Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Sõelaga küttesüsteemi kuulventiil IMPEL - kellele ja miks?

2020-11-18
Sõelaga küttesüsteemi kuulventiil IMPEL - kellele ja miks?

Kuulventiil on hädavajalik tööprotsessi lihtsustaja kõigile neile, kes peavad kord või paar aastas küttesüsteeme sättima ja puhastama.

Näiteks eramute katlamajade omanikud, majade halduse ja küttesüsteemide hooldusega tegelevad ettevõtted. Kuulventiil suurendab küttesüsteemi töökindlust ja lihtsustab kasutamist.

Ventiili kasutatakse ka soojuspumpade ja muude küttelahenduste tootmises.

Miks tuleb vältida küttesüsteemi saastumist?

Küttesüsteem sisaldab paratamatult mustuseosakesi ja aja jooksul neid vaid lisandub. Peale selle põhjustab õhu/hapniku segu küttesüsteemis korrosiooni ja nii ringleb koos muude osakestega süsteemis ka roosteosakesi.

On ilmne, et tuleb vältida sellise saaste sattumist tundlikesse komponentidesse (näiteks soojusvahetitesse ja ringluspumpadesse), sest see vähendab süsteemi jõudlust ja suurendab kasutuskulusid.

Ventiili FBMV kasutamine tagab kõigi saasteainete tõhusa kinnipidamise ja lihtsa eemaldamise. Sõela kuulventiil, mis sisaldab magnetid, kogub magnetilised osakesed tõhusalt kokku, kogu magnetiit jääb sõela korpusesse ja selle saab lihtsasti eemaldada.

Kuulventiil FBMV kasutamine tagab kõigi saasteainete tõhusa kinnipidamise ja lihtsa eemaldamise
Kuulventiil FBMV kasutamine tagab kõigi saasteainete tõhusa kinnipidamise ja lihtsa eemaldamise


Küttesüsteemis kasutatavad tooted peavad tagama töökindluse. Kui paigaldate küttesüsteemi kompaktsete mõõtmetega sõelaga kuulventiili, saate täieliku lahenduse, milles on sõel, magnetiidipüüdur ja sulgventiil. Selle saab tagasivoolutorule lihtsasti ka järelpaigaldada, et saasteained ei vähendaks komponentide tõhusust.

Tootjast

Impel on kütte- ja veevarustussüsteemide komponente tootnud juba ligi 40 aastat.
FBV-seeria toodi turule 2006. aastal ja seda on pidevalt arendatud. Selle seeria tooteid turustatakse kogu Euroopas ja neid kasutavad nii küttesüsteemide tootjad kui ka paigaldajad.

Vajadused

Küttesüsteemis on palju tahkeid osakesi ning erinevaid mustuse ja magnetiidi kihte. Nendest moodustuv sadestis komponentidel lühendab süsteemi kasutuskestust. Mustuse ja võõrkehade tõttu tuleb põhikomponendid enneaegselt välja vahetada ja see toob kaasa kulude suurenemise, mida saaks vältida.

Komponentide saastumine vähendab ka süsteemi jõudlust. Tagajärg on suurem elektrienergia tarbimine sama küttevõimsuse tagamiseks ja seega ka suuremad kulud.

Eelised

Ventiilide FBV või FBVM paigaldamisega saab saastumist vähendada miinimumini. Peale selle muutub puhastamine lihtsaks ja kiireks! FBV/FBVM hoiab ka täitesõlmega ühendatud soojuspumba külma kontuuri puhta ning tagab, et süsteem on alati puhas ja tõhus. Ja mis kõige tähtsam – sõelaga kuulventiili korrashoid on lihtne, ohutu ja kiire.

Paljude toodete integreerimine sama funktsionaalsuse saavutamiseks võtab ära väärtuslikku ruumi ja nende koos kasutamine võib olla võimatu. Mõnel juhul on sõel ja sulgeventiilid täiesti puudu.

FBV – kompaktne kõik ühes lahendus, millel on:

  • suur vooluhulk – Kv-väärtus
  • sulgeventiil
  • sõel.

FBVM on samasugune ventiil nagu FBV, kuid sellel on ka magnetiidipüüdur.


Sõelaga kuulventiil
Sõelaga kuulventiil

Kuidas ventiili käsitseda?

Kuulventiil sulgeda. Keerata ära kork, puhastada sõel ja magnetiidipüüdur (kui on). Panna tagasi sõel ja kork. Avada kuulventiil. Õpetus allpool piltidel!

Kuluventiil PEGU poes EST 

Kuulventiil Pegu poes RUS


TOOTEKATALOOG

Hoidke oma küttesüsteem heas korras!

A: Aleksandr Gumenjuk, Pegu.ee; Impel

Контакт
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google