Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Light + Building valgustite mess: innovatsioon tehnoloogias ja mitmekesised disainitrendid

EKSPERDI NÕUANNE
Light + Building valgustite mess - dekoratiivvalgustid

Energiasäästlikkus ja intelligentsed lahendused on märksõnad, mis iseloomustavad valgustite tulevikku. Need olid ka oktoobris Frankfurdis toimunud juhtiva valgustite messi Light + Building 2022 peamised teemad.

Digitehnoloogia saab järjest suurema osakaalu koduvalgustuse planeerimisel ja see tähendab, et traditsioonilised valguslahendused nihkuvad vähehaaval tahaplaanile.

Innovatsiooni uuemad tuuled puudutavad peamiselt valgusallikaid ja nendega seotud kontrollereid, mis lubavad reguleerida valguse võimsust, intensiivsust, värvitemperatuuri ja muud. Valgustite ühendamine targaks terviksüsteemiks ning selle süsteemi mugav juhtimine nutiseadme abil on muutumas üha levinumaks.

Meie suureks rõõmuks ei dikteeri tehnoloogiline innovatsioon valgustite välisilmet ja disainitrendid on mitmekesisemad kui kunagi varem. Toome välja mõned domineerivamad suunad, mis Light + Building messi dekoratiivvalgustite osakonnas silma jäid.

Uudsed siinivalgustid

Siinid ja nende võimalused muutuvad järjest paindlikumaks. Siin ei ole lihtsalt metallkarkass, millele kinnitada suundvalgustid. Valgustitootjad pakuvad järjest kompaktsemaid ja lihtsamini paigaldatavaid lahendusi magnetsiinidele ning siinile paigutatavate valgustitüüpide valik on muutunud laiemaks.

Siinidele saab paigaldada ka dekoratiivsemaid lampe, isegi kergemaid rippvalgusteid. Sisuliselt saab siinidel ära lahendada kogu interjööri valgustuse. Uuemad tehnoloogiad võimaldavad eri tüüpi valgusteid omavahel gruppidesse jaotada, reguleerida valgustite värvitemperatuuri ja valgustugevust.

Siinivalgustid @Light24.ee
Siinivalgustid @Light24.ee

Lineaarsed valgustid

Lisaks siini- ja profiilivalgustitele, mida sageli eelistatakse just nende võimaluse pärast jaotada valgus pikkadele lineaarsetele pindadele, hakkas silma ka valmiskujul lineaarseid valgusteid.  Pikad valgusjooned võivad olla nii vertikaalsed kui horisontaalsed. Lineaarsed vertikaalsed valgustid tihedalt üksteise kõrvale reastatult loovad tõeliselt efektsed valgusesaared.

Sellised lahendused sobivad näiteks banketisaali aga miks mitte ka kodusesse söögituppa. Meie arvame, et mõõdukas ekstravagantsus söögitoa valgustuses loob külluslikku ja suursugususe tunde ning pidulikud eined on veelgi nauditavamad.

Lineaarsed valgustid @Light24.ee
Lineaarsed valgustid @Light24.ee

Lihtne geomeetria

Geomeetriliste joonte kasutamine valgustitel ei ole iseenesest midagi uut. Omavahel kombineeritud erineva läbimõõduga ruudud, ristkülikud või ringid sobituvad väga eriilmelistesse interjööridesse ning mõjuvad tasakaalustavalt.

Geomeetrilistel joontel baseeruvate valgustite valgusallikaks on enamasti LED ribad, mis tagavad ühtlase hajutatud valguse ning sobivad seetõttu hästi üldvalgustuseks. Eriti atraktiivsed on geomeetrilised rippvalgustid, mis muudavad interjööri vertikaalselt ruumilisemaks.

Ramko joonepõhised geomeetrilised seina ja rippvalgustid @Light24.ee
Ramko joonepõhised geomeetrilised seina ja rippvalgustid @Light24.ee

Ramko Cleoni geomeetrilised valgustid @Light24.ee
Ramko Cleoni geomeetrilised valgustid @Light24.ee

Art deco

Selles ranguse ja geomeetria ülekaalus hakkas silma, et luksuslikum versioon geomeetriliste joontega valgustitest meenutab 1920. aastatele omast art déco elegantsi.

Päris mitmetes näituseboksides võis kohata üksikuid valgusteid või ka terveid kollektsioone, mis olid inspireeritud sajanditagusest kõrgklassi interjöörist, lihtsalt värskemal ja rafineeritumal kujul. Silma rõõmustasid glamuursed materjalid, sihvakad vormid, vertikaalsed jooned ja loomulikult kullaläige.

Art Deco BOHO Arhitectura valgustid @Light24.ee
Art Deco BOHO Arhitectura valgustid @Light24.ee

Õhulised valguskuulid

Keraja kujuga valgusmullid (light bubbles) on jätkuvalt IN ning seda tüüpi valgustid nüüd veelgi pilkupüüdvamad. Tagasihoidlikud piimvalgest või suitsusest klaasist valguskuulid paiknevad suuremate gruppidena eri tasanditel ning tekitavad mulje õhku paisatud seebimullidest.

Cleoni rippvalgustid (valguskerad) @Light24.ee
Cleoni rippvalgustid (valguskerad) @Light24.ee

Väiksemate mullide kõrvale on ilmunud suuremad ja efektsemad läbipaistvad valguskuulid, kus Edisoni hõõglampi meenutavad industriaalse maiguga valgusallikad saavad võimaluse särada.  

Õhulised ja hapra välimuse klaaskuulid on sageli kombineeritud raskepäraste materjalide ning kontrastse värvilahendusega. Kõige sagedamini jäi silma mustast metallist konstruktsioonidel paiknevaid valguskuule aga leidus ka glamuursemaid kulla või vase toonis raame.

Pehmed värvitoonid

Klassikaliste valgustite puhul jäid silma pehmed, nn pestud värvitoonid – kahvatud roosad, rohelised ja sinised.  Vormid ja materjalid rõhutavad veelgi pehmust ning loovad ruumis hubase üldmulje. Seda tüüpi valgustid mõjuvad rahustavalt ning sobivad eriti hästi ruumi, mille põhifunktsioon on puhkus ja lõõgastumine.

Pehmed, pastelsed värvilaigud annavad vajaliku aktsendi näiteks maalähedastes toonides interjöörile või toovad esile julgema ja tumedama viimistlusega pinnad. Näitusepindadel olidki need pehmetes toonides valgustid paigutatud julgelt tumedatesse interjööridesse ning tulemus oli pilkupüüdev ja efektne.

Pastelsed värvilaigud saab tekitada ka valguse endaga kui kasutada valgusallikaid, mis seda võimaldavad.

Pastellsed värvitoonid @Light24.ee
Pastellsed värvitoonid @Light24.ee

Ökoloogilised materjalid

Loodussäästlike ja naturaalsete materjalide kasutamine valgustite disainis on nüüd segu innovatsioonist ja leidlikkusest. Klassikaliste ja ajatute lambivarjude kõrvale on ilmunud näiteks trendikad biomaterjalidest 3D prinditud uudsed vormid ja tekstuurid, mis annab võimaluse jääda looduslähedaseks ka nendel, kes eelistavad klassikale midagi erilisemat ja pilkupüüdvamat.

Siiski pole kusagile kadunud ka rotangist või vitstest punutud valgustid - läbi punutise kumav valgus annab ruumile eksootilise ilme, on hubane ja lõõgastav.

Naturaalsed materjalid @Light24.ee
Naturaalsed materjalid @Light24.ee

Valgustid on interjööri väga oluline osa ja trendist tähtsam on kindlasti see, kuidas valgusti ruumis mõjub ja millist ülesannet see täidab. Mistahes ruumi planeerimisel võiks valguslahenduse osa läbi mõelda juba päris algusjärgus, et vältida hilisemaid ümbertegemisi.

Mitmed valgusarvutuste programmid võimaldavad väga täpselt ära määrata, milline peaks olema valguse suund, intensiivsus ja tonaalsus erineva funktsiooniga ruumi aladel. Kui need aspektid on paigas, siis on ka sobivate valgustite valimine oluliselt lihtsam ja hea uudis on, et valik on suur.

Autorid: Aarne Sulev ja Evelin Donner, Light24.ee
 

Seotud ettevõte:
Logo - Valgustikaubamaja LIGHT24 epood ja projektimüük
Pärnu mnt 146, 11317 Tallinn, Harjumaa
+372 518 4133

Light24 on õige valik kõigile, kelle päevakorras on valgustid ja lambid. Valikus on üle 100 000 erineva valgusti ja lambi. Parimad hinnad, kiired tarned.

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Lindström vahetab välja kõik klientide porivaibad

Avalike asutuste sissepääsude ees asendatakse mustust püüdvad porivaibad uue tehnoloogiaga valmistatud keskkonnasäästlike vaipadega.

Väikese eramu planeerimine kui ruutmeetreid on vähe ja avarus oluline

Eramu sisustamisel aitas ruumipuudust aitas köögis asjade mahutamisel ja söögiala loomisel lahendada köögisaar. Elutoa osas aga nutikas kamina ja tv-sein.

Texstudio esitleb 2024. aasta trende peegeldavaid kangaid ja tapeete!

Tikkurila 2024. aasta värvipaletist inspireerituna on Texstudio kokku kogunud tooted, mis kajastavad 2024. aasta värvi-, tapeedi- ja tekstiilitrende ja pakuvad inspiratsiooni.

Gardesti keskuse jõuluaed on avatud!

Gardestist leiab sel aastal 8 erinevat jõulukollektsiooni, väga laia valiku jõulutulesid ja üle 80 000 erineva jõuludekoratsiooni nii koju kui aeda.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Tikkurila aasta värv 2024 - sisetunde järgi loodud kollektsioon

Aasta värv 2024 „Nude in Nizza“ on soojustkiirgav virsikutoon, mis väljendab armastust, lahkust ja mängulisust. Vaata inspireerivat pildigaleriid aasta värvidega kujundatud korterist.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne toon-toonis tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Iittala Ultima Thule 55: Iittala tähistab ikoonilist kollektsiooni uute vaasidega

Legendaarse Ultima Thule 55. aastapäeva tähistamiseks tõi Iittala oma püsikollektsiooni Ultima Thule vaasid.

Galerii: M Stuudio uus kujundus jutustab tegevuse lugu

M Stuudio meigisalong on hea näide, kuidas detailidele keskendumisega saab luua interjööri, mis ei ole ainult funktsionaalne ja kaunis, vaid räägib ka oma loo.

Kas teadsid, et pead ka enda telerit küberrünnaku eest kaitsma?

Esimese asjana soovitab Pennar teha ära põhilised küberhügieenivõtted enda koduse wifi võrguga.

Videolugu: Kaunis katusekorter Rocca Towersi hoones

Valmis Palazzo Interiorsi mitmeaastane sisekujundusprojekt- luksuslik katusekorter Rocca Toweri kvartali kõrghoones.

Hektor Light avab uue valgustite salongi Tallinnas

29. novembril 2023 avatakse äsjavalminud Park Tondi majas (Tammsaare 56) uus Hektor Light disainvalgustite salong.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

Aastapreemiate nominendid 2023: Eesti Arhitektide Liit, Sisearhitektide Liit, Eesti Maastikuarhitektide Liit, Eesti Kultuurkapital

Selgunud on Eesti Arhitektide Liitu, Eesti Sisearhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liidu ja Eesti Kultuurkapitali 2023. aasta aastapreemiate nominendid. Laureaadid kuulutatakse välja pidulikul arhitektuuripreemiate tseremoonial 8. detsembril 2023.

LED siinivalgustid kodus: suurepärased üld- ja fookusvalguseks

LED siinivalgustid on suurepärased fookusvalguseks, et rõhutada konkreetseid kunstiteoseid ja arhitektuurseid detaile. Neid on 3 tüüpi valgusomadustega.

Galerii: Interjöör loftilike elementide ja “apelsini meeleoluga”

Tallinnas asuva värskelt valminud väikese kahetoalise korteri sisustamise protsess Wax Designi sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya jaoks polnud päris tavaline.

Galerii: Home&You sügis-talvised interjööri soovitus

Home&You valikusse jõudsid äsja uued sisustuskollektsioonid, tuues kaasa värsket inspiratsiooni ja võimaluse kodu uuendamiseks.

Peegel – praktiline ja pilkupüüdev aksessuaar interjööris

Peegel võimendab valgust, mistõttu saab peegliga muuta ruumi valgemaks ja lisada interjööri avarust. Väga hea lahenduse pimedamas ja kitsamas toas!

Tudengikorteri sisustamise säästunipid

Ära möbleeri üle. Kõige kindlam viis näidata väikest ruumi veel väiksema, kitsama ja pimedamana, on kuhjata see asjadest üle. Mida vähem on asju, seda parem.

Tervise ja meeleolu seos: madratsite ja voodikatete roll magamistoas

Nii teie madrats kui voodipesu koos toatemperatuuriga loovad keskkonna, mis mõjutab teie puhkuse kvaliteeti ja üldist heaolu.

Lapse toa sisustamisel on oluline arvestada tema mustri- ja toonieelistusi

Lastetoa tapeedid, värvid ja mustrid vali lähtuvalt lapse loomusest.

Delabie BINOPTIC-Black Magic: elektroonilised kontaktivabad segistid

BINOPTIC seeria elektroonilised kontaktivabad segistid paistavad silma oma stiilse matt musta viimistlusega. 100% must kroom tagab, et segistid ei kaota oma esinduslikkust isegi intensiivse kasutuse korral.

Puidust seinapaneelid MELLOW: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus.

Laps alustab kooliteed: kuhu paigutada õppimisnurk?

Koolilapse toa sisustamisel on oluline mööbli paigutus, see mõjutab kui privaatselt ja turvaliselt laps end õppimisnurgas tunneb. Oluline on ka piisavalt hea valgus.

Reguleeritava kõrgusega mööbel - parim lahendus koolilapse tuppa!

Kirjutuslaua ja tooli kõrgused on astmevabalt reguleeritavad ja sobituvad muutunud kehakasvuga. Lapsed võtavad automaatselt sisse tervisliku kehaasendi.

7 aktuaalset sisustustrendi: merevaigu klaas, reljeefklaasiga kapid...

Kummutid, vitriinid ja seinakapid on sel suvel saanud endale reljeefsest klaasist uksed. Värvitoonidest on järjest suurenev trend kõikvõimalikes varjundites punane.

Põranda- ja laualambid kui pilgupüüdjad

Nõuanne kodu valgustamiseks. Lisaks üldisele lae- ja seinavalgusele pakuvad kodukujunduses põnevaid võimalusi põranda- ja laualambid.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

Lastetubade kujundamise stiilid ja trendid

Lapsed on kahtlemata kõige julgemad sisekujundajad. Nad teavad, kuidas muuta ruum rõõmsaks. Laste jaoks ei eksisteeri ühtegi sellist värvikombinatsiooni, mis ei sobiks kokku.

Vahemere hõngu koduterrassile: bambusmööbel, valged narmastega tekstiilid, helesinine keraamika jpm

Täpselt nagu õige muusika ja aroomidega on võimalik oma saunas spa-kogemus saada, võib vahemere hõngulise puhkusemeeleolu luua oma koju või terrassile.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Tänased moodulmajad lähtuvad kompaktsusest ja energiatõhususest

Iseehitamise asemel tasub pilk pöörata moodul- või elementmajade lahenduste poole, mis võimaldab olulist paindlikkust – alustada saab ühest moodulist.

Suvekodu romantika tapeedimustrites

Need kevad-suvisest värskusest, elujõust ja -rõõmust pakatavad tapeedimustrid ja -värvid aitavad lihtsalt sinu ruumi uueks muuta.

Kavalad nipid, mida kasutada väiksema köögi sisustamisel

Moodne lahendus on lisaköögitasapinna tekitamine kappide sisse väljatõmmatava lisatöötasapinna näol.

Sisearhitekti nõuanne: Ruumi tuleb õppida kogema!

Me tajume ruume oma meelte kaudu ja see mõjutab tervet meie elu, kõike mida me teeme ja ütleme.

Kuidas värskendada aastaid tagasi kujundatud luksuskorter?

Kerge interjööri värskenduskuur professionaalse sisearhitekti abiga toob koju uue hingamise ja annab võimaluse uueks alguseks. Muutusi ei tohiks karta.

Rippvalgusti Croissant - 4Roomi uudistoode 2023

4Roomi Croissanti rippvalgustite suured mõõtmed teevad neist sobiva valiku avaratesse ja kõrgete lagedega ruumides, kus vajatakse efektset ja unikaalset aktsenti.

U&K Interiors - suurepärane valik eriilmelise ruumi sisustamiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

CRANE kui sotsiaalne perfektsionism

Radis Furniture riiul CRANE, on enamat kui lihtsalt mööbliese - see on sümbioos materjalivalikust ja läbimõeldud disainist.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Kuidas valida vaipa?

Esikus ja köögis kasutatakse vaipu võrreldes teiste tubadega märksa intensiivsemalt ja seetõttu tasub sinna valida vaibad, mis on vastupidavad ning lihtsasti puhastavad.

Uuendused küünalde maailmas: teeküünlad, mida saab kasutada ilma aluseta jm

Võhma Valgusevabriku uute erikujuliste teeküünalde all olevad spetsiaalsed nupukesed võimaldavad neid kasutada ilma eraldi aluseta.

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Kujunda isikupärane köök tapeediga

Sirgjoonelisse modernse stiili ja avatud planeeringuga köök-söögituppa, mis enamasti on ka elutoa jätkuks, on parim valik suuremõõdulise mustriprindiga tapeet.

Villeroy & Bochi uus vannitoakollektsiooni Antao on inspireeritud kastepiisast

Villeroy & Bochi vannitoakollektsiooni loomisel sai disainistuudio kaschkasch inspiratsiooni hommikusest kastepiisast, mis seob nii valamut, vanni, mööblit, peegleid kui ka segisteid.

Nutikad lahendused vannitoa ja majapidamisruumi sisustamiseks

Puntore vannitoamööbel on loodud vastu pidama niiskusele ja kulumisele, tagades pikaajalise kasutamise. Ruumisäästvad kapid, uudsed kujud peeglitel, mööbliga samas toonis tööpind jpm.

Innovatsioon Itaaliast: uus köögimööbli seeria Nautila by Arrital

Arritali Nautila mööbel on premium klassi köökidele omaselt suunatud disainiteadlikule inimesele, kellele on oluline kvaliteet ja kauakestev tulemus.

Kevadpäike paistab! 3 põhjust, miks valida pimendavad kardinad

Pimendavad kardinad võivad blokeerida 99,9% akendest tuppa tulevast valgusest.

Mis teeb RAVAKi akrüülvannid eriti vastupidavaks?

RAVAK pakub kvaliteetseid valatud akrüülist vanne, millel on palju eeliseid võrreldes pressitud akrüülist valmistatud vannidega.

Radise riiulikollektsiooni uus hästi peidetud juveel - riiul STEP

STEP riiulid pakuvad piisavalt ruumi, et mahutada raamatuid ja kaustu, mis teeb neist ideaalse kaaslase nii kontorisse kui ka kodukabinetti.

Kuidas kujundada endale ergonoomiline köök?

Selleks, et kööki oleks ergonoomiliselt mugav kasutada, peaks silmas pidama järgmisi aspekte: liikumistrajektoorid, töötamise kõrgus, ulatuskõrgus,...

Ares mooduldiivan on muudetav vastavalt Sinu vajadustele

Disaini ise omale diivan! Rave Mööbli Ares mooduldiivanil saab muuta nii nurgamooduli suurust, istumispadja pehmust, kangast, jalgu...

Heimtexil 2023: sisustustekstiilide trendisuunad ja värvipaletid

Heimtextil on valdkonna olulisim ülemaailmne sisustustekstiilide, sisekujunduse ja sisustustrendide sündmus, mille 2023 . aasta põhisõnum "TEXTILE MATTERS" kätkeb endas nelja trendisuunda.

Fototapeedid Wallcrafts  - maalikunst, mida saab panna ka vannituppa!

Need fototapeedid sobivad kasutamiseks ka niisketes ruumides, nagu näiteks vannituba. Sellisel juhul toodetakse tapeet veekindlast materjalist.

Põhjamaade jaoks loodud õuevalgustid – Norlys

Õuevalgustite paigaldamine nõuab põhjalikku eeltööd ja detailset planeerimist aga selle kõige juures on peategelaseks siiski valgustid.

Oluline köögimööbli stiili valimisel: sise- ja välisruumi kooskõla

Maja välisilme võib anda ka olulisi vihjeid köögimööbli stiili, värvi ja materjali valiku osas.

Kuus head mõtet alanud aastaks

Iga algus on hea aeg teha põhjalik suurpuhastus – seda nii asjades kui ka oma mõtetes. On teadatuntud tõde, et segamini tuba mõjutab ka stressitaset.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube