Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Heimtextil 2022: Looduse juurest tuleviku horisondile

Heimtextil 2022: Looduse juurest tuleviku horisondile

Rohkem kui kolm aastakümmet on sisustustekstiilide ja sisustustrendide mess Heimtextil olnud oluliseimaks ülemaailmseks valdkonna suursündmuseks. Edastades uusi tooteid ja trendisuundi on see olnud sisustustekstiilide tootjatele ning sisedisaini spetsialistidele vajalikuks kontaktsündmuseks.

Reaalne näituseruum on võimaldanud valdkonna professionaalidel tutvuda interjööritekstiilide suunanäitajatega ning anda algavale hooajale suurejooneline avalöök.

Pandeemiajärgne maailm on muutnud meie suhtlemise viise ja seni Frankfurdis aset leidnud mess on avaldanud nüüd värsked trendisuunad digikanalite vahendusel.

Alljärgnevalt toomegi teieni detailsema ülevaate selle ja järgneva, 2023. aasta trendisuundadest, neist juhinduvatest põnevatest värvipalettidest, mustritest ning lisaks ka interjöörilahenduste inspiratsiooni.

JÄRGMISED HORISONDID (Next Horizons) on Heimtextili selle aasta roheinnovatsioonist juhinduv ja tulevikku vaatav läbiv põhiteema.
JÄRGMISED HORISONDID (Next Horizons) on Heimtextili selle aasta roheinnovatsioonist juhinduv ja tulevikku vaatav läbiv põhiteema.

Põhiteema on JÄRGMISED HORISONDID

JÄRGMISED HORISONDID (Next Horizons) on Heimtextili selle aasta roheinnovatsioonist juhinduv ja tulevikku vaatav läbiv põhiteema, milles käsitletavad alamteemad suunavad nii loojad kui tarbijad tagasi ürgse looduse juurte juurde.

Looduse ehe olemuslikkus on lõimitud ürgsete identiteetidega, mis omakorda on sünteesitud kaasaegse maailma tehnoloogiate, tööstuste ja üksikisiku tasandil tarbijavastutusega. Tulevikku vaatavad trendisuunad on põhiteemast lähtuvalt nimetatud, SÜGAVAL LOODUSES (Deep Nature), HÜPER LOODUS (Hyper Nature), IDENTITEEDIST EDASI (Beyond Identity) ning VÕIMESTATUD IDENTITEET (Empowered Identity).

SÜGAVAL LOODUSES

SÜGAVAL LOODUSES (Deep Nature) on jõuliselt juhitud keskkonnasõbraliku käsitluse ja looduse säilitamise üleskutsest. Ka sisustustekstiilide tootmine liigub läbi innovatsiooni lähemale looduslähedaste ning orgaaniliste materjalide sünteesimisele. Toorainena kasutatakse palmilehti, kookospähkleid, naturaalseid kõrrelisi, kanepikiudu ja mikrofilbilleeritud tselluloosi.

Sisekujunduse sügav looduslähedane koloriit  ZINCi uues kollektsioonis koostöös Martin Hulbertiga.
Sisekujunduse sügav looduslähedane koloriit ZINCi uues kollektsioonis koostöös Martin Hulbertiga.

Selle trendisuuna looduslähedane ja rahulik värvipalett annab sisekujunduses rohkelt võimalusi luua rustikaalseid ja maalähedasi lahendusi ning tummiseid kangaid lisada aktsentidena modernsesse interjööri.

HÜPER LOODUS

Funktsionaalsus, mikroskoopilised, samas hajutatud mustrid, naturaalsed struktuurid, tehnofiibrist kangad, intelligentne ja vastutustundlik lähenemine on vaid mõned märksõnad, mis iseloomustavad HÜPER LOODUS (Hyper Nature) tugevat trendisuunda.

Kui digitaalreaalsus muutub sujuvalt tehnoloogiliste seadmete osaks, muutub see uueks viisiks loodusmaailmaga ühenduse loomiseks. Tehnoloogia abil on antakse edasi ka teisi valguslainete elemente, kui inimsilm muidu suudaks haarata. 

Tulemuseks on sümfooniline kooslus ümbritsevatest valdkondadest, mis võimendavad digitaalselt looduse saladusi ning aardeid. Siin kohtub taaskasutust suunav materjalikäsitlus looduse erksaima värvipaletiga andes sisekujundusmaailma tehnoloogiliste võimaluste ja looduse koostoimest pakatavaid energia impulsse.

Black Edition Safari erksatest loodusvärvidest inspireeritud sisustuskangas
Black Edition Safari erksatest loodusvärvidest inspireeritud sisustuskangas

IDENTITEEDIST EDASI

Põneva ja uudsena määratleb pastelltoonide tähendust trendikäsitlus IDENTITEEDIST EDASI (Beyond Identity). Läbi kindlate väärtuste võivad sageli õrnad ja valgeks pestud pastellvärvid muutuda võimsaks ja põnevaks ning anda täiesti värske arusaama vaimsete ja visuaalsete tajude vahel. Kodu interjööri ja tekstiilimaailma jaoks kinnitab see, et jätkusuutlikkus ei pea olema tingimata maalähedane. Selle asemel on Beyond Identity esteetika julge ja trendina oma olemuselt transformatiivne.

Pastelne dekoratiivpadi Villanova Ostara kollektsioonist
Pastelne dekoratiivpadi Villanova Ostara kollektsioonist

Selle trendisuuna värvid on kontrollimatud voolavate, mööduvate ja eeterlike väljunditega, mis meenutavad pidevat identiteedivoolu. Beyond Identity värviskaala sisaldab erinevaid pastelltoone, mida täiendavad summutatud ülekandevärvidena tuttav hall ja kahvatu khaki. Esiletõstetud oranž tekitab gradientseid pritsmeid. Need värvid jätavad kerge, rõõmsa, küllastumata skaala, kus pehme segamine on võtmetähtsusega.

VÕIMESTATUD IDENTITEET

VÕIMESTATUD IDENTITEET (Empowered Identity) on kantud jätkusuutlikest kultuurilistest sidemetest, milles käsitööliste inspiratsiooniallikaid on viidud koostöösse tekstiililoojatega. See trendisuund on muutnud pärandi disainiaktivismiks, et luua positiivseid sotsiaalseid muutusi pärandkultuuride ja tulevaste põlvkondade vahel. Värviskaala koosneb juurdunud, kuid mässumeelsetest küllastunud toonidest. Põhivärvid on tugevad ja meenutavad algset värvipigmendi päritolu, toetades temaatilise pärandi väljendust. Neid põhitoone saadavad korallisädemed ja hallikas lilla. Võimendunud on mitmevärviline kasutamine ning tugevad koloriitsed väljendused, mille võimsad kombinatsioonid saadavad  sisekujundusmaailma positiivseid ja sümboolseid sõnumeid.

Pärandkultuurist lähtuv koloriitne lahendus ZINC Pantelleria kollektsioonis
Pärandkultuurist lähtuv koloriitne lahendus ZINC Pantelleria kollektsioonis

Fabricori tekstiili- ja kardinastuudio liigub sisekujundustrendidega kooskõlas pakkudes Heimtextili trendisuundadest juhinduvaid innovatiivseid ning põnevaid kardinakangaid ja kõige värskemaid tekstiilimaailma disainisuundi.

A: Marika Tani ja Kadri Kuht, Fabricor OÜ

Logo - FABRICOR OÜ kardina- ja tekstiilistuudio
Kastani 42, 50410 Tartu (Aparaaditehase loomekvartal)
+372 5645 4527

Terviklikud kardinalahendused ja elegantsed sisustuskangad, tapeedid, dekoratiivpadjad, vaibad. Kardinasalongi disainer Marika Tani jõuab Teieni üle Eesti.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube