Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Light + Building valgustite mess: innovatsioon tehnoloogias ja mitmekesised disainitrendid

EKSPERDI NÕUANNE
Light + Building valgustite mess - dekoratiivvalgustid

Energiasäästlikkus ja intelligentsed lahendused on märksõnad, mis iseloomustavad valgustite tulevikku. Need olid ka oktoobris Frankfurdis toimunud juhtiva valgustite messi Light + Building 2022 peamised teemad.

Digitehnoloogia saab järjest suurema osakaalu koduvalgustuse planeerimisel ja see tähendab, et traditsioonilised valguslahendused nihkuvad vähehaaval tahaplaanile.

Innovatsiooni uuemad tuuled puudutavad peamiselt valgusallikaid ja nendega seotud kontrollereid, mis lubavad reguleerida valguse võimsust, intensiivsust, värvitemperatuuri ja muud. Valgustite ühendamine targaks terviksüsteemiks ning selle süsteemi mugav juhtimine nutiseadme abil on muutumas üha levinumaks.

Meie suureks rõõmuks ei dikteeri tehnoloogiline innovatsioon valgustite välisilmet ja disainitrendid on mitmekesisemad kui kunagi varem. Toome välja mõned domineerivamad suunad, mis Light + Building messi dekoratiivvalgustite osakonnas silma jäid.

Uudsed siinivalgustid

Siinid ja nende võimalused muutuvad järjest paindlikumaks. Siin ei ole lihtsalt metallkarkass, millele kinnitada suundvalgustid. Valgustitootjad pakuvad järjest kompaktsemaid ja lihtsamini paigaldatavaid lahendusi magnetsiinidele ning siinile paigutatavate valgustitüüpide valik on muutunud laiemaks.

Siinidele saab paigaldada ka dekoratiivsemaid lampe, isegi kergemaid rippvalgusteid. Sisuliselt saab siinidel ära lahendada kogu interjööri valgustuse. Uuemad tehnoloogiad võimaldavad eri tüüpi valgusteid omavahel gruppidesse jaotada, reguleerida valgustite värvitemperatuuri ja valgustugevust.

Siinivalgustid @Light24.ee
Siinivalgustid @Light24.ee

Lineaarsed valgustid

Lisaks siini- ja profiilivalgustitele, mida sageli eelistatakse just nende võimaluse pärast jaotada valgus pikkadele lineaarsetele pindadele, hakkas silma ka valmiskujul lineaarseid valgusteid.  Pikad valgusjooned võivad olla nii vertikaalsed kui horisontaalsed. Lineaarsed vertikaalsed valgustid tihedalt üksteise kõrvale reastatult loovad tõeliselt efektsed valgusesaared.

Sellised lahendused sobivad näiteks banketisaali aga miks mitte ka kodusesse söögituppa. Meie arvame, et mõõdukas ekstravagantsus söögitoa valgustuses loob külluslikku ja suursugususe tunde ning pidulikud eined on veelgi nauditavamad.

Lineaarsed valgustid @Light24.ee
Lineaarsed valgustid @Light24.ee

Lihtne geomeetria

Geomeetriliste joonte kasutamine valgustitel ei ole iseenesest midagi uut. Omavahel kombineeritud erineva läbimõõduga ruudud, ristkülikud või ringid sobituvad väga eriilmelistesse interjööridesse ning mõjuvad tasakaalustavalt.

Geomeetrilistel joontel baseeruvate valgustite valgusallikaks on enamasti LED ribad, mis tagavad ühtlase hajutatud valguse ning sobivad seetõttu hästi üldvalgustuseks. Eriti atraktiivsed on geomeetrilised rippvalgustid, mis muudavad interjööri vertikaalselt ruumilisemaks.

Ramko joonepõhised geomeetrilised seina ja rippvalgustid @Light24.ee
Ramko joonepõhised geomeetrilised seina ja rippvalgustid @Light24.ee

Ramko Cleoni geomeetrilised valgustid @Light24.ee
Ramko Cleoni geomeetrilised valgustid @Light24.ee

Art deco

Selles ranguse ja geomeetria ülekaalus hakkas silma, et luksuslikum versioon geomeetriliste joontega valgustitest meenutab 1920. aastatele omast art déco elegantsi.

Päris mitmetes näituseboksides võis kohata üksikuid valgusteid või ka terveid kollektsioone, mis olid inspireeritud sajanditagusest kõrgklassi interjöörist, lihtsalt värskemal ja rafineeritumal kujul. Silma rõõmustasid glamuursed materjalid, sihvakad vormid, vertikaalsed jooned ja loomulikult kullaläige.

Art Deco BOHO Arhitectura valgustid @Light24.ee
Art Deco BOHO Arhitectura valgustid @Light24.ee

Õhulised valguskuulid

Keraja kujuga valgusmullid (light bubbles) on jätkuvalt IN ning seda tüüpi valgustid nüüd veelgi pilkupüüdvamad. Tagasihoidlikud piimvalgest või suitsusest klaasist valguskuulid paiknevad suuremate gruppidena eri tasanditel ning tekitavad mulje õhku paisatud seebimullidest.

Cleoni rippvalgustid (valguskerad) @Light24.ee
Cleoni rippvalgustid (valguskerad) @Light24.ee

Väiksemate mullide kõrvale on ilmunud suuremad ja efektsemad läbipaistvad valguskuulid, kus Edisoni hõõglampi meenutavad industriaalse maiguga valgusallikad saavad võimaluse särada.  

Õhulised ja hapra välimuse klaaskuulid on sageli kombineeritud raskepäraste materjalide ning kontrastse värvilahendusega. Kõige sagedamini jäi silma mustast metallist konstruktsioonidel paiknevaid valguskuule aga leidus ka glamuursemaid kulla või vase toonis raame.

Pehmed värvitoonid

Klassikaliste valgustite puhul jäid silma pehmed, nn pestud värvitoonid – kahvatud roosad, rohelised ja sinised.  Vormid ja materjalid rõhutavad veelgi pehmust ning loovad ruumis hubase üldmulje. Seda tüüpi valgustid mõjuvad rahustavalt ning sobivad eriti hästi ruumi, mille põhifunktsioon on puhkus ja lõõgastumine.

Pehmed, pastelsed värvilaigud annavad vajaliku aktsendi näiteks maalähedastes toonides interjöörile või toovad esile julgema ja tumedama viimistlusega pinnad. Näitusepindadel olidki need pehmetes toonides valgustid paigutatud julgelt tumedatesse interjööridesse ning tulemus oli pilkupüüdev ja efektne.

Pastelsed värvilaigud saab tekitada ka valguse endaga kui kasutada valgusallikaid, mis seda võimaldavad.

Pastellsed värvitoonid @Light24.ee
Pastellsed värvitoonid @Light24.ee

Ökoloogilised materjalid

Loodussäästlike ja naturaalsete materjalide kasutamine valgustite disainis on nüüd segu innovatsioonist ja leidlikkusest. Klassikaliste ja ajatute lambivarjude kõrvale on ilmunud näiteks trendikad biomaterjalidest 3D prinditud uudsed vormid ja tekstuurid, mis annab võimaluse jääda looduslähedaseks ka nendel, kes eelistavad klassikale midagi erilisemat ja pilkupüüdvamat.

Siiski pole kusagile kadunud ka rotangist või vitstest punutud valgustid - läbi punutise kumav valgus annab ruumile eksootilise ilme, on hubane ja lõõgastav.

Naturaalsed materjalid @Light24.ee
Naturaalsed materjalid @Light24.ee

Valgustid on interjööri väga oluline osa ja trendist tähtsam on kindlasti see, kuidas valgusti ruumis mõjub ja millist ülesannet see täidab. Mistahes ruumi planeerimisel võiks valguslahenduse osa läbi mõelda juba päris algusjärgus, et vältida hilisemaid ümbertegemisi.

Mitmed valgusarvutuste programmid võimaldavad väga täpselt ära määrata, milline peaks olema valguse suund, intensiivsus ja tonaalsus erineva funktsiooniga ruumi aladel. Kui need aspektid on paigas, siis on ka sobivate valgustite valimine oluliselt lihtsam ja hea uudis on, et valik on suur.

Autorid: Aarne Sulev ja Evelin Donner, Light24.ee
 

Seotud ettevõte:
Logo - Valgustikaubamaja LIGHT24
Pärnu mnt 146, 11317 Tallinn, Harjumaa
+372 5620 0005

Light24 on õige valik kõigile, kelle päevakorras on valgustid ja lambid. Valikus on üle 100 000 erineva valgusti ja lambi. Parimad hinnad, kiired tarned.

Galerii: Kuidas värskendada aastaid tagasi kujundatud luksuskorter?

Kerge interjööri värskenduskuur professionaalse sisearhitekti abiga toob koju uue hingamise ja annab võimaluse uueks alguseks. Muutusi ei tohiks karta.

Uus vahemerehõnguline kollektsioon NATURAL SEASIDE

Uus, värske Home&you vahemerehõnguline kollektsioon NATURAL SEASIDE on inspireeritud meremotiividest nagu kalad, krabid, teokarbid ja sinine merevesi.

Rippvalgusti Croissant - 4Roomi uudistoode 2023

4Roomi Croissanti rippvalgustite suured mõõtmed teevad neist sobiva valiku avaratesse ja kõrgete lagedega ruumides, kus vajatakse efektset ja unikaalset aktsenti.

U&K Interiors - suurepärane valik eriilmelise ruumi sisustamiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

CRANE kui sotsiaalne perfektsionism

Radis Furniture riiul CRANE, on enamat kui lihtsalt mööbliese - see on sümbioos materjalivalikust ja läbimõeldud disainist.

Galerii: Muljeid sisustusmessilt INTERJÖÖR 2023

Eks meis kõigis ole peidus väikene sisekujundaja, aga on hetki, kui tunned, et ideedest ja mõtetest jääb vajaka. Hädast aitab välja 21. – 23. aprillil toimuv sisustusmess.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu Järvekülas

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Kuidas valida vaipa?

Esikus ja köögis kasutatakse vaipu võrreldes teiste tubadega märksa intensiivsemalt ja seetõttu tasub sinna valida vaibad, mis on vastupidavad ning lihtsasti puhastavad.

Uuendused küünalde maailmas: teeküünlad, mida saab kasutada ilma aluseta jm

Võhma Valgusevabriku uute erikujuliste teeküünalde all olevad spetsiaalsed nupukesed võimaldavad neid kasutada ilma eraldi aluseta.

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Kujunda isikupärane köök tapeediga

Sirgjoonelisse modernse stiili ja avatud planeeringuga köök-söögituppa, mis enamasti on ka elutoa jätkuks, on parim valik suuremõõdulise mustriprindiga tapeet.

Villeroy & Bochi uus vannitoakollektsiooni Antao on inspireeritud kastepiisast

Villeroy & Bochi vannitoakollektsiooni loomisel sai disainistuudio kaschkasch inspiratsiooni hommikusest kastepiisast, mis seob nii valamut, vanni, mööblit, peegleid kui ka segisteid.

Puntotre: vannitoa ja majapidamisruumi sisustamise elegantsed lahendused

Puntore vannitoamööbel on loodud vastu pidama niiskusele ja kulumisele, tagades pikaajalise kasutamise. Ruumisäästvad kapid, uudsed kujud peeglitel, mööbliga samas toonis tööpind jpm.

Innovatsioon Itaaliast: uus köögimööbli seeria Nautila by Arrital

Arritali Nautila mööbel on premium klassi köökidele omaselt suunatud disainiteadlikule inimesele, kellele on oluline kvaliteet ja kauakestev tulemus.

Kevadpäike paistab! 3 põhjust, miks valida pimendavad kardinad

Pimendavad kardinad võivad blokeerida 99,9% akendest tuppa tulevast valgusest.

Mis teeb RAVAKi akrüülvannid eriti vastupidavaks?

RAVAK pakub kvaliteetseid valatud akrüülist vanne, millel on palju eeliseid võrreldes pressitud akrüülist valmistatud vannidega.

Radise riiulikollektsiooni uus hästi peidetud juveel - riiul STEP

STEP riiulid pakuvad piisavalt ruumi, et mahutada raamatuid ja kaustu, mis teeb neist ideaalse kaaslase nii kontorisse kui ka kodukabinetti.

Kuidas kujundada endale ergonoomiline köök?

Selleks, et kööki oleks ergonoomiliselt mugav kasutada, peaks silmas pidama järgmisi aspekte: liikumistrajektoorid, töötamise kõrgus, ulatuskõrgus,...

Ares mooduldiivan on muudetav vastavalt Sinu vajadustele

Disaini ise omale diivan! Rave Mööbli Ares mooduldiivanil saab muuta nii nurgamooduli suurust, istumispadja pehmust, kangast, jalgu...

Millised energiad Yin vee Jänese aastat 2023 kujundavad ja kuidas need enda kasuks tööle panna?

Voolavus ja muutused on Jänese aasta peamised märksõnad. Kui eelmine aasta oli väljapoole elamise aeg, siis see aasta on sissepoole elamise aeg ehk enesest arusaamine ja rolli määratlemisega tegelemine.

Heimtexil 2023: sisustustekstiilide trendisuunad ja värvipaletid

Heimtextil on valdkonna olulisim ülemaailmne sisustustekstiilide, sisekujunduse ja sisustustrendide sündmus, mille 2023 . aasta põhisõnum "TEXTILE MATTERS" kätkeb endas nelja trendisuunda.

Fototapeedid Wallcrafts  - maalikunst, mida saab panna ka vannituppa!

Need fototapeedid sobivad kasutamiseks ka niisketes ruumides, nagu näiteks vannituba. Sellisel juhul toodetakse tapeet veekindlast materjalist.

Põhjamaade jaoks loodud õuevalgustid – Norlys

Õuevalgustite paigaldamine nõuab põhjalikku eeltööd ja detailset planeerimist aga selle kõige juures on peategelaseks siiski valgustid.

Oluline köögimööbli stiili valimisel: sise- ja välisruumi kooskõla

Maja välisilme võib anda ka olulisi vihjeid köögimööbli stiili, värvi ja materjali valiku osas.

Kuus head mõtet alanud aastaks

Iga algus on hea aeg teha põhjalik suurpuhastus – seda nii asjades kui ka oma mõtetes. On teadatuntud tõde, et segamini tuba mõjutab ka stressitaset.

Sisseehitatud dušikomplektid ja valamusegistid Damixa

Damixa lahendused on ühtaegu lihtsad ja paindlikud, sest on üks seinasisene baas, mis sobib nii valamule kui ka dušile.

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Tapeeditrendid 2023

2023 tapeeditrendide märksõnad on rikkalikud küllastunud toonid, modernsed kurvid, pehme geomeetria, tekstuurid, biofiilne disain, botaaniline muster, re-disain.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Ostad uut kodu, kuid eelmise müük venib? Bonava tõi turule turvalise koduostu lahenduse

Bonava Eesti pakub oma koduostjatele turvatunnet, et meelepärane kodu ei jääks ostmata, kui elus peaks ette tulema ootamatusi.

Raamat poodides: Yin musta Vee Jänese aasta 2023

2023. aasta 22. jaanuaril algab yin vesi Jänese aasta. Kindlasti ei ole tegemist Kassi aastaga, sest hiinlaste arvates omab ainult Jänes maagilist võlu, jõudu ja tarkust.

Pantone 2023. aasta värv Viva Magenta 18-1750 ergutab meeli

Viva Magenta on särav ja elujõuline looduse punaste perekonnast inspireeritud värv, mis ergutab meie meeli ja aktiveerib rõõmsa, optimistliku ja meelekindla hoiaku ning piiranguteta tegutsemisjulguse.

5 lihtsat näpunäidet uue teleri valimiseks

LG tehnikaeksperdid jagavad viis väärtuslikku näpunäidet, kuidas erineva suuruse ja hinnaklassiga mudelite seast just endale sobivaim teler leida.

6 olulisemat sisustustrendi 2023. aastal

2023. aastal pannakse sisustuses veel enam rõhku sellele, kuidas kodu inimest tundma paneb, kuidas see muudab teda õnnelikumaks, tervislikumaks ja produktiivsemaks.

Käsitöövaibad LIGNE PURE - vaoshoitud disain ja lõputud eksperimendid tekstuuridega

Käsitöövaibad LIGNE PURE - on täiesti uutmoodi loominguline maailm, töö laia tekstuuride, tehnikate ja materjalide spektriga.

Iittala 2023. aasta klaasivärvid on Sevilla oranž, ultramariinsinine ja vask

Ultramariinsinise rüü on sel aastal saanud suuga puhutud Flora vaas, Valkea küünlaalus, Kastehelmi klaasid, kausid, taldrikud, küünlaalus, Aino Aalto kahes suuruses klaasid ning Raami klaasid.

Miks diivani konstruktsioon vastu ei pea: liigne raskus, laste hüppamine, lemmikloomad

Telereklaamides näeme ikka ja jälle hooga diivanile potsatavaid täiskasvanuid ja nendel rõõmsalt hüppavaid lapsi. See on reklaamides tavapärane ja mõjub inspireerivalt. Aga diivan ei ole batuut!

Põhjamaise vannitoa disainipärlid

Väga praktiliseks lahenduseks on kasutada vannitoas mahukat peegelkappi, kuhu on hea peita oma erinevad potsikud.

Allibert - kvaliteetne vannitoamööbel prantsuse tootjalt

Allibert on vannitoamööbli ja sanitaartehnika tootja, kelle peamine eesmärk on luua kaasaegset skandinaavialikku mööblit, mis on vastupidav ja jätkusuutlik. Northnavia veebipoes!

Toidujäätmete purustajad TEKA - praktiline, mugav, vaikne ja turvaline

Teka uus toidujäätmete purustaja aitab hoida köögi puhtana bakteritest, lõhnadest ja prügist.

Veesein-kaskaadkosk: uudne ja atraktiivne ruumiliigendaja

Veesein-ruumiliigendaja on nutikas neli-ühes-lahendus, mis lisaks interjööri ilmestamisele ning ruumi eraldamisele aitab ka õhku puhastada ja niisutada.

Uuring: Eesti inimesed hindavad säästlikku ja kauakestvat vannituba

Baltikumi inimestele on tähtis, et vannituba oleks kvaliteetne ja kestaks kaua. Samuti on olulised vett säästvad lahendused.

Uus visioon vannitoast: geniaalselt ruumisäästlik, avar ja funktsionaalne

Uue põlvkonna elegantne, mugav ja ruumisäästlik vannitoamööbel. Kõik vajalik vannitoas on silme alt peidus, aga sama kiirelt ka leitav - lihtsalt geniaalne!

Mustris on suur valik kardinakangaid ja professionaalne õmblusteenus

Tuleme Sulle appi kardinakanga valikul, disainil ja tehniliste lahenduste leidmisel kuni kardinate õmblemise ja paigaldamiseni välja.

Sadolini 2023. aasta värv on Wild Wonder - loodusest inspireeritud särav toon

Sadolin Aasta Värv 2023 Wild WonderTM on loodusest inspireeritud särav toon, mis aitab meil loodusega ühenduses olla ja end oma kodus paremini tunda.

Tikkurila 2023. aasta värv Rosy Moment sümboliseerib soojust ja empaatiat

Tikkurila 2023. aasta värv V413 Rosy Moment ehk roosiline hetk sümboliseerib kellegagi ühiste mälestuste loomist ja kodutunnet.

Palazzo Interiors tõi Ruukki Pärnu kontori uude ajastusse

Palazzo sisekujundajad said ülesandeks luua kogu Pärnu Ruukki kontoripinnale täiesti uus sisekujunduse kontseptsioon.

Mööblidisaini hübriidid on abiks kaugtööle

Uus ruumisäästlik mööblilahendus kodukontorisse - Radis Furniture pööratava lauaga kummut FOLDY.

Uuring: kodu kehva planeeringu üle kurdab iga kolmas eestimaalane

YIT müügijuhi sõnul tahetakse kõige sagedamini muuta korteri elektri- ja valguslahendust, näiteks pistikupesade ja lülitite asukohta ja nende arvu.

Milline segisti valida?

Kui osad segistid on minimalistlikud ja loodud ruumi sobituma, siis teised annavad vannitoale iseloomu ja tooni. Tutvustame Gustavsbergi segistite võimalusi.

Valgustid: kuidas valida elutuppa see õige?

Elutuppa valgustite valimine sõltub väga palju ruumi suurusest ja sellest, kas elutuba on eraldi või köögiga koos.

Noore ja aktiivse pere julgete valikutega kodu

Sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya kujundatud köögi värvilahendus oli algselt valitud rahulik ja vaoshoitud, kuid pere soovis värvi juurde lisada.

Kuidas arvestada aknale õiges mõõdus kardinad?

Kardinate kõrguse arvestamiseks tuleks mõõta ära akna kõrgus või terve sein, kui on soov panna maast laeni kardinad.

Vannitoa kontseptsioon Classic II: klassika selle sõna parimas tähenduses

Vannis ja duši all käimiseks igas suuruses vannitoas on Classic sarjas vannid viies erinevas mõõdus. Nüüd saab valida ka ainulaadse 120 cm vanni.

Uut diivanit valides ei tasu piirduda vaid hinna ja mõõtude sobivusega

Osadel diivanitel ja nurgadiivanitel on olemas nn relax-funktsioon, mis võimaldab istme sügavust vaid nupuvajutusega reguleerida. Samuti seljatuge sättida.

LG uue külmiku LED-uksepaneelid vahetavad värvi vastavalt kasutaja tujule

Uuele külmikule LG MoodUP on sisseehitatud ka LG ThinQ™ tehisintellekt, mille mobiiliäpist saab valida 22 ülemise uksepaneeli ning 19 alumise uksepaneeli värvi vahel.

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada selle õigest valikust. Eelistada tasub äpiga juhitavat.

Köögi sisustamine - avastage minimalistlik stiil!

Minimalistliku ruumi oluline reegel on täiuslik kord. Seega veenduge, et köögis jääksid nähtavale ainult kõige vajalikumad elemendid.

Lastetoa sisustamise 5 nippi

Lastetuba sisustades tuleks lähtuda lapse pikkusest. Väiksemate laste puhul tasub vältida maast laeni riiuleid või siis panna olulised esemed madalamale.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube