Kohalik mööbel, mis kestab ja räägib oma lugu – Tederdisain

On lihtne kiusatusele järele anda ja klõpsata ostukorvi mööblit Temust või mõnest muust odavmüügiportaalist. Hind on madal ja kaup jõuab kiiresti. Aga mis edasi saab? Pole erandlik olukord, kus juba kokkupanekul selgub, et miski ei klapi, detailid kuluvad kiiresti ja parandamise asemel tuleb kogu ese lihtsalt välja vahetada.
Kõige keerulisem on aga see, et piltide järgi näevad tooted sageli sarnased välja. Ekraanilt ei paista, kas kasutatud materjal peab vastu aastaid või laguneb paari kuuga. Just kvaliteedis võivad vahed olla üüratud.
Kui valikuid on lõputult ja visuaalne pilt ei anna vastuseid, hakkavad rolli mängima hoopis muud tegurid – emotsioon, usaldus ja seotus. Me ju tahame, et asjad kestaksid, ja otsime kõigele tähendust. Kui toote taga on lugu ja inimesed, muutub see kohe olulisemaks ning hind ei ole enam nii otsustav.
Kohaliku tootja mööbel eristubki just selle poolest, et see ei ole anonüümne ese kuskilt kaugelt. Kui tekib probleem, on tootja lähedal. See on loodud siinsete meistrite käe all, pika kogemuse ja järjepidevuse najal, ja just selles peitubki tegelik väärtus.
Üks sellistest ettevõtetest on Eestis juba pea 35 aastat tegutsenud Tederdisain, kelle vastupidav ja ajatu metallmööbel on leidnud koha paljudes kodudes ja büroodes.
Tederdisaini lugu – väiketöökojast usaldusväärseks pereettevõtteks
Tederdisain alustas 1991. aastal väikese pereettevõttena, kus esimesed mööbliesemed sündisid sõna otseses mõttes põlve otsas. Ettevõtte asutaja Toivo Teder tegeles varem projekteerimise ja joonistega, kuid keerulised ajad suunasid teda uut teed otsima. Nikerdamise huvi ja osavad käed tõid ta sisustuse juurde. Esmalt valmisid lambid ja väikesed kohvilauakesed, peagi lisandusid riidenagid.
Väikesest töökojast kasvas aastatega välja pereettevõte, kus töötab tänaseni sama tuumikmeistrite ring. Pea 35 aasta jooksul on nende oskused ja täpsus lihvitud kõrgeimal tasemel ning see järjepidevus on kindluse garantii – Tederdisaini mööbel kestab.
Tootevalik on sündinud nii meistrite ideedest kui ka klientide soovidest.
Üks lugu algusaastatest on seotud jalatsiriiulitega. Kui alguses valmistati peamiselt nagisid, hakkasid kliendid küsima ka lahendusi jalanõude jaoks. Nii sündiski eritellimusena kahekorruseline, kuldse tooniga Zebra, mis osutus nii õnnestunuks, et pani aluse tervele seeriale. Zebra riiulid on populaarsed veel tänagi.
See lugu näitab väiketootja tugevust, ollakse paindlikud ja kuulatakse klienti. Kui tekib erisoov, leitakse lahendus.
Tänaseks on Tederdisain keskendunud metallmööblile. Valikus on esiku seinapealsed ja eraldiseisvad riidenagid, jalanõuderiiulid, riidepuud ning lauajalad. Kõik detailid valmivad käsitööna ja viimistletakse oma pulbervärvitsehhis. Nii saab pakkuda erinevaid viimistlusi, pinnastruktuure ja värvitoone. Pulbervärvid on ohutud, vastupidavad ja allergiavabad.
Enne kliendini jõudmist vaadatakse iga ese põhjalikult üle, defektseid tooteid välja ei lasta. See tähendab, et riiulid ja nagid peavad õigel kasutamisel vastu aastaid, sageli ka aastakümneid. Ning kui nende eluiga kord lõpeb, on metall taaskasutatav. Just siin joonistubki välja vahe masstootmise ja kohaliku käsitöö vahel.
Standard ja erilahendused käsikäes
Tederdisaini valikus on lai hulk kindlates värvitoonides standardtooteid, mida müüakse edasimüüjate ja e-poodide kaudu nii Eestis kui ka välismaal. Samal ajal ollakse avatud erilahenduste tellimustele ning tehakse järjepidevalt allhankeid. Koostöös sisearhitektide ja eratellijatega on valminud palju omanäolisi projekte.
Hittoodeteks on eraldiseisvad riidenagid, mida leiab ärihoonetes, koolides, haiglates, teenindusasutustes ja kodudes. Sageli märkamatud, aga igapäevaselt olulised detailid!
Soovi korral valmistatakse ka ilmastikukindlaid nagilahendusi, kus kasutatakse spetsiaalset töötlust ja kaitsvat värvkatet.
---
Kui valid Tederdisaini toote, võid olla kindel, et saad kvaliteetse ja kaunilt viimistletud mööbli, mis peab vastu aastaid.
A: Inkodu.ee