Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

EKSPERDI NÕUANNE
Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Ilmselt ei ole eestlaste saunalembust kunagi võimalik välja juurida, see oli ja jääb alatiseks, aga keeruline olukord energiaturul sunnib ka siin ökonoomsemaid lahendusi leidma. Kaasaegsemaid lahendusi otsivad nii saunatajad kui ka saunaehitajad.

Saunamaailma müügijuht Lauri Laprik soovitab teemale läheneda teadlikult ja kaaluda oma valikuid just pikemast perspektiivist lähtudes.  

Energia kokkuhoid kerise efektiivsuse arvelt

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada just kerisest ja selle õigest valikust.

Kaasaegsed sauna äpilahendused (nt HUUMi äpp) võimaldavad reguleerida nii kütmist, ventilatsiooni kui valgust ja seda kõike kaugjuhtimise teel. Seda on võimalik panna jälgima ka muutuvaid energiaturu hindasid. Automaatika abil leitakse optimaalne kütmise viis ja välditakse liigset energia tarbimist. Keskkonnasäästlik mõtlemine on nagunii au sees ja mitte ainult hindade tõusu pärast.

Ka õige planeering ja sisustuse valik on kokkuhoid

Enamus inimesi puutub saunaehitusega kokku ainult kord või paar elu jooksul, seega on täiesti arusaadav, et ei olda kursis selle spetsiifilise ruumi ehitustingimustega.

Sauna leiliruum on tavaliselt väike ruum, mis peab aga võimaldama mõnusalt lõõgastavat saunaelamust ja oluline on sealjuures iga detail alates planeeringust kuni õige sisustuseni välja.

Saunalava ehitus algab enamasti põhjalikust projektist ja kubatuuri arvutustest, milles peab arvestama nii ventilatsiooni tüübi kui elektrivõrguga. Seda ei ole iseenesest väga keeruline teha, aga nõuab siiski eelteadmisi. Seepärast julgustab Lauri alati spetsialistidelt nõu küsima, et hilisemat kulukat vigade parandust ennetada. Saunamaailmas on näiteks kohapealne konsultatsioon täiesti tasuta.  

Et võimaldama mõnusalt lõõgastavat saunaelamust ja oluline on iga detail alates planeeringust kuni õige sisustuseni välja.
Et võimaldama mõnusalt lõõgastavat saunaelamust ja oluline on iga detail alates planeeringust kuni õige sisustuseni välja.

Saunaehituse tüüpvead, mida vältida:

Valgustus. Saun ei ole tavaline ruum ja valgustuse puhul peab sellega arvestama. Üsna tavaline on, et valgustid paigutatakse lakke või siis kasutatakse vale IP klassi valgusteid või saunaruumile mittevastava valgussoojusega (kelvin) valgusteid. Lisaks peab arvestama, et kõik materjalid selles ruumis peavad vastu pidama kuumusele.

Sauna leiliruumi jaoks on olemas küll spetsiaalsed valgustid, aga peab siiski teadma, et paigaldada tasuks need kas seina või lava alla, sest lakke koguneb lihtsalt liiga palju kuumust. Lakke sobivad ainult spetsiaalsed klaasfiiber optika valguslahendused. Spetsialistiga tasub nõu pidada.

Sauna leiliruumi jaoks on olemas spetsiaalsed valgustid, aga arvestama peab, et need paigaldatakse kas seina või lava alla.
Sauna leiliruumi jaoks on olemas spetsiaalsed valgustid, aga arvestama peab, et need paigaldatakse kas seina või lava alla.

Ka valguse soojusspektriga eksitakse. Näiteks kui kasutada saunas ainult külma valgusega (alates 4000 kelvinit) LED-ribasid, muudab see ruumi külmemaks ja kõledaks. Sellises valguses ei suuda inimene lõõgastuda. Seega on oluline, et kasutataks sooja spektriga valgust (3000 kelvinit), mis õrnalt puidu vahelt kumades loob hetkega mõnusalt hubase tunde.

Muudetava valgusspektriga LED-lahendus.
Muudetava valgusspektriga LED-lahendus.

Muusika. Muusika kasutamine leiliruumis aitab meeleolu loomisele kaasa. Teadma peab kindlasti aga seda, et kõlareid ei tohiks lakke paigutada, vaid pigem lava alla, et kuumus neile liiga ei teeks.

Kerise ohutuskaugus. Iga kerisega tuleb kaasa kasutusjuhend, kus on väga täpselt kirjas konkreetse kerise ohutuskaugus seinast ja istumisalast. Paraku tuleb ette olukordi, kus juhendit pole korrektselt täidetud. Spetsialistid sellistes asjadega tavaliselt ei eksi.

Kerise kubatuur. Tihti ei osata valida ruumi mõõtmetele vastavat kerist, valitakse see kas liiga suure või siis hoopis liiga madala võimusega. Kumbki ei õigusta ennast.

Kerisekivide kogus mängib olulist rolli leili pehmuse loomises.
Kerisekivide kogus mängib olulist rolli leili pehmuse loomises.

Liiga käre kuumus. Kui tegemist pole just elu ja surma peale kuumuse kannatamises võistlevate meestega, ei ole hingamisteid ja nahka põletav kuumus kellegi jaoks meeldiv. Liiga käreda kuumuse põhjustab enamasti kas ebapiisav ventilatsioon või vale kerise valik. Ka kerisekivide kogus mängib olulist rolli leili pehmuse loomises.

Ebapiisav soojustus. Leiliruum eeldab väga head soojustust. Vastasel korral ei suuda ruumi mõõtudele vastav keris seda piisavalt kütta.

Viimistlus. Kunagi ei tasu unustada, et kõigi tegevuste juures, mis on mõeldud lõõgastuseks, on väga oluline atmosfäär.

Kui näiteks väike leiliruum liiga tumedaks viimistleda, mõjub see hoopis rusuvalt, sest tume teeb ruumi kitsamaks ja mured tunduvad peale sauna veelgi suuremad. Kindla peale minek on leiliruumis heledad seinad. Kes soovib väga eristuda, siis teist tooni lavalauad on juba ka piisav.  

Leiliruumi ei ole soovitav liiga tumedaks viimistleda, sest võib see mõjuda liiga rusuvalt.
Leiliruumi ei ole soovitav liiga tumedaks viimistleda, sest võib see mõjuda liiga rusuvalt.

Puitu ei viimistleta kaitseainetega üle. Leiliruumi puit vajab kindlasti viimistlust, et higi ja mustus voodrilaudade sisse ei imenduks, mida sealt enam paraku eemaldada ei saa.

Leiliruumi puit vajab kindlasti viimistlust, et higi ja mustus voodrilaudade sisse ei imenduks.
Leiliruumi puit vajab kindlasti viimistlust, et higi ja mustus voodrilaudade sisse ei imenduks.

Soola kasutamine leiliruumis. Himaalaja soola kasutamine saunas on levinud, aga seda tuleks teha õigesti. Soola ei visata mitte kerisele, vaid pannakse kerise lähedale veenõusse vaikselt aurustuma. Teine võimalus on soola nahale määrida. Kerisele viskamine rikub lihtsalt kerist, mitte ei toimi tervistavalt.  

Alkohol ja saun ei sobi kokku. See ei ole nüüd küll otseselt ehituskuludega seotud, aga tervise säästmise kohalt ülioluline. Saunasõbral tasub teada, et pikaaegne alkohoolsete jookide saunas tarbimine mõjub lõpuks tervisele laastavalt. Teadlikkus sellest kasvab aasta aastalt.

Saun on mõnus koht pere ja sõpradega koos olemiseks ja vestlemiseks, kus tarbitakse pigem vett või lahjat mahla. Saunas higistame välja suure koguse vett ning keha vajab seda ka puhtal kujul tagasi. Alkohol aga hoopis kurnab keha ja hägustab mõistust ning inimene ei saa enam aru, mis on kehale hea ja kus kuumus läheb üle piiri.

Sauna ehitamine usalda spetsialistide kätte

Miks eelistada saunamaailma spetsialiste?

Saunamaailm on Eesti saunakultuuri suurtoetaja ja eestvedaja aastast 1998, hoolitsedes selle eest, et saunaehituse tase tõuseks ning saunafännide arv jätkuvalt kasvaks.

Kus on fanaatikud ja kogemus, seal tuntakse asja ning oma kogemust jagatakse kõigile soovijatele hea meelega kauplustes kohapeal (tasuta). Põhjalikuma projekti soovi korral pakutakse võimalust ka 3D visualiseerimiseks (tasuline teenus).

Saunamaailma spetsialistid ehitavad saunu ja spaasid üle maailma: Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus, Horvaatias, Prantsusmaal jm. Täisteenus hõlmab kõike, alates saunaprojektide konsultatsioonist ja disainlahendustest kuni seadmete paigalduseni välja. Selleks on neil ette näidata ka vastavad litsentsid: EEP00760 – projekteerimine, EEH001731 – ehitamine ja 002076  – küttesüsteemi paigaldus. Selle kõigega käib kaasas ka garantii.

Tehtud tööd:

A: Inkodu.ee (K. Viksne; J. Rohtsalu)
Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Seotud ettevõte:
Logo - SAUNAMAAILM saunaehitus, saunatarvikud
Pärnu mnt 238 (Järve keskus, 0 korrus), 11624 Tallinn, Harjumaa
+372 614 0310

Saunade projekteerimine ja ehitus, saunatarvikute ja keriste müük, saunaküla saunade rent.

Milline jahutus- ja küttesüsteem tagab kontoripinnal olulise energiasäästu?

Maaküttelahendusena on kasutusel vertikaalsed suletud energiapuurkaevud vundamendi põhja all. Selliseid auke lubatakse puurida ka tiheasustusega aladele, lubade taotlemine oluliselt kiirem.

Kuni 60 m2 palksaun-elumaja ehitamine ja tüüpvead

Palkmaja palgi suuruse ja materjali valimine, palkseinte soojustamine, katuse ehitamine. Palksauna siseviimistlustööd.

Elektrikerise valimine väikesauna: Miks eelistada kerist CORE?

Kummutame müüdi, et elektrikerise leil on terav ja kuiv. Leili kvaliteedi määrab kerisekivide kogus, tüüp ja kuju.

Sauna ehitamine korteri vannituppa

Tänu kaasaegsetele tehnoloogilistele võimalustele ja materjalidele on sauna ehitamine võimalik peaaegu igasse ruumi ja kohta, ka väikese korteri vannituppa.

Saunaahju-saunakerise valimine: millised näitajad on olulised?

Miks on hea Skameti puuküttega saunaahi? Kerise peamine eesmärk on saavutada soovitud temperatuur võimalikult kiiresti ja et soojus oleks meeldivalt mahe.

Saunamaja ehitamine - lähtu vajadusest mitte ehitusloa taotlusnormist

Nii suure kui väikese saunamaja puhul on vajalik esitada samasugune dokumentatsioon (ehitusluba vs ehitusteatis). Saunamaja joonis on oluline!

Sisseehitatud dušikomplektid ja valamusegistid Damixa

Damixa lahendused on ühtaegu lihtsad ja paindlikud, sest on üks seinasisene baas, mis sobib nii valamule kui ka dušile.

Tehisintellekti abil ühte võrku liidetud seadmed lubavad seninägemata mugavust

Aasta suurimal tarbijaelektroonika messil CES tutvustati tavapäraselt palju huvitavaid innovatsioone. Samsungi muude uuenduste kõrval oli ehk olulisemateks tehisintellektil põhinevad lahendused, mis liidavad kõik seni tutvustatud nutikad seadmed ühtsesse võrgustikku.

Tapeeditrendid 2023

2023 tapeeditrendide märksõnad on rikkalikud küllastunud toonid, modernsed kurvid, pehme geomeetria, tekstuurid, biofiilne disain, botaaniline muster, re-disain.

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Ostad uut kodu, kuid eelmise müük venib? Bonava tõi turule turvalise koduostu lahenduse

Bonava Eesti pakub oma koduostjatele turvatunnet, et meelepärane kodu ei jääks ostmata, kui elus peaks ette tulema ootamatusi.

Puidust moodulpõrand - hea valik rõdule, terrassile ja sauna

Termosaarest moodul terrassilauad on väga vastupidavad, lai mustrite ja mooduli suuruste valik, lihtne paigaldus, mõistlik hind. Puitlaudise hind on 105-115 eur/m2.

Pantone 2023. aasta värv Viva Magenta 18-1750 ergutab meeli

Viva Magenta on särav ja elujõuline looduse punaste perekonnast inspireeritud värv, mis ergutab meie meeli ja aktiveerib rõõmsa, optimistliku ja meelekindla hoiaku ning piiranguteta tegutsemisjulguse.

Pea iga teine kinnisvaraostja usub, et soetab kodu kogu eluks

YIT Eesti värske uuringu kohaselt loodavad eestimaalased kinnisvara ostes, et uus elupind jääb neid terveks eluks teenima – tervelt 45% vastanutest.

5 lihtsat näpunäidet uue teleri valimiseks

LG tehnikaeksperdid jagavad viis väärtuslikku näpunäidet, kuidas erineva suuruse ja hinnaklassiga mudelite seast just endale sobivaim teler leida.

6 olulisemat sisustustrendi 2023. aastal

2023. aastal pannakse sisustuses veel enam rõhku sellele, kuidas kodu inimest tundma paneb, kuidas see muudab teda õnnelikumaks, tervislikumaks ja produktiivsemaks.

Käsitöövaibad LIGNE PURE - vaoshoitud disain ja lõputud eksperimendid tekstuuridega

Käsitöövaibad LIGNE PURE - on täiesti uutmoodi loominguline maailm, töö laia tekstuuride, tehnikate ja materjalide spektriga.

Kas tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga siiski duši all käimist nautida?

Tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga duši all käimist siiski nautida? Need lihtsad muudatused vannitoas mõjuvad hästi nii keskkonnale kui ka rahakotile

Iittala 2023. aasta klaasivärvid on Sevilla oranž, ultramariinsinine ja vask

Ultramariinsinise rüü on sel aastal saanud suuga puhutud Flora vaas, Valkea küünlaalus, Kastehelmi klaasid, kausid, taldrikud, küünlaalus, Aino Aalto kahes suuruses klaasid ning Raami klaasid.

Miks diivani konstruktsioon vastu ei pea: liigne raskus, laste hüppamine, lemmikloomad

Telereklaamides näeme ikka ja jälle hooga diivanile potsatavaid täiskasvanuid ja nendel rõõmsalt hüppavaid lapsi. See on reklaamides tavapärane ja mõjub inspireerivalt. Aga diivan ei ole batuut!

Põhjamaise vannitoa disainipärlid

Väga praktiliseks lahenduseks on kasutada vannitoas mahukat peegelkappi, kuhu on hea peita oma erinevad potsikud.

Allibert - kvaliteetne vannitoamööbel prantsuse tootjalt

Allibert on vannitoamööbli ja sanitaartehnika tootja, kelle peamine eesmärk on luua kaasaegset skandinaavialikku mööblit, mis on vastupidav ja jätkusuutlik. Northnavia veebipoes!

Geopoliitiline olukord loob eeldused ehitustööstuse ettevõtetele jätkusuutlikumaks muutumiseks

Jätkusuutlikkuse seisukohalt saab kõige täielikuma pildi sellest, kui palju CO2 emissioone hoonete ehitamise tulemusena tekib, viies läbi kõigi protsesside ja ressursside analüüsi.

Tartu Karl Bilder esinduses uus 1500 m2 puiduladu nüüd avatud

Karl Bilder esinduses on avatud uus 1500 m2 puiduladu. Lai valik puitmaterjali: sae- ja höövelmaterjal, puitlaast ja puitkiud plaadid, liimpuit, terrassilauad jpm.

Toidujäätmete purustajad TEKA - praktiline, mugav, vaikne ja turvaline

Teka uus toidujäätmete purustaja aitab hoida köögi puhtana bakteritest, lõhnadest ja prügist.

Timbermore tammepuidust siseuksed: kvaliteetne ja vastupidav lahendus

Timbermore tammepuidust siseuksed on saadaval mitmekülgse disainide ja värvi valikuga.

Veesein-kaskaadkosk: uudne ja atraktiivne ruumiliigendaja

Veesein-ruumiliigendaja on nutikas neli-ühes-lahendus, mis lisaks interjööri ilmestamisele ning ruumi eraldamisele aitab ka õhku puhastada ja niisutada.

Uuring: Eesti inimesed hindavad säästlikku ja kauakestvat vannituba

Baltikumi inimestele on tähtis, et vannituba oleks kvaliteetne ja kestaks kaua. Samuti on olulised vett säästvad lahendused.

Uus visioon vannitoast: geniaalselt ruumisäästlik, avar ja funktsionaalne

Uue põlvkonna elegantne, mugav ja ruumisäästlik vannitoamööbel. Kõik vajalik vannitoas on silme alt peidus, aga sama kiirelt ka leitav - lihtsalt geniaalne!

Salong Muster: suur valik uusi kardinakangaid ja professionaalne õmblusteenus

Tuleme Sulle appi kardinakanga valikul, disainil ja tehniliste lahenduste leidmisel kuni kardinate õmblemise ja paigaldamiseni välja.

Sadolini 2023. aasta värv on Wild Wonder - loodusest inspireeritud särav toon

Sadolin Aasta Värv 2023 Wild WonderTM on loodusest inspireeritud särav toon, mis aitab meil loodusega ühenduses olla ja end oma kodus paremini tunda.

Tikkurila 2023. aasta värv Rosy Moment sümboliseerib soojust ja empaatiat

Tikkurila 2023. aasta värv V413 Rosy Moment ehk roosiline hetk sümboliseerib kellegagi ühiste mälestuste loomist ja kodutunnet.

Light + Building valgustite mess: innovatsioon tehnoloogias ja mitmekesised disainitrendid

Innovatsiooni uuemad tuuled puudutavad peamiselt valgusallikaid ja nendega seotud kontrollereid, mis lubavad reguleerida valguse võimsust, intensiivsust, värvitemperatuuri jm.

Palazzo Interiors tõi Ruukki Pärnu kontori uude ajastusse

Palazzo sisekujundajad said ülesandeks luua kogu Pärnu Ruukki kontoripinnale täiesti uus sisekujunduse kontseptsioon.

Mööblidisaini hübriidid on abiks kaugtööle

Uus ruumisäästlik mööblilahendus kodukontorisse - Radis Furniture pööratava lauaga kummut FOLDY.

Fassaad: Kiudtsement- vs puitvoodrilaud, kumb on odavam?

Kui mõni aasta oli kiudtsementvoodrilaud palju kallim kui puidu voodrilaud, siis tänavu seda enam teha ei saa. Hetkel on kiudtsementvoodrilaua m2 hind al. 31,95 €/m2 ja samaväärse puitvoodrilaua m2 hind keskmiselt 33 €/m2.

Tavaline veepump või puurkaevupump: kumba eelistada ja miks?

Olemas on 2 tüüpi veepumpasid: tavaline veepump ehk veeautomaat ja puurkaevupump. Kuidas valida veepumpa? Pumba võiks alata pumba graafikuga tutvumisest.

Uuring: kodu kehva planeeringu üle kurdab iga kolmas eestimaalane

YIT müügijuhi sõnul tahetakse kõige sagedamini muuta korteri elektri- ja valguslahendust, näiteks pistikupesade ja lülitite asukohta ja nende arvu.

Milline segisti valida?

Kui osad segistid on minimalistlikud ja loodud ruumi sobituma, siis teised annavad vannitoale iseloomu ja tooni. Tutvustame Gustavsbergi segistite võimalusi.

Mitmefunktsioonilised laeliistud: standardliist, valgustusliist, kardinapuuliist

Universaalseid laeliiste (dekoorliiste) saab kinnitada seina kolmel erineval moel: standardliistuna, valgustusliistuna (kinnitus seina külge) või kardinapuuliistuna (kinnitus lae külge).

Päikesepaneelide paigaldamine katusele

Käesolev artikkel keskendub lamekatusele. Lamekatusele saab päiksepaneele paigaldada sisuliselt kogu katuse pinnale.

Valgustid: kuidas valida elutuppa see õige?

Elutuppa valgustite valimine sõltub väga palju ruumi suurusest ja sellest, kas elutuba on eraldi või köögiga koos.

Palkmaja suuri ehitusvigu ei andesta! Energiatõhus ja niiskuskindel palkmaja

Energiatõhusa ja niiskuskindla käistöö palkmaja ehitamine ja hooldamine. Mida silmas pidada ja kontrollida?

Kas kodu uues majas on energiasäästlikum?

2020. aasta algusest on uute hoonete energiatõhususe miinimumnõudeks A-klassi hoone ehk liginullenergia hoone. Oluliselt rekonstrueeritavad hooned aga peavad saavutama C-klassi.

Noore ja aktiivse pere julgete valikutega kodu

Sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya kujundatud köögi värvilahendus oli algselt valitud rahulik ja vaoshoitud, kuid pere soovis värvi juurde lisada.

Kuidas arvestada aknale õiges mõõdus kardinad?

Kardinate kõrguse arvestamiseks tuleks mõõta ära akna kõrgus või terve sein, kui on soov panna maast laeni kardinad.

Vannitoa kontseptsioon Classic II: klassika selle sõna parimas tähenduses

Vannis ja duši all käimiseks igas suuruses vannitoas on Classic sarjas vannid viies erinevas mõõdus. Nüüd saab valida ka ainulaadse 120 cm vanni.

Uut diivanit valides ei tasu piirduda vaid hinna ja mõõtude sobivusega

Osadel diivanitel ja nurgadiivanitel on olemas nn relax-funktsioon, mis võimaldab istme sügavust vaid nupuvajutusega reguleerida. Samuti seljatuge sättida.

LG uue külmiku LED-uksepaneelid vahetavad värvi vastavalt kasutaja tujule

Uuele külmikule LG MoodUP on sisseehitatud ka LG ThinQ™ tehisintellekt, mille mobiiliäpist saab valida 22 ülemise uksepaneeli ning 19 alumise uksepaneeli värvi vahel.

Köögi sisustamine: avastage minimalistlik stiil

Minimalistliku ruumi oluline reegel on täiuslik kord. Seega veenduge, et köögis jääksid nähtavale ainult kõige vajalikumad elemendid.

Lastetoa sisustamise 5 nippi

Lastetuba sisustades tuleks lähtuda lapse pikkusest. Väiksemate laste puhul tasub vältida maast laeni riiuleid või siis panna olulised esemed madalamale.

Damixa Silhouet segistid ja aksessuaarid -  valik, mis köidab tähelepanu

Damixa segistite ja aksessuaaride abil saate ühendada suurepärase funktsionaalsusega disaini, materjalide ja värvidega, mis kajastavad kodus teie stiili ja soovitud õhkkonda.

Bauroci valikus uued Silroc silikaatplokid ja -tellised

Silroc silikaatplokkide peamine kasutuskoht on hoonete välisseinad ja helikindlad vaheseinad. Tänu plokkide suurele tihedusele on seina heliisolatsiooninäitajad esmaklassilised.

Juhtmevaba lambikesega rõdule, aeda ja piknikule

Juhtmevabad valgustid on just need, mida vajad, kui soovid õuesolemist õhtuti veelgi kauem nautida

Väikese vannitoa sisekujundus: kuidas planeerida ja viimistleda?

Nõuandeid väikese vannitoa remondiprotsessi nõustamisel jagab Espaki sisekujundaja. Tegemist oli 3,8 m² suuruse vannitoa remondiga vanas majas.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Uus kollektsioon YARD: lõpuks ometi kraanikausid, millel on tõesti midagi pakkuda

RAVAK soovib luua disaineritele ja arhitektidele mõeldud kraanikausside kollektsiooni.

Unidrain seab vannitoa renntrappidele uue standardi

Unidrain renntrapp (duširenn) teeb ehitamise lihtsamaks, parandab ka ehituse kvaliteeti ja ka väljanägemist!

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Soome Naantali elamumessil (2022) jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

Eesti disaini uus toode - lauakesega seina- ja põrandavalgusti SAXO!

4ROOMi kaks ühes meeleolu- ja lugemisvalgusti SAXO muudab eriliseks väike lauake. Metalljalg ja lauake saadaval 13-s ja kangaskuppel 40-s erinevas toonis.

Professionaalne tehnika mängib töökeskkonnas olulist rolli

Logitech on loonud kasutajale väga mugava ruumilahenduse, millega saab videokõnesid teha nii, et kasutaja ei pea koosolekule oma arvutit kaasa võtma.

Japandi vannitoas: neile, kes eelistavad rituaali rutiinile

Vannitoas iseloomustavad Japandi stiili naturaalsed materjalid, soojad puiduvarjundid ja must värv. Villeroy & Boch valikus uus Loop & Friends vannitoa sari.

Müürikivid aiakujunduses – praktilised ja efektsed

Müürikivide abil luuakse aias sujuvaid üleminekuid ühelt objektilt teisele, struktureerides nii õueruumi. Kaldega pinnase planeerimisel on müürikivid asendamatud.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube