Põhuplaat - vastupidav ja suure müratakistusega ehitusmaterjal

Põhuplaadi kui ehitusmaterjali ajalugu ulatub kolmekümnendatesse aastatesse, mil see ökoloogiline materjal leiutati Rootsis ning pärast II ilmasõda leidis laialdast kasutamist Suurbritannias. Hilisemal perioodil ja ka täna kasutatakse põhuplaati laialdaselt Lõuna- ja Kesk-Euroopas ning viimase viie aasta jooksul on see kanda kinnitanud ka siin samas Eestis.
Kus põhuplaati kasutada?
Põhuplaadi kasutamisel ei ole otseseid piiranguid - oluline on, et puuduks vahetu ning pikaajaline kokkupuude veega, kuid selleks on tänapäeval välja töötatud mitmeid erinevaid vahendeid, et materjali säästa. Ehita kasvõi maja nullist! Eestisse on kerkinud tänaseks mitu elumaja, puhkemaja ning 1 üldkasutatav hoone, mis on otsast lõpuni valmistatud põhuplaadist. Põhuplaadist ehitatud majad ei erine väljastpoolt ühestki teisest materjalist ehitatud majast.
Miks eelistada põhuplaati teistele ehitusmaterjalidele?
- Põhuplaat on läbi ja lõhki ökoloogiline ehitusmaterjal, mida on tunnustatud ka Põhjamaade keskkonnamärgisega ehk Põhjamaade luigemärgisega.
- Kõige enam on põhuplaat tuntud väga hea soojapidavuse ja soojusregulatsiooni poolest.
- Lisaks on plaadil omadus soojust salvestada, mis tagab hoonetes pikemat aega stabiilse temperatuuri.
- Põhuplaadi neljanadaks suurepäraseks omaduseks on müratakistus, 58mm paksune plaat koos viimistlusega tagab -35 dB. Suurepärane müratakistusega ehitusmaterjal.
- Olenemata enda looduslikust päritolust on tegemist ääretult tugeva ning vastupidava materjaliga, mis ei karda ka tuld.
- Tänu oma jäikusele ja tugevusele on võimalik mittekandvaid vaheseinu ehitada ilma karkassita.
- Ja vast kõige olulisem tugevus põhuplaadi juures on selle võime toetada meie tervist ehk siis inimene, kes on otsustanud enda kodu ehitata põhuplaadist tagab endale tervislikuma elukeskkonna.
A: M. Karro, Põhuplaat.ee