Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Mida tähendab gobelään voodi kattematerjal?

2020-12-28
Gobelään voodi kattematerjal

Voodi on hea une jaoks väga oluline. Seal veedame ligikaudu kolmandiku ööpäevast, mistõttu peaks olema voodi võimalikult mugav. Valik on suur ja lai- on olemas nii erinevas suuruses kui ka erinevast materjalist voodeid.

Voodeid on olemas erinevast materjalist- metallist, nahast, puidust. Samuti on voodi viimistlusmaterjalina levinud gobelään, millega kaetud voodid on omamoodi huvitavad. Need on mugavad ja mõnusad, ent samas annavad ka kodule isikupära. Gobeläänist voodeid on saadaval laias valikus.
Suure valiku erinevaid voodeid leiate Kaup24 veebipoest.

Mis on gobelään?

Ajalooliselt on gobelääni kasutatud kvaliteetse kodusisustuse loomiseks, nagu näiteks padjakatete, laudlinade, diivanikate või kardinate jaoks. Gobelääni eeliseks on kvaliteet. Samuti on gobelääni lihtne töödelda. Gobelääni valmistamisel on kasutusel jäme kudumistehnika ja kangas on ise hästi raske.

Gobeläänid tähendavad ka seinavaipu. Nimi “gobelään” tuleb Gobelini manufaktuurist, mis asus Prantsusmaal. Seal kooti seinavaipu, mis olid Louis XIV ajal eriti populaarsed. Alates 19. sajandist kasutatakse mõistet “gobelään” seinavaipade nimetusena.  Euroopas sai gobelään tuntuks keskajal.

Tänapäeval on gobelään tuntud rohkem materjalina. Gobelääni kasutatakse nii sisustuses kui ka rõivatööstuses. Juba egiptuse vaaraod kandsid gobeläänist riideid. Vana-Kreekas ja Vana-Roomas kaunistati gobeläänidega hooneid. Nendel olid kujutatud jumalad ja jumalannad.

Gobelääni kudumise protsess oli töömahukas ja aeganõudev, samuti nõudis see palju kannatust. Vaiba, mõõtmetega 1,5x1,5 meetrit, kudumiseks läks terve aasta. Gobeläänkangas toodi euroopasse tänu ristisõdadele. 19. sajandil leiutati gobelään kanga kudumiseks vastav masin, mistõttu gobeläänide hinnad langesid. Materjal muutus nii pisut õhemaks, kuid oli endiselt levinud tekstiilina.

Millest gobelään koosneb?

Gobelään on looduslik kangas, mis koosneb villast või puuvillast, kuid võib sisaldada ka siidi. Gobeläänkangas võib olla biolagunev, sõltuvalt koostisest. Vill on täielikult taaskasutatav, selleks kulub 1-5 aastat sõltuvat muudest kanga koostisosadest. Koostisosade valiku puhul on oluline, et alus oleks tugev. Aluskangas on enamasti vill, puuvill või lina. Koelõngad, mis annavad mustri, on pehmed ja elastsed. Selleks kasutatakse siidi, akrüüli, polüestrit ja viskoosi. Suurema tekstuuri annavad kangale erineva paksusega niidid. Kanga kudumiseks kasutatakse umbes 10 erinevat niiti.

Traditsiooniliselt kooti gobelääni käsitsi, kuid selle kudumine oli keeruline, kuna niidid olid õhukesed. Kaasajal on levinud gobelääni tootmine kolmel viisil. Esimese viisi korral tõmmatakse raamile lõimelõngad, mida pole eriti näha. Mustri ja värvi annavad sel juhul koelõngad. Teisel juhul on tööpinkidel niitide rist kudumine. Kolmanda variandi korral toodetakse gobelääni masinatel vastavalt käsitsi kudumise traditsioonidele.

Gobelääni valmistatakse põimimistehnika abil. Selle kudumisel kasutatakse spetsiaalset võtet. Kangal on pikisuunalised niidi paksemad ja haruldasemad kui koelõngal. Seetõttu on gobelään kirju, mistõttu ei paista mustus hästi silma.

Kanga teeb raskeks selle kolmekihiline struktuur. Samuti on kangas suure tihedusega, kuna niite on palju ja kudumine on keerukas. Eelnevad omadused annavad kangale ka kvaliteedi ja vastupidavuse.

Gobelääniga kaetud voodeid on nii voodiraamina kui ka kušettidena. Kui ostate voodiraami, tasub sinna valida ka sobiv madrats, mis oleks mugav ja aitaks tagada hea une. Leia endale sobiv madrats Kaup24 veebipoest.

Milleks seda kasutada?

Keskajal kasutati gobelääni peamiselt eluruumide kaunistamiseks. Gobelääni kasutati aadlike lossides vaipadena, millel kujutati sõdu, valitsejaportreesid ja jahiretki. Kuna gobelääni tootmine oli aeganõudev protsess, said seda lubada endale vähesed.

Gobelään on tuntud seinavaibana, aga seda kasutatakse ka tekstiilina. Samuti kasutatakse gobelääni toolide, tugitoolide ja diivanite polsterdamiseks. Gobelääni kasutatakse ka padjapüüride, voodikatete ja kardinate jaoks. Gobeläänist saab teha ka rõivaid ja aksessuaare. Gobeläänist käekotid on tugevad, oma tugevuse poolest ei jää nad alla looduslikust nahast valmistatud toodetele.

Gobeläänist esemed sobivad enamike interjööridega, samuti näevad gobeläänkangad välja kallid. Lisaks takistavad gobeläänkangad päikese sisenemist ruumi, mistõttu sobivad nad hästi pimendavateks kangasteks.

Miks eelistada gobelään voodikatteid?

Gobelääni üheks plussiks on peetud tema mugavust. Räägitakse, et gobeläänist  mööblil on mugav istuda. Samuti räägib gobelääni kasuks lihtne hooldus, kuna gobeläänkangast saab puhastada harja või tolmuimejaga.

Kangas kestab kaua, kui seda regulaarselt hooldada. Samuti on oluline, et kangas ei oleks otsese päikesevalguse käes ega saaks niiskust. Gobelään on võimeline pidama vastu aastakümneid. Lisaks eelmainitud omadustele on gobelään hüpoallergiline. Materjal on tehtud looduslikest niitidest, mis on võimelised tolmu tõrjuma. Gobelään ei meelita ka staatilist elektrit.

Gobeläänkanga miinuseks võib pidada raskust ja materjali vähest hingavust. Samuti on selle hooldusel teatud piirangud- linaseid rõivaid ei saa masinas pesta ega ka triikida. Lisaks on gobelään materjal suhteliselt kallis.

Gobeläänkangast voodi on omapärase mustriga, samuti on nende valik lai. Gobelään teeb voodi toa pilkupüüdvaks elemendiks, samuti sobib see erinevate sisustuse lahendustega. Gobeläänist voodeid on saadaval erinevates värvitoonides ja erinevates suurustes.

Kui voodi ning vajadusel madrats on valitud, tasub valida ka sobiv kattemadrats. Kattemadratsid aitavad kaitsta alusmadratsit, et ta kestaks kauem. Suure valiku erinevaid kattemadratseid leiate siit.

A: Kaup24.ee - kaubanduskeskus internetis

Kuidas arvestada aknale õiges mõõdus kardinad?

Kardinate kõrguse arvestamiseks tuleks mõõta ära akna kõrgus või terve sein, kui on soov panna maast laeni kardinad.

Sissekootud mustriga gobeläänkangast paneelkardinad

Paneelkardinal on väga lai kasutusvõimalus. Sobib kas üksikult akna ette või kaunistuseks akna äärde koos õhema tüllkardinaga.

Sisekujundus: Noore ja aktiivse pere julgete valikutega kodu

Köök sai viieliikmelise pere jaoks piisavalt avar ja mahukas. Köögi värvilahendus oli algselt valitud rahulik ja vaoshoitud, kuid pere soovis veidi värvi juurde lisada.

Radis Furniture: söögilaudade ABC

Teeme ülevaate Radis Furniture söögilaudadest, mis võimaldavad mugavalt transformatsiooni.

Polster-, komposiit- ja ribipaneelid - trenditeadliku sisustaja valik!

Wall Design Eesti valikust leiab palju erinevaid sisustuspaneele: puitribipaneelid, polsterdatud paneelid, kivipaneelid, 3D paneelid seinale, lakke kui mööblile.

Uut diivanit valides ei tasu piirduda vaid hinna ja mõõtude sobivusega

Osadel diivanitel ja nurgadiivanitel on olemas nn relax-funktsioon, mis võimaldab istme sügavust vaid nupuvajutusega reguleerida. Samuti seljatuge sättida.

Lastetoa sisustamise 5 nippi

Lastetuba sisustades tuleks lähtuda lapse pikkusest. Väiksemate laste puhul tasub vältida maast laeni riiuleid või siis panna olulised esemed madalamale.

Montessori vahendid ja lastemööbel – õppimine kogemuse kaudu!

Montessori lastemööbli ja mänguasjade peamine ülesanne on, aidata lapsel loovalt ja lõbusalt õppida oma kogemuse kaudu.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Soome Naantali elamumessil (2022) jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Pidžaamapidu Kaissu lastevoodis

Kaissu lastevoodi Tuul sai täienduse lisavoodiga mudeli võrra. Ratastel voodi alt välja tõmmatav lisavoodi on ideaalne magamisase külla tulnud sõbrale.

Kas valida poolpimendavad või pimendavad kardinad?

Pimendav kardinakangas blokeerib valguskiired, muutes toa täielikult pimedaks. Kuumuse tõkestamiseks on olemas spetsiaalsed hõbedase kattega kangad!

Sisekujundaja: kuidas luua koju head kontorinurka, mis näeks ka kena välja?

Sisekujundaja Merili Miido sõnul peaks reguleeritava kõrgusega laud või eraldi arvutimonitor olema igas kodukontoris, sest silmade kõrgusel olev suur ja selge ekraan väsitab palju vähem kui väike ekraan.

Väikese lastetoa nutikas sisustamine

Õpetusi, kuidas kujundada väike, vaid 11 m² lastetuba kahele eri soost lapsele, kel vanust viis ja seitse, jagab sisekujundaja Heily Kaarna. 3D pildi hind on 62€.

Colombini Casa köögimööbel: uudsed materjalid ja palju kombineerimisvõimalusi

Valgustus, klaasvitriinid ja alumiiniumprofiilid lisavad köögimööblile efekti. Köögisaared ja erikõrgustel tööpinnad loovad kombineerimisvõimalusi.

Unikaalne Itaalia köögimööbel ja sisustuslahendused D-SIGN stuudiost

D-sign on spetsialiseerunud lisaks sisekujundusel unikaalsele Itaalia mööbli müügile kataloogi alusel - köögid, transformer-diivanid, vannitoa- ja söögitoamööbel, valgustid, vaibad jpm.

U&K Interiors: Parim koht omanäolise sisustuse hankimiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

Väikeste lastetubade sisustamisel on esikohal ruumi säästvad lahendused

Väikeses lastetoas on sageli ainuvõimalik lahendus voodi päevaks kappi lükata ja õhtul magama minnes välja tõsta.

Nõuanded suvise eluruumi sisseseadmiseks rõdule või terrassile

Välitingimustes kasutamiseks on olemas spetsiaalsed õuekardinad ja -vaibad, mida valmistatakse niiskuskindlast ja UV-kiirgust peegeldavast kangast.

Skandinaavialik vannituba võlub värviga

Gustavsberg üllatab uue Artic vannitoamööbli sarja nelja värvitooniga: Peach, Ash Grey, Black Ash ja valge.

Väikese suvituskorteri sisustamine: ideid ja inspiratsiooni

Sisekujundaja Aivi Kuke ülesandeks oli sisustada väike, vaid 40 m2 suvituskorter uues kortermajas Pärnu ranna lähedal.

Temperatuur, pöörded ja pesuprogrammid – kuidas pesu ilma riiet kahjustamata pesta?

Kuum vesi on kõige sobivam valgete puuvillast riiete pesuks, mida kantakse vastu keha. Näiteks aluspesu, sokid või voodilinad.

Kuidas olla sisustust valides hooliv enda ja ümbritseva suhtes?

Kas ümbritsevad sisustuselemendid teenivad sind ausalt ja kaunistavad interjööri ka aastate pärast või on pigem kiired ning keskkonda reostavad lahendused?

HUH ja NOBLE on Radis Furniture valikus uuemad kevadekuulutajad

NOBLE seeria TV-alus on kerge konstruktsiooni, peente jalgade ning praktiliste lükandustega ja riidekapp HUH on nüüd riiuli konfiguratsiooniga.

Kuidas Oot-Oot Stuudio uued voodid nime said?

Kuidas Oot-Oot Stuudio uued eritellimus voodid MORE, LESS JA HOLM omale nime said, räägib lähemalt stuudio disainer Marko Ala.

Japandi väljapeetus modernses Eesti eramus

Jaapani (elu)stiili sügavamõttelisus ja lihtsus rõhutab looduslikke materjale ning jätkusuutlikku mõtteviisi. Just tänu neile elementidele leiab Japandi stiil üha rohkem järgijaid.

Elustiilipood AEG & RUUM Sisustus: eristuv tootevalik ja head hinnad

Elustiilipoe valikus on moodne mööbel (diivanid, voodid, toolid, söögilauad, kummutid), valgustid, portselan, vannitoatarbed, sisustusaksessuaarid jpm.

Tekstiili- ja tapeeditrendid, millest ei saa üle ega ümber 2022 aastal

Maalilised maastikud ja metsistunud aiad ehk muinasjutumaailm on olulisim märksõna 2022 aasta tapeeditrendides.

Tüüpilised vead köögimööbli tellimisel, mida hiljem kahetseda tuleb

Kui aga köögimööbli tellimisel on mõni oluline nüanss jäänud läbi mõtlemata, annab see köögi kasutamisel end kohe tunda. Võib juhtuda, et osa köögist tuleb ümber teha.

Liuguks saab samaaegselt olla nii praktiline sisustusselement kui ruumijagaja

Eriti hästi sobivad liuguksed kitsasse ruumi, kuna liiguvad horisontaalselt üksteise ette. Tank liuguksed on sobilikud ka kaldlagedega ruumidesse.

Diivanvoodil BOB on eriti mugav magamisosa!

Uue diivanvoodi magamisosa teeb eriti mugavaks 195 × 140 cm suurune poroloonmadrats, mille saad lahti voltida vaid ühe lihtsa liigutusega.

Nõuanded ruumi akustika probleemide lahendamiseks

Ruumi akustika parandamine. Tüüpviga on see, et ei tehta vahet heli neeldumisel ja heli isoleerimisel. Kajavad ruumid vajavad heli neelavaid materjale.

Pantone nimetas 2022. aasta värviks lillakassinise 17-3938 Very Peri

See rõõmus ja soe lillakassinine 2022. aasta trendivärv annab meile juurde enesekindlust ning aitab muutunud võimaluste maastikul kergemini uute värskete ideedeni jõuda.

HEIMTEXTIL 2022: Looduse juurest tuleviku horisondile

JÄRGMISED HORISONDID on sisustustekstiilide ja -trendide messi Heimtextil selle aasta roheinnovatsioonist juhinduv ja tulevikku vaatav ning läbiv põhiteema.

2022. aasta alguse vineermööbli trendideks on 3 uut nime: MAZE, LOXI ja ROMB

Disainer Vitold Heer on Eesti vineermööblitootjale Radisele 2022. aastaks loonud MAZE mööblisarja, mis sobib elutuppa, stuudiosse, tööruumi või lastetuppa.

Uue Fluff-ONE sulepatjadega diivani pehmus ja välimus jääb ajas kestma

Rave Mööbli Fluff-ONE sulepadja tehnoloogiaga diivan on täiesti teistsugune. Seal ei kasutata lahtisi sulgi ega sulekotte. Suled püsivad paigal.

4 DESIGN mööbli- ja seinapaneelid: kordumatu muster ja kumerad vormid

Dekoratiivsed puitpaneelid Techno Veneers võimaldavad luua ainulaadseid kumeraid vertikaalpindasid ja seda nii mööblile kui seintele.

Diivanvoodi SIRIUS täidab oma funktsioonid laitmatult

Diivanvoodi Sirius valmib käsitööna Ra Sun sadulseppade käe all parimatest materjalidest ja on loodud kestma aastakümneid.

Suvemaja Võsul - harmoonia loob keskkonnaga arvestamine

Sisekujundaja Ulvi Raudsiku ülesandeks oli maja sisearhitektuurse lahenduse välisega kokku sidumine. Omapärane puitfassaad sobib rannaküla olustikuga.

KAISSU - eestimaine magamistoamööbel

Kaissu voodid - looduse kordumatust ilust inspireeritud, puhas ja karge eestimaine disain.

Radis: nutikad ja paindlikud väikese kodukontori mööblilahendused

Minimalistliku disainiga stiilne riiul, kummut või kirjutuslauad sobib nii kodukontorisse kui ka koolilapse tuppa. Mööbel on valmistatud naturaalsest kasevineerist.

Kirjutuslaud VISTA võimaldab istumise ühe nupuvajutusega vahetada seismise vastu

Reguleeritava kõrgusega kirjutuslaud Vista võimaldab sobiva kõrguse valida sentimeetri täpsusega ning salvestada selle ka mällu.

Voodipesu kvaliteedi määrab kangas ja õmblused!

Kuidas valida voodipesu? Voodipesuna sobib kasutamiseks ainult selline kangas, mis laseb kehal hingata, ei tekita staatilist elektrit ning on keha vastas meeldiv.

Nordicstudio - uuenduslikud disainmööbli lahendused

Toome teieni uusi põhjamaiseid sisustustooteid ja innovaatilisi sisekujundusideid Skandinaaviast ja Saksamaalt.

Ekspert annab nõu: kuidas pesta sulejopet ja villaseid rõivaid

Sulejope pesemisel on eriti oluline kuivatusprotsess, mida on soovitatav teha kasutades trummelkuivatit või kuivatusrežiimiga pesumasinat.

Avatud köök-elutuba on ökonoomne, aga kujundamisel ka väljakutseks

Disainer soovitab kogu avatud ruumi ulatuses järgida ühtset mööbli stiili. Köögi kapiuste tooni sobib tuua elutoa osasse juurde ning valida sellist värvi diivan.

Nutikalt ruumisäästlik tumbavoodi BOX. UUS!

Igapäevaselt pakub BOX tumbavoodi külalistele istet või tuge su jalgadele, kui soovid diivanil filmiõhtu veeta.

Uue kodukontori ehitus: kuidas kuludelt kokku hoida?

Kodukontorit sisustades ei piisa paratamatult ainult sülearvutist, sest tekib ju ka muud materjali, mida on hea riiulile või arvutilaua sahtlisse panna ...

Eritellimusel tehtud diivani pehmust saab valida, tajume seda ju erinevalt!

Soffa Inn-i käsitöö diivani puhul saab valida nii kangast, kuju jalgu ja isegi pehmust. Muuta saab ka porolooni tugevuse astet ja kasutada lisaks sulgi.

Skyline Plaza merevaatega korteri sisekujundus loob lendamise tunde

4-toalisesse merevaatega korteri sisekujunduse loomiseks said Wax Design sisekujundajad inspiratsiooni korteri asukohast Skyline Plaza nimelises majas.

Reguleeritava kõrgusega mööbel - parim lahendus koolilapse tuppa!

Kirjutuslaua ja tooli kõrgused on astmevabalt reguleeritavad ja sobituvad muutunud kehakasvuga. Lapsed võtavad automaatselt sisse tervisliku kehaasendi.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Tempur padjad on loodud kaela ja selgroo optimaalseks toetamiseks

Premium klassi padjad on valmistatud algselt NASA kosmonautide jaoks välja töötatud materjalist TEMPUR, mis kohandub kehaga kiiresti, võttes selle kuju ning toetades keha just seal, kus vaja.

Colombini Casa: kvaliteetne Itaalia mööbel suurepärase hinnaga

Space Saver ruumisäästlik mööbel - lastemööbel, disainköögid, garderoobid, magamistoamööbel, elutoamööbel jpm.

Uus Villeroy & Boch valikus: nutikad WC-potid, antibakteriaalne ja mustust tõrjuv keraamika

Villeroy & Boch esitles innovatsioone, mis toovad vannituppa nutikad WC-potid, antibakteriaalse ja mustust tõrjuva keraamika ning vett säästvad lahendused.

Et tööelu kodust elu ei vallutaks

Kõige suurem kodukontori väljakutse on kogu aeg tööl olemine, sealhulgas oskamatus õigel ajal tööpäev lõpetada ja pause pidada.

Sisustussalong MUSTER - alati mitmekülgne ja ajatu valik!

Mustri valikust leiab tapeedid, mööbli, valgustid, vaibad, kodutekstiilid, valimiskardinad, aksessuaarid ja aiamööbli.

Zimmer+Rohde sisustuskangad - maastik jutustab loo!

Iga maastik, olgu selleks siis kõrb, kaljud või lavendlipõld, annab edasi erinevaid emotsioone-tundeid ja jutustab oma loo.

Kuidas valida nurgadiivanit?

Nurgadiivani kõige olulisemaks tugevuseks on selle suurus. U-kujuline diivan asetab inimesed istuma nii, et kõik saavad mugavalt omavahel suhelda.

Garderoobi planeerimine – lihtsuses peitub geniaalsus

Peaeesmärk on garderoob kasutajast lähtudes võimalikult ratsionaalselt ära planeerida ja sageli on määrava tähtsusega ka selle lõplik hind.

Tank 100 liuguksed - eriti kitsa ja kerge raamiga lahendus

Tank 100 alumiiniumprofiiliga liuguksed on kitsa 4 mm kerge raami ja puidust sisuga.

Kuidas valida kott-tooli, mis sobib nii tuppa kui õue?

Kottmööblit valides tuleb pöörata 6 asjale: kott-tooli sise- ja väliskoti olemasolule, koti suurusele ja kujule, kangale, graanulitele, õmblustele ja tõmblukkudele.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube