Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Eritellimusköök täidab sinu unistused! Kutsu disainer enda juurde koju

Kaasatud ekspert: Mööblimasin
Eritellimusköök (Mööblimasin)
Eritellimusköök (Mööblimasin)

Silmale ilus ja kasutajale praktiline köök on kodu südameks. Seetõttu võib köögi soetamist võrrelda auto ostmisega. Kui auto puhul mõjutab hinda lisavarustus, siis köögis mõjutab hinda see, mis teeb seal toimetamise mugavaks ja nauditavaks.

Siin tulevad mängu kõikvõimalikud funktsionaalsed lahendused: vaikselt sulguvad sahtlid, nutikad ruumisäästulahendused, sõrmejälgedevastane pind, aga ka valgustus, mis loob erinevaid atmosfääre.

Suurtootjate masstoodangu hulgast kõiksugu erimõõte ja lisasid nii lihtsalt paraku ei leia. Erilisi, kliendi soovide järgi valminud kööke saab pakkuda ikkagi vaid spetsialiseerunud mööblitootja, näiteks Eestis Mööblimasin.

Siinkohal toomegi Mööblimasina disaineri abiga välja eritellimusel valmiva mööbli eelised ja võimalused ning jagame soovitusi edukaks planeerimisprotsessiks.

Eritellimusköök (Mööblimasin)
Eritellimusköök (Mööblimasin)

Eritellimusel köögimööbel – individuaalne lahendus sinu koju

Mööblimasina disainer mõistab kliente, kes leiavad, et köögimööbli valik on üks keerukamaid ülesandeid kodu kujundamisel. Köök peab vastama mitmetele kriteeriumitele: see peab olema ajatu, vastupidav ja ilus.

Kuigi tehnoloogia arenguga on valikute ja võimaluste hulk laienenud, jääb köögimööbli koosseis endiselt peamiselt nelja osa juurde: karkass, furnituur, esipaneelid ja tööpind. Juurde tuleb valida veel valamu, segistid ja köögitehnika. Eritellimusel valmistatud köögimööblit eelistatakse eelkõige kvaliteedi, vastupidavuse ja lisaväärtuse tõttu, mida see kodu interjöörile lisab, võrreldes odavamate valmislahendustega.

Eritellimusmööbli kasuks otsustamisel on sageli argumendiks ka keerukas ruumilahendus. Ainult käsitsi valmistatud mööbliga on võimalik saavutada millimeetritäpsusega sobiv lahendus, mis on eriti oluline näiteks kitsastes ja väikestes või kaldlagedega ruumides.

Hinnaerinevused tulevad materjalist, furnituuridest ja tehnikast 

On tõsi, et eritellimusel valminud köögimööbel võib olla oluliselt kulukam kui valmislahendused, kuid selle lõpptulemus ei ole võrreldav masstoodanguga. Kvaliteetsed materjalid, mitmekülgsed hoiustamislahendus ja erimõõdud on vaid mõned näited sellest, milliseid komponente Mööblimasin oma köökide loomisel kasutab.

Kuigi suurtootjate valmislahendused võivad alguses tunduda rahakotisõbralikud, võib hiljem selguda, et need vajavad parandusi või uuendusi. Seega võib esialgu madalama hinnaklassiga pakkumine muutuda mureks juba mõne aasta pärast.

Lisaks, kui valite köögimööblit pinnale, mida hiljem soovite müüa, siis kvaliteetne eritellimusel valminud mööbel lisab kinnisvarale kindlasti lisandväärtust.

Elustiil on köögi lähtepunkt

Eritellimusel köögimööbel valmib täpselt vastavalt iga kliendi elustiilile ja soovidele. 

Esmalt on endale hea selgeks teha, millisel otstarbel kööki eelkõige kasutatakse? Kas tegemist on gurmaaniga, kes armastab pliidi ääres eksperimenteerida, või eelistatakse kiireid eineid? See määrab, kui palju tööpinda on vaja ning millised kapid ja sahtlid on vajalikud.

Samuti tuleb arvestada, kas soovid nautida pikki hommikuid köögisaare ääres kohvi juues või eelistad kohvi kaasa haarata. Kas soovid näidata oma serviisi või hoida köögis teatud seadmeid silma alt ära? Kas eelistad pigem valgustatud klaasvitriinkappe või sisseehitatud maitseaineriiulid?

Mõtle läbi, millised seadmed on hädavajalikud ja millised võib ära jätta. Kas nelja keedualaga pliit on vajalik või piisab kahest?

Oluline on silmas pidada ka mööbli furnituuri, nagu uksehinged ja sahtlite lahendused. Ning muidugi kraanikausi, pliidi ja külmkapi paiknemine, sest see trio võiks teineteisele nii lähedale jääda kui võimalik. 

Kui sul on võimalus kaasa rääkida maja või korteri ehituse faasis, siis peaks köögimööbli tulevast asukohta arvestades planeerima ka vee- ja kanalisatsioonitorud ning pistikupesad.

Eritellimusköök (Mööblimasin)
Eritellimusköök (Mööblimasin)

Mööblidisaineri kaasamine pakub mitmeid eeliseid ja võimalusi

Selleks, et kõik oluline saaks arvesse võetud ning sinu köögisoovid täpsustatud ja ideid leitud, on mõistlik kutsuda appi mööblidisainer.

Sinu soovide ja disaineri teadmiste ning kogemuste sünergilises koostöös valmib ruum, mis võtab arvesse kodu üldist atmosfääri ning vastab täpselt sinu vajadustele nii kuju, materjalide, värvi kui ka funktsioonide osas.

Kogenud mööblidisaineri koju kutsumisel on mitu olulist eelist: ta avastab võimalusi ja tuvastab kitsaskohti, pakub kiiret tagasisidet ning võtab täpsed mõõdud – nii säästad märkimisväärselt aega!

Disainer suudab märgata võimalusi, mida sa ise tõenäoliselt ei märkaks ning teab, kuidas ruumi maksimaalselt ära kasutada, olles kursis ka köökide viimaste trendidega, et pakkuda välja põnevaid ja innovaatilisi lahendusi.

Mööblivalmistajad on korduvalt täheldanud, et kõige suurepärasemad köögid ja kõige huvitavamad lahendused sünnivad siis, kui disainer on kliendi kodus käinud ning objekti kohapeal hinnanud.

Eriti suur abi on mööblidisainerist neil koduomanikel, kes teavad, et soovivad ilusat ja funktsionaalset kööki, kuid kellel puuduvad konkreetsemad ideed.

Lisaks on disainer oluline abimees keerulisemate probleemide lahendamisel, näiteks kui köök paikneb ruumis, kus esineb ebakõlasid või on probleeme valgustuse või torustikuga.

Kuna disaineril on suur kogemus köökide loomisprotsessis, oskab ta kiiresti hinnata ka ideede teostatavust ja kulutõhusust.

Kui disainer külla tuleb, ei pea sa oma aega salongis kulutama, kuid see võimalus on siiski olemas, kui soovid materjale oma käega katsuda või värvitoone üle vaadata.

Tellides Mööblimasinast disaineriteenuse ja köögimööbli, saad kaasa 3-aastase garantii, mis teeb disaineriteenuse kasutamise igati tasuvaks ja mõttekaks.

Hoole ja armastusega valmistatud köök muudab köögis viibimise nauditavaks ja toob rõõmu igasse päeva! Mööblimasina meistrid lubavad, et loovad sulle köögi, kus hakkad eneselegi üllatuseks retseptiraamatuid kaanest-kaaneni läbi “küpsetama”, sest köögis olla on lihtsalt nii mõnus!

Tutvu disaineri paketiga siin

A: Inkodu.ee (M. Jakobson; J. Rohtsalu)
 

 

 

Logo - MÖÖBLIMASIN - eritellimusel Eestis toodetud köögimööbel ja vannitoamööbel
Sõpruse pst 33-4/1, 10615 Tallinn, Harjumaa
+372 5681 8223 (salong)

Teame köögimööblist kõike! Meie toodetud eritellimus köögid on käepärased ja mugavad. Kasutame kõrgekvaliteetseid materjale ning furnituure.

Tüüpilised vead köögimööbli tellimisel, mida hiljem kahetseda tuleb

Kui aga köögimööbli tellimisel on mõni oluline nüanss jäänud läbi mõtlemata, annab see köögi kasutamisel end kohe tunda. Võib juhtuda, et osa köögist tuleb ümber teha.

Köögimööbel eritellimusel: Milline on vastupidav ja kestvalt moodne lahendus?

Rääkides köögimööbli materjalide eelistustest, siis hetkel soovitakse kõige rohkem oma köögile esipaneelideks matti näpujäljevaba pind.

Sisekujundaja annab nõu: kuidas luua endale ideaalne kodukontor

Kodukontori sisustamise juures on palju varjatud nippe, kuidas seal veedetud aeg meeldivamaks teha.

Logitechi Rally Bar Huddle - parim lahendus väikeste hübriidtöö koosolekuruumide jaoks

Logitech tõi välja uue kõik ühes videokonverentsi seadme Rally Bar Huddle väikestele koosolekuruumidele.

Miks on minu uuel puitparketil juba täkked ja käigurajad sisse kulunud?

Põrandakatete asjatundja sõnul on väga tavapärane, et ei osata valida põrandamaterjali, mis oleks inimeste reaalsete vajaduste ja elukorraldusega kooskõlas.

 Aasta üllataja on Radise kappvoodi GRID

Radis Furniture GRID kollektsioon on täienenud kappvoodiga, millele lisaväärtuseks ustega riiul ja diivan.

10 nippi, mida liimpuitkilpidest mööblipaneelide valikul arvestada

Stragendo esindaja jagab meiega kasulikke näpunäiteid, kuidas ja mille järgi liimpuittooteid valida.

Elitis | Tapeedid, mis loovad ruumilise illusiooni ja suhtlevad vaatajaga

Eksklusiivsed Elitise tapeedid on struktuursed ja ruumilised ning valmistatud looduslähedastest ja loodust imiteerivatest materjalidest nagu pilliroog, puit või paber.

Puidust seinapaneelid Mellow ja Whisper: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) Mellow on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus ja Whisper paneelil on lisaks helisummutavad omadused.

Fabricor stuudio elegantne kardinadisain Kuressaare butiikmajutuses

Õhulise ja helge disainikeelega interjööris kohtub uudne disain väärika ajalooga, kõneledes endisaegsete aadliperede heast maitsest, jõukusest, uhkusest ning pühendumisest.

Radis Furniture uus lisariiuliga diivanilaud NOBLE

Uue lisariiuliga kergelt ovaalse kujuga diivanilaud NOBLE on põnev kaaslane, mille ümber saab mõnusalt sisustamist edasi kasvatada.

33 m2 tüüpkorteri planeeringu muutmine avaraks ja helgeks

Kõnealuse korteri puhul sai sisekujundaja lähteülesandeks luua pisikesest 1-toalisest köögi ja elutoaga vana maja tüüpkorterist valge, helge, nutikalt organiseeritud ja näiliselt avar kodu, mille põhielementideks valge marmor ja kuldsed detailid.

Ekspert selgitab: kuidas tunda ära läbimõeldud planeeringuga kodu

Bonava arhitekt Erko Leo selgitab, kuidas ära tunda hästi läbimõeldud planeeringuga kodu.

Kaasaegse klassika tasakaalus sümbioos monokroomses interjööris

Olles teadlik, et maja välisilme on kaasaegne, oli vaja leida viis, kuidas siduda eramu sisekujunduses kokku need kaks esmapilgul vastandlikku stiili – kaasaegsus ja klassika.

SleepCity on keskendunud premium klassi une- ja puhketoodete müügile

Uue magamistoasisustuse poe SleepCity eesmärk on pakkuda lahendusi, mis aitavad inimestel paremini magada ja seeläbi parandada nende elukvaliteeti.

Minimalistlik metall-puitmööbel

Ruumi ja mööbli kujundamisega tegeleme juba üle 30 aasta, pakkudes samas ka sisustuse valmistamist ja paigaldamist terviklahendusena.

Ingrid Kuuli: Sisekujunduse konsultatsioonid veebi põhiselt

Vastused kõigile sisekujundust puudutavatele küsimustele saab kiirelt arutelu käigus.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

Sisustuse projektimüük – asendamatu mugavuslahendus suurprojektides

Olgu tegu siis kinnisvara näidiskorterite sisustamise, üürikorterite haldamisega seotud sisustamise, sisearhitekti suurprojektide, haridusasutuse mööbli planeerimise või hoopis kodu ja suvemaja sisustamisega. Sisustuse projektimüük võib olla hädavajalik mugavuslahendus

Kvaliteetdiivan eritellimusel Eesti tootjalt Atto Collection

Eesti tootja Atto Collection valmistab käsitööna kvaliteetset pehmet mööblit (diivani, tugitoolid, tumbad, järid, voodid).

AXOR x Philippe Starck: kui innovatsioon kohtub disainiga, saab duši all käimisest eriline kogemus

AXOR ShowerCompositioni dušid, AXOR x Philippe Starck, dušipaneel, üladušš, õladušš, termostaatmoodul, käsidušš, tekstiilkattega dušivoolik

Sisekujunduslik gurmee: šokolaadi, kohvi ja piima maagiline ühendus

Sisekujunduse maailm on nagu suur gurmeeõhtusöök - täis maitserikkaid nüansse ja peenekoelisi tekstuure, mis loovad unikaalse elamuse.

Eesti disaini uudsust tutvustav videoklipp jõuab 12 miljoni USA televaatajani

CBS-i Los Angelese telekanalil KCAL-9 näidati 24. veebruaril viieminutilist videot Eesti disainist ja jätkusuutlikest ettevõtetest. Koos lähiajal linastuva New Yorgi episoodiga jõuab see kokku 12 miljoni televaatajani.

Stockholmi mööblimess – jõud tulevikuks

6.-10. veebruaril toimus Stockholmis põneva katselavana interjöörimess eelkõige ka uutele ideedele - see on kokkuvõttes ka uhtiv Skandinaavia sisustussündmus.

Uus SISEKUJUNDUSE KÄSIRAAMAT nüüd veebipõhiselt allalaetav

Sisekujundaja Heily Kaarna lõi Sisekujunduse käsiraamatu, kust leiad praktilisi juhiseid oma kodu kujundamiseks.

Parimad ahjunipid – kuidas valmistada pidupäeval parimad road?

Toidu ahju panemine, välja võtmine ja vajadusel vahepealne kontrollimine, liigutamine ja maitsestamise lihtsustamiseks soovitatakse paigaldada teleskooprööpad.

Ekspert selgitab: sisearhitekti kasutamine – kulu või kokkuhoid?

Sisearhitekt on ekspert, kelles on ühendatud nii spetsiifilised tehnilised teadmised kui ka loovus. Nii suudab ta näha terviklikku pilti tehnosüsteemidest ruumipaigutuse ja värvilahendusteni.

Kuidas panna kodune interjöör enda kasuks tööle? Sisearhitekt jagab ideid.

Kuidas aga tagada, et kodune keskkond oleks meeldiv ja kooskõlas meie olemusega? Kuidas luua jätkusuutlik ja kaasahaarav interjöör? Miks on oluline järgida ka trende?

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Margit Meikar: Hoolikalt valitud tapeet teeb kodud hubasemaks ja elu rõõmsamaks

Erinevatesse interjööridesse saab anda värvi ja meeleolu, kasutades tapeeti ühel või kahel aktsentseinal, kogu ruumis või uue trendina laes.

Tapeeditrendid 2024

Tapeetide trendisuunad 2024. aastal on väga mitmepalgelised. Mustrit ja tekstuuri, mis muudab kodud kodusemaks, hubasemaks ja olemise üleüldiselt rõõmsamaks, on moes.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli jagab ülevaadet 2024. aasta sisustustrendidest

Sisearhitekt Ingrid Kuuli sõnul on 2024. aasta peamine sisekujundustrend loodust imiteerides tuua ruumi juurde positiivset energiat ja head aurat. Sel aastal on moes peamiselt soojad Maa värvid.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

Palazzol uus e-pood! Sisustusdisaini asjatundjate koostatud valik!

Palazzo Interiorsi e-mööblipood esindab tipptasemel funktsionaalset disaini, mis on hoolikalt valitud sobitumaks Eesti inimeste maitse-eelistustega.

Pantone aasta värv 2024 on mahe virsikukarva toon "Peach Fuzz"

Pantone aasta värv 2024 on õrnust ja sametisust peegeldav toon, mis väljendab soovi leida hetki hingetõmbeks, loovuseks ja inimlikuks ühenduseks.

Valgustite trendid aastal 2024

2024. aasta toob kaasa uued tuuled sisekujunduses, mis omakorda mõjutab seda, kuidas ruume valgustada.

Trendivärv interjööris: koobaltsinine

Sisustustrendide maailm on mõnusalt kirju – seda ka värvitoonide osas. Värvidest on jätkuvalt moes pastelsed toonid, kuid palju on esindatud ka julgemaid värve.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Lihtsam jäätmete sorteerimine – uus prügisüsteem Blanco Select II

Blanco Selecti prügisüsteemid on läbinud uuenduskuuri. Ämbrid on uuendatud veelgi funktsionaalsemaks ja lihtsamini paigaldatavaks kui varem.

Ra Suni erilahendustega pehme mööbel – neile, kes ei lepi keskpärasega

Ra Sun ei ole siiski spetsialiseerunud mitte ainult uue pehme mööbli valmistamisele, vaid renoveerib ka vana. Samuti on valikus standardmööblilahendused.

Kõrgekvaliteetne sadulsepatöö annab disainile viimase lihvi

Transinterior paistab silma oma oskuslikult viimistletud sadulsepatööga, mis hõlmab pehme mööbli polsterdamist, nahatamist ja katteriide paigaldamist.

Väikese eramu planeerimine kui ruutmeetreid on vähe ja avarus oluline

Eramu sisustamisel aitas ruumipuudust aitas köögis asjade mahutamisel ja söögiala loomisel lahendada köögisaar. Elutoa osas aga nutikas kamina ja tv-sein.

Radis Furniture riiulid GRID ja CRANE on sirgunud suurteks

Nutikad riiulilahendused kodukontori töönurga eraldamiseks ja töölaua sisseseadmiseks, näiteks elutuppa.

Uus standard laste- ja magamistoa sisutuses: pehmed ja kumerad vormid

Wall Design eristub teistest Eesti pehmete paneelide tootjatest võimekuse poolest valmistada paneele igasuguse kujuga, alates kolmnurkadest kuni pilvedeni.

Texstudio esitleb 2024. aasta trende peegeldavaid kangaid ja tapeete

Tikkurila 2024. aasta värvipaletist inspireerituna on Texstudio kokku kogunud tooted, mis kajastavad 2024. aasta värvi-, tapeedi- ja tekstiilitrende ja pakuvad inspiratsiooni.

Võimalusterohke disainiga Blanco köögivalamud ja akna ette paigaldatavad segistid

Blanco köögivalamu juurde kuuluvad erinevad lisatarvikud nagu puuviljakauss, puuviljakorv, lõikelaud, nurgakauss, ülarelsid, nõrutuskorv, nõrutusrest, põhjasõela kate, jpm.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Tikkurila aasta värv 2024 - sisetunde järgi loodud kollektsioon

Aasta värv 2024 „Nude in Nizza“ on soojustkiirgav virsikutoon, mis väljendab armastust, lahkust ja mängulisust. Vaata inspireerivat pildigaleriid aasta värvidega kujundatud korterist.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Galerii: M Stuudio uus kujundus jutustab tegevuse lugu

M Stuudio meigisalong on hea näide, kuidas detailidele keskendumisega saab luua interjööri, mis ei ole ainult funktsionaalne ja kaunis, vaid räägib ka oma loo.

Videolugu: Kaunis katusekorter Rocca Towersi hoones

Valmis Palazzo Interiorsi mitmeaastane sisekujundusprojekt- luksuslik katusekorter Rocca Toweri kvartali kõrghoones.

Kontoritool RH Logic: loodud edendama aktiivset istumist

RH Logic on tippklassi kontoritool, mis on loodud toetama ergonoomilist kehahoiakut ja edendama aktiivset istumist, aidates sellega suurendada tööjõudlust.

Lase sügis esikusse

ELKE Mööblist leiab erinevaid väiksemaid ja suuremaid esikusse sobivaid lahendusi.

Riiete ja jalanõude uputus esikus?

Kes meist poleks tundnud tunnet, et koos algava sügisega tekib esikusse ka jalanõude uputus?

LED siinivalgustid kodus: suurepärased üld- ja fookusvalguseks

LED siinivalgustid on suurepärased fookusvalguseks, et rõhutada konkreetseid kunstiteoseid ja arhitektuurseid detaile. Neid on 3 tüüpi valgusomadustega.

Interjöör loftilike elementide ja “apelsini meeleoluga”

Tallinnas asuva värskelt valminud väikese kahetoalise korteri sisustamise protsess Wax Designi sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya jaoks polnud päris tavaline.

Kuidas täisautomaatsed kohvimasinad töötavad?

Täisautomaatsed kohvimasinad vajavad enamasti ainult põhikoostisosade lisamist: kohvioad, vesi ja mõnikord ka piim ning saate nautida uskumatut barista-stiilis kohvi, millal iganes soovite.

Kuidas kodus toitu kauem värskena hoida?

Lihatooted, sh kala ning köögi- ja puuviljad tuleks külmikus kindlasti eraldi hoida. Liha asetada alumisele riiulile, kus on säilitamiseks piisavalt jahe ning köögi- ja puuviljad hoida eraldi sahtlis.

Tudengikorteri sisustamise säästunipid

Ära möbleeri üle. Kõige kindlam viis näidata väikest ruumi veel väiksema, kitsama ja pimedamana, on kuhjata see asjadest üle. Mida vähem on asju, seda parem.

Tervise ja meeleolu seos: madratsite ja voodikatete roll magamistoas

Nii teie madrats kui voodipesu koos toatemperatuuriga loovad keskkonna, mis mõjutab teie puhkuse kvaliteeti ja üldist heaolu.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube