Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Kuidas toidu külmutamine aitab keskkonda säästa?

2021-04-16
Kuidas toidu külmutamine aitab keskkonda säästa?

Meie toitumine ja keskkond, milles me elame, on tihedalt seotud. Kui tihti sina viskad külmkapist ära mõne riknenud toidu? Selliseid juhuseid tuleb vast kõigile ette, kui midagi ununeb külmikusse või siis ei jõua kokku ostetud söögikraami enne riknemist ära kasutada. Toidu ületarbimine on probleemiks kogu maailmas.

Kuid mida saaksime teha meie ise selleks, et meie ökoloogiline jalajälg oleks võimalikult väike ja roheline? Alustada saab lihtsatest asjadest ning oma igapäevaste harjumuste ka väike muutmine võib olla üsna suureks heateoks keskkonnale.

Toidu säilitamine

Heaks võimaluseks toitude säilitamiseks on sügavkülmikute kasutamine erinevate toiduainete säilitamisel. Tihti inimesed ei tule selle pealegi, kui head abimehed on sügavkülmikud toidulaua rikastamisel ning ka toidukorvi pealt säästmises. Uuringute kohaselt raiskavad eestlased aastas 120 euro väärtuses toitu ning suurimaks põhjuseks on riknenud toidu tekkimine. Niimoodi võib tuua näiteks, et umbes iga kümnes toidukott, mille me ostame, läheb meil ära viskamisele. Teiseks põhjuseks on, et toitu valmistatakse liiga palju. Kolmandaks, kui parim enne kuupäeva on möödas.

Neid tagajärgi aitab vältida, kui sa teed näiteks terve pere nädalamenüü ette, millega saad vältida impulssoste. See nõuab küll head kalkuleerimisoskust, kuid annab lõpuks ka täpsema ülevaate sinu leibkonna toitumisharjumustest.

Kasulik on organiseerida oma sügavkülmiku sisu ja kasutada toiduainete säilitamiseks sügavkülmakotte või karpe. Paljud meist eelistavad sügavkülmas mitte kasutada plastikut ega kilet. Sellisel juhul saab need asendada klaasanumate ja roostevabast terasest purkidega. Toidu külmutamiseks väldi papi, paberi ning puuvillase materjali kasutamist.

Uued Bosch sügavkülmikud kasutavad nüüd uut õhuringlussüsteemi, tänu millele ei ole püstiseid sügavkülmikuid vaja sulatada. See säästab sinu aega ning pikemas perspektiivis ka elektrikulu.

Suvise hooaja värsked saadused nagu marjad, õunad ja rabarberid võivad ka ilma pakendita külmikus olla. Kui tead, et sa suurt lihatükki korraga praeks ei valmista, siis lõika see väiksemateks viiludeks ja pakenda nii, et saad vajadusel ainult sobiva koguse võtta. Nii säästad toiduaineid, pikendad nende säilivusaega ja aitad sellega kaasa puhtama elukeskkonna hoidmisele.

Samuti tasub silma peal hoida külmiku sisul ja erinevate toitude säilivuskuupäevadel. Mõned toiduained, mille säilivusaeg hakkab läbi saama, võib edukalt sügavkülmas veel kaua oma korda oodata. Nii võid julgesti säilitada liha, köögivilju, marju, pähkleid ja tilli ning palju muudki. Selline korilaslik nutikas säilitamine aitab sul teha suvel korjatud marjadest tervislikke smuutisid ka keset südatalve.

Millega arvestada sügavkülmiku valimisel

Sügavkülmiku valimisel on olulisteks kriteeriumiteks selle mahutavus ning kindlasti ka säästlikkus.
Hea oleks, kui sügavkülmikul oleks ka temperatuurinäidik. Nii saad olla kindel, mis temperatuuril sügavkülmik parasjagu töötab ning vajadusel muuta seda endale sobivaks. Säilitustemperatuur on sügavkülmikutel -18 kraadi.

Tegelikult ei ole palju vaja, et olla hoolivam meie elukeskkonna vastu. Läbimõeldum käitumine aitab hoida nii loodust kui ka meie endi tervist. Tervislik toitumine tagab hea enesetunde ning kes see teine ikka maailma päästab, kui me ise sellega väikeste sammudega ei alusta. 

A: Kuidas toidu külmutamine aitab keskkonda säästa?

 

 

 

Läbipaistva uksega LG nutikülmik üllatab mitme uue funktsiooniga

LG InstaView Door-in-Door külmikutel on uued nutikad funktsioonid ja täiustatud jahutussüsteem, mis aitab hoida toitu kauem värskena.

Ideaalse telerivaatamiskoha loomine nõuab planeerimist

Kui elutoa suurus on mitte rohkem kui 4x4 m, siis on ka kõige parema tahtmise juures 75" liiga suur. Küll aga sobib sellisesse ruumi panna 65" teler.

Eksperdid selgitavad: levinud müüdid mikrolaineahjude kohta, mis ei vasta tõele

Tehnoloogia arenedes on mikrolaineahjust saanud köögis aga tõeline abimees, mille tööülesanded ei piirdu enam pelgalt toidu soojendamise ja sulatamisega.

Kumb on parem, kas eraldi pesumasin ja kuivati või kuivatiga pesumasin?

Eraldiseisva kuivati ja pesumasina puhul saab ühe täie kuivatisse panna ja alustada juba järgmise portsu pesuga samal ajal.

Õhupuhasti, pliidiplaadi ja välimootori ühildamise nutikad lahendused

Electroluxi ja AEG Hob2Hood tehnoloogiaga pliidiplaat juhib õhupuhasti tööd. Kuidas lahendada alarõhu probleem ning vähendada mootorimüra välimootoriga?

Uue põlvkonna  filterkann J. SHMIDT 500 - nutikas elektrooniline puhastussüsteem

Maailma esimene nutifilter, mis on pea sama võimas, kui valamualaune filtersüsteem! See ei lisa puhastamiseks ühtegi keemilist ainet! Sobib hästi beebitoitude valmistamiseks ja allergikutele.

Electrolux: tõhusad hooldusvahendid pikendavad kodumasinate eluiga

Spetsiaalsed ahju, pliidi, pesumasina, kohvimasina, õhupuhasti hooldusvahendid E-sisustus.ee (Electrolux, AEG, ZANUSSI). Mugav kasutada, väga tõhusad!

Eksperdid selgitavad: kuidas integreerida jätkusuutlikud lahendused oma igapäevarutiini?

Kas tead, kui palju energiat kasutavad töötamiseks kodumasinad? LG InstaView nutikülmikud muudavad energiatõhusate harjumuste kujundamise eriti mugavaks

Eksperdid jagavad soovitusi: kuidas tunda end nagu kinos ilma kodust lahkumata

Veel hiljuti oli kino üks parimaid vaba aja veetmise viise. Elu on aga muutunud ning kinosaal on asendunud elutoaga, kus perega ühiseid filmiõhtuid teha.

Lõpuks ometi! Nutikas robottolmuimeja suudab ise maas vedelevaid sokke ja juhtmeid vältida

Kuna Samsung Jet Bot AI+ robottolmuimeja näeb ära esemed, mis on vähemalt ühe sentimeetri kõrgused, siis ei ole enam ka muret koduloomade omanikel.

Ekspert annab nõu: kuidas pesta sulejopet ja villaseid rõivaid

Sulejope pesemisel on eriti oluline kuivatusprotsess, mida on soovitatav teha kasutades trummelkuivatit või kuivatusrežiimiga pesumasinat.

Uue kodukontori ehitus: kuidas kuludelt kokku hoida?

Kodukontorit sisustades ei piisa paratamatult ainult sülearvutist, sest tekib ju ka muud materjali, mida on hea riiulile või arvutilaua sahtlisse panna ...

Samsungi kunstiteleri maalivalikusse lisandusid Louvre-i teosed

The Frame on justkui tavaline Samsungi teler, kuid selle teeb eriliseks kunstirežiim, mis näitab teleri mittevaatamise ajal erinevaid kuulsaid kunstiteoseid.

5 põhjust, miks valida Xiaomi robottolmuimeja

Xiaomi robottolmuimeja eeliseks on taskukohane hind. Samal ajal saab need robot tööga ideaalselt hakkama, sest imevad ära puru ja põrand saab puhtaks.

Kuidas valida uude korterisse õhupuhastit?

Õhupuhasti valimisel on sobivus ventilatsiooniga kõige olulisem parameeter, kuna teeb kindlaks, millist õhupuhastit on vaja.

Sisekujundaja soovitab: kuidas leida telerile kodus kõige parem koht?

Televiisori keskkoht võiks olla istuva vaataja silmade kõrgusel ja teleri ning diivani vahelise kauguse hindamiseks tuleb teleri diagonaali mõõt korrutada kolmega.

Uuring: mille järgi tegelikult koju kuvarit valitakse?

Uuringust selgus, et peale hinna (78%) on kõige olulisemaks teguriks kodukontori kuvari ekraani suurus (68%).

Kodu koristamise ja pisiparanduste tõhusad ja nutikad lahendused

Zep Eesti valikust leiab tõhusad puhastusained rasva, katlakivi, õli ja hallituse eemaldamiseks. Samuti vahendid küttesüsteemi puhastuseks ja pisiremondi teostamiseks.

Milline robottolmuimeja ja aknapesurobot osta?

Olulised näitajad on robottolmuimeja puhul tarkus, koristuse põhjalikkus ja aku kestvus. Aknapesuroboti valimisel aga pestavate pindade suurus.

Xiaomil ametlik e-pood Eestis

Populaarne nutiseadmete tootja Xiaomi avas Eestis ametliku e-poe, mis suurendab oluliselt nii tehnika kättesaadavust kui ka uute toodete siinsele turule ilmumise kiirust.

5 nõuannet, kuidas kodu tolmust puhtaks saada

Keskeltläbi koguneb igasse kodusse aastas ca 20 kg tolmu, milles elavad tolmulestad võivad põhjustada terviseprobleeme

Graatsiline ja löögikindel filterkann Orleans A5 Mg+ - hea kingiidee!

Filterkann Orleans. Mineraliseerib vee magneesiumiga. Põrutuskindel klaasilaadne materjal. Filtreerib välja toksilised ained. Sobib kasutada ka morsikannuna.

Millised on kõige lihtsamad viisid katlakivi eemaldamiseks?

Ennetada aitab mikrokiudlapp ja puhastada katlakivieemaldi. Tegemist on vahendiga, mis aitab vähese vaevaga eemaldada katlakivi ja lubjasette jäägid.

Videokoosoleku kiiret ja mugavat ülesseadmist võimaldab ClickShare!

Ruumi paigaldataks eraldi kaamera, mikrofon ja ekraan, mida juhitakse ühe keskse seadme abil, mis pannakse LCD ekraani taha. Laual on ainult juhtnupud.

Tunne oma riideid – kuidas erinevaid kangaid ohutult puhastada?

Alternatiivina riiete pesemisele tasub kasutada aurupuhastamist, mis eemaldab ebameeldivad lõhnad ja kortsud.

Köögimööbel eritellimusel: milline on kauakestev ja moodne lahendus?

Rääkides köögimööbli materjalide eelistustest, siis hetkel soovitakse kõige rohkem oma köögile esipaneelideks matti näpujäljevaba pind.

Nutikad viisid, kuidas kodusolemise aeg lastele põnevaks muuta

Nõuanne, kuidas lastega rohkem aega koos veeta nii, et igas päevas leiduks ka neile üks õppimist ja lusti pakkuv väljakutse.

Kuvar kodukontorisse – milline sobib tööks ja milline mängimiseks?

Töö jaoks monitori valides tuleb mõelda sellele, kui palju see laual ruumi võtab või kas inimesel on mingi kindel tegevus, mille jaoks monitor hästi sobima peab.

Filtreeritud puhas vesi päästab kohvimasina ja juuste värvi

Selge ja läbipaistev vesi ei tähenda veel, et see on puhas. Isegi kui vesi on tunnistatud joogikõlblikuks, võib selles sisalduda erinevaid ühendeid

Kas valida koju pesumasin-kuivati või pesumasin ja kuivati?

Kuna kuivatusfunktsioon on pesumasinasse sisse ehitatud, siis muidugi on kuivatiga pesumasinad heaks variandiks ka neile, kellel on elamises vähe ruumi.

Miks on hea HIDE-A-HOSE tagasitõmmatava voolikuga kesktolmuimeja süsteem?

HIDE-A-HOSE on seina sisse peidetud kesktolmuimeja voolikusüsteem, voolikut ei pea ühest tõmbepesast teise viima. Voolik on tõmbepesast väljatõmmatav ja läheb peale kasutamist sinna ise tagasi.

Aitame valida nõudepesumasinat

Õigesti valitud nõudepesumasin on köögis asendamatu abiline ja selle valimine peaks olema hoolega läbi mõeldud.

Targa maja lahendused liidavad hoone erinevad süsteemid ühtseks tervikuks

Nutikodu lahenduse juures saab peaaegu kõiki koduseid seadmed (küte, valgus, valve, pesumasin, küpsetusahi, kardinad) panna ennast ise juhtima.

Köögitehnika tehnovõrkude planeerimist alusta elamuprojekti algfaasis

Köögi planeerimine tähendab palju enamat kui uus mööbel ja tehnika paigaldus nagu sageli ekslikult arvatakse.

Vesi mõjutab küpsetiste kvaliteeti

Vesi mõjutab küpsetamist. Näiteks kare ja liigselt minaraalirikas vesi muudab pärmi toimet. Liigselt kareda või mineraalirikka vee puhul on hea lahendus valamusisene pöördosmoosi veefilter.

Kesktolmuimeja süsteem - vajalik lahendus puhtust hindavale inimesele!

Keskustolmuimeja (tsentraaltolmuimeja) on üks kaasaegsetest mugavuslahendustest, mis muudab koduse koristamisprotsessi kordades kergemaks.

Nutikad kesktolmuimeja kiirkoristuslahendused valmis majja ja korterisse

Kesktolmuimeja kiirkoristuslahendused võimaldavad koristamist lausa paari sekundiga. Kiirlahendused on väga sobilikud kööki ja esikusse.

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem?

Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema. Puhastamine on vaikne ja tõhus.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube