Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Kaasatud ekspert: Bestor Grupp
Monier Evo betoonkatusekivid

Kivikatuste ajalugu ulatub tagasi sajandite taha, ent ometigi on need suutnud kohaneda ehitusmaterjalide tehnoloogilise arengu ja turu dünaamikaga, püsides endiselt silmapaistvalt konkurentsivõimelised.

Kivikatuste ajatu ilu, praktilisus ja vastupidavus on omadused, mis on sajandite jooksul säilitanud oma tähtsuse ning neid hindavad nii arhitektid kui ka majaomanikud.

Uuringute kohaselt peavad paljud eestlased kivi üheks ihaldusväärseimaks katusekattematerjaliks, ja sellel on põhjus. Kivikatused kestavad aastakümneid, on keskkonnasõbralikud, energiatõhusad, vaiksed, vastupidavad mädanikule ja kahjuritele ning vajavad minimaalset hooldust.

Kivikatused pakuvad mitmeid materjalivalikuid, mis rahuldavad erinevaid maitseid ja vajadusi. Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Materjali valik võib sõltuda majaomaniku isiklikest eelistustest, hoone asukohast, piirkonna stiilist ja ajaloost ning loomulikult eelarvest. Üks asi on kindel - kõik need variandid tagavad suurepärase välimuse ja pika vastupidavuse!

Õige pinnaviimistluse valik katusekivide puhul on väga oluline nende välimuse ja eluea seisukohalt. Alljärgnevalt tutvustab Bestor Grupi katusevaldkonna ekspert erinevaid pinnaviimistlusi ja nende mõju katusematerjali väljanägemisele ja vastupidavusele.

Keraamilised katusekivid - traditsioonilised ja vastupidavad

Keraamilised katusekivid, mis on valmistatud looduslikust savist ja põletatud, on kõige traditsioonilisemad kivikatuse materjalid. Nende kasulik eluiga ulatub tavaliselt vähemalt 70 aastani.

Kaasaegsed masintöödeldud keraamilised plaadid on äärmiselt tugevad ja vastupidavad. Savikivi omaduste tõttu talub see suuri temperatuurimuutusi, ilmastikutingimusi ning mikroorganismide ja kahjurite rünnakuid. Keraamilised kivid säilitavad värvuse ja muutuvad aja jooksul ainult veidi tumedamaks.

Savikivide peamised pinnaviimistlused on naturaalne, kristallangobeeritud ja glasuuritud.

Naturaalse viimistlusega kividel on loomulikud värvitoonid ja need sarnanevad tavapäraste savipottide materjaliga.

Kristallangobeeritud savikivid on kaetud pigmenteeritud savi kihiga, millele lisatakse purustatud klaasi, luues sileda ja veekindla pinna. Need on saadaval erinevates värvitoonides ja nende matt viimistlus on populaarne.

Glasuuritud kividel lisatakse savi kihile rohkem purustatud klaasi, mis muudab pinna läikivaks ja veekindlaks. Need kivid säilitavad oma välimuse aastakümneteks ning sammal ei teki kunagi.

Keraamilised kivid on ajas püsivamad kui betoonkivid, kuid võivad ajapikku katta rohekas sambla- või vetikakirmega. Õnneks on see lihtsasti eemaldatav spetsiaalsete vahenditega.

Betoonkatusekivid - tugevad ja vastupidavad

Betoonist valmistatud katusekivid on tugevad ja täpsete mõõtmetega, mis tagab nende suure vastupidavuse. Õige hoolduse korral võivad need kesta kuni 100 aastat.

Enamik betoonkatusekive on pinnatöödeldud, et kaitsta neid varajases staadiumis. Kuigi värv võib aja jooksul tuhmuda, ei mõjuta see kivide eluiga oluliselt.

Betoonkatusekivide värvikindlust tagatakse erinevate meetmetega, nagu läbivärvimine või akrüülkattega katmine.

Tootenäidised: katusekivi Monier Elegant

Kiltkivi – ainulaadse välimusega ja pikaealine

Kiltkivi on ainulaadse välimusega looduskivi, mis on kõva, tihe ja peene struktuuriga. Kiltkivi võib kesta üle 100 aasta ning sobib pea iga arhitektuuristiiliga.

Kiltkivi muudavad väärtuslikuks pikaealisus, esteetiline ilu – saadaval on palju kauneid värvivariatsioone, samuti väga hea ilmastikukindlus.

Oma suurepäraste omaduste tõttu muutub kiltkivi aina populaarsemaks. Miinuseks võib aga osutuda hind, mis on teistest katusekividest kallim. Sel põhjusel on uute tehnoloogiate abil loodud kiltkivile mitmesuguseid alternatiive.

Üheks selliseks katusekatte tüübiks on komposiitkiltkivi. Seda tüüpi kiltkivi valmistatakse erinevatest materjalidest, sealhulgas kiudtsemendist ja plastikust. Tänu oma kergemale kaalule on seda lihtsam, ning seetõttu ka soodsam, paigaldada.

Kivikatuse kaalukad eelised

Kivikatusel on teistest materjalidest valmistatud katuste ees mitmeid kaalukaid (sõna otseses mõttes!) eeliseid.

Kauakestev. Kivi on kõige pikema elueaga katusematerjal. Kui eterniidile ja kvaliteetsele plekile (alates 0,5 mm) pakutakse eeldatavaks elueaks 50 ja bituumensindlile 40–50 aastat, siis kivikatuse eeldatav eluiga on üle 100 aasta.

Ilmastikukindel. Nii savi-, betoon- kui ka kiltkivi kannatavad suuri temperatuurikõikumisi, rääkimata tugevast tuulest, vihmast ja paksust lumikattest. Nad on vastupidavad ka otsesele tulele. Lisaks on kivikatus vastupidav õhus leiduvatele keemilistele ühenditele ning päikese UV-kiirgusele, mis võivad põhjustada roostet. Kivikatus on vaikne ka vihma ja tormi ajal.

Palju valikuid. Kivikatus sobib oma ilu ja elegantsuse tõttu väga erinevatele majatüüpidele ja kodustiilidele. Valikus on ajatut klassikat, nagu laineline katusekivi traditsioonilisema arhitektuuriga hoonetele, ja ka siledaid katusekive, mis sobivad moodsamatele hoonetele. Kõike seda laias värvivalikus.

Samas hinnaklassis alternatiividega. Kivikatus asub samas hinnaklassis kvaliteetse plekk-katuse ja teiste alternatiividega. Õhuke (kuni 0,5 mm) katuseplekk võib küll olla odavam kui kivi, kuid selle eluiga on võrreldes kivikatusega palju lühem. Teiste kvaliteetsete materjalidega on kivi aga samas hinnaklassis, kuid oluliselt pikema elueaga. Seega on kivikatus hinna, vastupidavuse ja ilu osas kõige optimaalsem valik.

Keskkonnasõbralik. Katusekivid on valmistatud mineraalidest, mitte kemikaalidest, seetõttu saab vananenud materjali purustada ja taaskasutada.

Energiasäästlik. Katusekivi raske termiline mass aitab reguleerida sisetemperatuure.

Mädaniku- ja kahjurikindel. Katusekivi ei mädane ning on putukatele ja teistele kahjuritele vastupidav.

Madal hooldus. Üldiselt nõuab kivikatus väga vähe hooldust, kuid katuse ilu ja funktsionaalsuse säilitamiseks tuleks seda regulaarselt kontrollida ja vajadusel puhastada. Kivikatuse suurimaks vaenlaseks on sammal. Tänapäeva katusekivid suudavad sammalt üsna pikalt eemal hoida, kuid mingil hetkel tuleks katust siiski pesta ning vajadusel kaitsta spetsiaalse vahendiga. Katusekivide vahetust tuleb ette üsna harva. Enamasti on selle põhjuseks tugeva löögi tõttu tekkinud vigastus.

Kivikatuse ehitamine nõuab oskusi

Enamik olemasolevaid katusekonstruktsioone kannatab katusekivi raskust ja sobib selle materjali paigaldamiseks. Kivid moodustavad katusele mõjuvast koormusest vaid 10–20 protsenti, seevastu lume ja tuule koormus ulatub kokku 76 protsendini katusele mõjuvatest jõududest.

Betoonkatusekivi Planum. Vastavalt valitud kivile paigaldatakse kivid ridadesse või erimustrisse.
Betoonkatusekivi Planum. Vastavalt valitud kivile paigaldatakse kivid ridadesse või erimustrisse.

Kivikatuse ehitamine on üsna töömahukas protsess, mis nõuab ka oskuslikku käsitööd. Seetõttu on soovitatav kivikatuse paigaldamine jätta spetsialistide hoolde.

Vastavalt valitud kivile paigaldatakse kivid ridadesse või erimustrisse. Katusekivide kinnitamiseks kasutatakse enamasti spetsiaalseid kinnitusklambreid. Kivikatust ei pea üldjuhul kuidagi eraldi viimistlema. Katusekivid on kas naturaalsed või tehases värvitud ja sobiva pinnakattega kaetud.

Eestis on kivikatuse sünonüümina kasutusse läinud ka nimetus Monier katus, mis on tuletatud katusekivide tootja nimest BMI Monier. Nad on Eesti turul kõige laiema valikuga katusekivide tootja ning siin tegutsenud juba pikalt.

Kui nüüd pärast kivikatuse suurepäraste omaduste lugemist tekkis omalgi huvi, siis aitavad küsimustele vastata ja sobiva lahenduseni jõuda Bestor Grupi müügiesindused Talinnas ja Tartus, kus teatakse Monieri katuste kohta kõike!

A: Inkodu.ee (M. Jakobson; J. Rohtsalu)
Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Lai valik - katusekatted, fassaadikatted, ehitusmaterjalid, interjöörimaterjalid, MDF mööbliplaadid, keraamilised plaadid.

Puidust piirdeaia viimistlemine värvi koorumise ja kõdunemise kindlaks

Puidust piirdeaeda on püsiva tulemuse saavutamiseks kindlasti vaja enne värvimist õigete vahenditega immutada.

Bauroc GREEN - erakordselt madala keskkonnamõjuga ehitusplokid

Bauroc GREEN on uus toode bauroci nomenklatuuris, mille GWP on ainult 50 kg CO₂e/m³.

Kipsivalu – asendamatu vahelaele põrandakütte paigaldamisel ja põranda tasandamiseks

Välimuselt sarnaneb kipsivalu põranda tulemus betoonpõrandaga. Kipsivalus on sideaineks kips, betoonis tsement. Ideaalne vahelagedele põrandakütte paigaldamisel.

Citadele uuring: kolmandik inimestest ei saa endale tänavu koduremonti lubada

Pikalt kestnud kõrge inflatsioon ja ebakindel aeg majanduses on selgelt pausile pannud paljude inimeste ehitus- ja remondiplaanid.

Merkol valmis Kristiines Tihase arendusprojekt

Merko Ehitus kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud lõpetas Kristiines kahest hooneosast koosneva viiekorruselise elu- ja ärihoone ehituse.

Mida silmas pidada kevadiste betoonitööde puhul?

Oluline on olla valvas ja võtta kasutusele ennetavaid meetmeid, et vältida värskelt valatud betoonisegu külmakahjustusi.

Eksperdid: elektriautode laadija rajamise kohustus ootab ka vanemaid hooneid

Elektriautode kasutamise soodustamiseks näeb seadus ette kohustuse paigaldada teatud hoonete juurde autode laadimiseks vajalik taristu.

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Remondifirma.ee pakub kindlustusabi teenust. Kliendi jaoks tähendab see kogu asjaajamise korraldamist alates kahjude hindamisest ja kindlustusfirmaga suhtlemisest kuni kahjude likvideerimiseni välja.

Eluhoone korras elektrisüsteem aitab ära hoida tõsiseid õnnetusi

Enamikku elektrist tingitud tulekahjudest saab ära hoida hoone elektripaigaldist õigeaegselt hooldades ja vajadusel uuendades.

Turvalisus on tehtud lihtsaks

Yale-i nutika koduturvalisuse ökosüsteemiga saate alustada ühest tootest ning liita sinna hiljem vajaduse korral juurde teisigi. Kõik seadmed on hallatavad ühes tasuta rakenduses.

Bonava müügijuht Lauri Laanoja: uute korterite turu nõudlust veab noorte perede soov parendada elamistingimusi

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4-toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Rahvusvaheline veepäev kutsub vett säästma

Puhas vesi on olemas üle 90% Eesti elanikest ja oleme ühisveevärgist pärineva vee tarbimise osas ühe elaniku kohta Euroopa riikide hulgas üks säästlikumaid.

"Mitte minu tagahoovis" mentaliteet pärsib innovatsiooni

Eesti ehitussektor on tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest uutele ideedele, tehnoloogiatele ja sektori üldisele arengule.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

SPC seinapaneelid: uudne lahendus kiireks ja vastupidavaks muutuseks sinu kodus

SPC seinapaneelide omaduste loetelu saab alustada niiskuskindlusega ning lõpetada soojus- ja heliisolatsiooni pakkumisega.

Bonava alustab Pikaliiva Kaarmaja II etapi ehitusega

Tegemist on neljast majast koosneva hoone viimase etapiga. Pikaliiva Kaarmaja kaks viimast hoonet valmivad 2024. aasta lõpuks.

Arco Vara alustab Kodulahe kvartalis eelviimase etapi väljaarendamist

Tallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu terviklike piirkondade arendaja Arco Vara rajab kolm uudse välisilmega kortermaja

Merko käivitas Eesti Rahva Muuseumi lähistel Erminurme elukvartali viienda etapi ehituse

Tartu linna ja valla piiril asuv Erminurme on hubane elukvartal, milles on tänaseks valminud üheksa kahe- kuni kolmekorruselist korterelamut.

Eriti soodsa hinnaga ROCLITE 200 ehitusplokid uuesti saadaval!

Bauroc toob sel hooajal uuesti turule eriti soodsa hinnaga ROCLITE ehitusplokid. ROCLITE 200 on klassikaline 200mm kergplokk, mis on mõeldud nii välis- kui siseseinte, nii kandvate kui mittekandvate seinte ehitamiseks.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

YIT uus maaküttega kortermaja lubab soodsamaid küttekulusid

Esimene maaküttega kortermaja valmib 2024. aasta augustis Keilas, Nurme tänaval, kus on müügile tulnud 18 1–4-toalist korterit.

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Pottsepa nõuanded ahju või kamina valimiseks ja õigeks kütmiseks

Ahju ehitus algab kolde tüübi valikust. Kõige efektiivsem ja keskkonnasäästlikum kolde tüüp hetkel tavakasutaja jaoks on pilukolle.

Merko alustab Rae vallas uue elukvartali ehitust

Merko Ehitus kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud alustab Jüri alevikus Õielehe elukvartali ehitust.

Ladu6 pakub kvaliteetset puidu immutusteenust

Puidu immutusteenuse hind sõltub töödeldava puidu kogusest, kuid keskmiselt on see umbes 7,50 €/m2 töötlemise eest, lisaks väljakutsumise tasud (0,40 €/km).

Tarnekriisis alanud Arco Vara arendus sai valmis kvartali jagu enne tähtaega

Elukondliku kinnisvara arendaja Arco Vara ehituse peatöövõtuga tegelev tütarettevõtte Arco Tarc lõpetas Kodulahe kvartali Rannakalda arenduse projekti vaatamata muutlikule turuolukorrale ennetähtaegselt.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

RAVAKi Designbloki installatsioon käsitles metsa peateemat omal moel

Ravaki uus segistite kollektsioon Espirit kasvas välja heitveetorudest tehtud kännu seest.

Laadige oma telefoni vaid USB-pistikupesast

Vajadus tasuta USB-pistikute arvu järele kasvab pidevalt ning veelgi olulisem on nende lihtne kättesaadavus.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Miks valida vaheseinte ehitamiseks just bauroc element?

Bauroc ELEMENT vaheseinaplaadid on võrreldes alternatiivsete plokkidega oluliselt suuremate mõõtmetega, mis tagab märkimisväärselt kiirema seina ladumise ja kulu on vaid 4,17 tk/m².

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Profilpas duširuumi kaldeliistud: efektiivsed äravoolu kaldeserva tegemiseks

Profilpasi kaldeliist on disainitud selleks, et võimalikult lihtsate töövõtetega ja kuluefektiivselt luua puhas, esteetiline ja täpne äravoolu kaldeserv.

Mikrotsement – innovatsioon kaasaegses ehituses

Mikrotsementi saab kasutada nii uute hoonete ehitamisel kui ka renoveerimisel, nii märgades kui ka kuivades ruumides.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

5 ideed nutikaks renoveerimiseks

Avatud planeering on kodu renoveerimisel ja disainimisel üks tõhusamaid ja populaarsemaid lähenemisviise.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Lisaks naturaalsele kuusepuidule on head ja Eesti kliimas end väga hästi tõestanud ka termotöödeldud puidust välisvoodrilauad.

E-sisustus ehitab eksootilisest puidust terrasse, mis kestavad aastakümneid

Eksootilisest puidust kvaliteetterrass - IPE. Vaata galeriid valminud terrassidest.

Päikesepaneelide isepuhastussüsteem tagab suurema tootluse

Nano vahenditega töödeldud päikesepaneelid pinnale ei kinnitu mustuseosakesed enam nii tugevalt ja suuremate vihmasadude korral puhastuvad praktiliselt ise, toimib päikesepaneelide isepuhastussüsteem.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Uus-Veerennis alustas tööd uuenduslik lasteaed

Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia majas on neli hoiurühma pere pisematele ja viis lasteaiarühma.

Innovatsioon suitsusauna ehituses. Hoiame traditsioonid au sees!

Innovatsiooniks suitsusaunade ehituses saab pidada väljast kütmise võimalust ja puhkemaja lahendust koos saunaga.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Bonava ehitab Uus-Mustamäele 44 uut korterit

Bonava Eesti alustas Uus-Mustamäe elurajoonis aadressile Aiandi 14 valmiva 44 korteriga B-energiaklassi maja ehitust.

Puidust seinapaneelid MELLOW: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus. Eesti toode!

Saunum Pro Experience kerised võimaldavad luua 5-ühes spaa lahenduse

Saunum Pro Experience on uuenduslik keris-saunakliimaseade, mis on mõeldud intensiivsema kasutusega leiliruumide jaoks. Kerisel on suur kivimaht ja patenteeritud õhusegamise süsteem.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Mis on seina sees? Ekspert selgitab

Kas oled kunagi naela seina lüües mõelnud, et mis seal teisel pool on ja ega puurides äkki mõnd olulist kommunikatsiooni ei taba?

Pelletiküte: mugavuse ja hinna suhe on liiga hea, et seda mitte kaaluda

Pelletikeskuse eesmärk on pakkuda optimaalset küttesüsteemi, mis suudaks pelletites peituvast energiast võimalikult palju ning võimalikult väikese vaevaga kätte saada.

Bauroci tuletõkkepaneelidel on esmaklassilised tulepüsivusnäitajad

bauroc poorbetoon on mittepõlev materjal, mis talub eriti hästi kõrge temperatuuri mõju mitmeid tunde. bauroc poorbetoon kuulub tuletundlikkusklassi A1.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi ehitamine algab plaanist. Terrassi ehituse maksumus on ca 100€/m² ja hooldus 20€/m².

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Tahad uut kodu osta, aga ei tea, kust alustada või millele tähelepanu pöörata?

Kui sa pole päris kindel, millist kodu soetama asud ning kas see asub uuemas või vanemas majas, siis küsi pankadelt ka seda infot, kas neil on ehitise vanusest tulenevalt erinevad laenutingimused.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube