Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Kuidas kujundada endale ergonoomiline köök?

EKSPERDI NÕUANNE
Kuidas kujundada endale ergonoomiline köök?
Kuidas kujundada endale ergonoomiline köök?

Hea ergonoomika on köögis tähtsam kui mistahes teises ruumis sinu kodus. Kui köök on ergonoomiliselt korrektselt planeeritud, siis on tulemuseks mugav ruum, kus söögitegemine sujub mõnusalt. Kui aga köök on valesti planeeritud, siis mõjutab see sinu argielu iga päev. Kui pead kummardama või seisma kõveralt iga kord, kui süüa teed, küpsetad või pesed nõusid, mõjutab see negatiivselt su kehahoiakut, kaela, õlgu ja selga. Ergonoomiliselt kujundatud köök tagab sulle õige kehahoiaku.

Selleks, et kööki oleks ergonoomiliselt mugav kasutada, peaks Alexanto mööblisalongi disainerit sõnul silmas pidama järgmisi aspekte:

1. Liikumistrajektoorid

"Köögi töökolmnurk" viitab pliidiplaadi, külmkapi ja kraanikausi omavahelisele asetusele, mis paigutatakse nähtamatu kolmnurga otspunktidesse. See kontseptsioon tekkis juba 1920. aastatel, kui köögid olid tavaliselt väiksemad, eraldiseisvad ruumid. Sellist töökolmnurga põhimõtet kasutatakse köögi kujundamisel tänaseni, vaatamata sellele, et kaasaegsetes köökides on rohkem kasutatavaid seadmeid, nagu näiteks mikrolaineahi ja nõudepesumasin, ja ka rohkem ruumi toimetamiseks kui varasemalt.

Köögi kujundamisel tasub mõelda, milliseid seadmeid kõige sagedamini kasutatakse ja kuidas nende vahel liigutakse.

Liikumistrajektoorid peaks hoidma selged, võimalikult lihtsad ja sujuvad. Läbi peaks mõtlema, kuidas liigub toit näiteks külmkapist või kappidest töötasapinnale toidu ettevalmistusteks ja seejärel ahju või pliidiplaadile. Vahepeal peab mugavalt kätte saama ka vajalikke potte-panne ja muid tarvikuid.

Kui toit on valmis, siis pannakse see taldrikutele ja seejärel lauale. Pärast söömist asetatakse nõud kraanikaussi ja/või nõudepesumasinasse ning sealt tagasi riiulitesse või kappidesse.

Köögi töökolmnurgad olenevalt köögi planeeringust
Köögi töökolmnurgad olenevalt köögi planeeringust

See on peamine liikumine köögis ning oluline oleks hoida see trajektoor võimalikult loomulik ja katkematu ning oleks võimalikult vähe edasi-tagasi käimisi. Oluline on ka meeles pidada, et köögis võib korraga töötada rohkem kui üks inimene, kelle liikumiseks peaks ka ruumi jätma ning kahe inimese liikumistrajektoorid ei tohiks ristuda.

Ergonoomilise köögi kujundamisel on suur roll just sellel vabal ruumil, mis jääb erinevate tegutsemiskohtade vahele. Kui köögis on köögisaar, tuleb eriti hoolsalt jälgida, et toimetamine ei oleks liiga kitsas (NB! ka mitmekesi peab saama liikuda) ja samas, et ei peaks toiduvalmistamiseks liiga palju ka kõndima.

Ideaalne vaba ruumi maht võimaldab inimesel köögis hõlpsalt ringi liikuda ja tegutseda, ent samas ei tekita ebaefektiivset ringikäimist. Keskmine ergonoomiline liikumisvahe köögis on 105 kuni 120 sentimeetrit. See väiksem number on tõesti minimaalne ning enam kui 140 sentimeetrit on ergonoomiliselt ebaefektiivne ja tegelikult ka ruumi raiskamine.

Kindlasti tasub läbi mõelda, kuidas ja kuhu avanevad tihedalt kasutatavad kappide ja kodumasinate, näiteks nõudepesumasina, uksed, et oleks piisavalt ruumi uksi avada ja sealt mugavalt asju välja võtta.

2. Töötamise kõrgus

Töötasapinna kõrgus

Tööpinnad, kapid, seadmed, kraanikauss - kõigi nende puhul võib paar sentimeetrit üht- või teistpidi muuta väga palju. Erinevates juhendites öeldakse töötasapinna või pliidi kõrguseks 85–95 cm, või 93-100 cm, mõned isegi ütlevad, et õige kõrgus on enam kui 100 cm. Selleks, et luua aga enda jaoks tõeliselt ergonoomiline köök ja nautida mõnuga köögi kasutamist, piisab vaid paarist arvutusest.

Tööpinna ideaalne ergonoomiline kõrgus seisva inimese jaoks sõltub küünarnukkide kõrgusest. Toetades käed töötasapinnale peopesad allapoole, peaksid küünarnukid olema töötasapinna suhtes 45-kraadise nurga all. Seda võib mõõta ka nii, et lahutad seisvas asendis küünarnuki kõrgusest 15 cm. Töötasapinna kogukõrguse moodustavad töötasapinna paksus, aluskapi korpus, ja sokkel. Tavaliselt muudetakse töötasapinna kõrgust sokli kõrguse abil.

Pliidi kõrgus

Täiuslik kõrgus pliidi jaoks ei ole aga sama mis töötasapinna kõrgus. Ergonoomika mõttes peab pliidi kõrgus olema veidi madalam kui töötasapind. See võimaldab toidutegijal heita pilk pottidesse ja pannidesse ilma pingutamata. Selleks, et pliit saaks olla töötasapinnast erineval kõrgusel, võib kaaluda mitteintegreeritud pliidi kasutamist. Ja muidugi ei tohi köögi kujundamisel ära unustada õhupuhastit, sest see ei tohi kuidagi takistada toiduvalmistamist.

Kraanikausi kõrgus

Köögivalamu kõrguse määramiseks peab silmas pidama teistsugust ergonoomika reeglit. Valamu töökõrgus ei ole mitte kraanikausi äär, vaid sügavus valamu põhjani. Ergonoomika seisukohalt on oluline, et nõusid pestes ei peaks kummardama. Kraanikausi ääre kõrgus ja sügavus tasub määrata vastavalt kasutajale - kraanikauss peab asetsema nii, et kasutaja peopesad ulatuksid kraanikausi põhja samal ajal kui kehahoiak on sirge ja püstine.

Ulatuskõrgus

Ergonoomiline ulatuskõrgus on kasutaja silmade kõrgusel. Jällegi tasub kujutada ette, kust mida on tarvis toidutegemiseks võtta ja kõrgematesse kappidesse mitte panna raskeid asju.

Üldiselt ei tohiks köögikappe seinale liiga kõrgele paigaldada. Köögis on eriti oluline, et kõik kasutatavad toiduained ja seadmed oleksid õigel kõrgusel, et ei peaks kasutama redelit toiduainete, pottide-pannide või seadmete kättesaamiseks või kasutamiseks. Tihedalt kasutatavad esemed ei tohiks olla kõrgemal kui ulatuskõrgus ja nad peaksid asetsema kergesti ligipääsetavas kohas. See võimaldab vältida tarbetut kummardamist või liigset upitamist.

Raskete esemete hoiustamiseks kasuta pigem tööpinna all olevaid kappe, riiuleid ja sahtleid. Kindlasti mõtle läbi, kuhu poole kapid avanevad ning ega nende avamisel ei ole mingeid takistusi (kas ikka pääsed kapis olevatele asjadele liigse pingutuseta ligi).

Ergonoomika seisukohalt tasub läbi mõelda ka kodumasinate asetus köögis. Ahi oleks hea asetada rinna kõrgusele, et köögis toimetamisel ei peaks liigset kummardama ja selga väsitama. Lisaks ei tasuks näiteks tornkappidesse liigselt erinevaid kodumasinaid üksteise peale planeerida. Kui soovid lisada üksteise kohale enam kui 2 asja, siis ei ole see kasutamiseks mugav ja kõige ülemine seade on juba ergonoomilisest ulatuskõrgusest väljas.

Ulatuskõrgus, töötamise kõrgus
Ulatuskõrgus, töötamise kõrgus

3. Vasakukäeliste jaoks erinev planeering

Üldiselt peaks vasakukäeliste kodu olema planeeritud pigem paremalt vasakule, paremakäelistel aga vastupidi. Näiteks peaks vasakukäelised saama kapi uksi avada parema käega, et nad saaksid tugevama vasaku käega vabalt kapist mistahes eseme välja võtta.

Kui peamine köögi kasutaja on vasakukäeline, siis peaks ka näiteks nõude kuivatusrest asuma vahetult kraanikausi parema serva ääres - kuna vasakukäelised hoiavad pesukäsna vasakus käes, asetaksid nad nõud paremale poole. Kui köök on kujundatud vasakukäelise kasutaja jaoks arvestades tema käelisust, siis ei pea ta tegutsema pidevalt vastupidiselt oma loomulikule tegutsemisviisile. Muidugi kehtib see ka paremakäelistele, aga vastupidi.

4. Kapiruumi maksimaalne kasutus

Eelista kappidele sahtleid

Selle asemel, et otsida kapisügavustest vajaminevaid asju, on tunduvalt lihtsam sahtel avada ja sulle on koheselt kogu sahtli sisu nähtav. Sahtlid sobivad ideaalselt kõige hoidmiseks, alustades pottidest ja pannidest kuni taldrikute ja toiduaineteni - valige lihtsalt maksimaalset kaalu kandvad süsteemid. Õlast kõrgemal asuvatesse kappidesse ei tasu sahtleid planeerida, kuna sealt ei ole võimalik midagi kätte saada.

Eelista kappidele sahtleid, nii on kogu sahtli sisu sahtlit avades nähtav. Febal Casa, Kaleidos.
Eelista kappidele sahtleid, nii on kogu sahtli sisu sahtlit avades nähtav. Febal Casa, Kaleidos.

Vali nurgakappidesse nutikad lahendused

Tänaseks on välja töötatud mugavaid lahendusi, millega on võimalik maksimaalselt ära kasutada ka nurgakappides olev ruum - karussell-riiulid, mis ringlevad kapi sees või näiteks LeMans süsteem, mis toob nurgakappide sisu kapist välja. Nii ei pea sa kapi tagumisest osast asjade leidmiseks ebamugavalt kummardama.

LeMans süsteem nurgakappides aitab kogu ruumi maksimaalselt ja mugavalt ära kasutada. Febal Casa, Emoziona.
LeMans süsteem nurgakappides aitab kogu ruumi maksimaalselt ja mugavalt ära kasutada. Febal Casa, Emoziona.

5. Korrektne valgustus

Timmerdatavad LED-valgustid ja kaunis laelamp annavad ruumile vajaliku ümbritseva valgustuse, kuid ilma kohtvalgustuseta töötasapindadel võib toidutegemine jääda täiesti pimedasse. Valgustuse peab paigaldama nii, et kasutaja tegutsemisel oleks võimalikult vähe varjusid.

Spetsiaalse valgustuse lisamine muudab köögi kasutamise mugavaks ja tõhusaks, mistõttu olulised töötasapinna alad või tegutsemiskohad tasub valgustada LED-kohtvalgustitega või seinakappide alla paigaldatava LED-ribaga.

Efektselt lahendatud valgustus muudab köögi kaunimaks ja hubasemaks.
Efektselt lahendatud valgustus muudab köögi kaunimaks ja hubasemaks.

Nõuanded ergonoomilise köögi jaoks:

 • Tee kindlaks, milline töötasapinna kõrgus sulle sobib: mõõtke küünarnuki kõrgus maapinnast ja lahuta sellest 15 cm
 • Kui palju inimesi kavatseb süüa teha: planeeri muudetava tööpinnaga
 • Võimalusel paigalda pliit 10–15 cm madalamale
 • Tõsta valamu 10–15 cm kõrgemale
 • Võimalusel kaalu ahju ja nõudepesumasina paigaldamist maapinnast kõrgemale
 • Ära paigalda köögikappe liiga kõrgele
 • Väldi köögis ristuvaid trajektoore
 • Mõtle parema- ja vasakukäeliste kasutajate eelistustele
 • Kasuta lahendusi, mis aitavad kapiruumi maksimaalselt ära kasutada
 • Valgusta eraldi kohad, kus toitu valmistad

A: Alexanto mööblisalong
Kuidas kujundada endale ergonoomiline köök?

Seotud ettevõte:
Logo - ALEXANTO mööblisalong
Järve 2, 11314 Tallinn, Harjumaa
+372 601 1441

Febal Casa ja Colombini Casa - Itaalia disainmööbel. Meie mööblisalongist saab osta nii modernse kui klassikalise sisustuse kööki, magamistuppa, kontorisse ja elu- ning lastetuppa.

Kavalad nipid, mida kasutada väiksema köögi sisustamisel

Moodne lahendus on lisaköögitasapinna tekitamine kappide sisse väljatõmmatava lisatöötasapinna näol.

6 olulisemat sisustustrendi 2023. aastal

2023. aastal pannakse sisustuses veel enam rõhku sellele, kuidas kodu inimest tundma paneb, kuidas see muudab teda õnnelikumaks, tervislikumaks ja produktiivsemaks.

Colombini Casa köögimööbel: uudsed materjalid ja palju kombineerimisvõimalusi

Valgustus, klaasvitriinid ja alumiiniumprofiilid lisavad köögimööblile efekti. Köögisaared ja erikõrgustel tööpinnad loovad kombineerimisvõimalusi.

Lindström vahetab välja kõik klientide porivaibad

Avalike asutuste sissepääsude ees asendatakse mustust püüdvad porivaibad uue tehnoloogiaga valmistatud keskkonnasäästlike vaipadega.

Väikese eramu planeerimine kui ruutmeetreid on vähe ja avarus oluline

Eramu sisustamisel aitas ruumipuudust aitas köögis asjade mahutamisel ja söögiala loomisel lahendada köögisaar. Elutoa osas aga nutikas kamina ja tv-sein.

Radis Furniture: GRID ja CRANE on sirgunud suurteks

Nutikad riiulilahendused kodukontori töönurga eraldamiseks ja töölaua sisseseadmiseks, näiteks elutuppa.

Võimalusterohke disainiga Blanco köögivalamud ja akna ette paigaldatavad segistid

Blanco köögivalamu juurde kuuluvad erinevad lisatarvikud nagu puuviljakauss, puuviljakorv, lõikelaud, nurgakauss, ülarelsid, nõrutuskorv, nõrutusrest, põhjasõela kate, jpm.

Gardesti keskuse jõuluaed on avatud!

Gardestist leiab sel aastal 8 erinevat jõulukollektsiooni, väga laia valiku jõulutulesid ja üle 80 000 erineva jõuludekoratsiooni nii koju kui aeda.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Tikkurila aasta värv 2024 - sisetunde järgi loodud kollektsioon

Aasta värv 2024 „Nude in Nizza“ on soojustkiirgav virsikutoon, mis väljendab armastust, lahkust ja mängulisust. Vaata inspireerivat pildigaleriid aasta värvidega kujundatud korterist.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne toon-toonis tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Iittala Ultima Thule 55: Iittala tähistab ikoonilist kollektsiooni uute vaasidega

Legendaarse Ultima Thule 55. aastapäeva tähistamiseks tõi Iittala oma püsikollektsiooni Ultima Thule vaasid.

Galerii: M Stuudio uus kujundus jutustab tegevuse lugu

M Stuudio meigisalong on hea näide, kuidas detailidele keskendumisega saab luua interjööri, mis ei ole ainult funktsionaalne ja kaunis, vaid räägib ka oma loo.

Kas teadsid, et pead ka enda telerit küberrünnaku eest kaitsma?

Esimese asjana soovitab Pennar teha ära põhilised küberhügieenivõtted enda koduse wifi võrguga.

Videolugu: Kaunis katusekorter Rocca Towersi hoones

Valmis Palazzo Interiorsi mitmeaastane sisekujundusprojekt- luksuslik katusekorter Rocca Toweri kvartali kõrghoones.

Kontoritool RH Logic: loodud edendama aktiivset istumist

RH Logic on tippklassi kontoritool, mis on loodud toetama ergonoomilist kehahoiakut ja edendama aktiivset istumist, aidates sellega suurendada tööjõudlust.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

Aastapreemiate nominendid 2023: Eesti Arhitektide Liit, Sisearhitektide Liit, Eesti Maastikuarhitektide Liit, Eesti Kultuurkapital

Selgunud on Eesti Arhitektide Liitu, Eesti Sisearhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liidu ja Eesti Kultuurkapitali 2023. aasta aastapreemiate nominendid. Laureaadid kuulutatakse välja pidulikul arhitektuuripreemiate tseremoonial 8. detsembril 2023.

Lase sügis esikusse

ELKE Mööblist leiab erinevaid väiksemaid ja suuremaid esikusse sobivaid lahendusi.

Riiete ja jalanõude uputus esikus?

Kes meist poleks tundnud tunnet, et koos algava sügisega tekib esikusse ka jalanõude uputus?

LED siinivalgustid kodus: suurepärased üld- ja fookusvalguseks

LED siinivalgustid on suurepärased fookusvalguseks, et rõhutada konkreetseid kunstiteoseid ja arhitektuurseid detaile. Neid on 3 tüüpi valgusomadustega.

Galerii: Interjöör loftilike elementide ja “apelsini meeleoluga”

Tallinnas asuva värskelt valminud väikese kahetoalise korteri sisustamise protsess Wax Designi sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya jaoks polnud päris tavaline.

Kuidas täisautomaatsed kohvimasinad töötavad?

Täisautomaatsed kohvimasinad vajavad enanamsti ainult põhikoostisosade lisamist: kohvioad, vesi ja mõnikord ka piim ning saate nautida uskumatut barista-stiilis kohvi, millal iganes soovite.

Galerii: Home&You sügis-talvised interjööri soovitus

Home&You valikusse jõudsid äsja uued sisustuskollektsioonid, tuues kaasa värsket inspiratsiooni ja võimaluse kodu uuendamiseks.

Peegel – praktiline ja pilkupüüdev aksessuaar interjööris

Peegel võimendab valgust, mistõttu saab peegliga muuta ruumi valgemaks ja lisada interjööri avarust. Väga hea lahenduse pimedamas ja kitsamas toas!

Kuidas kodus toitu kauem värskena hoida?

Lihatooted, sh kala ning köögi- ja puuviljad tuleks külmikus kindlasti eraldi hoida. Liha asetada alumisele riiulile, kus on säilitamiseks piisavalt jahe ning köögi- ja puuviljad hoida eraldi sahtlis.

Tudengikorteri sisustamise säästunipid

Ära möbleeri üle. Kõige kindlam viis näidata väikest ruumi veel väiksema, kitsama ja pimedamana, on kuhjata see asjadest üle. Mida vähem on asju, seda parem.

Tervise ja meeleolu seos: madratsite ja voodikatete roll magamistoas

Nii teie madrats kui voodipesu koos toatemperatuuriga loovad keskkonna, mis mõjutab teie puhkuse kvaliteeti ja üldist heaolu.

Delabie BINOPTIC-Black Magic: elektroonilised kontaktivabad segistid

BINOPTIC seeria elektroonilised kontaktivabad segistid paistavad silma oma stiilse matt musta viimistlusega. 100% must kroom tagab, et segistid ei kaota oma esinduslikkust isegi intensiivse kasutuse korral.

Laps alustab kooliteed: kuhu paigutada õppimisnurk?

Koolilapse toa sisustamisel on oluline mööbli paigutus, see mõjutab kui privaatselt ja turvaliselt laps end õppimisnurgas tunneb. Oluline on ka piisavalt hea valgus.

Reguleeritava kõrgusega mööbel - parim lahendus koolilapse tuppa!

Kirjutuslaua ja tooli kõrgused on astmevabalt reguleeritavad ja sobituvad muutunud kehakasvuga. Lapsed võtavad automaatselt sisse tervisliku kehaasendi.

7 aktuaalset sisustustrendi: merevaigu klaas, reljeefklaasiga kapid...

Kummutid, vitriinid ja seinakapid on sel suvel saanud endale reljeefsest klaasist uksed. Värvitoonidest on järjest suurenev trend kõikvõimalikes varjundites punane.

Põranda- ja laualambid kui pilgupüüdjad

Nõuanne kodu valgustamiseks. Lisaks üldisele lae- ja seinavalgusele pakuvad kodukujunduses põnevaid võimalusi põranda- ja laualambid.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

Lastetubade kujundamise stiilid ja trendid

Lapsed on kahtlemata kõige julgemad sisekujundajad. Nad teavad, kuidas muuta ruum rõõmsaks. Laste jaoks ei eksisteeri ühtegi sellist värvikombinatsiooni, mis ei sobiks kokku.

Vahemere hõngu koduterrassile: bambusmööbel, valged narmastega tekstiilid, helesinine keraamika jpm

Täpselt nagu õige muusika ja aroomidega on võimalik oma saunas spa-kogemus saada, võib vahemere hõngulise puhkusemeeleolu luua oma koju või terrassile.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Sisearhitekti nõuanne: Ruumi tuleb õppida kogema!

Me tajume ruume oma meelte kaudu ja see mõjutab tervet meie elu, kõike mida me teeme ja ütleme.

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Kuidas värskendada aastaid tagasi kujundatud luksuskorter?

Kerge interjööri värskenduskuur professionaalse sisearhitekti abiga toob koju uue hingamise ja annab võimaluse uueks alguseks. Muutusi ei tohiks karta.

Välidiivan MOOD ei vaja kaitset vihma ega liigse päikese eest

Oot-Oot Stuudio uue terrassimööbli MOOD vorm on minimalistlik, kuid hoolimata sellest on see siiski väga mõnus istumiskoht.

U&K Interiors - suurepärane valik eriilmelise ruumi sisustamiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

Erilahendustega polsterseinad, voodid ja diivanid - nagu rätsepaülikond!

Pehme mööbli erilahendustele spetsialiseerunud ettevõtte Pikk Pink meistri Kalmer Alliku sõnul on eriti aktuaalsed on tema igapäevatöös diivanite erilahendused ja reprod (koopiad) ning polsterseinad ja voodid.

CRANE kui sotsiaalne perfektsionism

Radis Furniture riiul CRANE, on enamat kui lihtsalt mööbliese - see on sümbioos materjalivalikust ja läbimõeldud disainist.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Kuidas valida vaipa?

Esikus ja köögis kasutatakse vaipu võrreldes teiste tubadega märksa intensiivsemalt ja seetõttu tasub sinna valida vaibad, mis on vastupidavad ning lihtsasti puhastavad.

Uuendused küünalde maailmas: teeküünlad, mida saab kasutada ilma aluseta jm

Võhma Valgusevabriku uute erikujuliste teeküünalde all olevad spetsiaalsed nupukesed võimaldavad neid kasutada ilma eraldi aluseta.

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Amello tööpinna õli ehk nn Danish Oil: hinnatud toode hobirestauraatorite seas

Parim viimistlusõli puitpinna kaitseks sisetingimustes! Amello tööpinna õli, nagu ka Danish Oil, sisaldab värnitsat, tungõli, tärpentiini ja looduslikku vaiku.

INTEGRAVAC: kompaktne mööbli sisse integreeritav kesktolmuimeja

INTEGRAVAC-i kesktolmuimeja saab integreerida mööbli sokli alla, kappi või majandusruumi seinale, mis muudab selle mugavaks ja lihtsaks lahenduseks kodu alati puhtana hoidmiseks.

Kujunda isikupärane köök tapeediga

Sirgjoonelisse modernse stiili ja avatud planeeringuga köök-söögituppa, mis enamasti on ka elutoa jätkuks, on parim valik suuremõõdulise mustriprindiga tapeet.

Villeroy & Bochi uus vannitoakollektsiooni Antao on inspireeritud kastepiisast

Villeroy & Bochi vannitoakollektsiooni loomisel sai disainistuudio kaschkasch inspiratsiooni hommikusest kastepiisast, mis seob nii valamut, vanni, mööblit, peegleid kui ka segisteid.

Nutikad lahendused vannitoa ja majapidamisruumi sisustamiseks

Puntore vannitoamööbel on loodud vastu pidama niiskusele ja kulumisele, tagades pikaajalise kasutamise. Ruumisäästvad kapid, uudsed kujud peeglitel, mööbliga samas toonis tööpind jpm.

Innovatsioon Itaaliast: uus köögimööbli seeria Nautila by Arrital

Arritali Nautila mööbel on premium klassi köökidele omaselt suunatud disainiteadlikule inimesele, kellele on oluline kvaliteet ja kauakestev tulemus.

Kevadpäike paistab! 3 põhjust, miks valida pimendavad kardinad

Pimendavad kardinad võivad blokeerida 99,9% akendest tuppa tulevast valgusest.

Mis teeb RAVAKi akrüülvannid eriti vastupidavaks?

RAVAK pakub kvaliteetseid valatud akrüülist vanne, millel on palju eeliseid võrreldes pressitud akrüülist valmistatud vannidega.

Radise riiulikollektsiooni uus hästi peidetud juveel - riiul STEP

STEP riiulid pakuvad piisavalt ruumi, et mahutada raamatuid ja kaustu, mis teeb neist ideaalse kaaslase nii kontorisse kui ka kodukabinetti.

Ares mooduldiivan on muudetav vastavalt Sinu vajadustele

Disaini ise omale diivan! Rave Mööbli Ares mooduldiivanil saab muuta nii nurgamooduli suurust, istumispadja pehmust, kangast, jalgu...

Heimtexil 2023: sisustustekstiilide trendisuunad ja värvipaletid

Heimtextil on valdkonna olulisim ülemaailmne sisustustekstiilide, sisekujunduse ja sisustustrendide sündmus, mille 2023 . aasta põhisõnum "TEXTILE MATTERS" kätkeb endas nelja trendisuunda.

Fototapeedid Wallcrafts - maalikunst, mida saab panna ka vannituppa!

Need fototapeedid sobivad kasutamiseks ka niisketes ruumides, nagu näiteks vannituba. Sellisel juhul toodetakse tapeet veekindlast materjalist.

Oluline köögimööbli stiili valimisel: sise- ja välisruumi kooskõla

Maja välisilme võib anda ka olulisi vihjeid köögimööbli stiili, värvi ja materjali valiku osas.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube