Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Kipsivalu – asendamatu vahelaele põrandakütte paigaldamisel ja põranda tasandamiseks

Kaasatud ekspert: Toomas Tamm
Uuseramu põrandakütte paigaldamine kipsivaluga
Uuseramu põrandakütte paigaldamine kipsivaluga

Ehitusega veidigi kursis olevad inimesed teavad, mis on betoonivalu, aga kui jutt läheb kipsivalule, siis seda enam nii väga mitte. See pole ka üllatav, sest kipsivalu ei olegi otseselt ehitusterminites olemas. Sellele vaatamata on kipsivalu oluline tehnoloogia põrandatele ja vahelagedele põrandakütte paigaldamisel ning põrandate tasandamiseks.

Siinkohal toome teemasse rohkem selgust kipsivalu paigalduse ettevõtte Kipsivalu OÜ esindaja Toomas Tamme abiga, kes on tänaseni Eestis ainus Saksa suurtootja Kanufi poolt volitatud partner (Knauf FE spetsialisti sertifikaat) anhüdreeritud kipsitoodete paigaldamises.

Mis on kipsivalu ja mida tähendab, et kipsivalu pole kipsivalu?

Kipsivalu on kaasaegne, efektiivne, kerge ning kiirelt teostatav põrandate valamise tehnoloogia. Ideaalne viis saada väikese ajakuluga ja kindla peale sirge põrand, mis saab kiiresti kasutusvalmis ja on mitteallergeenne.
 
Ehitustehniliselt sellist asja nagu kipsivalu olemas ei ole, õige termin on anhüdreeritud kips. Kipsivalu on sama asja kõnekeelne termin, mida rohkem teatakse. Välimuselt sarnaneb kipsivalu põranda tulemus betoonpõrandaga. Kipsivalus on ainult sideaineks kips, betoonis tsement.

Tehnoloogia sisu lahti seletades tähendab kipsivalu seda, et võetakse looduslikul kujul esinev mineraal - kips, mida veemolekulide eraldamiseks kuumutatakse ning valatakse teatud kindlal moel soovitud kohta maha. Kuna enamasti teatakse, mis on kipsplaat ja -pahtel, arvatakse sageli ekslikult, et tegemist on sama asjaga, mis märjaks saades uuesti üles sulab. See on vale, sest põranda valamisel räägime anhüdreeritud kipsist, mis pärast kivinemist enam niiskusele ei reageeri.
 
Kui nüüd viimseni kõik kipsivalu terminiga seotud teemad lahti harutada, siis sai asi algus sellest, et anhüdreeritud kipsist põranda valamise tehnoloogiat kasutama hakanud ettevõttele pandi nimeks Kipsivalu OÜ, aga kuidagi juhtus nii, et nimi läks laialdaselt käibele tehnoloogia terminina. Ettevõte on pöördunud isegi patendiametisse sooviga see patenteerida, aga peale mingi termini massidesse jõudmist, ei ole see kahjuks enam võimalik. Tuleb lihtsalt õnnelik olla, et see iseenesest nüüd ka ettevõtet reklaamib.

Kipsivalu kasutuskohad

Isetasanduvad ehk nn kipsivalu põrandad on ideaalne variant uuele betoonist ja puidust vahelaele põrandakütte paigaldamiseks. Sobib nii büroodesse kui elu- ja pesuruumidesse. Eriti asendamatu on see puidust vahelagedele, kuna on õhem ja kergem kui betoon. Isetasanduv põrand võtab peaaegu täielikult ära ka puidu naginad, tänu millele paraneb helikindlus. 

Puidust vahelaele põrandakütte paigaldamine kipsivaluga
Puidust vahelaele põrandakütte paigaldamine kipsivaluga

Kipsivalul on betoonpõrandate ees mitmeid eeliseid, sest kips on kuivamisel 10 korda väiksema mahu kahanemisega ja 1000 korda suurema elastsusmooduliga kui tsement, mis teebki võimalikuks põrandate õhukeses kihis ja ilma armeerimata valamise. Anhüdreeritud kipsivalu on isetasanduv segu, tänu millele võib kindel olla, et põrandapind saab sirge ja sile.

Toomas Tamme sõnul leiavad kliendid kõige rohkem neid üles põhjusel, et valatud betoonpõrand ei ole tasane. Tasandust saab kipsivaluga teha juba alates 2,5 cm paksusest kihist. Isetasanduv kipsivalu jätab korrektse ja loodis tulemuse.

Uue eramu betoonpõranda tasandus kipsivaluga
Uue eramu betoonpõranda tasandus kipsivaluga

 
Samuti tellitakse kipsivalu palju vanade põrandate katmiseks, kuhu tahetakse paigaldada põrandaküte, mis eeldab torustiku jaoks ca 3,5-4 cm paksust kihti. Kipsivalu oma kerge kaalu, tugevuse ja elastsuse tõttu on sageli ainus võimalus sinna torustiku ära mahutamiseks. Kipsivalu sobib kasutada nii vesipõrandakütte kui küttematiga lahenduse puhul.

Vanale puitpõrandale põrandakütte paigaldamine kipsivaluga
Vanale puitpõrandale põrandakütte paigaldamine kipsivaluga


Üks asi on minimaalne ja teine jällegi optimaalne paksus. Elukondlikes ruumides võiks Toomase sõnul ikkagi arvestada vähemalt 5 cm paksuse kihiga. Alati tasub asjatundjaga konsulteerida, milline on konkreetse põranda jaoks kõige õigem kihi paksus, et tagada pikaaegne ja vastupidav tulemus.

Vaata lisaks: Knauf - kipsivalu põranda paigaldusõpetus

Kipsivalu põranda eelistamiseks on palju põhjuseid:

 1. Loodis ja sile tulemus, millele saab otse paigaldada põrandakatte

Valminud põrand on sedavõrd sirge ja sile, et sinna võib peale karestamist kohe põrandakatte peale liimida.

Selleks, et põrandakate korralikult püsiks, on vaja eeltöö ära teha ja õigesti. Tihti jäetakse Toomase sõnul teadmatusest olulised sammud tegemata, näiteks ei karestata või pannakse kate niiskele pinnale, aga siis ei maksa ka tulemust oodata. Väga palju juhtub seda, et ei kasutata omavahel kokku sobivaid tooteid (nakkeid). Üks asi võetakse ühe firma oma ja teine teise. Siis ei maksa kahjuks imestada, kui tulemus ei tule see, mida loodetakse. Iga tootja tooted on mõeldud ainult omavahel sobima, haakuma ja siduma. Seega ühe töö jaoks tuleks ikka sama firma segud valida. Keegi ei osta ju Opelile Volkswageni varuosi, isegi kui need odavamad on.
 
Kipsivalu peale võib peale karestamist panna parketi, linoleumi või niiskesse ruumi näiteks epo. Kui vahele panna hüdroisolatsioon, võib põranda hiljem ka plaatida. 

 2. Põrand on kiiresti kasutusvalmis

Ehitusele kuluv aeg on alati oluline, sest nii kaua kui põrand kuivab, muu töö seisab. Kipsivalu peal saab juba järgmisel päeval kõndida ning nädala pärast põrandakütte sisse lülitada. Erinevate hinnangute kohaselt toimub betoonpõranda lõplik kivistumine alles 24-28 päevaga.

 3.  Kerge ja tugev tulemus

Kipsivalu erikaal on betoonist ca 20-30% väiksem, just seetõttu sobib see hästi kõrgematel korrustel kasutamiseks. 3,5 cm paksune kipsivalu põrand kaalub keskmiselt 70 kg ruutmeetri kohta, mis on võrdsete omadustega 7,5 cm  paksusest betoonpõrandast kordades kergem.  
 
Põranda tasandamiseks või aukude parandamiseks pole vaja suuremat remonti, sest kipsivalu paksused algavad ca 2,5-3,5 cm. 3,5 cm paksune põrand on oma omadustelt võrdne 7,5 cm armeeritud betoonpõrandaga.

 4. Allergiavaba ja keskkonnasõbralik

Allergiate maailm on aktuaalne teema ja väidetavalt eksisteerib Toomas Tamme sõnul ka betooniallergia, täpsemalt allergia betoonis sisalduva tsemendi vastu. Saksamaal, Kanufi kodumaal, on näiteks paljudes lasteaedades ja koolides otse betoonile põranda panek keelatud. Vahele tuleb teha kipsivalu, mis kaitseb betooni koostisest eralduva kahjuliku tolmu ja lõhnade eest. Kips aga on naturaalne ja looduslik materjal.
 
Meil Eestis ei ole keegi veel selle teemaga tegelenud, aga Knauf tegeleb globaalselt keskkonna jalajälje vähendamise ja sellele sobiva tootmisstrateegia juurutamisega. Knauf soovitab tsemendi kasutamine kipsiga asendada, kuna kipsi tootmisprotsessis süsinikku ei eraldu.
 

5. Tulekindlus

Kipsist valatud põrandatel on A1 klassi ehitusmaterjalide tulekindlus, mis on eriti tähtis just puitmajade omanike jaoks.

6. Müra summutavad omadused

Kui kipsivalu põranda juures kasutada paari millimeetrist isolatsioonimatti, on põranda helipidavus 35 dB, mis summutab hästi igasuguse sammumüra. 

7. Soojusjuhtivus

Kipsivalu on väiksema soojusmahutavusega, muutes põranda soojusjuhtivuse paremaks. See omakorda jälle kütmise täpsemaks ja energiasäästlikumaks. Kipsivalu on soojuse juhtimisel oluliselt efektiivsem, sest soojust kandev mass on vahetult ümber toru ja ei lase toodetaval energial raisku minna.  
 
Betoonist põrand reageerib ümbritsevale temperatuurile, näiteks kuumale päikesele või pakasele, mille tulemusena tekib kas soojuspaisumine või praod. Selle vältimiseks on vaja kasutada paisumisvuuke, mida kipsivalu ei vaja.

8. Ilma jääkideta puhas tööprotsess

Kuna vajaminev kogus segu valmistatakse kohapeal ja õiges koguses, ei teki kipsivalu valmistamisel jääke. Teiseks on töö puhas, ei mingit tolmu, segujälgi ega -pritsmeid. Põrand lihtsalt valatakse maha ja siis tuleb oodata kivistumist. 

Suurimad puudused on ebasobivus välitingimustesse ja koormuse piirang

Kuigi kipsivalul on väga palju eeliseid, on siin ka mõned olulised piirangud. Näiteks ei sobi see kasutamiseks välitingimustes ega ka suure koormusega kohtades nagu tööstushooned. Kipsivalu niiskuskindlus ei ole välitingimuste jaoks piisav. Samuti ei kannata põrand väga suuri koormuseid nagu näiteks tööstusmasinad. Seetõttu ei ole soovitaks seda ka garaaži. Pind ei ole lihtsalt nii tugev, et selle võiks katmata jätta.
 
Iga etapp ehituses eeldab vastutust, teadlikku lähenemist ja oma valdkonna põhjalikku tundmist. Õige spetsialist teab täpselt, mida teeb ja suhtub oma töösse austusega. See kõik eeldab aga kogemust. Kipsivalu OÜ on kindel partner kipsivalus, sest kogu tiim koosneb kogenud valdkonna spetsialistidest, kes omavad vajalikke teadmisi ja vastutavad oma töö lõpptulemuste eest.

A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu; K. Viksne)
 


 

 

Logo - KIPSIVALU - põranda renoveerimiseks ja uue valamiseks
Kurvi tee 11, Püha, 76913 Harju maakond
+372 526 3620

Kipsivalu sobib hästi nii renoveerimiseks kui päris uue põranda valamiseks. KNAUF volitatud põrandasüsteemide paigaldaja Eestis

Kiltkivist katuse-, fassaadi- ja müürikattekivid

Juba aastasadu on kiltkivi kui looduslik materjal olnud kasutusel kogu maailmas. Kiltkivist katusekivid ja fassaadikivid on arhitektuuri lahutamatuks osaks nii renoveerimisel kui uue ehitamisel.

Turule jõudsid uued madala keskkonnamõjuga ehitusplokid

bauroc GREEN on uus toode bauroci nomenklatuuris, mille GWP on ainult 50 kg CO₂e/m³.

Palkmaja maakivist vundamenti ei tohi uue betoonpõrandaga kokku valada

Kogenud palkmajade renoveerija Aigar Zahkna sõnul on vana palkmaja vundamendi renoveerimisel üks levinumaid probleeme maakivist vundamendi kokku valamine uue betoonpõrandaga. Seda ei tohi teha.

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks ning pakuvad võimalust loovalt kombineerida erineva mõõduga liiste.

Puidust seinapaneelid Mellow ja Whisper: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) Mellow on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus ja Whisper paneelil on lisaks helisummutavad omadused.

Päikesekaitsekile ja nutikile – tõhus kaitse liigse kuumuse eest ja privaatsuse tagamiseks

Nutikile materjali hind on 170-180 €/m² ja paigaldus väiksemal objektil 35 €/h. Päikesekaitsekilede paigaldus maksab ca 30-35 €/m² materjali kohta (isekleepuv kile 90 €/m² kohta) + paigaldus umbes 30 €/m² kohta, sõltuvalt objektist.

Puidust piirdeaia viimistlemine värvi koorumise ja kõdunemise kindlaks

Puidust piirdeaeda on püsiva tulemuse saavutamiseks kindlasti vaja enne värvimist õigete vahenditega immutada.

Citadele uuring: kolmandik inimestest ei saa endale tänavu koduremonti lubada

Pikalt kestnud kõrge inflatsioon ja ebakindel aeg majanduses on selgelt pausile pannud paljude inimeste ehitus- ja remondiplaanid.

Merkol valmis Kristiines Tihase arendusprojekt

Merko Ehitus kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud lõpetas Kristiines kahest hooneosast koosneva viiekorruselise elu- ja ärihoone ehituse.

Mida silmas pidada kevadiste betoonitööde puhul?

Oluline on olla valvas ja võtta kasutusele ennetavaid meetmeid, et vältida värskelt valatud betoonisegu külmakahjustusi.

Eksperdid: elektriautode laadija rajamise kohustus ootab ka vanemaid hooneid

Elektriautode kasutamise soodustamiseks näeb seadus ette kohustuse paigaldada teatud hoonete juurde autode laadimiseks vajalik taristu.

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Remondifirma.ee pakub kindlustusabi teenust. Kliendi jaoks tähendab see kogu asjaajamise korraldamist alates kahjude hindamisest ja kindlustusfirmaga suhtlemisest kuni kahjude likvideerimiseni välja.

Eluhoone korras elektrisüsteem aitab ära hoida tõsiseid õnnetusi

Enamikku elektrist tingitud tulekahjudest saab ära hoida hoone elektripaigaldist õigeaegselt hooldades ja vajadusel uuendades.

Turvalisus on tehtud lihtsaks

Yale-i nutika koduturvalisuse ökosüsteemiga saate alustada ühest tootest ning liita sinna hiljem vajaduse korral juurde teisigi. Kõik seadmed on hallatavad ühes tasuta rakenduses.

Bonava müügijuht Lauri Laanoja: uute korterite turu nõudlust veab noorte perede soov parendada elamistingimusi

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4-toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Rahvusvaheline veepäev kutsub vett säästma

Puhas vesi on olemas üle 90% Eesti elanikest ja oleme ühisveevärgist pärineva vee tarbimise osas ühe elaniku kohta Euroopa riikide hulgas üks säästlikumaid.

"Mitte minu tagahoovis" mentaliteet pärsib innovatsiooni

Eesti ehitussektor on tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest uutele ideedele, tehnoloogiatele ja sektori üldisele arengule.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

SPC seinapaneelid: uudne lahendus kiireks ja vastupidavaks muutuseks sinu kodus

SPC seinapaneelide omaduste loetelu saab alustada niiskuskindlusega ning lõpetada soojus- ja heliisolatsiooni pakkumisega.

Bonava alustab Pikaliiva Kaarmaja II etapi ehitusega

Tegemist on neljast majast koosneva hoone viimase etapiga. Pikaliiva Kaarmaja kaks viimast hoonet valmivad 2024. aasta lõpuks.

Arco Vara alustab Kodulahe kvartalis eelviimase etapi väljaarendamist

Tallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu terviklike piirkondade arendaja Arco Vara rajab kolm uudse välisilmega kortermaja

Merko käivitas Eesti Rahva Muuseumi lähistel Erminurme elukvartali viienda etapi ehituse

Tartu linna ja valla piiril asuv Erminurme on hubane elukvartal, milles on tänaseks valminud üheksa kahe- kuni kolmekorruselist korterelamut.

Eriti soodsa hinnaga ROCLITE 200 ehitusplokid uuesti saadaval!

Bauroc toob sel hooajal uuesti turule eriti soodsa hinnaga ROCLITE ehitusplokid. ROCLITE 200 on klassikaline 200mm kergplokk, mis on mõeldud nii välis- kui siseseinte, nii kandvate kui mittekandvate seinte ehitamiseks.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

YIT uus maaküttega kortermaja lubab soodsamaid küttekulusid

Esimene maaküttega kortermaja valmib 2024. aasta augustis Keilas, Nurme tänaval, kus on müügile tulnud 18 1–4-toalist korterit.

Kuidas panna kodune interjöör enda kasuks tööle? Sisearhitekt jagab ideid.

Kuidas aga tagada, et kodune keskkond oleks meeldiv ja kooskõlas meie olemusega? Kuidas luua jätkusuutlik ja kaasahaarav interjöör? Miks on oluline järgida ka trende?

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Pottsepa nõuanded ahju või kamina valimiseks ja õigeks kütmiseks

Ahju ehitus algab kolde tüübi valikust. Kõige efektiivsem ja keskkonnasäästlikum kolde tüüp hetkel tavakasutaja jaoks on pilukolle.

Merko alustab Rae vallas uue elukvartali ehitust

Merko Ehitus kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud alustab Jüri alevikus Õielehe elukvartali ehitust.

Ladu6 pakub kvaliteetset puidu immutusteenust

Puidu immutusteenuse hind sõltub töödeldava puidu kogusest, kuid keskmiselt on see umbes 7,50 €/m2 töötlemise eest, lisaks väljakutsumise tasud (0,40 €/km).

Tarnekriisis alanud Arco Vara arendus sai valmis kvartali jagu enne tähtaega

Elukondliku kinnisvara arendaja Arco Vara ehituse peatöövõtuga tegelev tütarettevõtte Arco Tarc lõpetas Kodulahe kvartali Rannakalda arenduse projekti vaatamata muutlikule turuolukorrale ennetähtaegselt.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

RAVAKi Designbloki installatsioon käsitles metsa peateemat omal moel

Ravaki uus segistite kollektsioon Espirit kasvas välja heitveetorudest tehtud kännu seest.

Laadige oma telefoni vaid USB-pistikupesast

Vajadus tasuta USB-pistikute arvu järele kasvab pidevalt ning veelgi olulisem on nende lihtne kättesaadavus.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Miks valida vaheseinte ehitamiseks just bauroc element?

Bauroc ELEMENT vaheseinaplaadid on võrreldes alternatiivsete plokkidega oluliselt suuremate mõõtmetega, mis tagab märkimisväärselt kiirema seina ladumise ja kulu on vaid 4,17 tk/m².

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Profilpas duširuumi kaldeliistud: efektiivsed äravoolu kaldeserva tegemiseks

Profilpasi kaldeliist on disainitud selleks, et võimalikult lihtsate töövõtetega ja kuluefektiivselt luua puhas, esteetiline ja täpne äravoolu kaldeserv.

Mikrotsement – innovatsioon kaasaegses ehituses

Mikrotsementi saab kasutada nii uute hoonete ehitamisel kui ka renoveerimisel, nii märgades kui ka kuivades ruumides.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Galerii: M Stuudio uus kujundus jutustab tegevuse lugu

M Stuudio meigisalong on hea näide, kuidas detailidele keskendumisega saab luua interjööri, mis ei ole ainult funktsionaalne ja kaunis, vaid räägib ka oma loo.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

5 ideed nutikaks renoveerimiseks

Avatud planeering on kodu renoveerimisel ja disainimisel üks tõhusamaid ja populaarsemaid lähenemisviise.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Lisaks naturaalsele kuusepuidule on head ja Eesti kliimas end väga hästi tõestanud ka termotöödeldud puidust välisvoodrilauad.

E-sisustus ehitab eksootilisest puidust terrasse, mis kestavad aastakümneid

Eksootilisest puidust kvaliteetterrass - IPE. Vaata galeriid valminud terrassidest.

Päikesepaneelide isepuhastussüsteem tagab suurema tootluse

Nano vahenditega töödeldud päikesepaneelid pinnale ei kinnitu mustuseosakesed enam nii tugevalt ja suuremate vihmasadude korral puhastuvad praktiliselt ise, toimib päikesepaneelide isepuhastussüsteem.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Uus-Veerennis alustas tööd uuenduslik lasteaed

Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia majas on neli hoiurühma pere pisematele ja viis lasteaiarühma.

Innovatsioon suitsusauna ehituses. Hoiame traditsioonid au sees!

Innovatsiooniks suitsusaunade ehituses saab pidada väljast kütmise võimalust ja puhkemaja lahendust koos saunaga.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Bonava ehitab Uus-Mustamäele 44 uut korterit

Bonava Eesti alustas Uus-Mustamäe elurajoonis aadressile Aiandi 14 valmiva 44 korteriga B-energiaklassi maja ehitust.

Tudengikorteri sisustamise säästunipid

Ära möbleeri üle. Kõige kindlam viis näidata väikest ruumi veel väiksema, kitsama ja pimedamana, on kuhjata see asjadest üle. Mida vähem on asju, seda parem.

Saunum Pro Experience kerised võimaldavad luua 5-ühes spaa lahenduse

Saunum Pro Experience on uuenduslik keris-saunakliimaseade, mis on mõeldud intensiivsema kasutusega leiliruumide jaoks. Kerisel on suur kivimaht ja patenteeritud õhusegamise süsteem.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube