Sisekujundus, sisustus, ehitus, aed - nõuanded, trendid ja kontaktid!

Mida tähendab gobelään voodi kattematerjal?

2020-12-28
Mida tähendab gobelään voodi kattematerjal?

Voodi on hea une jaoks väga oluline. Seal veedame ligikaudu kolmandiku ööpäevast, mistõttu peaks olema voodi võimalikult mugav. Valik on suur ja lai- on olemas nii erinevas suuruses kui ka erinevast materjalist voodeid.

Voodeid on olemas erinevast materjalist- metallist, nahast, puidust. Samuti on voodi viimistlusmaterjalina levinud gobelään, millega kaetud voodid on omamoodi huvitavad. Need on mugavad ja mõnusad, ent samas annavad ka kodule isikupära. Gobeläänist voodeid on saadaval laias valikus.
Suure valiku erinevaid voodeid leiate Kaup24 veebipoest.

Mis on gobelään?

Ajalooliselt on gobelääni kasutatud kvaliteetse kodusisustuse loomiseks, nagu näiteks padjakatete, laudlinade, diivanikate või kardinate jaoks. Gobelääni eeliseks on kvaliteet. Samuti on gobelääni lihtne töödelda. Gobelääni valmistamisel on kasutusel jäme kudumistehnika ja kangas on ise hästi raske.

Gobeläänid tähendavad ka seinavaipu. Nimi “gobelään” tuleb Gobelini manufaktuurist, mis asus Prantsusmaal. Seal kooti seinavaipu, mis olid Louis XIV ajal eriti populaarsed. Alates 19. sajandist kasutatakse mõistet “gobelään” seinavaipade nimetusena.  Euroopas sai gobelään tuntuks keskajal.

Tänapäeval on gobelään tuntud rohkem materjalina. Gobelääni kasutatakse nii sisustuses kui ka rõivatööstuses. Juba egiptuse vaaraod kandsid gobeläänist riideid. Vana-Kreekas ja Vana-Roomas kaunistati gobeläänidega hooneid. Nendel olid kujutatud jumalad ja jumalannad.

Gobelääni kudumise protsess oli töömahukas ja aeganõudev, samuti nõudis see palju kannatust. Vaiba, mõõtmetega 1,5x1,5 meetrit, kudumiseks läks terve aasta. Gobeläänkangas toodi euroopasse tänu ristisõdadele. 19. sajandil leiutati gobelään kanga kudumiseks vastav masin, mistõttu gobeläänide hinnad langesid. Materjal muutus nii pisut õhemaks, kuid oli endiselt levinud tekstiilina.

Millest gobelään koosneb?

Gobelään on looduslik kangas, mis koosneb villast või puuvillast, kuid võib sisaldada ka siidi. Gobeläänkangas võib olla biolagunev, sõltuvalt koostisest. Vill on täielikult taaskasutatav, selleks kulub 1-5 aastat sõltuvat muudest kanga koostisosadest. Koostisosade valiku puhul on oluline, et alus oleks tugev. Aluskangas on enamasti vill, puuvill või lina. Koelõngad, mis annavad mustri, on pehmed ja elastsed. Selleks kasutatakse siidi, akrüüli, polüestrit ja viskoosi. Suurema tekstuuri annavad kangale erineva paksusega niidid. Kanga kudumiseks kasutatakse umbes 10 erinevat niiti.

Traditsiooniliselt kooti gobelääni käsitsi, kuid selle kudumine oli keeruline, kuna niidid olid õhukesed. Kaasajal on levinud gobelääni tootmine kolmel viisil. Esimese viisi korral tõmmatakse raamile lõimelõngad, mida pole eriti näha. Mustri ja värvi annavad sel juhul koelõngad. Teisel juhul on tööpinkidel niitide rist kudumine. Kolmanda variandi korral toodetakse gobelääni masinatel vastavalt käsitsi kudumise traditsioonidele.

Gobelääni valmistatakse põimimistehnika abil. Selle kudumisel kasutatakse spetsiaalset võtet. Kangal on pikisuunalised niidi paksemad ja haruldasemad kui koelõngal. Seetõttu on gobelään kirju, mistõttu ei paista mustus hästi silma.

Kanga teeb raskeks selle kolmekihiline struktuur. Samuti on kangas suure tihedusega, kuna niite on palju ja kudumine on keerukas. Eelnevad omadused annavad kangale ka kvaliteedi ja vastupidavuse.

Gobelääniga kaetud voodeid on nii voodiraamina kui ka kušettidena. Kui ostate voodiraami, tasub sinna valida ka sobiv madrats, mis oleks mugav ja aitaks tagada hea une. Leia endale sobiv madrats Kaup24 veebipoest.

Milleks seda kasutada?

Keskajal kasutati gobelääni peamiselt eluruumide kaunistamiseks. Gobelääni kasutati aadlike lossides vaipadena, millel kujutati sõdu, valitsejaportreesid ja jahiretki. Kuna gobelääni tootmine oli aeganõudev protsess, said seda lubada endale vähesed.

Gobelään on tuntud seinavaibana, aga seda kasutatakse ka tekstiilina. Samuti kasutatakse gobelääni toolide, tugitoolide ja diivanite polsterdamiseks. Gobelääni kasutatakse ka padjapüüride, voodikatete ja kardinate jaoks. Gobeläänist saab teha ka rõivaid ja aksessuaare. Gobeläänist käekotid on tugevad, oma tugevuse poolest ei jää nad alla looduslikust nahast valmistatud toodetele.

Gobeläänist esemed sobivad enamike interjööridega, samuti näevad gobeläänkangad välja kallid. Lisaks takistavad gobeläänkangad päikese sisenemist ruumi, mistõttu sobivad nad hästi pimendavateks kangasteks.

Miks eelistada gobelään voodikatteid?

Gobelääni üheks plussiks on peetud tema mugavust. Räägitakse, et gobeläänist  mööblil on mugav istuda. Samuti räägib gobelääni kasuks lihtne hooldus, kuna gobeläänkangast saab puhastada harja või tolmuimejaga.

Kangas kestab kaua, kui seda regulaarselt hooldada. Samuti on oluline, et kangas ei oleks otsese päikesevalguse käes ega saaks niiskust. Gobelään on võimeline pidama vastu aastakümneid. Lisaks eelmainitud omadustele on gobelään hüpoallergiline. Materjal on tehtud looduslikest niitidest, mis on võimelised tolmu tõrjuma. Gobelään ei meelita ka staatilist elektrit.

Gobeläänkanga miinuseks võib pidada raskust ja materjali vähest hingavust. Samuti on selle hooldusel teatud piirangud- linaseid rõivaid ei saa masinas pesta ega ka triikida. Lisaks on gobelään materjal suhteliselt kallis.

Gobeläänkangast voodi on omapärase mustriga, samuti on nende valik lai. Gobelään teeb voodi toa pilkupüüdvaks elemendiks, samuti sobib see erinevate sisustuse lahendustega. Gobeläänist voodeid on saadaval erinevates värvitoonides ja erinevates suurustes.

Kui voodi ning vajadusel madrats on valitud, tasub valida ka sobiv kattemadrats. Kattemadratsid aitavad kaitsta alusmadratsit, et ta kestaks kauem. Suure valiku erinevaid kattemadratseid leiate siit.

A: Kaup24.ee - kaubanduskeskus internetis

Sissekootud mustriga gobeläänkangast paneelkardinad

Paneelkardinal on väga lai kasutusvõimalus. Sobib kas üksikult akna ette või kaunistuseks akna äärde koos õhema tüllkardinaga.

Unikaalne Itaalia mööbel ja sisustuslahendused D-SIGN salongist

Sisekujundusteenus ja Itaalia mööbli müük. Transformer-diivanid, köögimööbel, vannitoasisustus, söögitoamööbel, valgustid, vaibad jpm.

Soome elamumess 2021 toimub Lohjas

Messilt saavad ideid nii elamuehitajad, arhitektid, sisekujundajad ja aiaplaneerijad.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Tempur padjad on loodud kaela ja selgroo optimaalseks toetamiseks

Padjad on valmistatud algselt NASA kosmonautide jaoks välja töötatud materjalist TEMPUR, mis kohandub kehaga kiiresti, võttes selle kuju ning toetades keha just seal, kus vaja.

Colombini Casa: kvaliteetne Itaalia mööbel taskukohase hinnaga!

Space Saver ruumisäästlik mööbel - lastemööbel, disainköögid, garderoobid, magamistoamööbel, elutoamööbel jpm.

Mööbli restaureerimise ja mööbli valmistamise kursused

Tule valmista või restaureeri ise mööbel või puitese õppides praktilise töö käigus ka töö põhimõtteid, viimistlustehnikaid ja suundi.

Villeroy & Boch esitles uusi vannitoatrende

Villeroy & Boch esitles innovatsioone, mis toovad vannituppa nutikad WC-potid, antibakteriaalse ja mustust tõrjuva keraamika ning vett säästvad lahendused.

Et tööelu kodust elu ei vallutaks

Kõige suurem kodukontori väljakutse on kogu aeg tööl olemine, sealhulgas oskamatus õigel ajal tööpäev lõpetada ja pause pidada.

Sisustussalong MUSTER - alati mitmekülgne ja ajatu valik!

Mustri valikust leiab tapeedid, mööbli, valgustid, vaibad, kodutekstiilid, valimiskardinad, aksessuaarid ja aiamööbli.

Erilised leiud Paradizo salongis: transformer-lauad, erimõõdus madratsid ja Itaalia köögid

Diivanilaua muutmine söögilauaks võtab aega vaid viis sekundit. Eksklusiivse madratsi saab tellida erimõõdus ja transportida koju auto pagasiruumis.

Näljane nelik - 4 köögilauda, mis ajavad isutama

Viimasel ajal saavad paljud pered liita söögilaua taga mitut funktsiooni: olles kohaks söömisele, lastele õppimisele ja täiskasvanutele töötamisele.

Ajal, mil teisiti ei saagi - 7 head põhjust kodu sisustamiseks veebis

Kodu sisustamise veebi kolimise trend on endaga kaasa haaranud paljud sisustuspoed ja -salongid. Kogu tootevalik on nüüd ka veebis saadaval.

Kuidas valida nurgadiivanit?

Nurgadiivani kõige olulisemaks tugevuseks on selle suurus. U-kujuline diivan asetab inimesed istuma nii, et kõik saavad mugavalt omavahel suhelda.

Garderoobi planeerimine – lihtsuses peitub geniaalsus

Peaeesmärk on garderoob kasutajast lähtudes võimalikult ratsionaalset ära planeerida ja sageli on määrava tähtsusega ka selle lõplik hind.

Uued Tank 100 liuguksed on eriti kitsa ja kerge raamiga

Tank 100 alumiiniumprofiiliga liuguksed. Stiilne esimesest pilgust. Kitsas 4mm raam ja puidust sisu.

Köögitrendid 2021: klaasist püstak-vitriinid, riiulid, uued fassaadid

2021 aastal otsitakse uusi vorme ja põnevaid lahendusi. Kõik on väsinud tüüpilistest köögimööbli elementide paigutusest - kapid all, kapid üleval.

TOP 5 sisustusideed: söögituba kui kodukontor

Aastal 2021 on söögilauast saanud ka paljudele peredele saanud kontoriks või klassiruumiks.

Kuidas valida kott-tooli, mis sobib nii tuppa kui õue?

Tähelepanu tuleb pöörata 6 asjale: kott-tooli sise- ja väliskoti olemasolule, koti suurusele ja kujule, kangale, graanulitele, õmblustele ja tõmblukkudele.

Kappvoodi – meisterlik ruumisäästja

Kappvoodi ehk seinavoodi põhiidee on võimalus magamiskoht niimoodi kokku panna, et elu- või lastetuppa tekib päevaseks ajaks lisaruum toimetamisteks.

Tempur madratsiga lõpeb öine vähkremine ja uni muutub kvaliteetseks

Kvaliteetse Premium klassi madratsiga TEMPUR ei teki kehale magamise ajal survepunkte (pea, õlad, selg, puusad, jalad). Survepunktid häirivad verevarustust mõjutavad und.

Mida peab disainer oluliseks parema töökeskkonna loomiseks kodus?

Parimad tingimused heaks töötamiseks on võimalikult tühi töölaud, piisavalt valgust ja mugavus.

Lastemööbel TUUL kohandub laste vajaduste ja kasvuga

Ümarate nurkadega tugevast kasevineerist modernne lastetoa mööblisari TUUL on vastupidav, keskkonnasäästlik ja lastesõbralik.

Kuidas valida madratsit?

Enne e-poodidesse sukeldumist või kauplusesse minekut on mõistlik välja nuputada, milline võiks Sinu uus madrats olla.

Lohko puhke- ja kõneruum on hädavajalik lisalahendus igale büroole

Taiga Concepti vaikne ruum on mõeldud keskendumiseks, mediteerimiseks ja privaatseteks telefonivestlusteks. Sobib hästi avatud planeeringuga büroodesse.

Radise uus töölaud Vista võimaldab tööülesandeid teha kasvõi püsti

Raul Abneri kujundatud vormimängud on inspireeritud metsast ja loodusest.

Piljardilaud ja söögilaud ühes tükis - Fusiontables

Belgia firma Saluc pakub lauakontseptsiooni Fusiontables, kus moodsa disainiga piljardilaud ja söögilaud on koos ühes lauas.

5 punkti, mida jälgida diivani valimisel

Diivan kestab, kui selle raam on valmistatud metallist, või täispuidust ja vineerist. Tee selgeks, kas eelistad pehmemat või jäigemat istumist.

7 soovitust, mida tasuks köögimööbli valimisel arvestada!

Grandber Sisustuse disainerid panid kokku globaalsel köögisisustuse areenil valitsevad hetketrendid ning lisasid ka omapoolsed soovitused.

KAISSU voodit ei pea ootama. See on sinu jaoks kohe olemas!

Kaissu uut tüüpi showroom-laos saab rahulikult mööbliga tutvuda, voodeid privaatselt proovida, disaineriga konsulteerida ja ostusoovi korral kohe kõrvalasuvast laost oma lemmiku ka kaasa viia.

Saksa kvaliteetmööbel Fino mööblikaubamajas

Saksa kvaliteet ja funktsionaalsus on sulandunud kollektsioonideks Ancona, Madeo ja California, mille peen minimalistlik disainikeel ja uudsed värvid mõjuvad üllatavalt soliidselt.

Miks eelistada Eesti suurtootja L-UKS garderoobisüsteeme?

L-UKS ei paku pelgalt toodet, vaid lahendust kogu probleemile, siin tehakse kindlaks teie soovid ja vajadused ning pakutakse välja just teile sobiv lahendus.

Nõuandeid magamistoa sisustamiseks

9 nõuannet! Hoia ühtset stiili, vali voodile turvaline asukoht, ära liialda aksessuaaride ja värvidega, loo võrdsed võimalused partneritele ...

Täiesti niiskuskindel vannitoamööbel, kas see on võimalik?

Täieliku vee- ja niiskuskindluse tagab näiteks üleni kunstkivist mööbel ja väga vastupidav on ka kõrgsurvelaminaadist mööbel.

Eritellimus diivani pehmust saab valida - tajume seda ju erinevalt!

Käsitöödiivani puhul saab valida nii kangast, kuju jalgu ja isegi pehmust. Muuta saab näiteks porolooni tugevuse astet või kasutada lisaks veel sulgi.

Kuidas valida diivanit, kui kodus on koer?

Vali diivanile lihtsasti hooldatav kangas, väldi liigseid detaile, vali koerakarvadega sarnane värv, kasuta diivanikatteid või kaitsespreisid!

Diivanvoodi Fold - mugav istuda ja hea magada

See on uus diivanvoodi, millel on mugav istuda, hea magada ning sealjuures näeb see ka kaunis välja.

Garderoobides aktuaalne: LED-lahendused, käänduks ja ehtelaegas

Vaata, mida põnevat garderoobikappidesse välja on mõeldud ja millised lahendused on täna moes!

5 praktilist nõuannet, kuidas odavalt lastetuba sisustada

Mõtle praktiliselt ja arvesta lapse soovidega. Ära vali lapse tuppa mööblit ainult vanuse järgi. Ostle sooduspakkumiste ajal.

Modernistlik TUK kollektsioon

TUK kollektsiooni eristav tunnus on kuusnurksed paneelid. Ideaalne tool-tugitool nii söögilaua ümber, elutuppa kui büroo puhkenurka.

Kuidas vältida tüüpvigu, mida sisekujunduses tehakse?

On suur vahe, kas sisustatakse korterit või eramaja. Ruumimahud tingivad sisekujunduses täiesti erineva lähenemise.

Uue korteri sisekujundus Tallinnas

Ideed modernses võtmes korteri sisustamiseks!

Köögi planeerimisel arvestatakse funktsionaalse kolmnurgaga

Köögis võib eristada kolm peamist funktsionaalset tsooni - säilitamise tsoon, toidu ettevalmistamine ja toidu valmistamine.

Uus Eesti klassika - mööbliseeria BOXY!

BOXY on Radis Furniture käsitöömööbli meistrite uhiuus kollektsioon. Värske lähenemine kasevineerist funktsionaalsusele.

Köögimööbel eritellimusel: Milline on kauakestev ja moodne lahendus?

Enim soovitakse köögile esipaneelideks matti näpujäljevaba pinda ja värvidest on eelistatud must ja hall. Tasapindadevalikust puidutooni 3D kõrgsurvelaminaat.

Kardinate valimine - lähtu tervikust!

Ülevaate koduse interjööri kardinalahenduste võimaluste kohta - kardinad kööki, elutuppa, magamistuppa, lastetuppa ja kodukontorisse.

6 peamist põhjust, miks kasutada sisekujundaja teenust?

Kui Te olete küsimuse või dilemma ees, kas kasutada sisekujundaja teenust või mitte!

Forescolor MDF plaat sisustuselementide ja mööbli valmistamiseks

Forescolor MDF plaat sobib ideaalselt sisustuselementide ja disainmööbli valmistamiseks, seda on lihtne lõigata ja viimistleda.

Kuidas muuta avar eramu mugavaks peret toetavaks koduks?

Kodu kujundamine on inimese jaoks üks olulisemaid ülesandeid elus. Täiuslik tulemus sünnib pererahva ja sisekujundaja vahelisest usalduslikust koostööst.

Kodukontori sisustamine - 7 ideed!

Vali kodus koht, kus on võimalik eralduda ja töötegemisele keskenduda. Heaks võimaluseks on Paiguta töölaud seina vastu, et kodused toimetamised selja taha jääksid.

Sisekujundaja Victoria Rüütel annab nõu kodukontoris töötamiseks

Proovi leida võimalus luua ruumis visuaalne eraldatus. Keera laud nii, et oled seljaga muule “toimuvale” või leia eraldamiseks mõni riiul või voldikuks.

Miks tasub kontori sisekujundusse investeerida?

Toome välja viis põhjust, miks tasub sisekujundusse investeerida, et ettevõtet väärtust tõsta.

Diivan Moss - ülipehme istumine, puhta vormiga disain

Diivan Moss - keskmisest suurem istumissügavus, laiskust tekitav pehmus, samal ajal selge, puhta vormiga disain.

KAISSU - eestimaine magamistoamööbel

Looduse kordumatust ilust inspireeritud, puhas ja karge eestimaine disain laste- ja magamituppa. Voodid, öökapid, lastemööbel.

ARRITAL CUCINE - teerajaja köögimööbli disainis

Muljetavaldavalt lai köögimööbli materjalide valik annab sisearhitektidele võimaluse kujundada igasuguseid ja eksklusiivseid lahendusi.

Vineermööbli tootja RADIS paneb rõhku uuendustele ja säästlikkusele

Kogu Radise vineer on E0 ehk emissioonivaba, vastab CARB2 sertifikaadile.

Kivispoon ehk kivivineer - unikaalne disain ja piiramatud kasutusvõimalused

Kivispoon sobib hästi köögi tööpinna juurde seinale, mööbliustele, vannituppa, eluruumide seintele ja isegi välistingimustesse (maja fassaadile või aiapostidele).

Ideid 1-toalise korteri sisustamiseks

Ühetoalised korterid koguvad üha enam populaarsust, aga millised need siis välja näevad?

Kuidas valida mööblit lapse tuppa?

Tuleb leida midagi, mis sobib mõlemale osapoolele, aga samas arvestada ka sellega, et laps kasvab asjadest kiirelt välja.

Tasub teada söögilauda ja toole valides!

Köögi planeerimisel tuleb kõigepealt hoolikalt läbi mõelda, kui suurt ja millist rolli mängib või soovid, et mängiks, köök sinu elus.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube