Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

2022-09-12
Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Ilmselt ei ole eestlaste saunalembust kunagi võimalik välja juurida, see oli ja jääb alatiseks, aga keeruline olukord energiaturul sunnib ka siin ökonoomsemaid lahendusi leidma. Kaasaegsemaid lahendusi otsivad nii saunatajad kui ka saunaehitajad. Saunamaailma müügijuht Lauri Laprik soovitab teemale läheneda teadlikult ja kaaluda oma valikuid just pikemast perspektiivist lähtudes.  

Energia kokkuhoid kerise efektiivsuse arvelt

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada just kerisest ja selle õigest valikust.

Kaasaegsed sauna äpilahendused (nt HUUMi äpp) võimaldavad reguleerida nii kütmist, ventilatsiooni kui valgust ja seda kõike kaugjuhtimise teel. Seda on võimalik panna jälgima ka muutuvaid energiaturu hindasid. Automaatika abil leitakse optimaalne kütmise viis ja välditakse liigset energia tarbimist. Keskkonnasäästlik mõtlemine on nagunii au sees ja mitte ainult hindade tõusu pärast.

Ka õige planeering ja sisustuse valik on kokkuhoid

Enamus inimesi puutub saunaehitusega kokku ainult kord või paar elu jooksul, seega on täiesti arusaadav, et ei olda kursis selle spetsiifilise ruumi ehitustingimustega.

Sauna leiliruum on tavaliselt väike ruum, mis peab aga võimaldama mõnusalt lõõgastavat saunaelamust ja oluline on sealjuures iga detail alates planeeringust kuni õige sisustuseni välja.

Saunalava ehitus algab enamasti põhjalikust projektist ja kubatuuri arvutustest, milles peab arvestama nii ventilatsiooni tüübi kui elektrivõrguga. Seda ei ole iseenesest väga keeruline teha, aga nõuab siiski eelteadmisi. Seepärast julgustab Lauri alati spetsialistidelt nõu küsima, et hilisemat kulukat vigade parandust ennetada. Saunamaailmas on näiteks kohapealne konsultatsioon täiesti tasuta.  

Et võimaldama mõnusalt lõõgastavat saunaelamust ja oluline on iga detail alates planeeringust kuni õige sisustuseni välja.
Et võimaldama mõnusalt lõõgastavat saunaelamust ja oluline on iga detail alates planeeringust kuni õige sisustuseni välja.

Saunaehituse tüüpvead, mida vältida:

Valgustus. Saun ei ole tavaline ruum ja valgustuse puhul peab sellega arvestama. Üsna tavaline on, et valgustid paigutatakse lakke või siis kasutatakse vale IP klassi valgusteid või saunaruumile mittevastava valgussoojusega (kelvin) valgusteid. Lisaks peab arvestama, et kõik materjalid selles ruumis peavad vastu pidama kuumusele.

Sauna leiliruumi jaoks on olemas küll spetsiaalsed valgustid, aga peab siiski teadma, et paigaldada tasuks need kas seina või lava alla, sest lakke koguneb lihtsalt liiga palju kuumust. Lakke sobivad ainult spetsiaalsed klaasfiiber optika valguslahendused. Spetsialistiga tasub nõu pidada.

Sauna leiliruumi jaoks on olemas spetsiaalsed valgustid, aga arvestama peab, et need paigaldatakse kas seina või lava alla.
Sauna leiliruumi jaoks on olemas spetsiaalsed valgustid, aga arvestama peab, et need paigaldatakse kas seina või lava alla.

Ka valguse soojusspektriga eksitakse. Näiteks kui kasutada saunas ainult külma valgusega (alates 4000 kelvinit) LED-ribasid, muudab see ruumi külmemaks ja kõledaks. Sellises valguses ei suuda inimene lõõgastuda. Seega on oluline, et kasutataks sooja spektriga valgust (3000 kelvinit), mis õrnalt puidu vahelt kumades loob hetkega mõnusalt hubase tunde.

Muudetava valgusspektriga LED-lahendus.
Muudetava valgusspektriga LED-lahendus.

Muusika. Muusika kasutamine leiliruumis aitab meeleolu loomisele kaasa. Teadma peab kindlasti aga seda, et kõlareid ei tohiks lakke paigutada, vaid pigem lava alla, et kuumus neile liiga ei teeks.

Kerise ohutuskaugus. Iga kerisega tuleb kaasa kasutusjuhend, kus on väga täpselt kirjas konkreetse kerise ohutuskaugus seinast ja istumisalast. Paraku tuleb ette olukordi, kus juhendit pole korrektselt täidetud. Spetsialistid sellistes asjadega tavaliselt ei eksi.

Kerise kubatuur. Tihti ei osata valida ruumi mõõtmetele vastavat kerist, valitakse see kas liiga suure või siis hoopis liiga madala võimusega. Kumbki ei õigusta ennast.

Kerisekivide kogus mängib olulist rolli leili pehmuse loomises.
Kerisekivide kogus mängib olulist rolli leili pehmuse loomises.

Liiga käre kuumus. Kui tegemist pole just elu ja surma peale kuumuse kannatamises võistlevate meestega, ei ole hingamisteid ja nahka põletav kuumus kellegi jaoks meeldiv. Liiga käreda kuumuse põhjustab enamasti kas ebapiisav ventilatsioon või vale kerise valik. Ka kerisekivide kogus mängib olulist rolli leili pehmuse loomises.

Ebapiisav soojustus. Leiliruum eeldab väga head soojustust. Vastasel korral ei suuda ruumi mõõtudele vastav keris seda piisavalt kütta.

Viimistlus. Kunagi ei tasu unustada, et kõigi tegevuste juures, mis on mõeldud lõõgastuseks, on väga oluline atmosfäär.

Kui näiteks väike leiliruum liiga tumedaks viimistleda, mõjub see hoopis rusuvalt, sest tume teeb ruumi kitsamaks ja mured tunduvad peale sauna veelgi suuremad. Kindla peale minek on leiliruumis heledad seinad. Kes soovib väga eristuda, siis teist tooni lavalauad on juba ka piisav.  

Leiliruumi ei ole soovitav liiga tumedaks viimistleda, sest võib see mõjuda liiga rusuvalt.
Leiliruumi ei ole soovitav liiga tumedaks viimistleda, sest võib see mõjuda liiga rusuvalt.

Puitu ei viimistleta kaitseainetega üle. Leiliruumi puit vajab kindlasti viimistlust, et higi ja mustus voodrilaudade sisse ei imenduks, mida sealt enam paraku eemaldada ei saa.

Leiliruumi puit vajab kindlasti viimistlust, et higi ja mustus voodrilaudade sisse ei imenduks.
Leiliruumi puit vajab kindlasti viimistlust, et higi ja mustus voodrilaudade sisse ei imenduks.

Soola kasutamine leiliruumis. Himaalaja soola kasutamine saunas on levinud, aga seda tuleks teha õigesti. Soola ei visata mitte kerisele, vaid pannakse kerise lähedale veenõusse vaikselt aurustuma. Teine võimalus on soola nahale määrida. Kerisele viskamine rikub lihtsalt kerist, mitte ei toimi tervistavalt.  

Alkohol ja saun ei sobi kokku. See ei ole nüüd küll otseselt ehituskuludega seotud, aga tervise säästmise kohalt ülioluline. Saunasõbral tasub teada, et pikaaegne alkohoolsete jookide saunas tarbimine mõjub lõpuks tervisele laastavalt. Teadlikkus sellest kasvab aasta aastalt.

Saun on mõnus koht pere ja sõpradega koos olemiseks ja vestlemiseks, kus tarbitakse pigem vett või lahjat mahla. Saunas higistame välja suure koguse vett ning keha vajab seda ka puhtal kujul tagasi. Alkohol aga hoopis kurnab keha ja hägustab mõistust ning inimene ei saa enam aru, mis on kehale hea ja kus kuumus läheb üle piiri.

Sauna ehitamine usalda spetsialistide kätte

Miks eelistada saunamaailma spetsialiste?

Saunamaailm on Eesti saunakultuuri suurtoetaja ja eestvedaja aastast 1998, hoolitsedes selle eest, et saunaehituse tase tõuseks ning saunafännide arv jätkuvalt kasvaks.

Kus on fanaatikud ja kogemus, seal tuntakse asja ning oma kogemust jagatakse kõigile soovijatele hea meelega kauplustes kohapeal (tasuta). Põhjalikuma projekti soovi korral pakutakse võimalust ka 3D visualiseerimiseks (tasuline teenus).

Saunamaailma spetsialistid ehitavad saunu ja spaasid üle maailma: Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus, Horvaatias, Prantsusmaal jm. Täisteenus hõlmab kõike, alates saunaprojektide konsultatsioonist ja disainlahendustest kuni seadmete paigalduseni välja. Selleks on neil ette näidata ka vastavad litsentsid: EEP00760 – projekteerimine, EEH001731 – ehitamine ja 002076  – küttesüsteemi paigaldus. Selle kõigega käib kaasas ka garantii.

Tehtud tööd:

A: Inkodu.ee (K. Viksne; J. Rohtsalu)
Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Kuni 60 m2 palksaun-elumaja ehitamine ja tüüpvead

Palkmaja palgi suuruse ja materjali valimine, palkseinte soojustamine, katuse ehitamine. Palksauna siseviimistlustööd.

Sauna viimistlemine õli ja vahaga: looduslik vs tööstuslik

Amello puiduõli sobib hästi sauna leiliruumi viimistlemiseks. Linaõli ei kaitse ainult pealispinda, vaid imendub puitu põhjalikult sisse ja teeb selle oluliseks tihedamaks.

Elektrikeris CORE on välja töötatud spetsiaalselt väikesauna jaoks

Kummutame müüdi, et elektrikerise leil on terav ja kuiv. Kerisekivide kogus, tüüp ja kuju määravad leili kvaliteedi. HUUM CORE kerise pinda saab viimistleda vastavalt interjöörile.

Sauna ehitamine korteri vannituppa

Tänu kaasaegsetele tehnoloogilistele võimalustele ja materjalidele on sauna ehitamine võimalik peaaegu igasse ruumi ja kohta, ka väikese korteri vannituppa.

Saunaahju-saunakerise valimine: millised näitajad on olulised?

Miks on hea Skameti puuküttega saunaahi? Kerise peamine eesmärk on saavutada soovitud temperatuur võimalikult kiiresti ja et soojus oleks meeldivalt mahe.

Kasutusloa dokumentatsiooni tegemine peab algama ehituse algjärgus

Kasutusloa taotlemiseks on vaja esitada mitmeid dokumente, millest osad on väga spetsiifiliselt seotud geodeesia ehk maa mõõdistamise valdkonnaga.

Saunumi keriste unikaalne tehnoloogia ühtlustab kuuma ja külma õhuvoolu

Saunumi elektrikerise tehnoloogia ühtlustab kuuma ja külma õhuvoolu, segades kõrge CO2 tasemega õhku hapnikurikkama õhuga. See laseb saunas korralikult higistada ja häirimatult hingata.

Saunamaja ehitamine - lähtu vajadusest mitte ehitusloa taotlusnormist

Nii suure kui väikese saunamaja puhul on vajalik esitada samasugune dokumentatsioon (ehitusluba vs ehitusteatis). Saunamaja joonis on oluline!

Kas kodu uues majas on energiasäästlikum?

2020. aasta algusest on uute hoonete energiatõhususe miinimumnõudeks A-klassi hoone ehk liginullenergia hoone. Oluliselt rekonstrueeritavad hooned aga peavad saavutama C-klassi.

Galerii: Noore ja aktiivse pere julgete valikutega kodu

Sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya kujundatud köögi värvilahendus oli algselt valitud rahulik ja vaoshoitud, kuid pere soovis värvi juurde lisada.

Kuidas arvestada aknale õiges mõõdus kardinad?

Kardinate kõrguse arvestamiseks tuleks mõõta ära akna kõrgus või terve sein, kui on soov panna maast laeni kardinad.

Vannitoa kontseptsioon Classic II: klassika selle sõna parimas tähenduses

Vannis ja duši all käimiseks igas suuruses vannitoas on Classic sarjas vannid viies erinevas mõõdus. Nüüd saab valida ka ainulaadse 120 cm vanni.

Uut diivanit valides ei tasu piirduda vaid hinna ja mõõtude sobivusega

Osadel diivanitel ja nurgadiivanitel on olemas nn relax-funktsioon, mis võimaldab istme sügavust vaid nupuvajutusega reguleerida. Samuti seljatuge sättida.

LG uue külmiku LED-uksepaneelid vahetavad värvi vastavalt kasutaja tujule

Uuele külmikule LG MoodUP on sisseehitatud ka LG ThinQ™ tehisintellekt, mille mobiiliäpist saab valida 22 ülemise uksepaneeli ning 19 alumise uksepaneeli värvi vahel.

Tööstusmess Instrutec ja esimene taastuvenergia mess Greenexpo 12-14.10.2022

Sel aastal toimuvad tööstusmess INSTRUTEC 2022 ja esimene rahvusvaheline taastuvenergia mess GREENEXPO 2022 samal ajal samas kohas - Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses 12. – 14. oktoobril.

Köögi sisustamine: avastage minimalistlik stiil

Minimalistliku ruumi oluline reegel on täiuslik kord. Seega veenduge, et köögis jääksid nähtavale ainult kõige vajalikumad elemendid.

Lastetoa sisustamise 5 nippi

Lastetuba sisustades tuleks lähtuda lapse pikkusest. Väiksemate laste puhul tasub vältida maast laeni riiuleid või siis panna olulised esemed madalamale.

Damixa Silhouet segistid ja aksessuaarid -  valik, mis köidab tähelepanu

Damixa segistite ja aksessuaaride abil saate ühendada suurepärase funktsionaalsusega disaini, materjalide ja värvidega, mis kajastavad kodus teie stiili ja soovitud õhkkonda.

Bauroci valikus uued Silroc silikaatplokid ja -tellised

Silroc silikaatplokkide peamine kasutuskoht on hoonete välisseinad ja helikindlad vaheseinad. Tänu plokkide suurele tihedusele on seina heliisolatsiooninäitajad esmaklassilised.

Juhtmevaba lambikesega rõdule, aeda ja piknikule

Juhtmevabad valgustid on just need, mida vajad, kui soovid õuesolemist õhtuti veelgi kauem nautida

home&you lemmikkollektsioon SHADES OF NATURE sobib suurepäraselt lõõgastumiseks

Erinevat stiilide oskuslik kokkusobitamine võimaldab kerge vaevaga luua mõnusalt eristuva ja hubase uue energiaga atmosfääri!

Väikese vannitoa sisekujundus: kuidas planeerida ja viimistleda?

Nõuandeid väikese vannitoa remondiprotsessi nõustamisel jagab Espaki sisekujundaja. Tegemist oli 3,8 m² suuruse vannitoa remondiga vanas majas.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Uus kollektsioon YARD: lõpuks ometi kraanikausid, millel on tõesti midagi pakkuda

RAVAK soovib luua disaineritele ja arhitektidele mõeldud kraanikausside kollektsiooni.

Unidrain seab vannitoa renntrappidele uue standardi

Unidrain renntrapp (duširenn) teeb ehitamise lihtsamaks, parandab ka ehituse kvaliteeti ja ka väljanägemist!

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Soome Naantali elamumessil (2022) jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

Eesti disaini uus toode - lauakesega seina- ja põrandavalgusti SAXO!

4ROOMi kaks ühes meeleolu- ja lugemisvalgusti SAXO muudab eriliseks väike lauake. Metalljalg ja lauake saadaval 13-s ja kangaskuppel 40-s erinevas toonis.

Professionaalne tehnika mängib töökeskkonnas olulist rolli

Logitech on loonud kasutajale väga mugava ruumilahenduse, millega saab videokõnesid teha nii, et kasutaja ei pea koosolekule oma arvutit kaasa võtma.

Japandi vannitoas: neile, kes eelistavad rituaali rutiinile

Vannitoas iseloomustavad Japandi stiili naturaalsed materjalid, soojad puiduvarjundid ja must värv. Villeroy & Boch valikus uus Loop & Friends vannitoa sari.

Müürikivid aiakujunduses – praktilised ja efektsed

Müürikivide abil luuakse aias sujuvaid üleminekuid ühelt objektilt teisele, struktureerides nii õueruumi. Kaldega pinnase planeerimisel on müürikivid asendamatud.

Uued dušikabiinid ja -uksed Nexty. Minimalism sobib igasse vannituppa!

Ravaki Nexty seeria dušinurgad ja dušiuksed on varustatud minimalistliku metallprofiili ja 6 mm paksuse karastatud klaasiga.

Eestis on ilmavalgust näinud uus disainmajake lemmikloomadele

Cuut on ajatu ning esteetilise disainiga väikekoeramajake, mis on loodussõbralik ning sobib igasse modernsesse koju.

Plaanid osta renoveeritud korteri? Ehitusvead annavad märku ajaga!

Kui renoveeritud korteri puhul mõni süsteem on ülekäte lahendatud, näiteks sansõlm, kipub küsitavaid lahendusi esinema ka mujal korteris. 7 aastat on aeg, mil oluliste varjatud puuduste ilmnemisel vastutab müüja!

Kuidas valida interjööri stiiliga sobivad lülitid ja pistikupesad?

Nõuandeid, kuidas lüliteid ja pistikupesasid valida ja miks eelistada tuntud tootjate kvaliteettooteid, jagab Silmani Elektri turundusjuht Kaire Amelin.

Sisekujundaja: kuidas luua koju head kontorinurka, mis näeks ka kena välja?

Sisekujundaja Merili Miido sõnul peaks reguleeritava kõrgusega laud või eraldi arvutimonitor olema igas kodukontoris, sest silmade kõrgusel olev suur ja selge ekraan väsitab palju vähem kui väike ekraan.

Väikese lastetoa sisustamine: nuitkas ja funktsionaalne

Õpetusi, kuidas kujundada väike, vaid 11 m² lastetuba kahele eri soost lapsele, kel vanust viis ja seitse, jagab sisekujundaja Heily Kaarna. 3D pildi hind on 62€.

Kas dušš vannis? Mugav RAVAKi lahendus - kvaliteetne vannisein

Kui vannituba ei ole nii suur, et mahutada vanni ja dušinurka. Miks peaksite valima ühe või teise, kui saate valida kompromissi? Ostke vann koos vanniseinaga.

Colombini Casa köögimööbel: uudsed materjalid ja palju kombineerimisvõimalusi

Valgustus, klaasvitriinid ja alumiiniumprofiilid lisavad köögimööblile efekti. Köögisaared ja erikõrgustel tööpinnad loovad kombineerimisvõimalusi.

Uued niiskuskindlad seinapaneelid Stretto!

Uued ribi seinapaneelid on absoluutselt niiskuskindel materjal, vajadusel ning soovil võib paigaldada ka niisketesse ruumidesse. Kõrgus 270 cm.

Unikaalne Itaalia köögimööbel ja sisustuslahendused D-SIGN stuudiost

D-sign on spetsialiseerunud lisaks sisekujundusel unikaalsele Itaalia mööbli müügile kataloogi alusel - köögid, transformer-diivanid, vannitoa- ja söögitoamööbel, valgustid, vaibad jpm.

CAMO LEVER - abimees terrassi paigaldajale

CAMO LEVER sirgendab ja lukustab terrassilauad paigale. CAMO PRO-NB terrassilaudade naeluti peidab kruvid.

Roheline mõtteviis sisustusmaailmas

ELKE Mööbel jagab enda sisustussalongi valikust põnevamaid ja vahest ka ootamatumaid leide, mille puhul jätkusuutlikkus on kõige olulisem märksõna.

hansgrohe Finoris – mitmekülgne abiline valamu juures

hansgrohe Finorise segistisarja väljatõmmatav versioon pakub palju liikumisvabadust ja lihtsustab argirutiini. Kiire peapesu kraani all pole enam mingi probleem.

6 nõuannet, mis aitavad leida oma unistuste rõdu

Paljude koduostjate soovide nimekirjas on rõdu, millel saaks pere ja sõprade õues olemist nautida.

U&K Interiors: Parim koht omanäolise sisustuse hankimiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

Väikese lastetoa sisustamisel on esikohal ruumi säästvad lahendused

Väikeses lastetoas on sageli ainuvõimalik lahendus voodi päevaks kappi lükata ja õhtul magama minnes välja tõsta. Aga on ka teisi lahendusi!

Nõuanded suvise eluruumi sisseseadmiseks rõdule või terrassile

Välitingimustes kasutamiseks on olemas spetsiaalsed õuekardinad ja -vaibad, mida valmistatakse niiskuskindlast ja UV-kiirgust peegeldavast kangast.

Skandinaavialik vannituba võlub värviga

Gustavsberg üllatab uue Artic vannitoamööbli sarja nelja värvitooniga: Peach, Ash Grey, Black Ash ja valge.

Väikese suvituskorteri sisustamine: ideid ja inspiratsiooni

Sisekujundaja Aivi Kuke ülesandeks oli sisustada väike, vaid 40 m2 suvituskorter uues kortermajas Pärnu ranna lähedal.

Konteinerhaljastus, unikaalsed kõnniteed ja müürid aiakujunduses

Müürikivid, kõnnitee plaadid, äärekivid, peenrapiirded, lillekonteinerid, aiapostide mütsid, dekoratiivsete aiaskulptuurid, päikesevarju toestuskivid.

Videoõpetus: Kuidas valida töötooli?

Soovitusi jagab sisekujundaja Heily Kaarna. Reguleeri töötooli kõrgus. Jalad peavad olema korralikult maas...

ESSVE Edgefast - 5 korda kiirem terrassilaudade paigaldamise meetod!

Uus süsteem terrassilaudade paigaldamiseks.Terrassilauad fikseeritakse peidetult. Kinnitusjäljed ei jää terrassi pinnal nähtavale ega teki teravaid puidukilde.

2022. aasta energiad sisekujunduses: Mida, miks ja kuidas muuta?

Videos jagab feng shui spetsialist Siret Seeder soovitusi, millele oma kodus sel aastal tähelepanu pöörata, et sisekliimat paremaks ja toimivamaks muuta ning head õnne ka sel aastal ligi meelitada.

Keraamiliste plaatide värvimine: 12 lihtsat sammu

Keraamiliste plaatide värvimine on teema, mis kodu kujundamisel järjest populaarsust kogub. See on lihtne ja taskukohane viis põrand või seinad stiilseks muuta.

Kuidas olla sisustust valides hooliv enda ja ümbritseva suhtes?

Kas ümbritsevad sisustuselemendid teenivad sind ausalt ja kaunistavad interjööri ka aastate pärast või on pigem kiired ning keskkonda reostavad lahendused?

Miks eelistada sisekujunduse konsultatsiooni sisekujundusprojektile?

Sisekujunduse konsultatsiooni eelised on vahetu ja kiire tagasiside ning raha- ja ajasääst. Sisearhitekti konsultatsiooni hind on 550 eur + km, kestus 2-3 h.

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Gaasikatla väljavahetamine ja hübriidlahenduste võimalused

Gaasikatla väljavahetamine, täpsemalt hüübriid küttelahenduse loomine õhk-vesi soojuspumba lisamisega, maksab 200 m² eramaja puhul ca 8000 €.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus-murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Revonia maakelder-moodulmajal on traditsioonilise keldri omadused

Monoliitsest betoonist maakelder-moodulmaja suurus on alates 4,5 m² kuni sadade ruutmeetriteni välja. Maakeldri ehitamine.

Korter paneelmajas. Milliste probleemidega tuleb arvestada?

Kinnisvara ostueelse kontrolli teenus aitab need nii järelturukorteri kui uusarenduse korteri puhul tuvastada.

Kuidas ja millest ehitada terrassi varikatus?

Terrassi varikatuse ehitamine - nõuanded.

Divero Ehitus: erilahendustega puidust saunamajad, klaaspaviljonid, grillmajad

Divero Ehitus tegeleb puidust väikemajade tootmisega. Valikus on saunamajad, suvemajad, aiamajad (aiapaviljonid, lehtlad, grillmajad, kuurid, garaažid).

Välikäimla - praktiline igas maakodus!

Divero Ehitus pakub kolme tüüpi käimlaid. Freesprussist välikäimla A sees on puidust istumiskast. Mõeldud kasutamiseks Separett kuivkäimlaga.

Kardinate toon mõjutab meie meeleolu ja ruumi suurust

Heledad kardinate värvid mõjuvad avatult ja õhurikkalt, tehes ruumi suuremaks ja säravamaks. Tumedamad toonid mõjuvad väljapeetumalt ja muudavad suured ruumid intiimsemaks.

Japandi väljapeetus modernses Eesti eramus

Jaapani (elu)stiili sügavamõttelisus ja lihtsus rõhutab looduslikke materjale ning jätkusuutlikku mõtteviisi. Just tänu neile elementidele leiab Japandi stiil üha rohkem järgijaid.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube