Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Milliseid lisavidinaid on vaja nutika kasvuhoone ehitamiseks?

2021-04-18
Milliseid lisavidinaid on vaja nutika kasvuhoone ehitamiseks?

Kasvuhoone kasutamine Eesti kliimas on ilmtingimata vajalik, kuna see annab võimaluse kasvatada suurt hulka erinevaid kultuure, sealhulgas ka üsna eksootilisi.

Nutikas kasvuhoone on tõeline aednik teie koduhoovis. Tänu sellele, et enamus rutiinsed protsessid on automatiseeritud, ei pea te oma kallist aega igapäevaste ülesannete täitmiseks kulutama.

Nutikatel kasvuhoonetel on palju eeliseid - see ei ole ainult kohaks, kus taimed on külma eest kaitstud, vaid ka kohaks, kus te saate oma taimi kasvatada aastaringselt.

Kui ka teil tekkis idee oma kasvuhoonest nutikam variant teha, siis alustage sellega koheselt. Jagame teile, milliseid funktsioone nutikas kasvuhoone teile pakkuda saab ning mida te selle ehitamiseks vajate.

Kasvuhoone automatiseerimine

Nutikas kasvuhoone tähendab seda, et enamasti teeb kõik vajalikud taimekasvatusega seotud ülesanded teie eest ära kasvuhoone ise. Selleks, et kasvuhoone teaks millal mida teha on see vaja automatiseerida.

Teie tööks jääb enamikel juhtudel vedeliku taseme kontrollimine või võrgu elektrienergia olemasolu.

Temperatuuri säilitamine

Suvel peaks kasvuhoones päevasel ajal olema 23-29 kraadi sooja ja öösel kõige vähem 15 kraadi. Arvatakse, et temperatuuri pole ise võimalik kontrollida, aga see on väärarusaam, kuna korraliku niiskustaseme ja ventilatsiooni abil on võimalik seda märkimisväärselt kohendada.

Niiskustaset tuleb hoida ühtlasena ööpäevaringselt, sest piisav niiskus aitab vältida kuumakahjustusi. Kui tase ööpäeva lõikes märkimisväärselt kõigub, kahjustab see taimi. Et seda ei juhtuks, tuleks kasvuhoonet luukide abil ka korralikult ventileerida. Automaatne ventilatsiooni režiim lülitub ruumis automaatselt sisse, avades aknad, nii et kuumadel päevadel ei hakkaks kuivama ebameeldivates tingimustes teie köögiviljad, puuviljad ja marjad.

Akna avamine toimub kas teatud aja jooksul või pärast temperatuuri tõusu. Temperatuuri reguleerimine ja säilitamine võimaldab teil kasvatada terveid taimi ja saada rikkalikku saaki.

Automaatne kastmissüsteem

Hea nutikas kasvuhoone peab olema varustatud mitte ainult õhutemperatuuri anduriga, vaid ka automaatse kastmissüsteemiga. Taimede tilgutades niisutamine võimaldab teil lahendada regulaarsed kastmisprobleemid.

Tilgutussüsteem on automatiseeritud ja seda on väga lihtne hallata. Isegi algaja aednik saab selle konfiguratsiooniga kergesti toime tulla.

Kaup24 veebipoest leiate kvaliteetsed kasvuhooned oma koduõuele.

Mulla taastamine

Selleks, et kasvuhoones kasvatatavad taimed annaks tervisliku ja rikkaliku saagi, tuleb seal olevat mulda korralikult hooldada. Vahetades mulda kindlustate te selle elujõulisuse ja viljakuse. Vana mulla vahetamisega hävivad ka selles elavad taimede kahjurid ja haigused.

Automaatne mulla taastamine on veel üks kasulik omadus, mille poolest on paljud nutikad kasvuhooned tuntud, kuna mulla vahetus käib automaatselt.

Valgustusrežiimide reguleerimine

On väga oluline valida õige valgus kasvuhoones taimede kasvatamiseks. Kui teete vale valiku, võivad edasised tagajärjed olla pettumust valmistavad: taimedel ei pruugi lihtsalt olla piisavalt valgust, mis võib peatada nende kasvu või tõsisemad probleemid - liiga hele valgustus ja soojus põletavad taimede lehed.

Automaatne valgustuse reguleerimine vastavalt taime heaolule on samuti üks nutika kasvuhoone funktsioone. Seadistage valgus eelnevalt ära ning kasvuhoone muudab taimede jaoks seda vastavalt kliimale ise.
Nutika kasvuhoone ehitus
Kui soovite enda hoovi paigaldada nutikat kasvuhoonet, peate kindlasti mõtlema asukohale, mis on soodne nii kasvuhoones olevatele taimedele, kui ka teile endale.

Nutika kasvuhoone paigaldus ei ole keeruline ja käib kiirelt, eriti kui abikäsi on mitmeid. Ehitusjuhised on iga hoone puhul veidike erinevad, kuid kui peate kinni juhisest, mis on tootega enamasti kaasas, saate vaevata kasvuhoone enda aias püsti.

Enne ehitust on tark mõelda ka selle peale millist kasvuhoonet valida. Kas hoone peaks olema suur või sobib ka väiksem variant? Milliseid taimi sinna istutada kavatsete? Milliseid materjale on vaja kasutada? Nutika kasvuhoone ehitamisel soovitatakse eelistada materjale, mis on niiskuskindlad ja hästi isoleeritud.

Ehitusel ei tohi unustada ka, et kõrgtehnoloogiline ja seadmetega täidetud kasvuhoone peab pakkuma võimalust juhtida ja paigaldada keerukaid seadmeid - seega kasutage kvaliteetseid materjale. Nutikate funktsioonide lisamisel kasvuhoonesse kutsuge appi spetsialistid, kes aitavad teil spetsiaalseid andureid paika panna.

Milline karkass sobib nutikale kasvuhoonele?

Enne ehitust on tarvis mõelda ka kasvuhoone karkassile. Öeldakse, et mida tugevam karkass, seda kauem teie kasvuhoone vastu peab.

Alumiiniumisulamist karkass on kõige vastupidavam, kuna see on kerge, samas tugev ega roosteta. Tsingitud teras peab samuti aastakümneid vastu, kuid terase paksus võiks olla vähemalt 3 mm. Ilma tsinkimata hakkab teras roostetama. Tsingitud metallprofiilidest karkass on küll veidi soodsama hinnaga, aga pole nii tugev ja vastupidav kui eelmised kaks. Traditsioonilise puitkarkassi eluiga on metallist lühem, vastupidavust lisab puidule immutamine ja värvimine. Plast- või metalltorudest karkassiga kasvuhooned on eelmistest märksa soodsama hinnaga, kuid on palju nõrgemad ja mitte eriti vastupidavad. Samas on neid lihtne ja kiire paigaldada.

Nutikale kasvuhoone sobivad kindlasti kõik, kuid targem on valida kvaliteetsemad materjalid, mis peavad vastu aastaid ja ei hakka kiiresti roostetama.
Nutikas kasvuhoone paremaks taimekasvatuseks
Kaasaegsed tehnoloogiad pakuvad palju erinevaid kasulikke seadmeid ja vahendeid kogu inimkonnale, sealhulgas ka neid, mis on seotud kasvuhoone varustusega. Nutikas kasvuhoone annab võimaluse süstemaatiliseks õhutuseks, taimede kastmiseks ja valgustus režiimide reguleerimiseks.

Tänu nutikale kasvuhoone konstruktsioonile saavad aednikud parandada taimede kasvutingimusi alates istikutest kuni saagi korjamiseni.

Nõuandeid tomatite ettekasvatamiseks

Kui oled alles algaja tomatikasvataja, sul on tekkinud noortaimede elujõulisusega probleeme või vajad lihtsalt teemakohast lisainfot, siis kuula seda videot.

Klaasitud terrass annab väljas olemise aega juurde

Klaasitud terrass on hädavajalik mugavuslahendus meie kliimas. Gampre terrassiklaasid ja varikatus on väga vastupidav ja kaunis lahendus.

Nutikas kasvuhoone toimetab ise ja kasvatab saagikust

Kasvuhoone toimetab ise oma energiat kasutades, kui temperatuur läheb üle 16 kraadi, tõuseb luuk üles ja vastupidi.

Mis tagab noortaimede täieliku haiguskindluse?

Eesti aednikel on väga suuri probleeme külvide tõusmepõletikuga. Bio-külvimuld tagab köögiviljataime täieliku haiguskindluse.

Tee ise: keemiavabad väetised koduste vahenditega

Parim valik keskkonnale, tervisele, rahakotile ja taimedele on isevalmistatud orgaaniline väetis.

Hakkepuidu kasutamine aiakujunduses multšina

Hakkepuit aiakujunduses. Istutusaladele sobib vaid lehtpuuhake, aga kõnniteede, puhkealade puhul on parim okaspuuhake.

Nõuanded suvise eluruumi sisseseadmiseks rõdule või terrassile

Välitingimustes kasutamiseks on olemas spetsiaalsed õuekardinad ja -vaibad, mida valmistatakse niiskuskindlast ja UV-kiirgust peegeldavast kangast.

Kuidas muuta rõdu või terrass lopsakalt õitsevaks roheliseks oaasiks?

Aiakujundaja Maria Palusalu jagab soovitusi, kuidas rõdu või terrass kauniks aiaks kujundada. LAE ALLA rõdule sobivate taimede nimekiri - 100 taime!

Konteinerhaljastus, unikaalsed kõnniteed ja müürid aiakujunduses

Müürikivid, kõnnitee plaadid, äärekivid, peenrapiirded, lillekonteinerid, aiapostide mütsid, dekoratiivsete aiaskulptuurid, päikesevarju toestuskivid.

FABRICOR: Lihtsad nipid kuidas kujundada tekstiilidega imeline terrass

Saadaval on innovaatilised hooldusvabad ja niiskuskindlad kangad, mida saab kasutada nii terrassil kui sisetingimustes.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus-murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Revonia maakelder-moodulmajal on traditsioonilise keldri omadused

Monoliitsest betoonist maakelder-moodulmaja suurus on alates 4,5 m² kuni sadade ruutmeetriteni välja. Maakeldri ehitamine.

Kuidas ja millest ehitada terrassi varikatus?

Terrassi varikatuse ehitamine - nõuanded.

Divero Ehitus: erilahendustega puidust saunamajad, klaaspaviljonid, grillmajad

Divero Ehitus tegeleb puidust väikemajade tootmisega. Valikus on saunamajad, suvemajad, aiamajad (aiapaviljonid, lehtlad, grillmajad, kuurid, garaažid).

Välikäimla - praktiline igas maakodus!

Divero Ehitus pakub kolme tüüpi käimlaid. Freesprussist välikäimla A sees on puidust istumiskast. Mõeldud kasutamiseks Separett kuivkäimlaga.

Tahad rohelisemat eluviisi, aga ei tea, kust alustada? Eksperdid annavad nõu

Üks kõige tähtsamaid asju, mida süsiniku jalajälje vähendamiseks teha, on säästa elektrienergiat. Samuti tuleks ostuharjumusi muutma ja võimalusel olemasolevaid esemeid taaskasutada. Rohepööre!

Talveaed või klaasitud terrass – vajalik mugavuslahendus meie kliimas!

Climaluxi premium-klassi varikatuse ja terrassi klaasseinte lahendused on väga vastupidavad ja kulumiskindlad. Isekandev süsteem. Peaaegu eluaegne garantii!

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan. Valgustemperatuur Kelvin on oluline...

Eramaja renoveerimine: miks on sise- ja välisruum mõistlik tervikuna lahendada?

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Kuhu sobib akuga muruniiduk ja kuhu mitte?

Lõikelaiuse vaatamine on akuga muruniiduki valimisel oluline kaalutlus, kuna selle suurus sõltub sellest, kui hästi see teie aiaga töötab.

Kuidas luua aia hekimüürist kaunis kooslus?

Väikese aia plaan! Heki ette koosluse rajamine - heki õige kõrguse ja taimede valimine jpm.

Fiskarsi uued istutustööriistad säästavad seljavalust

Xact ergonoomilist lillesibulate istutit kasutatakse püstiasendis, mis tähendab, et see hoiab selja- ja põlvevalu aednikust eemal.

Soome elamumess Lohjas 2021: muljed ja uued ideed

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Eridisainiga lipp laste mängumajale, juubeliks või surfiranda?

Rannalipp ja tuulekott on tõusev trend spordihuviliste seas. Aina aktuaalsem on ka vimpli ja minilipu tellimine eritööna näiteks saunamajal ja laste mängumajal.

Erinevad võimalused veemõnude nautimiseks aias

Milline aiabassein osta? Neid on erinevaid - täispuhutavad basseinid, täispuhutava äärega basseinid, karkassiga basseinid.

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 sillutiste näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

LAE ALLA püsilillepeenra näidisplaan!

Püsilillepeenra rajamise õpetus. LAE ALLA istutusplaan ja taimede nimekiri koos kogustega. Modernse aia kujundamine lilledega.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Puukooremultš või hakkepuit: kumb valida ja mil viisil kasutada?

Iluaeda sobivad kõik 100% puukooremultšid. Ka lehtpuuhake on hea lahenduseks suurte puude ümbruses. Okaspuuhake peenrasse ei sobi.

Kuidas saada muru samblavabaks?

Sambla tõrjeks tuleb likvideerida tema tekkepõhjused. Ainult väljakraapimine sambla levikut ei piira. Kui põhjust ei likvideerita, ilmub sammal kohe tagasi.

Magusad maasikad oma rõdult – kasvatamist väärt!

Maasikate kasvatamine rõdukastis. Millised maasikataimed valida? Kuidas neid kasta ja hooldada? Populaarseim sort on Sonsation..... Sonata, Polka, Malwinat, Faithi, Asia, Flair, Allegro.

Kompostiv välikäimla – hädavajalik mugavuslahendus kanalisatsioonita kodus

Kompostiv välikäimla on hea lahendus kuni kuue elanikuga maakodus. Kuivkäimla kompostmulda saab iluaias taimeväetisena kasutada.

Looduskivide valimine - Eestis ei tunta tüüpe ja kasutusvõimalusi eriti hästi!

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Kuidas saavutada naabrist ilusam muru?

Muru hooldamine: Väeta muru 4 korda aastas, niida õigel ajal, kasta korralikult, jäta niide koristamata, eelista kvaliteetseid muruseemneid...

Aia- ja terrassimööbli hooldamise ABC

Kuidas hooldata välimööblit vastavalt materjalile? Puidust, metallist, tiikpuust, plastikust ja pehme mööbel.

Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

Kes on juba amplis suvelilli kasvatanud, teab, et suvises vihmas ja tuules võib ampel ühe päevaga nii ära kuivada, et ei võtagi enam vett sisse ja vesi voolab amplist lihtsalt läbi.

Biolani Kasvukott - pane tomatid, kurgid ja melonid rõdule kasvama

Biolani Kasvukott on looduslik aluspinnamuld tomati, kurgi, paprika, herneste, salati, peedi, meloni ja suvelillede kasvatamiseks.

Mida kõike maitsvat saab valmistada tandoori ahjus?

Tandoori ahjud toovad toidulauale indiapärased maitsed, mida siiani võis kohata vaid spetsiaalsetes restoranides. RETSEPTID - naan, iidne pitsa, tandoori kana...

Nõuandeid seemnete külvamiseks

Veebruarist aprillini on hea aeg külvata taimi, mille kasvuaeg on pikem. Kiire kasvuga köögiviljad, nt kõrvitsad külvatakse alles mais.

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Põnevad diagonaalid modernses aiakujunduses

Aiaplaani näidis! Aiakujundaja Terje Prisk annab nõu modernses stiilis aia kujundamiseks. Eelista ruudu, ringi või diagonaali lahendusi ja kindla kujuga taimi.

Püsilillepeenra näidisplaan: Kuidas tagada püsiv õitemeri?

Vastupidiselt üldlevinud arusaamale on püsilillepeenra plaani parim koostamise ja kohendamise aeg just peale suvist õitsemisaega ja enne külmade tulekut.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli jagab muljeid Soome elamumessilt Tuusulas 2020

Märksõnad - musta värvi puit ja aksessuaarid, klaasvaheseinad, kivi imitatsioonid, avarad terrassid, kaunid iluaiad ja välimassaaživannid.

Hortensiad - hilissuvise aia pilgupüüdjad

Täies õies hortensia põõsas on tõeline pilgupüüdja sinu aias.

Täpne GPS mõõdistamine aitab vältida krundi piiridega seotud probleeme

Täpne GPS mõõdistamine on oluline nii majade ehituses, metsa või maa ostu-müügi tehingute korral, samuti trasside, teede, sildade ja raudteede ehituses.

Nipid ideaalse muruvaiba rajamiseks

Muruseemnete suvaliselt puistamisest ei ole kuigi palju kasu ning kõva ja kuiva maa puhul uhub järgmine vihm seemned lihtsalt minema.

Kuidas jõuda hooldusvaba aiani?

Hooldusvaba aeda ei ole olemas, küll aga saab aeda planeerida ja rajada nii, et see nõuab hiljem võimalikult vähe hoolt.

Pojeng kui armastuse ja romantika kandja

Pojengi võrreldakse Hiina luules tihti naise ilu ja graatsiaga. Lisaks ilule on pojengis peidus ka majanduslik küllus ja edukus.

Koduaed kui värvide pillerkaar

Fotograaf Sigrid Absaloni aed Tahkurannas – siia jagub värvirõõmu igaks aastaajaks.

Tänavakivide paigaldusel on aktuaalne erineva struktuuriga kivide mäng

Erinevat tüüpi tänavakivide ja pinnaviimistluste suur valik võimaldab luua maja esisesse parklasse ja aia kõnniteedele väga erilisi disainilahendusi.

Kuidas aia kujundamisega alustada?

Aeda on aja- ja rahasäästlikum rajada, kui sul on olemas läbimõeldud kujundusplaan.

Rikkaliku taimevalikuga püsilillepeenra rajamine

Püsilillepeenra rajamist alustada põhjalikust plaanist, kus on läbi mõeldud, millist tulemust soovitakse saavutada, milliseid peenraid ja kuhu soovitakse rajada.

Võililli tõrjuva muru rajamine koduaeda

Tihe ja tugev muru kasvab korralikult ettevalmistatud pinnasel, nii saab võimalikuks ka olukord, kus muru ise hakkab takistama võilillede kasvamist.

Kuidas tagada piirdeaia, terrassi  ja aiamaja kõdunemise ning värvi koorumise kaitse?

Kui alustad terrassi, piirdaia või aiamaja renoveerimist, siis esmalt puhasta pinnad renovaatoriga, mis desinfitseerib ja eemaldab hallitus ning siis kata puidukaitsega HOLZ Bio.

Feng shui BAGUA 8 tsooni plaan: aia energiate muutmise õpetus

Kas oled liiga kauaks ühte kohta seisma jäänud ja vajad muutust? Feng shui Bagua energiaõpetus võib imet teha!

Millisest puuliigist terrassilaud valida ja millise töötlusega?

Puitterrassi ehitamise lihtsaimaks võimaluseks on kasutada süvaimmutatud puitmaterjale kui aga immutatud puitu ei soovi kasutada, siis tasub panna Siberi lehisest terrassilauad.

Terrassi vundamendi ehitus Fibo plokkidest ja aluspinna ettevalmistus

Terrassi vundamendi tegemiseks on erinevaid lahendusi, aga üks lihtsam viis on ehitada vundament Fibo plokkidest.

Terrassi ehitamise õpetus

Terrassi ehitamine - vundamendi ehitus, terrassilaudade valimine, paigaldusvahe määramine, kinnitamine ja muud nõuanded.

Taimeseina moodulid loovad hea võimalus hakata rõduaednikuks

Taimeseina moodulitest saab ehitada nii kõrge ja laia taimeseina kui parasjagu soovi on. 1 m2 suurusele alale mahub 36 taime.

Aiatööd algavad - kust saada multši ja mida arvestada selle varumisel?

Enne multši varumist oleks vaja üle mõõta multšitavad peenrad ja haljasalad, et arvutada vajaminev multšikogus. Selleks on mugav kasutada multši kalkulaatorit.

Millal on parim aeg puukooremultšiga kaetud alade uuendamiseks?

Enne püsivate öökülmade saabumist on parim aeg multšiga kaetud alade uuendamiseks, seest pinnases toimub veel vilgas tegevus kuni selle külmumiseni.

Maastikuarhitekt Ülle Grišakov: Kuidas kujundada hooldusvaba aeda?

Kõik algab aiaplaanist. Maastikuarhitekt Ülle Grišakov soovitab aiakujundust alustada põhjalikust analüüsist, mida soovitakse aias teha ja kuidas seda kasutada.

Hea piirdeaed on vastupidavast materjalist

Kui lähtuda ainult vastupidavuse kriteeriumist, siis on korralikult kuumtsingitud ja pulbervärvitud metallaed kõige vastupidavam.

Varjutaimede rikkalik maailm

Helga Taimeaia omaniku Ülli-Riina Sildniku sõnul on varjutaimed väga põnev teema, sest neid leidub nii niiskesse kui kuiva kasvukohta ja eri mullatüüpidele sobivaid.

Looduskivide paigaldamise õpetus

Looduskivide paigaldus. Õpetus isetegijale. Looduskivid tuleb enne pai­galdust kindlasti pesta ja alles siis paigal­dada Kiviliimiga.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube