Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Kuidas kujundada endale ergonoomiline köök?

EKSPERDI NÕUANNE

Hea ergonoomika on köögis tähtsam kui mistahes teises ruumis sinu kodus. Kui köök on ergonoomiliselt korrektselt planeeritud, siis on tulemuseks mugav ruum, kus söögitegemine sujub mõnusalt. Kui aga köök on valesti planeeritud, siis mõjutab see sinu argielu iga päev. Kui pead kummardama või seisma kõveralt iga kord, kui süüa teed, küpsetad või pesed nõusid, mõjutab see negatiivselt su kehahoiakut, kaela, õlgu ja selga. Ergonoomiliselt kujundatud köök tagab sulle õige kehahoiaku.

Selleks, et kööki oleks ergonoomiliselt mugav kasutada, peaks Alexanto mööblisalongi disainerit sõnul silmas pidama järgmisi aspekte:

1. Liikumistrajektoorid

"Köögi töökolmnurk" viitab pliidiplaadi, külmkapi ja kraanikausi omavahelisele asetusele, mis paigutatakse nähtamatu kolmnurga otspunktidesse. See kontseptsioon tekkis juba 1920. aastatel, kui köögid olid tavaliselt väiksemad, eraldiseisvad ruumid. Sellist töökolmnurga põhimõtet kasutatakse köögi kujundamisel tänaseni, vaatamata sellele, et kaasaegsetes köökides on rohkem kasutatavaid seadmeid, nagu näiteks mikrolaineahi ja nõudepesumasin, ja ka rohkem ruumi toimetamiseks kui varasemalt.

Köögi kujundamisel tasub mõelda, milliseid seadmeid kõige sagedamini kasutatakse ja kuidas nende vahel liigutakse.

Liikumistrajektoorid peaks hoidma selged, võimalikult lihtsad ja sujuvad. Läbi peaks mõtlema, kuidas liigub toit näiteks külmkapist või kappidest töötasapinnale toidu ettevalmistusteks ja seejärel ahju või pliidiplaadile. Vahepeal peab mugavalt kätte saama ka vajalikke potte-panne ja muid tarvikuid.

Kui toit on valmis, siis pannakse see taldrikutele ja seejärel lauale. Pärast söömist asetatakse nõud kraanikaussi ja/või nõudepesumasinasse ning sealt tagasi riiulitesse või kappidesse.

Köögi töökolmnurgad olenevalt köögi planeeringust
Köögi töökolmnurgad olenevalt köögi planeeringust

See on peamine liikumine köögis ning oluline oleks hoida see trajektoor võimalikult loomulik ja katkematu ning oleks võimalikult vähe edasi-tagasi käimisi. Oluline on ka meeles pidada, et köögis võib korraga töötada rohkem kui üks inimene, kelle liikumiseks peaks ka ruumi jätma ning kahe inimese liikumistrajektoorid ei tohiks ristuda.

Ergonoomilise köögi kujundamisel on suur roll just sellel vabal ruumil, mis jääb erinevate tegutsemiskohtade vahele. Kui köögis on köögisaar, tuleb eriti hoolsalt jälgida, et toimetamine ei oleks liiga kitsas (NB! ka mitmekesi peab saama liikuda) ja samas, et ei peaks toiduvalmistamiseks liiga palju ka kõndima.

Ideaalne vaba ruumi maht võimaldab inimesel köögis hõlpsalt ringi liikuda ja tegutseda, ent samas ei tekita ebaefektiivset ringikäimist. Keskmine ergonoomiline liikumisvahe köögis on 105 kuni 120 sentimeetrit. See väiksem number on tõesti minimaalne ning enam kui 140 sentimeetrit on ergonoomiliselt ebaefektiivne ja tegelikult ka ruumi raiskamine.

Kindlasti tasub läbi mõelda, kuidas ja kuhu avanevad tihedalt kasutatavad kappide ja kodumasinate, näiteks nõudepesumasina, uksed, et oleks piisavalt ruumi uksi avada ja sealt mugavalt asju välja võtta.

2. Töötamise kõrgus

Töötasapinna kõrgus

Tööpinnad, kapid, seadmed, kraanikauss - kõigi nende puhul võib paar sentimeetrit üht- või teistpidi muuta väga palju. Erinevates juhendites öeldakse töötasapinna või pliidi kõrguseks 85–95 cm, või 93-100 cm, mõned isegi ütlevad, et õige kõrgus on enam kui 100 cm. Selleks, et luua aga enda jaoks tõeliselt ergonoomiline köök ja nautida mõnuga köögi kasutamist, piisab vaid paarist arvutusest.

Tööpinna ideaalne ergonoomiline kõrgus seisva inimese jaoks sõltub küünarnukkide kõrgusest. Toetades käed töötasapinnale peopesad allapoole, peaksid küünarnukid olema töötasapinna suhtes 45-kraadise nurga all. Seda võib mõõta ka nii, et lahutad seisvas asendis küünarnuki kõrgusest 15 cm. Töötasapinna kogukõrguse moodustavad töötasapinna paksus, aluskapi korpus, ja sokkel. Tavaliselt muudetakse töötasapinna kõrgust sokli kõrguse abil.

Pliidi kõrgus

Täiuslik kõrgus pliidi jaoks ei ole aga sama mis töötasapinna kõrgus. Ergonoomika mõttes peab pliidi kõrgus olema veidi madalam kui töötasapind. See võimaldab toidutegijal heita pilk pottidesse ja pannidesse ilma pingutamata. Selleks, et pliit saaks olla töötasapinnast erineval kõrgusel, võib kaaluda mitteintegreeritud pliidi kasutamist. Ja muidugi ei tohi köögi kujundamisel ära unustada õhupuhastit, sest see ei tohi kuidagi takistada toiduvalmistamist.

Kraanikausi kõrgus

Köögivalamu kõrguse määramiseks peab silmas pidama teistsugust ergonoomika reeglit. Valamu töökõrgus ei ole mitte kraanikausi äär, vaid sügavus valamu põhjani. Ergonoomika seisukohalt on oluline, et nõusid pestes ei peaks kummardama. Kraanikausi ääre kõrgus ja sügavus tasub määrata vastavalt kasutajale - kraanikauss peab asetsema nii, et kasutaja peopesad ulatuksid kraanikausi põhja samal ajal kui kehahoiak on sirge ja püstine.

Ulatuskõrgus

Ergonoomiline ulatuskõrgus on kasutaja silmade kõrgusel. Jällegi tasub kujutada ette, kust mida on tarvis toidutegemiseks võtta ja kõrgematesse kappidesse mitte panna raskeid asju.

Üldiselt ei tohiks köögikappe seinale liiga kõrgele paigaldada. Köögis on eriti oluline, et kõik kasutatavad toiduained ja seadmed oleksid õigel kõrgusel, et ei peaks kasutama redelit toiduainete, pottide-pannide või seadmete kättesaamiseks või kasutamiseks. Tihedalt kasutatavad esemed ei tohiks olla kõrgemal kui ulatuskõrgus ja nad peaksid asetsema kergesti ligipääsetavas kohas. See võimaldab vältida tarbetut kummardamist või liigset upitamist.

Raskete esemete hoiustamiseks kasuta pigem tööpinna all olevaid kappe, riiuleid ja sahtleid. Kindlasti mõtle läbi, kuhu poole kapid avanevad ning ega nende avamisel ei ole mingeid takistusi (kas ikka pääsed kapis olevatele asjadele liigse pingutuseta ligi).

Ergonoomika seisukohalt tasub läbi mõelda ka kodumasinate asetus köögis. Ahi oleks hea asetada rinna kõrgusele, et köögis toimetamisel ei peaks liigset kummardama ja selga väsitama. Lisaks ei tasuks näiteks tornkappidesse liigselt erinevaid kodumasinaid üksteise peale planeerida. Kui soovid lisada üksteise kohale enam kui 2 asja, siis ei ole see kasutamiseks mugav ja kõige ülemine seade on juba ergonoomilisest ulatuskõrgusest väljas.

Ulatuskõrgus, töötamise kõrgus
Ulatuskõrgus, töötamise kõrgus

3. Vasakukäeliste jaoks erinev planeering

Üldiselt peaks vasakukäeliste kodu olema planeeritud pigem paremalt vasakule, paremakäelistel aga vastupidi. Näiteks peaks vasakukäelised saama kapi uksi avada parema käega, et nad saaksid tugevama vasaku käega vabalt kapist mistahes eseme välja võtta.

Kui peamine köögi kasutaja on vasakukäeline, siis peaks ka näiteks nõude kuivatusrest asuma vahetult kraanikausi parema serva ääres - kuna vasakukäelised hoiavad pesukäsna vasakus käes, asetaksid nad nõud paremale poole. Kui köök on kujundatud vasakukäelise kasutaja jaoks arvestades tema käelisust, siis ei pea ta tegutsema pidevalt vastupidiselt oma loomulikule tegutsemisviisile. Muidugi kehtib see ka paremakäelistele, aga vastupidi.

4. Kapiruumi maksimaalne kasutus

Eelista kappidele sahtleid

Selle asemel, et otsida kapisügavustest vajaminevaid asju, on tunduvalt lihtsam sahtel avada ja sulle on koheselt kogu sahtli sisu nähtav. Sahtlid sobivad ideaalselt kõige hoidmiseks, alustades pottidest ja pannidest kuni taldrikute ja toiduaineteni - valige lihtsalt maksimaalset kaalu kandvad süsteemid. Õlast kõrgemal asuvatesse kappidesse ei tasu sahtleid planeerida, kuna sealt ei ole võimalik midagi kätte saada.

Eelista kappidele sahtleid, nii on kogu sahtli sisu sahtlit avades nähtav. Febal Casa, Kaleidos.
Eelista kappidele sahtleid, nii on kogu sahtli sisu sahtlit avades nähtav. Febal Casa, Kaleidos.

Vali nurgakappidesse nutikad lahendused

Tänaseks on välja töötatud mugavaid lahendusi, millega on võimalik maksimaalselt ära kasutada ka nurgakappides olev ruum - karussell-riiulid, mis ringlevad kapi sees või näiteks LeMans süsteem, mis toob nurgakappide sisu kapist välja. Nii ei pea sa kapi tagumisest osast asjade leidmiseks ebamugavalt kummardama.

LeMans süsteem nurgakappides aitab kogu ruumi maksimaalselt ja mugavalt ära kasutada. Febal Casa, Emoziona.
LeMans süsteem nurgakappides aitab kogu ruumi maksimaalselt ja mugavalt ära kasutada. Febal Casa, Emoziona.

5. Korrektne valgustus

Timmerdatavad LED-valgustid ja kaunis laelamp annavad ruumile vajaliku ümbritseva valgustuse, kuid ilma kohtvalgustuseta töötasapindadel võib toidutegemine jääda täiesti pimedasse. Valgustuse peab paigaldama nii, et kasutaja tegutsemisel oleks võimalikult vähe varjusid.

Spetsiaalse valgustuse lisamine muudab köögi kasutamise mugavaks ja tõhusaks, mistõttu olulised töötasapinna alad või tegutsemiskohad tasub valgustada LED-kohtvalgustitega või seinakappide alla paigaldatava LED-ribaga.

Nõuanded ergonoomilise köögi jaoks:

 • Tee kindlaks, milline töötasapinna kõrgus sulle sobib: mõõtke küünarnuki kõrgus maapinnast ja lahuta sellest 15 cm
 • Kui palju inimesi kavatseb süüa teha: planeeri muudetava tööpinnaga
 • Võimalusel paigalda pliit 10–15 cm madalamale
 • Tõsta valamu 10–15 cm kõrgemale
 • Võimalusel kaalu ahju ja nõudepesumasina paigaldamist maapinnast kõrgemale
 • Ära paigalda köögikappe liiga kõrgele
 • Väldi köögis ristuvaid trajektoore
 • Mõtle parema- ja vasakukäeliste kasutajate eelistustele
 • Kasuta lahendusi, mis aitavad kapiruumi maksimaalselt ära kasutada
 • Valgusta eraldi kohad, kus toitu valmistad

A: Alexanto mööblisalong
Kuidas kujundada endale ergonoomiline köök?

Seotud ettevõte:
Logo - ALEXANTO mööblisalong
Järve 2, 11314 Tallinn, Harjumaa
+372 601 1441

Febal Casa ja Colombini Casa - Itaalia disainmööbel. Meie mööblisalongist saab osta nii modernse kui klassikalise sisustuse kööki, magamistuppa, kontorisse ja elu- ning lastetuppa.

6 olulisemat sisustustrendi 2023. aastal

2023. aastal pannakse sisustuses veel enam rõhku sellele, kuidas kodu inimest tundma paneb, kuidas see muudab teda õnnelikumaks, tervislikumaks ja produktiivsemaks.

Colombini Casa köögimööbel: uudsed materjalid ja palju kombineerimisvõimalusi

Valgustus, klaasvitriinid ja alumiiniumprofiilid lisavad köögimööblile efekti. Köögisaared ja erikõrgustel tööpinnad loovad kombineerimisvõimalusi.

Galerii: Kastepiisast inspireeritud vannitoakollektsioon Antao

Villeroy & Bochi vannitoakollektsiooni loomisel sai disainistuudio kaschkasch inspiratsiooni hommikusest kastepiisast, mis seob nii valamut, vanni, mööblit, peegleid kui ka segisteid.

Puntotre: vannitoa ja majapidamisruumi sisustamise elegantsed nutilahendused

Puntore vannitoamööbel on loodud vastu pidama niiskusele ja kulumisele, tagades pikaajalise kasutamise. Ruumisäästvad kapid, uudsed kujud peeglitel, mööbliga samas toonis tööpind jpm.

Innovatsioon Itaaliast: uus köögimööbli seeria Nautila by Arrital

Arritali Nautila mööbel on premium klassi köökidele omaselt suunatud disainiteadlikule inimesele, kellele on oluline kvaliteet ja kauakestev tulemus.

Kevadpäike paistab! 3 põhjust, miks valida pimendavad kardinad

Pimendavad kardinad võivad blokeerida 99,9% akendest tuppa tulevast valgusest.

Mis teeb RAVAKi akrüülvannid eriti vastupidavaks?

RAVAK pakub kvaliteetseid valatud akrüülist vanne, millel on palju eeliseid võrreldes pressitud akrüülist valmistatud vannidega.

Radise riiulikollektsiooni uus hästi peidetud juveel - riiul STEP

STEP riiulid pakuvad piisavalt ruumi, et mahutada raamatuid ja kaustu, mis teeb neist ideaalse kaaslase nii kontorisse kui ka kodukabinetti.

Ares mooduldiivan on muudetav vastavalt Sinu vajadustele

Disaini ise omale diivan! Rave Mööbli Ares mooduldiivanil saab muuta nii nurgamooduli suurust, istumispadja pehmust, kangast, jalgu...

Millised energiad Yin vee Jänese aastat 2023 kujundavad ja kuidas need enda kasuks tööle panna?

Voolavus ja muutused on Jänese aasta peamised märksõnad. Kui eelmine aasta oli väljapoole elamise aeg, siis see aasta on sissepoole elamise aeg ehk enesest arusaamine ja rolli määratlemisega tegelemine.

Heimtexil 2023: sisustustekstiilide trendisuunad ja värvipaletid

Heimtextil on valdkonna olulisim ülemaailmne sisustustekstiilide, sisekujunduse ja sisustustrendide sündmus, mille 2023 . aasta põhisõnum "TEXTILE MATTERS" kätkeb endas nelja trendisuunda.

Fototapeedid Wallcrafts - maalikunst, mida saab panna ka vannituppa!

Need fototapeedid sobivad kasutamiseks ka niisketes ruumides, nagu näiteks vannituba. Sellisel juhul toodetakse tapeet veekindlast materjalist.

Oluline köögimööbli stiili valimisel: sise- ja välisruumi kooskõla

Maja välisilme võib anda ka olulisi vihjeid köögimööbli stiili, värvi ja materjali valiku osas.

Kuus head mõtet alanud aastaks

Iga algus on hea aeg teha põhjalik suurpuhastus – seda nii asjades kui ka oma mõtetes. On teadatuntud tõde, et segamini tuba mõjutab ka stressitaset.

Sisseehitatud dušikomplektid ja valamusegistid Damixa

Damixa lahendused on ühtaegu lihtsad ja paindlikud, sest on üks seinasisene baas, mis sobib nii valamule kui ka dušile.

Tapeeditrendid 2023

2023 tapeeditrendide märksõnad on rikkalikud küllastunud toonid, modernsed kurvid, pehme geomeetria, tekstuurid, biofiilne disain, botaaniline muster, re-disain.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Taaskohtumine kapiga – NOBLE kollektsiooni uuenemine

NOBLE riidekapi disain pürib eelkõige kõrgustesse. Riidekapil on mitu erinevat sektsiooni ja ust, mis tähendab, et asjade organiseerimine on mugavam.

Pantone 2023. aasta värv Viva Magenta 18-1750 ergutab meeli

Viva Magenta on särav ja elujõuline looduse punaste perekonnast inspireeritud värv, mis ergutab meie meeli ja aktiveerib rõõmsa, optimistliku ja meelekindla hoiaku ning piiranguteta tegutsemisjulguse.

5 lihtsat näpunäidet uue teleri valimiseks

LG tehnikaeksperdid jagavad viis väärtuslikku näpunäidet, kuidas erineva suuruse ja hinnaklassiga mudelite seast just endale sobivaim teler leida.

Käsitöövaibad LIGNE PURE - vaoshoitud disain ja lõputud eksperimendid tekstuuridega

Käsitöövaibad LIGNE PURE - on täiesti uutmoodi loominguline maailm, töö laia tekstuuride, tehnikate ja materjalide spektriga.

Kirjutuslaud VISTA võimaldab istumise ühe nupuvajutusega vahetada seismise vastu

Reguleeritava kõrgusega kirjutuslaud Vista võimaldab sobiva kõrguse valida sentimeetri täpsusega ning salvestada selle ka mällu.

Iittala 2023. aasta klaasivärvid on Sevilla oranž, ultramariinsinine ja vask

Ultramariinsinise rüü on sel aastal saanud suuga puhutud Flora vaas, Valkea küünlaalus, Kastehelmi klaasid, kausid, taldrikud, küünlaalus, Aino Aalto kahes suuruses klaasid ning Raami klaasid.

Miks diivani konstruktsioon vastu ei pea: liigne raskus, laste hüppamine, lemmikloomad

Telereklaamides näeme ikka ja jälle hooga diivanile potsatavaid täiskasvanuid ja nendel rõõmsalt hüppavaid lapsi. See on reklaamides tavapärane ja mõjub inspireerivalt. Aga diivan ei ole batuut!

Põhjamaise vannitoa disainipärlid

Väga praktiliseks lahenduseks on kasutada vannitoas mahukat peegelkappi, kuhu on hea peita oma erinevad potsikud.

Sobiva söögilaua valimine – millest lähtuda?

Õige söögilaua valimine ei pruugi olla sugugi lihtne ülesanne. Kuigi tahaks esimeses järjekorras lähtuda valiku tegemisel disainist, peaks..

Allibert - kvaliteetne vannitoamööbel prantsuse tootjalt

Allibert on vannitoamööbli ja sanitaartehnika tootja, kelle peamine eesmärk on luua kaasaegset skandinaavialikku mööblit, mis on vastupidav ja jätkusuutlik. Northnavia veebipoes!

60% eestlastest kannatab külmiku avamise sündroomi all

Keskmiselt avavad eestlased asjatult külmiku ust neli korda päevas ning kolm viiendikku ehk 60% küsitluses osalenutest tunnistasid selle harjumuse olemasolu.

Toidujäätmete purustajad TEKA - praktiline, mugav, vaikne ja turvaline

Teka uus toidujäätmete purustaja aitab hoida köögi puhtana bakteritest, lõhnadest ja prügist.

Kuidas kodumasinaid kasutades energiat säästa, et elektriarve oleks väikesem?

Iga kord kui ahju või pliidi soojaelemendid peavad end kuumaks ajama, kulub energiat. Seega kui oled grillvorstid just ahju pistnud, siis võib näiteks juurviljad või mõne muu järgmiseks päevaks mõeldud toidu korraga valmis teha.

Veesein-kaskaadkosk: uudne ja atraktiivne ruumiliigendaja

Veesein-ruumiliigendaja on nutikas neli-ühes-lahendus, mis lisaks interjööri ilmestamisele ning ruumi eraldamisele aitab ka õhku puhastada ja niisutada.

Uuring: Eesti inimesed hindavad säästlikku ja kauakestvat vannituba

Baltikumi inimestele on tähtis, et vannituba oleks kvaliteetne ja kestaks kaua. Samuti on olulised vett säästvad lahendused.

Uus visioon vannitoast: geniaalselt ruumisäästlik, avar ja funktsionaalne

Uue põlvkonna elegantne, mugav ja ruumisäästlik vannitoamööbel. Kõik vajalik vannitoas on silme alt peidus, aga sama kiirelt ka leitav - lihtsalt geniaalne!

Salong Muster: suur valik uusi kardinakangaid ja professionaalne õmblusteenus

Tuleme Sulle appi kardinakanga valikul, disainil ja tehniliste lahenduste leidmisel kuni kardinate õmblemise ja paigaldamiseni välja.

Sadolini 2023. aasta värv on Wild Wonder - loodusest inspireeritud särav toon

Sadolin Aasta Värv 2023 Wild WonderTM on loodusest inspireeritud särav toon, mis aitab meil loodusega ühenduses olla ja end oma kodus paremini tunda.

Tikkurila 2023. aasta värv Rosy Moment sümboliseerib soojust ja empaatiat

Tikkurila 2023. aasta värv V413 Rosy Moment ehk roosiline hetk sümboliseerib kellegagi ühiste mälestuste loomist ja kodutunnet.

Light + Building valgustite mess: innovatsioon tehnoloogias ja mitmekesised disainitrendid

Innovatsiooni uuemad tuuled puudutavad peamiselt valgusallikaid ja nendega seotud kontrollereid, mis lubavad reguleerida valguse võimsust, intensiivsust, värvitemperatuuri jm.

Palazzo Interiors tõi Ruukki Pärnu kontori uude ajastusse

Palazzo sisekujundajad said ülesandeks luua kogu Pärnu Ruukki kontoripinnale täiesti uus sisekujunduse kontseptsioon.

Mööblidisaini hübriidid on abiks kaugtööle

Uus ruumisäästlik mööblilahendus kodukontorisse - Radis Furniture pööratava lauaga kummut FOLDY.

Uuring: kodu kehva planeeringu üle kurdab iga kolmas eestimaalane

YIT müügijuhi sõnul tahetakse kõige sagedamini muuta korteri elektri- ja valguslahendust, näiteks pistikupesade ja lülitite asukohta ja nende arvu.

Milline segisti valida?

Kui osad segistid on minimalistlikud ja loodud ruumi sobituma, siis teised annavad vannitoale iseloomu ja tooni. Tutvustame Gustavsbergi segistite võimalusi.

Unikaalse vannitoamööbli sünnilugu

Põneva lahenduse on välja mõelnud Anvar Valge, kes tutvustab efektset taaskasutatud materjalist mööblit, mille vormiks on bauroci plokid ja mis on viimistletud loodusliku tadelaktiga.

Valgustid: kuidas valida elutuppa see õige?

Elutuppa valgustite valimine sõltub väga palju ruumi suurusest ja sellest, kas elutuba on eraldi või köögiga koos.

Noore ja aktiivse pere julgete valikutega kodu

Sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya kujundatud köögi värvilahendus oli algselt valitud rahulik ja vaoshoitud, kuid pere soovis värvi juurde lisada.

Kuidas arvestada aknale õiges mõõdus kardinad?

Kardinate kõrguse arvestamiseks tuleks mõõta ära akna kõrgus või terve sein, kui on soov panna maast laeni kardinad.

Radis Furniture: söögilaudade ABC

Teeme ülevaate Radis Furniture söögilaudadest, mis võimaldavad mugavalt transformatsiooni.

Vannitoa kontseptsioon Classic II: klassika selle sõna parimas tähenduses

Vannis ja duši all käimiseks igas suuruses vannitoas on Classic sarjas vannid viies erinevas mõõdus. Nüüd saab valida ka ainulaadse 120 cm vanni.

Polster-, komposiit- ja ribipaneelid - trenditeadliku sisustaja valik!

Wall Design Eesti valikust leiab palju erinevaid sisustuspaneele: puitribipaneelid, polsterdatud paneelid, kivipaneelid, 3D paneelid seinale, lakke kui mööblile.

Uut diivanit valides ei tasu piirduda vaid hinna ja mõõtude sobivusega

Osadel diivanitel ja nurgadiivanitel on olemas nn relax-funktsioon, mis võimaldab istme sügavust vaid nupuvajutusega reguleerida. Samuti seljatuge sättida.

LG uue külmiku LED-uksepaneelid vahetavad värvi vastavalt kasutaja tujule

Uuele külmikule LG MoodUP on sisseehitatud ka LG ThinQ™ tehisintellekt, mille mobiiliäpist saab valida 22 ülemise uksepaneeli ning 19 alumise uksepaneeli värvi vahel.

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada selle õigest valikust. Eelistada tasub äpiga juhitavat.

Köögi sisustamine - avastage minimalistlik stiil!

Minimalistliku ruumi oluline reegel on täiuslik kord. Seega veenduge, et köögis jääksid nähtavale ainult kõige vajalikumad elemendid.

Lastetoa sisustamise 5 nippi

Lastetuba sisustades tuleks lähtuda lapse pikkusest. Väiksemate laste puhul tasub vältida maast laeni riiuleid või siis panna olulised esemed madalamale.

Damixa Silhouet segistid ja aksessuaarid - valik, mis köidab tähelepanu

Damixa segistite ja aksessuaaride abil saate ühendada suurepärase funktsionaalsusega disaini, materjalide ja värvidega, mis kajastavad kodus teie stiili ja soovitud õhkkonda.

Väikese vannitoa sisekujundus: kuidas planeerida ja viimistleda?

Nõuandeid väikese vannitoa remondiprotsessi nõustamisel jagab Espaki sisekujundaja. Tegemist oli 3,8 m² suuruse vannitoa remondiga vanas majas.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Uus kollektsioon YARD: lõpuks ometi kraanikausid, millel on tõesti midagi pakkuda

RAVAK soovib luua disaineritele ja arhitektidele mõeldud kraanikausside kollektsiooni.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Soome Naantali elamumessil (2022) jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Eesti disaini uus toode - lauakesega seina- ja põrandavalgusti SAXO!

4ROOMi kaks ühes meeleolu- ja lugemisvalgusti SAXO muudab eriliseks väike lauake. Metalljalg ja lauake saadaval 13-s ja kangaskuppel 40-s erinevas toonis.

Professionaalne tehnika mängib töökeskkonnas olulist rolli

Logitech on loonud kasutajale väga mugava ruumilahenduse, millega saab videokõnesid teha nii, et kasutaja ei pea koosolekule oma arvutit kaasa võtma.

Japandi vannitoas: neile, kes eelistavad rituaali rutiinile

Vannitoas iseloomustavad Japandi stiili naturaalsed materjalid, soojad puiduvarjundid ja must värv. Villeroy & Boch valikus uus Loop & Friends vannitoa sari.

Uued dušikabiinid ja -uksed Nexty. Minimalism sobib igasse vannituppa!

Ravaki Nexty seeria dušinurgad ja dušiuksed on varustatud minimalistliku metallprofiili ja 6 mm paksuse karastatud klaasiga.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube