Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Kaasatud ekspert: Bestor Grupp
Monier Evo betoonkatusekivid

Kivikatuste ajalugu ulatub tagasi sajandite taha, ent ometigi on need suutnud kohaneda ehitusmaterjalide tehnoloogilise arengu ja turu dünaamikaga, püsides endiselt silmapaistvalt konkurentsivõimelised.

Kivikatuste ajatu ilu, praktilisus ja vastupidavus on omadused, mis on sajandite jooksul säilitanud oma tähtsuse ning neid hindavad nii arhitektid kui ka majaomanikud.

Uuringute kohaselt peavad paljud eestlased kivi üheks ihaldusväärseimaks katusekattematerjaliks, ja sellel on põhjus. Kivikatused kestavad aastakümneid, on keskkonnasõbralikud, energiatõhusad, vaiksed, vastupidavad mädanikule ja kahjuritele ning vajavad minimaalset hooldust.

Kivikatused pakuvad mitmeid materjalivalikuid, mis rahuldavad erinevaid maitseid ja vajadusi. Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Materjali valik võib sõltuda majaomaniku isiklikest eelistustest, hoone asukohast, piirkonna stiilist ja ajaloost ning loomulikult eelarvest. Üks asi on kindel - kõik need variandid tagavad suurepärase välimuse ja pika vastupidavuse!

Õige pinnaviimistluse valik katusekivide puhul on väga oluline nende välimuse ja eluea seisukohalt. Alljärgnevalt tutvustab Bestor Grupi katusevaldkonna ekspert erinevaid pinnaviimistlusi ja nende mõju katusematerjali väljanägemisele ja vastupidavusele.

Keraamilised katusekivid - traditsioonilised ja vastupidavad

Keraamilised katusekivid, mis on valmistatud looduslikust savist ja põletatud, on kõige traditsioonilisemad kivikatuse materjalid. Nende kasulik eluiga ulatub tavaliselt vähemalt 70 aastani.

Kaasaegsed masintöödeldud keraamilised plaadid on äärmiselt tugevad ja vastupidavad. Savikivi omaduste tõttu talub see suuri temperatuurimuutusi, ilmastikutingimusi ning mikroorganismide ja kahjurite rünnakuid. Keraamilised kivid säilitavad värvuse ja muutuvad aja jooksul ainult veidi tumedamaks.

Savikivide peamised pinnaviimistlused on naturaalne, kristallangobeeritud ja glasuuritud.

Naturaalse viimistlusega kividel on loomulikud värvitoonid ja need sarnanevad tavapäraste savipottide materjaliga.

Kristallangobeeritud savikivid on kaetud pigmenteeritud savi kihiga, millele lisatakse purustatud klaasi, luues sileda ja veekindla pinna. Need on saadaval erinevates värvitoonides ja nende matt viimistlus on populaarne.

Glasuuritud kividel lisatakse savi kihile rohkem purustatud klaasi, mis muudab pinna läikivaks ja veekindlaks. Need kivid säilitavad oma välimuse aastakümneteks ning sammal ei teki kunagi.

Keraamilised kivid on ajas püsivamad kui betoonkivid, kuid võivad ajapikku katta rohekas sambla- või vetikakirmega. Õnneks on see lihtsasti eemaldatav spetsiaalsete vahenditega.

Betoonkatusekivid - tugevad ja vastupidavad

Betoonist valmistatud katusekivid on tugevad ja täpsete mõõtmetega, mis tagab nende suure vastupidavuse. Õige hoolduse korral võivad need kesta kuni 100 aastat.

Enamik betoonkatusekive on pinnatöödeldud, et kaitsta neid varajases staadiumis. Kuigi värv võib aja jooksul tuhmuda, ei mõjuta see kivide eluiga oluliselt.

Betoonkatusekivide värvikindlust tagatakse erinevate meetmetega, nagu läbivärvimine või akrüülkattega katmine.

Tootenäidised: katusekivi Monier Elegant

Kiltkivi – ainulaadse välimusega ja pikaealine

Kiltkivi on ainulaadse välimusega looduskivi, mis on kõva, tihe ja peene struktuuriga. Kiltkivi võib kesta üle 100 aasta ning sobib pea iga arhitektuuristiiliga.

Kiltkivi muudavad väärtuslikuks pikaealisus, esteetiline ilu – saadaval on palju kauneid värvivariatsioone, samuti väga hea ilmastikukindlus.

Oma suurepäraste omaduste tõttu muutub kiltkivi aina populaarsemaks. Miinuseks võib aga osutuda hind, mis on teistest katusekividest kallim. Sel põhjusel on uute tehnoloogiate abil loodud kiltkivile mitmesuguseid alternatiive.

Üheks selliseks katusekatte tüübiks on komposiitkiltkivi. Seda tüüpi kiltkivi valmistatakse erinevatest materjalidest, sealhulgas kiudtsemendist ja plastikust. Tänu oma kergemale kaalule on seda lihtsam, ning seetõttu ka soodsam, paigaldada.

Kivikatuse kaalukad eelised

Kivikatusel on teistest materjalidest valmistatud katuste ees mitmeid kaalukaid (sõna otseses mõttes!) eeliseid.

Kauakestev. Kivi on kõige pikema elueaga katusematerjal. Kui eterniidile ja kvaliteetsele plekile (alates 0,5 mm) pakutakse eeldatavaks elueaks 50 ja bituumensindlile 40–50 aastat, siis kivikatuse eeldatav eluiga on üle 100 aasta.

Ilmastikukindel. Nii savi-, betoon- kui ka kiltkivi kannatavad suuri temperatuurikõikumisi, rääkimata tugevast tuulest, vihmast ja paksust lumikattest. Nad on vastupidavad ka otsesele tulele. Lisaks on kivikatus vastupidav õhus leiduvatele keemilistele ühenditele ning päikese UV-kiirgusele, mis võivad põhjustada roostet. Kivikatus on vaikne ka vihma ja tormi ajal.

Palju valikuid. Kivikatus sobib oma ilu ja elegantsuse tõttu väga erinevatele majatüüpidele ja kodustiilidele. Valikus on ajatut klassikat, nagu laineline katusekivi traditsioonilisema arhitektuuriga hoonetele, ja ka siledaid katusekive, mis sobivad moodsamatele hoonetele. Kõike seda laias värvivalikus.

Samas hinnaklassis alternatiividega. Kivikatus asub samas hinnaklassis kvaliteetse plekk-katuse ja teiste alternatiividega. Õhuke (kuni 0,5 mm) katuseplekk võib küll olla odavam kui kivi, kuid selle eluiga on võrreldes kivikatusega palju lühem. Teiste kvaliteetsete materjalidega on kivi aga samas hinnaklassis, kuid oluliselt pikema elueaga. Seega on kivikatus hinna, vastupidavuse ja ilu osas kõige optimaalsem valik.

Keskkonnasõbralik. Katusekivid on valmistatud mineraalidest, mitte kemikaalidest, seetõttu saab vananenud materjali purustada ja taaskasutada.

Energiasäästlik. Katusekivi raske termiline mass aitab reguleerida sisetemperatuure.

Mädaniku- ja kahjurikindel. Katusekivi ei mädane ning on putukatele ja teistele kahjuritele vastupidav.

Madal hooldus. Üldiselt nõuab kivikatus väga vähe hooldust, kuid katuse ilu ja funktsionaalsuse säilitamiseks tuleks seda regulaarselt kontrollida ja vajadusel puhastada. Kivikatuse suurimaks vaenlaseks on sammal. Tänapäeva katusekivid suudavad sammalt üsna pikalt eemal hoida, kuid mingil hetkel tuleks katust siiski pesta ning vajadusel kaitsta spetsiaalse vahendiga. Katusekivide vahetust tuleb ette üsna harva. Enamasti on selle põhjuseks tugeva löögi tõttu tekkinud vigastus.

Kivikatuse ehitamine nõuab oskusi

Enamik olemasolevaid katusekonstruktsioone kannatab katusekivi raskust ja sobib selle materjali paigaldamiseks. Kivid moodustavad katusele mõjuvast koormusest vaid 10–20 protsenti, seevastu lume ja tuule koormus ulatub kokku 76 protsendini katusele mõjuvatest jõududest.

Betoonkatusekivi Planum. Vastavalt valitud kivile paigaldatakse kivid ridadesse või erimustrisse.
Betoonkatusekivi Planum. Vastavalt valitud kivile paigaldatakse kivid ridadesse või erimustrisse.

Kivikatuse ehitamine on üsna töömahukas protsess, mis nõuab ka oskuslikku käsitööd. Seetõttu on soovitatav kivikatuse paigaldamine jätta spetsialistide hoolde.

Vastavalt valitud kivile paigaldatakse kivid ridadesse või erimustrisse. Katusekivide kinnitamiseks kasutatakse enamasti spetsiaalseid kinnitusklambreid. Kivikatust ei pea üldjuhul kuidagi eraldi viimistlema. Katusekivid on kas naturaalsed või tehases värvitud ja sobiva pinnakattega kaetud.

Eestis on kivikatuse sünonüümina kasutusse läinud ka nimetus Monier katus, mis on tuletatud katusekivide tootja nimest BMI Monier. Nad on Eesti turul kõige laiema valikuga katusekivide tootja ning siin tegutsenud juba pikalt.

Kui nüüd pärast kivikatuse suurepäraste omaduste lugemist tekkis omalgi huvi, siis aitavad küsimustele vastata ja sobiva lahenduseni jõuda Bestor Grupi müügiesindused Talinnas ja Tartus, kus teatakse Monieri katuste kohta kõike!

A: Inkodu.ee (M. Jakobson; J. Rohtsalu)
Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Lai valik - katusekatted, fassaadikatted, ehitusmaterjalid, interjöörimaterjalid, MDF mööbliplaadid, keraamilised plaadid.

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Merko Lahekalda kvartalis algas uute korterite müük

Merko jätkab Kadrioru ja Pirita vahel Maarjamäe looduskaunil kõrgendikul Lahekalda elukvartali ehitamist. Järgmisena valmib Paekalda 21 eluhoone, mille 54 korterit on nüüd müügis.

Profilpas duširuumi kaldeliistud: efektiivsed äravoolu kaldeserva tegemiseks

Profilpasi kaldeliist on disainitud selleks, et võimalikult lihtsate töövõtetega ja kuluefektiivselt luua puhas, esteetiline ja täpne äravoolu kaldeserv.

Mikrotsement – innovatsioon kaasaegses ehituses

Mikrotsementi saab kasutada nii uute hoonete ehitamisel kui ka renoveerimisel, nii märgades kui ka kuivades ruumides.

Helsingis avatakse jaanuaris Soome esimene Radisson RED hotell

Radisson RED Helsinki avatakse modernistlikus uushoones, mille projekteeris kuulus Soome arhitektuurifirma Anttinen Oiva Arkkitehdit.

Arco Vara prognoosib aasta kasumiks ligi 3 miljonit eurot

Terviklike piirkondade arendaja Arco Vara jätkas kolmandas kvartalis oma ehitus- ja müügitegevust vastavalt planeeritule ning ootab käesoleval aastal 18,2 miljoni eurost müügitulu ja 2,7 miljoni eurost kasumit.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

Aastapreemiate nominendid 2023: Eesti Arhitektide Liit, Sisearhitektide Liit, Eesti Maastikuarhitektide Liit, Eesti Kultuurkapital

Selgunud on Eesti Arhitektide Liitu, Eesti Sisearhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liidu ja Eesti Kultuurkapitali 2023. aasta aastapreemiate nominendid. Laureaadid kuulutatakse välja pidulikul arhitektuuripreemiate tseremoonial 8. detsembril 2023.

5 ideed nutikaks renoveerimiseks

Avatud planeering on kodu renoveerimisel ja disainimisel üks tõhusamaid ja populaarsemaid lähenemisviise.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Lisaks naturaalsele kuusepuidule on head ja Eesti kliimas end väga hästi tõestanud ka termotöödeldud puidust välisvoodrilauad.

E-sisustus ehitab eksootilisest puidust terrasse, mis kestavad aastakümneid

Eksootilisest puidust kvaliteetterrass - IPE. Vaata galeriid valminud terrassidest.

Päikesepaneelide isepuhastussüsteem tagab suurema tootluse

Nano vahenditega töödeldud päikesepaneelid pinnale ei kinnitu mustuseosakesed enam nii tugevalt ja suuremate vihmasadude korral puhastuvad praktiliselt ise, toimib päikesepaneelide isepuhastussüsteem.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Uus-Veerennis alustas tööd uuenduslik lasteaed

Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia majas on neli hoiurühma pere pisematele ja viis lasteaiarühma.

Innovatsioon suitsusauna ehituses. Hoiame traditsioonid au sees!

Innovatsiooniks suitsusaunade ehituses saab pidada väljast kütmise võimalust ja puhkemaja lahendust koos saunaga.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Bonava ehitab Uus-Mustamäele 44 uut korterit

Bonava Eesti alustas Uus-Mustamäe elurajoonis aadressile Aiandi 14 valmiva 44 korteriga B-energiaklassi maja ehitust.

Puidust seinapaneelid MELLOW: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus.

Saunum Pro Experience kerised võimaldavad luua 5-ühes spaa lahenduse

Saunum Pro Experience on uuenduslik keris-saunakliimaseade, mis on mõeldud intensiivsema kasutusega leiliruumide jaoks. Kerisel on suur kivimaht ja patenteeritud õhusegamise süsteem.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Mis on seina sees? Ekspert selgitab

Kas oled kunagi naela seina lüües mõelnud, et mis seal teisel pool on ja ega puurides äkki mõnd olulist kommunikatsiooni ei taba?

Tänased moodulmajad lähtuvad kompaktsusest ja energiatõhususest

Iseehitamise asemel tasub pilk pöörata moodul- või elementmajade lahenduste poole, mis võimaldab olulist paindlikkust – alustada saab ühest moodulist.

Pelletiküte: mugavuse ja hinna suhe on liiga hea, et seda mitte kaaluda

Pelletikeskuse eesmärk on pakkuda optimaalset küttesüsteemi, mis suudaks pelletites peituvast energiast võimalikult palju ning võimalikult väikese vaevaga kätte saada.

Bauroci tuletõkkepaneelidel on esmaklassilised tulepüsivusnäitajad!

bauroc poorbetoon on mittepõlev materjal, mis talub eriti hästi kõrge temperatuuri mõju mitmeid tunde. bauroc poorbetoon kuulub tuletundlikkusklassi A1.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi ehitamine algab plaanist. Terrassi ehituse maksumus on ca 100€/m² ja hooldus 20€/m².

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Merko rajab Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgale äripindadega eluhoone

Kristiine linnaosas aadressile Sõpruse pst 26//28 rajatavas Tihase arendusprojektis valmib kahest viiekorruselisest hooneosast koosnev elu- ja ärihoone, mis saab koduks 46-le perele ja kolmele väikeärile.

Tahad uut kodu osta, aga ei tea, kust alustada või millele tähelepanu pöörata?

Kui sa pole päris kindel, millist kodu soetama asud ning kas see asub uuemas või vanemas majas, siis küsi pankadelt ka seda infot, kas neil on ehitise vanusest tulenevalt erinevad laenutingimused.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Amello tööpinna õli ehk nn Danish Oil: hinnatud toode hobirestauraatorite seas

Parim viimistlusõli puitpinna kaitseks sisetingimustes! Amello tööpinna õli, nagu ka Danish Oil, sisaldab värnitsat, tungõli, tärpentiini ja looduslikku vaiku.

Ehituseksperdi nõuanne: Lamekatuse remont ja renoveerimine

Eestis ehitatakse ja renoveeritakse ca 1 miljon ruutmeetrit lamekatust aastas. Parematel aastatel on see number ilmselt märgatavalt suurem.

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Ostad uut kodu, kuid eelmise müük venib? Bonava tõi turule turvalise koduostu lahenduse

Bonava Eesti pakub oma koduostjatele turvatunnet, et meelepärane kodu ei jääks ostmata, kui elus peaks ette tulema ootamatusi.

Lehisepuidust saab tugeva ja ilmastikukindla terrassi, fassaadi ja piirdeaia

Lehist peetakse üheks vastupidavaimaks puuliigiks, kuna ta on looduslikult ehk töötlemata kujul sama vastupidav kui sügavimmutatud materjal.

Pea iga teine kinnisvaraostja usub, et soetab kodu kogu eluks

YIT Eesti värske uuringu kohaselt loodavad eestimaalased kinnisvara ostes, et uus elupind jääb neid terveks eluks teenima – tervelt 45% vastanutest.

Milline jahutus- ja küttesüsteem tagab kontoripinnal olulise energiasäästu?

Maaküttelahendusena on kasutusel vertikaalsed suletud energiapuurkaevud vundamendi põhja all. Selliseid auke lubatakse puurida ka tiheasustusega aladele.

Kas tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga siiski duši all käimist nautida?

Tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga duši all käimist siiski nautida? Need lihtsad muudatused vannitoas mõjuvad hästi nii keskkonnale kui ka rahakotile

Geopoliitiline olukord loob eeldused ehitustööstuse ettevõtetele jätkusuutlikumaks muutumiseks

Jätkusuutlikkuse seisukohalt saab kõige täielikuma pildi sellest, kui palju CO2 emissioone hoonete ehitamise tulemusena tekib, viies läbi kõigi protsesside ja ressursside analüüsi.

Timbermore tammepuidust siseuksed: kvaliteetne ja vastupidav lahendus

Timbermore tammepuidust siseuksed on saadaval mitmekülgse disainide ja värvi valikuga.

Sadolini 2023. aasta värv on Wild Wonder - loodusest inspireeritud särav toon

Sadolin Aasta Värv 2023 Wild WonderTM on loodusest inspireeritud särav toon, mis aitab meil loodusega ühenduses olla ja end oma kodus paremini tunda.

Fassaad: Kiudtsement- vs puitvoodrilaud, kumb on odavam?

Kui mõni aasta oli kiudtsementvoodrilaud palju kallim kui puidu voodrilaud, siis tänavu seda enam teha ei saa. Hetkel on kiudtsementvoodrilaua m2 hind al. 31,95 €/m2 ja samaväärse puitvoodrilaua m2 hind keskmiselt 33 €/m2.

Tavaline veepump või puurkaevupump: kumba eelistada ja miks?

Saadaval on 2 tüüpi: tavaline veepump (veeautomaat) ja puurkaevupump. Kuidas valida veepumpa? Alusta pumba graafikuga tutvumisest.

Uuring: kodu kehva planeeringu üle kurdab iga kolmas eestimaalane

YIT müügijuhi sõnul tahetakse kõige sagedamini muuta korteri elektri- ja valguslahendust, näiteks pistikupesade ja lülitite asukohta ja nende arvu.

Mitmefunktsioonilised laeliistud: standardliist, valgustusliist, kardinapuuliist

Universaalseid laeliiste (dekoorliiste) saab kinnitada seina kolmel erineval moel: standardliistuna, valgustusliistuna (kinnitus seina külge) või kardinapuuliistuna (kinnitus lae külge).

Päikesepaneelide paigaldamine katusele

Käesolev artikkel keskendub lamekatusele. Lamekatusele saab päiksepaneele paigaldada sisuliselt kogu katuse pinnale.

Palkmaja suuri ehitusvigu ei andesta! Energiatõhus ja niiskuskindel palkmaja

Energiatõhusa ja niiskuskindla käistöö palkmaja ehitamine ja hooldamine. Mida silmas pidada ja kontrollida?

Kas kodu uues majas on energiasäästlikum?

2020. aasta algusest on uute hoonete energiatõhususe miinimumnõudeks A-klassi hoone ehk liginullenergia hoone. Oluliselt rekonstrueeritavad hooned aga peavad saavutama C-klassi.

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada selle õigest valikust. Eelistada tasub äpiga juhitavat.

Bauroci valikus uued Silroc silikaatplokid ja -tellised

Silroc silikaatplokkide peamine kasutuskoht on hoonete välisseinad ja helikindlad vaheseinad. Tänu plokkide suurele tihedusele on seina heliisolatsiooninäitajad esmaklassilised.

Väikese vannitoa sisekujundusideed: planeerimine ja viimistlemine

Nõuandeid väikese vannitoa sisustamiseks jagab Espaki sisekujundaja. Tegemist oli 3,8 m² suuruse vannitoa remondiga vanas majas.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Naantali elamumessil jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube