Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Innovatsioon suitsusauna ehituses. Hoiame traditsioonid au sees!

Kaasatud ekspert: Taavi Tuvike
Vipson projekti ehitatud suitsusaun Võrumaal pälvis Eesti Tehasemajad 2023. aasta konkursil väikemajade kategoorias eriauhinna „Parim käsitöö palkmaja“ ideaalse sulandumise eest keskkonda ja innovaatilise kütmislahenduse eest.
Vipson projekti ehitatud suitsusaun Võrumaal pälvis Eesti Tehasemajad 2023. aasta konkursil väikemajade kategoorias eriauhinna „Parim käsitöö palkmaja“ ideaalse sulandumise eest keskkonda ja innovaatilise kütmislahenduse eest.

Traditsioonid on see salapärane miski, mis teeb ühest rahvast rahva, ühendab ja millest kõik aru saavad. Tõde on see, et oleme põline maarahvas, kasvanud looduse keskel ja arenenud koos sellega. Vahet pole, kui palju me seda ka eitada soovime, on see ikkagi meil veres. Nagu ka indiaanlastel džunglis on omad kindlad kombed ja tavad, mis antakse iga põlvkonnaga edasi, nii hoiame ka meie au sees oma traditsioone ja avastame need ikka ja jälle uuel moel.

Üks sellistest traditsioonidest on kindlasti suitsussaun, mida on kasutatud piirkondlikult Eestis, mujal Baltimaades ning Venemaal. Suitsusaunakombestik kui vaimne kultuuripärand on kantud ka UNESCO esindusnimekirja. Saun pole kunagi lihtsalt saun, vaid püha traditsioon ning tervise ja vaimu kandja!

Täna on küll kasutusel igasugu erinevaid sauna tüüpe, millest levinuim Soome saun, aga ka auru-, aroomi-, infrapuna- ja soolasaunad on väga populaarsed. Siiski leidub kõigi nende kõrval ka vähestes kohtades suitsusaunu. Inimesed vajavad pidevalt vaheldust ja nädalalõpp Lõuna-Eesti privaatsete metsade vahel väikese järve kaldal koos suitsusaunaga puhkemajas kõlab kohati juba nagu reis eksootilisele maale. Kas pole nii? Täitsa uhke oleks esmaspäeval töökaaslastele rääkida, et käisin nädalavahetusel suitsusaunas. Tekitaks kindlasti elevust, sest sellist kogemust just iga päev ei saa.  

Suitsusaunasid on tänapäeval vähe praktilistel põhjustel. Esiteks on suitsusauna ehitamine väga keeruline ning nõuab spetsiifilisi oskusi ja teadmisi. Teiseks on suitsusaunatamise ettevalmistuse aeg väga pikk ning saunakogemus täiesti teistsugune kui harjunud oleme, mille käigus võib ka tahmaseks saada. Aga nagu ikka, muutub ajas kõik, ka meie soovid. Samuti on suitsusauna ehitamise tehnoloogia arenenud ning välja on mõeldud efektiivsemaid lahendusi, et suitsusauna kogemust mugavamaks muuta.  

Mis on suitsusaun ja miks see on kasulik?

Suitsusaun on tänapäevaste saunade eelkäija. Suitsusaunal puudub korsten, leegid soojendavad kerisekive otse ja suits tõuseb nende vahelt leiliruumi. Enne sauna minemist tuulutatakse saunaruum suitsust spetsiaalsete avade ja akna kaudu. Suitsusaunas istub inimene mingil määral ikkagi suitsu sees ja on pärast ka veidi tahmane, mis on tegelikult isegi omamoodi lõbus.

Suitsusaun on tervisele väga kasulik, sest temperatuur ei ole liiga kõrge, kuskil 60-70 kraadi. Spetsiifiline suits aitab hingamisteid avada ning on baktereid ja allergiaid vähendava toimega. Mõõduka kuumuse ja piisava niiskusega saun on ka üleüldiselt tervistav, puhastab keha üleliigsetest toksiinidest, lõõgastab ja mõjub ergutavalt vereringele, eriti kui veel kasevihaga hoogu juurde anda. Samuti on saun alati mõnus koht, kus pere ja sõpradega aega veeta.

Suitsusauna ehitus eeldab teadmisi. Maha põlemise oht!

Nii nagu iga sauna ehitusega, on ka suitsusaunal kindlad ehituslikud eripärad ja nõuded, mida peab teada, et saunaehitus õigesti välja tuleks.

Käsitöö palkmajade ja sealhulgas suitsusaunade ehitaja Vipson Projekti juht Taavi Tuvike soovitab kindlasti võimalusel enne ehitama asumist spetsialistidega konsulteerida, sest palgist ehitatud suitsusaun võib iga väiksemagi vale liigutuse korral ülikergesti põlema minna. Tuleohutuse reeglid on siin olulisemad, kui kuskil mujal.

Taavi tuletab naljatades meelde rahva ütlust, mille kohaselt on kahte tüüpi suitsusaunu: need, mis on veel saunad ja need, mis on juba maha põlenud!

Tuleohutus ennekõike: 4 nüanssi, mida jälgida

Suitsusaunad lähevad peaaegu alati põlema sellepärast, et pole järgitud tuleohutusnõudeid suitsusauna spetsiifikale vastavalt.

1. Tulekaitse ehituslahendus. Oluline on jälgida küttekeha kaugust seintest ja laest. Lagi ja sein kindlustatakse tuletõkkeplaadiga ehk tehakse nn põrkelagi enne laematerjali, mis ei lähe kuumaks, võtab soojuse enda peale ja kaitseb laematerjali süttimast. Säde suitsusaunas on kerge tekkima, seepärast pole see naljaasi.

2. Uste ja akende kõrgus. Uste ja akende kõrgusega reguleeritakse, et ving tuppa ei tuleks. See ei tähenda aga traditsioonilist madalat onnikest, mida me kõik ette kujutame. See oli vanasti nii praktilisuse eesmärgil ja madalad uksed tuleohutuse pärast. Ehitades peab teadma, et uksed oleksid madalamad tuletõkke eesmärgil ja et ving kergesti teistesse ruumidesse ei pääseks. Uste ja akende kõrgus on oluline seepärast, et nende kaudu lastakse leiliruumi hapnikku. Alla tekib kiht, kus suitsu ei ole. Kui uks on liiga kõrge, läheb ilma suitsuta front kõrgemaks. Samas, kui ruum saab jälle liiga palju hapnikku, võib see põlema minna. Seepärast peavad suitsusauna uksed olema madalamad ja aknad väikesed ning kõrgus mitte lähemal kui 330 mm laest. Suitsu sees ei ole hapnikku ja see takistab põlengu teket.  

3. Kütmine. Kütmise juures on oluline mitte sauna üle kütta. See võib vähese harjutamise korral kergesti juhtuda, tähtis on õigel ajal jaole saada. Põledes tekivad tagid ja kui tagi tükk puidu sisse läheb, võib see kergelt süttida. Samuti ei panda koldesse liiga palju puid korraga. Nii ei saa tulekolle piisavalt hapnikku ega põle korralikult, mis omakorda tekitab lisatagisid. Puid tuleks lihtsalt tihedamalt juurde lisada ja vähem korraga, et põlemine oleks puhas ja ühtlane. Suitsusauna kütmine eeldab pidevat kohalolekut ja valvet.

4. Kerise suurus. Leilruumi suurus määrab, milline on õige mahuarvestusega keris. Selle ehitab tavaliselt valmis pottsepp vastavalt kvalifitseeritud spetsialisti poolt koostatud arvutustele. Suitsusauna kerisele sobivad suuremad kivid, mida suurem kivide hulk, seda mahedam ja pehmem saab olema ka leil. Oluline on ka kivide kuju ja tüüp ning õige tuulutus.
Suitsusaun köetakse tavaliselt soojaks ühe pika üles kütmisega, see kestab umbes 3-4 tundi. Suured kerisekivid talletavad soojuse, mis kestab pikalt.

Suitsusauna kerisele sobivad suuremad kivid, mida suurem kivide hulk, seda mahedam ja pehmem saab olema ka leil. Foto: Tiku Puhkemaja suitsusauna leiliruum
Suitsusauna kerisele sobivad suuremad kivid, mida suurem kivide hulk, seda mahedam ja pehmem saab olema ka leil. Foto: Tiku Puhkemaja suitsusauna leiliruum

Innovatsioon suitsusaunade ehituses: väljast kütmine ja puhkeruum koos saunaga

Suitsusauna ehituses on küll kindlad paika loksunud traditsioonid ja reeglid, aga ikka on võimalik asju nutikamalt ja paremini teha. Hea näide sellest on Vipson Projekti poolt ehitatud suitsusaun Võrumaal, mis pälvis ka Eesti Tehasemajad 2023 väikemajade kategoorias eriauhinna ideaalse sulandumise eest keskkonda ja innovaatilise kütmislahenduse eest. Männipalgist kauni kiltkivi katusega hoone puhul ei tule selle pealegi, et tegemist on suitsusaunaga. Küttelahenduse uuendusena on lisatud väljast kütmise võimalus, tänu millele ei pea enam suitsu sisse ronima. Oskuslikule suitsu välja juhtimise süsteem hoiab ka eesruumi suitsuvabana. See nutikas idee oli kliendi erisoov, mille teostasid insener ja ehitaja.

Küttelahenduse uuendusena on suitsusaunale lisatud väljast kütmise võimalus, tänu millele ei pea enam suitsu sisse ronima. Oskuslikult tehtud suitsu välja juhtimise süsteem hoiab ka eesruumi suitsuvabana. Maja suurus: 35 m2. Sauna leiliruum 4,6*3,1. Valmimisaasta: 2022
Küttelahenduse uuendusena on suitsusaunale lisatud väljast kütmise võimalus, tänu millele ei pea enam suitsu sisse ronima. Oskuslikult tehtud suitsu välja juhtimise süsteem hoiab ka eesruumi suitsuvabana. Maja suurus: 35 m2. Sauna leiliruum 4,6*3,1. Valmimisaasta: 2022

Galerii: Kiltkivikatusega käsitöö palkmaja-suitsusaun Võrumaal. Eesti Tehasemajad 2023 konkursi eripreemia „Parim käsitöö palkmaja“.

Auhinna pälvis ka Vipson Projekti ehitatud suitsusaun 2020. aastal. Siis toodi esile nutikalt ehitatud suitsusaun-puhkemaja lahendust, kus eesruumiga puhkemaja oli suitsusaunaga kokku ehitatud. Selline suitsusaun-puhkemaja sobib ka ööbimiseks.

Tavaliselt ei ehitata suitsusauna ja puhkemaja kokku, aga kui järgida ohutusnõudeid ja osata ehitada, on kõik võimalik, miks ka mitte! Suitsusauna maja ei pea olema ainult pesemise funktsiooniga.
Tavaliselt ei ehitata suitsusauna ja puhkemaja kokku, aga kui järgida ohutusnõudeid ja osata ehitada, on kõik võimalik, miks ka mitte! Suitsusauna maja ei pea olema ainult pesemise funktsiooniga.

Galerii: Parim väikeehitis 2020 - suitsusaun Lõuna-Eestis, Vipson Projekt OÜ

A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu; K. Viksne)

 

Logo - VIPSON PROJEKT OÜ palkmajade tootmine
Jeedasküla küla, Vastseliina, 65212 Võru vald, Võrumaa
+372 520 8041

Vipson Projektil on pikaajaline palkmajade (elumajad, saunamajad, lehtlad) tootmise ja paigalduse kogemus. CE-sertifitseeritud. Elumajad, saunamajad, lehtlad.

Saunum Pro Experience kerised võimaldavad luua 5-ühes spaa lahenduse

Saunum Pro Experience on uuenduslik keris-saunakliimaseade, mis on mõeldud intensiivsema kasutusega leiliruumide jaoks. Kerisel on suur kivimaht ja patenteeritud õhusegamise süsteem.

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada selle õigest valikust. Eelistada tasub äpiga juhitavat.

Kerise valimine väikesauna: Miks eelistada elektrikerist CORE?

Kummutame müüdi, et elektrikerise leil on terav ja kuiv. Leili kvaliteedi määrab kerisekivide kogus, tüüp ja kuju.

Sauna ehitamine korteri vannituppa

Tänu kaasaegsetele tehnoloogilistele võimalustele ja materjalidele on sauna ehitamine võimalik peaaegu igasse ruumi ja kohta, ka väikese korteri vannituppa.

Saunamaja ehitamine - lähtu vajadusest mitte ehitusloa taotlusnormist

Nii suure kui väikese saunamaja puhul on vajalik esitada samasugune dokumentatsioon (ehitusluba vs ehitusteatis). Saunamaja joonis on oluline!

Kanditud siseseintega ümarpalksaun - unikaalne ja praktiline lahendus

Vipsoni palksaunad on väljastpoolt nagu kõik teised traditsioonilised ümarpalkmajad, aga seestpoolt hoopis sirgete ehk kanditud seintega.

10 nippi, mida liimpuitkilpidest mööblipaneelide valikul arvestada

Stragendo esindaja jagab meiega kasulikke näpunäiteid, kuidas ja mille järgi liimpuittooteid valida.

Ekspert selgitab: mida eestlased oma koduhoovi puhul ihalevad

Ihaletakse seda, et saaks oma lapse turvaliselt koduuksest välja mängima saata, õues omaette lõõgastuda, aga ka sõprade või naabritega grillida ning vahest aiatöö kallal nokitseda.

Tenax Panel avas Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse

Põhjamaade üks suurimaid ehituspaneelide tootjaid ja Läti üks suurimaid ehitusmaterjalide eksportijaid Tenax Panel avas neljapäeval Lätis Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse.

Uus lamekatuse standard toob kaasa rangemad nõuded

Uus lamekatuste standard esitab senisest selgemad nõuded aurutõkkele ja soojustusele ning käsitleb põhjalikult bituumen-, plast- ja kummirullmaterjalist katuseid, samuti vedelplastikust, pööratud, käidavaid, liiklusega koormatud ning haljas- ehk rohekatuseid.

Biopuhastid: tõhus ja loodussõbralik viis reovee puhastamiseks ja ärajuhtimiseks

Kodusesse majapidamisse täisautomaatse biopuhtiku paigaldamine ja tulemused. Köögikraani all on 62 L vedeliku mahuti, mis töötab 24/7. veekulu ca 6-7 m3 kuus. Süsteemi maksumus kokku ca 850 € + km.

Kiltkivist katuse-, fassaadi- ja müürikattekivid

Juba aastasadu on kiltkivi kui looduslik materjal olnud kasutusel kogu maailmas. Kiltkivist katusekivid ja fassaadikivid on arhitektuuri lahutamatuks osaks nii renoveerimisel kui uue ehitamisel.

Vana kasekilpidest puitparketti tasub renoveerida

Amello juhi Rauno Ollema sõnul peaks vanast ja väärikast kasekilpidest parketist loobuma alles siis, kui see tõesti liiga kulunud või katki on.

Turule jõudsid uued madala keskkonnamõjuga ehitusplokid

bauroc GREEN on uus toode bauroci nomenklatuuris, mille GWP on ainult 50 kg CO₂e/m³.

Palkmaja maakivist vundamenti ei tohi uue betoonpõrandaga kokku valada

Kogenud palkmajade renoveerija Aigar Zahkna sõnul on vana palkmaja vundamendi renoveerimisel üks levinumaid probleeme maakivist vundamendi kokku valamine uue betoonpõrandaga. Seda ei tohi teha.

Päikesekaitsekile ja nutikile – tõhus kaitse liigse kuumuse eest ja privaatsuse tagamiseks

Nutikile materjali hind on 170-180 €/m² ja paigaldus väiksemal objektil 35 €/h. Päikesekaitsekilede paigaldus maksab ca 30-35 €/m² materjali kohta (isekleepuv kile 90 €/m² kohta) + paigaldus umbes 30 €/m² kohta, sõltuvalt objektist.

Kipsivalu – asendamatu vahelaele põrandakütte paigaldamisel ja põranda tasandamiseks

Välimuselt sarnaneb kipsivalu põranda tulemus betoonpõrandaga. Kipsivalus on sideaineks kips, betoonis tsement. Ideaalne vahelagedele põrandakütte paigaldamisel.

Citadele uuring: kolmandik inimestest ei saa endale tänavu koduremonti lubada

Pikalt kestnud kõrge inflatsioon ja ebakindel aeg majanduses on selgelt pausile pannud paljude inimeste ehitus- ja remondiplaanid.

Mida silmas pidada kevadiste betoonitööde puhul?

Oluline on olla valvas ja võtta kasutusele ennetavaid meetmeid, et vältida värskelt valatud betoonisegu külmakahjustusi.

Eksperdid: elektriautode laadija rajamise kohustus ootab ka vanemaid hooneid

Elektriautode kasutamise soodustamiseks näeb seadus ette kohustuse paigaldada teatud hoonete juurde autode laadimiseks vajalik taristu.

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Remondifirma.ee pakub kindlustusabi teenust. Kliendi jaoks tähendab see kogu asjaajamise korraldamist alates kahjude hindamisest ja kindlustusfirmaga suhtlemisest kuni kahjude likvideerimiseni välja.

Eluhoone korras elektrisüsteem aitab ära hoida tõsiseid õnnetusi

Enamikku elektrist tingitud tulekahjudest saab ära hoida hoone elektripaigaldist õigeaegselt hooldades ja vajadusel uuendades.

Turvalisus on tehtud lihtsaks

Yale-i nutika koduturvalisuse ökosüsteemiga saate alustada ühest tootest ning liita sinna hiljem vajaduse korral juurde teisigi. Kõik seadmed on hallatavad ühes tasuta rakenduses.

Bonava müügijuht Lauri Laanoja: uute korterite turu nõudlust veab noorte perede soov parendada elamistingimusi

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4-toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Rahvusvaheline veepäev kutsub vett säästma

Puhas vesi on olemas üle 90% Eesti elanikest ja oleme ühisveevärgist pärineva vee tarbimise osas ühe elaniku kohta Euroopa riikide hulgas üks säästlikumaid.

"Mitte minu tagahoovis" mentaliteet pärsib innovatsiooni

Eesti ehitussektor on tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest uutele ideedele, tehnoloogiatele ja sektori üldisele arengule.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

Bonava alustab Pikaliiva Kaarmaja II etapi ehitusega

Tegemist on neljast majast koosneva hoone viimase etapiga. Pikaliiva Kaarmaja kaks viimast hoonet valmivad 2024. aasta lõpuks.

Arco Vara alustab Kodulahe kvartalis eelviimase etapi väljaarendamist

Tallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu terviklike piirkondade arendaja Arco Vara rajab kolm uudse välisilmega kortermaja

Merko käivitas Eesti Rahva Muuseumi lähistel Erminurme elukvartali viienda etapi ehituse

Tartu linna ja valla piiril asuv Erminurme on hubane elukvartal, milles on tänaseks valminud üheksa kahe- kuni kolmekorruselist korterelamut.

Eriti soodsa hinnaga ROCLITE 200 ehitusplokid uuesti saadaval!

Bauroc toob sel hooajal uuesti turule eriti soodsa hinnaga ROCLITE ehitusplokid. ROCLITE 200 on klassikaline 200mm kergplokk, mis on mõeldud nii välis- kui siseseinte, nii kandvate kui mittekandvate seinte ehitamiseks.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

YIT uus maaküttega kortermaja lubab soodsamaid küttekulusid

Esimene maaküttega kortermaja valmib 2024. aasta augustis Keilas, Nurme tänaval, kus on müügile tulnud 18 1–4-toalist korterit.

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Pottsepa nõuanded ahju või kamina valimiseks ja õigeks kütmiseks

Ahju ehitus algab kolde tüübi valikust. Kõige efektiivsem ja keskkonnasäästlikum kolde tüüp hetkel tavakasutaja jaoks on pilukolle.

Merko alustab Rae vallas uue elukvartali ehitust

Merko Ehitus kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud alustab Jüri alevikus Õielehe elukvartali ehitust.

Ladu6 pakub kvaliteetset puidu immutusteenust

Puidu immutusteenuse hind sõltub töödeldava puidu kogusest, kuid keskmiselt on see umbes 7,50 €/m2 töötlemise eest, lisaks väljakutsumise tasud (0,40 €/km).

Väikemaja puidust välisuksed ja puitaknad - hea kvaliteet ja hind!

LADU6 väikemaja puidust välisuksed ja puitaknad on kõrge kvaliteedi ja hea soojapidavusega Puitukse hind al. 199€. Uudistoode - topeltuksed!

Tarnekriisis alanud Arco Vara arendus sai valmis kvartali jagu enne tähtaega

Elukondliku kinnisvara arendaja Arco Vara ehituse peatöövõtuga tegelev tütarettevõtte Arco Tarc lõpetas Kodulahe kvartali Rannakalda arenduse projekti vaatamata muutlikule turuolukorrale ennetähtaegselt.

Uued Eesti katusestandardid

Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liit tegeleb oma eriala standardite väljatöötamisega. Oleme Koostöös Eesti Standardikeskusega on nad loonud enamikele katusematerjalidele ja -tüüpidele 7 katuseehituse standardit.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Miks valida vaheseinte ehitamiseks just bauroc element?

Bauroc ELEMENT vaheseinaplaadid on võrreldes alternatiivsete plokkidega oluliselt suuremate mõõtmetega, mis tagab märkimisväärselt kiirema seina ladumise ja kulu on vaid 4,17 tk/m².

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Profilpas duširuumi kaldeliistud: efektiivsed äravoolu kaldeserva tegemiseks

Profilpasi kaldeliist on disainitud selleks, et võimalikult lihtsate töövõtetega ja kuluefektiivselt luua puhas, esteetiline ja täpne äravoolu kaldeserv.

Mikrotsement – innovatsioon kaasaegses ehituses

Mikrotsementi saab kasutada nii uute hoonete ehitamisel kui ka renoveerimisel, nii märgades kui ka kuivades ruumides.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

5 ideed nutikaks renoveerimiseks

Avatud planeering on kodu renoveerimisel ja disainimisel üks tõhusamaid ja populaarsemaid lähenemisviise.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Lisaks naturaalsele kuusepuidule on head ja Eesti kliimas end väga hästi tõestanud ka termotöödeldud puidust välisvoodrilauad.

E-sisustus ehitab eksootilisest puidust terrasse, mis kestavad aastakümneid

Eksootilisest puidust kvaliteetterrass - IPE. Vaata galeriid valminud terrassidest.

Päikesepaneelide isepuhastussüsteem tagab suurema tootluse

Nano vahenditega töödeldud päikesepaneelid pinnale ei kinnitu mustuseosakesed enam nii tugevalt ja suuremate vihmasadude korral puhastuvad praktiliselt ise, toimib päikesepaneelide isepuhastussüsteem.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Uus-Veerennis alustas tööd uuenduslik lasteaed

Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia majas on neli hoiurühma pere pisematele ja viis lasteaiarühma.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Bonava ehitab Uus-Mustamäele 44 uut korterit

Bonava Eesti alustas Uus-Mustamäe elurajoonis aadressile Aiandi 14 valmiva 44 korteriga B-energiaklassi maja ehitust.

2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Mis on seina sees? Ekspert selgitab

Kas oled kunagi naela seina lüües mõelnud, et mis seal teisel pool on ja ega puurides äkki mõnd olulist kommunikatsiooni ei taba?

Pelletiküte: mugavuse ja hinna suhe on liiga hea, et seda mitte kaaluda

Pelletikeskuse eesmärk on pakkuda optimaalset küttesüsteemi, mis suudaks pelletites peituvast energiast võimalikult palju ning võimalikult väikese vaevaga kätte saada.

Bauroci tuletõkkepaneelidel on esmaklassilised tulepüsivusnäitajad

bauroc poorbetoon on mittepõlev materjal, mis talub eriti hästi kõrge temperatuuri mõju mitmeid tunde. bauroc poorbetoon kuulub tuletundlikkusklassi A1.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube