Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Mida kõike saab tavavärvidega ruumis teha - ole leidlik

Ilus helepruun kaldlagi, miks mitte? Alati ei pea lagi valge olema.

Tavavärvide kasutamine interjööris pole tänaseks enam mingi uudis. Samuti on juba päris pikka aega räägitud dekoratiivvärvide võimalustest, kuid mis tundub ikka veel pisut võõras – kuidas näiteks soovi korral tavavärvidega seintele eriefekte luua? Siin pole sarnaselt dekoratiivvärvidele praktiliselt piire. Mida kõike saab värvidega ruumis teha, tuleb olla vaid leidlik! Leidlikkus sünnib aga inspiratsioonist ja siin on hea lasta teiste tehtud töödel ennast innustada ja inspireerida.

Kui varem on olnud aktuaalne selgepiirilised jooned ja ühe värvi kasutamine, kus terve toa seinad värvitigi kõik ühte värvi, siis täna on täiesti normaalne värvida kõik seinad ja isegi lagi täiesti erinevat värvi. Siin muutub värvi funktsioon kui lihtsalt viimsasest viimistluskihist millekski enemaks. Inimene tajub asju ning inimesi läbi detailide. Sõnad jäävad teisejärguliseks, põhiloo räägivad värv, pildid, detailid. Miks mitte eksponeerida kõiki kodus leiduvaid mõõteriistu seinal või näidata oma erivärvilisi peokingi avatud seinariiulil? Rõhk on ettearvamatutel nüanssidel,  näiteks värvilised aknalauad heledas toas ja sama tooniga aksessuaarid jooksutavad interjööri stiilseks tervikuks.Täiesti mõttelise eraldustöö teeb ruudu või ovaal-ringikujuline sümbol seinal, et luua õdus kontorinurk.

Lastele loodud isikliku ruumi taskud tekitavad mõnusa pesa tunde. Tumedam toon annab väikesele sopistusele erilise sügavuse luues efekti ruutmeetritelt väikesel pinnal lisaavarusest.Ootamatult lahe on magamistoas voodi ja kummuti vahel efektne kuldse alatooniga vertikaalne joon, mis annab neutraalsele ruumile palju juurde. Ole ainult leidlik.Leidlikkuse hea näide on seina jõuline poolitamine vabakäe-ühendusega luues eriti omapärase ruumikujundi. Sobides kokku ümbritseva interjööriga (valitud taimed) saab siin kokku justkui maa ja taevas.Seina osad ja lae pooled on lahendatud kõik erivärvi, hästi valitud kooslust mõjub inspireerivalt ja üldse mitte koormavalt.Seina nimimalistlik poolitamine vabakäe joonega on eraldi ruumiefekt luues täiesti unikaalse pildi.Seinale on tehtud värvilaik, mis mõjub stiilse maalina, toa ehtena. Kas pole mitte nutikas idee?Nii paljude erinevate värvide koos kasutamine nõuab palju julgust, kuid vastutasuks annab täiesti uudse elamuse võttes sõna otseses mõttes sõnatuks. Ühes interjööris on kokku saanud hulk ootamatuid värve, kus korraga on esindatud ühe põhitooni mitmed erinevad varjundid, kasvades heledast tumedaks ja vastupidi. Üleminekud ühelt toonilt teisele on naturaalsed, võimaldades rõhutada eraldi mõnda konkreetset ruumi osa. Vastupidiselt igasugusele värviteooriale on kokku miksitud külmad ja soojad toonid ning üldpildis  jääb mulje, et kõik peabki täpselt nii olema. Isegi näpu otsaga absurdi annab väga vahva emotsiooni. Võimalusi on lõputult ja kõik on lubatud!

Inspiratsioon: AkzoNobel's Aesthetic Center to form ColourFutures trendikataloogid.

A: INkodu.ee (Jane Rohtsalu, 2017)

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google