Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Mida tähendab gobelään voodi kattematerjal?

2020-12-28
Gobelään voodi kattematerjal

Voodi on hea une jaoks väga oluline. Seal veedame ligikaudu kolmandiku ööpäevast, mistõttu peaks olema voodi võimalikult mugav. Valik on suur ja lai- on olemas nii erinevas suuruses kui ka erinevast materjalist voodeid.

Voodeid on olemas erinevast materjalist- metallist, nahast, puidust. Samuti on voodi viimistlusmaterjalina levinud gobelään, millega kaetud voodid on omamoodi huvitavad. Need on mugavad ja mõnusad, ent samas annavad ka kodule isikupära. Gobeläänist voodeid on saadaval laias valikus.
Suure valiku erinevaid voodeid leiate Kaup24 veebipoest.

Mis on gobelään?

Ajalooliselt on gobelääni kasutatud kvaliteetse kodusisustuse loomiseks, nagu näiteks padjakatete, laudlinade, diivanikate või kardinate jaoks. Gobelääni eeliseks on kvaliteet. Samuti on gobelääni lihtne töödelda. Gobelääni valmistamisel on kasutusel jäme kudumistehnika ja kangas on ise hästi raske.

Gobeläänid tähendavad ka seinavaipu. Nimi “gobelään” tuleb Gobelini manufaktuurist, mis asus Prantsusmaal. Seal kooti seinavaipu, mis olid Louis XIV ajal eriti populaarsed. Alates 19. sajandist kasutatakse mõistet “gobelään” seinavaipade nimetusena.  Euroopas sai gobelään tuntuks keskajal.

Tänapäeval on gobelään tuntud rohkem materjalina. Gobelääni kasutatakse nii sisustuses kui ka rõivatööstuses. Juba egiptuse vaaraod kandsid gobeläänist riideid. Vana-Kreekas ja Vana-Roomas kaunistati gobeläänidega hooneid. Nendel olid kujutatud jumalad ja jumalannad.

Gobelääni kudumise protsess oli töömahukas ja aeganõudev, samuti nõudis see palju kannatust. Vaiba, mõõtmetega 1,5x1,5 meetrit, kudumiseks läks terve aasta. Gobeläänkangas toodi euroopasse tänu ristisõdadele. 19. sajandil leiutati gobelään kanga kudumiseks vastav masin, mistõttu gobeläänide hinnad langesid. Materjal muutus nii pisut õhemaks, kuid oli endiselt levinud tekstiilina.

Millest gobelään koosneb?

Gobelään on looduslik kangas, mis koosneb villast või puuvillast, kuid võib sisaldada ka siidi. Gobeläänkangas võib olla biolagunev, sõltuvalt koostisest. Vill on täielikult taaskasutatav, selleks kulub 1-5 aastat sõltuvat muudest kanga koostisosadest. Koostisosade valiku puhul on oluline, et alus oleks tugev. Aluskangas on enamasti vill, puuvill või lina. Koelõngad, mis annavad mustri, on pehmed ja elastsed. Selleks kasutatakse siidi, akrüüli, polüestrit ja viskoosi. Suurema tekstuuri annavad kangale erineva paksusega niidid. Kanga kudumiseks kasutatakse umbes 10 erinevat niiti.

Traditsiooniliselt kooti gobelääni käsitsi, kuid selle kudumine oli keeruline, kuna niidid olid õhukesed. Kaasajal on levinud gobelääni tootmine kolmel viisil. Esimese viisi korral tõmmatakse raamile lõimelõngad, mida pole eriti näha. Mustri ja värvi annavad sel juhul koelõngad. Teisel juhul on tööpinkidel niitide rist kudumine. Kolmanda variandi korral toodetakse gobelääni masinatel vastavalt käsitsi kudumise traditsioonidele.

Gobelääni valmistatakse põimimistehnika abil. Selle kudumisel kasutatakse spetsiaalset võtet. Kangal on pikisuunalised niidi paksemad ja haruldasemad kui koelõngal. Seetõttu on gobelään kirju, mistõttu ei paista mustus hästi silma.

Kanga teeb raskeks selle kolmekihiline struktuur. Samuti on kangas suure tihedusega, kuna niite on palju ja kudumine on keerukas. Eelnevad omadused annavad kangale ka kvaliteedi ja vastupidavuse.

Gobelääniga kaetud voodeid on nii voodiraamina kui ka kušettidena. Kui ostate voodiraami, tasub sinna valida ka sobiv madrats, mis oleks mugav ja aitaks tagada hea une. Leia endale sobiv madrats Kaup24 veebipoest.

Milleks seda kasutada?

Keskajal kasutati gobelääni peamiselt eluruumide kaunistamiseks. Gobelääni kasutati aadlike lossides vaipadena, millel kujutati sõdu, valitsejaportreesid ja jahiretki. Kuna gobelääni tootmine oli aeganõudev protsess, said seda lubada endale vähesed.

Gobelään on tuntud seinavaibana, aga seda kasutatakse ka tekstiilina. Samuti kasutatakse gobelääni toolide, tugitoolide ja diivanite polsterdamiseks. Gobelääni kasutatakse ka padjapüüride, voodikatete ja kardinate jaoks. Gobeläänist saab teha ka rõivaid ja aksessuaare. Gobeläänist käekotid on tugevad, oma tugevuse poolest ei jää nad alla looduslikust nahast valmistatud toodetele.

Gobeläänist esemed sobivad enamike interjööridega, samuti näevad gobeläänkangad välja kallid. Lisaks takistavad gobeläänkangad päikese sisenemist ruumi, mistõttu sobivad nad hästi pimendavateks kangasteks.

Miks eelistada gobelään voodikatteid?

Gobelääni üheks plussiks on peetud tema mugavust. Räägitakse, et gobeläänist  mööblil on mugav istuda. Samuti räägib gobelääni kasuks lihtne hooldus, kuna gobeläänkangast saab puhastada harja või tolmuimejaga.

Kangas kestab kaua, kui seda regulaarselt hooldada. Samuti on oluline, et kangas ei oleks otsese päikesevalguse käes ega saaks niiskust. Gobelään on võimeline pidama vastu aastakümneid. Lisaks eelmainitud omadustele on gobelään hüpoallergiline. Materjal on tehtud looduslikest niitidest, mis on võimelised tolmu tõrjuma. Gobelään ei meelita ka staatilist elektrit.

Gobeläänkanga miinuseks võib pidada raskust ja materjali vähest hingavust. Samuti on selle hooldusel teatud piirangud- linaseid rõivaid ei saa masinas pesta ega ka triikida. Lisaks on gobelään materjal suhteliselt kallis.

Gobeläänkangast voodi on omapärase mustriga, samuti on nende valik lai. Gobelään teeb voodi toa pilkupüüdvaks elemendiks, samuti sobib see erinevate sisustuse lahendustega. Gobeläänist voodeid on saadaval erinevates värvitoonides ja erinevates suurustes.

Kui voodi ning vajadusel madrats on valitud, tasub valida ka sobiv kattemadrats. Kattemadratsid aitavad kaitsta alusmadratsit, et ta kestaks kauem. Suure valiku erinevaid kattemadratseid leiate siit.

A: Kaup24.ee - kaubanduskeskus internetis

Sissekootud mustriga gobeläänkangast paneelkardinad

Paneelkardinal on väga lai kasutusvõimalus. Sobib kas üksikult akna ette või kaunistuseks akna äärde koos õhema tüllkardinaga.

Unikaalne Itaalia köögimööbel ja sisustuslahendused D-SIGN stuudiost

D-sign on spetsialiseerunud lisaks sisekujundusel unikaalsele Itaalia mööbli müügile kataloogi alusel - köögid, transformer-diivanid, vannitoa- ja söögitoamööbel, valgustid, vaibad jpm.

U&K Interiors: Parim koht omanäolise sisustuse hankimiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

Väikeste lastetubade sisustamisel on esikohal ruumi säästvad lahendused

Väikeses lastetoas on sageli ainuvõimalik lahendus voodi päevaks kappi lükata ja õhtul magama minnes välja tõsta.

Nõuanded suvise eluruumi sisseseadmiseks rõdule või terrassile

Välitingimustes kasutamiseks on olemas spetsiaalsed õuekardinad ja -vaibad, mida valmistatakse niiskuskindlast ja UV-kiirgust peegeldavast kangast.

Skandinaavialik vannituba võlub värviga

Gustavsberg üllatab uue Artic vannitoamööbli sarja nelja värvitooniga: Peach, Ash Grey, Black Ash ja valge.

Väikese suvituskorteri sisustamine: ideid ja inspiratsiooni

Sisekujundaja Aivi Kuke ülesandeks oli sisustada väike, vaid 40 m2 suvituskorter uues kortermajas Pärnu ranna lähedal.

Temperatuur, pöörded ja pesuprogrammid – kuidas pesu ilma riiet kahjustamata pesta?

Kuum vesi on kõige sobivam valgete puuvillast riiete pesuks, mida kantakse vastu keha. Näiteks aluspesu, sokid või voodilinad.

Kuidas olla sisustust valides hooliv enda ja ümbritseva suhtes?

Kas ümbritsevad sisustuselemendid teenivad sind ausalt ja kaunistavad interjööri ka aastate pärast või on pigem kiired ning keskkonda reostavad lahendused?

HUH ja NOBLE on Radis Furniture valikus uuemad kevadekuulutajad

NOBLE seeria TV-alus on kerge konstruktsiooni, peente jalgade ning praktiliste lükandustega ja riidekapp HUH on nüüd riiuli konfiguratsiooniga.

Kuidas Oot-Oot Stuudio uued voodid nime said?

Kuidas Oot-Oot Stuudio uued eritellimus voodid MORE, LESS JA HOLM omale nime said, räägib lähemalt stuudio disainer Marko Ala.

Japandi väljapeetus modernses Eesti eramus

Jaapani (elu)stiili sügavamõttelisus ja lihtsus rõhutab looduslikke materjale ning jätkusuutlikku mõtteviisi. Just tänu neile elementidele leiab Japandi stiil üha rohkem järgijaid.

Tekstiili- ja tapeeditrendid, millest ei saa üle ega ümber 2022 aastal

Maalilised maastikud ja metsistunud aiad ehk muinasjutumaailm on olulisim märksõna 2022 aasta tapeeditrendides.

Tüüpilised vead köögimööbli tellimisel, mida hiljem kahetseda tuleb

Kui aga köögimööbli tellimisel on mõni oluline nüanss jäänud läbi mõtlemata, annab see köögi kasutamisel end kohe tunda. Võib juhtuda, et osa köögist tuleb ümber teha.

Liuguks saab samaaegselt olla nii praktiline sisustusselement kui ruumijagaja

Eriti hästi sobivad liuguksed kitsasse ruumi, kuna liiguvad horisontaalselt üksteise ette. Tank liuguksed on sobilikud ka kaldlagedega ruumidesse.

Diivanvoodil BOB on eriti mugav magamisosa!

Uue diivanvoodi magamisosa teeb eriti mugavaks 195 × 140 cm suurune poroloonmadrats, mille saad lahti voltida vaid ühe lihtsa liigutusega.

Nõuanded ruumi akustika probleemide lahendamiseks

Ruumi akustika parandamine. Tüüpviga on see, et ei tehta vahet heli neeldumisel ja heli isoleerimisel. Kajavad ruumid vajavad heli neelavaid materjale.

Pantone nimetas 2022. aasta värviks lillakassinise 17-3938 Very Peri

See rõõmus ja soe lillakassinine 2022. aasta trendivärv annab meile juurde enesekindlust ning aitab muutunud võimaluste maastikul kergemini uute värskete ideedeni jõuda.

HEIMTEXTIL 2022: Looduse juurest tuleviku horisondile

JÄRGMISED HORISONDID on sisustustekstiilide ja -trendide messi Heimtextil selle aasta roheinnovatsioonist juhinduv ja tulevikku vaatav ning läbiv põhiteema.

2022. aasta alguse vineermööbli trendideks on 3 uut nime: MAZE, LOXI ja ROMB

Disainer Vitold Heer on Eesti vineermööblitootjale Radisele 2022. aastaks loonud MAZE mööblisarja, mis sobib elutuppa, stuudiosse, tööruumi või lastetuppa.

Uue Fluff-ONE sulepatjadega diivani pehmus ja välimus jääb ajas kestma

Rave Mööbli Fluff-ONE sulepadja tehnoloogiaga diivan on täiesti teistsugune. Seal ei kasutata lahtisi sulgi ega sulekotte. Suled püsivad paigal.

Mööbli restaureerimise ja mööbli valmistamise kursused

Tule valmista või restaureeri ise mööbel või puitese õppides praktilise töö käigus ka töö põhimõtteid, viimistlustehnikaid ja suundi.

4 DESIGN mööbli- ja seinapaneelid: kordumatu muster ja kumerad vormid

Dekoratiivsed puitpaneelid Techno Veneers võimaldavad luua ainulaadseid kumeraid vertikaalpindasid ja seda nii mööblile kui seintele.

Diivanvoodi SIRIUS täidab oma funktsioonid laitmatult

Diivanvoodi Sirius valmib käsitööna Ra Sun sadulseppade käe all parimatest materjalidest ja on loodud kestma aastakümneid.

Suvemaja Võsul - harmoonia loob keskkonnaga arvestamine

Sisekujundaja Ulvi Raudsiku ülesandeks oli maja sisearhitektuurse lahenduse välisega kokku sidumine. Maja sobitub oma omapärase puitfassaadiga igati rannaküla neutraalse olustikuga.

KAISSU - eestimaine magamistoamööbel

Kaissu voodid - looduse kordumatust ilust inspireeritud, puhas ja karge eestimaine disain.

Uued nutikad ja paindlikud kodukontori mööblilahendused Radiselt

Minimalistliku disainiga stiilne riiul, kummut või kirjutuslauad sobib nii kodukontorisse kui ka koolilapse tuppa. Mööbel on valmistatud naturaalsest kasevineerist.

Kirjutuslaud VISTA võimaldab istumise ühe nupuvajutusega vahetada seismise vastu

Reguleeritava kõrgusega kirjutuslaud Vista võimaldab sobiva kõrguse valida sentimeetri täpsusega ning salvestada selle ka mällu.

Voodipesu kvaliteedi määrab kangas ja õmblused!

Kuidas valida voodipesu? Voodipesuna sobib kasutamiseks ainult selline kangas, mis laseb kehal hingata, ei tekita staatilist elektrit ning on keha vastas meeldiv.

Nordicstudio - uuenduslikud disainmööbli lahendused

Toome teieni uusi põhjamaiseid sisustustooteid ja innovaatilisi sisekujundusideid Skandinaaviast ja Saksamaalt.

Ekspert annab nõu: kuidas pesta sulejopet ja villaseid rõivaid

Sulejope pesemisel on eriti oluline kuivatusprotsess, mida on soovitatav teha kasutades trummelkuivatit või kuivatusrežiimiga pesumasinat.

Avatud köök-elutuba on ökonoomne, aga kujundamisel ka väljakutseks

Disainer soovitab kogu avatud ruumi ulatuses järgida ühtset mööbli stiili. Köögi kapiuste tooni sobib tuua elutoa osasse juurde ning valida sellist värvi diivan.

Nutikalt ruumisäästlik tumbavoodi BOX. UUS!

Igapäevaselt pakub BOX tumbavoodi külalistele istet või tuge su jalgadele, kui soovid diivanil filmiõhtu veeta.

Uue kodukontori ehitus: kuidas kuludelt kokku hoida?

Kodukontorit sisustades ei piisa paratamatult ainult sülearvutist, sest tekib ju ka muud materjali, mida on hea riiulile või arvutilaua sahtlisse panna ...

Pehmö - isikupärased nööbipolstriga pingid ja järid

Pehmö polsterdusega pink saab samaaegselt olla nii pink, lauake, riiul kui panipaik. Sobib nii esikusse, elu- kui magamistuppa.

Eritellimusel tehtud diivani pehmust saab valida, tajume seda ju erinevalt!

Soffa Inn-i käsitöö diivani puhul saab valida nii kangast, kuju jalgu ja isegi pehmust. Muuta saab ka porolooni tugevuse astet ja kasutada lisaks sulgi.

Skyline Plaza merevaatega korteri sisekujundus loob lendamise tunde

4-toalisesse merevaatega korteri sisekujunduse loomiseks said Wax Design sisekujundajad inspiratsiooni korteri asukohast Skyline Plaza nimelises majas.

Reguleeritava kõrgusega mööbel - parim lahendus koolilapse tuppa!

Kirjutuslaua ja ka tooli kõrgused on astmevabalt reguleeritavad ning need sobituvad muutunud kehakasvuga. Lapsed võtavad automaatselt sisse tervisliku kehaasendi.

Pfizer tellis uudse kontorilahenduse Eesti mööblitootjalt Borg

Eesti mööblitootja Borg saatis Iirimaale partii e-CELLi nimelisi „telefonikabiine“, mis hakkavad kaunistama ravimitootja Pfizer Euroopa peakontorit.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Tempur padjad on loodud kaela ja selgroo optimaalseks toetamiseks

Padjad on valmistatud algselt NASA kosmonautide jaoks välja töötatud materjalist TEMPUR, mis kohandub kehaga kiiresti, võttes selle kuju ning toetades keha just seal, kus vaja.

Colombini Casa: kvaliteetne Itaalia mööbel suurepärase hinnaga

Space Saver ruumisäästlik mööbel - lastemööbel, disainköögid, garderoobid, magamistoamööbel, elutoamööbel jpm.

Uus Villeroy & Boch valikus: nutikad WC-potid, antibakteriaalne ja mustust tõrjuv keraamika

Villeroy & Boch esitles innovatsioone, mis toovad vannituppa nutikad WC-potid, antibakteriaalse ja mustust tõrjuva keraamika ning vett säästvad lahendused.

Et tööelu kodust elu ei vallutaks

Kõige suurem kodukontori väljakutse on kogu aeg tööl olemine, sealhulgas oskamatus õigel ajal tööpäev lõpetada ja pause pidada.

Sisustussalong MUSTER - alati mitmekülgne ja ajatu valik!

Mustri valikust leiab tapeedid, mööbli, valgustid, vaibad, kodutekstiilid, valimiskardinad, aksessuaarid ja aiamööbli.

Zimmer+Rohde sisustuskangad - maastik jutustab loo!

Iga maastik, olgu selleks siis kõrb, kaljud või lavendlipõld, annab edasi erinevaid emotsioone-tundeid ja jutustab oma loo.

Näljane nelik - 4 köögilauda, mis ajavad isutama!

Viimasel ajal saavad paljud pered liita söögilaua taga mitut funktsiooni: olles kohaks söömisele, lastele õppimisele ja täiskasvanutele töötamisele.

Garderoobi planeerimine – lihtsuses peitub geniaalsus

Peaeesmärk on garderoob kasutajast lähtudes võimalikult ratsionaalselt ära planeerida ja sageli on määrava tähtsusega ka selle lõplik hind.

Tank 100 liuguksed - eriti kitsa ja kerge raamiga lahendus

Tank 100 alumiiniumprofiiliga liuguksed on kitsa 4 mm kerge raami ja puidust sisuga.

Kuidas valida kott-tooli, mis sobib nii tuppa kui õue?

Kottmööblit valides tuleb pöörata 6 asjale: kott-tooli sise- ja väliskoti olemasolule, koti suurusele ja kujule, kangale, graanulitele, õmblustele ja tõmblukkudele.

Kappvoodi – meisterlik ruumisäästja

Kappvoodi ehk seinavoodi põhiidee on võimalus magamiskoht niimoodi kokku panna, et elu- või lastetuppa tekib päevaseks ajaks lisaruum toimetamisteks.

Tempur madratsiga lõpeb öine vähkremine ja uni muutub kvaliteetseks

Kvaliteetse Premium klassi madratsiga TEMPUR ei teki kehale magamise ajal survepunkte (pea, õlad, selg, puusad, jalad). Survepunktid häirivad verevarustust mõjutavad und.

Lastemööbel TUUL kohandub laste vajaduste ja kasvuga

Kaissu lastemööbel Tuul on loodud lastele mõeldes ja neid ka päriselt disainiprotsessi kaasates.

Kuidas aitavad trendivärvid meid toetada ja tasakaalustada?

Iga värv kannab endas erinevat jõudu, mille võtame vastu alateadlikult. Oleme erinevates eluetappides, nooremas eas vajame aktiivsemat energiat kui vanemas eas.

DSK FURNITURE - suunanäitaja eritellimus köögimööbli valdkonnas

Köögimööbli valimise nõuanded ja valmis tööde pildid.

Oma eluea ära elanud tekstiil – kas nuhtlus või väärt tooraine?

Rõivatööstuse pikka aega kestnud kiire kasv on toonud meid olukorda, kus iga päev visatakse minema hunnikutes kvaliteetseid tekstiilmaterjale.

Kuidas valida madratsit?

Enne e-poodidesse sukeldumist või kauplusesse minekut on mõistlik välja nuputada, milline võiks Sinu uus madrats olla.

Lohko puhke- ja kõneruum on hädavajalik lisalahendus igale büroole

Taiga Concepti vaikne ruum on mõeldud keskendumiseks, mediteerimiseks ja privaatseteks telefonivestlusteks. Sobib hästi avatud planeeringuga büroodesse.

Miks luua uus diivanvoodi, kui turul on juba niigi palju valikut?

Loe, kuidas sündis Oot-Oot Stuudio diivanvoodi Fold.

Piljardilaud ja söögilaud ühes tükis - Fusiontables

Belgia firma Saluc pakub lauakontseptsiooni Fusiontables, kus moodsa disainiga piljardilaud ja söögilaud on koos ühes lauas.

5 punkti, mida jälgida diivani valimisel

Diivan kestab, kui selle raam on valmistatud metallist, või täispuidust ja vineerist. Tee selgeks, kas eelistad pehmemat või jäigemat istumist.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube