Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Kiltkivist katuse-, fassaadi- ja müürikattekivid

Kaasatud ekspert: Mati Müürisepp
Fassaadilahendus kiltkiviga
Fassaadilahendus kiltkiviga

Juba aastasadu on kiltkivi kui looduslik materjal olnud kasutusel kogu maailmas. Looduslikud katusekivid on tänapäeva arhitektuuri lahutamatuks osaks, nii renoveerides olemasolevaid ja ajaloolisi ehitisi kui ka luues täiesti uusi ja kordumatuid kujundusi.

Põhjuseks on nende kivide kasutusiga: kvaliteetsete looduslike katuse- ja fassaadikivide kasutusiga on 75 aastat ja rohkem. Inglismaal on katuseid, mille iga küündib isegi paarisaja aastani. Looduslikud katuse-, fassaadi- ja müürikattekivid on saadaval erineva kuju, suuruse, paksuse ja valikuga. See annab neile sellise unikaalsuse, mida pole mitte ühelgi muul materjalil.

Katuse-, fassaadi- ja müürikattekivi RIVERSTONE

Looduslike katuse-, fassaadi- ja müürikattekivide tipp Riverstone, mida kaevandatakse San Luis kaevanduses Argentinas, on omanäoline ja unikaalne kivim, mis kuulub fülliitide gruppi. Ta on märgatavalt kõvem, tihedam ja vastupidavam kui paljud teised analoogsed kivid maailmas. Katsetestide tulemuste põhjal vastab Riverstone fülliit Euroopa standardile EN 12326 ning vastab USA standardile ASTM C406 ja Prantsusmaa standardile NF EN 12326. Samuti vastab see kõrgeimatele kiltkivi standarditele Ühendkuningriigis (W1, T1, S1), tagades kasutusaja üle 75 aasta.

Omadused:

  • Peeneteraline, hallika varjundiga, siidja pealispinnaga
  • Eriti madala veeimavusega
  • Külmakindel
  • Eriti väikese kaltsiumkarbonaadi sisaldusega
  • Geoloogilise vanusega üle 600 miljoni aasta
  • Murtud servad on tihedad.

Katuse-, fassaadi- ja müürikattekivi DEL CARMEN

Üks maailma tuntumaid ja populaarsemaid katusekive on Del Carmen, mis on pärit Hispaaniast ja saavutanud kuulsuse kogu Euroopas, eriti Inglismaal, tänu oma kvaliteedile. Enamus tänapäeval Londonis kasutatavatest katusekividest on Del Carmen.

Katsetestide tulemuste põhjal vastab Del Carmen kiltkivi Euroopa standardile EN 12326 ning USA standardile ASTM C406 ja Prantsusmaa standardile NF EN 12326. Samuti vastab Belgia standardile NBN EN 12326 ja Ühendkuningriigi klassile S1, mis tagab kasutusaja üle 75 aasta. Del Carmeni eeliseks on rauaosakeste puudumine kivimis, mistõttu sellest tehtud katustel ja fassaadidel puuduvad roostelaigud ja -plekid. Del Carmeni omapäraks ja kvaliteedi näitajaks on asjaolu, et sellest tehtud katted ja katusekivid on võimalik lõhestada 5-7 mm paksusteks kiviplaatideks.

Katuse-, fassaadi- ja müürikattekivi DOMIZ

Mendali pakub ka muid looduslikke ja kvaliteetseid katuse-, fassaadi- ja kattekive, nagu näiteks Domiz kiltkivi, mis on järeleproovitud ja sertifitseeritud ning pärit samuti Hispaaniast. Kasutuskohad on samad mis Del Carmenil, eripäraks suurem kihilisus ja arhailisem väljanägemine. Katsetestide tulemuste põhjal vastab Domiz kiltkivi Euroopa standardile EN 12326 ning USA standardile ASTM C406 ja Prantsusmaa standardile NF EN 12326. Samuti vastab see kõrgeimatele kiltkivi standarditele klassis S1, tagades minimaalse kasutusaja üle 75 aasta. Mendali partner SSQ on üks turuliidritest looduslike katusekivide turul maailmas ning juhtiv ettevõte Suurbritannia turul. Üle 40-aastane töökogemus Londoni ehitusturul ja väljatöötatud kvaliteedinormid võimaldavad Mendali partneril SSQ-l jätkata looduslike katusekivide turu laiendamist kogu Euroopas.

Kiltkivide paigalduse tehniline info

Katuse ja seina katmisel kiltkiviga tuleks lähtuda järgnevast infost, kus on olemas kivide mõõtmed, katusekalded, kinnitusmeetodid jne. Katuse katmisel kiltkiviga on katuste või vahelae soojustamine standardne ehk tegu on klassikalise külma või sooja katuse õhuvahetuse või ventilatsiooniga.

Projekteerimisel peab arvestama kivide ülekatet – mida väiksem on kalle, seda suurem on ülekatte vajadus. Tuleb arvestada ka kivide kaaluga. Orienteeruv kivi kaal koos ülekattega on 30 kg/m² kaetava katuse pinna kohta (katusekalle 40°, kivi mõõtmed 400 x 250 mm, paksus ~ 6 mm, ülekatte 80 mm). Näiteks 200 x 400 mm katusekivi kasutamisel ülekattega 80 või 100 mm on kivikulu 33,3 kivi/m² kaetavale katusele.

Katuse ja fassaadikivide kinnitusvahend on spetsiaalne roostevaba RST nael või kruvi. Eelistada võiks kruvi, kuna seda on lihtsam kasutada ja katusekivide purunemise protsent paigaldamisel on oluliselt väiksem. Kivide paigalduseks on vajalik kahe ava olemasolu. Avade paiknemine kivil kujuneb välja kivi mõõtmetest ja ülekatetest, kuid tavaliselt on see ülaservast arvestatuna 10 mm + lati mõõt + 5 mm. Sama kehtib ka servadest.

Inglismaal kasutatakse ka roostevabast terasest konksusid kivide kinnituseks, kuid need ei ole leidnud laialdast kasutust teistes maades, sest need on nähtavad ja mitte väga esteetilised.

Kivide varu võiks olla umbes 7-9%. Projekti jaoks tellitavate kivide mõõtmed on järgmised: 600 x 300 mm, 500 x 300 mm, 500 x 250 mm, 450 x 300 mm, 400 x 300 mm, 400 x 250 mm, 400 x 200 mm, 350 x 250 mm, 320 x 220 mm, 300 x 200 mm. Klassikalised ja enam levinud mõõtmed on 400 x 200 mm ja 400 x 250 mm. Soovituslik ülekate on 80 mm katusekaldega 40° või 100 mm katusekaldega 30°. Sõltuvalt katusekaldest võib ülekate pisut muutuda. Katuseviilud vormistatakse kas pleki või puiduga ja kaetakse vastavalt soovile kiviga. Täpsem info tuleb koos päringuga.

Ülekatete ja paigalduse kohta on Inglismaal kehtestatud standard BS 5534. Analoogselt katusekividele kasutatakse paljudes Euroopa Liidu maades ja ka Inglismaal samu kiltkiviplaate fassaadide katteks.

Tegemist on esteetiliselt ilusa ja kestva fassaadikattega. Kinnitus toimub samal meetodil kui katusekividel, ainult tavaliselt kasutatakse horisontaalpaigaldust, kus kivi serv on serva vastas ja kivide vertikaalvahet katab altpoolt must eriplekk. Kinnituseks on minimaalselt kaks roostevaba terasest erikruvi või kolm, sõltuvalt kivi pikkusest.

Fassaad peab olema tagant tuulutatav. Nurkades kasutatakse musti nurgaplekke, mis võivad olla nii kivide all kui ka peal vastavalt soovile. Fassaadikivi võib paigaldada ka ruumiliselt. Kivide lõikamiseks mõõtu kasutatakse kivigiljotiini ja aukude tegemiseks augugiljotiini või tellitakse kiviplaadid tootjatehasest juba augustatuna vastavalt soovile. Kõik näidised on olemas Mendali kivisaalides.

Kiltkivi töötlemise tehas
Kiltkivi töötlemise tehas

A: M. Müürisepp, Mendali

 

Tegeleme looduskivide müügi ja paigaldusega ning hooldusvahendite müügiga. Lisaks leiab valikust klaasist vaheseinad ja ruumijagajad ning looduskivist radiaatorid.

Millist looduskivi eelistada?

Millist looduskivi eelistada väli- ja sisetingimustes?

10 nippi, mida liimpuitkilpidest mööblipaneelide valikul arvestada

Stragendo esindaja jagab meiega kasulikke näpunäiteid, kuidas ja mille järgi liimpuittooteid valida.

Ekspert selgitab: mida eestlased oma koduhoovi puhul ihalevad

Ihaletakse seda, et saaks oma lapse turvaliselt koduuksest välja mängima saata, õues omaette lõõgastuda, aga ka sõprade või naabritega grillida ning vahest aiatöö kallal nokitseda.

Tenax Panel avas Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse

Põhjamaade üks suurimaid ehituspaneelide tootjaid ja Läti üks suurimaid ehitusmaterjalide eksportijaid Tenax Panel avas neljapäeval Lätis Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse.

Uus lamekatuse standard toob kaasa rangemad nõuded

Uus lamekatuste standard esitab senisest selgemad nõuded aurutõkkele ja soojustusele ning käsitleb põhjalikult bituumen-, plast- ja kummirullmaterjalist katuseid, samuti vedelplastikust, pööratud, käidavaid, liiklusega koormatud ning haljas- ehk rohekatuseid.

Biopuhastid: tõhus ja loodussõbralik viis reovee puhastamiseks ja ärajuhtimiseks

Kodusesse majapidamisse täisautomaatse biopuhtiku paigaldamine ja tulemused. Köögikraani all on 62 L vedeliku mahuti, mis töötab 24/7. veekulu ca 6-7 m3 kuus. Süsteemi maksumus kokku ca 850 € + km.

Puidust kasvuhoone konstruktsioon ja taimekonteiner vajavad mürgivaba hooldust

Kasvuhoonete ja taimekonteinerite puhul on oluline, et kasutatavad puidukaitse vahendid ei sisaldaks mürke ega kemikaale.

Vana kasekilpidest puitparketti tasub renoveerida

Amello juhi Rauno Ollema sõnul peaks vanast ja väärikast kasekilpidest parketist loobuma alles siis, kui see tõesti liiga kulunud või katki on.

Päikesevari on palju enamat kui vaid kaitse päikese eest

Päikesevarju valides arvesta ümbritsevaga. Lähtepunktiks võib olla maja või välisisustuse stiil ja värv vms. Mida rohkem see ümbrusega harmoneerub, seda kaunim tulemus.

Turule jõudsid uued madala keskkonnamõjuga ehitusplokid

bauroc GREEN on uus toode bauroci nomenklatuuris, mille GWP on ainult 50 kg CO₂e/m³.

Palkmaja maakivist vundamenti ei tohi uue betoonpõrandaga kokku valada

Kogenud palkmajade renoveerija Aigar Zahkna sõnul on vana palkmaja vundamendi renoveerimisel üks levinumaid probleeme maakivist vundamendi kokku valamine uue betoonpõrandaga. Seda ei tohi teha.

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks ning pakuvad võimalust loovalt kombineerida erineva mõõduga liiste.

Puidust seinapaneelid Mellow ja Whisper: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) Mellow on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus ja Whisper paneelil on lisaks helisummutavad omadused.

Võhma Valgusevabrikust leiab suviseks sääsetõrjeks spetsiaalsed küünlad

Kuidas peletada sääski? Võhma Valgusevabrikus oleme loonud pilkupüüdvad, aprikoosivärvi oranžid sääsetõrjeküünlad.

Päikesekaitsekile ja nutikile – tõhus kaitse liigse kuumuse eest ja privaatsuse tagamiseks

Nutikile materjali hind on 170-180 €/m² ja paigaldus väiksemal objektil 35 €/h. Päikesekaitsekilede paigaldus maksab ca 30-35 €/m² materjali kohta (isekleepuv kile 90 €/m² kohta) + paigaldus umbes 30 €/m² kohta, sõltuvalt objektist.

Puidust piirdeaia viimistlemine värvi koorumise ja kõdunemise kindlaks

Puidust piirdeaeda on püsiva tulemuse saavutamiseks kindlasti vaja enne värvimist õigete vahenditega immutada.

Kipsivalu – asendamatu vahelaele põrandakütte paigaldamisel ja põranda tasandamiseks

Välimuselt sarnaneb kipsivalu põranda tulemus betoonpõrandaga. Kipsivalus on sideaineks kips, betoonis tsement. Ideaalne vahelagedele põrandakütte paigaldamisel.

Citadele uuring: kolmandik inimestest ei saa endale tänavu koduremonti lubada

Pikalt kestnud kõrge inflatsioon ja ebakindel aeg majanduses on selgelt pausile pannud paljude inimeste ehitus- ja remondiplaanid.

Mida silmas pidada kevadiste betoonitööde puhul?

Oluline on olla valvas ja võtta kasutusele ennetavaid meetmeid, et vältida värskelt valatud betoonisegu külmakahjustusi.

Põhivead aiakujunduses, mida ei pea tingimata ise järgi proovima

Kes soovib ilusat ja hooldusvaba aeda, peaks aia kujundamisel püüdma vältida järgnevaid tüüpvigu...

Eksperdid: elektriautode laadija rajamise kohustus ootab ka vanemaid hooneid

Elektriautode kasutamise soodustamiseks näeb seadus ette kohustuse paigaldada teatud hoonete juurde autode laadimiseks vajalik taristu.

GOAT G1 robotniiduk - erakordselt nutikas ja kaablivaba abimees

Intelligentsuselt ei jää GOAT G1 robotniiduk alla ühelegi kodurobotile - positsioneerib väga täpselt, tuvastab takistusi, niidab süsteemselt, laeb nutikalt, ei vaja piirdekaablit.

Innovatiivsed välikraanid ja-dušid, mis trotsivad külmakraade: Frostline

Frostline-i välikraanid ja-dušid on loodud Põhjamaade kliima jaoks ning neid saab kasutada mitmel erineval otstarbel, alates koduaiast ja puhkealadest kuni spordiväljakute ja tööstuslike rajatisteni.

Eluhoone korras elektrisüsteem aitab ära hoida tõsiseid õnnetusi

Enamikku elektrist tingitud tulekahjudest saab ära hoida hoone elektripaigaldist õigeaegselt hooldades ja vajadusel uuendades.

Turvalisus on tehtud lihtsaks

Yale-i nutika koduturvalisuse ökosüsteemiga saate alustada ühest tootest ning liita sinna hiljem vajaduse korral juurde teisigi. Kõik seadmed on hallatavad ühes tasuta rakenduses.

Bonava müügijuht Lauri Laanoja: uute korterite turu nõudlust veab noorte perede soov parendada elamistingimusi

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4-toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid.

Aiatööd on alanud - kust saada multši ja mida arvestada selle varumisel?

Enne multši varumist oleks vaja üle mõõta multšitavad peenrad ja haljasalad, et arvutada vajaminev multšikogus. Selleks on mugav kasutada multši kalkulaatorit.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Rahvusvaheline veepäev kutsub vett säästma

Puhas vesi on olemas üle 90% Eesti elanikest ja oleme ühisveevärgist pärineva vee tarbimise osas ühe elaniku kohta Euroopa riikide hulgas üks säästlikumaid.

"Mitte minu tagahoovis" mentaliteet pärsib innovatsiooni

Eesti ehitussektor on tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest uutele ideedele, tehnoloogiatele ja sektori üldisele arengule.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Kas teadsid, et mullal ja mullal on vahe sees?

Õige koostisega mulda kasutades pakud oma taimedele justkui kindlustus. Võti peitub mullasegu humiinhapete sisalduses.

SPC seinapaneelid: uudne lahendus kiireks ja vastupidavaks muutuseks sinu kodus

SPC seinapaneelide omaduste loetelu saab alustada niiskuskindlusega ning lõpetada soojus- ja heliisolatsiooni pakkumisega.

Arco Vara alustab Kodulahe kvartalis eelviimase etapi väljaarendamist

Tallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu terviklike piirkondade arendaja Arco Vara rajab kolm uudse välisilmega kortermaja

Merko käivitas Eesti Rahva Muuseumi lähistel Erminurme elukvartali viienda etapi ehituse

Tartu linna ja valla piiril asuv Erminurme on hubane elukvartal, milles on tänaseks valminud üheksa kahe- kuni kolmekorruselist korterelamut.

Eriti soodsa hinnaga ROCLITE 200 ehitusplokid uuesti saadaval!

Bauroc toob sel hooajal uuesti turule eriti soodsa hinnaga ROCLITE ehitusplokid. ROCLITE 200 on klassikaline 200mm kergplokk, mis on mõeldud nii välis- kui siseseinte, nii kandvate kui mittekandvate seinte ehitamiseks.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

 Inspiratsiooni peaaegu hooldusvaba aia rajamiseks

Tornide väljakul toimunud Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 näidisaed „Mere puudutus“ on hea näide peaaegu hooldusvabast aiast, kus argimured iga päev kasvõi hetkeks unustada ja lihtsalt looduse ilu nautida.

Inspiratsiooni koduaia rajamiseks: lopsakas ja pikalt õitsev lilleaas

Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 näidisaed „Harmonicum“ on hea näide koduaeda sobivast lilleaia tüüpi aiast. Näidisaed pälvis isegi 3 rahvusvahelist tunnustust.

YIT uus maaküttega kortermaja lubab soodsamaid küttekulusid

Esimene maaküttega kortermaja valmib 2024. aasta augustis Keilas, Nurme tänaval, kus on müügile tulnud 18 1–4-toalist korterit.

Eksperiment: mida lapsed mänguväljakutel päriselt kasutavad

Selgus, et köitvaimad mänguväljakud on need, mis pakuvad võimalusi ühisteks tegevusteks ja mängudeks sõprade või vanematega ning kus on mõeldud ka täiskasvanute peale.

Linnaaia kujunduses on aktuaalsed kõrgpeenrad, söödavad taimed ja seened

Tornide väljakul toimunud Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 võiduaed „Söödav Summ“ on hea näide linnaaiast, mis sobiks hästi väikeste lastega peredele.

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Pottsepa nõuanded ahju või kamina valimiseks ja õigeks kütmiseks

Ahju ehitus algab kolde tüübi valikust. Kõige efektiivsem ja keskkonnasäästlikum kolde tüüp hetkel tavakasutaja jaoks on pilukolle.

Merko alustab Rae vallas uue elukvartali ehitust

Merko Ehitus kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud alustab Jüri alevikus Õielehe elukvartali ehitust.

Ladu6 pakub kvaliteetset puidu immutusteenust

Puidu immutusteenuse hind sõltub töödeldava puidu kogusest, kuid keskmiselt on see umbes 7,50 €/m2 töötlemise eest, lisaks väljakutsumise tasud (0,40 €/km).

Tarnekriisis alanud Arco Vara arendus sai valmis kvartali jagu enne tähtaega

Elukondliku kinnisvara arendaja Arco Vara ehituse peatöövõtuga tegelev tütarettevõtte Arco Tarc lõpetas Kodulahe kvartali Rannakalda arenduse projekti vaatamata muutlikule turuolukorrale ennetähtaegselt.

Uued Eesti katusestandardid

Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liit tegeleb oma eriala standardite väljatöötamisega. Oleme Koostöös Eesti Standardikeskusega on nad loonud enamikele katusematerjalidele ja -tüüpidele 7 katuseehituse standardit.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

RAVAKi Designbloki installatsioon käsitles metsa peateemat omal moel

Ravaki uus segistite kollektsioon Espirit kasvas välja heitveetorudest tehtud kännu seest.

Laadige oma telefoni vaid USB-pistikupesast

Vajadus tasuta USB-pistikute arvu järele kasvab pidevalt ning veelgi olulisem on nende lihtne kättesaadavus.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Miks valida vaheseinte ehitamiseks just bauroc element?

Bauroc ELEMENT vaheseinaplaadid on võrreldes alternatiivsete plokkidega oluliselt suuremate mõõtmetega, mis tagab märkimisväärselt kiirema seina ladumise ja kulu on vaid 4,17 tk/m².

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Profilpas duširuumi kaldeliistud: efektiivsed äravoolu kaldeserva tegemiseks

Profilpasi kaldeliist on disainitud selleks, et võimalikult lihtsate töövõtetega ja kuluefektiivselt luua puhas, esteetiline ja täpne äravoolu kaldeserv.

Mikrotsement – innovatsioon kaasaegses ehituses

Mikrotsementi saab kasutada nii uute hoonete ehitamisel kui ka renoveerimisel, nii märgades kui ka kuivades ruumides.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube