Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

EKSPERDI NÕUANNE
Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Ilmselt ei ole eestlaste saunalembust kunagi võimalik välja juurida, see oli ja jääb alatiseks, aga keeruline olukord energiaturul sunnib ka siin ökonoomsemaid lahendusi leidma. Kaasaegsemaid lahendusi otsivad nii saunatajad kui ka saunaehitajad.

Saunamaailma müügijuht Lauri Laprik soovitab teemale läheneda teadlikult ja kaaluda oma valikuid just pikemast perspektiivist lähtudes.  

Energia kokkuhoid kerise efektiivsuse arvelt

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada just kerisest ja selle õigest valikust.

Kaasaegsed sauna äpilahendused (nt HUUMi äpp) võimaldavad reguleerida nii kütmist, ventilatsiooni kui valgust ja seda kõike kaugjuhtimise teel. Seda on võimalik panna jälgima ka muutuvaid energiaturu hindasid. Automaatika abil leitakse optimaalne kütmise viis ja välditakse liigset energia tarbimist. Keskkonnasäästlik mõtlemine on nagunii au sees ja mitte ainult hindade tõusu pärast.

Ka õige planeering ja sisustuse valik on kokkuhoid

Enamus inimesi puutub saunaehitusega kokku ainult kord või paar elu jooksul, seega on täiesti arusaadav, et ei olda kursis selle spetsiifilise ruumi ehitustingimustega.

Sauna leiliruum on tavaliselt väike ruum, mis peab aga võimaldama mõnusalt lõõgastavat saunaelamust ja oluline on sealjuures iga detail alates planeeringust kuni õige sisustuseni välja.

Saunalava ehitus algab enamasti põhjalikust projektist ja kubatuuri arvutustest, milles peab arvestama nii ventilatsiooni tüübi kui elektrivõrguga. Seda ei ole iseenesest väga keeruline teha, aga nõuab siiski eelteadmisi. Seepärast julgustab Lauri alati spetsialistidelt nõu küsima, et hilisemat kulukat vigade parandust ennetada. Saunamaailmas on näiteks kohapealne konsultatsioon täiesti tasuta.  

Et võimaldama mõnusalt lõõgastavat saunaelamust ja oluline on iga detail alates planeeringust kuni õige sisustuseni välja.
Et võimaldama mõnusalt lõõgastavat saunaelamust ja oluline on iga detail alates planeeringust kuni õige sisustuseni välja.

Saunaehituse tüüpvead, mida vältida:

Valgustus. Saun ei ole tavaline ruum ja valgustuse puhul peab sellega arvestama. Üsna tavaline on, et valgustid paigutatakse lakke või siis kasutatakse vale IP klassi valgusteid või saunaruumile mittevastava valgussoojusega (kelvin) valgusteid. Lisaks peab arvestama, et kõik materjalid selles ruumis peavad vastu pidama kuumusele.

Sauna leiliruumi jaoks on olemas küll spetsiaalsed valgustid, aga peab siiski teadma, et paigaldada tasuks need kas seina või lava alla, sest lakke koguneb lihtsalt liiga palju kuumust. Lakke sobivad ainult spetsiaalsed klaasfiiber optika valguslahendused. Spetsialistiga tasub nõu pidada.

Sauna leiliruumi jaoks on olemas spetsiaalsed valgustid, aga arvestama peab, et need paigaldatakse kas seina või lava alla.
Sauna leiliruumi jaoks on olemas spetsiaalsed valgustid, aga arvestama peab, et need paigaldatakse kas seina või lava alla.

Ka valguse soojusspektriga eksitakse. Näiteks kui kasutada saunas ainult külma valgusega (alates 4000 kelvinit) LED-ribasid, muudab see ruumi külmemaks ja kõledaks. Sellises valguses ei suuda inimene lõõgastuda. Seega on oluline, et kasutataks sooja spektriga valgust (3000 kelvinit), mis õrnalt puidu vahelt kumades loob hetkega mõnusalt hubase tunde.

Muudetava valgusspektriga LED-lahendus.
Muudetava valgusspektriga LED-lahendus.

Muusika. Muusika kasutamine leiliruumis aitab meeleolu loomisele kaasa. Teadma peab kindlasti aga seda, et kõlareid ei tohiks lakke paigutada, vaid pigem lava alla, et kuumus neile liiga ei teeks.

Kerise ohutuskaugus. Iga kerisega tuleb kaasa kasutusjuhend, kus on väga täpselt kirjas konkreetse kerise ohutuskaugus seinast ja istumisalast. Paraku tuleb ette olukordi, kus juhendit pole korrektselt täidetud. Spetsialistid sellistes asjadega tavaliselt ei eksi.

Kerise kubatuur. Tihti ei osata valida ruumi mõõtmetele vastavat kerist, valitakse see kas liiga suure või siis hoopis liiga madala võimusega. Kumbki ei õigusta ennast.

Kerisekivide kogus mängib olulist rolli leili pehmuse loomises.
Kerisekivide kogus mängib olulist rolli leili pehmuse loomises.

Liiga käre kuumus. Kui tegemist pole just elu ja surma peale kuumuse kannatamises võistlevate meestega, ei ole hingamisteid ja nahka põletav kuumus kellegi jaoks meeldiv. Liiga käreda kuumuse põhjustab enamasti kas ebapiisav ventilatsioon või vale kerise valik. Ka kerisekivide kogus mängib olulist rolli leili pehmuse loomises.

Ebapiisav soojustus. Leiliruum eeldab väga head soojustust. Vastasel korral ei suuda ruumi mõõtudele vastav keris seda piisavalt kütta.

Viimistlus. Kunagi ei tasu unustada, et kõigi tegevuste juures, mis on mõeldud lõõgastuseks, on väga oluline atmosfäär.

Kui näiteks väike leiliruum liiga tumedaks viimistleda, mõjub see hoopis rusuvalt, sest tume teeb ruumi kitsamaks ja mured tunduvad peale sauna veelgi suuremad. Kindla peale minek on leiliruumis heledad seinad. Kes soovib väga eristuda, siis teist tooni lavalauad on juba ka piisav.  

Leiliruumi ei ole soovitav liiga tumedaks viimistleda, sest võib see mõjuda liiga rusuvalt.
Leiliruumi ei ole soovitav liiga tumedaks viimistleda, sest võib see mõjuda liiga rusuvalt.

Puitu ei viimistleta kaitseainetega üle. Leiliruumi puit vajab kindlasti viimistlust, et higi ja mustus voodrilaudade sisse ei imenduks, mida sealt enam paraku eemaldada ei saa.

Leiliruumi puit vajab kindlasti viimistlust, et higi ja mustus voodrilaudade sisse ei imenduks.
Leiliruumi puit vajab kindlasti viimistlust, et higi ja mustus voodrilaudade sisse ei imenduks.

Soola kasutamine leiliruumis. Himaalaja soola kasutamine saunas on levinud, aga seda tuleks teha õigesti. Soola ei visata mitte kerisele, vaid pannakse kerise lähedale veenõusse vaikselt aurustuma. Teine võimalus on soola nahale määrida. Kerisele viskamine rikub lihtsalt kerist, mitte ei toimi tervistavalt.  

Alkohol ja saun ei sobi kokku. See ei ole nüüd küll otseselt ehituskuludega seotud, aga tervise säästmise kohalt ülioluline. Saunasõbral tasub teada, et pikaaegne alkohoolsete jookide saunas tarbimine mõjub lõpuks tervisele laastavalt. Teadlikkus sellest kasvab aasta aastalt.

Saun on mõnus koht pere ja sõpradega koos olemiseks ja vestlemiseks, kus tarbitakse pigem vett või lahjat mahla. Saunas higistame välja suure koguse vett ning keha vajab seda ka puhtal kujul tagasi. Alkohol aga hoopis kurnab keha ja hägustab mõistust ning inimene ei saa enam aru, mis on kehale hea ja kus kuumus läheb üle piiri.

Sauna ehitamine usalda spetsialistide kätte

Miks eelistada saunamaailma spetsialiste?

Saunamaailm on Eesti saunakultuuri suurtoetaja ja eestvedaja aastast 1998, hoolitsedes selle eest, et saunaehituse tase tõuseks ning saunafännide arv jätkuvalt kasvaks.

Kus on fanaatikud ja kogemus, seal tuntakse asja ning oma kogemust jagatakse kõigile soovijatele hea meelega kauplustes kohapeal (tasuta). Põhjalikuma projekti soovi korral pakutakse võimalust ka 3D visualiseerimiseks (tasuline teenus).

Saunamaailma spetsialistid ehitavad saunu ja spaasid üle maailma: Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus, Horvaatias, Prantsusmaal jm. Täisteenus hõlmab kõike, alates saunaprojektide konsultatsioonist ja disainlahendustest kuni seadmete paigalduseni välja. Selleks on neil ette näidata ka vastavad litsentsid: EEP00760 – projekteerimine, EEH001731 – ehitamine ja 002076  – küttesüsteemi paigaldus. Selle kõigega käib kaasas ka garantii.

Tehtud tööd:

A: Inkodu.ee (K. Viksne; J. Rohtsalu)
Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Seotud ettevõte:
Logo - SAUNAMAAILM saunaehitus, saunatarvikud
Pärnu mnt 238 (Järve keskus, 0 korrus), 11624 Tallinn, Harjumaa
+372 614 0310

Saunade projekteerimine ja ehitus, saunatarvikute ja keriste müük, saunaküla saunade rent.

Milline jahutus- ja küttesüsteem tagab kontoripinnal olulise energiasäästu?

Maaküttelahendusena on kasutusel vertikaalsed suletud energiapuurkaevud vundamendi põhja all. Selliseid auke lubatakse puurida ka tiheasustusega aladele, lubade taotlemine oluliselt kiirem.

Kuni 60 m2 palksaun-elumaja ehitamine ja tüüpvead

Palkmaja palgi suuruse ja materjali valimine, palkseinte soojustamine, katuse ehitamine. Palksauna siseviimistlustööd.

Sauna ehitamine korteri vannituppa

Tänu kaasaegsetele tehnoloogilistele võimalustele ja materjalidele on sauna ehitamine võimalik peaaegu igasse ruumi ja kohta, ka väikese korteri vannituppa.

Puuküttega saunaahju-saunakerise valimine: millised näitajad on olulised?

Miks on hea Skameti puuküttega saunaahi? Kerise peamine eesmärk on saavutada soovitud temperatuur võimalikult kiiresti ja et soojus oleks meeldivalt mahe.

Saunamaja ehitamine - lähtu vajadusest mitte ehitusloa taotlusnormist

Nii suure kui väikese saunamaja puhul on vajalik esitada samasugune dokumentatsioon (ehitusluba vs ehitusteatis). Saunamaja joonis on oluline!

Terrassi ehitamine: olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi planeerimine algab asukoha valikust. Terrassi ehituse maksumus on keskmiselt 100€/m²

Merko rajab Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgale äripindadega eluhoone

Kristiine linnaosas aadressile Sõpruse pst 26//28 rajatavas Tihase arendusprojektis valmib kahest viiekorruselisest hooneosast koosnev elu- ja ärihoone, mis saab koduks 46-le perele ja kolmele väikeärile.

Tahad uut kodu osta, aga ei tea, kust alustada või millele tähelepanu pöörata?

Kui sa pole päris kindel, millist kodu soetama asud ning kas see asub uuemas või vanemas majas, siis küsi pankadelt ka seda infot, kas neil on ehitise vanusest tulenevalt erinevad laenutingimused.

Uus vahemerehõnguline kollektsioon NATURAL SEASIDE

Uus, värske Home&you vahemerehõnguline kollektsioon NATURAL SEASIDE on inspireeritud meremotiividest nagu kalad, krabid, teokarbid ja sinine merevesi.

U&K Interiors - suurepärane valik eriilmelise ruumi sisustamiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

CRANE kui sotsiaalne perfektsionism

Radis Furniture riiul CRANE, on enamat kui lihtsalt mööbliese - see on sümbioos materjalivalikust ja läbimõeldud disainist.

Kodu koristamise vahendid ja pisiparanduste tõhusad ning nutikad lahendused

Põhjalik ülevaade vahendidest, mis on koduses majapidamises hädavajalikud. Zep Eesti valikust leiab tõhusad lahendused rasva, katlakivi, õli, hallituse, rooste, jää eemaldamiseks. Samuti vahendid küttesüsteemi puhastuseks ja pisiremondi teostamiseks.

2023. aastal toimub Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Galerii: Muljeid sisustusmessilt INTERJÖÖR 2023

Eks meis kõigis ole peidus väikene sisekujundaja, aga on hetki, kui tunned, et ideedest ja mõtetest jääb vajaka. Hädast aitab välja 21. – 23. aprillil toimuv sisustusmess.

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu Järvekülas

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Kuidas valida vaipa?

Esikus ja köögis kasutatakse vaipu võrreldes teiste tubadega märksa intensiivsemalt ja seetõttu tasub sinna valida vaibad, mis on vastupidavad ning lihtsasti puhastavad.

Tartu Ülikooli Kliinikumi uus hoone - meditsiini ja ehitustehnoloogiliste lahenduste tippsaavutus

Selline kriitilise tähtsusega objekt nagu Tartu Ülikooli Kliinikumi ehitusprojekt on kahtlemata suur väljakutse iga ehitaja jaoks. Tehnilised lahendused peavad olema tipptasemel ja erinõuded kehtivad ka kõikidele kasutatavatele materjalidele.

Uuendused küünalde maailmas: teeküünlad, mida saab kasutada ilma aluseta jm

Võhma Valgusevabriku uute erikujuliste teeküünalde all olevad spetsiaalsed nupukesed võimaldavad neid kasutada ilma eraldi aluseta.

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Amello tööpinna õli ehk nn Danish Oil: hinnatud toode hobirestauraatorite seas

Parim viimistlusõli puitpinna kaitseks sisetingimustes! Amello tööpinna õli, nagu ka Danish Oil, sisaldab värnitsat, tungõli, tärpentiini ja looduslikku vaiku.

Kujunda isikupärane köök tapeediga

Sirgjoonelisse modernse stiili ja avatud planeeringuga köök-söögituppa, mis enamasti on ka elutoa jätkuks, on parim valik suuremõõdulise mustriprindiga tapeet.

Ehituseksperdi nõuanne: Lamekatuse remont ja renoveerimine

Eestis ehitatakse ja renoveeritakse ca 1 miljon ruutmeetrit lamekatust aastas. Parematel aastatel on see number ilmselt märgatavalt suurem.

Villeroy & Bochi uus vannitoakollektsiooni Antao on inspireeritud kastepiisast

Villeroy & Bochi vannitoakollektsiooni loomisel sai disainistuudio kaschkasch inspiratsiooni hommikusest kastepiisast, mis seob nii valamut, vanni, mööblit, peegleid kui ka segisteid.

Puntotre: vannitoa ja majapidamisruumi sisustamise elegantsed lahendused

Puntore vannitoamööbel on loodud vastu pidama niiskusele ja kulumisele, tagades pikaajalise kasutamise. Ruumisäästvad kapid, uudsed kujud peeglitel, mööbliga samas toonis tööpind jpm.

Innovatsioon Itaaliast: uus köögimööbli seeria Nautila by Arrital

Arritali Nautila mööbel on premium klassi köökidele omaselt suunatud disainiteadlikule inimesele, kellele on oluline kvaliteet ja kauakestev tulemus.

Kevadpäike paistab! 3 põhjust, miks valida pimendavad kardinad

Pimendavad kardinad võivad blokeerida 99,9% akendest tuppa tulevast valgusest.

Mis teeb RAVAKi akrüülvannid eriti vastupidavaks?

RAVAK pakub kvaliteetseid valatud akrüülist vanne, millel on palju eeliseid võrreldes pressitud akrüülist valmistatud vannidega.

Radise riiulikollektsiooni uus hästi peidetud juveel - riiul STEP

STEP riiulid pakuvad piisavalt ruumi, et mahutada raamatuid ja kaustu, mis teeb neist ideaalse kaaslase nii kontorisse kui ka kodukabinetti.

Kuidas kujundada endale ergonoomiline köök?

Selleks, et kööki oleks ergonoomiliselt mugav kasutada, peaks silmas pidama järgmisi aspekte: liikumistrajektoorid, töötamise kõrgus, ulatuskõrgus,...

Ares mooduldiivan on muudetav vastavalt Sinu vajadustele

Disaini ise omale diivan! Rave Mööbli Ares mooduldiivanil saab muuta nii nurgamooduli suurust, istumispadja pehmust, kangast, jalgu...

Millised energiad Yin vee Jänese aastat 2023 kujundavad ja kuidas need enda kasuks tööle panna?

Voolavus ja muutused on Jänese aasta peamised märksõnad. Kui eelmine aasta oli väljapoole elamise aeg, siis see aasta on sissepoole elamise aeg ehk enesest arusaamine ja rolli määratlemisega tegelemine.

Heimtexil 2023: sisustustekstiilide trendisuunad ja värvipaletid

Heimtextil on valdkonna olulisim ülemaailmne sisustustekstiilide, sisekujunduse ja sisustustrendide sündmus, mille 2023 . aasta põhisõnum "TEXTILE MATTERS" kätkeb endas nelja trendisuunda.

Fototapeedid Wallcrafts  - maalikunst, mida saab panna ka vannituppa!

Need fototapeedid sobivad kasutamiseks ka niisketes ruumides, nagu näiteks vannituba. Sellisel juhul toodetakse tapeet veekindlast materjalist.

Oluline köögimööbli stiili valimisel: sise- ja välisruumi kooskõla

Maja välisilme võib anda ka olulisi vihjeid köögimööbli stiili, värvi ja materjali valiku osas.

Kuus head mõtet alanud aastaks

Iga algus on hea aeg teha põhjalik suurpuhastus – seda nii asjades kui ka oma mõtetes. On teadatuntud tõde, et segamini tuba mõjutab ka stressitaset.

Sisseehitatud dušikomplektid ja valamusegistid Damixa

Damixa lahendused on ühtaegu lihtsad ja paindlikud, sest on üks seinasisene baas, mis sobib nii valamule kui ka dušile.

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Tehisintellekti abil ühte võrku liidetud seadmed lubavad seninägemata mugavust

Aasta suurimal tarbijaelektroonika messil CES tutvustati tavapäraselt palju huvitavaid innovatsioone. Samsungi muude uuenduste kõrval oli ehk olulisemateks tehisintellektil põhinevad lahendused, mis liidavad kõik seni tutvustatud nutikad seadmed ühtsesse võrgustikku.

Tapeeditrendid 2023

2023 tapeeditrendide märksõnad on rikkalikud küllastunud toonid, modernsed kurvid, pehme geomeetria, tekstuurid, biofiilne disain, botaaniline muster, re-disain.

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Ostad uut kodu, kuid eelmise müük venib? Bonava tõi turule turvalise koduostu lahenduse

Bonava Eesti pakub oma koduostjatele turvatunnet, et meelepärane kodu ei jääks ostmata, kui elus peaks ette tulema ootamatusi.

Puidust moodulpõrand - hea valik rõdule, terrassile ja sauna

Termosaarest moodul terrassilauad on väga vastupidavad, lai mustrite ja mooduli suuruste valik, lihtne paigaldus, mõistlik hind. Puitlaudise hind on 105-115 eur/m2.

Pantone 2023. aasta värv Viva Magenta 18-1750 ergutab meeli

Viva Magenta on särav ja elujõuline looduse punaste perekonnast inspireeritud värv, mis ergutab meie meeli ja aktiveerib rõõmsa, optimistliku ja meelekindla hoiaku ning piiranguteta tegutsemisjulguse.

Pea iga teine kinnisvaraostja usub, et soetab kodu kogu eluks

YIT Eesti värske uuringu kohaselt loodavad eestimaalased kinnisvara ostes, et uus elupind jääb neid terveks eluks teenima – tervelt 45% vastanutest.

5 lihtsat näpunäidet uue teleri valimiseks

LG tehnikaeksperdid jagavad viis väärtuslikku näpunäidet, kuidas erineva suuruse ja hinnaklassiga mudelite seast just endale sobivaim teler leida.

6 olulisemat sisustustrendi 2023. aastal

2023. aastal pannakse sisustuses veel enam rõhku sellele, kuidas kodu inimest tundma paneb, kuidas see muudab teda õnnelikumaks, tervislikumaks ja produktiivsemaks.

Käsitöövaibad LIGNE PURE - vaoshoitud disain ja lõputud eksperimendid tekstuuridega

Käsitöövaibad LIGNE PURE - on täiesti uutmoodi loominguline maailm, töö laia tekstuuride, tehnikate ja materjalide spektriga.

Kas tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga siiski duši all käimist nautida?

Tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga duši all käimist siiski nautida? Need lihtsad muudatused vannitoas mõjuvad hästi nii keskkonnale kui ka rahakotile

Iittala 2023. aasta klaasivärvid on Sevilla oranž, ultramariinsinine ja vask

Ultramariinsinise rüü on sel aastal saanud suuga puhutud Flora vaas, Valkea küünlaalus, Kastehelmi klaasid, kausid, taldrikud, küünlaalus, Aino Aalto kahes suuruses klaasid ning Raami klaasid.

Miks diivani konstruktsioon vastu ei pea: liigne raskus, laste hüppamine, lemmikloomad

Telereklaamides näeme ikka ja jälle hooga diivanile potsatavaid täiskasvanuid ja nendel rõõmsalt hüppavaid lapsi. See on reklaamides tavapärane ja mõjub inspireerivalt. Aga diivan ei ole batuut!

Põhjamaise vannitoa disainipärlid

Väga praktiliseks lahenduseks on kasutada vannitoas mahukat peegelkappi, kuhu on hea peita oma erinevad potsikud.

Allibert - kvaliteetne vannitoamööbel prantsuse tootjalt

Allibert on vannitoamööbli ja sanitaartehnika tootja, kelle peamine eesmärk on luua kaasaegset skandinaavialikku mööblit, mis on vastupidav ja jätkusuutlik. Northnavia veebipoes!

Geopoliitiline olukord loob eeldused ehitustööstuse ettevõtetele jätkusuutlikumaks muutumiseks

Jätkusuutlikkuse seisukohalt saab kõige täielikuma pildi sellest, kui palju CO2 emissioone hoonete ehitamise tulemusena tekib, viies läbi kõigi protsesside ja ressursside analüüsi.

Tartu Karl Bilder esinduses uus 1500 m2 puiduladu nüüd avatud

Karl Bilder esinduses on avatud uus 1500 m2 puiduladu. Lai valik puitmaterjali: sae- ja höövelmaterjal, puitlaast ja puitkiud plaadid, liimpuit, terrassilauad jpm.

Toidujäätmete purustajad TEKA - praktiline, mugav, vaikne ja turvaline

Teka uus toidujäätmete purustaja aitab hoida köögi puhtana bakteritest, lõhnadest ja prügist.

Timbermore tammepuidust siseuksed: kvaliteetne ja vastupidav lahendus

Timbermore tammepuidust siseuksed on saadaval mitmekülgse disainide ja värvi valikuga.

Veesein-kaskaadkosk: uudne ja atraktiivne ruumiliigendaja

Veesein-ruumiliigendaja on nutikas neli-ühes-lahendus, mis lisaks interjööri ilmestamisele ning ruumi eraldamisele aitab ka õhku puhastada ja niisutada.

Uuring: Eesti inimesed hindavad säästlikku ja kauakestvat vannituba

Baltikumi inimestele on tähtis, et vannituba oleks kvaliteetne ja kestaks kaua. Samuti on olulised vett säästvad lahendused.

Uus visioon vannitoast: geniaalselt ruumisäästlik, avar ja funktsionaalne

Uue põlvkonna elegantne, mugav ja ruumisäästlik vannitoamööbel. Kõik vajalik vannitoas on silme alt peidus, aga sama kiirelt ka leitav - lihtsalt geniaalne!

Mustris on suur valik kardinakangaid ja professionaalne õmblusteenus

Tuleme Sulle appi kardinakanga valikul, disainil ja tehniliste lahenduste leidmisel kuni kardinate õmblemise ja paigaldamiseni välja.

Sadolini 2023. aasta värv on Wild Wonder - loodusest inspireeritud särav toon

Sadolin Aasta Värv 2023 Wild WonderTM on loodusest inspireeritud särav toon, mis aitab meil loodusega ühenduses olla ja end oma kodus paremini tunda.

Tikkurila 2023. aasta värv Rosy Moment sümboliseerib soojust ja empaatiat

Tikkurila 2023. aasta värv V413 Rosy Moment ehk roosiline hetk sümboliseerib kellegagi ühiste mälestuste loomist ja kodutunnet.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube