Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Õhupuhasti, pliidiplaadi ja välimootori ühildamise nutikad lahendused

2022-03-21
Induktsioon pliidiplaat 83cm koos õhupuhastiga Elica NikolaTesla Prime

Õhupuhasti olemasolu vajalikkuses ei kahtle täna enam keegi. Praegu on pigem teemaks nutikad lahendused ehk kuidas õhupuhasti tööd oskuslikult integreerida, kombineerida ja kaugjuhtida.

Kodumasinate ja varuosade müügi ning paigalduslahenduste disainiga tegeleva ettevõtte E-sisustus esindaja Rene Mölleri sõnul soovivad kliendid enamasti õhupuhastit, mis on piisavalt võimsa tõmbega, aga samas võimalikult müravaba ning mugavalt kaugjuhitav näiteks pliidiplaadilt.

Samuti ei saa mööda vaadata kaasaegsete kodude puhul tekkida võivatest erinevates rõhu probleemidest, kus valitud õhupuhasti seadme tõmbevõimsus tekitab alarõhu. Selline mure lahendatakse enamasti paigaldamise käigus, aga ka sellest tasub olla teadlik. Aga millist tüüpi ja millise tootja lahendus valida ning milliseid tingimusi järgida?

Alusta planeerimist kodu projekteerimise algjärgus

Nagu ikka – kõik algab planeerimisest. Rene Mölleri soovitus on, et mida varem köögitehnika ja teiste kodumasinate paigutamisele projekti käigus mõelda, seda lihtsam pärast. Sageli eeldavad need ventilatsioonitorude ja elektrijuhtmete spetsiaalset vedamist.

Õhupuhasti vajab enamasti kas põrandasokli, seina või lae kaudu õue suunatud ventilatsiooniava, olgu tegu siis pliidiplaadi sees oleva õhupuhasti, lae sisse integreeriva või seinale kinnitatavaga.

Samuti eeldavad eemale paigaldatavad välimootorid eraldi torustike ja ühenduste planeerimist. Kui see tõsiasi tähelepanuta jätta, jäävad valikuvõimalused sageli standardsete lahenduste piiresse. Ikka tuleb ette ka olukordi, kus õhupuhasti paigaldamine on praktiliselt võimatu, sest loogilise ventilatsiooni asetusele ei olegi üldse mõeldud. Valmis korteri puhul tulebki lihtsalt leida sobivaim lahendus.

Õhupuhasti välimootori müra vähendamise võimalused

Nii eramajades kui uute avara planeeringuga korterites, kus on suured ventileeritavad pinnad, mis eeldavad suure võimsusjõuga seadet (välimootorit), viiakse seade enamasti juba maja projekteerimise käigus katuse alla. Nii saavutatakse praktiliselt müravaba köök. On olemas ka selliseid seadmeid, mille müratase ongi juba madalam.

Linnakorterisse parima lahenduse leidmiseks leiab lisaks nõuandeid ka siit

Lase pliidil juhtida õhupuhasti tööd ja enneta rõhu probleemi

Nullenergia nõuded on viinud olukorrani, kus majad ja korterid on nii hermeetilised, et õhku ei tule köögiseadmete kasutamiseks piisavalt peale. Kui näiteks integreeritava pliidiplaadi õhupuhasti ventilatsiooni võimas tõmme tööle panna, ei tule rõhu pärast enam avatud planeeringuga maja välisuks lahti. Sõltuvalt maja ehituslikest eripäradest tekib seal kas ala- või ülerõhk.

Rene Mölleri sõnul lahendaks probleemi iseenesest varasemalt ehituses kasutatud lahtised seinaklapid või uksealused tuulutusavad, mis aga energia kokkuhoiu mõttes ei ole enam nii levinud.

Täna on olemas uued lahendused. Näiteks on Bora pliitplaat-õhupuhastil kohe olemas spetsiaalne toiteplokk, mille abil Wireless anduri kaudu on pliit ühendatud magnetlülitiga toimiva tuulutusaknaga. Aken avaneb automaatselt kui pliidiplaadi õhupuhasti tööle pannakse ja sulgub, kui see välja lülitatakse. Selline süsteem tagab piisava õhu pealevoolu ruumi ja lahendab rõhuprobleemi.

Bora Classic Hyper-tsoonidega induktsioon pliidiplaat õhupuhastiga
Bora Classic Hyper-tsoonidega induktsioon pliidiplaat õhupuhastiga

 
Samal põhimõttel saab lahendada ka teisi õhupuhastiga seotud ventilatsiooni teemasid. Tuulutusavad avanevad ja sulguvad kaugjuhitava käskluse peale. Wireless elektrooniline plokk annab ventilatsioonile signaali, kui õhupuhasti hakkab kiiremini tööle ja tuulutusaken avaneb automaatselt.

Paljudes uutes kortermajades on õhupuhasti ventilatsioonil vahel elektrilised klapid, mis reageerivad õhupuhasti ventilatsiooniseadme tööle. Oma tööd teevad hästi ka ventilatsiooni ühildatud ja vedruga avanevad ning sulguvad klapid.

Klappide süsteemi saab edukalt ümber teha ka vanadel majadel ja see ei ole sageli üldse mitte kulukas ega suur ümberehitamine, kinnitab Rene Möller.  Klappe müüakse erinevates ventilatsioonisüsteemide poodides ja vahereleed ühildamiseks saab tehnikapoodidest.

Rene sõnul lahendatakse täna tihti kogu tubase õhupuhasti juhtimine pliidiplaadi kaudu. See tähendab, et õhupuhastit ei pea eraldi seadmelt sisse lülitama ega ka eraldi pulti kasutama.

Electroluxi ja AEG toodetel kasutatakse selleks Hob2Hood tehnoloogiat, mis võimaldab pliidiplaadi kaudu õhupuhasti seadet juhtida ja reguleerida.

See tähendab, et pliidiplaadi kasutamise ajal kohandub ventilaatori kiirus automaatselt vastavalt temperatuuri muutumisele või täiendava keeduala sisselülitamisele ja inimene saab seadete sättimise asemel lihtsalt mugavalt toiduvalmistamisele pühenduda.

Electroluxi ja AEG pliidiplaat-õhupuhasti Hob2Hood lahenduse kaudu kaudu saab juhtida ka Siruse ja Falmec`i välimootorit ning välimootoritega ühilduvaid ventilatsiooniseadmeid.

Electroluxi ja AEG erinevate Hob2Hood pliidiplaatide ja õhupuhastite valik on väga suur. Neid saab ka omavahel kombineerida, sest ühilduvad hästi (valmistatakse ühes tehases).

Tutvu valikuga E-sisustuse veebipoes:
Electrolux Hob2Hood induktsioon pliidiplaadid (üle 30 mudeli), kappi paigaldatavad õhupuhastid, õhupuhastiga pliidiplaadid
Pakkumine: Electrolux õhupuhasti + pliidiplaat
AEG Hob2Hood induktsioon pliidiplaadid

Välimootori juhtimiseks on olemas spetsiaalne elektroonikaplokk

Erinevate ventilatsiooniseadmete ja õhupuhasti töö juhtimiseks ning ühildamiseks on olemas ka spetsiaalne elektroonikaplokk (juhtplokk), mis aitab välist katusemootorit ja ventilatsioonisüsteemi omavahel suhtlema panna. Siinkohal on aga oluline välja selgitada õhupuhastaja ja välimootori mudelid, sest kõikidele mudelitele juhtplokk ei sobi.
Elektroonikaplokk juhib AC ja EC katusemootoreid ja sobib Falmec, Eletrolux, Faber, Sirius toodetele ning ka osadele teistele õhupuhastitele. 

Mida juhtplokk teeb?

Kui õhupuhasti tööle panna, siis juhtplokk avab näiteks automaatselt elektrilise õhuklapi ja annab signaali korteripõhisele ventilatsiooni agregaadile, et see hakkaks kiiremini tööle ja suurendaks väljatõmbe mahtu õhupuhastist.

Kui katusemootor töötab ja tekitab alarõhku, siis annab juhtplokk maja või korteripõhisele ventilatsiooni seadmele signaali suurendada ülerõhku, et ei tekiks liigset vaakumit.

Lisainfo juhtploki kohta siin

E-sisustus on spetsialiseerunud selliste erilahenduste väljatöötamisele. Kui valimisega hätta jääda, võib julgelt nende poole pöörduda.

Kodumasinate varuosade nutiladu Harku vallas!

E-sisustuse e-poes leiab laias valikus erinevaid kodumasinaid (köögitehnika, pesumasinate, kesktolmuimeja seadmed). Electrolux Eesti ametlik edasimüüja. Kõik hooldusvahendid ja varuosad, mida kodumasinad võiksid vajada, on olemas ning kaubamärkide lõikes ühilduvad. Kui e-poe valikust varuosa ei leia, tasub kasutada varuosade päringut.

Kodumasinate varuosade nutiladu Harku vallas -  Electrolux, AEG, Zanussi jpm.
Kodumasinate varuosade nutiladu Harku vallas - Electrolux, AEG, Zanussi jpm.

Harku vallas Tabasalu külje all on Kookoni nutiladu, kust saab ööpäevaringselt asju kätte – ladu on kaugjuhitavalt avatav!

Lisaks müügile on ettevõtte spetsialiseerunud kesktolmuimeja süsteemide projekteerimisele ja paigaldamisele. Samuti saab E-sisustusest köögiseadme valimise ja paigaldamise nõu ning isegi kogu elektriskeemi õhupuhasti ja pliidiplaadi nutika süsteemi korrektseks lahendamiseks.

A: Inkodu.ee (K. Viksne; J. Rohtsalu): E-sisustus
Õhupuhasti, pliidiplaadi ja välimootori ühildamise nutikad lahendused

Toidujäätmete purustajad TEKA - praktiline, mugav, vaikne ja turvaline

Teka uus toidujäätmete purustaja aitab hoida köögi puhtana bakteritest, lõhnadest ja prügist.

Eksperdid selgitavad: levinud müüdid mikrolaineahjude kohta, mis ei vasta tõele

Tehnoloogia arenedes on mikrolaineahjust saanud köögis aga tõeline abimees, mille tööülesanded ei piirdu enam pelgalt toidu soojendamise ja sulatamisega.

Electrolux: tõhusad hooldusvahendid pikendavad kodumasinate eluiga

Spetsiaalsed ahju, pliidi, pesumasina, kohvimasina, õhupuhasti hooldusvahendid E-sisustus.ee (Electrolux, AEG, ZANUSSI). Mugav kasutada, väga tõhusad!

Tüüpilised vead köögimööbli tellimisel, mida hiljem kahetseda tuleb

Kui aga köögimööbli tellimisel on mõni oluline nüanss jäänud läbi mõtlemata, annab see köögi kasutamisel end kohe tunda. Võib juhtuda, et osa köögist tuleb ümber teha.

Home&you jõulukollektsioonid ühendavad glamuuri, traditsioonid ja loodusläheduse

Iga jõulukollektsioon moodustab omaette inspiratsioonimaailma, mis kõik kannavad erinevat pühademeeleolu.

Kolm ebaeestlaslikku jõulutrendi: eksootika, eklektika, Ameerika

Eksootiline jõulutrend on fantaasiarikas, värviküllane ja rõõmus. Selle stiili juurde ei kuulu lumehelbekesed, leevikesed ega põhjapõdrad, vaid troopilised lilled, linnud ja liblikad.

60% eestlastest kannatab külmiku avamise sündroomi all

Keskmiselt avavad eestlased asjatult külmiku ust neli korda päevas ning kolm viiendikku ehk 60% küsitluses osalenutest tunnistasid selle harjumuse olemasolu.

Kuidas kodumasinaid kasutades energiat säästa, et elektriarve oleks väikesem?

Iga kord kui ahju või pliidi soojaelemendid peavad end kuumaks ajama, kulub energiat. Seega kui oled grillvorstid just ahju pistnud, siis võib näiteks juurviljad või mõne muu järgmiseks päevaks mõeldud toidu korraga valmis teha.

Veesein-kaskaadkosk: uudne ja atraktiivne ruumiliigendaja

Veesein-ruumiliigendaja on nutikas neli-ühes-lahendus, mis lisaks interjööri ilmestamisele ning ruumi eraldamisele aitab ka õhku puhastada ja niisutada.

Uuring: Eesti inimesed hindavad säästlikku ja kauakestvat vannituba

Baltikumi inimestele on tähtis, et vannituba oleks kvaliteetne ja kestaks kaua. Samuti on olulised vett säästvad lahendused.

Uus visioon vannitoast: geniaalselt ruumisäästlik, avar ja funktsionaalne

Uue põlvkonna elegantne, mugav ja ruumisäästlik vannitoamööbel. Kõik vajalik vannitoas on silme alt peidus, aga sama kiirelt ka leitav - lihtsalt geniaalne!

Salong Muster: suur valik uusi kardinakangaid ja professionaalne õmblusteenus

Tuleme Sulle appi kardinakanga valikul, disainil ja tehniliste lahenduste leidmisel kuni kardinate õmblemise ja paigaldamiseni välja.

Sadolini 2023. aasta värv on Wild Wonder - loodusest inspireeritud särav toon

Sadolin Aasta Värv 2023 Wild WonderTM on loodusest inspireeritud särav toon, mis aitab meil loodusega ühenduses olla ja end oma kodus paremini tunda.

Tikkurila 2023. aasta värv Rosy Moment sümboliseerib soojust ja empaatiat

Tikkurila 2023. aasta värv V413 Rosy Moment ehk roosiline hetk sümboliseerib kellegagi ühiste mälestuste loomist ja kodutunnet.

Light + Building valgustite mess: innovatsioon tehnoloogias ja mitmekesised disainitrendid

Innovatsiooni uuemad tuuled puudutavad peamiselt valgusallikaid ja nendega seotud kontrollereid, mis lubavad reguleerida valguse võimsust, intensiivsust, värvitemperatuuri jm.

Palazzo Interiors tõi Ruukki Pärnu kontori uude ajastusse

Palazzo sisekujundajad said ülesandeks luua kogu Pärnu Ruukki kontoripinnale täiesti uus sisekujunduse kontseptsioon.

Mööblidisaini hübriidid on abiks kaugtööle

Uus ruumisäästlik mööblilahendus kodukontorisse - Radis Furniture pööratava lauaga kummut FOLDY.

Uuring: kodu kehva planeeringu üle kurdab iga kolmas eestimaalane

YIT müügijuhi sõnul tahetakse kõige sagedamini muuta korteri elektri- ja valguslahendust, näiteks pistikupesade ja lülitite asukohta ja nende arvu.

Milline segisti valida?

Kui osad segistid on minimalistlikud ja loodud ruumi sobituma, siis teised annavad vannitoale iseloomu ja tooni. Tutvustame Gustavsbergi segistite võimalusi.

Valgustid: kuidas valida elutuppa see õige?

Elutuppa valgustite valimine sõltub väga palju ruumi suurusest ja sellest, kas elutuba on eraldi või köögiga koos.

Noore ja aktiivse pere julgete valikutega kodu

Sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya kujundatud köögi värvilahendus oli algselt valitud rahulik ja vaoshoitud, kuid pere soovis värvi juurde lisada.

Kuidas arvestada aknale õiges mõõdus kardinad?

Kardinate kõrguse arvestamiseks tuleks mõõta ära akna kõrgus või terve sein, kui on soov panna maast laeni kardinad.

Vannitoa kontseptsioon Classic II: klassika selle sõna parimas tähenduses

Vannis ja duši all käimiseks igas suuruses vannitoas on Classic sarjas vannid viies erinevas mõõdus. Nüüd saab valida ka ainulaadse 120 cm vanni.

Uut diivanit valides ei tasu piirduda vaid hinna ja mõõtude sobivusega

Osadel diivanitel ja nurgadiivanitel on olemas nn relax-funktsioon, mis võimaldab istme sügavust vaid nupuvajutusega reguleerida. Samuti seljatuge sättida.

LG uue külmiku LED-uksepaneelid vahetavad värvi vastavalt kasutaja tujule

Uuele külmikule LG MoodUP on sisseehitatud ka LG ThinQ™ tehisintellekt, mille mobiiliäpist saab valida 22 ülemise uksepaneeli ning 19 alumise uksepaneeli värvi vahel.

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada selle õigest valikust. Eelistada tasub äpiga juhitavat.

Köögi sisustamine: avastage minimalistlik stiil

Minimalistliku ruumi oluline reegel on täiuslik kord. Seega veenduge, et köögis jääksid nähtavale ainult kõige vajalikumad elemendid.

Lastetoa sisustamise 5 nippi

Lastetuba sisustades tuleks lähtuda lapse pikkusest. Väiksemate laste puhul tasub vältida maast laeni riiuleid või siis panna olulised esemed madalamale.

Damixa Silhouet segistid ja aksessuaarid -  valik, mis köidab tähelepanu

Damixa segistite ja aksessuaaride abil saate ühendada suurepärase funktsionaalsusega disaini, materjalide ja värvidega, mis kajastavad kodus teie stiili ja soovitud õhkkonda.

Väikese vannitoa sisekujundus: kuidas planeerida ja viimistleda?

Nõuandeid väikese vannitoa remondiprotsessi nõustamisel jagab Espaki sisekujundaja. Tegemist oli 3,8 m² suuruse vannitoa remondiga vanas majas.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Uus kollektsioon YARD: lõpuks ometi kraanikausid, millel on tõesti midagi pakkuda

RAVAK soovib luua disaineritele ja arhitektidele mõeldud kraanikausside kollektsiooni.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Soome Naantali elamumessil (2022) jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Eesti disaini uus toode - lauakesega seina- ja põrandavalgusti SAXO!

4ROOMi kaks ühes meeleolu- ja lugemisvalgusti SAXO muudab eriliseks väike lauake. Metalljalg ja lauake saadaval 13-s ja kangaskuppel 40-s erinevas toonis.

Professionaalne tehnika mängib töökeskkonnas olulist rolli

Logitech on loonud kasutajale väga mugava ruumilahenduse, millega saab videokõnesid teha nii, et kasutaja ei pea koosolekule oma arvutit kaasa võtma.

Japandi vannitoas: neile, kes eelistavad rituaali rutiinile

Vannitoas iseloomustavad Japandi stiili naturaalsed materjalid, soojad puiduvarjundid ja must värv. Villeroy & Boch valikus uus Loop & Friends vannitoa sari.

Uued dušikabiinid ja -uksed Nexty. Minimalism sobib igasse vannituppa!

Ravaki Nexty seeria dušinurgad ja dušiuksed on varustatud minimalistliku metallprofiili ja 6 mm paksuse karastatud klaasiga.

Eestis on ilmavalgust näinud uus disainmajake lemmikloomadele

Cuut on ajatu ning esteetilise disainiga väikekoeramajake, mis on loodussõbralik ning sobib igasse modernsesse koju.

Plaanid osta renoveeritud korteri? Ehitusvead annavad märku ajaga!

Kui renoveeritud korteri puhul mõni süsteem on ülekäte lahendatud, näiteks sansõlm, kipub küsitavaid lahendusi esinema ka mujal korteris. 7 aastat on aeg, mil oluliste varjatud puuduste ilmnemisel vastutab müüja!

Kuidas valida interjööri stiiliga sobivad lülitid ja pistikupesad?

Nõuandeid, kuidas lüliteid ja pistikupesasid valida ja miks eelistada tuntud tootjate kvaliteettooteid, jagab Silmani Elektri turundusjuht Kaire Amelin.

Sisekujundaja: kuidas luua koju head kontorinurka, mis näeks ka kena välja?

Sisekujundaja Merili Miido sõnul peaks reguleeritava kõrgusega laud või eraldi arvutimonitor olema igas kodukontoris, sest silmade kõrgusel olev suur ja selge ekraan väsitab palju vähem kui väike ekraan.

Väikese lastetoa sisustamine: nuitkas ja funktsionaalne

Õpetusi, kuidas kujundada väike, vaid 11 m² lastetuba kahele eri soost lapsele, kel vanust viis ja seitse, jagab sisekujundaja Heily Kaarna. 3D pildi hind on 62€.

Kas dušš vannis? Mugav RAVAKi lahendus - kvaliteetne vannisein

Kui vannituba ei ole nii suur, et mahutada vanni ja dušinurka. Miks peaksite valima ühe või teise, kui saate valida kompromissi? Ostke vann koos vanniseinaga.

Colombini Casa köögimööbel: uudsed materjalid ja palju kombineerimisvõimalusi

Valgustus, klaasvitriinid ja alumiiniumprofiilid lisavad köögimööblile efekti. Köögisaared ja erikõrgustel tööpinnad loovad kombineerimisvõimalusi.

Uued niiskuskindlad seinapaneelid Stretto!

Uued ribi seinapaneelid on absoluutselt niiskuskindel materjal, vajadusel ning soovil võib paigaldada ka niisketesse ruumidesse. Kõrgus 270 cm.

Unikaalne Itaalia köögimööbel ja sisustuslahendused D-SIGN stuudiost

D-sign on spetsialiseerunud lisaks sisekujundusel unikaalsele Itaalia mööbli müügile kataloogi alusel - köögid, transformer-diivanid, vannitoa- ja söögitoamööbel, valgustid, vaibad jpm.

Roheline mõtteviis sisustusmaailmas

ELKE Mööbel jagab enda sisustussalongi valikust põnevamaid ja vahest ka ootamatumaid leide, mille puhul jätkusuutlikkus on kõige olulisem märksõna.

hansgrohe Finoris – mitmekülgne abiline valamu juures

hansgrohe Finorise segistisarja väljatõmmatav versioon pakub palju liikumisvabadust ja lihtsustab argirutiini. Kiire peapesu kraani all pole enam mingi probleem.

6 nõuannet, mis aitavad leida oma unistuste rõdu

Paljude koduostjate soovide nimekirjas on rõdu, millel saaks pere ja sõprade õues olemist nautida.

U&K Interiors: Parim koht omanäolise sisustuse hankimiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

Väikese lastetoa sisustamisel on esikohal ruumi säästvad lahendused

Väikeses lastetoas on sageli ainuvõimalik lahendus voodi päevaks kappi lükata ja õhtul magama minnes välja tõsta. Aga on ka teisi lahendusi!

Nõuanded suvise eluruumi sisseseadmiseks rõdule või terrassile

Välitingimustes kasutamiseks on olemas spetsiaalsed õuekardinad ja -vaibad, mida valmistatakse niiskuskindlast ja UV-kiirgust peegeldavast kangast.

Ideaalse telerivaatamiskoha loomine nõuab planeerimist

Kui elutoa suurus on mitte rohkem kui 4x4 m, siis on ka kõige parema tahtmise juures 75" liiga suur. Küll aga sobib sellisesse ruumi panna 65" teler.

Skandinaavialik vannituba võlub värviga

Gustavsberg üllatab uue Artic vannitoamööbli sarja nelja värvitooniga: Peach, Ash Grey, Black Ash ja valge.

Väikese suvituskorteri sisustamine: ideid ja inspiratsiooni

Sisekujundaja Aivi Kuke ülesandeks oli sisustada väike, vaid 40 m2 suvituskorter uues kortermajas Pärnu ranna lähedal.

Videoõpetus: Kuidas valida töötooli?

Soovitusi jagab sisekujundaja Heily Kaarna. Reguleeri töötooli kõrgus. Jalad peavad olema korralikult maas...

2022. aasta energiad sisekujunduses: Mida, miks ja kuidas muuta?

Videos jagab feng shui spetsialist Siret Seeder soovitusi, millele oma kodus sel aastal tähelepanu pöörata, et sisekliimat paremaks ja toimivamaks muuta ning head õnne ka sel aastal ligi meelitada.

Keraamiliste plaatide värvimine: 12 lihtsat sammu

Keraamiliste plaatide värvimine on teema, mis kodu kujundamisel järjest populaarsust kogub. See on lihtne ja taskukohane viis põrand või seinad stiilseks muuta.

Kaunid eraldiseisvad vannid väiksemate vannitubade jaoks

RAVAK Freedom W vann paigutatakse seina vastu, seega sobib see hästi väiksemasse vannituppa. Paigaldada saab ka integreeritud segisti ja on ruumi asjade paigutamiseks.

Kumb on parem, kas eraldi pesumasin ja kuivati või kuivatiga pesumasin?

Eraldiseisva kuivati ja pesumasina puhul saab ühe täie kuivatisse panna ja alustada juba järgmise portsu pesuga samal ajal.

Kuidas olla sisustust valides hooliv enda ja ümbritseva suhtes?

Kas ümbritsevad sisustuselemendid teenivad sind ausalt ja kaunistavad interjööri ka aastate pärast või on pigem kiired ning keskkonda reostavad lahendused?

Miks eelistada sisekujunduse konsultatsiooni sisekujundusprojektile?

Sisekujunduse konsultatsiooni eelised on vahetu ja kiire tagasiside ning raha- ja ajasääst. Sisearhitekti konsultatsiooni hind on 550 eur + km, kestus 2-3 h.

Korter paneelmajas. Milliste probleemidega tuleb arvestada?

Kinnisvara ostueelse kontrolli teenus aitab need nii järelturukorteri kui uusarenduse korteri puhul tuvastada.

Kardinate toon mõjutab meie meeleolu ja ruumi suurust

Heledad kardinate värvid mõjuvad avatult ja õhurikkalt, tehes ruumi suuremaks ja säravamaks. Tumedamad toonid mõjuvad väljapeetumalt ja muudavad suured ruumid intiimsemaks.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube