiseks kasutasin immutatud ja poolikuid 1200 cm pikkusi latte ja 12 cm läbimõõduga poste.

Tõhusad kaitsevahendid: kivikatus, sillutis, puitfassaad, terrass

Hoiab fassaadidel ära sambla tekke, mehhaaniliste kriimustuste vältimiseks, UV kaitse. Katus püsib kaua puhtana. Tõrjub terrassi pinnalt nii mustust, vett kui õliseid ja happelisi vedelikke.

Piirdeaia paigaldamise õpetus

Piirdeaia paigaldamise ABC

Kuidas kaitsta puid ja ennast puude eest

Teile meeldivad krundil kasvavad põlised puud. Kuidas teostada vajalikke ehitustöid nii, et puud ülemäära kannatada ei saaks? Kuidas hinnata, kas mõni teie valdustes kasvav puu võib edaspidi osutuda ohtlikuks teie varale?

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube